De nieuwe reddingboot „Prins Hendrik" in dienst qenomen Ltz. II Lodewijk van Hamel rust thans op de erebegraafplaats D.A.W. vijfde om de J. P. bij de strijd Hauserbeker Het modernste schip van het reddinqswezen Raadsvergadering Oudorp Selectiewedstrijden van de Kath. Noorder Turnkring 24e voetreis naar de Heilige Stede BIZOT weer alleen aan de leiding Marine-officier en verzetsstrijder „Zonder haat, zonder bitterheid, slechts een werktuig in Gods hand St. Victor zegevierde in laatste minuten Mej. G. Glas (Langedijk) weer kampioen Naar wij vernemen Trailer in sloot Damassé IT7p^cW U Aldoor '01 ML Statenkring Hoorn Jongéren K.V.P. Marktberichten mCilNA 2 MAANDAG 10 MAART 1952 ALKMAAR. Het is DAW Zaterdagavond, in Sportfondsen- bad Oost te Amsterdam gelukt om temidden van de beste zwem verenigingen uit Nederland als vijfde te eindigen in de bekende wedstrijden om de J. P. Hauser beker. Lange tijd stonden de Al}c- maarders als 3e geklasseerd, doch tegen het eind wisten het IJ en de HZ PC enkele punten meer te veroveren. Evenals vorig jaar werd „Haar lem" eerste, ditmaal met 20 pun ten gevolgd door HPC uit Heem stede op de 2e plaats met 17 pnt. I-Iet IJ volgde met 15, HZ PC met 14 en DAW met 11 punten. Ad Boxem werd op het be langrijke nummer 20Ö m, vrije slag heren 4e in 2.19.8. Hij was in een veel te zwakke serie inge deeld, waardoor hij zich niet tot het uiterste behoefde te geven. Vandaar, dat dit toch mooie re sultaat de insiders iets tegenviel. Joris Tjebbes van HPC wist in 'n machtige race het Nederlands record op dit nummer met 1.2 te breken. Hü bracht het op 2.12.6. De andere DAW-er, A. Blank voort voldeed eveneens niet aan de verwachtingen met een tijd van 2.34.7. Beter ging het Hans de Jong en Andre Slikker af op de 150 m. vlinderslag heren. Zii bezetten de 5e en 6e plaats, resp. in 2.02.6 en- 2.03.6. Door een te snel begin raakte de Jong tegen het eind in moeilijkheden doch hij wist goed vol te houden. Tiny Tenkink kwam weer iets nader tot haar eigen beste tijd met 1.12.1. waarmee zij Emmy Wielema van de Robben net iets te snel af was. In totaal werd ze achtste. De mooiste race van de avond was de laatste serie van de 100 m. rugslag heren. Direct na de start nam J. v. d. Veen uit Leeuwar den de leiding met de vijf andere zwemmers op enkele meters. Hieronder was ook Ad Boxem, die zelfs iéts achter lag. Lang zaam wist hij zijn positie te ver beteren en met een machtige eindspurt eindigde hij als 2e in 1.11.3. v. d. Veen won in de zeer goede tijd van 1.08.6. De adspiranten van DAW brachten er in dit selecte milieu niet veel van terect. Op de 3, x 50 m. wisselslag estafette eindigden zij als een na laatste. Een 6e plaats veroverden de DAW-ers op de 5 x 50 m. vlin derslag estafette in 2.57.4. Nog stond DAW op de 3e plaats doch het nieuwe nummer balgooien ALKMAAR. Het is 24 jaar geleden, dat de heer A. J. de Boer voor het eerst per pedes apostolorum pelgrimeerde naar de H. Stede, ter gelegenheid van de Stille Omgang van Amster dam. Hij deed dat toen in zi;n eentje, dóch elk jaar kwamen er meer deelnemers aan deze voet reis naar Amsterdam; het hoogste aantal was 28. In de loop der jaren is er voor deze voetreis-pelgrims ook het een en ander veranderd: destijds trok men door de donkere nacht; thans is de weg voor het grootste deel goed verlicht, waaraoor de veiligheid toenam. Dit jaar gaat het groepje pelgrims voor de 24e keer de voetreis maken; de heer de Boer was er altijd bil en de heer Hazes 23 keer. Men vertrekt Zaterdag 29 Maart vanaf de Emmastraat, hoek Ken- nemerstraatweg en wie zich bij deze wandelende pelgrims wil aansluiten, kan zich daardoor op geven bij de heren A. J. de Boer. Vondelstraat 1 en H. Hazes, Geestersingel 21. In Amsterdam sluit het groepje zich als vanouds weer aan bij de Alkmaarse bedevaartgangers, die per trein naar de H. Stede reizen. A.F.C.-NIEUWS Negen punten uit negen wed- Strijden, was de oogst van gister; de vijf senioren-elftallen waar onder' het eerste, zorgden voor zeven van deze negen punten, terwijl de d-adspiranten Berdos b met een 11—0 nederlaag naar huis stuurden Bravo allemaal! Het eerste was in Oudesluis weer goed op dreef en kwam met een 32 zege thuis. Het 2de, dat onder verheugende belangstel ling WW 2 aan de Westerweg ontving, behaalde een 30 over winning, evenals het 3de tegen HRC 5. Het vierde speelde gelijk (1—1) tegen Schoorl 2. Jammer, dat het 5de met 7—1 het loodie moest leggen tegen het derde Randers-elftal. Adsp. g verloor met 50 van Meervogels b en Adsp. i met 0—1 tegen Meervo gels e. Vanavond worden alle leden op de clubavond verwacht in het Kaiottershuis. De leden die alsnog een kaart wensen voor de wedstrijd Hol landEngeland B op 26 Maart a.s. kunnen dit opgeven tot Zon dagavond a.s. bij de Secretaris. Supporter PHILOSOPHISCHE CURSUS SCHOLA PUBLICA ALKMAAR Het bestuur van de Schola Puiblica verzoekt ons de deelnemers aan deze cursus er attent otp te mak-en, dat mor gen op de cursusavond d-e laatste gestencilde lessen in ontvangst kunnen worden gen-omen; wie nog niet het tot-a-alibedraig van f2.50 voor dleize stencils h-eeift vol daan wo-rdit verzocht, dit mor genavond alsnog te doen. AVENHORN, 8 Maart. Spruit- k-ool 2-545; rode k-ool 1523.50; gele koo-1 6.5012.30; groene kool 1822.50; grove uien 2830.10; gewone 2529.90; dried. 2426; bieten I 23.90—25.50, II 18,90— 20.70. Hl 9—10.50, mo-d-jo 15—18; witlof I 5-864, II 4957, III 45 48; peen, II 24—2-5.60, III 28— 28.80, IV 1518: peen afw. 5 19, biet Danig I 1-9—21.60, II 12.50 13.50 per 100 k-g. Retraite Dienstplichtigen BERGEN. Gezien de gewel dige belangstelling voor de re traites voor dienstplichtigen, zal de retraite van 2528 Maart, welke oorspronkelijk bestemd was voor gehuwde dames, worden ge wijzigd in die voor dienstplich tigen. Er kan niet genoeg op wor den aangedrongen dat jongens die h-et volle leven ingaan, deze re traite m-ede maken. leverde DAW, door disaualificatie geen en haar naaste concurrenten wel een aantal punten op, waar door zij naar de 5e plaats werden verdrongen. Tot slot werd een waterpolo- wedstrijd gespeeld tussen verte genwoordigende ploegen van Haarlem en Amsterdam. Haarlem won met 53. Het was een mooie bewegelijke strijd, waarvan veel viel te genieten. Dit was het wa- terpolospel, dat Nederland tot de sterkste landen ter wereld heeft gemaakt. De kunszinnige noot van de avond werd verzorgd door de zwemballetgroep van „De Meeu wen" die een heel geslaagde'uit voering gaven van het populair wordende kuntszwemmen. HANDBAL V.B.O. 1 KAMPIOEN EGMOND Zondagmiddag had onid-er buitengewone belang- steHi-mg do beslissingswedstrijd' plaats tussen V.B.O. IAdelbert uit Egmond. Onder de aanwezi gen bevonden zich verschillende handlbailclubs uit de. omgeving, w.o. Zeevogels, A.O.G. en H.S.V. om getuiige te zij-n van deze wed strijd, Met inspanning van alle Icrachten wprd de strii-d gevoerd. De resultaten waren met de rust slechts 11. In de tweed-e helft werd fel gestre-d-en en bek-ajmpten partijen elkander heftig. V.B.O. bleef in d-e meerderheid- en maak. ta in de tweed-e helft 5 doelpun ten, terwijl Adellb-ert het niet verder k-o-n brengen d-an een punt. De uitslag wa-s derhalve V.B.O. I 6, Adelbert 1, 2 en was V.B.O. d-efi-niitief kampioen geworden. Na afloop werdten V.B.O. bl-oemen d-oor Adalbert aangelbode-n. Daar na trok men gezamenlijk naar Café Morsch waa-r V.B.O. werd toegesproken doör de Burge meester. Kapelaan Brinkman, de instructeur de hear de Graaf, de scheidsrechter d-e heer Timmers era die Voorzitter van Ad-e-llbert. De Voorzitster van V.B.O. sprak een woord van dank voor de be langstelling, Nog geruime tijd bleef men gezellig bijeen. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP CASTRICUM Dezer dagen heeft zich op de Alkmaarder Straatweg een ernstig ongeluk met dodelijke afloop voorgedaan. Een 12-jarig meisje uit Limmen reed per fiets met een vriendin netje in de richting Castricum, toen de sturen van de fietsen der meisjes in elkaar verward raak ten. Beide kin-deren kwamen te vallen en de 12-jarige M. kwam op de rijweg terecht, waar uit de richting Limmen een perso nenauto naderde, bestuurd door de vertegenwoordiger D. S. uit Amsterdam, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. Het meisje liep zware verwondingen op. Zij bleek bij aankomst in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, te zijn overleden. Haar vriendin netje kwam met de schrik vrij. De rijkspolitie uit Castricum heeft terstond een onderzoek in gesteld. Voor zover kon worden nagegaan treft de bestuurder geen schuld. OPENING KLEERMAKERIJ WIERINGERWERF. Einde lijk is in een grote leemte voor zien. Was men voorheen voor aankoop van dames- of herenkle ding grotendeels op zaken buiten het dorp aangewezen, door de vestiging van Reyling's Kleerma kerij is hieraan een einde geko men. Deze firma die zich geves tigd heeft in de voormalige nood- winkel van de heer Hamstra aan de Fazantstraat, hoopt haar clien tèle tot volle tevredenheid van dames- en herenkleding te voor zien, terwijl zij zich ook belast met reparatie en stoomwe-rk. Wij wensen deze firma goede zaken toe. OM HET PERSOONLIJK KAMPOENSCHAP VAN NEDERLAND (Van onze eigen dienst) IN GROEP A Het was gisteren voor de aan hang van Bizot, maar voor Okke in het bijzonder een mooie dag. Zelf wist hij zijn leermeester een lesje te geven, hoe een eindspel sterk gespeeld moet worden om tot winst te komen en Zaterdag zag hij kans tegen W. de Jong remise te houden. Door deze winst is hij op zijn rivalen weer wat uitgelopen en is de kans nu wel aanwezig, dat hij zich zal plaatsen voor de tweede omloop. Keiler heeft nu na zijn over winning op Piet Beers zijn zelf vertrouwen wel wat teruggewon nen, alhoewel deze overwinning hem geen voldoening zal geven om de manier waarop hij haar kreeg, maar de punten zijn in Amsterdam nu eenmaal schaars en gaan nu in de 2e helft dubbel tellen. Door de partijen van gis teren, waarop wij morgen nog nader terugkomen, is de stand sterk door elkar gegooid en ziet deze er thans als volgt uit: Bizot 10 uit 7; Keiler en Roozen- burg elk 8 uit 7; Dukel 8 uit 8; W. en IJ. de Jong beide 7 uit 7; Laros, v. Zuilekom 7 uit 8; Beers, de Graaf en Stuurman alle 6 uit 7. Raadsvergadering WIERINGERMEER. Burge meester Loggers is voornemens ,om o-p Zaterdag 22 Maart a.s. des morgens om 10 uur de gemeente raad bijeen te roepen voor een openbare vergadering. K.V. P.-JONGEREN ONGELET! WIERINGERWERF. Alle K.V.P. jongeren worden Woens dagavond om 8 uur in het jeugd lokaal verwacht. Behalve het kie zen van een nieuwe voorzitter staat op h-et programma een in leiding van de heer Aalders over het onderwerp „Emigratie". Ge zien de belangrijkheid van het onderwerp hiervoor in onze Pol der, mogen we aannemen dat niemand deze gelegenheid voor bij zal laten gaan. DEN HELDER Broederlijk gemeerd aan dezelfde tros lagen Zaterdagmorgen de reddingboten „Dorus Rilkers" en „Prins Hendrik" in de Buitenhaven. Maar toen na de overdracht door de president van de reddingmaatschappij Jhr. C. F. J. Quarles van Ufford de vlag van de maatschappij aan boord van de „Prins Hendrik" was gehesen, had de roemruchte „Dorus Rijkers" de tweede plaats ingenomen. In den vervolge zal bij het eerste alarm de „Prins Hendrik" uitvaren naar de Razende Bol of de Eierlandse gronden en de oude getrouwe „Dorus Rij kers" zal verder alleen nog geschiedenis zijn gebleven. De be manning met schipper Piet Bot aan het hoofd, zal echter dezelfde beginselen van de K.N.Z.H.R.M. blijven toegedaan en in zoverre is er derhalve niets veranderd. In zijn overdrachtstoespraak wees de president van de maat schappij de aanwezige leden van de Plaatselijke Commissie en de bemanning erop, dat het kust- station Den Helder thans is voor zien van de modernste redding boot, die de maatschappij onder haar beheer heeft. Destijds, toen Prinses Wilhelmina het schip aan de maatschappij schonk, na het van de stoomvaartmaatschappij te hebben ontvangen, heeft het hoofdbestuur de „Prins Hendrik" onmiddellijk bestemd voor Den Helder. Dit kuststation is n.l. vrij ver verwijderd van de plaatsen waar de reddingen moeten ge schieden en daarom kan het ma teriaal niet goed genoeg zijn. Na het hijsen van de maatschappij- vlag droeg hij de Prins Hendrik hierna over aan de voorzitter van de Plaatselijke Commissie de heer J. Middendorp. Deze was bij de plechtigheid aanwezig met de secretaris, de commissaris van het Loodswezen de heer A. C. van Lieshout,- die in de practijk het meest van de tochten en de red dingen met de nieuwe redding boot te maken zal krijgen. Het Gemeentebestuur van Den Helder was vertegenwoordigd door bur gemeester Mr. G. D. Rehorst zelf, OUDORP In de eerste raadsvergadering van '52 gaf de voorzitter een overzicht op het afgelopen jaar, dat voor Oudorp niet ongunstig is geweest. Vee houderij en tuinbouw gaven be vredigende resultaten te zien en het aantal werklozen was niet hoog. De financiële toestand der gemeente is niet ongunstig. Met de woningbouw ging het echter niet naar wens. Thans is er een plan tot bouw van 2 woningen in de particuliere sector. 16 Perso nen emigreerden. De toelage van f5.-voor het gemaentepersoneel werd een „fooi" genoemd. Van de Bouw bedrijven was een verzoek bin nengekomen, ingeschakeld te worden bij werken die in D.U.W. verband worden uitgevoerd. I. v. hiermee vroeg de beer Buisman of de versperring aan de Munmi- kenweg op deze wiize kan wor den opgeruimd; hetgeen de aan dacht van ihet. collegia zal höbbert. N.a.v. een schrijven van B. en W. aan die eigenaar era gebruiker van een boeirenibehuizing aan de terrein en daarom in brandgevaar ver keert. De voorgeschreven veran deringen moeten vóór 1 Juli worden aangebracht, anders zal fhiet bedrijf moeten worden opge heven. Het P.W.N. overweegt, die be woners van die Huigeradiik vain water tP voorzien. Besloten werd voorts f0.05 per inwoner bii te dragen voor de Studiecommissie Bestaansvoorwaarden Kleine Ge meenten. Er is 'een gemeenschap pelijke regeling ontworpen voor bescherming tegen luchtaanval len. 2.30.00 H.A. land te Heerhuigo- waard werd voor de som van f2.500,per H.A. aan de boer Admiraal verkocht. De gemeente, lijke percelen land zullen weer aap de zelfde, huurders worden verhuurd, met inachtneming van de huurverhoging van 10 tot 25 Aan de paohtkamer zal worden verzocht de percelen „Mientaweid'' en „Aan 't Wuiwer" voor d'rie jaar te verhuren met het oog op uitbreiding van bouw- Friesewag om veranderingen aan te brengen ter voorziening in brandgevaar is namens de ge bruiker „Stad Alkmaar'' een sohriiven ingekomen, waarin te gen deze veranderingen bezwaar wordt gemaakt. De Brandweer- inspectie is van mening, diat het gebouw zich niet leent voor de bestemming, die het thans heeft De Raad keurde vervolgens goed een geldlening van f27.090 ii de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten, af te lossen in 25 jaar era tegen een rente van 4 Bij de rondvraag .betoogde de heer Tuijnman. dat het noodza kelijk is. de lantaarn bij die Uit valsweg-Nieuwe Schermorweg de gehele nacht te laten branden. (Van onze verslaggever) BLOEMENDAAL „Stof tot stof aarde tot aarde as tot as". In de snijdend-koude wind verwaaiden de woorden over zand en helm van het Overveense duin. Roerloos stond de wacht van de Koninklijke Marine, opgesteld aan de lange zijde van de stenen rechthoek, de erebegraafplaats. Roerloos stond de groep vrienden, oud-illegalen, autoriteiten. De luitenant ter zee der 2e klasse Lodewijk van Hamel was teruggekeerd. Teruggekeerd nagenoeg op de zelfde plek waar hij op 28 Augus tus 1940 als eerste organisator parachutist zijn voeten in de rulle bodem schrap zette. Zes weken deed hij zijn hals-gevaarlijk werk. In October werd hij gearresteerd. En in de lente van het jaar daar op klonk op de Larense heide het salvo, dat een einde maakte aan dit jonge leven voor God, Konin gin en Vaderland. De as van Lodo van Hamel werd Zaterdagmiddag door de Koninklijke Marine aan de aarde toevertrouwd. In de grijze steen, die het graf zou dekken, stond nóg een naam: Gerard van Ha mel. Gerard zette na de arresta tie van zijn jongere broer diens werk voort. Ook Gerard viel. Hij kwam om in een Duits vernieti gingskamp. De kleine kist, waarin de as van Ltz II van Hamel was gevat, werd gedekt door de driekleur, waarop de uniformpet en de offi cierssabel grafwaarts gedragen door acht onderofficieren. Voorop gingen tamboers en pijpers, daar achter het vuurpeloton onder commando van de Ltz III de Laat de Kanter. Vier jaargenoten fungeerden als slippendragers. Deputaties van de Cdt Zeemacht Nederland, van officieren, onder officieren, korporaals en man schappen van de marinekazerne in den Haag onder commando van de kapitein-luitenant ter zee W. H. de Graaf volgden de baar. Na mens Z.K.H. de Prins was aan wezig de Ltz I A. F. Eibers, na mens de minister van Oorlog en Marine de Ltz I F. J. Korese. Het gemeentebestuur van Bloemen- daal, een deputatie van het Ka pittel der Militaire Willemsorde en vele oud-illegalen sloten de stoet. Het geheel der Marinedeta chementen stond onder commando van de Kapitein der Mariniers A. Noot. Aan de groeve sprak de vloot- predikant ds J. H. Veendrager. Lodo van Hamel was een jonge man met een diep godsdienstig besef. Hij putte zijn kracht uit de overtuiging slechts een werktuig te zijn in Gods hand. Nog in zijn laatste brief gaf hij blijk, deze overtuiging trouw te zijn geble ven. Geen haat is er in zijn hart gegroeid niet jegens de Duit sers, niet jegens de Nederlandse politie, die hem aan de vjjand overleverde. Beschaamd vroeg ds Vaandrager zich echter af, wat nen, aie vleien ais mj wij, die bleven leven, hebben ge-Koningin en Vaderland. daan met het ideaal, dat deze jonge helden voor ogen stond, toen de lopen van het vuurpelo ton werden aangelegd. Prof. mr. J. A. van Hamel, de vader van Ltz II van Hamel, dankte de autoriteiten voor hun aanwezigheid. Hij betrok in zijn dank ook de Identificatie- en Ber- gingsdienst, die erin slaagde na zoveel jaren de as van de gefu silleerde marine-officier in Duits land terug te vinden. Het meest echter stelde prof. van Hamel de aanwezigheid van de korporaals en manschappen op prijs. Hij zei dit overduidelijk. „Jullie missen vanmiddag enige vrije uren. Weet, dat deze enkele uren van je vrijheid ons een her innering geven, die tot het eind van ons leven kostbaar blijft. Toert Lodewijk v. Hamel gefusil leerd moest worden heb ik twee gunsten gevraagd. De ene: dat zijn stoffelijk overschot aan de familie zou worden overgelaten. De tweede: dat hij zou mogen sterven als officier van de Ko ninklijke Marine in uniform. Beide wensen werden toen afge wezen. Ze zijn vandaag vervuld. Wij mogen zijn begrafenis verzor gen en zijn sabel en uniform dekken de baar. Ik ben voor deze dag dankbaar. Dankbaar en trots". Ds Vaandrager bad het ..Onze Vader". De wind rukte zijn woor den tot flarden, verwaaid over zand en helm van het Overveense Duin. Het duin, waarin eens een geheim agent daalde, alleen. Overgelaten aan de hulp van Bo ven en aan zijn eigen scherpzin nigheid. De Luitenant ter Zee der 2de klasse L. A. R. J. van Hamel heeft zich teruggemeld. Hij heeft zijn plaats ingenomen in het gelid van hen, die vielen als hij; Voor God, terwijl de C.Z.M. zich had doen vertegenwoordigen door het Hoofd van O. S. en O. de lt.z. I L. D. de Kroon. Natuurlijk was ook de directeur van de maat schappij de heer H. Th. de Booij erbij aanwezig, want waarschijn lijk niemand in den lande zal het reddingwezen zulk een warm hart toedragen als de heer de Booij. En temidden van de bemanning, schipper Piet Bot, stuurman J. v. Veen en motordrijver J. Bijl stond de oud-schipper van de In- sulinde Mees Toxopaeus. Hü had de Prins Hendrik destüds in de afbouw van nabij gevolgd en hij was eveneens de eerste die het bevel voerde, toen de Prins Hen drik te water was gelaten. Begrü- pelijkerwijze was hü ook de aan gewezen schipper om de toekom stige bemanning van het nieuwe schip te instrueren. Later, tüdens een genoeglijk samenzijn van autoriteiten en be manning, wijdde de heer J. Mid dendorp nog enkele woorden aan de oude reddingboot Dorus Rü- kers, die met een recordaantal van bijna zeshonderd reddingen het schip van de maatschappü was en in de ogen van de be manning wellicht het beste schip van Europa en zelfs van de ge hele wereld. Maar toen schipper Piet Bot dezer dagen het stuurrad van de Prins Hendrik had gevoeld moest hij toch wel erkennen, dat deze reddingboot het wel eventjes be ter deed. Met die gedachte zal hij er straks, wanneer noodzakelük, met een gerust hart opstappen. Mis schien nu en dan terugdenkend aan de oude Dorus, die dan in reserve zal liggen. Voor het overige zal het redden van in nood verkerende zeelieden op dezelfde voet blijven doorgaan, of het schip nu „Dorus Rijkers", „Prins Hendrik" of hoe ook mag heten. NICO WIJNKER WERD HERDACHT Toen we eistermiddaf het St. Victor-veld betraden, woei de viae halfstok. Voordat de wed strijd bceon. werd door soelers en nubliek één minuut stilte in acht renomen voor de zo tra gisch om het leven eekomen Nico Wiinker Het was in de wedstrüd te zien, dat Westfriezen voor zijn laatste kans vocht, want het heeft heel wat moeite gekost om de overwinning uit het vuur te slepen. Westfrieczen speelde in de le helft voor de wind en heeft dan ook vele malen voor het doel „gezeten", getuige de vele cor ners die zij kregen te nemen. De afwerking liet echter te wen sen over, wat ook aan de over kant het geval was. De rust ging dan ook met gelyke stand in. Het eerste kwartier na rust nam Westfriezen weer het heft in handen, totdat St. Victor het overnam. Aanval op aanval werd ondernomen, maar Bos en zün mannen konden maar niet los komen, daar bovendien de ste vige back van Westfriezen alles retour stuurde. St. Victor kreeg corners te nemen, totdat in de 25e minuut Bos met een pracht schot het eerste doelpunt maakte, gevolgd door een tweede kogel, die pre cies tegen de bovenlat ketste. Zo verstreken de laatste mi nuten met St. Victor in de san- val. Het was een sportieve strijd en scheidsrechter De Jaeger leidde correct. SPORTDAG TE WIERINGERWERF Door samenwerking van het Athletiek Comité Wieringermeer en de Landebjke Rijvereniging de „Wieringermeerruiters" zal op 29 Maart een sportmiddag op en om de Terp worden gehouden. De Wieringermeerruiters zullen hun „kunnen" te paard demonstreren, terwijl verder een veldloop voor junioren en senioren het geheel aantrekkelük zal maken. HOCKEY-ONTMOETING TUSSEN REST VAN EUROPA EN OLYMPISCH KAMPIOEN Na afloop van de Olympische Spelen zal in het Olympisch Sta dion. te Amsterdam een wedstrüd worden georganiseerd tussen de Olympische hockeykampioen en de „Rest van Europa". Een- in teressant. treffen zal dit onge twijfeld worden. DEN HELDER. Het is van het bestuur van de Katholieke Noorder Turn- en Athletiek kring een goede gedachte geweest de selectiewedstrijden voor de dames keurploeg in Den Helder te doen houden. De jeugdige KSC-afde- ling die WGW-gymnastiek immers is, kan voor de leden van de af deling en in het algemeen propa ganda van de gymnastieksport uitstekend gebruiken. De organi satie, onder leiding van de heer H. J. Lücker was uitstekend en de vijfkamp voor de een en twin tig dames verliep bijna op de mi nuut. De voorzitter van de kring de heer P. de Bruin uit Alkmaar had er terecht dankbare woorden voor, terwijl de wedstrijdleider de heer B. Bruin uit Bergen het op zijn horloge reeds had kunnen constateren. Ingeschreven hadden .Tavèno" Alkmaar met drie dames, UGW Den Helder met vier dames, For ward Hoorn met twee dames, DW Langedijk met zes dames en OWV Warmenhuizen met drie dames. Evenals vorig jaar wist mej. G. Glas van DW Langedijk be slag te leggen op de kampioens titel en derhalve ook op de wis selbeker. Bovendien ontving ze van UGW een vaantje als per- soonlük aandenken. Als tweede eindigde haar clubgenote mej. N. Mul. Zü behaalde resp. 288.3 en 280.9 punten en stonden daarbij vrij ver boven de andere deel neemsters. Tenslotte werd de keurploeg als volgt samengesteld: 1. mej. G. Glas, Langedijk met 288.3 pt.; 2. mej. N. Mul, Lange dijk 280.9; 3. mej. T- Mak, Hoorn 277.5; 4. mevr. BeemSterboer Pronk. Warmenhuizen 274.9; 5. mej. G. Ligthart, Hoorn 259.8; 6. mej. S. de Riik Alkmaar 259.6. Reserves: mej. T. Verspaandonk Alkmaar 253.5; mej. J. Kos, Lan- gedük 253.5- Deze keurploeg zal op de kring- wedstrüden uitkomen voor het samenstellen van de diocesane ploeg. De vooruitgang in de vijfkamp bleek opnieuw aanmerkelük te hebben gewonnen, waarbii uiter aard Langedijk, de bakermat van de katholieke gymnastiek sterk favoriet bleek te zijn. Bewonderenswaardig daarnaast wai'en de resultaten van de twee Hoornse dames. Zü konden im mers in de keurploeg worden op genomen. Ook Alkmaar en War menhuizen blijken over goede krachten te beschikken, die ech ter serieuze training niet mogen verwaarlozen. De Goorne en WGW Den Hel der kon geen candidaat geplaatst krijgen. Wedstrijdroutine speelt ook hier een belangrijke rol, hoe wel de Goorne reeds aanmerke lijk betere resultaten heeft weten te bereiken. De WGW-dames zullen het zich daar-bij voor gezegd dienen te houden dat zii beslist niet zo ver beneden de resultaten van ande re verenigingen blijven, al den ken zij zelf soms van wel. Hun prestaties worden n.l. voortdu rend beter en voor het volgende jaar geven we ook WGW heel goede kansen- De training zal dan ernstig moeten bUjven ge handhaafd waarvoor de huidige leiding zicsh wel garant stelt. De vüfkamp bestond uit oefe ningen op de evenwichtsbalk, de brug. vrije oefeningen, ringen- werk en paardspringen. Behalve een aantal leiders van de aanwe zige verenigingen waren er ook van verschillende zustervereni gingen. Voorts sprak de G.A. van de WGW-gymnastiek, kapelaan Th. Tulen, de deelneemsters aan het begin van de wedstrijden toe, terwül weth. P. Th.H Luyckx, die rtog steeds al wat sport is blijft aanmoedigen, eveneens aan wezig was. De verdere puntenwaardering van de deelneemsters was als volgt: Langedijk DW: mej. Tr. Ap pel 225.8; mej. J. Kos 236.8; B. Appel 246.4. Alkmaar; A- v,d. Aakster 353.1. De Goorne: A. Potveer 221.2; C. de Boer 241.6; C. Mooy 251.1. Den Helder WGW: A. Goutier 221.6; L- Makien 216.6; A. Mee- reboer 234.8; N. van Deurlo 223.9- Warmenhuizen. DWV: H. te Buck 233; R. Berkhout. 246.9. FRANK SEDGMAN DEMONSTREERDE Matige prestaties Frank Sedgman is dan in de Houtrusthallen geweest om zijn kunde op tennisgebied te demon streren. Welnu, als hij zo in Wim bledon speelt, dan, komt hij niet ver. Als excuus kan gelden, dat de Australiër op de huwelijksreis is en dus zijn aandacht ook op andere dingen gevestigd heeft. Nu kreeg hij met v. Meegeren klop in het dubbelspel van Deh- nert en v. Dalsum en behaalde in het enkelspel moeizame overwin ningen op Dehnert en Wilton. Neen, de thuisblijvers hebben ditmaal gelijk gehad.... droeg Mgr. Paolo Giobbe gister ochtend in Den Haag een ponti ficale Hoogmis op ter gelegen heid van de dertiende verjaardag van de Pauskroning; bracht admiraal Mc Cormick gisteren met vice-admiraal An- drewes een bezoek aan Paleis Soestdijk, waar met het Konink lijk Paar de lunch werd gebruikt; trok de R.A.I., die Zaterdag gesloten is, 119.200 bezoekers 9000 meer dan vorig jaar. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot' Dinsdagavond. ZACHTER Tamelijk koude nacht met weinig wind en plaatselijk mist. Morgen overwegend droog weer met verander lijke bewolking en flinke opklaringen. Matige wind uit Zuidelijke richtingen en zachter dan vandaag. 11 Maart: Zon op: 7.04; onder 18.38: Maan op: 18.38; onder; 0.51. IIARLINGEN Zaterdagnacht is 'n 13-tons trailer van de groen- tenhandel IJ. S. uit Noord Schar- woudc door tot nu toe onbekende oorzaak van de Rijksstraatweg ge reden tengevolge waarvan het 17 meter lange gevaarte kantelde en in de sloot langs de weg terecht kwam. Van de twee inzittenden liep de chauffeur. C. K„ een hoofdwonde op, terwijl de andere. S. S„ uit Noord Scharwoude met brand wonden aan het been naar het Kath. Ziekenhuis te Harlingen werd vervoerd- Dokter Strak ver leende eerste hulp. De trailer werd door een kraanwagen van de Fa- Rosier uit Leeuwarden weer op het droge gebracht. De Rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. 1 wMt ovet" gedisüngee^ tatert^' verleent aan I Jftfo cm- bteed' DE ORGANISATIE IS EEN FEIT Na jarenlang moeizaam ograni- seren. na laaiend enthousiasme en weer luwende belangstelling, na vele ups en downs, is de organi satie van de Jongeren-KVP in de Statenkring Hoorn eindelijk een feit geworden. Het afgelopen weekende zijn afgevaardigden van de besturen van de plaatse lijke afdelingen te Spanbroek bij een gekomen om de laatste orga nisatorische moeilijkheden uit de weg te ruimen en onderling van gedachten te wisselen. Een be stuur werd gekozen. Vele proble men, meningen en ideeën,, die de jongeren van dé KVP bezig hou den werden onder de deskundige leiding van de Kringvoorzitter de heer G. Luyckx uiteengezet en besproken. Hierop komen we morgen uitvoerig terug. WELBESTEDE MIDDAG VAN OUD-LEERLINGEN HOORN. Uit hetgeen de heer Jae. Gutter uit Heer Hugowaard Zaterdagmiddag in De Witte Engel voor de oud-leerlingen der Rijkstuinbouwschool vertelde over zün ervaringen in Amerika, bleek wel dat hij ogen en oren goed de kost heeft gegeven. Hij is vorig jaar in de gelegenheid ge weest verscheidene maanden op Amerikaanse landbouwbedrijven te werken en heeft daar in het bijzonder kennis gemaakt met de gemechaniseerde bedrijfsvoering, die bijvoorbeeld in de aardappei- cultuur een zeer hoge vlucht heeft genomen. Vandaar dat de heer Gutter met name op de ge weldige industrie van landbouw werktuigen wees. Daarnaast wist hij interessante bijzonderheden te vértellen over de voorlichting, de ziektebestrijding en de wijze waarop de jeugd van boeren en landbouwers wordt geschoold. Hierop sloot aan de vertoning van opnamen uit het Amerikaan se leven op de boerenbedrijven, welke behalve enkele andere in structieve reportages, door de heer K. Dekker vanwege de Rükstuinbouw voorlichtingsdienst op het witte doek werden ge bracht. NRD.-SCHARWOUDE. 2000 kg uien: afw. f 24.10; driel afw. f 11.—; 600 kg peen B f '26.80; C f 22.50; 800 kg kroten B f 17.20 7800 kg gele kool f 8.10—9,50; 45.000 kg witte kool f 7,10—10. LANGEDIJK. 9000 kg gele kool f 6.90—12.50; 8000 kg wit f 6—9; 600 kg witlof I f 58.30— 59.80; II f 47.70—48.10. WARMENHUIZEN. 1200 kg. gele kool 11.50; 1300 kg. rode kool 14.20. VEEMARKT ALKMAAR 105 koeien 5001180: 380 nuch tere kalveren voor de slacht 25 70; 190 varkens 2—2.12 per kg.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2