De Laat zou de Laat niet zijn zonder V. D/s zakenpaleis Om geld te sparen '-«cei De Zon" bescheen „De Vlijt" Vroom Dreesmann" groeide Alkmaar weer garnizoensstad JUémVXsWduA! Binnenkort Jeugdnatuurwacht in Heiloo ALKMAARS GROOTSTE WINKEL IN HET ZILVER Bescheiden begin in de Achterstraat Nieuwe troepen in R.O.G.-gebouw Inkwartiering van officieren a NYLONS GERARD WORM AGENDA A. Nieuwlanden Zoon, Schoorldam Later ook in Alkmaar en Bergen Herenjas boerenk 12.4 E. W. Extra aanbiedi Got Huis! K. W. Timmer VAGINA 2 VRIJDAG I-4 MAART 1952 Het trotse winkelpaleis van Vroom en Dreesmann, dat thans een kwart eeuw bestaat. ALKMAAR. Het jaar 1927, waarin zovele grote gebouwen ais St. Elisabethziekenhuis, R. K. Lyceum, het retraitenhuis te Bergen gereed kwamen, is ook het jaar, waarin de fa. Vroom en Dreesmann haar grote winkelpand aan de Laat opende. Dit betekende niet alleen een grote verandering voor de fa. V. en D. zelf, doch voor de gehele winkelstand van Alkmaar. Immers, na V. en D. vestigden zich sindsdien vele andere winkeliers op de Laat, waardoor deze straat tot Alkmaars tweede winkelstraat uitgroeide. tiging op de Laat. Nadat de firma twee jaar gebruik had gemaakt van een hulpgebouw, dat stond op het terrein, waar na het bureau van politie staat, volgde op 14 Maart 1927 dë opening van het tegenwoordige winikelpaleis aan de Laat. Dit was door de aanne mers Schiphorst en Philips uit Haarlem gebouwd onder architec tuur van de architect Caron en had een oppervlakte van 30 bij 40 M, en een gezamenlijke vloer oppervlakte van 4800 vierkante meter, later in '32 door een uitbreiding aan de Laatzijde nog opgevoerd tot 6200 M3. Twee jaar had de bouw van dit pand van vier verdiepingen met 28 etalages gevorderd. Bij de ope ning bood wijlen de heer Seelen namens het inmiddels tot 225 man uitgebreide personeel de directie twee gebrandschilderde ramen aan, waarin de groei van het bedrijf sinds de vestiging in Alkmar in beeld was gebracht. De zaak in de Houttil werd na de opening van het winkelpand aan de Laat opgeheven en is sindsdien in gebruik als magazijn. Het aanzien van de Laat, dat door de bouw van V. en D.'s win kelpaleis al grondig gewijzigd was men vergelijke bijgaande foto's van de situatie vóór en na de bouw veranderde met de jaren.. De oude tramrails ver dween, het wegdek werd, zoals dat van de Langestraat, geasfal teerd, brede trottoirs werden aan gelegd en de straat won aan be tekenis als winkelstraat en als verkeersweg. Hoewel het hier geen zaken- pubileum betreft, lijkt ons dit feit aanleiding even terug te blik ken op de geschiedenis van V. en D. in Alkmaar. „De Vlijt" In 1889 vestigden de gebi'. Be- rentzen zich in Alkmaar; zij na men van mej. Josephine Theiss- ling (een zuster van Pater Theiss- ling, die de eerste Nederlandse Generaal Overste werd van de Orde der Dominicanen) een win kelpand over, gelegen in de Ach terstraat. Hier begonnen zij hun eerste zaak onder de naam „De Vlijt"; men zie de afbeelding van dit pand hierbij afgedrukt. De firma-naam was toen nog Gebr. Beren tzen. Enige jaren later vertrok een der broers, George Berentzen, naar Arnhem, waar hij een zaak onder de naam Vrpo.m en Drees mann vestigde; de andere broer, Ferdinand Berentzen, zette de zaak in de Achterstraat, waar hij met vijf man personeel werkte, voort. „De Zon" In 1901 werd het perceel van de heer Laumann aan de Houttil, ter breedte van ca. 11 M. aan gekocht en bij het pand aan de Achterstraat getrokken. In navol ging van de eerste zaak, die de heren W. H- Vroom en A. c. Dreesmann voor gezamenlijke re kening in de Weesperstr. sticht ten, werd deze nieuwe zaak aan de Houttil ook „De Zon" ge noemd. Dit geschiedde echter eerst in 1906, in welk jaar de heer Ferd. Berentzen zich ook met de fa. Vroom en Dreesmann asso cieerde. Vanaf die tijd ging het steeds crescendo en deed de be hoefte aan expansie zich steeds meer gevoelen. Expansie, Het gevolg hiervan was de ves- Advertentie) Directie. De heer Ferd. Berentzen, die in de directie sinds jaren geassis teerd werd door zijn zoon John Berentzen, overleed na een werk zaam leven in 1928; hij heeft dus nog mogen bejeven, dat dit trotse winkelpaleis, dat hij als de kroon op zijn werk mocht beschouwen, in gebruik werd genomen. Zijn zoon John, die de grote stoot tot de bouw van het gebouw aan de Laat gegeven had, werd toen di recteur van V. en p. in Dordrecht waarbij hij hier in Alkmaar werd opgevolgd door de tegenwoordige directeur, de heer F. Berentzen. In het kader van dit historisch overzicht kan nog worden ver meld, dat de heren Berentzen in Hoorn in 1907 aan 't Gr. Noord 'n filiaal vestigden, dat in 1936 belangrijk werd uitgebreid. Deze beide zaken' behoren thans tot het grote concern van vijftig zaken, verspreid over dertig grote Neder landse steden, gezamenlijk 10.000 man personeel tellende. In het Alkmaarse zakenleven neemt V, en D. een vooraanstaan de plaats in; het is met recht een zaak, waar stad en land elkaar ontmoeten, zoals de leuze van de firma luidt. En hoevelen zullen via V. en D. hun weg gevonden hebben naar zovele andere zaken van de Alkmaarse city? Wandelsportver. H.V.Z. ALKMAAR. De leden, die Zondag 16 Maart a.s. mee gaap naar Amsterdam worden verzocht om kwart over 9 bij de Heilooër- brug aanwezig te zijn. Men kan dan tevens contributie betalen. Aansluiting op electriciteitsnet ALKMAAR. B. ep W. stel len de Raad voor hun college een erediet te verlenen van f 525. voor de aansluiting van perceel Eendrachtspolder nr. 1 (van A. N. Ligthart), onder voorwaarde, dat de belanghebbende de helft van de daaraan verbonden kosten aan de gemeente terugbetaalt. Het pand in de Achter straat, waar de Qebr. Berentzen zich in 1889 vestigden. De situatie op de Laat, vóór het gebouw van V. en D. er werd gesticht. Men ziet nog de oude tramrails liggen. RONDE VAN ALKMAAR ALKMAAR. Woensdagavond is onder grote belangstelling in Hotel het „Witte Huis" te Egmond aan Zee de 9e ronde van Alk maar verspeeld. De 3 partijen waren zees span nend en er is dan ook zeer sterk gespeeld. Wij noemen o.a. Feeke met een moyènne van 32.50, Ligt hart met een moyenne van 17.50, zodat het publiek zeer sterk spel te zien is gegeven. De uitslagen van deze 9e ronde luidt; A. v. Linge 150 P. Schouten 80 J. Ligthart 140 J. Burger 100 J. Feeke 325 G. Wessels 118 17 17 8 10 10 43 23 49 41 86 47 8.82 4.70 17.50 12.50 32.50 11.80 WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig van Vriidag avond tot Zaterdagavond: WEINIG BEWOLKING Heldere pacht met op de meeste plaatsen zware nachtvorst en weinig wind. Morgen overdag zonnig en droog weer. Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind en hogere middagtemperaturen. 15 Maart; Zon op: 6.54; onder: 18.45; Maan op: 23.52; onder: 7.38- WORM'S links geweven Nylon? De wandelnylon bij nit- j npmendheid Extfa lang C OF) geer, solide T Draagt U ook al onze Nylons? Ie keus Nylons Vaarborgt U goede Ny- ong. *4 DE HOUTTIL Kousen Lingeries ALKMAAR Het R.O.G.-ge bouw aan het Zevenhuizen, de enige plaats waar momenteel nog militairen kunnen worden onder gebracht, wordt in gereedheid ge bracht voor de ontvangst van de nieuwe troepen, die I April a.s. in Alkmaar worden verwacht. Naar de garnizoenscommandant van Alkmaar, Overste D. J. ter Haar. ons mededeelde, zullen op die datum hier manschappen ge legerd worden van een •bewa kingskorps van de Kon, Land macht, een 350 tot 400 man tel lende, waarvan rond 250 recru- ten. De rest van de troep bestaat uit officieren en onder-officieren, waaronder vele van het voorma lige KNIL, die het kader zullen vormen. Een groot, deel van de officie ren en onder-officieren zal bij de burgerij worden ingekwartierd via de bemiddeling van het G®m. Huisvestingsbureau. In het R.O.G.-gebouw worden voorts twee «alen ingericht, wel ke dienst zullen doen als eetzaal voor de officieren en onderoffi cieren. die niet bii de burgerij in pension zullen komen. De in^ Laatste wedstrijd Politiesportvereniging ALKMAAR, De Politiesport- vereniging te Alkmar speelt a.s. Dinsdagmiddag op het Boys-ter rein aan de Westerweg haar laat ste wedstrijd van dit seizoen. Een elftal van de gemeente-politie zal dan de strijd opnemen tegen een elftal uit de Marechaussee van Amsterdam. kwartiering betreft dus alleen 't gebruik van een slaapkamer. In verband met de legering van de nieuwe troepen in Alkmaar, waardoor de stad weer eoht het karakter van een garnizoensstad zal krijgen, zal waarschijnlijk ook weer een brigade Marechaussee hier jn dienst komen. Daarover staat achter momenteel nog niets definitiefs vast. Frauderisico ALKMAAR. B. en W. stellen de Raad voor het bedrag, waar mede de gemeente deelneemt in de verwaarborgingsregeling van de Frauderisico-onderlinge van Gemeenten van f 48.000 te verho gen tot f 75.000. Besfuursmulatie bij Alkmaarse Pol. Sportver. ALKMAAR. Op de jaarlijkse algemene vergadering die de Alk maarse Politie Sportvereniging dezer dagen hield, heeft de secre taris, de heer G. H. Weel, zijn functie wegens drukke werk zaamheden ter beschikking ge steld. In zijn plaats werd de heer J. de Vries tot secretaris gekozen. Aankoop grond en huigen ALKMAAR. B. en W. stellen de Raad voor van B. J. Geels, alhier, aan te kopen een perceel bouwland nabij de Westerweg, groot 3383 M2 voor f5.412.80; voorts aan te kopen van J. de Ruiter, alhier, twee woonhuizen, Noorderkade 44 en 45 met de daarbij behorende grond, ter grootte van 311 M2 voor totaal f4.400. VERKOOP GROND INDUSTRIETERREIN ALKMAAR. - B. en W. stellen de Raad voor te verkopen;; aan D. Schoonewil, alhier, voor zich of zijn lastgevers, een terrein aan de Koedijkerstraat, groot 855 M2 voor f 14.— per M2, totaal f 11.970; aan de N.K. Kon. Fabriek van Verduurzaamde kaas v.h. J. H. Eyssen, alhier, een terrein aan het Kwakelpad, groot 675 M2 voor f 5.450.aan L. J. Glastra, alhier, een terrein aan de Noor derstraat, hoek De Simonstraat, groot 442 M2 voor f 6.188.welk terrein door de gemeente bouw rijp zal worden gemaakt, met aanleg van een noodweg en ge deeltelijke riolering in de Noor derstraat, van welke werken de kosten worden geraamd op f 4.000.—. Voorts wordt voorgesteld aan J. Zijlstra te Leeuwarden te ver kopen een perceel bouwterrein aan de Ruysdaelkade, groot 1200 M2, voor f 13.75 per M2, voor to taal f 16.500. Tenslotte stellen zij voor aan de N.V. Ned. Montage Grafkisten industrie te verhuren een perceel grond tussen Kwakelpad en Koe dijkerstraat, groot 4750 M2 tegen de prijs van 56 et. per M2, in totaal voor f2.660.per jaar, en aan de N.V. het recht te verlenen tussentijds dit terrein te kopen van de gemeente voer f 14.per M. of voor in totaal f 66.500—. ONBEWOONBAAR VERKLARING 9 WONINGEN ALKMAAR. B- en W. stellen de Raad voor, gelet op de advie zen van de hoofdingenieur-direc teur van de Wederopbouw en volkshuisvesting in de provincie Noord-Holland, onbewoonbaar te verklaren de woningen Oude gracht 64 (eig. N. Zomerdijk), Bloemstraat 4, Bloemstraat 14 en Bloemstraat 16 (eig. G, F. du Pont), Kitsteeg 2, 4, 6 en 8, als mede Verdronkenoord 59 (eig. N. Tromp) en te bepalen, dat deze woningen, uitgezonderd Bloemstr. 16, binnen zes maan den en de woning Bloemstraat 16 binnen 7 dagen na de dag, waarop de tijd tot voorziening met betrekking tot dit besluit is verstreken of het besluit tot on bewoonbaarverklaring is gehand haafd, ontruimd moeten zijn. Al deze woningen verkeren in een zeer vervallen toestand en zijn door het aanbrengen van verbe teringen niet meer in bewoonbare staat te brengen. Bedrijfschaakcompetitie ALKMAAR De uitslagen van laatst gesneelde wedstrijden lui den: PTT—DOS: 1. J. KooyR. van Wezop y, 2. de Boer—R. Pranger; 3 Er- kens—W. Speets 0l; 4, P. van Hovenvan Rosmalen 01; 5. A. v.d. HorstVermaas 01. Uitslag '43 \k Sabelis KerrebynRASA II; 1. F. Hol—J. Kieft 1—0; 2. F. Frank—Winkelman 1—0; 3. L. C. Kroon—Kuperus Va4. W. Blumink—A. Smorenbej-g 0—l; 5. A. J. Kamp—J. A- Struyf L Uitslag 2%2 Hooge Huys I—Hulskamp: 1, C. Kaiserc, Mazereeuw 1—0 2. P. Hoekstra—mevr. de Jong 10; 3. G- Diikstra—C. de Jong '4—4 F. Ranzijn—S. Kopjes 10: 5. F. FafoerC. Visser 10. Uislag 2 V22 BIOSCOPEN: Cinema Americain: Guadalca nal, 18 jaar Harmonie: Vader plukt dg vruchten. 14 jaar. Victoria Theater; De man in het zwart, 18 jaar. Rex Theater: Morgen is te laat, 14 jaar, Voorstellingen: hedenavond 8 uur, APOTHEEK: Voor spoedgevallen is van 6 uur af geopend Apoth. De Bever Emmastraat 36, Apotheker p. J. Meurs. Herstel hekken woningen Rochdale ALKMAAR. B. en W. stellen de Raad voor een bedrag van f 1.242.25 uit te keren, zijnde het restant van het z.g. Gemeenschap pelijk Fonds B, voor de restaura tie van de hekken achter de wo ningen aan de K. van 't Veer- straat, waarvan de kosten op f 2.957,worden geraamd; Roch dale zou het overige gedeelte voor zijn rekening moeten nemen. Aanbesteding ALKMAAR Door de heer S. J. Overtoom, architect alhier, is aanbesteed liet uitbreiden der St. Annaschool met 3 lokalen en de St.-Jpsep'jischoQi met 1 lokaal voer rekening van het bestuur der R.K. Meisjesscholen alhier. Ingeschreven was als volgt: J. Boekei Alkmaar f 70.380; A- Boekei Waarland 73.860; Gebr. Schuit, Egmond aan de Hoef v0or f 74.140: Fa. Tromp en Peper kamp, Alkmaar f 74,370; J. Orij, Alkmaar f 74 779; A. Breed te Heiloo f 76.580; Fr. Hes, St. Pan- cras f 76.600; Blankendaal, Alk maar f 76.600; A. Peperkamp te Alkmaar f 77.588; A- Rijkenberg, Allernaar f 78-550; J. Koning te Span/broek f 78,580; j. Tromp te Alkmaar f 79.430; Gebr. Tromp te Castricum f 79.499; J. N. Schuit, Alkmaar f 80.600; Th. H. Hooger- werf, Urseni f 80.916; P. Buis te Oudorp f 81.200; J. Lugtig, Heer- bugowaard f 83.061; J. Opdam te Alkmaar f 83-340; J. Opdam te Heiloo f 84.050; Minneboo en Walboom, Den Helder f 84.100; J. Buur, Alkmaar f 84.100; Fa. G. Tervoort en Zn., Egmond-Binnen f 85.960; Fa. B. Sanders en Zn. te Alkmaar f 88.689; S. Schaaf, Alk maar f 90.500; Gebr. Kuijper te Heiloo f 91.925; Fa. Bot en Lustig Castricum f 99.000. De gunning is aangehouden- R.K. HOCKEYCLUG „DE TERRIERS" ALKMAAR Men verzocht ons opname van het volgende: Terries, zoals jullie allemaal wel in de circulaire hebben gelezen of zullen lezen, zal rector van de Zalm Zaterdagmiddag aL GA. van onze hoekey-club aan de le den worden voorgesteld. Onnodig jullie aan te sporen, om Zaterdag tooit vooral naar de training te komen. We schieten intussen ai flink op met de competitie. De heren spelen Zondag om 12 uur thuis tegen Ijsvogels III; de da mns vertrekken om II.13 u. met de trein naar Den Helder, waar ze om kwart over 12 zullen spe len tegen Hermes III. Voor de lunioren wordt ook weer 'n pro gramma santengesteld. Ik mag echter nog niets zeggen voordat het definitief vaststaat. Nog even geduld. Een Terrier In verband met het driebanden, tournooi wordt er gedurende 14 dagen niet gespeeld. ALKMAAR IN HET TEKEN VAN HET DRIEBANDEN TOUR N OOI ALKMAAR. In de week van 17 Maart t/m 22 Maart zal door het district Alkmaar van de Kon. Ned. Biljartbond een massaal driebandentournooi wordenge organiseerd waaraan niet minder dan 65 biljartliefhebbers uit Alk maar en omstreken zullen deel nemen. Öp genoemde datum zullen in 8 café's de voorwedstrii den van dit tournooi een aanvang nemen welke nog nimmer in Alkmaar is verspeeld geworden, na deze voorwedstrijden zal de finale worden verspeeld. Het bestuur heeft dit tournooi in twee klassen verdeeld namelijk een A een en B-klasse, in de A- klasse zullen die spelers mee spe len met het hoogste Ubre moyen ne en in de B-klasse zijn die in de competitie met een moyenne spelen van 0.50 t/m 4.50. Dit zeer groots opgezet tournooi welke een unicum is voor Alk maar zal in de navolgende café s worden verspeeld: Nachtegaal, Het Wapen van Haarlem, H. Hecker, P. te Bos, Lindenhoek, Centrum Hotel, A. Martin en J. Koelemey. Aan vang 7.30 uur. Wij komen nader op dit tour nooi terug. Renteloze obligaties voor Dorpshuis HEILOO. De voorbereidin gen, om te komen tot een dorps huis, is in een nieuw stadium ge komen door de uitgifte van 600 renteloze obligaties van 5 gulcjen. Alvorens B. en W. van Heiloo definitieve toezeggingen willen doen het z.g. Schoolhuis af te staan voor de inrichting van een dorpshuis, willen zij zien dat de belanghebbende verenigingen de benodigde f 3000 bijeen brengen. Een 40-tal verenigingen worden ingeschakeld voor het plaatsen der obligaties bi.i leden, voor re kening van de vereniging en zoals er plannen bestaan, gezamenlijk wat te offeren om zodoende éen of meer obligaties te nemen, Particulieren die de stichting van het Dorpshuis willen bevor deren, kunpen bi.i het bestuur voor inlichtingen terecht bij de penningmeester de heer Kosters, Heerenweg 95, tel. 4098. moet men tegenwoordig wel een kunstenaar zijn. Maar toch is er een terrein, waarop U op gemakkelijke wijze heel wat kunt bezuinigen. Pat is op Uw vakkleding. Koop P.K. vakkle- ding. Die is gemaakt van de beste stoften, is prima afge werkt, heeft een ideale pasvorm en js daardoor berekend og langdurig gebruik. ALHIER VERKRIJGBAAR BIJ: Geen audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal 19 Maart a.s. geen audiëntie verlenen. ONTSLAG BIJ RINGERS VAN LOSSE ARBEIDSKRACHTEN Naar wij van de directie van de Ringers cacao en chocoladefabriek te Alkmaar vernemen, is aan ca. 40 personeelsleden ontslag aan gezegd. Dit betreft hoofdzakelijk jongere arbeiders en enkele oude ren. Deze bijna alle losse arbei ders zijn het vorige jaar in ver band met de expartdrukte aan genomen. De ontslagen zullen pes na Pasen, als de grote seizoen- drukte achter de rug is, ingaan. Een en ander houdt mede ver band met het teruglopen van or ders uit het buitenland. Er werd ons echter verzekerd dat de ont slagen geen betrekking hebben op de vaste personeelskern. HEILOO -— Zoals wii reeds eerder hebben bericht, is het de bedoeling, in Heiloo te komen tot oprichting van een Jeugd Natuur Wacht, Daartoe heeft de Stich ting „Jeugd en Natuur" contact opgenomen met het gemeente bestuur en de scholen van Heiloo. Men wil trachten, door de Jeugd in te schakelen bil een derge lijke natuurwacht de baldadig heid en het vernielen van plan ten en bloemen door de jeugd, te voorkomen. Als gevolg van het contact 1 hebben gisteren 1375 kinderen van alle Heilose scholen een voorstelling bijgewoond, d'igd worden, er» daarmee wondt hun do taak op de schouders ge legd, voortaan de natuur te ont zien en andieren op hun fouten te wijzen. Dit is opvoeding van de eerste rang. In Zuid Heiland heeft men op tal van plaatsen reeds succes geboekt. In Voorhout heeftmen zelfs reeds hekken van plantïsoe- nen durven weglhalen. omdiat men er zeker van is, dat ieued- vamdalisme zelfs niet in de min ste vorm. zal voorkomen. Wanneer de Natuurwacht zal zijn geïnstalleerd, zullen de kin deren in groepjes kunnen deelne men aan excursies naar de mooi ste gebieden uit onze omgeving. gegeven; door de heer Jap Ivsng'h uit Ber gen. dde de kinderen een aantal i Natuurlijk tracht r»en alle lichtbeelden en een fiknnie ver-1 schoolkinderen lid van de Na toonde, waarop zovele ongeziene tuur wacht. te doen worden, en schoonheden uit de natuur nader onder de aandacht worden ge bracht. Daarmee echter kweekt men tegelijkertijd liefde en be- grip voor d? schoonheid van1 planten en dierenwereld, zodat; het Jater onmogelijk zal zijn, dat de jeugd zich daaraan vergrijpt. Men wacht thans af. hoeveel kin-1 deren zidh voor de Natuurwacht zullen opgeven. Zil krijgen een speldje: wellicht zal hun dat op een officiële bijeenkomst door I het gemeentebestuur overhan- daarom worden alle scholen suc cessievelijk bewerkt. In Heiloo is men begonnen, omdat hier reeds een Natuurwacht voor ouderen bestaat. Ook in Alkmaar, Bergen en Zaandiik heeft men reed's contact opgenomen met gemeen tebesturen en schoolhoofden, zo dat ook in die plaatsen de op richting van Jeugd Natuur Wach ten spoedig een feit zal ziin. Kin deren vanaf de viifde klasse der lagere scholen kunnen» zich er bii aansluipen. RUNDLE Zwart en bruin 1- Reclame-aant Biedt zich aai met alle we den bekend; den en trekkei de omgaan; e drijfsletder. E. SLOFSTR/ Dam 9. Uitgee ruSEI SCuri "u qüW. 1 „O R C O N" vana Langestra Zeer fraaie e.->t. uit: Dressoir n Schuiftafel 2 fauteuils Mooie holls en met pr. i ren pluche, voor reclam Huiskamers Hujskamers in gebeits pi', gestoff Gotische Sla vana Ook ip Bedden. Dek petten. Gord Vitrage's, C< enorme keug en..., lag» Doe dus uw bij: Fnidscn 109. Tel. 4' Ook voo: renarat e Hilel zijn e dan HIL< lf r'anh extra Verp] praen Verpl knopt Zwar prim. Vorm Nylor PrimE Dams Moois misol waarc nu T Prach Baby. kwali Brete Mooi» Gekl. Grote zoom ZILV 11 Spret

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2