Ajax - door zege op Be Quick - waardig kampioen in le klas B Tot 20 minuten voor tijd stond Be Quick nog met 1-0 voor Velocitas, strijdensbereid, hield 't Gooi in bedwang H Vlot begin bracht D.O.S. kostbare 2-0 voorsprong Manchester U. verstevigt zijn positie aan de kop Draverijen te Mereveld DE EERSTE KLASSERS 60-jarig Achilles thans in ernstige moeilijkheden Vier clubs gelijk bovenaan in ID Velocitas-1 Gooi 1-1 Westelijken imponeerden niet Een wonderlijk einde bracht Ajax zege en kampioenschap D.O.S.-Zwolse Boys 3-2 Zwolse Boys kon dit geweld niet op Groningers gaven prachtig partij Voetbalvlegels in Hilversum Voetbal in Engeland Spurs komen snel naar voren MAANü/ PAGINA 3 Kampioen nummer één is dus bekend. Het aloude Ajax, met zijn glorieus verleden, heelt weer nieuwe lauweren daaraan toegevoegd. Een zwaar bevochten zege op een dapper Be Qiuck was daartoe voldoende. Maar er was nog meer, want in IA zorgden D.W.S. en Haarlem ervoor, dat hun supporters nog even in spanning zullen blijven. Het gelijke spel hield de twee clubs in evenwicht op de ranglijst. Een kostbare zege van Oosterparkers op Achilles en een even dure zege van Sneek op een aftakelend Wageningen zijn de feiten van de dag in de lagere contreien. In het Zuiden kon Eindhoven een opge wekt gezicht trekken en zorgde P.S.V. ervoor, dat in afdeling D nu vier ploegen precies gelijk aan de leiding staan. DWS en HAARLEM duelleerden onbeslist In IA is wat de strijd om de titel betreft alles bij net oude gebleven. DWS en Haarlem speelden in Amsterdam met 00 gelijk, zodat nog steeds met geen mogelijkheid is te zeggen of Am sterdam er een tweede kampioen bij zal krijgen. Het was een goede wedstrijd, waarin DWS 'n sportief gebaar maakte, toen Roozen in de eerste helft wegens een blessure een tijdje buiten de lijnen moest liet aanvoerder Fanger van DWS, Meijer even eens uitvallen. De befaamde Am sterdammer middenlinie, Wiertz, Kil, Fanger was in uitstekende vorm. En men zou zo zeggen rijp voor het Ned. Elftal. EDO is de kluts helemaal kwijt. Nu werd in Haarlem met 42 van Enschedese Boys verloren. In deze wedstrijd blonken Snijders en Seldenhuis sr. uit. Zij waren 't ook die de boys een 20 voor sprong verschaften. Kort voor de rust wist Roodselaar uit een strafschop de achterstand tot 2—1 te verkleinen. Schuurbuis had hands gemaakt. Al weer door een strafschop werd het na de rus* door Roodselaar 22. Omdat men nu toch eenmaal bezig was kreeg ook Enschedese Boys een strafschop toegewezen. Koning veroorzaakte deze, maar Snijders miste. Seldenhuis sr. scoorde tenslotte met 2 doelpunten win nend voor de Boys. AGOVV speelde tegen Elink- wijlc vrij lusteloos. De Zuilena ren waren in de eerste helft dan ook sterker maar zagen geen kans tot doelpunten te komen. 8 min. na de hervatting nam AGOVV door Peters de leiding en toen van Elk tien minuten voor het einde een schot van Kanselaar niet onder controle had kon Loois het tweede doelpunt voor de Apeldoorners scoren. Dijkgraaf de linkshalf van AGOVV was de beste speler van het veld. De Apeldoorners moesten het zonder Hanskamp stellen. Velocitas bereikte tegen 't Gooi een verdienstelijk 11 gelijk spel zodat de Groningers een punt van hun achterstand op Theole wegwerkten. De Tielenaren verloren n.l. in de Friese hoofdstad met 21 van Frisia. Heerenveen wandelde in Gro ningen speels over GVAV heen 0—4. Glorieuze dag voor Ajax Ajax, al sinds weken onbereik baar werd in 1B kampioen door een 31 zege op Be Quick, dat zich heftig weerde en halverwege de 2e helft zelfs nog met 10 de leiding had. Ook de reserves van de Amsterdammers werden gister kampioen, zodat thans alle in de KNVB uitkomende elftallen van Ajax de titel hebben behaald. Het derde en vierde waren n.l. reeds zover. Een unieke prestatie die ver moedelijk haar weerga niet zal hebben. Voor de tweede plaats wordt nog heftig gestreden RCH en Vi tesse, twee gegadigden, speelden in Heemstede met 11 gelijk, 't Was een aardige wedstrijd waar in Vitesse door een kopbal van Herberts uit een voorzet van J. Jansen de leiding nam. Drie min. voor de rust maakte Koster met een ver schot gelijk. In de tweede helft was RCH beduidend sterker maar zag geen kans de overwin ning te behalen. Biesbrouck was bij RCH weer van de partij even als Alberts bij Vitesse. Stopper- spil Hendriks moest echter nog verstek laten gaan. Het bijna 60-jarige Achilles is door een 20 nederlaag tegen Oosterparkers in ernstige moei lijkheden geraakt. Vooral, nu Sneek van een hard aftakelend Wageningen in de allerlaatste mi nuut met 21 won. DOS klopte Zwolse Boys met 32 en En schede en Leeuwarden gooiden 't op een accoordje 22. Eindhoven loopt in Daar is dan toch eindelijk het verliespunt gekomen voor Wil lem II, waar heel Eindhoven al weken op wacht. Nu staan de Tilburgers, na dit verlies tegen NAC nog drie punten voor, maar ze moeten nog tegen Eindhoven in het veld komen. Er is dus toch nog gevaar voor de Tricolores. Dat Eindhoven won met 31 van ADO. Verder gaf BW blijk van zijn goede vorm, door Feije- noord met 20 te kloppen. Het gelijke spel tussen RBC en Bleijerheide was verwacht even als de zege van Sittardia die op MVV en de 5I overwinning van SVV op een DHC, dat nu de klau wen van de laatste plaatsen crs zich heen voelt tasten. Dat kwam mede door een prachtig herstel van Quick in de Mijnstreek 02 tegen Juliana. Vier clubs gelijk bovenaan We hadden het Zaterdag al voorspeld, PSV is óp weg naar 'n vernieuwing van zijn verleden jaar bevochten titel. De 20 zege op Limburgia bracht de Philips- mensen gelijk aan kop met de Limburgianeri en met Hermes en Sparta. Want Sparta profiteerde van de duels rondom de eerste plaats door met zijn 31 over winning op Longa mede plaats te nemen in het leidersgelid. Hermes verspeelde een punt tegen het wisselvallige Xerxes. VVV heeft zijn eigen glazen in gegooid. Nu weer werd tegen Emma gelijk gespeeld en de ach terstand op de leiders bedraagt nu drie punten. Onderaan kwam Chevremont niet verder dan een 21 neder laag tegen HBS, maar klampt zich toch nog vast aan LONGA, nu NOAD zich met een 10 zege op Brabantia veilig stelde. NEC en Maurits deelden tenslotte broederlijk de punten. FANNY BLANKERS—KOEN NAAR ZUID-AFRIKA VERTROKKEN. Mevrouw Fanny Blankers- Koen is Zaterdagmorgen met haar echtgenoot en trainer, Jan Blankers, van Schiphol naar Zuid-Afrika vertrokken. Voordat zij in het vliegtuig stapt neemt Fanny Blankers afscheid van haar kinderen. Rechts Jan Blankers. Een hard werkend Velocitas heeft de burger weer wat moed gegeven, door een overigens wei nig- imponerend t Gooi van de zege weg te houden. De Weste lijken kwamen niet verder dan 11 gelijkspel. Een uitslag waar mee we vrede kunnen hebben. Ook nog, wanneer we ons reali seren dat het doelpunt waarmede aanvalsleider Poort 'n 10 voor sprong van Velocitas ongedaan maakj£ in de rubriek „meevaller tjes" thuishoort. De Groninger doelman Kolthof zal vandaag nog met een wreve» lig gevoel aan het zwakke mo ment terugdenken, waarin 't Gooi zijn slag kon slaan. Het ge beurde 17 minuten voor de rust. Stopper Fransen en Poort waren in een duel gewikkeld. Kolthof verkeerde in de mening, dat Poort als ovenwinnaar uit het duel te voorschijn zou komen. Met grote passen snelde hij het gevaar te gemoet. om halverwege tot inkeer te komen. Dit hinken op twee ge dachten was voor Poort voldoen de om het Groninger net met 'n schuiver te beroeren. Spijtig voor Velocitas, dat een wilskrachtige start reeds na 12 minuten met 'n doelpunt beloond zag. De Hilver- sumse defensie tastte mis op een voorzet van Eimers. waarna Wil- ken de bal over de lijn schoof. Geen grandioos doelpunt, maar moed gevend. Velocitas, toen meit vijf man aanvallend, kwam nog verschil lende keren gevaarlijk terug. De Westelijke verdediging met Nieu- wenhuizen als invaller voor van Dam, had moeite met het tome loze geweld. Ook stopper B'ak, en de te hulp gesnelde rechtshalf Wiggemansen, tegen GVAV de nachtmerrie van Chris Pais. Alleen doordat Melissen - zwak op de linksbinnenplaats 'n ge makkelijke kans miste, bleef het 10, totdat Kolthof, zoals gezegd, mistastte. Velocitas verloor na de gelijkmaker een goed deel van zijn zelfvertrouwen. De opbouw kreeg een rommelig karakter, waarbij we gelegenheid kregen te constateren dat Tjalkes als de rechtshalf te onbesuisd is en Fransen de forse trap mist, nodig voor een goede stopper. Doordat Slijfer overal was, en Plas tem po miste om na een afgeslagen aanval mee naar voren te komen, kwamen Eimers, Wilken en Me lissen geïsoleerd te staan. De attaques van 't Gooi waren ook al weinig imponerend. Al leen Poort was af en toe gevaar lijk. Dit bleek in de eerste twin tig minuten na de rust, toen Kolt hof volop gelegenheid kreeg zijn zwakke beurten voor de rust ge demonstreerd, goed te maken. Een harde kopbal van de Hilver- sumsa aanvalsleider dook hij nu fraai uit de hoek, evenals 'n schot van linksbinnen de Boer. Met Eimers nu als midvoor kwam Velocitas in het laatste kwartier nog aan een stevig verbeten of fensief toe. Melissen bleef echter de mindere van de stevige Nieu- wenhuizen. Bovendien schoot hij alleen voor Poort staande, nog eens hoog over. Onze tafeltennissers verloren van Frankrijk met 41, maar in Parijs op een jubileumtournooi zorgde Stoop voor de daverende verrassing Amouretti in de eerste ronde uit te schakelen. In de kwartfinale ruimde hij voor Col lier in vijf sets eervol het veld. Het draf seizoen werd geopend met draverijen te Mereveld, waar van de uitslagen luiden: le Lentemaand-prijs: 1. Peter hof (W. H. Geertsen) 229.9; 2. Pahud de Mortafne; 3. Orkaan Tot. f 3, f 1,40, f"2.60, f 1,50. Ge- kop. f 3,50, cov. f 9,50. 2e Lentemaand-prijs1. Lazuur (W. A. Bogaard) 3.05.6: 2. Marry Simons: 3. Nino NarviHe Tot. w f 3,60, 1.50 1,90 1,60. Gekop. f 15. Cov. f 8,50. 3e Lentemaand-prijs: 1. Our Dream (J. Roodenburg) 2.34.4; 2. Costings Oogappel: 3. Ostrogatta. Tot. w. f 3,80. PI. 1.50 1,20. Ge- kop. f 2,60. Cov. f 3,20. r.4,Lentemaand-prijs1. Old Gold (W.H. Geersen) 3.09.1: 2. Pe tulance K.; 3. Pieter D Tot. w f 1.60 (stal). PI. f 1,30 '1,40 2,30. Gelkop. f 3,50. Cov, f 3,20. 5e lentemaand-prijs: 1. Nellie O. (J. van Leeuwen ir.) 3.14.1; 2. Nooit gedacht; 3. Maaike van IJmuiden. Tot. w. f 40,70. PI. f 6,90 1,60 2,80. Gekop. f 22,80. Cov. f 3.90. 6e Lentemaand-priis: 1. Moquet te d.l. Maire B. (J.P.F. v.d. Broek) 3.18-12. Lex V.;, 3. Over Again. De oorspronkelijk 3e aankomende „Narciso G." werd naar de vijfde plaats teruggesteld wegens hin derlijk rijden. Tot w. f 16,10. PI. f 3.50 4 2,70. Gekop. f 19. Cov. f 9.20. 7a Lentemaand-prijs: l.Kalida (W. Leeuwenkamp) 3.07.4; 2. Du mas O-: 3. Luxor. Tot. w. f 4,10. PI. f 2 2,30. Gekop. f 11. Cov. f 4. Totale omzet f 64.669, ;A 1ÉÉ 'immmk mmmSS mmmm 111111111 Zondagmiddag werd in Amsterdam de voetbalwedstrijd ge speeld tussen D.W.S. en Haarlem. De wedstrijd eindigde onbeslist in 00. De foto toont een spelmoment voor het doel Haarlem. V.l..r. Bulder, DWS, doelman Snijders van van Haarlem, Dijkstra, DWS, en Laan Haarlem. Als een meteoor schoot DOS direct na de aanvang op het doel van Zwolse Boys af. De groen- gehemde Zwollenaren wisten niet hoe zij het hadden tegen die snelvoetige en fraai combineren de kanaries, die de defensie van de tegenstanders volkomen van de kaart speelde. Vooral Krommert dribbelde langs de boys of zii er niet wa ren. Hij ontfutselde na drie mi nuten spil de Vries de bal en liet Lammers achter zijn pass sprinten. Dat kan de Utrechtse midvoor en de schuiver van zijn voet was onhoudbaar voor doel man Borgmeijer, en DOS bleef maar voor het Zwolse doel zitten, zonder dat de bezoekers er iets tegen in konden brengen. Na ze ven minuten kon v. d. Bogert na fraai samenspel met Visser de bal goed voorzetten, waarna Overheem over de uitgelopen doelman heen inschoot. Op de doellijn redde Terbrugge echter. Weer' kreeg Overheem de bal in zijn bezit en na zijn voorzet kon de snel ingekomen v. d. Bogert inkoppen 20. Wel bleef DOS na dit doelpunt sterker, maar het fraaiste gedeelte van de wedstrijd hadden we toch al gehad. Lang zaam maar zeker konden de Zwolse Boys zich aan de Utrecht se druk ontworstelen. De Zwolse aanvallen werden gevaarlijker door het aanvankelijk wat onze kere spel van back v. Basten. Te langzaam ingrijpen van deze spe ler stelde linksbuiten Heidenrijk dan ook in staat kort voor de rust te scoren 21. ..Na de pauze ging de strijd ge lijk op, maar veel fraais was er niet meer te beleven. Na twintig minuten werkte Krommert zich weer op handige manier langs enkele tegenstanders heen en zelf in goede schietpositie staande, gaf hij het leer over aan Visser, die fraai inknalde 31. Ook v.d. Bo gert scheen een doelpunt te gaan maken, doch op het laatste ogen blik werkte de Vries hem v.d. bal af. Toen viel er aan de andere aijde een goal, gescoord door rechtsbuiten v.d. Velden na voor bereidend werk van Heidenrijk 32. Doelman Borgmeijer kreeg nog enkele benauwde situaties op te lossen, maar hij weerde zich op kundige wijze en liet zich niet niet meer verrassen. (Van onze sportredacteur) Ajax heeft als eerste in den lande de vlag uitgestoken. Maar verkijkt u zich niet op die 31 zege op Be Quick, die dit vreugdebetoon mogelijk maakte! Twintig minuten voor tijd was het nog helemaal niet zeker of de bloemen wel nodig zouden zijn. Toen moest namelijk de overigens falende De Groot zijn eerste doelpunt nog maken en daarmee de stand op 11 brengen Ja, het is zeer wonderlijk in deze ener verende strijd toegegaan. Een verrassend snel en gevaarlijk Be Quick bracht Ajax in de eerste helft reeds zo uit zijn nor male spel, dat het lange tijd leek alsof Be Quick de kam- pioenscandidaat was Nu moet gezegd worden, dat de thuisclub wel heel vreemd van start ging. Binnen vijf min. snelde tot tweemaal toe rechts buiten Bakker langs zijn bewa kers heen, maar zijn schoten waren net iets tè precies ge richt. De lange blonde doelman Prummel hoorde beide schoten achter zich tegen de staanders ketsen! Hoe gevaarlijk waren daaren tegen de aanvallen van de gas ten. Keer op keer sneden zii met technisch volmaakt pass-werk langs de moeilijk draaiende Ajaxiedien heen en de toch an ders zo betrouwbare midden- en achterlinie van de rood-witten konden maar geen stelling nemen tegen de voortdurend switchende Noorderlingen. Het was voor hen dan ook wel een ernstig verlies toen reeds spoedig de razend snelle Rozema bij een botsing met doelman Visser zo ernstig gewond werd. dat hij met een hersenschudding en een hoofd wonde het veld moest ruimen voor Schokkenbroek. Ook na de hervatting wist Ajax zich aanvankelijk niet los te maken van de beklemmende gedachte een kampioenschap binnen het bereik te hebben en de ene onzekere pass na dé an dere bracht de supportersschare tot wanhoop. Be Quick bleef komen en ach ter elkaar kopte Fabels na een springdiuel met Visser de bal net naast en zond Lugfhart een hard vleugelschot in, dat even wel de vuisten van Visser op zijn weg vond. Een sporadische gevaarliike Aiax-aanval leidde tenslotte tot het Be Quick doelpunt. Pienter zette on de doelliin de doorge drongen Van Diik on faire wiize van de bal en razendsnel vloog de bal van hem naar Havinga. van deze naar Duit. wiens lange doorloopbal door Fabels eerder werd bereikt dan Potharst. Wel lien Visser nog uit ziin doel. maar Fabels richtte beter dan Bakker in de eerste helft had gepresteerd (0—1). Nog 32 minuten had Ajax om zich te hervinden en het kam pioenschap in deze wedstrijd als nog te behalen. Aanvankelijk bleef het evenwel volharden in slordig en weinig overdacht sa menspel. Pas toen middenvoor De Groot de rechtervleugel had opgezocht en Bakker zijn plaats had ingenomen, kwam er vaart in het spel der thuisclub. De minuten kropen evenwel om en al moesten Prummel en Pienter beiden eenmaal ingrijpen om de gelijkmaker te voorkomen, niets wéés er op dat Ajax de achter stand zou gaan inlopen. De ook op de rechtervleugel zwakke De Groot beurde zichzelf en Ajax echter in de 25ste minuut met een prachtig en uit moeilijke positie gescoord doelpunt op. Ajax kreeg eindelijk de stimu lans, die het zo hard nodig had om zich de voortreffelijk spelen de' Groningers van het lijf te houden. Keer op keer rolden nu goede aanvallen over de Gro ningse helft aan en in de 33ste minuut kon Prummel met uiter ste moeite v. Dijk beletten te scoren. Hij moest er een corner voor weggeven, maar dat was uitstel. De goed door Bartels voor het doel geplaatste bal behoefde de ongedekte De Groot slechts de juiste richting te geven met een kopstoot (21). Een enthou siast Ajax liep tenslotte nog eenmaal door alles heen en met een laag strak schot stelde v. d. Wel de titel veilig (3—1). Voor de derde klasse KNVB is Zondagmiddag in Hilversum de wedstrijd tussen Donar en Hol land gespeeld, geleid door scheidsrechter O. de Jager. Twin tig minuten voor het einde ver grootte Donar de 20 voorsprong tot 30. De scheidsrechter wees zeer beslist naar het midden, waarop de Hollandspelers fel be gonnen de protesteren, omdat volgens hen, de Donar-midden- voor het doelpunt in buitenspel positie had gemaakt. Terwijl zij bleven appelleren voor een vrije trap, die de scheidsrechter bleef weigeren, schoot de doelman van Holland de bal zo ver mogelijk buiten de lijnen, waarvoor hij een waarschuwing kreeg. De discussies duurden voort. Terwijl de scheidsrechter een groep spelers trachtte te overre den opnieuw in het middenveld af te trappen, begonnen twee Hollandspelers, onder wie de doelman, honend te applaudisse ren. De arbiter stuurde daarop de doelman het veld uit en gaf het bevel, dat in het middenveld zou worden afgetrapt. Toen de bezoe kers bleven weigeren zich op te stellen, staakte hij de wedstrijd. VOORLOPIG NEDERLANDS JEUGDELFTAL Met het oog op de jeugdwed strijd tegen België op 6 April te Antwerpen te spelen, zal Woensdagavond 19 Maart om 20.00 uur in het Olympisch Sta dion te Amsterdam een lieht- wedstrijd worden gespeeld tussen het voorlopige Nederlandse jeugd- elftal en een elftal van Amster damse 2e en 3e klassers. Het jeugdelftal speelt in de volgende opstelling: Doel: Tap (HDVS); achter: Blaus (Helmondia) en Boskamn (Ajax); midden: v. d. Hurk (Eind'h.). Utermark (BW) en v. Woerden (Feijen.)voor: Vree ken (ADO), G. de Wit (TSC), v. d. Hoek (Feijen.), v. d. Wel (Ajax) en Rijnvis (BMT). Zondagmiddag slaagde het elftal van Ajax erin door de wedstrijd tegen Be Quick met 31 te winnen, kampioen te worden, waardoor zij de eerste kampioen in de eerste klasse werd. De foto toont het elftal van Ajax: staande v.l.n.r.: van de Pol, reserve doelman; Potharst, aanvoerder; Krist, Elzer, doelman Visser, Bouwens en Boskamp. Zittend: v.l.n.r. Bak ker, van der Wel, de Groot, van Dijk en Bartels. Indien Arsenal van plan mocht zijn voetbalhistorie te maken door dit seizoen zowel het league kampioenschap als de F. A. beker te winnen, dan zullen de Londe- naren in de komende wedstrij den heel wat beter voor de dag moeten komen dan zij vandaag deden in de wedstrijd tegen Ful- ham, die met 00 eindigde. De gunners hebben in 1952 nog geen nederlaag geleden. Ditmaal waren zii er toch ai heel dicht aain toe in. die ontmoe ting met hun voor degradatie in aanimerkinjg komende stadgeno ten. Fullhaim was voor het groot ste dieel van de wedstrijd in de aanval en slechts door siedht schieten ontginig hun een over winning, die alleszins verdiend was geweest. a Manchester United heeft zijn leiderspositie verstevigd door een overwinning op Wolverhampton Wanderers. De United heeft thans twee punten voorsprong op Arsenal. Bovendien is het doel- gemidideldie van Manchester Uni ted beter dia.n dat van Arsenal, dat een moeilijke taak zal heb ben de topplaats te bereiken. Misschien brengt pas de laatste wedstrijd van het seizoen, die, waarin de beide rivalen eülkaar te Manchester ontmoeten, de be slissing. De „biig match" New Castle United'Portsmouth werd door 60.990 toeschouwers bijgewoond en spijt zuller» zij van hun tocht naar het veld van New Castle niet. gehad hebben. Evenals ver leden week in de ontmoeting voor de Cup was het een prachtige hoogstaande wedstrijd., die vrij wel betzelfde verloop had als de bekerstrijd van de vorige Zater dag. Ook nu nam Portsmouth reeds spoedig na het begin de leiding door Philips en weer was het Millbum, zonder twijfel En- Eerste klass» Eerste klasse Eerste klasse Eerste klasse D EDOEnsch. Boys 2—4 SneekWageningen 2—1 Eindhoven— ADO 3—1 XerxesHerm.DVS 2—2 Velocitas't Gooi 1—1 AchillesO'parkers 02 NAC—Willem II 1—1 NECMaurits 2—2 AGOVV—Elinkwijk 2—0 DOSZwolse Boys 3- —2 RBCBleijerheide 2—2 EmmaVW 2—2 DWS—Haarlem 0—0 AjaxBe Quick 3- 1 B V VFeij enoord 2—0 NOADBrabantia 1—0 FrisiaTheole 2—1 Ajax kamp. JulianaQuick (N.) 0—2 SpartaLonga 3—1 GVAVHeerenveen 0—4 RCHVitesse 1- 1 Sittardia—MW 1—0 PSVLimburgia 2—0 Go AheadVolewijk. 2—4 EnschedeL-warden 2- —2 SW—DHC 5—1 HBSChevremont 2—1 Haarlem 22 14 6 2 34 Ajax 22 19 2 1 40 Willem n 22 16 4 2 36 PSV 22 12 5 5 29 DWS 21 13 6 2 32 RCH 22 12 5 5 29 Eindhoven 21 13 5 3 31 HermesDVS 22 11 7 4 29 Heerenveen 21 10 7 4 27 Vitesse 22 10 8 4 28 Feijenoord 22 13 3' 6 29 Sparta 21 11 5 5 27 't Gooi 21 10 6 5 26 Be Quick 22 12 3 7 27 BVV 23 12 4 7 28 Limburgia 21 12 3 6 27 AGOVV 21 10 6 5 26 Wageningen 21 11 4 6 26 MVV 21 8 6 7 22 WV 22 11 4 7 26 EDO 22 11 4 7 26 DOS 21 10 5 6 25 SW 22 8 6 8 22 Emma 22 9 5 8 23 Ensch. Boys 21 10 3 8 23 Leeuwarden 20 10 3 7 23 NAC 22 7 7 8 21 HBS 22 9 3 10 21 Volewijckers 22 8 5 9 21 Zw. Boys 21 7 7 7 21 Bleijeiheide 21 8 4 9 20 Xerxes 21 8 4 9 20 Frisia 21 7 6 8 20 VSV 20 5 8 7 18 Juliana 21 8 4 9 20 Maurits 21 7 6 8 20 GVAV 20 7 3 9 17 Enschede 21 6 6 9 18 ADO 21 7 5. 9 19 NOAD 21 8 4 9 20 Elinkwijk 21 5 7 9 17 Blauw Wit 22 4 10 8 18 Sittardia 22 9 0 13 18 NEC 22 6 6 10 18 Go Ahead 22 4 6 12 14 Sneek 21 4 1 16 9 RBC 21 7 2 12 16 Brabantia 22 9 0 13 18 Theole 21 2 4 15 8 O'parkers 22 3 3 16 9 DHC 22 5 1 16 11 Longa 21 5 3 13 13 Velocitas 22 2 3 17 7 Achilles 21 3 1 17 7 Quick(N.) 21 3 3 15 9 Chèvremont 22 5 1 16 11 gelands beste aanvaller van het oigenlbiilk die die partijen op ge lijke voet bracht. Voor rust steb de hii die Chileen Robledo in staat Newcastle die leiding te ge ven. Toen Mitchell een kwartier voor het einde een derde doel punt voor de gastheren maakte, leek de zege veilig, maar Ports mouth dacht er anders over en een geweldig offensief wend) nu door de Zuiderlingen ontketend. Weldra was het 32 door Harris, maar toen leek het toch werke lijk gebeurd met Portsmouth, want, Milburn kreeg een straf schop te nemen. In het volgend ogenblik grepen de supporters van de thuisclub vertwijfeld naar hun hoofd, want Milburn, de ma.p met het dodelijke schot, miste. Tot overmaat van ramp voor Newcastle eindigde Phillips van Portsmouth de wedstrijd, zoals 'hii hem begonnen was. n.l. met een doelpunt. Met dit zo moeizaam verwor ven punt blijft Portsmouth in de running voor het kampioenschap, maar de derde plaats hebben zij af moeten staan aan Tottenham, daif een beter dioeigeimiddelde heeft. Nu de velden weer droog en snel zijn hebben de spurs hun alles overrompelende vorm van verleden jaar hervonden. Dit maal moest Sunderland het gelag betalen waarmee die spurs in vier achtereenvolgende overwin ningen de deelcijfers op 11-0 brachten. De terugkomst van Tommy Lawton naar een Londenee club zoals bekend werd de vroegere aanvalsleider van het Engelse elftal Vrijdag j.l, voor 12.000 pond sterling door Notts County aan Brentford over gedaan had' 31.090 toeschou wers naar Griffin Park gelokt, waar men sedert veertien jaar zo'n .drukte niet gezien had. Lawton heeft zelf niet kunnen scoren, maar met de meester lijke wijze, waarop hii de Brentfordt aanval leidde, had hii een overwegend aandeel in de 31 overwinning op Swan sea. De situatieaan de top van de tweede divisie blijft verward. Nottingham Forest blijft, met twee punten voorsprong op zijn naaste concurrenten aan de lei ding. De uitslagen luiden: le divisie: Bolton Wanderers- Chelsea 30BurnleyDerby County 01; Charlton Athletic- Manchester City 00: Fuliham Arsenal 0.0; Manchester United Wolverhampton Wanderers 20; MiddlesbroughBlackpool 10; NewOastle UnitedPorts mouth 33; Preston North End Aston Villa 22; Stoke City— Huddersfield1 Town 00; Totten ham HotspurSunderland 20: West'bromwich AlbionLiverpool 3-3. Tweede divisie: Birmingham CitySheffield United 30; BrentfordSwansea Town 31 Cardiff CityBarnsley 30: Don- caster RoversBury 11; Ever- ton—Luton Town 13: Leeds UnitedBlackburn Rovers 10; Leicester CityWest Ham Uni ted 31; Nottingham Forest.Co ventry City 3—1; Rollherbam United—Hull City 11: Shef field WednesdayQueer*- Park Rangers 21Southampton Notts County 40. V

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3