U.S.V.U. - op de drempel - faalde tegen O.D.I.Z. toe te slaan Bergenaren scoorden pas laat beslissende goal Blokkers - na 2-0 vóór - verloor nog van K.G.B. Koedijk capituleerde pas na hardnekkig verzet W.G.W. behield zijn kans door zege op Foresters Productief D.T.S. gaf V.Z.V. niet veel kans jen K.N.V.B. In de afd. Noordholland W.B.S.V. verspeelt punt tegen fel Grootschermer kamp Meerdere ioenen kwamen te voorschijn Pool's Sailorshog 80 ch per pakje N. Niedorp-Berdos 0-2 Fel verweer van N. Niedorp Sterker St. George verloor onverdiend Veel fraaie kansen onbenut gelaten S.R.C.-Koedijk 2-1 Stikkelman scoorde prachtig doelpunt Foresters liep vast op de verdediging Zege van Vios kwam ernstig in gevaar Flevo haalde twee punten van Texel Dapper I.V.V. won onverwacht van Boys De Rijp werd thuis door H.S.V. geklopt Watervogels sloeg na de rust toe Verdiende zege van de D.T.S/ers MAANDAG 17 MAART 1952 PAGINA 5 roodjakken steedis in an Lozew's heiligdom pereerd, was het Klinkenberg dlie na van De Jong een veld voor zich kreeg, trachtte door uit te lek nog te dichten, echter beheerst door omspeeld, waarna een zacht tikje het t open gat plaatste, antwoord van HRC Linkshalf Venbroek, Ier van de gastheren, periode iedere bal f. De Haan aan de had een kalme mid- le blauw-witten niet n. Hier kwam het aar van linksbuiten r. Jammer was het eler zo dikwijls bui- nd, waardoor hij de veel onderbrak, uten voor het einde te helft was het mid- Waal die het reeds de doelpunt maakte, de eerste helft af was al dadelijk sen- en bij een hoge voor- gaarsé keeper Lozew jn achterspelers tegen ep, om die bal in zijn n te kunnen vangen >onthoud van enkele n echter weer verder speeld. Geen twee iter herhaalde dit ch doch nu bevond i der HRC-voorhoede- i onder de slachtof- as dian ook maar gei- stopperspil Daudey attent maakte niet ijk uit zijn doel te rs waren er ongetwij- ncidenten gevolgd, scheidsrechter hierte- trad, dreigden de. ver in het veld minder irden. Gelukkig bleef ■igen rad steeds meer de ran hun tegenstanders irolg dat er steeds een g van spelers voor der gasten ontstond, doelpunt uit kon Zo opereerde rechts- t vaak nog voor zijn ok al ver was opge- le sporadische uitval- Hercules kwamen iet verder dan het daar zelfs de beide rs Klinkenberg en De achterhoede assisteer- idvoor Van de Waal, ar handig, toch niet /assen alleen gevaar in de HRC-defensie. die rechtsachter Buy- llende malen zijn hie- n, forceerde verschil- ers. Een van deze en leidde tot het te- t. Een goedgenomen P. de Vries werd door Bosboom weer terug ting gespeeld. De Vries laf de vleugel hard Lozew, zwaar door iderd, liet de bal güp- en goal betekende 1-2. s een opeenhoping van de laatste minuut de nog noodlottig, toen rd tegen de rug van achterspelers aan- de bal met een vlie- rt net langs de paal e laatste seconde pro- irt het nog, zijn schot r. evenals dat van t langs de verkeerde de paal. aidsrechter Meilief dan hierop voor de laatste had Hercules met inen. ederlandse elftalclub iderlating ondergaan, arley v. d. Weerd ten- i een ziekte voorlopig ■oetballen. Ook Ben- rdwenen wegens zun Iding.. Alberts, v. d. ndriks mogen nu mee- >T I klasse A -Stormv. 0—0 1—2 A 1-2 Victrix 11 klasse B ules 12 eeburgia 21 nemers 13 ndam 35 Volendam kampioen 5T I dasse A )G Meteoor Kinheim :g Tei-rasv. lPGS ïlasse C ndijk s—IW Hollandia -CSV lerda r '30 klasse A 'exel Schagen atervogels :rsSucces desluis klasse B amEVC 1SV Purmerst. Limmen Randers MFC klass» C er—TDW -LOC Snergia 3 Holland D Archipel og-Zaand. 2—1 4—3 6—2 2—1 3—2 3—2 1—3 0—1 2—3 1—1 2—0 5—0 1—3 0—1 1—3 4—2 1—7 1—1 1—3 0—2 2—2 4—0 1—2 4—8 3—0 4—2 1—2 3—0 0—1 1—0 2—12 7—4 6—5 Er zijn gisteren hele series kampioenen aan het voetbalfirmanent verschenen. H.R.C. 4, W.G.W. 2, Wit-Rood 2, D.W.O.W. a, H.R.C. c. Natuurlijk onze welgemeende felicitaties aan al die trotse knapen. Maar we hebben er één gemist een die we stellig zover hadden zien komen, d.i. U.S.V.U. Welnu, U.S.V.U. is ge struikeld over O.D.I.Z. en kon de vlaggen voorlopig op zolder houden. Prettiger berichten vernamen we over D.R.E.O. en Berk hout, dat zijn concurrent zag struikelen over Grootschermer. In IC vielen zomaar geen verrassingen en in 2C omzeilde J.V.C. ook de moeilijke klip Petten. vol, al was de 10 zege op Wiron niet overtuigend. Ook SVW geeft de moed nog niet op. Woudia verloor van de Heerhugowaarders en gaat nu ook een rustig seizoen tegemoet. HEO is hier aan een opmerkelijk herstel bezig en het gaat er naar uitzien, dat Twisk en WSW het kind van de reke ning worden. WSW verloor nu van HEO. Zwaagdijk zakte ver der af door een ietwat onver wachte nederlaag tegen Strand vogels, dat zich behoorlijk in het midden van de ranglijst hand- Daar is me warempel USVU met de haven in zicht gestruikeld over ODIZ. De cijfers 10 wijzen op een wanhopige strijd. Maar in Uitgeest is men blijkbaar met een gelukkig gesternte geboren, want RCZ speelde gelijk tegen Egmon- dia en SVA verloor van.. DREO, dat plotseling ongekende ont snappingsperspectieven aan de horizon ziet opdoemen, Beemster verloor kansloos van Uitgeest. USVU heeft nu aan een gelijk spel genoeg in zijn laatste wed strijd. 1 A: USVU 17 12 2 3 26 RCZ 17 10 4 3 24 Egmondia 17 11 1 5 23 Uitgeest 16 8 4 4 20 SVA 15 9 1 5 19 Zeevogels 17 7 4 6 18 ODIZ 16 5 2 9 12 Knollendam 17 3 2 12 8 DREO 15 2 3 10 7 Beemster 17 2 3 12 7 Andijk gaat regelrecht op het kampioenschap af. De moeilijke hindernis, in Venhuizen door Valken opgeworpen, werd met een 42 zege genomen en RK EDO kan alleen nu nog maar op een wonder hopen. Op zo'n won der rekent Westfriezen zeker niet meer, want het gelijke spel tegen Sporters getuigt o.i. van een be rusten in een tweede achtereen volgende degradatie. SEW maakte dat het wegkwam. De fikse 60 zege op HOSV geeft de burger moed. In Bovenkarspel won KGB met 32 van Blokkers, waar door men in Bovenkarspel een pracht kans gaat maken op de derde plaats. RKDVO en St. Vic tor deelden broederlijk de punten. IB: Andijk 18 13 3 2 29 RKEDO 17 10 5 2 25 KGB 17 10 2 5 22 RKDVO 17 8 3 6 19 Valken 17 8 3 6 19 St. Victor 18 8 2 8 18 Blokkers 15 8 0 7 16 HOSV 19 5 5 9 15 SEW 14 4 4 6 12 Westfriezen 16 1 5 10 7 Sporters 18 1 2 15 4 Alweer een nieuwe leider in 1C. Hugo Boys speelde niet en prompt maakte VIOS van de ge legenheid gebruik om door een 21 zege op Schoorl de ereplaats weer in te nemen. De dreiging van SRC en Berdos, die tot de tweede en derde plaats oprukten, is echter zeer zwaar en Hugo Boys, met nog een wedstrijd min der, staat er eigenlijk het beste voor. SRC won maar netaan van Koedijk en Berdos won fraai van N. Niedorp. N. Niedorp dus van de baan, die naar het kampioen schap leidt? Wel, Alkmaar sprong er op. De 10 zege op Kaag vogels bracht de groenwitten op gelijke voet met WGW, dat Fo resters nu toch wel met één been in de tweede klasse hielp. Vol gende week hier weer een climax met Berdos-WGW, Hugo Boys-N. Niedorp en Koedijk-Alkmaar. IC: VIOS SRC Berdos Hugo Boys WGW Alkmaar N. Niedorp Kaagvogels Schoorl Koedijk Foresters Berkhout zal gelachen hebben Zondag. Eerst kwamen de rood zwarten met een 51 zege op het arme Westzaan thuis en toen vernamen ze, dat WBSV in Gr. Schermer een punt had ver speeld. Twee punten is de voor sprong nu op de Beemsteraren. Kolping Boys en Jisp betwisten elkaar de derde plaats. Jisp maakte korte metten met St. Bavo en Kolping Boys had geen medelijden met Graftdijk, dat er nu allerbelabberdst voor staat. Temeer daar RKSVS de knappe prestatie verrichtte om Zaanse Boys met een 30 nederlaag huiswaarts te sturen. 18 9 4 5 22 17 9 3 5 21 17 9 3 5 21 16 9 2 5 20 17 10 0 7 20 16 8 2 6 18 16 7 2 7 16 16 5 3 8 13 17 4 4 9 12 17 5 2 10 12 17 2 5 10 9 2 A: Berkhout WBSV Jisp Kolp. Boys Zaanse Boys St. Bavo Purmerland PSCK Gr. Schermer RKSVS Graftdijk Westzaan 19 17 19 18 17 20 16 17 18 17 19 17 15 11 10 11 8 7 7 5 5 4 4 0 8 9 10 10 12 12 Sijbekarspel heeft het niet zo ver laten komen, dat de leiders plaats direct gevaar ging lopen. DWB verloor op eigen terrein elke illusie door de 51 neder laag tegen de roodbroeken. Spar tanen, twee punten achter, houdt 18 10 5 3 25 18 10 1 7 21 16 8 3 5 19 18 7 4 7 18 16 8 1 7 17 17 8 1 8 17 18 6 4 8 16 15 6 3 6 15 16 6 3 7 15 17 4 4 9 12 17 4 3 10 11 haaft. 2 B: Sijbekarspel SVW Spartanen Strandvogels DWB HEO Wiron Woudia Zwaagdijk Twisk WSW JVC heeft zijn tiwee punten voorsprong op LSW behouden. De Langedijkers, die zelf met 20 van Oosterend wonnen, had den hun hoop gevestigd op Pet ten. Deze mannen moesten ech ter met 32 het hoofd buigen en de JVC-ers hebben nu toch wel prachtige papieren gekregen. Hollandia T. had met Dirkshorn geen medelijden en klopte het met 72. Ook Duinranders bleef in de gevaarlijke zóne, want te gen Geel Zwart werd met 3—1 verloren. Er is hier in deze afde ling toch wel een behoorlijk ver schil tussen de diverse ploegen. Tex. Boys kwam tegen Flevo niet tot de zozeer verlangde verrassing. Zeemacht zei door een IO-t-O overwinning op De Koog de voor laatste plaats vaarwel. Iets, dat Oosterend met lede ogen aanzag. 2 C: JVC Hollandia T. LSW Petten Flevo Geel Zwart Duinranders Dirkshorn Tex. Boys Zeemacht Oosterend De Koog Verl.p. extra w.n.o. 19 17 1 1 35 19 15 1 3 31 17 14 1 2 29 20 11 1 8 23 17 10 1 6 21 17 10 0 7 20 20 5 4 11 14 20 5 3 12 13 18 5 2 11 12 16 4 5 7 •11 18 4 2 12 10 21 0 1 20 *3 f Advertentie) Zorgt dat U ook zo'n pakje SHAG bemachtigt, want hoog van kleur, fijn var smaak en kost sléchts Een wedstrijd met tegenstellin gen. Maar gezien het feit dat beide elftallen met een gebrek aan schutters te kampen hadden, konden t\jdens de overwichten welke beide clubs om beurten uitoefenden, niet de geschapen kansen in doelpunten omgezet worden. De thuisclub had zeker een tegenpunt verdiend. Gedu rende een half uur hadden zij in de tweede helft de touwtjes in handen, terwijl juist toen aan de overzijde de tweede goal in de louwen werd gejaagd. De wedstijd begon in hoog tempo. Berdos probeerde het met kort tik-tak-spel, terwijl de gast heren keer op keer met „lange halen" voor het Berdos-doel ver schenen. De Berdas-spil Bakker kon met zijn lengte tegenover de kleine middenvoor van Zoonen gemakkelijk het middenveld be heersen. Toen de Berdos-rechts- buiten Duin bii de cornervlag plotseling zo scherp omhaalde dat keeper Druif verkeerd rea geerde, kropen de gastheren door het bekende oog; de bal rolde tussen keeper en doellijn juist langs de verkeerde kant van de paal. De gastheren werden lang zaam maar zeker in de hoek ge drongen. Voor hun doel kwam de ene gevaarlijke situatie na de andere. Weer een scherpe voorzet van rechtsbuiten Duin, afgemeten naar de midvoor van Diepen, maar keeper Druif gritste nog juist het leder uit de hoek van daan. N. Nied antwoordde met een goede aanval over rechts, wat heen en weer trappen, een hef tige scrimmage voor het doel, keeper Meyer lag reeds geslagen op de grond, maar er bleek geen VERDIENDE OVERWINNING VAN KOLPING BOYS OP GRAFTDIJK De wedstrijd Kolping Boys- Graf tdijk werd met flinke aan vallen van beide kanten ingezet. Na 10 minuten spelen werd de uit een goede aanval toegespeel de bal door midvoor Wortel ip het net gedeponeerd (10). Graftdijk, dat ook zeer doortas tend optrad, slaagde er in na 20 minuten gelijk te maken door een goed ingeschoten bal van linksbuiten Leegwater (11). Tot de rust kwam er geen verande ring in de stand. In de tweede helft volgden de aanvallen van beide partijen el kaar regelmatig op, totdat na 25 minuten spelen midvoor Kwak kel van Graftdijk de stand op 12 bracht. Dit was voor Kolp. Boys blijkbaar het sein tot ver hoogde activiteit, want 1 minuut later maakte linksbuiten Kunst gelijk. Bij een krachtige aanval, die Kolp. Boys daarna ondernam, bracht midvoor Wortel 3 minuten later met een keurig schot de stand op 32. Toen 5 minuten later een hevige schermutseling voor het Graftdijkdoel plaats had, plaatste midvoor Wortel met een fraaie kopbal nogmaals de bal in het net (42). Het was een ver diende overwinning, want Graft dijk heeft de punten niet cadeau gegeven, maar zich kranig ver dedigd. gaatje voor de bal te vinden. Ge leidelijk ontworstelden de gast heren zich aan de druk en bouw den goede aanvallen op, waarbij vooral de jeugdige linksbinnen Oepkes het spel keurig wist te verdelen. Het resultaat kwam echter aan de overzijde. Bij een voorzet van links was spil Dek ker meegekomen, hij kreeg het leder op zijn hoofd en met een draaibal scoorde hij in de uiterste hoek (01). De tweede helft bood een ge heel ander spelbeeld. Nu was het de beurt aan de gastheren. Zij kwamen geweldig opzetten en dè bezoekers vochten bijna geduren de een half uur met de rug te gen de muur. Verschillende goede schoten van Vonk, die van back naar de midvoorplaats was ver huisd, werden door keeper Meyer evenzovele malen onschadelijk "emaakt. De thuisploeg probeer de het op alle mogelijke manie ren maar zonder het gewenste re sultaat. Ook vrouwe Fortuna weiaerde halsstarrig iedere mede werking. Toen Vonk echter na een botsing niet meer op volle toeren kon komen, was de stuw kracht van N. Niedorp gebroken. Berdos wist zich los te maken, een trekbal van Duin naar van Diepen, deze maakte even een schijnbeweging en de bal beland de in de touwen. (02). Het pleitte voor Niedorp dat het spor tief volhield tot het bittere einde. St. George heeft tegen Ran ders een orima wedstriid gesoeeld en had de voorhoede beter op schot geweest wellicht was dan de overwinning in Spierdijk ge bleven. Randers wist door twee goals een voorsprong te nemen en al gelukte het St. George deze achterstand te verkleinen tot een geliik spel of een overwinning kon het niet komen Er werd in het begin goed voetbal te zien gegeven en het leek er op dat St. George het eerste doelpunt zou maken zoals veelal kwam ook hier het »icces aan die andere kant. Een hard schot van de linksbuiten van Randers vloog voor doel langs waar rechtsbuiten Stroet klaar stond om de bal van dichtbij hard in te schieten. 01. Na dit doel punt kwam St. George iets meer in de aanval maar hoe ze het ook probeerde het wou piet luk ken. Randers bouwde een mooie aanval op waaruit het 2de doel punt zou voortkomen. Er werd hands gemaakt door Dignum en de scheidsrechter kende Ran ders een penalty toe welke feil loos door v. Sol in de uiterste hoek werd geschoten 02. Na de rust speelde St. George beter, daar vooral linksbuiten de Jong en rechtsbuiten Groot en spil Wijte uitblonken. Groot was na de rust ingevallen voor Comman deur die door een ongelukkige trap tegen zijn enkel genoodzaakt was het veld te verlaten. Keer op keer snelde de Jong met de bal langs de lijn en het was jam mer dat zijn voorzetten door de voorhoede niet benut werdien. Slechts eenmaal wist St. George het doel van de tegenpartij te vinden toen Kunst een voorzet van De Jong ineens inschoot 1-2. Na dit doelpunt liep St. George herhaaldelijk storm op het Ran- dersdoel, maar ook ditmaal was het geluk niet aan de kant van St. George. Na de rust werd Randers geheel in de verdediging gedrongen en met kunst en vliegwerk wist zijn verdediging waarin doel Vethaak uitblonk stand te houden. Het voornemen van de Blok kers om het sterke KB een of twee punten afhandig te maken, heeft hun geen geluk gebracht. Bijna gedurende het gehele spel was KGB sterk in de meerder heid, maar herhaaldelijk ver speelde kansen waren oorzaak, dat zij het tot een geringe over winning wisten te brengen. De eerste helft kenmerkte zich door een serie corners voor het doel der Blokkers, die echter onbenut werden gelaten, terwijl de twee de helft een meer spannend ka rakter droeg en uiteindelijk KGB de overwinning bracht. Reeds onmiddellijk na de af trap wisten de Blokkers een punt te scoren bij gebrek aan. concen tratie van de zijde van KGB, waarop deze antwoordde met een serie aanvallen op het doel van de tegenstanders. Een schot van de linksbinnen precies in het hoekje en even daarna een van de rechtsbuiten in de andere hoek werden door de uitstekende kee per van de Blokkers keurig „af gewerkt". Enige aanvallen van de Blokkers stuitten op buitenspel, totdat eindelijk een slecht weg werken van de bal van KGB de Blokkers het tweede doelpunt be zorgde. Hierop verrichtte KGB- midvoor keurig werk voor het doel der Blokkers, waardoor hij in een spannend moment de keeper viel dwars over de bal in de uiterste hoek, het verdien de tegenpunt scoorde. Voor de rust waren er voor beide zijden nog enige pracht kansen, maar de gelijkmaker was voor de tweede helft bestemd. Deze werd door een schot recht op het doel ver oorzaakt. Nu volgden van beide zijden heftige aanvallen voor het winnend puntje. Een hoog schot van, de spil van KGB werd mees- Slechts met de hakken over de sloot hebben de groenhemden het in deze ontmoeting tot een overwinning gebracht. Waren de goede kansen ook maar voor de helft benut geworden, dan was de uitslag er zeker een met klinkende cijfers geweest. De mannen van de Graaf hebben gestreden voor wat zij waard waren, gaven niets cadeau en hadden de tactiek doorlopend het buitenspelvalletje open te zetten, waar de thuisclub legio aantal malen intrapte. Overigens heeft Koedijk niet te klagen gehad over de hulp van Vrouwe Fortuna. Na een lauwe eerste helft werd na de thee door S.R.C. beter aangepakt en braken zelfs prachtige spelmomenten aan. Zodra de bezoekers hadden af getrapt. werd het leder door de thuisclub overgenomen en trok men goed samenspelend op de veste der gasten af, een goede pass naar Kok die pijlsnel door de verdediging heensneed en keeper Bloothoofd kreeg geen schijn van kaïns (18). Inplaats van zich hierdoor té laten intimi, deren». gooiden de gasten er een schepje op, braken gevaarlijk door maar Heddes nam geen ri sico. Weer kregen de gastheren de kans van de daig, toen Kok weer alleen voor de keeper ver scheen, maar zijn schot ging nu naast. Koedijk kwam er steeds beter in, .terwijl bij dp groen hemden het verband nogal eens zoek was. Maar de voorhoede der geelzwarten was zeer onproduc tief. Totdat bij een goede combina tie van vleugel, en binnenspelers Reinders 't leder bemachtigde er* de gelijkmaker scoorde, 't Schot stuitte via de handen van kee per Tromp in de touwen. 11). W.G.W. heeft door een 30 overwinning op Foresters de kop lopers bijgehouden. De wedstrijd over het geheel was niet zo daverend en Foresters moest ook in deze wedstrijd het onderspit delven. Hei was voor W.G.W., die de laatste tijd met diverse invallers uit moet komen, een versterking dat Amersfoort weer in de gelederen was. Hij was ook nu weer de sterke man in de verdediging, die met lange goed geplaatste ballen zijn voor hoede aan het werk zette. De voorhoede maakte geen daverende indruk met uitzondering van J. v. Wees, die in deze wedstrijd weer veel werk verzette. Foresters, dat het merendeel van lichaamskracht moest hebben, maakte geen grootse indruk en het pleit ook niet voor W.G.W., dat de stand niet hoger op ge voerd kon worden. Direct na de aftrap nam Fo resters het heft in handen en moest keeper Polman reddend optreden. WGW ging daarna ten aanval maar Heyting miste drie maal achter elkaar toen hij al leen voor de keeper stond. Nadat de Foresters-middenvoor 'n gloei ende kogel op doel afgevuurd had, welke door Polman goed ge houden werd, was het W. Ramler die aan de andere kant succes had, 10. Steeds probeerde Foresters het opnieuw, maar de verdediging van WGW was uitstekend op dreef en in de laatste instantie was Polma onvermurwbaar. Even golfde het spel op een neer, en weer dachten wii Ramler te zien doelpunten maar ziin harde schot werd door de Forester-keeper meesterlijk gehouden. Nu pro beerde van Wees het en deze spe ler moest tweemaal schieten voor hij de stand op 20 kon bren gen- Na de thee weer hetzelfde spel beeld, midvoor Laan kon er geen goed aan doen en al het gevaar moest ook nu van W. Ramler en van Wees komen. Na ongeveer 10 minuten om speelde Ramler de hele achter hoede maar zijn schot ketste te gen de paal weer het veld in. Fo resters zat ook niet stil, maar hun aanvallen goed opgezet in het middenveld, en overgenomen door de voorhoede, strandden al len bij Aimesfoort en zi.in man nen. Eenmaal speelde Amesfoort zeer gevaarlijk terug op Polman, doch deze wist ook deze bal in zijn bezit te krijgen. Aan dc an dere kant werd Ramler op straf bare wijze genomen maar de scheidsrechter liet doorspelen. De laatste aanval van WGW levérde nog succes op. Laan plaatste de bal langs de lijn naar Bergkamp, deze gaf hem op maat naar Ram- leT en de stand was 30. Met sporadische oplevingen ver liep de eerste helft met vele ge miste kansen. Ook na de pauize hielden d'e groenhemden het spel vaak te kort, terwijl Koedijk steedis ge vaarlijk kwam opzetten. Het spel werd geleidelijk harder en het terlijk door de keeper van Blok kers vlak onder de lat gehou den. Ten slotte bracht na een kort samenspel een goed schot van de rechtsbinnen een voor sprong voor KGB. De Blokkers spanden al hun krachten in om het tot een gelijk spel te brengen of minstens de voorsprong van KGB niet te vergroten, maar er kwam vlak voor het einde nog een spannend moment voor bun eigen doel toen een terugge speelde bal van de keeper eerst op de lat en vervolgens vlak naast het doel terecht kwam. KGB hield verder de stand op 32 en kan aldus voorlopig de eervolle derde plaats handhaven. SCHOORL VERLOOR MET 2—1 Gesteund door een geweldig le ger supporters bond Vlos de strijd aan tegen Schoorl. Na een goede 10 minuten wist de middenvoor van Vios, Stam, na een keurige voorzet van de rechtsbuiten, keeper Mooii te pas seren. Schoorl verloor de moed echter niet, ondanks zware aan vallen van Vios en op een gege ven moment wist de Vet de gelijk maker te scoren, dank zij een fout van de» Vios-verdediging. Er werd verwoed verder ge streden, doch voor de rust kon - den geen van beide elftallen het vijandelijke doel meer vinden. Na de thee gooiden beide par tijen er nog een schepje op, maar Vios had kennelijk last van ze nuwen. Prachtkansen voor open doel werden hopeloos verknoeid. Wel had Schoorl het zwaar te verduren en een waar spervuur werd op het doel dor gastheren gericht, doch keeper Mooii hield op voorbeeldige wijze zijn doel van vreemde smetten vrij. Ten slotte ward het overwicht van Vios zo groot, dat er doelpunten moesten komen. Uit een voorzet van Buiter wist spil Dekker Vios opnieuw de leiding te gaven. De Warmenhuizers hadden 'n beslis te veldmeerderheid, doch door de geringe schotvaardigheid en het enigszins onbeheerste spel hunner voorhoede, kwam het niet meer tot doelpunten. Wat er kwam wist de Schoorl verdediging met kee per Mooii aan het hoofd weg te werken. Het was ePn verademing voor de Vios-aanhang toen het eind-signaal klonk. TEXELSE BOYS VERLOREN MET 5—2 I?t een zeer aantrekkelijke wed strijd die van weerszijden werd beheerst door sportief spel en snelle aanvallen heeft Flevo met 52 Texelse Boys op eigen veld kunnen kloppen. Een verdiende overwinning, hoewel iets geflat teerd, waarbij bijna alle goals in de tweede helft werden gemaakt. Flevo wist reeds in de eerste minuten te doelpunten, maar doordat een Flevo-back onmid dellijk daarna hands maakte kwam de stand op 11. De aan vallen wisselden zich hierna sterk af. De Flevo-rechtsbuiten kreeg even daarna de kans om te opgevoerd. Bei- sterker. Uitstekende combinaties zorgden er voor, dat de Boys achterhoede enigszins uit elkaar werd gespeeld, waarvan de stand tot 14 kon worden opgevoerd. De Texelse Bovs bleven on danks deze achterstand goed partij geven en vijf minuten voor rust werd de stand op 24 terug gebracht. In de tweede helft verslapte 't open spel enigszins, hoewel het tempo toch vrij hoog bleef. De boys bleven aanvallen, maar de Flevo-achterhoede keerde ieder gevaar. Een kwartier voor het einde wisten de gasten de stand op 25 te brengen. de ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe er» van krachts verschil was geen sprake meer. Wel was het te zien dat dit hoge tempo voor Koedijk niet lanig vol te houden was. Beide verdedigingen werkten om beur ten onder hoogspanning en ook de keepers lietfen zich van hun beste zijden zien. Toen echter Stikkelman, mede door het op dringen der backs, de Graaf han dig omspeelde en alleen» voor keeper B'lootboofd kwam, kregen de gastheren wederom de leiding Een keiharde schuiver tegen de binnenkant der paal en 'het bruine monster stuitte bijna door die touwen heen. (21). Hierna wat het met Koedijk gedaan. SRC nam het heft geheel ip han den maar tot scoren kwam het niet meer. Toen de prima lei dende scheidsrechter de Jaeger, het einde blies, waren de groen hemden weer twee, thans wel zeer kostbare puntjes rijker. ALKMAARDERS VERLOREN MET 1—0 Het was niet bepaald 'n ir.ooie wedstrijd welke de toeschouwers hebben gezien. Maar weinig staaltjes goed voetbal vielen te bewonderen. Bijna de gehele wedstrijd wa ren de Boys in die aanval, maar de zwakke voorhoede zag geen kans de IVV verdediging te pas seren. De gotx'e wil bij metselaar als middenivoor was zonder twij fel aanwezig., doch de aangewe zen speler voor deze plaats is hij niet. Trouwens, deze linie ver toonde meerdere zwakke plek ken. Middenlinie en achterhoede waren voldoende. IW kon er evenmin in slagen een grootse indruk te maken, daarvoor was hun spel te pover; eer» stugge verdediging en even eens een zwakke aanvalslinie. Het begin deed veel beloven en een naar aardige aanvallen van de Boys, brachten bet IW- doel in groot gevaar. Een IVV- aaraval bocd een aardige kans. doch de bal werd met de hand in het doel geslagen. Overigens was het hoofdzakeliik eer» strijd tussen de Bovs-voorhoede en de IVV verdediging waarin de laat ste steedis de baa? bleef. Kort na de rust kwam het eni ge doelpunt van deze ontmoeting Een wait al te enthousiaste Snij ders veroorzaakte een vriie schop De bal werd naar de IVV- rechit.sbuiten geplaatst, die vanaf de lijn voorzette, waarna de toe schietende Smit. inschoot. 0'1. De talrijke pogingen van de Boys om althans nog een gelijk spel te forceren, mislukten en» zo won IVV, wel wat geflatteerd, met 01. VERDIENSTELIJKE PRESTATIE DER HEILOENAREN In deze aardige ontmoeting waarin voor beide partijen niets meer op het spel stond, trok HSV door iets beter en doortastender veldspel aan het langste eind. HSV moest met 2 invallers spe len, die overigens goed hebben voldaan, terwijl de Rijp geheel volledig aantrad. Toen de goed leidende scheids rechter liet aanvangen ontwikkel de zich direct een vlot partijtje voetbal, waarbij de Heilooërs zich iets sterker toonden, hetgeen al spoedig werd uitgedrukt in een keurig doelpunt van de midvoor. Dit doelpunt werd tevens het sein voor de Rijp om de zaken wat energieker aan te pakken, doch daar de HSV-defensie in een goede vorm stak, kregen zij wei nig goede scoringskansen en in uiterste noodzaak wist de doel man er wel raad mee. De strijd behield hierdoor zijn wisselend karakter. Na circa een half uur spelen trok HSV er weer eens keurig combinerend tussenuit. De Rijper-defensie zag geen kans dit probleem op te lossen, zodat door deze voltreffer de stand op 12 werd gebracht, hetgeen wel enigs zins tegen de verhouding in was. De Rjjp liet zich dan ook niet ontmoedigen en nam nu geheel het spel in handen, doch ook deze stormloop kwam HSV te boven. Na de thee trachtte HSV de zege veilig te stellen en hoewel er zich behoorlijke scoringskan sen voordeden slaagden zij hier in niet, waaruit de Rijp weer de nodige moed puntte. Zo bleef de strijd aantrekkelijk en het aan zien ten volle waard. De Hei- looer defensie kreeg het nu zwaar te verduren doch het wilde niet lukken om een opening te vin den. Zodat de Rijp geen loon naar wérken kreeg en HSV met een iets geflatteerde zege deze strijd beëindigde. BERGEN VERLOOR MET 3—1 Voor de rust had de thuisclub het beste van het spel, zonder nochtans tot grote daden te ko men. De beide achterhoedes blon ken- uit, wat in de ruststand tot uiting kwam (11). In de tweede helft kwamen de „oudjes" van de „Torren" weer los ep een 31 zege werd het eindresultaat. Het grote struikelblok in de W.-defensie vormde de midhalf v.d. Hert. terwiil in de Bergen- verdedigin? rechtsachter Hotten tot uitblonk. In de 20e minuut wist van de Berg via de voeten van v.d. Hert en Dirks de score voor Bergen te openen, 10. Bergen bleef aandringen om de voorsprong te vergroten, maar de Watervogels-achterhoede liet zich niet verschalken. In de 37e min. was een goede J. Snijder—van Beekhoven combinatie de inlei ding tot de gelijkmaker. De voor zet van eerstgenoemde werd door Post in een doelpunt omgezet, 11. In de tweede helft 'n ener giek werkend Watervogels, wat Be.rgon geheel in de verdediging drong. Zo belandde o.a. 'n voor zet van v- Beekhoven on de lat en een schot van J- Snijders onder ging hetzelfde lot. Bii Bergen verscheen Hottentot in de voor hoede, wat de kracht van de Ber gen verdediging in het geheel niet ten goede kwam. Zo kon Post in de 35e minuut gevaarlijk doorbre ken en ziin schot werd door de linksachter van Bergen met de ■hand weggeslagen. J. Snijder vol trok heit 11 metervonnis onberis pelijk 12. Alles probeerde Ber gen om de stand opnieuw te ni velleren. Maar tevergeefs. Een minuut voor het einde kwam de mooiste goal van de wedstrijd. Blokker passeerde met enkele sirnnele voetbewegingen de links achter en midhalf van Bergen waarna hii met een bard schot de stand on 31 bracht. Voor een groot aantal bezoe kers slaagde de thuisclub er in het stevige en op de ranglijst hoger genoteerde VZV te ver slaan. Het moet direct gezegd worden, dat het een verdiende en geenszins geflatteerde over winning is geworden. In tegenstelling met het spel tegen Watervogels, speelden de Dèetjes nu een fris partijtje, waarin vooral de halïlinie. met Weder en Kalverdiik als de bes ten steeds weer de voorhoede met lange trappen aan het werk zette. De. achter de voorhoede opererend*. binnenspelers K. Tromp en Feller pasten zich hierbij behoorlijk aan en tegen dit open spel. wat uiteindelijk de doorslag gaf, wist de ploeg uit 't Veld, waarin Leegwater 'n prima partij speelde, niet 't juis te wapen te vindien. Reeds na 7 minuten wist K. Tromp een offensief op 't VZV- doel met succes te bekronen. Hierna kwamen beide doelge bieden in gevaar te verkeren, doch de verdedigingen (hielden stand, totdat de DTS-doelverde- d'iiger na een half uur voor een scherp schot van de VZV-mid- voor moest zwichten. DTS liet dilt niet op zich zitten er» reeds 2 minuten later was het door Carnas 21. Met deze cijfers ging de rust. in. Evenals in de eerste helft, zet te de thuisclub de vijandelijke verdediging in de tweede drie kwartder onder druk. Uit 'n klu wen van spelers wist, Carnas op nieuw te doelpunten. De scheids rechter wees naar het midden, maar herriep ziin beslissing op appelleren van de grensrechter! De protesten van DTS tegen de ze herroeping haelper» niet. Fel naim DTS hierna het offensief weer ter hand en het was v. d. Pi.il die de cijfers 31 op hét scoringsbord bracht. Nog was dat niet genoeg en K. Tromp smaak te het genoegen de stand op 41 te brengen. De naar voren ge komen Leegwater slaagde in de laatste minuten, toen DTS het kalmpjes aan deed, met 'n mag nifieke kopbal er nog in de stand tot 42 te verkleinen. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN WEST-FRIESLAND SCHAGEN. Terwijl beneden in „De Posthoorn" de grote strijd om het nationaal biljartkampioen schap nog in volle gang was, be gon in de bovenzaal de eveneens nogal geruisloze strijd om het distrietskampioenschap dammen, beter omschreven als het persoon lijk kampioenschap van West- Friesland. De publieke belang stelling hiervoor was Zaterdag uiteraard niet zo geweldig groot. Maar de dammerij timmert nu eenmaal niet zo aan de weg. Het geen niet wegneemt dat de ver richtingen aan de borden toch nauwkeurig werden gadegeslagen door diverse geïnteresseerden. Doch wat meer belangstelling zou toch geen overbodige luxe zijn. Vooral wegens de dikwijls zeer belangwekkende partijen die hier gespeeld worden, kunnen we alle damliefhebbers een bezoek aan „De Posthoorn" van harte aan bevelen. Het resultaat van de eerste ronde was: F. Slot-T. Mantel 20; H. J. Suijdendorp-W. Tesselaar 11; L. Schouten-J. Zijp 11. I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5