Heilooërbos: het recreatieoord voor Alkmaar en Heiloo Zwa< bij di Verkoopkunde berust op beroepseer en vakkennis Vergadering Alkmaarse Expo rtvei ling L.T.B. afdeling Heiloo HULP IN NOOD" Het v naar d OLY/v ALKMAAR EN OMSTREKEN De nieuwe winkelsluitingswet Nieuw tehuis voor Ouden van Dagen AGENDA Met minimum prijzenstelsel werden goede resultaten bereikt R.K. Rijwielclub MARIA KEVELAER Binnen periode van 15 jaar volkomen gesaneerd lusthof Nieuwe aanplanting op grote schaal „De wijze kater" Inleiding van pater Gerritsen over boerderij-bedrijfsvoering hield de jaarvergadering Groot passiespel in Heiloo NIE WOENSDAG '9 MAART 195? ALKMAAR Er zijn tal van /roblemen in de Middenstand, die vaard zijn ernstig- bestudeerd te worden. Actueel voor de zaken man blijft steeds de verkoopkunde die van groot belang is voor de groei -en de bloei van de zaak. Dat deze kunde op de laatste vergade ring van de afdeling Alkmaar van de Diocesane R.K. Middenstands bond een ernstig punt van be spreking uit zou maken bewees de activiteit van het bestuur. Het was daarom betreurens waardig, dat zo weinig midden standei's voor dit zeer belangrijke punt zo'n geringe belangstelling toonden. Anderzijds kon de voor zitter, de heer F. Putman verschil lende dames welkom heten op de ver/ac! ering, die, als steeds bij Koekenbier werd gehouden. Kennen en weten- De heer F. Bibo uit Den Haag s-prak ruim een uur lang over al les wat er vandaag de dag komt kijken om een zaak goed te doen reilen en zeilen. De zakenman is nooit te oud om te leren en uit de rede van de heer F. Bibo viel heel veel te leren over mensen kennis en zakendoen. Verkopen is een levend vak dat onderhouden moet worden. De heer Bibo wees er op dat de zakenman zo moet werken, dat Ihij voldoening heeft van de diensten die hii anderen beiwijst. Want dit moet toch het ideaal blijven, de koper te dienen. Men m-oet goed het verschil ken nen tussen kopers en klanten. Goede service is belangrijk en, dat was de conclusie van het be toog. de gulden middenweg is steeds nog de beste naar succes. Dat alles werd op zeer sugges tieve en aantrekkelijke wijze naar voren gebracht. Braderie en winkelsluiting. De heer Putman deelde mede. dat er reeds meer dan 200 deel nemers zijn aan de Braderie. Hij waarschuwde echter tegen het kopen van stands van de reclame- bureaux, die vragen over het al gemeen hoge prijzen. Aangezien de meuwe winkel sluitingswet met October in wer king zal treden, wees de voorzit ter op de mogelijkheden van een vacantieregeling, die branche-ge- ALKMAAR In de raadsver gadering van morgen komt een voorstel van B. en W. aan de orde, om de Vereniging voor Volks huisvesting „Alkmaar" een voor schot te geven van f 27.284.23 voor aanko"« van grond en van f 260.736.23 voor de bouw van een complex van 33 woningen voor Ouden van Dagen aan dc Paul Krugerstraat. Het plan omvat 16 benedenwo ningen met huiskamer, slaapka mer en keuken en 17 bovenwo ningen waarvan 10 met twee slaapkamers- In het plan is tevens opgenomen een badkamer, twee douches, een bergzolder voor ge meenschappelijk gebruik en een gemeenschappelijke keuken. Da woningen zullen van centrale ver warming worden voorzien- De huur zal exclusief watergebruik f6.20 per week bedragen. Inclu sief de kosten voor centrale ver warming echter f 9.20 per week. Voor dit complex is uit het con tingent 1951 een bouwvolume be schikbaar gesteld van 22 wonrn- gen, welk volume pelijk wordt gesteld aan clat voor 33 woningen voor Ouden van Dagen. Faillissement vernietigd Het faillissement van J. Jonk, Volgerweg 42, Middenbeemster uitgesproken bij vonnis van de Arrondissementsrechtbank van 6 Maart jl. is na gedaan verzet, vernietigd. Bloeiende crocusvelden ALKMAAR In Limmen staan op het ogenblik de crocusvelden in volle bloei. Hoewel het areaal met crocusbollen beplante velden iets kleiner is dan het vorig jaar, er valt voor de natuurliefhebber toch nog genoeg te genieten. Ook in Egmond-Binnen staan de cro- cussen weer te pronken met hun gele, paarse, lila en witte kleuren. ALKMAARSE BESTUURDERSBOND 50 JAAR ALKMAAR Op 29 Maart a.s. viert de Alkmaarse Bestuurders- bond zijn 50-jarig bestaan. De officiële herdenking zal plaats vinden des middags van 35 uur in 't Gulden Vlies, terwijl des avonds 8 uur in dezelfde zaal op meer feestelijke wijze het feit herdacht zal worden. K.A.B.-HOEKJE Het zittingsuur van liet Advies Bureau wordt in het vervolg niet meer des Zaterdags gehouden, maar ingaande 24 Maart op de Maandagavond. In het K.A.J.- gebouw, ingang Vlaanderhof, is er dan gelegenheid van half 7 tot half 8, om allerlei zaken met de nieuwe districtsbestuurder, de heer Joh. de Lange te bespreken. De lopende zaken worden nog af gewerkt door de vroegere be stuurder, althans indien en voor zover dat mogelijk is. De betrok ken leden zullen schriftelijk uit slag en advies ontvangen. Nieuwe gevallen kunnen echter persoon- luk op Maandagavond besproken worden. We hopen, dat het Ad vies-Bureau zich, in een blijven de belangstelling van de leden zal kunnen dienstbaar maken. Het is een geruststelling, te weten, dat men zich om raad en advies en in veel gevallen om bijstand zal kunnen wenden tot een deskun dige bestuurder, die steeds op de hoogte is van de wijzigingen, die herhaaldelijk plaats vmden. De financiële resultaten van de laat ste jaren zijn een bewijs, dat ons Advies-Bureau in een grote be hoefte voorziet. wijs gereigeld moet worden met dc Kamer van Koophandel. Over het algemeen zullen de zaken op Zondag gesloten zijn en na zes uur. Voor sommige branches kunnen uitzonderingen worden gemaakt voor seizoen-zaken e-d. De heer Nagengast bepleitte sterk de invoering van een koop-avond in Alkmaar. Die heer de Zeeuw wilde t.a.v. de eventuele koop avond nog even afwachten wat er in do grote steden gebeurt. Bü de rondvraag kwam de leng te der vacantie-regeling ter spra ke. Deze zal gelden voor twaalf werkdagen of voor tweemaal zes werkdagen. De heer Goes voelde niet veel voor een koop-avond. Burgerlijke Stand ALKMAAR. GeborenMat- tihiis J. J„ z. v. J. Dekker en A. M. van Benschop; Wil'helmina F. d. v. V. Krapman en M. van Caem. Gehuwd: Jacob Koeleman en Helena A. van der Steer*; Timo- t'heus A. van der Laan en Enge- lina C. Mijnen; Jan Hidding en Jacoba M. van Leeuwen; Pieter Oppelaar en Marianne Hoet. Overleden: Aafke Bo-erema. 71 jaar, wed. van E. Seholtmeijer. Heden: VICTORY HOTEL 8 uur: St. Adelbertsvereniging. GULDEN VLIES, 8 uur. Ledenvergadering Medi sche Sportkeuring. LANDBOUWHUIS 8 u: Film over bestrijding van t.b.c. bij rundvee. Donderdag: VICTORY HOTEL: 8 uur: Literaire cursus Schola pu- blica (door Gabriël Smit). BIOSCOPEN: Rex-theater: Morgen is te laat, 14 j.; Cinema Americain: Gua dalcanal, 18 j.; Harmonie Vader plukt de vruchten, 14 j.; Victoria-theater: De man in het zwart, 18 jr. Voorstellingen 8 uur, in de Rex ook 's middags 2.30 uur. K.J.M.V. St, George ALKMAAR Deze week staat er iets bijzonders op het program ma. Wat het is kunnen wij Helaas niet vertellen want anders zou spoedig de aardigheid er af ziin. Wij nodigen jullie dan ook alle maal uit om vanavond de lange tocht naar Paviljoen Kinheim te ondernemen om een avond mee te maken die in onze annalen zal worden vermeld als een der meest geslaagden. Er wordt iets van jullie gevraagd want deze avond staat onder het motto „met elkaar voor elkaar", dus allen zullen een steentje moeten bijdragen. Hij zal dan slagen wij zijn er zeker van. Je weet het dus: vanavond half negen precies op de Stations weg. ALKMAAR. De Alkmaarse Exnortveiling. welke dezer dagen in Algemene Vergadering bijeen kwam. heeft een bevredigend .iaar achter de rug. Bii een ver- ecliiking van de omzetcijfers van de overige der Noord Hollandse Veilingen, blijkt, dat de omzet van de Alkmaarse Veiling in gunstige zin afsteekt bii het to taalcijfer dier veilingen Dit totaalcijfer geeft nl. een teruggang van olm. een half millioen te zien. terwijl de Alk maarse Exnortveiling ziin omzet zar stiigen van f 1.216.248.57 in het voorafgaande iaar tot f 1.394.476.56 in 1951. een voor uitgang dus van f 178.200.00. Het prijspeil van de speciaal voor deze veiling van belang zijnde producten werd in gun stige zin beïnvloed door enige beperking in het teeltareaal eti een meer stabiele situatip in de internationale verhoudingen. Het prijsniveau was in 1951. over het algemeen beter den in '50. Toch is het niet zo, dat de tuinbouw in Nederland de wind ten vollg in de zeilen heeft, want daarvoor zijn de lasten op de bedrijven nog altijd te zwaar. De zomerproducten gingen vlot van de hand tegen redelijke prijzen. De vroege aardappelen hadden een gunstige prijs, doch er werd 96 ton minder aange voerd dan in 1950. De aanvoer van hand fruit liep voor appelen van 104.000 kg terug tot 95.000 kg en voor peren van 103.000 kg tot 64.000 kg. Uien. breekpeen en bieten vonden een willige markt. De koolafzet was minder bevredigend. Export heeft in 1951 behoudens enkele losse partijen, bereikt. niet plaatsgehad. Geen emballa ge werd aangekocht. De boek waarde bedroeg per 31 Decem ber 1951: f 45.659,80. De winst- en verliesrekening sluit met een bruto-batig-saldo van f 11.441,19. Na afschrijving kan een bedrag van f 2.000, voor winstverdeling worden aan gemerkt. De Raad van Commissarissen heeft voorgesteld, van dit bedrag een dividend van 5 net. aan dc aandeelhouders uit te keren en het restant te bestemmen voor de gewone reserveringen. Dit voorstel werd aangenomen. Di videndbewijs no. 14 wordt be taalbaar gesteld. De exploitatierekening sluit in inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 100.321,44. De heer J. Meijer, die 20 jaar lang bestuurslid is geweest, trad af. In zijn plaats werd de heer C. Bierman gekozen. Vervolgens werd benoemd de heer Joh. Langereis te Ursem. Op een vraag vanuit de vergadering gaf de Directeur, de heer E. Mak een uitleg van de 0.07 pet. heffing voor het afzetfonds. Jaarlijks komt een bedrag van f 10.000.000 binnen. Deze heffing is een groot tuin- dersbeiang en uiteindelijk komen de gelden terug in de zal'ken van de tuinders zelf. Aldus kan de export worden gestimuleerd en stagnatie worden opgevangen. Ir. Vegter, secretaris van het Provinciaal Bureau van Tuin bouwveilingen hield aan het ein de van de vergadering een korte causerie over minimumprijzen- fonds en fondsvorming, met welk stelsel goede resultaten zijn ALKMAAR. Onder dp talloze deelnemers aan de eerste Stille Omgang in 1952 te Amsterdam lien een groen eenvoudige stoere kerels uit onze stad Alkmaar zwijnend en eerbiedig stil-bid- denrt mee. Zii vielen niet op Bezield met een diep en rots vast geloof in het H. Sacrament des Altaars en met een grote genegenheid tot die Goddelijke Zaligmaker hebben zij kinderlijk eenvoudig hun hulde willen brengen zonder uiterlijk vertoon De wereld daar buiten was in diepe rust verzonken, terwijl het nachtelijk duister slechts dooi de verlichtp Godshuizen werd ge broken. Reeds 40 jaren zijn er verstre ken sinds enige jonge Alkmaar- ders deze tocht voor het eerst per rijwiel ondernamen. Twee van deze mannen hebben dit al die tijd onafgebroken gedaan. Tijdens de predicatie in Wor- merveer waar bet Lof werd ge celebreerd dm 10 uur, werd dit merkwaardig jubileum in de stampvolle kerk even gememo riseerd en werden de twee reeds eerder in dit blad genoemde ju bilarissen van harte gefeliciteerd. De opkomst overtrof de stout ste verwachtingen; deze was enorm en werd tot nu toe nog niet in de annalen der geschiede nis van „Maria Kevelaer" ver meld. Vooral de jonge generatie was sterk vertegenwoordigd. Ook wat dit betreft kan men spreken van een jubeljaar. Voor deze rijwiel- club die alleen zuiver godsdien stige belangen nastreeft blijkt steeds meer begrip en belang stelling je bestaan. Dit iaar zal deze actieve club, vermoedeliik in Augustus, ook een bedevaart organiseren naar Kevelaer. Hiertoe worden de voorbereidingen inmiddels ge troffen. R.K.A.F.C.T.Y.B.B. ALKMAAR Zondag a.s. speelt AFC op eigen terrein een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Haarlemse R.K. 3<e ltlasser TYBB. Tijdens de rust worden bij loting tien bezoekers aangewezen die (tegen betaling) bij het bestuur een kaart in ontvangst kunnen nemen voor de Woensdag a.s. te Amsterdam te spelen interland wedstrijd HollandEngeland B. Uit hef politierapport ALKMAAR Met een snel- blusser heeft de politie 'n schoor steenbrand in een perceel aan het Baanpad, gedoofd. De politie heeft assistentie ver leend aan het personeel van het station der Ned. Spoorwegen, toen een dronken man weigerde de trein uit Amsterdam te verla ten. De drinkebroer werd naar het politiebureau overgebracht. SCHAAKCLUB V.V.V. V.V.V. 3 kampioen van afdeling 3 van de N.H.S.B. ALKMAAR Hoewel VVV .4 reservespelers moest opstellen in de belangrijke wedstrijd tegen Schaaklust tg Andijk is het hen toch gelukt een mooie overwin ning te behalen 73. Alkmaar 1,1 Andijk hadden gelijke kansen en even hoog op de ranglijst, het tiental dat deze wedstrijd won was kampioen. Hier volgt de volledige uitslag S. ZwagermanJ. Maats 01 K. PasterkampA. v.d Tak 01 B. Pasveer—C. Rus lA'A K. KuipersG. Groenewoud 01 W. Zwagerman— P. Groenenberg A. SwartL. Nyman J. PrinsF. Bosch P. SchenkJ. Meiboom D. SietsesF. v.d. Vliet K. NieropMej. Bouwman 0—1 1—0 0—1 0—1 3—7 ALKMAAR Sinds het iaar 1927, toen de gemeenteraden van Alkmaar en Heiloo besloten, elk voor I 100.000.te participeren in de aankoop van het Heilooërbos van de familie van Foreest door de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten, waar voor een som van f 300.000.nodig was, is bet Heilooërbos voorgoed bestemd als recreatieoord voor Alkmaar, dat als cen trumgemeente in de kop van Noordholland naast handel en industrie, ook een recreatieoord aan de toeristen moest kunnen bieden. Sinds al die jaren heeft de Vereniging tot Behoud van Na- tuur-monumenten het bos ver zorgd en onderhouden, totdat in de jaren van de bezetting dit werk voor het grootste gedeelte is te niet gedaan met de (il) legale „bosroof" door inwoners van Alkmaar en Omstreken. Een van de meest-hinderlijke gevolgen van deze kapwoede is geweest, dat de beukenlaan in het front van hov buis Nijenburgh, voor zover het betreft het stuk tussen de Westerweg en de spoorbaan, geheel verdwenen is. De beuken laan is daardoor „hol" komen te staan, hetgeen funest is voor een rij beuken, die daar allerminst tegen kunnen:de buitenste exem plaren hebben daardoor veel dode takken gekregen. De bedoe ling is, het open stuk opnieuw met beuken te beplanten. Herbebossing Na de oorlog en vooral tijdens de laatste jaren, zolang de heer Willemsen als boswachter is aan gesteld, is de herbebossing en het geregelde onderhoud, zoals kap- werk. het aanleggen van nieuwe paden etc. flink ter hand geno men. B;j stukjes en beetjes zal het gehele bos weer in goede staat worden gebracht en zoals de heer Willemsen zeide, zal dit ongeveer vijftien jaar duren. Het gebied, dat de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten onder zijn beheer heeft, is onge veer 80 H.A. groot. Weg met de „rommel" Het eerste werk is, de „rom mel" weg te halen.' Er is een wil dernis van dode takken, alle mo gelijke grassoorten, het gehele bos door; dat dient eerst te wor den opgeruimd. Voorts moeten alle „stompen", de overblijfselen van het onvakkundige kappen in de oorlog, worden gerooid. Daar groeien toch geen bomen meer op en bovendien veroorzaken ze het verwilderen van de grond, hetgeen de bomen, die wel „op goede voet staan" niet ten goede komt. Hierbij helpt de natuur zelf, het bos te saneren. Wanneer de mens ervoor zorgt, dat het bos van boven goed gesloten is, dan zal alles, wat slecht is, bij gebrek aan warmte en zonlicht, vanzelf afsterven. Meer naaldhout Gedurende dit procédé ont staan vanzelfsprekend vele kale en open stukken in het bos, die met Sitkasparren worden volge- plant. Reeds twee jaar geleden is men met deze aanplantingen be gonnen, nl. met Douglassparren en Japanse Larix.' De heer Wil lemsen is de mening toegedaan, lat het Heilooër bos, dat voi- doende loofhout bezit, wel wat rijker aan naaldbomen mag wor den. Hn verwacht, dat de eiJgste „rommel" over een drietal jarem verdwenen zal zijn. Natuurjijk wordt gehoopt, dat het publiek, en vooral de lieve jeugd, het Heilooërbos zal ont zien. Sommige gebieden die met Sitkaspart'en en doorgezaaid met eiken, zijn beplant, zijn met prik keldraad omgeven, omdat het is voorgekomen, dat de jeugd enkel en alleen maar met erover neen te lopen, vernielingen heeft aan gebracht. Zelfs is het voorgeko men, dat jongens een dergelijk afgezet gedeelte, toch nog betre den hebben, hoewel er niets te zoeken viel. Een van de voornaamste van zulke gebieden ligt in het zuide lijke gedeelte aan de Kerklaan, waar vroeger het Sparrebos lag, dat tijdens de oorlog totaal is ge sloopt. Aan de Kraaienlaan ligt een gedeelte larix- en iepen- aanplanting. Ook aan de Kenne- merstraatweg ligt een afgezet ge deelte, dat met larix, iep, els, eik, es en esdoorn is beplant. De Kattenberg met op de top een magnifieke Lindeboom, is be plant met Montana. Boomkwekerij De heer Willemsen heeft bij zijn huisje een kleine boomkwe kerij ingericht: scheurlingsden, larix en sitka's, die na verloop van tijd hun plaatsje in het Hei looërbos zullen vinden. De aan plantingen en andere onderhouds werken worden verricht door een vijftal arbeidskrachten uit de Sociale Werkvoorziening. Fauna Het Heilooërbos bezit geen rijke fauna voorzover het soor ten van vogels en andere dieren betreft. Men treft er des zomers aan: nachtegaal, vink, koolmees, pimpelmees, bonte en groene specht, klauwier en vliegenvan ger. Voorts leven er hazen, ko nijnen en fazanten. Historische gegevens kan men over het Heilooërbos niet vinden. De Heilooërbossen danken hun ontstaan aan systematische aan leg in de zeventiende eeuw en volgende eeuwen van de toen malige bezitters van het buiten, de Nijenburgh, onder Heiloo. Het Heilose Bos en Bosch vail Nieuw- burg bestaat uit beplante oude graanakkers, tussen houtwallen. Deze wallen met hakhout be groeid, treft men thans nog aan langs de Westerweg en de Zan- dersloot ten noorden van het bos. VLOT EN SPRANKELEND TONEELSPEL VAN „PUCK" ALKMAAR. Onder regie van Wim Vesseur gaf het Jongeren- toneelgezelschap „Puck" gister middag voor de middelbare scho len. gisteravond voor slechts éen handjevol mensen in ..het Gulden Vlies" een voorstelling van Her man Heijermans' „De Wijze Ka ter", een boosaardig sprookje in drie bedrijven waarin het eigen aardige wereldje van mensen be schouwd wordt vanuit het die renrijk. Men zou zich kunnen in denken, dat een dier, biivoor- henld een kat, een ogenblik met rede echter van een ander soort dan die van de mens zou ziin begaafd en de mens zou gaan beschouwen en analyseren gelijk een nhenomeen in de zui ver natuurlijke orde. dan zouden conclusies te voorschijn komen, die, gegoten in de vorm van een zuivere satire, met- een flinke dosis sarcasme taf van menselijke handelingen veroordelen en als dwaasheid of boosaardigheid', zelfs als slechtheid zouden quali- ficeren, Dit heeft Herman Heijer mans od originele en vindingrijke wfjze gedaan in ziin „De Wijze Kater" een spel vol humor, vol flitsende, soms bijtende, veelzeg gende dialogen, een vriendelijk en amusant toneelwerk van een sterk schrijver met een groot hart, die vecht en nleit voor een vrij en vol menselijk leven en die -ons in dit st.uk de waarde volle tip geeft, om af en toe ook eens over de rand van onze men selijke zelfgenoegzaamheid heen te kijken naar de echte, levende natuur en daar ons voordeel mee te doen. Paul v. d. Lek creëerde een vriendelijke Jonathan. Cas Baas, uiterst gedistingeerd, een suggestieve wijze kater, wiens spel met ere mag worden ge noemd. Egbert van Paridon gaf met veel vindingrijkheid een kostelijke tynering van de ko ningsfiguur. Bij de ander" rollen was er niemand onder de^maat. Een sprankelende voorstelling van een toch altijd ongewoon stuk, dat door zijn sterke sfeer niet nagelaten heeft, indruk te maken. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER ALKMAAR. De Alkmaarse rechtbank heeft uitspraak cieoaan in de zaak van de zakkenidiefsml tiilt een Alkmaars pakhuis. J. K„ PM en A. O. werden veroor deeld tof. 1 iaar met. aftrek. De vierd-p rnarj H. S. tot 2 .iaar ieugd- gevanigenis. Zware straf geëist tegen beschonken automobilist ALKMAAR Tegen de Alk maarder H. van W. die op 15 Fe bruari in beschonken toestand hij had acht glazen bier gedron ken op de Steenenbrug door een agent van de gemeentepolitie in een auto was aangetroffen is 'n gevangenisstraf van 14 dagen geëist en ontzegging van de rij bevoegdheid voor 3 mnd. DE ONTSLAGEN BII DE RINGERS' FABRIEK ALKMAAR Naar aanleiding van ons bericht betreffende de ontslagen, die aan ruim veertig arbeiders van de Ringers' Cacao- ën Chocoladefabrieken was aan gezegd, ontvingen 'wii verschil lende brieven, waarin de schrij vers zich beklaagden over het feit dat zij al meerdere jaren bij het bedruï werkzaam waren en toch ontslagen ziin, terwijl anderen, die korter in dienst zijn, gehand haafd zouden worden. Bij nadere informatie bij de Ringers' fabrie ken is ons gebleken, dat het, hier toch hoofdzakelijk om arbeiders gaat, die korter in dienst zijn. Dat er bij de ontslagenen ook zijn, die sinds de bevrijding bij Ringers werkzaam zijn, moet volgens de directie geeri bevreemding wek ken. Men heeft destijds door het meerdere werk mensen aan moe ten trekken die men nu, hoe on gaarne ook, door het verminde ren van de export-orders, geen emplooi meer kan bieden. Ons bericht in de vorm zoals wij het plaatsten was dan ook juist. „EGO FLOS" NAAR HET CONCOURS SCHOORL De R.K. Gemeng de Zangvereniging hield haar jaarvergadering, onder leiding van de heer W. Rui.jter. De vereniging, die op het ogen blik 37 leden telt, heeft dringend gebrek aan nieuwe leden. Man nenstemmen zijn dubbel welkom. Besloten werd deel te nemen aan het te houden concours in Amsterdam op 29 Juni in Belle- vue, zowel met het gemengde als met het dameskoor. Degenen, die willen sparen voor deelname aan het concours, kunnen zich met de voorzitter in verbinding stellen. Mej. B. Dap per en de heer Jb Berkhout wer den als bestuurslid herkozen. Be sloten werd een medaillekast aan te schaffen. Damlust Zd SCHARWOUDE De uit slagen van de onderlinge club competitie luiden als volgt: le klas: N. Tol—P. Balder 1—1 P. Beers—F. Slot 0—2 A. v.d. WelleJoh. Huitema 1—1 Th. de HaasA. Goudsblom 11 C. SchuffelenJ. Ziip 02 Doordat Beers verloor van F. Slot staat Slot ongeslagen boven aan. 2e klas: J. Zuidscharwoude C. Hoogeboom 02 A. MoskP. Schuffelen 02 C. J. CoolsP. v.d. Molen 02 Jac. Berkhout—J. Weel 11 H. EngeringhP. Mienes 02 In deze afdeling staat P, Schuf felen aan de kop. 3e klas: Mevr. den Hartigh C, Rutsen 02 P, BekkerJ. Engeringh 20 P. KramerJ. Rutsen 20 W. GlasMevr. den Hartigh 02 P. den HartighP. Bekker 02 J. BolkgstijnJ. Engeringh 02 In deze afdeling heeft P. Bek ker een goede kans op 't kam pioenschap. WEERSVERWACHTING Medegedeeld1 door het K.N(.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. MORGEN MEER WIND In de nacht en vroege ochtend weinig wind, plaatselijk mist en op enkele plaatsen lichte nacht vorst. Morgen toenemende be wolking, met later kans op enige regen voornamelijk in het wes ten van het land. Tot matig en aan de kust tot krachtig toe nemende zuidelijke wind. Iets lagere middagten.peraturen. 20 Maart: Zon op: 6.43; onder: 18.53; Maan op: 4.30; onder 11-31 OPLOSSING WEKELIJKSE BEURT P. Krugerkade 31, Heerenveen 1. Tonny Schoutsen, Wester singel 21, Medemblik. 2. Jac. Pancras, Slootgaard C 97, Harenkarspel. 3. Jacoba Smiers, Nieuweweg 62, Anna-Paulowna. HEILOO. Toen de heer J- Sehniit dezer daven de Algemene Vergadering van de afdetlnir Hei loo van de LTB om viif voor half negen onende. waren er nog maar een handjevol leden aan wezig die ook niet meer in aantal groeiden waarschijn lijk. omdat bet mooiere weer een langere werktijd on de bedrij ven mogeliik maakt De secretaris vestigde d'e aan dacht op de KVOB welke thans bezig is met de ledenwerving. Op de eerste Alg. Vergadering. 'dlie over enkele maanden zal worden gehouden, wordt een be stuur gekozen. Zoveel mogelijk medewerking wordt gevraagd, waaraan Heiloo inmiddels al heeft voldaan. De Weleerw. Pater F. Ger ritsen, bedrijfsleider van de boerderij „Molenkamp" van de Egmonderabdij, hield een inte ressante causerie over de be drijfsvoering, welke gericht moet zijn op de zelfvoorziening, het geen in tijden van overvloed, ofwel van schaarste moeilijkhe- den met zich brengt. Volgens de regel van St. Benediktus moeten de monniken zelf voor het le vensonderhoud zorgen. Zodoende is in het kloosterleven het na tuurlijke en bovennatuurlijke leven gegroeid tot een schone eenheid, olie tenslotte moet voe ren naar God. De rentabiliteit van het bedrijf is gericht op een zo groot mogelijke besparing op de kosten voor het levensonder houd. Volledige self-supporting is natuurlijk niet mogelijk. De landerijen rond Egmond lenen zich bijvoorbeeld niet voor ver houw van broodgraan en vlas. Wel echter, zoals de practijk heeft uitgewezen, voor de fruit teelt. Men treft op deze model boerderij aan veeteelt, kippen- fokbedrijf, tuinbouw, akkerbouw en als laatste nieuwe inrichting aan kaarsenmakerij. De kweste van het Hoogheem raadschap werd nog eens aange voerd. Daarbij werd gezegd, dat, Pater Rembertus komt naar de middenstanders WAARLAND Donderdag 20 Maai't 1952 wordt voor de R. K. Middenstandsver. des avonds om half acht in café Stoop 'n zeer belangrijke vergadering gehou den, waarbij pater Rembertus 'n rede zal houden. AUe midden standers, ook dus niet-leden wor den op deze bijeenkomst ver wacht. WIT-GELE KRUIS 't VELD-WAARLAND Het Wit-Gele Kruis, afdaling 't Veld- Waarland zal op Vrijdag 21 Maart 1952 des avonds om haif acht zijn jaarvergadering houden in de zaai van de heer W. Jonker te Waar - land'. De uitgebreide agenda be vat onder moer „Aanbieding be groting '52 en bespreking Kraam zorg." Daar het bestuur de leden slechts eenmaal per jaar in ver gadering bijeen roept, vertrouwt zij dat velen deize bijeenkomst be zoeken. Komt parochianen van 't Veld en Waarland, toont U uw belangstelling voor deze nuttige vereniging, die zoveel doet voor de gezondheidszorg en voor da Kraamiverzorging. f/ SCHOORL. De Onderlinge Ziekteverzekering „Hulp in Nood", die gedurende de 55 jaar van haar bestaan, veel- heilzaam werk heeft verricht, hield haar jaarlijkse vergadering in café Hakof te Groet, onder voorzitter schap van Mr. C. A. J. Jochems. In zijn jaarverslag merkte de secretaris, de heer P. Meijer op, dat ondanks een. teruggang van het ledental, toch een voordelig saldo was te boeken van f 264,60, Er werd uitkering verleend voor 16 ziektegevallen met een totaal van 301 ziektedagen. Men drong qrop aan om bij dit herstel toch vooral te willen melden, daar onaangenaamheden anders niet kunnen uitblijven. De vereniging telt thans 71 leden en 45 dona teurs. In verband met het gouden huwelijksfeest van de heer en mevrouw van Fridagh, de heer Fridagh is jarenlang voorzitter van de vereniging geweest werd besloten een bloemstuk te zenden. De rekening sloot in ont vangst en uitgaaf op een bedrag van f 4.886,23. De ontvangsten over 1951 bedroegen f 1.471,25; de uitgaven f 1.206,65. De winst ad f 264,60 werd naar de reserve overgebracht. Het totale bezit van de vereniging bedraagt f 3.679,58. Tot afgevaardigden naar de Bondsvergadering te Alkmaar werden aangewezen de heren J. Blom en P. J. Bijl, als reserve de heer B. van der Ploeg. De heren N. J. Veneker en A. Zwagerman, werden herkozen. De heer N. Kleverlaan kreeg na loting dirie maanden vrijstelling van contributièbetaling. De heer P. J. Bijl vond de verhouding tussen de betaalde contributie en de diverse onkos ten niet evenredig en vroeg of er geen mogelijkheid bestaat deze laatsten te drukken. De voor- zitter meende dit te moeten be twijfelen. Het ophalen der con tributie en de vergoeding van de secretaris-penningmeester is wel de grootste uitgaafpost, doch daarop is moeilijk te bezuinigen. Als antwoord hierop stelde de heer J. Bruijn voor, die vergoe ding van de secr.-penn. te ver hogen. Na een tweetal stemmin gen werd dit voorstel echter ver worpen. Op een vraag van de heer J. Kooijman of ook vrouwelijke le den kunnen worden toegelaten, werdl bevestigend geantwoord. De heer Jb. Beemsterboer bracht nogmaals ter tafel het in de vo rige vergadering verworpen voor stel om bij ziektp evenals dit geschiedt bij ongevallen, de drie wachtdagen te laten vervallen. Om practische redenen kon ook ditmaal dit voorstel geen genade vinden in de ogen der verga dering. wanneer het Rijk de onderhouds werken van zee- (en Zuiderzee) dijken overneemt, Noord Hol land ook zou moeten meebetalen voor het onderhoud der zeedijken op bijvoorbeeld Walcheren, zo dat de lasten veel hoger worden. Een commissie van de LTB heeft het gehele apparaat van het Hoogheemraadschap critiséh on derzocht en ten aanzien van de gerezen bezwaren kwam in het geheel geen critiek los. Tenslotte werd nog gezegd, dat men de R.K. Landlbouwwinter- school te Hoorn meer moet steu nen, dan tot nog toe het geval is geweest. Het gaat om prinei- piëel onderwijs aan de jeugd, dat men nu eenmaal niet kan ge nieten aan een neutrale school. Binnenkort zal een rapport verschijnen van een commissie welke op het ogenblik een vraag stuk bestudeert, dat vooral voor Castricum van belang is, nl. het gebruik van vruchtbare gronden voor woningbouw en industrie en de compensatie aan benadeel den. 30 MAART EN 6 APRIL IN WILLIBRORDUSSTICHTING HEILOO. Op Zondag 30 Maart en Zondag 6 April a.s. zal in de toneelzaal van de St. Willibror- dusstichting onder regie van de heer Jean Robert Jr. een voor stelling worden gegeven van het door Miehei de Ghelderode ge schreven grootse Passiespel „Bar- Abbas", waaraan 40 acteurs hun medewerking zullen geven. D" décors zijn ontworpen door de architect Aad Ham, en worden vervaardigd dioor het toneelge zelschap zelf. Het toneel zal te klein zijn en daarom wordt ge heel de breedte van de zaal tot enkele meters voor het toneel, gebruikt. De Katholieken van Heiloo worden erop gewezen, dat deze voorstelling een groot eve nement zal ziin en als een waar devolle meditatie zal kunnen worden beschouwd in de H. Vastentijd. Men moet dian ook niet verzuimen, deze uitvoering hij te wonen, waaraan thans met vólle toewijding ter voorberei ding wordt gewerkt. Het leven van St. Franciscus AKERSLOOT Op Zondag 23 Maart zal in de zaal Verduin na de lijdensmeditatie de mooie film over het leven van St Franciscus vertoond worden. De baten van de avond zijn voor de missie van de paters Franciscanen. BESTUURSVERGADERING NOORDERMARKTBOND Nrd SCHARWOUDE In de dezer dagen gehouden bestuurs vergadering van De Noorder- marktbond uitte de voorzitter zijn tevredenheid over de gang van zaken aan de veiling. De aanvoer concentreert zich steeds meer op 3 dagen. n.l. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag; ingrijpen acht spr. niet wenselijk. Medegedeeld werd dat de extra teeltvergunning zou worden aangevuld tot 1 Ha voor degenen, die nog geen Ha had den. Met de veilingen uit het rayon West-Friesland werd een fustregeling ontworpen. Tot 31 Mei worden ongestempelde kis ten teruggenomen voor statiegeld. De veilingen zullen erop toezien, dat de producten alleen worden verladen in fust van de eigen veiling. De N.M.B. zal ook dit jaar medewerking verlenen aan het stip-onderzoek Van de kosten van 4650 over '51 zal de NMB 1767 bijdragen. De algemene vergadering van de NMB zal worden gehouden op 23 April. Het bestuur zal voorstellen het veilingpercentage vast te stel len als volgt: groenten 3 pet, uien 21pet, poters 1 A pet, consump tie-aardappelen 2 pet en fustpro ducten 1 pet hoger dan het ge wone percentage. Voorts is een voorstel te wachten tot bouw van een fustloods voor 200.000 kisten. Op 17 Maart waren de volgen de voorraden aanwezig: rode kool 221 wagons; gele kool 113 wa gons; witte kool 297 wagons; uien 9 wagons; peen 7 wagons. V.V.V. IN KOEDIJK KOEDIJK. Met een dertig tal leden is te Koedijk een Ver eniging voor Vreemdelingenver keer opgericht. Burgemeester Schellinger zal voorlopig het voorzitterschap waarnemen: in bet voorlopig bestuur hebben voorts zitting de heren J. Bloot- hoofd. J. Schuit en C. Visser. Uitslag aanbesteding DE RIJP Voor het herstellen van de Dambrug hadden de vier plaatselijke aannemers ingeschre ven. De uitslag van de aanbeste ding was als volgt: W. de Wit, f11065; Fa. N. Oudejans f11022; Fa. Slot en Zn. f10725; en D. Ent f 10722. Het werk is aan de laag ste inschrijver de heer D. Ent ge gund. De begroting door de dienst Gemeentewerken bedroeg f 11500. TIGNES, 18 werd vanmorg wapende repu ren van de bi e'.Vactr te nemi van de kerk n worden. Over enkele dorp dat er m gestaan heeft n gemaakt en be meter water. D ben besloten c dorp mag ove geen griezelig voorschijn kon- Het water dat vallei zal vuile: zichtbaar vooi laagste huizen 1 De Intern ratie heeft voi bokswedstrijdei tig scheidsrecl Frankrijk, Pole ren elk drie Hongarije en II wijl Nederland Brittannië, Spé Staten door e zullen zijn ver Als Nederlai werd aar,gewei Het bestu heeft besloten sche Spelen te schrijven in d klasse, de dre meter klasse ei starklasse. In d zal ons land r digd worden. Het bestuur heeft voor d klasse Koos de voor de drake Duijl, voor de Wim de Vries voor de intern Bob Maas. Het Fins' mité heeft, in andere Finse s] „Hoffelijkheids' leven geroepen „Wij willen ren op straat, in de stadions den van verm: leefd op te tre lijke hoffelijkh omgang met 1 verklaarde een de commissie. De Russis hebben in de i drukwekkende haald in lande doeld als Ol; tegen ploegen riie. Oost-Dui Roemenië en Tot de bezo Russen kondei den dé beken. Olympische ka wicht, de Pc Chvchia en i Nittsche. Indonesië ging ontvanee men aan de Ol; Helsinki, maar van mening da Mie peil van sportgebied, dc team niet rech Zaterdag we Olympisch cor het Internati Comité in Lai werd de uitno publiek om d de komende St Welingelichti echter van rm taties van de ten uitzending dens de Aziati, vorige iaar in gehouden eindi op de onderste

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2