Zwaarbewapende soldaten staan bij de kerk van Tignes op wacht „Mr. President" - een boek over het leven van President Truman Programma koninklijk bezoek aan de Vereniade Staten Economischer bedrijfsvoering óók in de KLEERMAKERIJ Touwtrekken om huisvesting Intern. Academisch Instituut Het water kruipt voorwaarts naar de laagst-gelegen huizen OLYMPISCH NIEUWS 270 Gestapo-slaven omgebracht Naar wii vernemen „En dan te bedenken dat ik miüionnair had kunnen zijn" Efficiencydag in 's-Gravenhage Geen Rembrandt voor de Bosjesmannen; Beethoven niet voor de Eskimo's Het lot van Oostenrijk Priester bezweert havenstakina WObiMbu-AO IV ivi/*\/~\.\ i i jjz. PAGINA d HET BEZOEK VAN DE KONINGIN AAN DE VERENIGDE STATEN Tijdens hun verblijf in de Verenigde Sta ten zullen Koningin Juliana en Prins Bern- hard drie dagen in New York vertoeven, van 7 tot 9 April. In New York zullen zij hun intrek nemen in het grootste hotel ter wereld, het Waldorf \stor ia-hot el. Dit ho- el beslaat een geheel City en is feitelijk blok in New York .een stad in een stad" Net hotel heeft twee- luizend kamers. TIGNES, 18 Maart (A.P.) Het kerkje uit de twaalfde eeuw werd vanmorgen voor kerkgangers gesloten en door zwaar be wapende republikeinse garde bewaakt. Onder het zwijgend sta ren van de bevolking zijn werklieden begonnen het altaar uit e'.Vaar te nemen en de kerksieraden te verwijderen. Al wat niet van de kerk meegenomen kan worden, zal spoedig opgeblazen worden. Over enkele weken zal het dorp dat er meer dan 1000 jaar gestaan heeft met de grond gelijk gemaakt en bedekt zijn met 200 meter water. De autoriteiten heb ben besloten dat niets van het dorp mag overblijven opdat er geen griezelige herinnering te voorschijn komt bij laag water. Het water dat spoedig de gehele vallei zal vullen kroop vandaag zichtbaar voorwaarts naar de laagste huizen van het dorpii Van- De Internationale Boksfede- ratie heeft voor de Olympische bokswedstrijden te Helsinki twin tig scheidsrechters aangewezen. Frankrijk, Polen en Ierland leve ren elk drie arbiters, Finland, Hongarije en Italië elk twee, ter wijl Nederland, Duitsland, Groot Brittannië, Spanje en de Ver. Staten door een scheidsrechter zullen zijn vertegenwoordigd. Als Nederlands scheidsrechter werd aangewezen P. Looman. Het bestuur van het N.O.C. heeft besloten voor de Olympi sche Spelen te Helsinki in te schrijven in de eenmans-jollen klasse, de drakenklasse, de 5'': meter klasse en de internationale starklasse. In de zes meter klasse zal ons land niet vertegenwoor digd worden. Het bestuur van, de K.V.N.W.V. heeft voor de eenmans-jollen klasse Koos de Jong aangewezen, voor de drakenklasse Wim van Duijl, voor de 5'/' meter klasse Wim de Vries Lensch Jr. en voor de internationale starklasse Bob Maas. Het Finse Olympische Co mité heeft, in samenwerking met andere Finse sportorganisaties, 'n ..Hoffelijkheidscommissie" in, het leven geroepen. „Wij willen het Finse volk le ren op straat, in de restaurants, in de stadions en in andere oor den van vermaak tactvol en be leefd op te treden en alle moge lijke hoffelijkheid te tonen in de omgang mét buitenlanders", zo verklaarde een woordvoerder van de commissie. De Russische boks-amateurs hebben in de afgelopen week in drukwekkende resultaten be haald in landenwedstrijden, be doeld als Olympische training, tegen ploegen uit Polen. Honga rije, Oost-Duitsland. Bulgarije, Roemenië en Tsj. Slowakije. Tot de bezoekers, die van de Russen konden winnen, behoor den dé bekende Hongaar Papp, Olympische kampioen middenge wicht, de Poolse zwaarwelter Chvchia en de Duitse weiter Nittsche. Indonesië heeft een uitnodi ging ontvangen om deel te ne men aan de Olympische Spelen in Helsinki, maar waarnemers zijn van mening dat het huidice natio nale peil van de prestaties op sportgebied, de uitzending van 'n team niet rechtvaardigt. Zaterdag werd het Indonesisch Olympisch comité officieel door het Internationaal Olympisch Comité in Lausanne erkend en werd de uitnodiging aan de Re publiek om deel te nemen aan de komende Spelen verzonden. Welingelichte waarnemers zijn echter van mening dat de pres taties van de Indonesische athle- ten uitzending niet wettigen. Tij dens de Aziatische spelen die het vorige iaar in New Delhi werden gehouden eindigden de Indonesiërs op de onderste plaatsen. daag zullen enkele van deze hui zen vernietigd worden. De eige naars ervan hebben de schade loosstelling die de regering er hun voor aangeboden had aangenomen en zijn weggetrokken. Maar het overgrote deel van de bevolking, dat beweert dat de schadevergoe ding minder dan een kwart deel is van hetgeen haar toekomt, blijft zich verschansen in zijn hui zen en het ziet er naar uit, dat het met geweld door de republi keinse garde verwijderd zal moe ten worden. Sedert gisteren zijn een paar honderd soldaten met genoeg vrachtauto's om de 'gehele bevol king met hebben en houden te vervoeren in het dorp neergestre ken en de toegangswegen zijn ge sloten voor iedereen uitgezonderd journalisten en persfotografen. Verschillende doodgravers zijn DORTMUND (D.P. A. 1Tegen zestien aangeklaagden, dlie er op één na van zijn beschuldigd tegen het einde van de tweede wereld oorlog in het Rombergpark te Dortmund ong. 270 dbor de Gestapo gevangen genomen per sonen, onder wie Nederlandse arbeiders, te hebben omgebracht, is in totaal 105 jaar en 6 maan den tuchthuisstraf geëist. Een van de zestien, Heinrich Muth. die de zwaarste straf kreeg (15 jaar tuchthuisstraf) is beschul digd van spionnage en verraad van de communistische verzets groep te Dortmund aan de Gesta po. Twaalf van de 28 aangeklaag den zullen wegens gebrek aan bewijs worden vrijgesproken. bezig de lijken op de twee kerk hoven op te graven. Zij staan echter met hun gevoelens aan de kant van de Tignards en hebben vandaag verklaard dat zij het langzaam aan zullen doen zo lang het dorp door de republikeinse garde bezet blijft. Om 12 uur was nog geen lijk opgegraven. Inmiddels stijgt het water elk uur een voet en begint de Isère sneller te stromen daar de sneeuw op de bergen om het dorp begint te smelten. Een snelle, plotselinge dooi zou het water gevaarlijk snel kunnen doen rijzen. is aan de directeur van de ge meentelijke geneeskundige en ge zondheidsdienst te Amsterdam, A. Brand Jr., op zijn verzoek met ingang van 1 Mei a.s. eervol ont slag uit de gemeentedienst ver leend sloeg gisteravond een 23-jarige Zweedse bootsman overboord van zijn in de Rotterdamse haven lig gend schip. Direct geboden hulp had geen resultaat, zodat de man verdronk kwam gistermorgen in de Rotter damse haven het 3000ste schip van dit jaar binnen. Vorig jaar arriveerde het 3000ste schip op 29 Maart, dus elf dagen later zal tijdens het aanstaande week end op de volkshogeschool Dra- kenburgh het gehele probleem van de emigratie naar verschil lende gebieden worden behandeld en toegelicht. heeft H. M. de Koningin gister morgen op het paleis Noordeinde te Den Haag de eerste gezant van Birma, de heer U Zaw Win ont vangen ter overhandiging van zijn geloofsbrieven wordt het door onze regering ge charterde schip de „Waterman" op Vrijdagmorgen 21 Maart a.s. aan de Lloydkade te Rotterdam verwacht. Debarkatie begint om acht uur. WASHINGTON, 18 Maart (Reuter-A.P.) Harry Truman is van mening, dat zijn besluit om in 1917 in dienst te gaan, hem min stens een millioen dollar heeft gekost In het boek „Mr. Presi dent", dat vandaag is uitgekomen, zegt de president, dat zijn vaderlandslievendheid de overhand kreeg in 1917, juist toen hij zijn geld belegd had in een oliemaatschappij, die in Kansas boringen verrichtte, en hij in dienst ging. „Mijn deelgenoten lieten de zaak verlopen en de concessies werden aan een andere maat schappij overgedaan. De nieuwe maatschappij boorde een bron aan, die nog geen dag droog is geweest. „Het is de wereldbe roemde Teeter bron. „Ais ik thuis was gebleven en voor mijn oliemaatschappijtje had gewerkt, zou ik millionnair geworden zijn. Maar altijd heb ben mijn ethische gevoelens me geld gekost, en dat zal wel zo blijven ook." Truman vertelt dat Marshall het althans gedeeltelijk met hem eens was over Apul Hume, de muziekcriticus, die van de Pre sident 'n boze brief ontving, om dat hij had durven schrijven dat Margaret niet goed zong. Aan een vriend schrijft Truman naar aanleiding hiervan: „Het enige wat hij volgens Marshall niet becritiseerde was de vernis van de piano. Enfin, ik heb hem zelf geschreven wat ik er van dacht." ,,I-k vertelde hem dat hij nog minder waard was dan mr. X. en dat deze opmerking heel wat meer inhield dan alleen maar een beledigende opmerking over zijn afkomst. Ik zou nooit durven zinspelen op de moeder van een man, omdat moeders niet aan gevallen mogen worden. Hoewel de mijne meermalen aangeval- len is." (Mr. X. was de overzichtschrij ver West'brook Pegler, die zei, toen hij hoorde dat Truman hem genoemd had: „Laten we bid den".) Elders in het boek schrijft VERKEERSREGELING VOORLOPIG NED. ELFTAL ENGELAND B De hoofdcommissaris van poli tie te Amsterdam deelt mede, dat in verband met de interlandvoet balwedstrijd .Engeland BNeder land in het Olympisch Stadion te Amsterdam, op 26 Maart a.s., de K.N.V.B., zoals gebruikelijk is, bij de kaarten weer „passefiles" zal verstrekken, bestaande uit een witte strook met de hoofdletter „P" in het blauw, die door de automobilisten, die wensen te parkeren, op de voorruit moet worden aangebracht. Deze passe files zijn absoluut noodzakelijk, teneinde een goede verkeersrege ling en een vlot parkeren moge lijk te maken. Mocht aan houders van kaarten, die per auto komen, door enige oorzaak geen derge lijke passe-file zijn verstrekt, dan wordt in hun eigen belang aan geraden, de-ze alsnog af te halen of aan te vragen aan het hoofd bureau van politie aan de Elands gracht te Amsterdam, bureau Ver keerspolitie. Truman: ..Ik schrijf zelden boze brieven. De meeste brieven die ik in mijn leven geschreven heb, zijn die van een goede buurman." Zo eenzaam. Is het werkelijk eenzaam in het Witte Huis? Ach, Truman vertelt wel dat hij soms door een verrekijker voor een van de ramen van het Witte Huis heeft staan kijken naar een baseball wedstrijd. „Eens", vertelt hij spijtig, „kon ik het niet uithouden en wan delde ik naar het sportterrein, om me onder de toeschouwers te mengen. Maar toen ik er kwam werd terstond de wedstrijd on derbroken." Over zijn oratorische talenten schrijft Truman zelf: „Ik geloof niet dat iemand in het land slech ter uit zijn woorden kon komen dan ik, toen ik pas begon. Maar dank zij de hulp van vrienden, heb ik wel wat geleerd. ..Twee voormalige leden van de Amerikaanse regering. Henrv Wallace en James Bvrnes. heb ben heftige critiek geleverd on bepaalde passages uit bet boek over leven en denkbeelden van President Truman, getiteld: ..Mr President". Oud-vioe-president Henry Wal lace, die onder Truman minister van Handel is- geweest, verklaaT- de diat, indien Truman ooit zou erkennen dat met een in het boek genoemde „Mr X" hijzelf (Wallace) was bedoeld, hij de President hetzelfde opzettelijke vermoorden van reputaties ten laste zal leggen, dat hij zo ver achtelijk in anderen vindt." James Byrnes, voormalig mi nister van Buitenlandse Zaken en t'hans Gouverneur van Zuid- Carolina, beschuldigt de Presi dent van het doen van een „ab soluut onware verklaring", wan neer hij zegt, dat hij op 6 Jan. 1946 de toenmalige minister van Buitenland-se Zaken een flinke uitbrander heeft gegeven, omdat deze hem bij de in December te Moskou gehouden conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken niet goed op de hoogte had gehouden. Gisteren is bet officiële pro gramma gepubliceerd van het staatsiebcoek dat Koningin Jit- liana en Prins Bernhard in Anril aan de Ver. Staten zullen bren gen. In aansluiting op hierover reeds vroeger door ons gepubli ceerde berichten, zij thans ge meld, dat het K.L.M. vliegtuig met de Koninklijke gasten en hun gevolg aan boord. Woens dagmiddag 2 April om 4 uur °P het vliegveld van Washington zal aankomen, waar President Truman ter begroeting aanwezig zal zijn. Radio en televisie zul len de gebeurtenis uitzenden. Op het stadhuis zullen H.M de sleu tels van de stad worden aange boden. Het Vorstelijk paar zal in het Witte Huis overnachten. Des avonds biedt de President een diner aan in het Carlton Hotel. H.M. de Koningin zal op 3 April te Mount Vernon een krans leggen op het graf van George Washington en te Arlington op het graf van de Onbekende Sol daat. Des middags spreekt zij een rede uit voor het Congress op het Kapitool. In het Meridian Hill Park zal Vrijdagmiddag door Haar het carillon aan de President worden aangeboden. Het programma voor 5 April vermeldt o.a. een kranslegging bij het monument van Peter Rtuvvesant in Kingston, terwijl de Prins dan een onofficieel be zoek brengt aan de militaire academie van Westn-oint. Na het weekeind op Hvd-e Park bij mw. Roosevelt, volgt on 7 April de intocht in New-York en een ontvangst in het Waldorf Astoria- (Van onze verslaggevers) De Haagse afdeling van de R.K. Bond van Kleermakersoa - troons ,.St. Martinus" beeft een initiatief genomen, dat belang rijk is voor de beoefenaren van liet kleermakersambacht. maar zeker niet minder voor het pu bliek De afdeling organiseerde nl. gisteren een ..Efficiencvdag". tiidens welke de kleermakerii is getoond hoe men door luiste samenwerking tussen techniek en Draktiik tot een economische be drijfsvoering kan komen. Deze dag was op de eerste plaats voor de vakmensen be doeld, maar dat neemt niet weg, dat de invloed, welke ervan uit gaat, uiteindelijk aan het pulbliek ten goede komt. Want hoe is het thans met het dragen van maat- costuums? Iedere man zou zich gaarne daarin gehuld zien, doch de kosten zijn dikwijls een be letsel. Nu is die kleermakerij een ambacht, waarvan de bedrijfs voering in de laatste tientallen jaren weinig of niet veranderd is. Door efficiënt te werken wil men een product maken, dat zijn kwaliteit behoudt, diooh sneller tot stand komt. Het „hoe" hiervan werd gis teren getoond in een groots op gezette demonstratie van het ambacht. Alle facetten van het vak werden behandeld. Zo heeft 'de heer B. Poelman aan de hand van een schema zijn nieuwste werkmethode gedemonstreerd, behandelde de heer P. Milten burg de verhouding tussen „Theorie en techniek" en de heer F. Vaessen het „Gereed schap". De betekenis van deze dag bleek ruimschoots uit de belang stelling, welke er voor bestond. Er 'waren vertegenwoordigers uit Duitsland en uit België. van grote confectiebedrijven, midden standsorganisaties, de Kamer van Koophandel, werknemersorgani saties, vakscholen en van vele firma's en handelshuizen, welke tevens stands in de zaal hadden ingericht. Nieuw C. Cr A. gebouw in Rotterdam Vrijdag zal het nieuwe C. A. gebouw in Rotterdam, het groot ste van de firma in den lande, worden geopend tussen het Beursgebouw en het Erasmushuis aan de Coolsingel. Het is 65 m. lang, 37 m. diep en 22 m. hoog. Op 6 Sept. 1950 werd de eerste paal ervoor geslagen. 's GRAVENHAQE „Men hogescholen bestaat, en dit ge- geeft geen Rembrandt aan de söhieddte n a de behandeling in Bosjesmannen en men speelt de Tweede Kamer. Ook de mi geen Beethoven voor de Eski- mister betreurde het, dat tijdnood mo's", zo zeide gisteren mr. Wen- had gedwongen reeds met de ver- delaar (VVD) in de Eerste Ka- bouwinig te beginnen, dlie overi- mer, toen hij zijn afkeuring te gems beperkt bleef tot waf in kennen gaf over het voornemen van de regering het paleis Noordeinde ter beschikking te stellen van het Internationaal Academisch Instituut. Hii achtte het. paleis niet alleen ongeschikt voor de huisvesting van instituut er» studenten, maar keurde 'hiel bestuit ook af met het oog op de verbondenheid van paleis en volk en de aanwezige kunstschatten. Uitdrukkelijk be klemtonend dat hij het. standpunt van de Koningin buiten geding liet, betoogde mr. Wendelaar dat het onderhavige wetsontwerp hef, einde van den Haag als residen tie zal inluiden. Het Huis ten Bosch kan het paleis Noordeinde niet vervangen. De oprichting van 'het. Instituut werd als zodanig door prof. Woltjer (AR) en prof. Schermer- horn (PvdA) warm toegejuicht, maar zowel laatstgenoemde als zijn fractiegenoot, de heer Wou denberg betreurden het, dat de keuze op d'en Haag was gevallen. Deze laatste herinnerde er aan, dat een sterke meerderheid in de Tweede Kamer zich voor de ves tiging in Amsterdam had uit gesproken, en alleen maar daar om het wetsontwerp met alge menie stemmen zon hebben goed gekeurd omdat men dacht dat de keuze tussen beide steden nog vrij was. Achteraf is gebleken dat dit niet waar was: de keu^ was ail op den Haag gevallen, tegen alle redelijkheid in, aldius spr. De heer Woudenberg en ook de C.H. deelden n«et mr. Wen delaar het bezwaar, dat men zonder de beslissing van de Eer ste Kamer af te wachten, reeds met de verbouwing van het pa leis is begonnen. Minister Rutten zeide het on verantwoord te achten, de op richting van dit belangrijke in stituut bezwaren in de weg te leggen. De keuze is gemaakt door de autonome stichting die uit vertegenwoordigers van openbare en bijzondere universiteiten en De V.S., Engeland en Frank rijk tonen inzake de Oostenrijkse kwestie een zekere volharding in bun pogen, om Ru9land te bewe gen mede te helpen een einde te maken aan de impasse, waarin dit probleem in Centraal-Europa langzamerhand is geraakt. Een probleem dat Scholman onlangs scherp formuleerde als „een sle pende ziekte". En dat is het voor d'e Oostenrijkers ongetwijfeld, die gebukt gaan onder eeni enor me financiële en politieke last. Het beknopte vredesverdrag, dat de Westelijke Grote Drie aan Moskou hebben voorgelegd, houdt slechts acht artikelen in. Tot nog toe zijn er niet minder dan 258 conferenties gehouden en over tal van Van het wereldtoneel ieder geval tot stand moest ko men. „Geldt dat ook voor de keuken?" vroeg prof. Molenaar, maar op details wilde de be windsman niet ingaan. Hii ver schilde ook sterk van mening met de heer Wendelaar over d'e schoonheid van het paleis en zeide dat de regering overwegin gen genoeg had gehad om het aanbod van de Koningin terzake dankbaar te aanvaarden. Het wetsontwerp werd tenslotte aangenomen met 22 tegen 12 stemmen die va,n VVD. CH. CPN en de beren Woud'enberg er* Oosterhuis (PvdA). hotel Er staan voorts bezoeken aan die Fordfabrieken in Detroit, aan de Grand Rapids en Holland in Michigan en aan San Fran cisco op het programma der vol gende dagen. Het programma voor de West kust is nog niet gereed, maar het Vorstelijk paar zal waar schijnlijk zowel in San Francisco als in Los Angeles twee dagen verblijven. De grootste receptie tiidens het bezoek is on de tweede dag, nl. in de Armv and Navv Coun try club. waar ruim 1600 Ame rikanen. van wie 10 procent iour- nalisten, aan het Koninkliik Paar zullen worden voorgesteld De Koningin zal tiidens de reis in de Verenigde Staten zoveel mogeliik staatszaken afwikkelen. Zelfs ziin biervoor maatregelen getroffen tiidens het Paas weekend on Sea Island Beach. „JULLIE HEB'r 'T MIS" PHILADELPHIA (K.N.P.). „Ik beveel jullie aan het werk te gaan. Hoor mij goed, het is een bevel. Jullie zullen je recht krij gen. Als je meer krijgt, zal ik mij vergist hebben, zoals al eens eer der gebeurd is". Dit zei pater Dennis J. Comey S.J. Zaterdag in alle vroegte tegen de verzamelde stakers van een havenbedrijf in Philadelphia. „Ik wou, dat ik jul lie gelijk kon geven, maar dat kan ik niet, jullie hebben het mis". Voor dag en dauw was de pater naar de haven gegaan, waar bij een der bedrijven een staking was uitgebroken. Pater Comey was als arbiter aangewezen en deelde zijn beslissing aan de ha venarbeiders in vierkante woor den mee. De staking was Woens dag tevoren uitgebroken, omdat de vier uren, welke zij hadden moeten wachten alvorens zij werk kregen toegewezen, niet wa ren uitbetaald. Wanneer de staking was door gegaan, had de firma, bij welke de havenarbeiders werkten, geen enkele arbeider tot het werk toe gelaten, waardoor honderden ar beiders noodgedwongen werkloos waren geworden. De kernachtige woorden van pater Comey hadden echter tot resultaat, dat de 125 man zich onmiddellijk voor het werk meldden. De Jezuiet ging daarop naar de andere zijde van de haven, waar een groep van 800 werkloze arbei ders op auto's en vrachtwagens het einde van de staking afwacht ten. Op de mededeling, dat zij weer aan het werk konden gaan, klonk er een kort gejuich en de mannen snelden naar de ingang om werkkaarten te halen. Spoe dig togen allen aan de slag. En Pater Dennis Comey vertrok met een zucht van verlichting naar een laat ontbijt. punten is men het eens ge worden., be halve over enkele. die „binnen een uur kunnen worden opgelost, wanneer de Russer» werkelijk een vredesverdrag wensen te sluiten", aldus sommige diploma ten. Het is nu reeds 8 jaar geleden, dat Molotow een verklaring on dertekende, opgesteld door de vier grote mogendheden, waarin de plechtige toezegging werd ge daan, dat Oostenrijk, als een vrije en onafhankelijke mogend heid zou worden hersteld. Hoe veel waarde het Kremlin aan de handtekening van d;e Russische minister hecht, is in de latere jaren wel gebleken. De Sovjets zijn rustig doorgegaan met het volledig uitputten van de econo mische bronnen van Oostenrijk in de Russische zóne. Afgezien van de olievelden namen de Rus sen 400 bedrijven in hun bezit. De producten verhuisden naar Rusland en de Oostenrijkers be talen nog tot op vandaag enorme sommen voor d'e Russische bezet ting. Het wegvoeren van de olie uit, Oostenrijk bracht met zich mede, dat het land genoodzaakt werd olie te betrekken uit Mexi co. Perzië en Venezuela. De kos ten bedroegen van de weggehaal de olie millioenen dollars, waar de Oostenrijkers geen cent van terug hebben gezien. De Oosten rijkse spoorwegen werden onge broken en eveneens naar Rus land vervoerd. Een totale waar de van 4 millioen dollar aan vrachtvervoer werd nooit vol daan. De ruim 409 bedrijven, die thans in Sovjethanden ziin, le veren een iaarli.ikse winst op van 19 millioen dollar. Ook dit enorme bedrag gaat aan de Oos tenrijkers voorbij. De Russen hebben verschillen de malen laten biiiken. dat ze er in wezen betrekkelijk weinig mee op hebben een vredes verdrag te ondertekenen Er is nog geen enkele conferentie voorbij gesaan of die Sovjetver- tegenwoordiigers vestigden de aandacht op kwesties, d'ie volko men buiten d'e zaak omgingen Triëst is steeds een geliefd stok paardje geweest. De opzet der Russen is het aanwenden van a#e mogelijke middelen, om de besprekingen te vertragen, of te doen mislukken. Fm bet ziet er momenteel, nu de Grote Drie een verkort vredesverdrag bob ben voorgesteld, niet veel beter uit Het voorstel houdt o.m. in, dat d-e bezetters alle eigendommen, die zij hébben overgenomen, aan Oostenrijk zullen teruggeven. Het is bii voorbaat aan te nemen, dat de Sovjet UniP hiermede zeker niet accoorH zal gaan. De uitbui ting van Oostenrijk is voor Mos kou tè voordelig, dat die macht hebbers in bet Kremlin ook maar een ogenblik er aan zouden den ken, op dit punt van zaken enige concessies te doen. Afgezien nog van andere clausules in het nieu we voorstel d'ie evenmin voor hen voordelig ziin. De ministers van de Grote Drie hebben hun contact in Lis sabon tijdens de N.A.V.Ö. confe rentie benut, om de Oostenrijkse kwestie te bestuderen Zij heb ber» toen o.m. overwogen deze zaak aan de Verenigde Naties voor te leggen. Anderzijds heeft men er steeds de voorkeur aan gegeven, dat d'e Grote Vier zelf tot overeenstemming zouden ge raken, Lukt dit niet met dit voorstel, en daar is allle kans on, dan ware 'biet niet onmoigeliik, dat Washington, Londen en Pa rijs alsnog zich tot de V.N. zul len wenden. ®T» SOCIALISTEN VRAGEN ONTSLAG HALLSTEIN BONN. De West-Duitse sociaal-democratische oppositie heeft Dinsdag in het parlement er op aangedrongen, dat prof. Walter Hallstein, hoofd van dr. Adenauers ministerie van Buiten landse Zaken, zal worden ontsla gen, daar hij te Washington on gunstig commentaar heeft gege ven op de Sowjet-nota betreffen de de Duitse kwestie, voordat het West-Duitse kabinet zijn stand punt had bepaald. DE „ANTENNE" VAN DE „STEM VAN AMERIKA" Deze ballon is onge veer 33 meter lang en 12 meter hoog en be vat 150.000 kubieke voet helium. Zij wordt in gereedheid gebracht om te worden ge bruikt bij de uitzen dingen van de „Stem van Amerika" door het Amerikaanse ra dioschip „Courier". De ballon zal de an tennes van de „Cou rier" dragen, als het drijvende radio-sta tion van „De Stem van Amerika" op zee uitzendingen verzorgt voor de landen achter het ijzeren gordijn.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3