Een nieuwe stofzuiger Tweede Kamer schaft fiscaal nood recht af Wat te doen met de huidige voorraad splijtmateriaa! Dronken automobilisten voor de rechtbank DE KAMPIOEN WIE RAADT DE UITSLAG? Bij instelling van atoomcontröle Mgr. van Sambeek schrijft een brief Het imperialistische drankje NEDERLANDS FABRIKAAT Maar tevens haardrogershaker koffiemolen en vloerwrijver Eindles van aannemerscursus Steeds zwaardere straffen Marktberichten Veemarkt- Groningen Laatste nieuws Scheepsberichten 1 1. Alw. Forward—Vitesse 2. Z.A.P.—Grasshoppers 3. Zouaven—V.V.W. 4. Berdos—W.G.W. 5. J.V.C.-Hollandia T. DE SPELREGELS eerste prijsƒ5,00 tweede prijsƒ2,50 en drie prijzen van 1,00 Net R.K. meisje J. C. Pouwels leerling-monteur MONTEUR NET MEISJE Auto-monteur Het Voorjaarsoffensief geopend! Onze reclame-rijwielen Alles voor Uw rijwiel Zilverstr. 6-8 Alkmaar POORTER Mient - Alkmaar POORTER WOENSDAG 19'MAART 1952 PAGINA 5 LONDEN, 18 Maart (A.P.). In het maandblad van 't verbond van atoomgeleerden, opgericht in 1946 door Britse deskundigen die meewerkten aan, het totstandko men van de eerste atoombom in Amerika, wordt in een hoofdarti kel verklaard, dat de wereldvoor raad atoombommateriaal een om vang bereikt heeft die een inter nationaal controleplan ,,dat abso lute zekerheid" geeft tot de onmo gelijkheden maakt. VANAF DE PUINHOPEN AAN BROERS EN ZUSTERS Kabanga, 24 Januari 1952 Beste broers en zusters, Ik heb U te lang op enig be richt van hier laten wachten, ik was te zeer in beslag genomen door de laatste gebeurtenissen. Om niet telkens in herhalingen te vallen, zal ik maar een rond- schrijfbrief sturen. Misschien hebt U het al ver nomen van Pater Jongerius, dat wij in ons Vicariaat een aardbe ving gehad hebben die de andere in hevigheid overtrof. Het was op 31 Jan. 's nachts om elf uur. Ze was vooral hevig door hare langdurigheid, ze duurde zeker wel 60 seconden. Velen hadden dan ook het gevoel dat het niet meer zou ophouden, en dat er 'n grote catastrophe op komst was. Zo waren er catechumenen die dachten dat het 't einde van de wereld was en die hebben elkaar maar onderling gedoopt. Ieder weet natuurlijk zijn bevindenis- sen te vertellen in die nacht, vooral omdat de hevige en lang durige schok nog door enkele kleine gevolgd werd, tot zelfs dagen later. De meest verstandigen waren zij die onder hun bed kropen; dat waren vooral de jongeren die bomaanvallen in de oorlog meegemaakt hebben. Wat mi.i betreft (want dat alleen kan interesseren), ik was in Ujiji. Daar het hele huis beefde en brokken plafond naast mijn bed vielen kroop ik maar in het bed zo dicht mogelijk tegen de muur, en ik had geen andere gedach te dan: Heer, spaar de kerk van Kigoma. En die heeft dan ook niets geleden. Op alle andere plaatsen ook is iedereen er zon der ongelukken afgekomen. Hier en daar wel een blauw oog, of een verwrichte voet, maar ver der geen ongelukken onder de Missionarissen. Op een plaats was de Pater, wiens kamer in viel, juist niet thuis, on school bezoek in de omtrek. Een Pater hebben ze van onder het puin en van onder zijn bed vandaan moeten halen, maar gelukkig on gedeerd. Wat zou dat geweest zijn als we hier hoge gebouwen met verdiepingen hadden gehad. Zelfs negerwoningen en kleine gebouwtjes vielen om. In Ujiji zelf en Kigoma is er niet te klagen: enkele plafonds ingevallen en scheuren in de muren. Ook in het Noorden van het Vicariaat is er niet veel schade. De haard schijnt geweest te zijn in het Westen tegen het Tanganyika Meer en Urundi aan. Tn Kabanga zal de schade nogal eens gauw hersteld zijn: pannen op daken, wat nieuwe muren en zo. Maar al de gebouwen kunnen behouden blijven. Evenwel heeft de aardbeving erg huis gehouden in de 4 Wes telijke posten, dichtbij Kabanga. Daar zijn 2 kerken en 3 pasto rieën van de grond af op te bou wen, benevens enkele scholen en verschillende nevengebouwen. Toen ik de Paters kwam opzoe ken woonden ze nog, hier in een schuur, daar onder de tent of zelfs in een negerhut. Maar ze zijn vol goede moed om weer op nieuw te beginnen. Het ergst is, waar haal ik het geld vandaan, want dat hakkefitje zal zeker 120.000 shillings kosten. En juist op 1 Januari hadden we de hele beurs geleegd om aan de posten hun jaarlijks budget te sturen voor het onderhoud van de mis sionarissen en van catechisten, en we hadden toen zelfs niet ge noeg daarvoor, zodat we 75 ca techisten ontslaan moesten. Die aardbeving trof ons dus met een lege beurs! In geciviliseerde landen is zo'n ramp soms zo erg niet, omdat ieder bijspringt om te helpen. Ik herinner me nóg het gebed aan de Maaskant: Geef ons heden ons dagelijks brood, en elk jaar een watersnood. Maar hier is na tuurlijk van collecte onder onze arme negers geen sprake. Ik weet werkelijk niet, hoe ik het moet aanleggen, om het nodige bijeen te brengen 1). Ondertus sen bidden we maar eens goed, in de hoop dat O. L. Heer ons misschien zal inspireren wat we moeten doen. Want Hij die kastijdt geneest ook zegt Zijn Woord. En we blijven maar op Hem vertrouwen en we kussen de hand die ons kastijdt, als een trouwe hond de hand van zijn meester. Misschien wil O. L. Heer eens duidelijk tonen dat in Ziin werk niet alleen de geeste lijke zegening voor het eigenlijke bekeringswerk van Hem moet komen maar zelfs de materiële kant. Zo ben ik dan tegenwoordig als Joh. Daar dacht ik aan, toen ik van de eerste gehavende mis siepost terugkwam 's avonds: daar was al een bode van de volgende post, en 's ander daags weer juist hetzelfde. Slag op slag. Ontbreekt alleen nog maar de mesthoop. Als Onze L. Heer daar nu een hoop shillings van maakte! Ook de grote kerk van Mabamba, het laatste werk van Frère Antoine, heeft veel geleden. Het dak hangt krom en de beide gevels staan op inval len. Toch hopen we nog die kerk te kunnen redden. Bidt allen eens een extra Weesgegroetje voor ons. En hartelijke groeten aan allen. Uw broer Johan Zelfs de vernietiging van de bommen die reeds opgeslagen zijn zou het gevaar van ernstige radio actieve besmetting van de wereld atmosfeer verhogen. „Terwijl de voorraad splijtma- teriaal in verschillende landen ge stadig toeneemt, wordt het om technische redenen steeds moei lijker een afdoend controle systeem in te voeren", aldus het blad. „Het algemene standpunt zoals dit in het verleden naar voren gebracht werd, was, dat het mo gelijk is de productie en hét ge bruik van splijtmaterjaal te con troleren, mits men begint met deze controle bij het delven van het benodigde materiaal". Het blad schreef voorts, dat hoe langer de wereld vooruitgaat zonder enig controleschema des te slechter de toestand zal wor den. Wat de reeds bestaande atoom bommen betreft schreef het blad: „Het afdoende vernietigen van een atoombom omvat de vernie tiging van het splijtmateriaal dat er in zit. Men kan dit doen door de bom tot ontplofifng te brengen in een onbewoond gebied. Èen andere methode zou zijn het ma teriaal in de Oceaan te werpen". „De eerste methode kan, met het oog op de huidige voorraad ernstige biologische gevolgen heb ben tengevolge van de radio actieve besmetting, de andere pro cedure zou een enorme vermor sing betekenen van de kracht bronnen van de wereld. PARIJS. 18 Maart (Ass. Pr.). De Coca Cola' fabrieken heb ben de eerste ronde gewonnen in de striid tegen de Franse com munisten en wiinhandelaren. Twee nrofessoren hebben gis teren officieel verslag uitgebracht aan de magistraat die met het onderzoek is belast, dat tijdens proeven vast is komen te staan, dat Coca Cola geen enkel be standdeel bevat dat niet vriieliik in Frankrijk ingevoerd mag wor den. De proeven werden genomen door professor Henri Griffon van het Toxicologisch laboratorium van de prefectuur van politie in Parijs en professor Raymond De- laby van de Pharmaceutische Fa culteit in Parijs. De strijd van de communisten, die de verkopers van Coca Cola tot imperialistische spionnen heb ben gebombardeerd, en van de wijnhandelaren, die concurrentie vrezen, tegen de Amerikaanse drank, woedt reeds ettelijke jaren. Prins Bernhard voorzitter Stichting Intern. Samenwerking Ned. Universiteiten (ANP). De raad van bestuur van de „Stichting voor Internatio nale Samenwerking der Neder landse Universiteiten en Hoge scholen", bestaande uit vertegen woordigers van de colleges van curatoren en de academische se naten van deze instellingen, heeft in haar eerste vergadering beslo ten de Prins der Nederlanden uit te nodigen als lid tot de raad. toe te treden en de functie van voor zitter te aanvaarden. De Prins heeft deze uitnodiging willen aan nemen. „Klopt, veegt en zuigt", heet het altijd bij stofzuigers. In het vervolg móet daarbij komen: haardroger, blaasapparaat, vloer wrijver, koffiemolen, shaker, verstuiver. Op de Jaarbeurs in April komt een Nederlandse fabriek met een nieuwe steel- en tevens hand stofzuiger, die al deze kwalitei ten en nog enige meer in zich verenigt en die inderdaad een omwenteling betekent in de productie van electrische appa raten voor huishoudelijk ge bruik. Deze nieuwe machine, waar men zelfs in Amerika nog niet aan toe is gekomen, heeft een krachtige motor waarop al deze losse apparaten aangesloten kunnen worden. Voor het ge bruik als mixer zet men een voet onder het lichaam van de zuiger en aan de bovenkant een meng- 1) Kom, Monseigneur, Wim Jansen is er nog, de actie 40 x 1000 is er nog, en de katholie ken van Nederland zijn er óók nog!). Nieuw carillon voor Culemborg Gisteren is men in Culemborg begonnen de 42 nieuwe klokken voor het carillon, door Eisbouts- Lips in Asten gegoten, de Barba- ratoren van de Grote Kerk in te hijsen. Twee van de klokken wer den door Zuid-Afrika geschonken. Men had de klokken aanvankelijk voor de overdracht in de kerk willen plaatsen, maar dat ging niet door: de grootste konden de deur niet in. MARINIER DRONG SIGARENWINKEL 3INNEN Het hoog militair gerechtshof bevestigde, conform de eis van de procureur-fiscaal, het vonnis van de krijgsraad voor de zeemacht tegen de marinier derde klas Ph. W.: een jaar en negen maanden gevangenisstraf met aftrek en ontslag uit de militaire dienst. De negentienjarige W. was in September van het vorige jaar samen met een vriend een siga renwinkel in Zuilen binnenge drongen, had de bejaarde winke lier met een zakmes een paar sla gen toegebracht en vervolgens een greep in de toonbanklade ge daan, die echter niets opleverde. BRITSE EVACUATIE BI) ISMAILIA ISMAILIA (A.P.). Het Britse leger zal zich Donderdag terug trekken uit het afgezette gebied ten Noorden van het Zoetwater kanaal, waar tijdens de recente ongeregeldheden vele sluipschut ters opereerden. De naar schat ting 8000 Egyptenaren, die voor heen in dit gebied woonden zul len naar hun huizen mogen terug keren. Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren: Jacobus J. zv C. Nannis en G. Stammes; Afra J. dv J. A. van der Voort en A. M. Mul. L.T.J, vergaderde BEEMSTER In de vergade ring van de L.T.J. afd. Beemster werd verslag gedaan van de dis trictsdag te Amsterdam en van de diocesane dag te Haarlme. Na de toespraak van de geestelijk ad viseur sprak de heer Vlaar over het onderwerp „Wij, L,T,B,'ers in Europa". De sluitingsavond zal worden gehouden op 23 April. Op 18 April zal een districts feestdag wodren gehouden. Op 9 Juli gaat er een excursie naar Nrd Brabant, waar o.a. een M.R.IJ.-fokkerij, een paarden- fokbedrijf, de Batafabrieken en proefvelden zullen worden be zocht. Bij voldoende deelname zal deze zomer een melkcursus worden gegeven. Aan gebr. Poel, die naar Amerika vertrekken, werd een boek aangeboden. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL Geboren: Jacobus N. G. M. zv A. J. Out en M. A. Wester; Elizabeth M. M. dv S. N. Roozendaal en E. M. West- meijer. Overleden: Adrianus Blanken- daal 3 mnd., glas. Daarin worden vruchten met schil en al zelfs eieren in de schaal verpoederd zo fijn als zich maar denken laat. Voor deze vinding bestaat in het bui tenland ruime belangstelling. In België en Frankrijk is reeds voor een millioen aan export orders geplaatst. De prijs is misschien nog het interessantst: met alle bijbehorende apparaten blijft deze nog onder de f 300. SCHAGEN 13 Noordholland se aannemers hebben zich het diploma verworven wat de te genwoordige omstandigheden noodzakelijk maken. Zij ont vingen dit uit handen van de cursusleider, de heer Moen uit Den Helder, die de leerlingen uiteraard hartelijk gelukwenste met het resultaat van drie ja ren ijverig stud Ven. Ook wer den zij toegesproken door oud- Directeur v- Graafeiland, thans hoofd van 'n middelbare school te Amsterdam. De driejarige aannemers-avond- cursus is in 1946 opgericht door wijlen de heer C. Blaauiboer, zo dat dit de tweede groep afgestu deerden was. In totaal zijn 17 leerlingen voor het eindexamen „opgeweest." Het percentage ge slaagden is dus tamelijk hoog. Juister gezegd van de 35 soortge lijke cursussen in het land op één na het hoogste. De supervisie van deze cursus berust bij de Raad van Bestuur voor de Bouwbedrij ven te Den Haag. Iedereen die zich als aannemer wil vestigen heeft ingaande dit jaar een derge lijk diploma nodig. Doch het ont slaat hem van de plicht om ook een middenstandsdiploma te ha len. Thans heeft, de cursus nog 52 leerlingen, terwijl per 1 Septem ber a.s. het nieuwe studiejaar be gint. Er wordt lesgegeven op Maandag- en Vrijdagavond. We gens de te verwerken technische stof is deze studie ook bij uitstek geschikt voor hen die uitvoerder willen worden. Teer gelegenheid van deze eindles werden ook nog zeer waarderende woorden ge sproken aan het adres van de heer J. Keesman, die als secre taris van de Raad van Toezicht, bijzonder veel voor de bloei van de cursus heeft gedaan. De ge slaagden zijn: IC v. Diepen Scher- merhorn; J. de Graaf Juüanadorp; J. de Groot Castricum; B. Kat, Hypno; A. Kin"ma_ Middenmeer; J. Kuin en Jac. Kuin Spanbroek; S. Kunst Hoorn; L. Leek Oude Nieidorp; N. de Leeuw Wieringer- waard; P. Oudeman Lutjebroek; P. Tijdeman Den Helder; J. Borst te Obdam- Tennis: DE COMPETITIE-INDELING Hoofdklasse A: Leimonias 1 en 2: Thor-R.W. 1; D.D.V. 1. Hoofdklasse B, afd. 1: N.M.C. 1; Enschedese L.T.C. 1; Festina 1; Hilversumse L.T.C. 1. Hoofdklasse B, afd. 2: Philhar- monie 1; Het Spieghel 1; Haar lemse L.T.C. 1; Dash 1 Overgangsklasse A, afd. 1: Haarlemse L.T.C. 2; D.D.V. 3; Inside 1; Hilversumse L.T.C. 2 Overgangsklasse B, afd. 7: Juliana 1; Shell 1; Rood Zwart 1; De Aemstelspelers 1 Tweede klasse West, afd. 1: Inside 2; Groenendaal 3; TOZ 1; Vliegende Hollander 1 De indeling van de derde en vierde klasse wordt over 14 dagen gepubliceerd. PURMEREND. De slager G. M. uit Assendelft verscheen voor de rechtbank te Alkmaar, omdat hij op de avond van de vijfde Februari jl. in Purmerend had autogereden, terwijl hij door zijn beschonkenheid niet in staat moest worden geacht, behoor lijk te kunnen rijden. Door zijn slingeren, trok hii de aandacht van twee surveillerende agenten van de Rijkspolitie, waarvan één hem met een rode lamp tot stoppen dwong. De slager echter reed door, waarna de politieman hem achterna- kwam en het portier opengooide zodat hij wel moest stoppen. Vóór de rechtbank verklaarde verd., dat een van zijn voorban den niet hard genoeg was, waaT- door hij zijn wagen niet kaars recht op de weg kon houden. De man had in de loop van de dag enkele café's bezocht en was verre van alcoholvrij, zoals de agenten hadden geconstateerd. De raadsman Mr. Stomps vond de bewijzen, dat zijn cliënt onder invloed van drank verkeerde, niet erg sterk. Hij concludeerde tot vrijspraak. De Officier had een gevange nisstraf van drie weken en in trekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden geëist. Uitspraak over veertien dagen. Dezelfde verbalisanten hadden vlak na dit geval nog met een andere automobilist te doen, de artist C. N. uit Oostzaan, die zoals zijn raadsman zelf toegaf, laveloos was. De agenten hadden gezien, dat N. al waggelend .in zijn auto stapte. Toen de wagen slingerend doorreed, gaven zij hem met rood licht sein tot stop- (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG 18 Maart De Tweede Kamer heeft gisteren z.h.s. het wetsontwerp aanvaard, waarbij'hct fiscale noodrecht door meer normale bepalingen wordt vervangen. Minister Bieftinck had tevoren verklaard, dat het hier een eer volle begrafenis gold, maar er was toch nog als met gemengde ge voelens over „de overledene" ge sproken. De heer v-d. Wetering (C.H.) en Ritmeester (V.V.D.) kregen hiervoor alsnog, een beris ping van de bewindsman. De he ren Lucas (K.V.P.) en v.d. Heuvel (A.R.) drukten zich deze avond in gematigder termen uit, waarbij zij intussen evenmin de fouten van het verleden verbloemden. Twee amendementen Lucas ver beterden de nieuwe opzet nog aanmerkelijk. De verplichting om boeken en bescheiden ter inzage te verstrekken e n van zich zelf e n voor de aanslag van anderen, wordt er door beperkt tot het ma teriaal dat nodig is voor de ken nis van de feiten. De poging om naast „bedienaren van de gods dienst, notarissen, advocaten, ge neeskundigen en apothekers," ook accountants Pn belastingconsulen ten een beroep op het ambtsge heim toe te kennen, had in zo verre succes, dat de minister zich bereid verklaarde om een aan - CoÖP. BOERENLEENBANK URSEM. De bogrenleenbank hield haar jaarvergadering in café Ouidejans. Daar de voorzit ter om gezondheidsredenen niet aanwezig was, werd de vergade ring geleid door de directeur, de heer S. Dol. z De rekening en balans werden goedgekeurd en van de winst werd 3536.41 aan het reserve fonds toegevoegd. Uit de rekening noteren we het volgende: ontvangen spaar gelden ƒ297.507,01, terugbetaalde voorschotten f 18.093.00. rente van voorschotten 2.927.97, ont vangen rente Centrale Bank 11.290.59 idem effecten, deel name aandelen 5.764.67. Uitgaven: Terugbetaalde spaar gelden ƒ311,138.43, gegeven voor schotten 15.338.00. rente aan de spaarbank 11.706.09. Uit de balans: Uitstaande hypo- teek verschotten f 43.340.00. on der borgstelling 20.980.00. te goed Centrale Bank 470.003.39, effecten 79.200.00 grootboek -'46 27.905.00. obligaties .f 15.000.00. leningen publiekrecht, lichamen 15.000.00, 7.500.00, 20.000.00 en ƒ16.000.- Spaargelden 696.412.63, re servefonds ƒ35.571,84, winst ƒ4.201.86. De heer P. Witte braohit ver slag uit namens de financiële commissie. Tof afgevaardigden naar Utrecht werden aangewezen bur gemeester Nolet en Jac. Vet. De aftredende heren S. Dol en Jac. Vet werden herkozen resp. bij biet toestuur en de Raad van Toezicht met 35 en 34 van de 42 stemmen. Tot leden van de financiële commissie 1952 werden benoemd de heren Jan Vet, P. Witte er» J. M de Boer. wijzing uit te geven, dat deze geen inzage van adviezen en ge voerde correspondentie behoeven te verstrekken. Opneming in de wet achtte de minister niet mo gelijk. omdat deze beroepen nog niet wettelijk zijn geregeld. Veemarkt Purmerend PURMEREND 18 Maart De handal in de vette koeien, met 'n iets minder groot aanbod, zette vrii goed in vooral de prima bees ten, waarin geen grote keuze was waren goed in prijs. Het aanbod op de gelde-markt was vrij groot en er was veel belangstelling voor Maar d.e hoge vraagprijzen belem meren de vlugge verkoop. Het aanbod van verse koeien was ook groter en de handel bleef kalm- Voor de graskalveren voor 't le ven was iets meer liefhebberij, evenals voor de nuchtere kalve ren voor de slacht. De fokkers konden vrij vlug geplaatst wor den. De schapenmarkt was stil. De export staat stil en de over- houders zijn de weiders nog te duur. Op de vette varkensmarkt was het ook stug. De inzet van de prijs was f2.08. Later op de dag liaperi de prijzen steeds terug- Op de biggenmarkt was het be gin goed. later kwam het gerucht dat wegens het heersen van de varkenspest de markt gesloten zou worden. De prijzen bleven echter vrij goed stand houden. De paardenmarkt was kalm evenals de pluimveamarkt. PURMEREND, 18 Maart 1952. Eieren: 10.000 kipeieren f 12,50 13,50; 400 Eendeneieren f 10; Veemarkt. Runderen, totaal 749 stuks. 198 Vette koeien f 23, kalm; 357 Gelde koeien f 580 775, goed; 162 Melkkoeien f 675 1000, kalm; 15 Stieren f 650 1600, matig; 17 Graskalveren f 275350, kalm; 1451 Nuchtere kalveren v. d. sl. f 2675, goed; id. fokk. f 60—125, vlug; 147 vette varkens v. d. sl. f 1,90 2,00, stug; 979 Magere varkens f 3685, matig; biggn f 3052 en f 54—80, matig. 208 Schapen vette f 80135, stug; fokkerij 85 125, stug; 31 Bokken en géiten f 10—60, vlug; 40 Paardn f 675 1025, matig; 7 Fokzeugen f 300 -350, stil; 3612 totaal aantal dieren. 1800 oude kippen en ha nen (witte en rode) f 215220, 100 Oude kippen en hanen blauw f 2,202,30; 400 Jonge hanen (blauw) 2,252,50; 350 eenden f 1,25—2,50; 500 Konijnen f 1.00 —9.00. MEDEMBLIK. 18 Maart. Uien 3125 kg grof f 28,90; middel 29.30 —29,60; drieling f 22,30—23.10; dubbele f 11,—; stek f 3,—: Wit lof I f 57—58; II f 51—54; III f 33—40; Groene kool f 18.10— 28,90; Koolrapen f 6. AVENHORN, 18 Maart. Rode kool 13,80—23,30, 11500; Gele kool 6,5013,20 9500; Groene kool 12,10—29,20, 700; 4000 kg Grove uien 31,70; Gewone 27 31,40; Driel 27; 5500 kg Bieten I 26,20; II 18,70; 2100 kg Witlof I 54—61; II 48—57; III 35—45; 12300 kg Peen II 23,10—25,40; III 23,70—24,50; IV f 18,10; afw. 4— 18; Lange bieten I 20,9021,80; II 12,70—13,60; Modjo 15,60— 16,20. Kalf- en melkkoeien le soort 900—950: 2e soort 725—825; 3e soort 625700; kalfvaarzen 775 850: 575650; voorj. kalvende koeien 850—950; 650—725; vare koeien 600675: 475550; stie ren 2.45—2.54; 2.25—2.45 per kg vet en vlees; kalveren en pinken 150525; slachtvee 2.582.64; 2.202.40; 1.902.20 per kg. vet en vlees; nuchtere kalveren 25 —45; weideschapen 90130; vet te lammeren 95115; vette scha pen U0140; loopvarkens 5585 biggen 4652; 3842; vette var kens 22.05; 1.651.85 per kg. levend gewicht; zouters 1.90 1.94 per kg. levend gewicht. GRAANBEURS GRONINGEN GRONINGEN, 18 Maart Ro de tarwe 2124,25; witte tarwe 21.2525,25; inlandse rogge 30,25 34,25: wintergerst 30,2536; witte haver 25,2528,25; paar- denbonen 32,30—35,80; karwij- zaad 50,5065,50; gele mosterd zaad 40,4066,40; kanariezaad 30,35—37,85; slaglijnzaad 40,50— 50,50. W ARMENHUIZEN. 600 kg. uien 28,60; 6200 kg gele kool 8,60—10.40; 29000 kg rode kool 13,40—22,40;; 1600 kg witte kool 7,50—9,10. N.-SCHARWOUDE, 19 Maart. 1800 kg peer» B 24.7035.30, C 23.90—24.10, 2000 kg rode kool 18.50, 2500 kg gele kool 8.40— 8.70, 13.000 k,g witte kool 7.70' 9.40, 160 kg prei A 17.00. B 8.00. LANGEDIJK 4000 kg gele kool 7.30—11.50; 2000 kg witte kool 7.309.60; 800 kg uien 31; drielingen 23; 130 kg witlof 1 55.60. MR. WILOPO KABINETSFORMATEUR DJAKARTA (Aneta). Mr. Wilopo van de Indonesische natio nale partij (P.N.I.) heeft het ver zoek om een nieuwe regering te vormen aanvaard. pen. De auto reed door. De agen ten liepen en fietsten achter de wagen aan en losten waarschu wingsschoten. Toen de auto daar na nog niet stopte, mikten zij op de banden. Op de Neckerstraat stopte N. Onder verzet werd hij naar het politiebureau gebracht Vijfmaal was hij gevallen, omda' hij niet meer op zijn benen had kunnen blijven staan. Op het bu reau aangekomen zei hij, dat hii was doodgeschoten en aan de dokter die hem later in de cel be zocht, vroeg hij; „Ben ik nu al helemaal doodgeschoten?" ,,U hebt wel raar gereden", zei de President. „Ja, dat hoor ik", antwoordde de verd. Overigens kon hij zich niet veel meer herinneren. Zijn raadsman zei, dat alle voorval len te wijten waren aan zijn dronkenschap, zodat hij dus niet meer wist, wat hij dééd. De Of ficier eiste een gevangenisstraf van 1 maand en intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar. Uitspraak over veertien dagen. Amsteldijk 18 van R'dam te New York; Boskoop p. 18 Oues- sant naar Antwerpen; Congo- stroom 18 te Takoradi; Donge- dfjk 18 van Londen naar Cristo bal; Java 19 Colombo verw.; Lissekerk 18 v. Aden naar Dam man: Sibajak 18 verw. p. Oporto Talisse p. 18 Malta; Waal 18 te Le Havre; Zaan p. 18 Finisterre; Aalsdijk Ï9 te Le Havre verw.: Amstelland 18 van Hamburg naar A'dam; Averdiik 16 van New Orleans naar Rdam; Delf land 17 van Santos te Rio de Janeiro; Hecuba 17 van Barran- qille te A'dam: Iris 17 van Gi braltar naar Genua; Jagersfon tein 20 van Antwerpen te A'dam verw.; Larensberg 17 van Tako radi naar Cape Coast; Maas p. 17 Gibraltar naar R'dam; Marie- kerk 17 te Marseille-Genua; Markelo 17 van Freetown te A'dam; Prins Johan Willem Friso 18 van Antwerpen te R'damSaparoea p. 18 Gibraltar Tarakan 18 van Antwerpen te A'dam: Ternate 17 6.30 van Suez naar Aden; Waterman 21 02.00 Hoek van Holland verw. van Kaapstad. Groenteveiling Sneek SNEEK Spinazie 4465; witlof 5661; sjalotten 4551; prei 31; boerekool 18—21; alles per kg. Radijs per bos 23; sla per krop 2026. Wel, daar hadden we warempel een „makkelijke" puzzle opgesteld, U weet wel, zo van die onderste clubs tegen a.s. kampioenscandida- ten en laat nu geen van de honderden inzenders zelfs ook maar de 50% halen! Maar laten we eerlijk zijn, we hadden het verwacht en we hebben alle puzzlelaars nog gewaarschuwd.... maar ja, het leek zo makkelijk. Drie deelnemers konden slechts komen tot vier hele punten, achttien tot drie, twee en zestig tot twee en dan de grote, grote rest met een en nul punten. Hier zijn de winnaars, die met al die anderen maar weer goed hun best moeten doen op de nieuwe vijf wedstrijden. Ze lijken weer makkelijk Onze speciale gelukwensen aan de dames van de Hoornse pastorie. Wat zullen die gepeinst hebben over die wedstrijden. 1. A. B. PUNT, Rustenburgerweg 15, Heerhugowaard f 5. 2. W. v. d. Griendt, Houtweg 2, Alkmaar, f 2.50 3. W. P. LIMMEN, Hasselaarsweg 60, Heerhugowaard N. 4. Dames, Pastorie te Hoorn 5. R. WEEZENBEEK, Keizersgracht 140, Den Helder, allen f 1.— De wedstrijden voor de volgende week: UITSLAG NIET INVULLEN Naam; Woonplaats: •- Adres: 1. Achter de namen »ao de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens Uw mening de wedstrijd zal worden beslist 2. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden. De enveloppe NIET dicht- plakken en op de enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG" daarmee bespaart U ons veel werk. 3 Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend. Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch met met de goede cijfers krijgt men één punt Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. Gevraagd: voor dag en nacht. Mevr. WANNA, Van Houtenkade 46, Alkmaar Gevr. NET DAGMEISJE van 87 uur, zelfst. kunn. werken en koken, loon f25.p. wk„ v. g. g. v. Zondags vrij. Aan melden Lijtweg 9. Ber gen. Kennemer Autogarage ALKMAAR vraagt Gevr. flink R.K. MEISJE voor dag en nacht met huiselijk verkeer in ge zin met 4 kinderen. Ér. no. 1894 bur. v. d. blad. Gevraagd: liefst bekend met trac toren. Garage DEKKER, Anna-Paulowna. Tel. 206 Gevraagd: voor de morgenuren. - Mevr. GROENEWOUD, Scheteldoekshaven 5, hk. Geest, Alkmaar. Gevraagd: Br. no. 1897, bur. van dit blad. R.K. meisje, 17 j„ z.z.g.g. als leerling VERKOOP STER, onversch. welke branche, Alkmaar of Heiloo. Br. no 16929 a, bur. v. d. blad. Gevr. te Alkmaar 'n nette R.K. HUISHOUDSTER, middelb. 1ft. bij heer al leen. Br. no. 16937. bur. van dit blad. RUDGE RIJWIELEN met ingeb. dynamo, ingeb. slot, 3 versnell.naaf, oliebadkast ROESTVRIJE MAGNEET RIJWIELEN SIMPLEX - GOMO - BURCO NORMAN Engelse import HULPMOTOREN Flink, en Simplex met Fuch*, en Berini geheel compl. met lamp, slot, sierrand, jasscherm, snelbinder KLEUR SPORT, chroom velgen, lamp, slot, sierrand, jasscherm, geheel compleet A. MIENIS TWISTEDMATTING voor vloerbedekking, wit iets vuil geworden, 93 cm., per meter 2.25 JABO-TAPIJT, voor vaste vloerbedek king, 100 cm. breed, per meter 4.75 ZONNESCHERM LINNEN. 140 cm. breed, per meter 2.95 VITRAGE, per meter, 85 ct. 95 ct. 1.10 HAND WEEFSTOF, per meter 2.35 NYLON-WILTON KARPETTEN, ijzersterk, 200 x 300 78.00 „KROON"- KARPETTEN, prima kwaliteit, 276.— 321.— DIVAN-BEDDEN 27.50 BEDSTEL, 1-persoons 31.00 BEDSTELLEN. prima binnenvering, 15 jaar garantie 125. DAMESFAUTEUILS, bekleed 26.- HAARD FAUTEUILS, met kussens compleet 49.- CRETONNE 80 cm. breed, per meter 1.85 COCOSLOPER, 50 cm. breed 2.35 MIENT 6-8 ALKMAAR Teletoon 3452

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5