CLOECK Stedebouwkundig ingenieur capabel zijn eigen adviseur te zijn! f 28.50 Landelijke Rijvereniging Heiloo vijftig jaar Mii in Katholieke ROMANKUNST in binnen- en buitenland Raadsvergadering Alkmaar Meerderheid van de raad volgde minderheid Ben W. Nieuw tehuis Ouden van Dagen 3.75 3.603.202.95 NYLONS Lady Hampshire GERARD WORM ADVOCAAT f4.50 SCHOLA PUBLIC A AGENDA OPERA-FILM IN CINEMA IS DE BRADERIE EEN MARKT? w- kijken fa hopen lij JONGENS PLUSFOUR PAKKEN Laat IIO Alkmaar JecLeke. lóehk&k. eek V.K.sWihh! A. Nieuwlanden Zoon, Schoorldam Marktberichten Bloeiend verenigingsleven Beroe hog Nog gee pootaa Drafseizi Zondag PAGINA 2 VRIJDAG 21 MAART 1952 (Advertentie) ALKMAAR,. Toen de voorzitter, dr. H. Wytema, gister middag da raadsvergadering opende, uitte hij zijn blijdschap over het a.s. bezoek van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard aan de stad Alkmaar. Daarna herdacht hij enkele ogenblikken de overleden architect, de heer L. Groen, die sedert de oprichting van de Schoonheidscommissie daarvan onder-voorzitter is geweest. De burgemeester qualificeerde hem als een toegewijd en bekwaam beoordelaar van de objec ten, die aan deze commissie werden voorgelegd, in gemeente lijke kringen wordt zijn heengaan dan ook zeer betreurd. Ten slotte herdacht de voorzitter het verscheiden van de heer H. Bruin, lid van de Commissie Woningvordering en de Com missie van Uitvoering der Noodwet Ouderdomsvoorziening. scholen en die van de Chr. Kleu terscholen werden goedgekeurd. Aankopen Van de heer J. de Ruiter wer den twee woonhuizen aan de Noorderkade tezamen ter grootte van 311 m2 voor de prijs van f 4.400,aangekocht; van de heer B. J. Geels werd aange kocht een perceel bouwland na bij de Westerweg, groot plm. 3383 m2 voor f 5.412,80. Verkopingen Aan de heer J. Zijlstra te Leeuwarden werd verkocht een perceel bouwterrein aan de Ruysdaelkade groot 1200 ni2 voor f 10.500—, Aan ae N.K. Kon. Fabriek van Verduurzaamde Kaas v.h. J. H. Eyssen een terrein aan het Kwa- kelpad, groot 675 m2 voor f 5.450,aan de heer L. J. Glastra een terrein aan de Noorderstraat, hoek De Simson- straat, groot 442 m2 voor f 6,188. Dit terrein zal door de gemeente bouwrijp worden gemaakt en de raad verleende een crediet van f 4.000,voor de aanleg van een noodweg en gedeeltelijke riolering in de Noorderstraat. Tenslotte verkocht de Raad aan de heer D. Schoonewil, voor zich of zijn lastgevers, een terrein aan de Koedijkerstraat, groot 855 m2 voor f 11.970, Aan de N.V. Ned. Montage IGrafkistenfabriek werd een per ceel grond verhuurd tussen het Kwakelpad en de Koedijkerstr., groot 4750 m2 in totaal voor f 2.660,per jaar. Aan de N.V. Nieuw raadslid De geloofsbrieven van 't nieuw te benoemen raadslid, de heer G. W. de Jong (arb.) werden onderzocht en in orde bevonden. In de volgende raadsvergadering zal de heer de Jong worden ge ïnstalleerd. De heer Vleugel (KVP), was wegens ongesteldheid verhinderd de vergadering bij te wonen. Ingekomen stukken Onder de ingekomen stukken bevond zich een jaarverslag over 1931 van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim, waarin, zoals de heer Torenvlied (CPN) opmerkte, gesproken werd van 21 gevallen van schoolverzuim wegens gezinsmoeilijkheden en 11 wegens armoedige omstandig heden, zoals gebrek aan schoeisel o.a. De heer Torenvlied drong er op aan, dat men deze gevallen zou onderzoeken en dat men So ciale Zaken en Maatschappelijk Hulpbetoon van de aard dezer moeilijkheden op de hoogte zou stellen. De heer Bakker (arb.) antwoordde, dat dit inmiddels reeds was geschied en dat dit in de toekomst ook steeds zal wor den gedaan. Verder een schrijven van Ged. Staten, waarbij werd goedge keurd het verlenen van optie met betrekking tot aankoop van grond gelegen aan de Oosterweezen- straat door de N.V. Zaadhandel en Zaadteelt van de L.T.B. Een verzoek van „Rochdale" om financiële medewerking voor de bouw van 33 étagewoningen aan de Brederostraat, werd in handen van B. en W. gesteld om advies. - Bewonersvan het Overdiepad hadden verzocht om in deze straat een trottoir aan te leggen. Aan adressanten zal worden me- gedeeld, dat op de begroting voor 1952 reeds een bedrag is uitge trokken voor herstrating, ver nieuwing van rijweg en aanleg van een trottoir. Onderwijs De school voor Voortgezet Ge woon Lager Onderwijs werd de naam „Kohnstammschool" gege ven. De interimregeling ziekte kosten ambtenaren 1951 en de z.g. compensatie-uitkering werd van toepassing verklaard op het onderwijzend personeel bij het Bijzonder Voorbereidend Lager Onderwijs. A'an verschillende bij zondere scholen werd de ge vraagde medewerking verleend voor aanschaffing van leermidde len en andere schoolbenodigdhe- den en inventarisonderdelen. Een crediet van f 65.000 werd verleend voor de bouw van een houten schoolgebouw, bevattende drie leslokalen en een speellokaal op het terrein vgn de boerderij „Oostwijk" aan het Zeglis, voor leerlingen van de Vondelschool en Rochdaleschool. Wanneer een nieuwe openbare lagere school zal zijn gebouwd, zal dit houten schoolgebouw bestemd worden voor het kleuteronderwijs. De rekening en verantwoording over 1950 van de R.K. Bewaar- Advertentie) NYLONS met zwarte naad De wens van de moderne vrouw. In voorjaarstinten ..PERLONS" Deze kous moet eens komen bekij ken. Ruim kleuren- assortiment J LINKSGEWEVEN DAMESKOUSEN Ons grote succes In tinten passend bij ieder toilet i Advertentie] Deze week vragen wij uw aandacht voor onze De Amerikaanse kous, die wij in Wandel en Kristal Nylon in de nieuwste kleuren in voorraad hebben. De beste Nylons koopt U bij: IN DE HOUTTIL Kousen Lingeries werd het recht verleend, dit ter rein tussentijds van de gemeen te te kopen voor in totaal f 66.500,— Verweer tegen vordering De raad besloot verweer te voeren tegen de door de erven Dr. J. Schut ingestelde vorde ring van een bedrag van f 333,32 dat de gemeente zou moeten betalen wegens door deze erven geleden schade door huuj- dei- ving voor het benedengedeelte van hun woning, Kennemer- straatweg 105 over de periode 15 Mei1 Augustus '51. Tehuis Ouden van Dagen De Raad eaf vervolgens een voorschot van f 27.284,23 voor de aankoon van grond en van een comnlex van 33 woningen voor Ouden van Dagen aan de Paul Krueerstraat aan de Ver- eniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" Het nlan omvat 16 beneden woningen en 17 bovenwoningen Er zal o.a. een gemeenschanne- liike keuken worden gebouwd. De voorzitter zeide nog, dat deze woningen daarom zo ge riefelijk gemaakt worden, dat zij aantrekkelijk zullen zijn om erin te wonen, zodat elders in de stad weer woningen kunnen vrijkomen voor woningzoeken den. Onbewoonbaar verklaard De raad verklaarde daarna de woningen Oudegracht 64 (eig. N. Zomerdijk). Bloemstraat 4, 14 en 16 (elg. G. F. du Pont), Kitsteeg 2, 4, 6 en 8, alsmede Verdron- kenoord 59 (eig. N. Tromp) on bewoonbaar en bepaalde, dat deze woningen, uitgezonderd Bloem straat 16, binnen zes maanden en de woning Bloemstraat 10 binnen zeven dagen na de dag, waarop de tijd tot voorziening met betrekking tot dit besluit is verstreken of het besluit tot onbewoonbaarverklaring is ge handhaafd, ontruimd moeten zijn. De heer Torenvlied (CPN) vroeg, waar dp bewoners van deze huizen zullen worden on dergebracht. De voorzitter ant woordde, dat uit een rapport van de chef van Bureau Huisvesting blijkt, dat men dit nog niet weet. De oplossing is, dat gezocht moet worden in de richting van een Opvangcentrum, waarvoor in de Commissie voor Openbare Werken en Plantsoenen een lans is gebroken, en waarin ook ter sprake is geweest de bouw van een aantal woningen, voor ge zinnen, die elders moeilijk plaats baar zijn. Ten overvloede ves tigde hij er de aandacht op, dat de betreffende woningen niet onmiddellijk behoeven te worden ontruimd. Restauratie hekken Het restant van het zgn. Ge meenschappelijke Fonds B, nl. een bedrag van f 1.242,25 werd door de Raad uitgekeerd voor de restauratie van de hekken achter de woningen aan de K. van 't Veerstraat, waarvan de kosten op f 2.957,worden ge raamd. Rochdale moet bet ove rige gedeelte voor zijn rekening nemen. Restauratie stadsmuur De raad verleende voorts een crediet van f 9.200,voor en kele restauratiewerkzaamheden aan de stadsmuur, waarvan een gedeelte bij de werkzaamheden aan de niéuwe Friese Brug is blootgelegd. Ter plaatse wordt dan een passende beplanting aangebracht, opdat de muur van de Achterweg af op enkele plaatsen in het zicht zal komen. Aan de Parkzijde komt een voetpad, aansluitend op het voet pad over de nieuwe brug. De Achterweg wordt voorts twee pieter verbreed, waardoor de totale breedte 12 meter wordt. Stedebouwkundig- adviseur Aangezien de onlangs benoem de stedebouwkundige aan Onen- bare Werken in hoofdzaak slechts ervaring beeft ongedaan in de tronen, achtte de meerder heid van B. en W. liet in hel belang van een goede stede- bouwkundige ontwikkeling van de gemeente noodzakeliik. dat althans voorshands een bij uitstek bekwaam deskundige nog enige tiid leiding geeft bi.i d» voorbereiding van de te tref fen stedebouwkundige maatrege len. Zii vroegen daarom de raad voor 1952 een crediet van f 2000 als honorarium (inclusief reis kosten) voor Prof. Wiegcr Bruin die zich bereid verklaard heeft als adviseur on te treden. Toen de voorzitter de raad in de gelegenheid stelde om hier over het woord tp voeren, werd op die vraag niet gereageerd. Sleehts de heer de Zeeuw (KVP) gaf te kennen, dat hij stemming wenste. Toen werd het enige tijd stil; de voorzitter keek met grote, verbaasde ogen de raad zaal eens rond en zei „wonder lijk..". Nog driemaal vroeg hij, of niemand het woord wilde voeren, terwijl er toch wel stem ming was verzocht. Zo kwam het dat de wethouder Leesberg (KVP) diie als enige van oordeel was. dat het inschakelen van eén adviseur niet noodzakelijk was, onmiddellijk het woord kreeg. Na een overzicht gegeven te hebben van de gebeurtenissen, die aan de benoeming van de tegenwoordige stedebouwkundige ingenieur waren voorafgegaan en die benoemd was, omdat voor een betrekking van een stedebouw kundig hoofdambtenaar geen sollicitant zich had aangemeld, betoogde hij,/dat .deze, ingenieur een goede deskundige is, die vol mondig „ja" kon zeggen op de vraag, of hij hans zag, de stede bouwkundige dienst der gemeen te zelfstandig te verzorgen In de jaren '37 en '38 heeft deze ingenieur meegewerkt aan het stadsplan van Soerabaja, en m '46—47 was hij hoofd van de Stedebouwkundige Dienst in ge heel Indonesië, Uitstekende in lichtingen waren over hem bin nengekomen, vooral waar het betrof zijn opleiding en aanpas singsvermogen. Drie jaren heeft hij college gelopen in de Stede- bouwkunde, te Bandoeng. Hij heeft kennis van alle grote stads uitbreidingsplannen in de wereld en ook de zuiver Nederlandse problemen kent hij. Zijn uni versitaire opleiding stelt hein ruimschoots in staat, hierin nog zelfstandig verdere ervaring op te doen. Krijgt men in het algemeen gesproken een der gelijke gelegenheid niet, dan kan men allicht zijn zelfvertrouwen i Advertentie! speciaal voor hen, die eisen stellen. Per fles verliezen. Ook daar moeten wij voor waken. Dit voorstel aan nemen, zou een fout in het be leid betekenen. Wethouder Lees berg eindigde zijn beloog met te zeggen: „Hij moet het kun nen; hij kan net ook en niets heeft nog het tegendeel daar van bewezen". De voorzitter antwoordde, dat hij niet op de persoonlijke kwa liteiten van de betrokkene wens te in te gaan. In stedebouw kundige vraagstukken is een raad gewoonlijk niet thuis, be toogde hij. De stedebouwkunde is een jonge wetenschap en maar al te dikwijls gebeurt het, dat gemeentelijke plannen van ho gerhand worden afgekeurd. Er bestaan op dit gebied nog slechts enkele specialisten en de jonge wetenschap botst diikwijls op de ervaring der ouderen. Het moet zo zijn, dat onze gemeen telijke plannen niet de kans lo pen. door Haarlem te worden afgekeurd. Al meer is op stede bouwkundige plannen van onze gemeente gerechtvaardigde cri- tiek geoefend. Daarom behoeven wij een erkend, eerste rangs stedebouwkundige, zodat het zwaartepunt van de stedebouw kundige arbeid in Alkmaar blijft liiggen. Ook in tweede en derde in stantie kwam er vanuit de raad geen reactie. De standpunten van ae Voorzitter en Wethouder Leesberg kwamen echter niet bij elkaar en toen het voorstel in stemming werd gebracht, werd het verworpen met 14 tegen 9 stemmen. Tegen stemden de he ren Torenvlied, Kirpensteijn, Berkhouwer, Sietsma, van der Borden, Holsmuller, Eriks, Wol- dendorp, Venneker, de Zeeuw, romnstinp-v» N"nv«n Leesberg, ALKMAAR Gabriel Smit heejt rum serie cursussen voor de Schola Publica Donderdagavond voortgezet met te svreken over de Katholieke Romanciers van deze tijd. Hij werd hartelijk verwel komd door de voorziter, Dr G. F. Diercks, die het enthousiasme, waarmee deze lezingen in Alk maar ontvanger, woraen, kon aan tonen met de verheugende mede deling, dat wederom 20 nieuwe leden zich voor Schola Publico hadden aangemeld. Gab. Smit begon met te zeggen, dat over een bepaald onderwerp zovele uiteenlopende bespiegelin gen kunnen worden gehouden. Hoe totaal verschillend zijn im mers de meningen of recensies over de boeken van Graham Greene, Bernanos. Dick Ouwen- dijk, etc. en hiermede hangen ver schillende andere problemen nauw samen. Omdat het boek in deze tijd allerminst een zeldzaam heid kan worden genoemd, waar mee de mens dus verwend wordt, is het gevaar ontstaan, dat zij het niet die behandeling geven, als het verdient. Dooreenvoudig, de mensen lezen niet goed; ze lezen slecht en devalueren daarmee hun betrekking tot het boek. Het boek leest men niet om het verhaal op de eerste plaats, maar om via dat verhaal in contact te komen met de persoonlijkheid van de schrij ver, zijn gees les werkelijkheid, zijn idealen Vervolgens rijst de vraag, hoe sommige Katholieke romanschrij vers ertoe komen, op zijn zachtst uitgedrukt, tot het schrijven van zulke merkwaardige, bizarre, mogelijk weerzinwekkende be schrijvingen. Sommige, als niet bestaande in de werkelijkheid, sommige als waarvan Paulus heeft gezegd: Nee nominetur in Vobis. Achter elk verhaal, aldus ant woordt Gabrlël Smit, staat het be paalde geestelijk punt, van waar uit men de roman moet bezien en beoordelen. Via bepaalde motie ven, in logische herhaling, komt de schrijver tot een positieve con clusie, waarop al het voorafgaan de geldt als inleiding en dat men dus niet uit het verband van het geheel kan rukken, om daarnaar een boek te beoordelen of te ver oordelen Men moet juist trachten diezelfde blik op het werk te krij gen, die de schrijver zelf daarop bezat. De Katholieke romanschrij- - H<4S mei Kamphuijs en mevr, Holz- müller,Teengs, Het bedrag, waarmede ge meente deelneemt in de ver- waarborgingregeling van de Fraude Risico Onderlinge van Gemeenten te Den Haag werd van 1' 48.000,— tot f 75,000.— verhoogd. Voorts besloot de Raad, B. en W. te machtigen, tot 31 December 1952 tijdelijk Overtollige gelden van de ge meente uit te lenen aan pu bliekrechterlijke lichamen en aan de N,V. Bank voor Ned, Ge meenten te Den Haag tot een bedrag van f 1.000,000,tot het tijdstip, waarop de gemeente die gelden weer nodig heeft, tegen een rente van 1 7/8 pet. per jaar. De raad verleende een crediet van f 525,voor de aansluiting van het perceel Eendrachtspol- der nr. 1 op het electrlciteitenet. De belanghebbende, de heer A. N, Ligthart is bereid de voor waarde, de helft van de kosten voor zijn rekening te nemen, te aanvaarden. Beerotinc gasbedrijf Tenslotte werd met 14 tegen 9 stemmen aangenomen een wij ziging in de begroting 1952 van het gasbedrijf, in verband met de aanschaffing van de Delta meter waarvan de kosten op f 11.100,komen. De aanschaf fing van deze meter was nood zakelijk, omdat ter voorkoming van lekverliezen, de aan de stad Alkmaar te leveren hoeveelheden gas moeten worden gemeten. De heer Holsmuller wilde tegen stemmen, omdat hij vond, dat de N.V. Gasvoorzienip'g Kop Noord- holland deze uitgave moest be talen, De heer Leesberg ant woordde daarop, dat de meting van het uitgaande gas moet worden betaald door de gemeen te, die daarbij belang heeft. Zo ligt het vast In de gesloten overeenkomsten. Hij kreeg de wijziging „er door": tegen stem den de heren Holsmuller. Knuis- tingh Neven, Torenvlied, Berk houwer. Couwenhoven; - Eriks, Koot, Sietsma en mevr. Holz- müller. Heden: SCHOUWBURG 't GULDEN VLIES: Bobbeltje door Co- media, 8 uur, BIOSCOPEN: Cinema Ame- rlcain: Hoffmann's Vertel lingen, 18 .1; Victoria The- ater: De stad der ver schrikking, 18 j-; Harmonie Millionairs gevraagd, 18 j.; Rex-Theater: Morgen is te laat, 14' j. APOTHEEK: Voor spoedge vallen Is vanaf heden avond geopend apotheek Hartong van Ark. Lange- straat 1. Heden: RUSTENDE JAGER 8 uur: i-niging HeilOo en Omstre ken. VICTORIA: 8 uur: Jaarver- 25 jaar Landelijke Rijver- gadering R.K. Vrouwen- bond, „HOFFMANS VERTELLINGEN" VAN OFFENBACH ALKMAAR Voor degenen, die belang stellen in goede opera muziek, zang en balletten, biedt de Cinema de komende week een goed programma. Het is de nieu we Engelse opera-film van Michael Powell en Emeric Press- burger naar de beroemde ppera van Jacaues Öfferibach, met' me dewerking van het Royal Phil- harmonlsch Orkest van Londen. Het ballet, vooral de solo-dans, de zang en het orkest nemen in deze fantastische operafilm, die, wat de montage betreft zeer kost baar is, een grote plaats in. Daar naast worden de verschillende hoofdrollen in deze Engelse film uitstekend vertolkt; Robert Roun- seville speelt de Hoffmann-rol en Monica Sinclair die van Nlklaus. Robert Helpmann, die de verschil lende figuren uitbeeldt, waarin de kwade genius van Hoffmann zich manifesteert,, toont zich niet alleen een goed acteur, doch te vens een voortreffelijke zanger. Wegens plaatsgebrek, kunnen wij niet uitvoeriger op deze film In gaan; wij hopen er morgen nader op terug te komen. Een film, die wij nu alvast van harte kunnen aanbevelen. Voor de 6e maal geprolongeerd ALKMAAR De film „Morgen is hot te laat," welke reeds vijf weken in Rex draait, wordt voor de zesde week geprolongeerd; 'n gebeurtenis, die na de bevrijding in Alkmaar niet plaats vond. Dat zegt genoeg. De A.F.C.-jeugd vraagt uw aandacht ALKMAAR. Kunt U zlch de wedstrijd van dp Adsplranten H tegen de J-adspiranten als voor wedstrijd voor een van de wed strijden voor een van de wedstrij den van het eerste elftal van AFC nog herinneren? Nee na tuurlijk en niets is logischer dar, dat! Mag ik dan even de zaak voor U opfrissen? Het was een wedstrijd om de bovenste plaats, J stond de hele wedstrijd met 1—0 voor en een minuut voor het einde werd de gelijkmaker in het doel gekopt, Gevolg; ze stonden n£g steeds gelijk op de ranglijst. Totdat H op een voor dit elftal trieste Zondag genoe gen moest nemen met een 33 gelijk spel tegen Zeevogels b. zodat op dit moment J met een punt voor staat. De stand aan de kop van de ranglijst is nu als volgt: AFC j 11 10 1 0 92—3 21 AFC h 11 9 2 0 58—9 20 En nu komt Zaterdag (en daarom dit artikeltje natuurlijk') de laatste beslissende wedstrijd om het kampioenschap in de afdeling. Voelt U welke span ning er onder de spelertjes van beide elftallen heerst. En na tuurlijk zegt U: dat elftal met dat prachtige doelgemiddelde wint die wedstrijd. Maar dan kent U de taaie H-spelers niet en weet U niet, welke verras sing een uitslag tussen twee elf tallen van een zelfde vereniging kan brengen. Nee, Zaterdag zal de grote be slissing brengen en niemand kan met zekerheid de uitslag voor spellen. Wilt U dus een wedstrijd zien, die van het begin tot het eind spannend zal zijn, dan moet U beslist a.s. Zaterdag om 3 uur eens komen kijken op het AFC- terrein aan de Westerweg, Het. elftal, dat U in het groen ziet spelen is J (want de „thuis club" speelt in reserve-shirt) 'het elftal in AFC-tenue is het adsp. H elftal, Leden en supporters en niet t.e vergeten: Ouders van de be treffende spelers, we kunnen U een tocht naar de Westerweg ten zeerste aanbevelen. ver, Greene bijvoorbeeld, wil de mensen wijzen op wat moge lijk in ae toekomst zal gaan ge béuren, en wel door middel van schokkende waarschuwingen, die de lezer aangrijpen en tot naden ken stemmen. En die hem ten slotte voeren tor het allesbeheer sende, s echts alleen noodzakelij ke, het waarachige, diepe sterke geloof en de levende verbonden heid met de persoon van Christus, desnoods met weglating van de hulpmiddelen, die in de tegen woordige tijd aangegrepen wor den om de mensen voor het Ka tholicisme te behouden. Dat ls het, wat het Europa van nu nodig heeft: c!ie levende geloofswerke- liikheid, die men dreigt of lijkt te verliezen in allerlei, overigens lofwaardige, soms noodzakelijke vormen van activiteit. Daarom ontstaan dikwijls zo vreemde si tuaties in een boek, omdat de schrijvers gewapend zijn met een geestelijk oog, dat ziet, wat de lezer niet ziet, doch waarvoor hij hem wil waarschuwen. ALKMAAR—De heer Eriks (arb) had de raad verzocht vra gen te mogen stellen over de Bra derie. Hij was van mening, dat deze een markt is en dat daarom de toestemming van de raad nodig was, om de Braderie te houden. Omdat het college zich over het antwoord nog wilde beraden, werd de beantwoording aange houden tot de volgende vergade ring. De voorzitter gaf alreeds als zijn mening te kennen, dat de Braderie geen markt is en dat deze kwestie overeenkomstig de precarioverordenlng tot de com petentie van de burgemeester en niet tot die van de raad behoort. De Braderie bevindt zich nog in een stadium van voorbereiding. Het bestuur van de Braderie, al dus de voorzitter, heeft nog geen enkel verzoek te dien aanzien tot he gemeentebestuur gericht en het gemeentebestuur heeft zelf ook nog geen enkele beslissing genomen. Stille Omgang Nat. Reserve ALKMAAR - De reservisten uit Alkmaar, die deel nemen aan da Stille Omgang, worden ver zocht a.s. Zaterdagavond uiterlijk half elf te verzamelen voor het R.O.G. gebouw, vanwaar zij per autobus vertrekken. Dit dus in te genstelling met het bericht dat zij met de laatste trein zouden gaan. Advertentie) mg? - - WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond!. REGEN Zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen. Tot krachtig of hard toenemende zuld-we«te- lljke wind. Iets hogere tempera turen, vooral des nachts. 22 Maart: Zon op: 6.38; onder: 18.57; Maan op: 5.27; onder; 14.33 Geen audiëntie Z. H- Exc. de Bisschop van Haarlem, zal Dinsdag 25 Maart en Woensdag 26 Maart, geen audiën tie verlenen. (Advertentie) Maat 5 Kleine stijging a klede rmakers wanneer U werkt? Oi zijn er kleinigheden, die U hinderen? Een andere overall, een werk- hemd, dat gemakkelijk zit, oi een werkbroek, die er tegen kan, doet wonderen. Probeert U 't dan eens met P.K. vak- kleding. U zult nooit meer iets anders wensen. alhier verkrijgbaar bij; Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Op Zondag 23 Maart wordt de dierenartsendienst waargenomen door N. D. M. Dekker, 't Zand, K 2249—312. en P. v. d. Kolk, Nieuwe Niedorp. K 2201232. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Eleanor M, E. dv G. L. Warlam en A M. Bot, Maria dv. C. Peereboom en M. Horseling; Ferdinand zv G. de Graaff en A. Ender; Emmerenti- ana P. dv M. Verberne en M. N. N. Bloem. Ondertrouwd: -Rob Valkhoff en Mechteld C. van Rossem; Huibert Kaarsemaker en Hillegonda M. Schouten; Franciscus M. Landzaat en Anna B. Dekker; Cornelia J. Kaandorp en Cornelia A. Bek; Jan Prins en Hendrika J. Krijgs man; Nicolaas W. Booij en Gadske E. C. C. Koreman; Peter H. Jans sen en Janna Reinderman; Berend ten Cate en Hendrika Koopmans; Jan E. K. de Buijzer en Johanna J. Gonggrijp. Gehuwd: Jan T. van der Waals en WilhelminaM. Bek; Jan J. Kwast en Catharina M. Schilder. Overleden: Pieter de Boer 59 jaar, geh. met A. M. Mulder; Guurtje Kooge 63 j., geh. met J. Liefting: Albert J. Kouwenhoven 61 j„ geh. met B. M. vd Velde. W ARMENHUI ZEN, 21 Maart, 4500 kg gele kool 7.6011.00, 29.000 kg rode kool 12.60—23.30. AVÖNHORN 20 Maart 12000 kg Rode kool 9.5023.60; 5800 kg gele kool 650—11.50; 72Ó0 kg. grove uien 30.0032.60; gewone 25.70—30,90; 22500 kg bieten I 22.10—24.10; II 19.70—20.20; III 10.9011.70: modio 15.90—17.60; 4200 kg witlof I 52—58; II 49—52; Hl 35—50; 19500 kg peen II 24— 2710; III 23-60—25.10; TV 16.60— 17.40; afw. 519.30; lange bieten I 20.70—21.40; II lè.1013.60. LANGEDIjk 6000 kg Rode kool 1623,50; 12000 kg gele kool 8.30—12.70; 5000 kg witte kool 8.10 —940; 3000 kg uien 29—30.80; grot» 32.80. NRD-SCHARWOUDE. 37000 kg uien 2727,40; grote 30,70; 250 kg Peen B 25,70; Peen C 24.50; 2700 kg rode kool 13.10 14,00; 11000 kg gele kool 8,00— 14.00; 45000 kg witte kool 8,00— 9,20; 200 kg witlof I 55,00; Wit lof II 52,—; stek f 35,—. HEILOO Zoals al eerder ver meld, bestaal de Landelijke Rij vereniging Heiloo en Omstreken, Zondag a.s. vijftig jaar. Vanavond zal dit feit gevierd worden met 'n rulteravond in „De Rustende Ja ger." Na enkele jaren van bloeiend verenigingsleven, ondervond ook deze vereniging in de dertiger ja ren de moeilijkheden van de cri sistijd, Sommige leden moesten door allerlei, meest persoonlijke omstandigheden bedanken, maar toch bleef een goede kern over, die in de loop der jaren menig succes kunnen boeken. Tot 1940 bleef de vereniging, een der eerste op dit gebied in den lande, een club, die overal welkom was. Op vele plaatsen werd aan wedstrij den deelgenomen: in 1930 met acht ruiters tijdens de jorote land bouwtentoonstelling in Den Haag idem te Medemblik en te Hoofd dorp, met als hoogtepunt de wed strijden van 1932 in Brummen. Heiloo was in die dagen de enige vereniging, die met een achttal Dames dressuurproeven reed. Het Hoofdbestuur van de Federatie had „Heiloo en Omstre ken" uitgenodigd aan de wedstrij den aldaar deel te nemen en bij die gelegenheid werd de toenma lige instructeur aan H. M. Konin gin Wilhelmina voorgesteld. Het volgende paar maakten Mej. H. Govers en de heer Guus de Jager een tocht van zeven dagen rond het IJselmeer. De dieren hebben deze tocht uitstekend volbracht. In 1940 werd dé vereniging op non-actief gesteld, in 1945 her vatte zii haar werk. met vele niauwe leden. Sindsdien behaalae men op allerlei wedstrijden vele prijzen. De laatste jaren nemen de Landelijke Ruiters ook deel aan de jacht, achter de honden, zoals ook de afgelopen winter weer is gebeurd In de omgeving van Castricum. Bij de oprichting was het be stuur als volgt samengesteld: Voorzitter Mr. A. D. van Reste ren Altena; P. Bakker, secretaris, C. Kramer, penningmeester; C. Spaan bestuurslid en P. Jager Sr. Instructeur. Hat tegenwoordige bestuur wordt gevormd door de heren G. Stokreef, voorzitter Mej. C. Borst secretaresse; A. Zwart en C. Rot teveel, bestuursleden en Frans de Jager, Instructeur. Burgerlijke Stand HEILOO. Geboren: Hen- ricus Gerardus Maria, z. v. H. J. de Boer en M. Mooij; Arana Eli sabeth Geertruiida, d. v. G A. op d-e Weegh en L. Vrouwe; Hendrina Anna Margaretha, d. v. J. Stoop en M. A. Houitenlbos; Theodorus Petrus z. v. J7. Y. Baltus era H. d'e Vries. Ondertrouwd: Cornells Bak ker. 41 jaar. en Trijntje Joniger- l'iing. 37 jaar; Lodewi.jk R. van Dullemen, 27 jaar, en Elisabeth Rolff, 30 jaar. Getrouwd1: Jan Leeradert Reek en Annie Jacoba van der Meer. Overleden: Cornelia Johanna Zonneveld, 32 jaar, gehuwd met C. J. de Jorug; Jannetje Marser eeuw, 89 jaar, wed. van C. Smit; Adolf Gozewijn Joohern®, 76 jaar, wed. van E. Rijswijk. HET SK JACHTVL TER W1 De eerste fo men zegt Y jachtvliegtu reld: de Hau ter". De „H straaljager, September de Britse I tentoonstt Farnborougl eerst gevlc vliegtuig stc de geheime geen bijzo over snelhei kend gemaal UTRECHT. - 1948 in de t te voorkomei besloot de ai de Tuinbouw minimumprijs lingen te Ave komen. In h< lijkheden we Afxetfonds t< Bij de bespr stuursvoorstel statutaire veil Provinciale Friesland en i amendement 1 teneinde deze pootaardappele werd besloten nog eens te b< over nog geen te nemen. D zullen dus dit der de veolp] vallen. Het vraagstu verlening door de kopers, dat oplossing vraa rig besproken, de regel van te handhaven, dere gevallen categorieën vai van deze reg< wijken. Er is schillende veil risico genomer uitgroeien tot Derhalve wa het er over h eens, dat de gehandhaafd d Aldus werd da- werd de moge om de crediet' beperkte schaal nader te besti De Veilingve menhuizen, die accoord is geg; ding van het samenstelling v schap, in welk( kort aan overl zou zijn gewe coord gegaan r van het bestui het op prijs, ii mende aangeleg eerder in de den worden gei kenbaar te mal Zondag 23 Ma voor de Paarde maar weer wor< 7-tal courses ov afstanden staan ma. Naast de be pikeurs van het thans ook een a: geschreven, we slechts kan ver] Reeds in het worden geconsta zoek aan de Pa: ter werd en on; ook dit jaar we' Naast de vele a: sport, is ook thans in opbloei totalisator niet grijpelijk. Maar ook kunnen zijl slechts verheuge zal, bi.i mooi we park zéker een zoekers aanwezif 22 MAART: Zaterdag van week van de Wanneer iei stap heeft beg altijd heed gai te veroordeler overall rond, d in een ogenb heid niet eerl een dief is; r neer op iemai ongelukkige zijn huwelijk zo kan men n< Maar men vei in eigen boe: en te bekenne niet zonder z< teer vandaag evangelieverha denis van c vrouw en maa! het besluit om tiger te zijn 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2