fZ)e taak aan de awuia bij de burgerlijke verdediging CINERARIA Inha kan; Wet Er is zeer veel te doen, dat juist bij haar aard past Algemene oproep in de herfst cJii, ussen servei en la m O door Wwi Knip^cheer 'én £00$ l^a5$el Maria boodschap is gebedsdag Wonderlijke maierialen in de mode Overige, weinig hc In het prachtige, rustige landschap rond Barneveld staat een school, waar men zich eerlijk gezegd niet met plezierige plannen bezighoudt. Deze school, die in een grotesk landhuis gevestigd is, houdt zich namelijk bezig met de plannen van de burgerlijke verdediging, in geval een oorlog uit mocht breken. Het woord „oor log" wekt meteen angst en tegenzin, maar dat houdt niet in dat men er nooit aan denken mag. Men moet rekening houden met de mogelijkheid, al zou die nog zo klein zijn, en onderhand maatregelen treffen. Onder die voorzorg behoort ook de organisatie van de bescherming van de bevolking- Daaraan zullen mensen van allerlei rang en stand deelnemen, com missarissen, politiemannen, burgemeesters, sociale werksters en nog vele anderen. Degenen, die later bij een eventueel conflict de leiding zullen hebben in de burgerlijke verdediging, zijn of worden thans opge leid in dat grote huis te Barneveld, „de Schaffelaar" geheten. Hierin is de stafschool voor de bescherming der burgerbevolking gevestigd. De „leerlingen" krijgen er les in alles, wat zij bij een mogelijke luchtaanval en zijn gevolgen moeten weten en moeten doen. Het is de bedoeling dat deze leidende figuren hun verworven kennis weer zullen doorgeven aan de mannen en vrouwen in hun eigen gemeente, die zich ook bij de verdediging willen aansluiten. vormd worden, een kader, dat later weer de deelneemsters zal opleiden, die zich in geval van werkelijke moeilijkheden zeker zullen aanbieden. De „Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening", een federatie van de verschillende bestaande vrou wenverenigingen, waarvan mevr. Sjollema voorlopig voorzitster is, heeft haar diensten reeds voor de bescherming van de burgerlijke bevolking aangeboden. Het is misschien niet plezierig zich in de plannen van dit werk te verdiepen. Noodzakelijk is het ech ter wel. Het zou onverantwoord zijn het hoofd nu in het zand te steken, zoals de directeur van de stafschool te Barneveld het bij ons beziek zeide. Men kan zich ech ter troosten met de wetenschap, dat dergelijke voorbereidingen het gevaar geenszins naderbij brengen. En om nogmaals met de woorden van de directeur der school te spreken: Hopelijk doet men in Huize „de Schaffelaar" te Barne veld al het werk en alle moeite voor niets! De taak van de vrouw is uiter aard een heel speciale. Er is bij de hulpverlening aan de bevolking in nood zeer veel te doen, dat juist bij haar aard past. Daar is allereerst het troosten en bemoedigen van kinderen en ouden van dagen, die na een even tueel bombardement in zogenaam de „verzamelposten" worden on dergebracht. „Deze mensen moeten weten, dat ervoor hun noden en verdriet een luisterend oor is" zo zei mevr. Sjollema-'s Jacob ons bij een be zoek aan de stafschool. Mevrouw Sjollema, voorzitster van de U.V.V., houdt zich thans bezig met de deelneming van de vrouw aan de burgerlijke verdediging. „Behalve deze morele steun, die heel belangrijk is" zo vervolgde zij, „moet natuurlijk materiële hulp geboden worden. De mensen in de verzamelposten krijgen warme thee of koffie en ook de genen, die op de plaatsen van de ramp bezig zijn, alsmede slachtof fers en vluchtelingen, moeten van warme dranken worden voorzien. Dat zijn geschikte taken voor de vrouw. Daarnaast kan ze helpen bij het bereiden en uitdelen van nóodvoedsel, het uitreiken van kleren. Vooral bij het laatste kan het inzicht en gevoel van de vrouw nog zoveel harten verblij den. Ze kan vaak zonder veel moeite juist iets uitkiezen wat iemand graag heeft of hem of haar goed past, zodat ze zich niet abso luut ongelukkig of ongezellig hoe ven te voelen. „Dat is iets" zo voegde mevr. Sjollema er aan toe, „wat we geen van allen toch wil len, ook of misschien juist in der gelijke omstandigheden niet". Men ziet, dat de materiële hulp en de meer morele steun op elk terrein steeds weer door elkaar verweven zijn. In elke taak en op elk ogenblik moet de vrouw proberen om flink, maar tegelijk ook mild en bemoedigend te zijn, zon der daarbij in overdrijving te vervallen. Alsjeblieftgeen rangen Ook in de „opvangcentra" is de vrouw uitstekend op haar plaats. Opvangcentra zijn de gelegenhe den aan de rand van de stad, waar de daklozen een onderkomen vin den. Het is de bedoeling, dat zij hier ongeveer twee dagen blijven en dan door de evacuatiediensten naar hun definitieve bestemming worden gebracht. Bij al dit werk zal de vrouw belangrijke diensten kunnen bewijzen, van het verrich ten van huishoudelijk werk tot het begeleiden van kindertransporten. „Alles is even belangrijk" zo zei mevr. Sjollema. waarna zij er met klem op wees, dat er naar haar mening „alsjeblieft" geen rangen ingevoerd moesten worden. Welk werk een vrouw straks doen zal, hangt voor een groot deel of van haar bezigheden in vre destijd. Zo zal een onderwijzeres bij voorbeeld het best een groep kinderen kunnen bezighouden als dat nodig is, terwijl de serveuze weer in de cantine kan staan. De vrouwenselectie, die destijds goede diensten heeft bewezen bij het uitzenden van verplegend perso neel naar Indonesië, zou in dit op zicht misschien weer werkzaam kunnen zijn. Men heeft de vrouwen, die haar bijdrage aan de burgerlijke verde diging kunnen verlenen, in ver schillende categorieën verdeeld. Zo is er bij voorbeeld de groep jongere vrouwen, die gewend zijn buitenshuis te werken. Degenen, die in de oorlogsindustrie werk zaam zouden zijn, kunnen uiter aard niet gemist worden, maar daarnaast zal men ook vrouwen aantreffen, wier werk juist door de oorlog gedeeltelijk of volledig be ëindigd is. Vooral zij zullen in ge val van nood veel tijd beschikbaar kunnen stellen. Verder heeft men een verdeling gemaakt in moeders met kinderen beneden de vijftien jaar en moe ders met kinderen die boven deze leeftijd vallen. De eersten mag imen niet uit huis halen, omdat zij allereerst voor hun jonge kinde ren thuis te zorgen hebben. Deze verdediging van eigen huis of hof, desgewenst natuurlijk ook van die van de buurman, is zeer voor naam. De vrouwen, die thuis blij ven, kunnen zich bij uitstek aan de zelfbescherming wij den. Dat ook dit geleerd moet worden, is een feit, maar de geringe moeite? die dit kost, wordt ten volle beloond. Zeer veel huizen zijn in het verle den de prooi geworden van een brand, die als een zeer klein vuurtje begon en ge makkelijk bestreden had kun nen worden. Moeders met kinderen boven de vijftien jaar, en vrouwen, die ouders of familieleden moeten be zorgen, zullen weer wat meer ge legenheid voor het werk buitens huis hebben, maar de meeste vrij willigsters verwacht men uiter aard uit de groep oudere vrouwen, die alleen de zorg voor zelfstan dige volwassenen hebben. Een sterk kader In de herfst zal er een werving onder het Nederlandse volk ge houden worden om krachten voor de burgerlijke verdediging op te roepen. Of men dan op een groot aantal vrouwelijke gegadigden re kent? Nee. Men verwacht een be scheiden groep, maar daarvan zal dan ook een uitstekend kader ge- Carven, de Parijse ontwerpster voor de kleinere vrouw, zoals men wel eens zegt, houdt van reizen en trekken. Zij doet daarbij altijd in spiratie op voor nieuwe modellen en motieven. De twee japonnen, die hierbij gepubliceerd zijnge tuigen daar weer van. De jurk met de meterswijde rok is voorzien van artistieke palmmotieven, waartoe Carven op een van haar reizen door tropische landen ge ïnspireerd werd. Het fond is violet en de palmen zijn groen. De brede ceintuur op deze sierlijke japon is heel populair dit seizoen. Men ziet haar ook op het andere toiletje, dat van zwart linnen is vervaar digd. De jurk is gegarneerd met smetteloos wit, dat uit kraag en mouwen komt kijken en een aar dige rand vormt op de rok. ,NZE kinderen van omstreeks langrijke en dikwijls moeilijke periode van hun leven aangeland. De meesten veranderen dan van school of zij verlaten de school banken en gaan buiten het gezin een plaats in de maatschappij in nemen. Zij hebben vaak overstel pend veel nieuwe indrukken te verwerken plezierige en onple zierige hetgeen de geest ver moeit. Een veranderde dagindeling en manier van werken, bijv. lang staan, arbeid in de buitenlucht of juist gebrek aan frisse lucht en beweging, kan in het begin afmat tend op het lichaam werken. Be denken we daarbij dat de jonge mensen op deze leeftijd lichame lijk èn wat gevoelsleven betreft, sterk veranderen, dan zien we in dat deze levensperiode veel van hen vergt. Hiermede houden we ook reke ning bij het samenstellen en op dienen van de maaltijden. De jon gelui moeten in deze periode goed eten. De maaltijden dienen hun voldoende arbeidskracht te leve ren en daarbij zo rijk te zijn aan beschermende en opbouwende stoffen, dat hun groei zich onge stoord kan voortzetten. Aan de andere kant moeten de ouders zich hoeden voor overdrijving en bijv. niet onmiddellijk bezorgd doen wanneer hun dochter eens een paar dagen slecht eet. In ieder geval geven we de jon ge mensen voldoende melk, kaas en groenten en bij de warme maaltijd steeds een portie vlees, vis of ei of peulvruchten of een melkgerecht. Doordat deze levens middelen veel eiwit of kalk- en ijzerzouten en vitamines bevatten, soms alles bijeen, zijn zij onmis baar voor de groei en de weer stand tegen ziekte en vermoeid heid. „Voldoende" noemen wij per dag: 3 flinke bekers van een melk- of karnemelkdrank of 2 bekers hier van èn een bord pap of yoghurt (samen 6 a V/i dl); 2 plakken kaas (20 a 30 g); een flinke portie groenten (250 400 g gekookte of 100 g rauwe groenten) 75 a 100 g vlees, vis of een ei, of ruim een kopje peulvruchten, die we rauw meten, of een extra por tie pap, vla of melkpudding. Het geregeld gebruik van een ei, lever of leverworst en van blad groenten is uitstekend, vooral voor de meisjes. Voor de hoeveelheid aardappe len, boter of margarine en brood belegsels is de eetlust een maat staf. De kinderen zullen meestal wel zoveel eten tot hun behoefte aan „energiestoffen" bevredigd is. Een gemiddelde hoeveelheid hier voor is niet op te geven. Wanneer de kinderen maar op een gewicht komen of blijven dat voor hun leeftijd gewenst is niet er onder, maar niet veel er boven en verder gezond zijn, behoeven we ons daarover niet ongerust te maken. De kinderen, die tegen eten op zien, kunnen we het best kleine porties opscheppen. Liefst geven we hun eens een stukje fruit, een klontje boter of margarine in- plaats van vette jus en.... een bemoedigend knikje extra. Onverzadigbare jongelui zijn dikwijls gebaat met een voeding die in de maag „staat," zodat zij niet zo spoedig weer honger krij gen. Daarom kiezen wij voor hen bruinbrood of roggebrood, rauwe groenten of vruchten bij de brood maaltijd, en zo mogelijk een „machtig" broodbelegsel als ha ring, worst of spek. Bij de warme maaltijd zullen vette jus, voldoen de aardappelen, veel groenten en peulvruchten verzadigend wer ken. De benodigde porties voe dingsmiddelen met beschermende waarde, die we hierboven noem den, moeten echter steeds op de eerste plaats komen! Een voorbeeld van een dagme nu in dit seizoen voor een 16-ja- rige is: Ontbijt: Beker melk of karne melk; bruin of regeringsbrood met margarine; kaas (stroop); (kop thee). Koffiemaaltijd: Beker melk of melk met koffie; bruin- of rege ringsbrood met margarine; half ei (roerei, omelet of hardgekookt); appel of sinaasappel of ramenas. 4 uur: (brood met margarine en zoet belegsel); kop thee. Warme maaltijd: Aardappelen savoyekool jus; havermout pap. 's Avonds beker melk of melk met koffie; (koek of brood met margarine). <q|v'v *pr Het Centrum van de Katholieke Vrouwenbeweging in Nederland roept de katholieke vrouwen van ons land op om deel te nemen aan de dag van gebed en boete van alle katholieke vrouwen ter we reld. Deze boetedag wordt gehou den op 25 Maart, het feest van Maria Boodschap, en is bedoeld om de wereldvrede van God af te smeken. Wie een modeshow van Metz Co. bezoekt weet vooruit, dat zij de meest aparte creaties te zien zal krijgen. Dit modehuis mag aanspraak maken op het bezit van een geheel eigen stijl. Men stelt zich door het zien van een mode show van Metz niet op de hoogte van de heersende mode in het al gemeen, maar men ziet de spe ciale, karakteristieke wijze waar op Metz Co de mode verwer ken. Een boeiend schouwspel, dat door de aparte kleurencombinaties dikwijls een feest voor het oog is. Tot de sterkste indrukken, die bij ons achterbleven, behoorden die van de wonderlijke materia len, zoals bijv. beddentijk en ver pleegsterslinnen (de beide mid delste figuren op de tekening). Het verpleegsterslinnen was met grove kant verwerkt tot een ver bluffend geheel. Ook zagen wij prachtige streepmotieven, bijv. in grijs met leverkleur, zó verwerkt, dat de modellen een X-vormige lijn hadden, waardoor zij herinne ringen opriepen aan de Bieder- mayer-stijl. LEO EN LOEK1E Leo en Loekie, twee welpen paraat, pientere boys. maar soms wat te kordaat, Vlogen elkander direct in het haar, hadden hun vuisten wat al te gauw klaar. Beiden om vier uur als altijd present, vechten ze reeds om de bouw van hun tent: „Ik zet de haringenjij spant het doek!" Dan wordt het boksen, de vrede is weer zoek. Zet de akela een spel in elkaar, Driftig weer vliegen ze elkaar in het haar: „Ik moet de leiding!" dwingt Loekie, „Nee, ik!" roept Leo razend en geeft Loek een tik. Leo en Loekie beheers je. bedaar. VLIEG TOCH ELKAAR NIET DIRECT IN HET HAAR! Pientere welpen zijn altijd paraat, maar worden niet om een kleinigheid kwaad. wit eendje was nogal boos! Dat beestje dacht zeker: „Wat doen jullie in mijn vijver?" Pas hebben 90.000 kin deren verkeersexamen gedaan! Dat Is iets goeds, kleine vrienden! Doet al len mee! Uit de diergaarde in Rotterdam liep laatst 'n ■heel bijzondere kat weg. En uit het dierenpark in Emmen liep 'n grote ba viaan weg. Dieren willen altijd weglopen, kleine vrienden! Jullie doen dat niet, waar? Elf voetballers van onze Nederlandse soldaten hebben in Griekenland gevoetbald. En de Lassoman heeft er warempel nóg 'n eend bij gekregen. Als je die eend ziet, dan moet je En de melk mag niet vetter worden, heeft de ■minister gezegd. We zijn al dik genoeg! En de melk zou anders ook maar weer duurder worden. De koeien in de weilanden moesten lachen! 'n Juffrouw in Duits land 'kan met 16 volle glazen bier heel hard door 'n café rennen! En dan morst ze nog niet eens! Flinke juffrouw! In Assendelft is 'n jon getje onder 'n kolenwa gen gekomen. Bij Meppel is 'n meisje onder 'n trein gekomen bij 'n onbewaak te overweg. Bij Echt is 'n jongetje door 'n elec- trische trein overreden. Pas toch op ibij het spoor! Al die kinderen waren nog jong. Pas op! Binnenkort gaan 71 weggevoerde kinderen uit Griekenland weer terug naar hun land. Ze waren naar Slavië gevoerd. Nu gaan ze dus weer naar Griekenland. In Leerdam zit 'n ooie vaar op het gemeentehuls. Verschillende wegen zullen worden verbeterd. Gelukkig, want het paard klaagde geweldig de laat ste tijd! In Amerika hebben ze twee reusachtige foto's van onze koningin en van prins Bern'hard. Elke fo to is 20 .vierkante meter groot (5 x 4). Die kun nen niet in de kamer han gen! De Lassoman heeft schik met de eendjes! Er zijn er weer twee in zijn vijvertje gekomen. Ze zijn niet wit! Eén zo'n lachen. Hij kijkt net als 'n 'boer, die kiespijn heeft. Maar hij heeft reuze schik in het vijvertje! Het is wel 'n beetje verve lend, dat die eendjes 's nachts zo kwaken! Sommige mensen hebben er last van. Weten jullie ook eenden-slaappoeders te koop? In Poeldijk waren al aardbeien! Ze kostten 37 cent per stuk. Nu, kleine vrienden, houdt je maar goed! Stopt vandaag je hand maar eens in het trommeltje! Brievenbussen Bij de troonsbestijging van Koningin Elisabeth zullen duizenden brie venbussen langzamer hand vervangen moeten worden. Deze dragen op het ogenblik de letters „G.R.", dat betekent George Rex, George Ko ning. De nieuwe bussen zullen dus gemerkt moe ten worden met de let ters „E.R.", dat betekent Elizabeth Regina, Eliza beth Koningin. Nu, zul je zeggen, dat zal heel wat geld kosten, al die nieuwe bussen. Ja, maar ze worden pas vervangen, naarmate ze versleten zijn. Het kan dus nog wel een tijdje duren. Zo vind je in Lon den, als je goed zoekt, nog een brievenbus, waarop de letters „V.R." staan, dat betekent Victoria Re gina.... En toch is Ko ningin Victoria van Enge land al in 1901 gestorven. Haantje Half (I) Er was eens een kip. Een hele mooie kip, die trots over het erf stapte. Helgele poten had Nelle, die glommen als pas ge poetst leer." Nu en dan zette ze wijs haar kopje scheef de lucht in kneep één oogje dicht en kloekte: „Klok, klok!" Dan renden de kuiken tjes van alle kanten pie pend naar moeder Nelle toe. Die ging groot op haar span. Maar een van de kuikentjes was een misbaksel, misvormd en verminkt. En van Haan tje Half hield Nelle juist het meest. Zo zijn moe ders nu eenmaal. Haan tje Half was uit een klein, slecht eitje ge kropen, vol vouwtjes en rimpels. Het was maar een half kuikentje ge worden. Vandaar z'n naam: Haantje Half. Als je hem zo zag, leek het wel, of het zwaard van' Salomon er aan te pas gekomen was: één oog, één vleugel, één poot. Maar al zag Haantje Half er zo miserabel uit, hij was nog trotser dan de haan van het erf en dat was de flinkste, de dapperste van twintig mijlen uit de omtrek. Als die zich oprichtte op z'n poten en een keel opzette, dan kon men uren ver z'n kukeleku horen. Haantje Half verbeeld de zich de koning van het kippenras te zijn. De andere haantjes van zijn leeftijd lachten en spotten met hem en draaiden minachtend hun staart naar hem toe. Maar eigenlijk kwam het, omdat ze zo jaloers op Haantje Half waren. Als de kippen met el kaar smoesten en gichel- den om dat haantje met één oog, één vleugel en één poot, was het feite lijk, omdat Haantje Half nauwelijks naar het kip- penvolk omkeek en lak had aan dat kakelende kippengedoe. Op zekere dag zei Haantje Half tegen moe der Nelle: „Ik verveel me hier dood en dat ha nen- en kippengezel- schap hier hangt me allang de keel uit. Ik ben van plan op stap te gaan en ik denk een be zoek te gaan brengen aan het hof om de ko ning en de koningin te spreken." Wie heet er LUDGERUS Op 26 Maart wordt de feestdag gevierd van Sint Ludgerus, een van Neerlands Heiligen. Hij is geboren in 743 uit een van de deftigste familie's van Friesland. Hij was een leerling van de H. Gregorius, die bisschop was van Utrecht. Van hem kreeg hij de vurige liefde voor de missie en hij was dan ook van plan om zijn hele leven te wijden aan de bekering van de heidenen in het eigen land. Hij trok door Saksen en Westfalen en stichtte een klooster te Werden. Later werd hij bisschop van Munster gewijd. Hij vastte streng en ten slotte werd hij ziek. Toch bleef hij wer ken ên de dag vóór z'n dood hield hij nog twee maal een preek. In de nacht van 25 op 26 Maart stierf hij. Z'n neef die op weg was om de zieke bisschop te bezoeken, zag plotseling een groot licht als een vuur om hoog gaan, zodat de don kere nacht ineens hel verlicht was. Op dat uur overleed de H. Ludge rus, die naar zijn laatste wens in Werden werd begraven. Even rekenen 1. Twee arbeiders wer ken ieder op zich. De eerste doet 3 dagen over het werk, de tweede 6 dagen. Hoelang zouden ze moeten werken, als ze samen aan dat werk ar beidden? 2. Optelling: 2 0 7 0 Door in de plaats van de streepjes de cijfers van 1 tot en met 9 te plaatsen, moet je een optelling krijgen van 3 getallen van 3 cijfers, die samen 2070 zijn. Oplossingen 1. De namen van de muziekinstrumenten wa ren: mandoline, viool, trommel, klarinet en accordeon. 2. De woorden met 'n R waren, rivier, roe, rond, reeks, rozen, rauw. Riek, relletje en raam. De naam van het land was Venezuela. Vind de spreek» woorden De volgende letters stellen de eerste letters voor van spreekwoorden. Kun je ze met behulp daarvan vinden? 1. W-H-L-L-L-H-B. 2. M-MJR-M-D-R-D-M- H. 3. W-W-Z-Z-S-O. 4. H-I-D-B-S. 5. H-Z-N-A-K-D-L-M- D. De vage indrukken, die wij van sommige modellen na het voorbij flitsen der mannequins overhiel den, hebben wij getracht op de te kening af te beelden zonder daar bij de pretentie te hebben, deze modellen geheel juist te hebben weergegeven. Koperen gordijnringen, die lelijk geworden zijn, moeten gelegd worden in een lauw zeepsopje, waarin een scheut ammonia ge daan is, Ze behoren stevig afge droogd te worden. lis Cineraria is een plant, wel- ke haar schoonheid vooral ontleent aan de buitengewoon le vendige kleuren der bloemen, die variëren van rose tot diep rood en van licht blauw tot donker purper, al of niet met witte partijen. De donkere harten vormen hier dan nog dikwijls een bijzonder fraai contrast. Het is thans „hoogseizoen" voor de Cineraria's en in geen enkele bloemenzaak ontbreken ze dan ook, terwijl menige huiskamer door de levendige tinten van de bloemen wordt opgefleurd. Wie een Cineraria in zijn bezit krijgt en er zolang mogelijk ge noegen aan wil beleven, dient er rekening mee te houden, dat de plant enkele eisen aan de verzor ging stelt, welke overigens gemak kelijk kunnen worden ingewilligd. Menige Cineraria stierf een vroeg tijdige dood of mo'est een kwijnend bestaan leiden, omdat de plant op een verkeerde manier werd be handeld. Zij zal het langst goed blijven, wanneer wij haar in een niet te warme kamer zetten, waar bij wij niet mogen vergeten haar regelmatig te begieten. De Cinera ria vraagt veel water en eens per week wat kamerplantenmest. Tocht kan funeste gevolgen voor de plant hebben; daardoor treedt zeer spoedig bladluis op. Door een ni- cotinebespuiting is dat wel te voor komen, maar de plant zal er in ieder geval niet mooier op worden. Ook wanneer wij haar te warm zetten, krijgt de Cineraria last van luis. We mogen haar dus niet in de buurt van de kachel zetten, maar ook niet voor een zonnig venster. Een ander vervelend ge volg hiervan is, dat de bloemen verbleken en dat de trossige vorm verloren gaat doordat de bloem- scherm uit elkaar gaat. Het is niet gemakkelijk om de Cineraria over te houden. Wij kunnen de plant stekken in potten met zandige aarde, welke matig vochtig wordt gehouden, hetgeen vergemakkelijkt kan worden door het geheel onder een glazen stolp te plaatsen. Meestal wordt de plant echter door zaad vermeer derd. De Cineraria's, welke in de bloemenwinkels prijken, zijn prac- tisch alle op deze manier ontstaan. Het is het eenvoudigste om elk voorjaar een nieuwe plant aan te schaffen. Om de prijs hoeft dit geen bezwaar te zijn. Ut», Een inhaalprc ademing dus zorgen verker doen aan de Maar geen ri Achilles, dat beren te hai ook hun a< grote oogst oc Haarlem is toezi?n of DW! zijn m Ensche of meer punte Datzelfde took tas ook. Alleen gevestigd op 1 troost voor de winst van de Heerenveeri vr Frisia bij 't G( AGOVV hebbe op ePn gelijk s gens maar van tekenis is. Strijd on Ajax is kamr de eervolle twi de strijd om de ten vojle in ga hierop en de met de moed i gen aantreden om daar veran< brengen. Sne< bliek tegen VS winst- Winst weer wat verd laatste plaats Boys heeft thi treffen tegPr! boeg. Oude bek malige Oostelij Wat Wagening gen DOS. wel c fel meer over, c voor de onfort die hun beste d. Weerd voor! missen Eindhoven i Willem II is Eindhoven tol zien naderen. Melis zijn club reren tot een deraan zou het ger goed doen, zou slagen MV volge zou zijn de laatste piaa sen Bleyerheidc als ;\tiid in di een vinnig gev< worden. Julians zijn aan tlkaar PS PSV en Hern uitblazen en tc en Limburgia 2 li.jke hoogte Daarvoor is noc Maurits en Lon terdammers zul Amerikaans springers liebl ren een prima veroverd. Op 1952 in Heisin getwijfeld die doen. Het gedi plaatsen bij d athletiekploeg Robert Richar boven afgebet goed als zeker reisje naar F zijn land wat woordigen. Eerst» Klasse AGOVV—GVAV Lnsch. BoysDl t GooiFrisia Theo leH'veen Eerste Klasse L'warden—AchiL' Sneek—VSV W agen ingenDC Zw, BoysEnscl Eerste Klasse Juliana—ADO Eindhoven—RBC Bleyerh.Sittard Quick N—MVV Maurits—Sparta BONGALimbui

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4