OMWENTELING te verwachten in de electrische verlichting Gloeilampen uit de tijd, „lichtplaten" op komst Toneelweek van de K.A.B. od Drakenburah Opgravingen van burcht in de N.O.P. bij Kuinre Sir Alan Lascelles blijft koninklijk secretaris BMVÖÏTS Geld speelt een grote rol... BOFLHUIS BOELHUIS st eerste sei EHANGSELS SOVERZICHT jd'g SPRUTOL Ambt van discretie en betekenis hervat Maandag praktijk W. F. J. Kruisinga werkmeisjes MODE-SHOW halfwas-stoffeerder Dorresteijn's Manufact.handel Qcterno-salons flink dagmeisje net meisje meisje bokkorshediende ERVAREN KOOKSTER P.O. A. Alkmaar 13/1 'H WINKELPAND fl. betrekkelijk nieuw woonhuis woonhuis BUR. ACTIEF Café te koop Burgerwoonhuis te Bergen inboedel Veilinggebouw flinke jongen werkjongen R.K. bakkersleer ling of halfwas CITROëN 1948 jjlatenwisselaar Lezing met licht beelden 800 gele stenen Piano GROOT Engels voor emigranten 1 ha koolland 90ELTREFFERS .vertentie) eerste crocusjes eerste zwaluw Ipen ievaar etc. etc. weer, of het kan er omenlenteboden, aar verheugen en met l aan de slag doen al Moeder de vrouw, egebeuren hevig aan- ompt het huis „met ert" er wordt ge reken en geboend, dat re lust is en tenslotte n op het streven naar van onze woning zonnig G-B BEHANG htige collectie 1952 pas lente! bij elke goede behan- >articuliere landerijen eerlijke rechten, eining van het kapi- aldus werd van be- medegedeeld, tot doel ikomst gemakkelijker idbetaling te kunnen Jisschien zal het mo- over 1952 weer divi- keren. de huidige gang van l o.m. nog gemeld, d'at ee-ondernemingen van appij tot dusverre te- eeft getracht te ver beide rubberonderne- n de maatschappij Februari ÏOO.OO'O kig ïebraoht. Het handfels- r vennootschap heeft itivoer betreft aan de igen beantwoord. De eiinig heeft het echter ijk, omdat de Indone- nvoer in eigen hand houden. NTEN EN FRUIT iR DUITSLAND oercommissie van de ndsrenubliek heeft eis- temmine- eereven voor uit Nederland van ter waarde van '.OS ïark en fruit ter waar- 25.625 mark Voorts iadkuiDen ter waarde )0 mark worden inge- RDAM. 21 Maart. t opmerkelijke verloop e gaf vandaag wel de ening te zien, die voor jgin.gsfonds wel zeer tueerde. De opening was •anderd op 87 K, hierna >n rijzing tot 88, doch tste tape liep de koers iteruit tot 871/8, het- a een kwart punt lager e slotnotering van gis- >or het overige waren nsbeleggingen wederom gestemd. e aandelenmarkt is de lling van dag tot dag ng en ook vandaag was o wederom matig. De omzet komt niet boven nillioen nominaal voor uit. Olies trokken een id je aan. en Philips prijshou- ïdelen Ford, die gisteren punten verloren, bleven op 190 onveranderd. Itures hebben een zeer nzet en de hoeken hier meestentijds verlaten, irders, voor zover aan- >verheersen hier echter at het koersniveau in 't gemakkelijk gehand^ lijft, hetgeen ook van- t geval was. ?heepvaartmarkt daaren- ram wederom op een iets iveau, vooral aandelen lart-Ünie waren aan de kant en verloren twee Naar men aanneemt it verband met arbitrage iste stemming voor gul- ggingen deze week ging met afnemende belang voor Amerikanen, waar- agio vandaag opnieuw •n beneden twee procent, kwam. De dollarobliga- overeenstemming hier- ts luier. Advertentie tOETEN^m n vroeg in'fc voor'jaar hem bleef aanstaren, deed stap voorwaarts, alsof hij n was hem aan te spreken, veranderde hij blijkbaar dachten, keerde zioh om vlug de zijstraat in. Car- ïte in zichzelf, et bepaald een held! mom- ïij. Of anders heeft hii dat hii een vergissing legaan. sette het geval unit zun sn dacht er niet meer aan, hij zich op zijn kamers aan ■den was voor het diner. Iemand geweest. Brosio? hii zijn huisknecht, a. mijnheer. Een vreemde leeft gevraagd u te mogen ra over een belangrijke ïgemheid. en vreemde heer! Toen hii herhaalde, trilde Carlos' ven. Heeft hii gezegd, wie s? ii heeft een kaartje achter - 1. mijnheer en gezeigid dat n,avond zou terug komen. ;en kaartje? tui sim echt ging heen en weldra teruig met een zilveren presenteerblaadie, p een kaartje lag Cabad'os iet er» las de naam: M. P. os Paris. lm! zed Cabados. Het adres ■al vaag. Heeft de man ge- waarover hii mii wenste te in, Brosio? (Wordt vervolgd) ZATERDAG 22 MAART 1952 PAGINA 7 Muren en plafonds bekleed met platen die een zacht licht uitstralen: dat is de belofte die de ontwikkeling van de electro- luminiscentie inhoudt, een revolutionnaire nieuwe methode voor electrische verlichting. De Amerikaanse laboratoria zijn erin geslaagd een nieuwe methode voor verlichting te vinden die electroluminiscentie genoemd wordt. De methode verschilt even veel van de bekende verlichting met fluorescentie lampen als de gloeilamp van de vleermuisbrcmder of de kaars. Het is een betrekkelijk „koud" licht, waarbij veel minder warmte vrijkomt dan bij de tot dusverre gebruikelijke soorten electrische lampen. De Franse onderzoeker G. Des- triau heeft op dit gebied al eerder proeven gedaan en zijn bevindin gen gepubliceerd. Daarin wordt gezegd dat licht kan worden op gewekt door een chemisch poeder dat voornamelijk uit zinkoxyde bestaat, te mengen met wonder olie, dit mengsel op mica uit te strijken en het in zout water elec trische stroom toe te voeren. Bij lage voltages was het licht echter zo zwak dat sommige geleerden van oordeel waren dat het ver schijnsel nooit duidelijk geconsta teerd was. De „Sylvania Electric Products" fabriek was echter van oordeel dat voortzetting van het onderzoek gerechtvaardigd was en belastte Dr. Payne met de lei ding hiervan. Voor wisselstroom. Het resultaat van zijn onder zoekingen was de perfectionne- ring van een nieuwe electrische lamp waarin een speciaal fosfor bevattend of lichtgevend poeder gemengd wordt met een niet ge leidende kunsthars waarmee een glazen plaat van bijzondere sa menstelling bedekt wordt die wel geleidenu is. Als het kunsthars daarna met een dunne metaal- laag, zoals zilverfoelie bedekt wordt en de verbindingsdraden met de polen van een stopcontact verbonden worden, gaat de plaat licht geven. Feitelijk krijgen wij hierdoor een condensator en het apparaat kunnen wij dus een lichtgevende condensator noemen evenals wij een electrische gloei lamp een lichtgevende weerstand zouden kunnen noemen. De stroom waarop de plaat aange sloten wordt, moet wisselstroom zijn want alleen dan gaat de lamp lichtgeven. Als de lamp op gelijkstroom wordt aangesloten geeft zij alleen maar een korte lichtflits waarna wij de lamp on beperkte tijd aangesloten kunnen laten zonder dat er een licht verschijnsel optreedt; pas bij het uitschakelen van de stroom licht zij opnieuw even kort op. Een normale wisselstroom van 50 perioden zal goed voldoen, vooral voor lichtgevende wijzer platen van klokken. Maar daar alleen bij het wisselen de plaat licht geeft, zal ongetwijfeld een hoog frequente stroom beter vol doen. Als men het voltage ver hoogt, wordt de lichtsterkte even eens groter en dit is mogelijk met behulp van een kleine transfor mator. Zeer eenvoudig Als dergelijke lampen voor de verlichting van etalages, kantoren en dergelijke algemeen gebruikt worden, zullen spoedig eenvou dige omvormers in de handel ge bracht worden voor het verhogen van het aantal perioden, een werkwijze die geen moeilijkheden oplevert en waarvoor geen inge wikkelder apparaten nodig zijn dan die welke thans in duizenden fabrieken, kantoren en woningen in gebruik zijn. Dr. Payne is erin gesiaagd ver scheidene stoffen te vinden die het vermogen bezitten volgens deze nieuwe methode electriciteit in licht om te zetten. Dergelijke stoffen worden „phosphoren" ge noemd maar zij moeten andere eigenschappen bezitten dan die welke in fluorescentiebuizen of kathodestraallampen gebruikt worden; deze geven licht onder invloed van ultraviolette stralen zoals in fluorescentiebuizen of kathodestralen zoals in televisie buizen. (USIS). N.K.|.B.-NIEUWS BREEZAND. Voor belang hebbenden volgt hier de verde ling van de bestuursfuncties in het N.K.J.B.-bestuur sinds de jongste jaarvergadering; voorzit ter Th. Kloosterman; vice-voor- zitter J. v. Oosten; secretaris P. J. v. d. Meer; 2e secretaris H. v. d. Plas; penningmeester Ant. Jan- son; 2e penningmeester B. Braam; commissaris J. Duineveld. Ook de laatste kaartavond mocht zich weer in een grote belangstelling verheugen. De Z.E. heer pastoor, alsmede de heren Jac. Broersen en G. v. d. Park, hadden enkele prijzen ter be schikking gesteld. We geven de winnaars: le prijs P. Grimbergen-R. Smakman Thz.; 2e prijs J. v. d. Plas-P. Meier; 3e prijs Th. v. d. Park-Tj. de Vries; 4e prijs Chr. v. d. Meer Wz.-A. Langelaan Wz.; 5e prijs R. Pijn- acker-L. Pijnacker; 6e prijs J. Verresen en echtgenote; 7e prijs J. Koomen-W. Koomen. UTRECHT (K.N.P.) Van Maan dag 28 April tot en met Zater dag 3 Mei wordt op Draken- burgh een toneelweek gegeven, op de eerste plaats bestemd voor de regisseurs van de K.A. B-toneelverenigingen of die dit willen worden. Verder is deze cursus toegankelijk voor bekwa me spelers en speelsters van de clubs, die zich verder in moge lijkheden en moeilijkheden van hun kunst willen verdiepen. De cursus zal de elementaire grondbeginselen van het regis seren behandelen, doch tevens, door middel van practijk en dis cussie, wat dieper ingaan ingaan op de talloze zaken, waarmede een regisseur dagelij ks te maken krijgt. Als docenten zijn aangezocht Jan Beerends (algemene cursus leiding), Kees Spierings, Jan Muller, Egbert van Paridon en Cuno v. d. Steen (décor), alle maal mensen, die op het gebied van amateurtoneel hun sporen hebben verdiend. De cursus wordt gegeven, om dat de overtuiging veld wint, dat er nog heel wat aan de uitvoe ringen der KAB-clubs ontbreekt. Enerzijds is dit terug te brengen tot gebrek aan inzicht bij vele spelers, anderzijds tot een ge brek aan goed geschoolde regis seurs. Om de deelneming aan de cursus zo groot mogelijk le doen zijn, heeft de Cultuurdienst der KAB, tezamen met de Volkshoge school Drakenburgh, besloten de belangstellenden tegemoet te ko men. Het is mogelijk geworden de cursusprijs voor zes dagen laag te houden. Van het uiterst lage bedrag neemt de cultuur- dienst van de KAB voor iedere regisseur of speler (speelster) van een KAB toneelvereniging een deel voor zijn rekening. Practisch iedere toneelclub moet dit bedrag voor zijn regisseur kunnen betalen. Rest nog de moeilijkheid van verzuim of ver let voor hen, die op die dagen geen vacantie kunnen nemen en de reiskosten. Mocht de toneel vereniging dit niet kunnen beta len, ligt hier dan niet een taak voor de plaatselijke of parochiële afdeling, die toch ook ten zeerste belanghebbend is bij een bloeien, de eigen toneelclub. Men kan zich opgeven bij de cultuurdienst van de KAB, Óudenoord 12. Utrecht. Na het onderzoek van een ronde burcht van de lieren van Kuinre. dat voor de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort verricht werd door Dr P. J. R. Modderman in de Noordoostpolder nabij Kuinre. bleef het vraagstuk bestaan, waar het na de vernietiging van de burcht opgetrokken ..getim merte aan de andere zijde van de Kuinre" geplaatst zou ziin en wat voor soort bouwwerk dit ge weest is. Bij het bestuderen van een luchtfoto ten behoeve van de bo- demkundige kartering van dit ge bied is gebleken, dat zich vlak onder de voormalige kust een cirkelvormige vertekening in het land vertoont. Deze plaats is thans door middel van een op graving nader onderzocht. Het voorlopig resultaat van dit on derzoek is, dat er twee ronde grachten gevonden zijn om een zeer ruim middenplein. Langs de binnenzijde van de binnengracht is een palissade geplaatst, waar schijnlijk ook aan de binnenkant van de buitengracht. Het gedeel te binnen de gracht bestaat uit kwelderklei op zeggeriet-veen. Deze gelaagdheid vertoont een eigenaardigheid, n.l. dat het pak ket kwelderklei in het centrum dikker is dan nabij de gracht. Deze hogere ligging van het veen langs de randen en het dieper in zinken in het midden doet ver moeden, dat er eertijds een heu vel aangelegd is, waardoor het veen in de ondergrond en wel licht ook de kwelderklei wat in elkaar geperst zijn. Er is verder te zien hoe de kwelderklei wellicht bij het uitgraven van de gracht in spitten op het mid denplein is gedeponeerd. De spit ten zijn duidelijk te onderschei den, evenals de gelaagdheid in de grachtopvulling. Binnen de binnenste palissadering is een grote houten tonput aangetroffen met daarin op de bodem houts kool, zand en baksteen. Veel houtskool in de gracht doet ver moeden, dat een eventueel bouw werk, dat zich op de overigens verdwenen heuvel heeft bevon den. moet zijn afgebrand Het tot nu toe aan het licht gekomen aardewerk kan gedateerd wor den tussen het laatste kwart van de 14e en de 17e eeuw: ongegla zuurd Siegburg steengoed, en van binnen en van buiten slechts ten dele geglazuurd, roodgebakken aardewerk, kookpotten en schenkkannen. Uit historische bronnen is be kend, dat de oudste burcht geheel verdwenen moet zijn in 1331 en dat het nieuwe gebouw pas weer bestond in 1417. In 1531 is het yermoedelijk geheel gesloopt. De opgraving blijkt voorts van betekenis te zijn voor de datering van de sedimenten langs het kustgebied onder Kuinre en voor de afsluiting van de kennis om trent het achteruitdringen van de kust in deze streek. Schacht MADRID, 20 Maart (A.P.). Dr. Hjalmar Schacht, Hitler's financiële adviseur, is vandaag per vliegtuig naar Frankfort ver trokken na een vijfdaags bezoek aan „oude vrienden". (Van onze correspondent) LONDEN Sir Alan Lascelles, privé-secretaris van wijlen Koning George VI, zal voorlopig ook in functie blijven voor Engelands nieuwe souvereine. Velen hebben dit bericht met vreugde begroet, want Sir Alan was niet alleen een zeer toege wijd dienaar van het Britse Koninklijk Huis doch tevens voor de overleden koning een adviseur met grote ervaring in staats zaken en een heldere kijk op de problemen. Ondanks zijn 65 jaren en tegenspoed in eigen leven enkele maanden voor de dood van de koning stierf Sir Alan's zoon is de werk kracht van deze staatsdienaar ongebroken. De jonge koningin kan zich veilig op hem verlaten. De functie van koninklijk pri vé-secretaris is er in Engeland niet een zonder betekenis. Prac tisch komt de monarch voorna melijk door deze functionaris in contact met het politieke leven. Hoewel zulks eis noch regel is, vindt op het koninklijk secreta riaat bij de troonsbestijging van een koning of koningin dan ook vaak „aflossing van de wacht" plaats. Zo is bekend dat ex-koning Edward VIII, na de dood van George V, een beroep deed op diens secretaris en verknochte vriend Wigram, een man die op het ogenblik rog in leven is en in de buurt van het Londense Regents Park zijn laatste jaren slijt. Maar Lord Wigram achtte het beter dat de nieuwe koning gebruik zou maken van de dien sten van iemand van zijn eigen generatie. Daarom beval hij Alee Hardinge. die tot dusver Lord Wigram's plaatsvervanger ge weest was, aan. Koning Edward VIII volgde die raad op, hoewel hij later niet al te best te spre ken geweest is over de houding van zijn secretaris in het conflict dat spoedig uitbrak naar aanlei ding' van 's konings trouwplan nen. Sir Alan Lascelles, die in. 1943 door Koning George VI tot het vertrouwelijke ambt geroepen werd. is zelf een tijdlang de rechterhand van Alec Hardinge geweest. Er zit in dit land dus 'n soort beroepstraditie. Een welke, hoewel ze nergens voorgeschre ven is, in verschillende opzich ten valt toe te juichen. Ervaring speelt immers bij dit beroep een zeer belangrijke rol. Familieberichten De Heer en Mevrouw F. VAN DER HOEVEN- SADéE geven met grote vreugde kennis dat God hen op de eerste Lentedlag voor de vierde maal 'n kindje toevertrouwde, dat bij het heilig Doopsel dé namen ontving GABRIELLE JOHANNA MARIA Alkmaar, 21 Maart 1952 Emmastraat 19. Op 13 April hopen onze lieve ouders J. J. KALDENBACH G M KALDENBACH KLAVER hun 12t/2 jarig Huwe lijksfeest te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is die wens van hun dankbare kin deren VRONIE AD HANS JOS SJAAK Alkmaar, Reekerstraat 24 De H. Mis van dank baarheid te 9.30 uur in de Parochiekerk van de H. Laurentius. Receptie van 23.30 u. Arendsen, Langestraat 46 •2» *£*- *4*-*^* 't1! *1* *1* ♦I*"'**-*** DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank bij de vele blijken van belangstelling, bij het overlijden van onze klei ne lieveling. JANI ondervonden. In 't bij zonder zeereerw. hr. pas toor. dr. Van Slooten, zr. Kranenburg en buren en kennissen. Namens wederzijdse ouders, H. H. v. d. Vliet M. L. v. d. Vliet- Jansen en kinderen St. Maarten B 88 Advertentiën l C. A. KERSSEMAKERS Orthop. Chirurg, Alkmaar Het bestuur van het Al gemeen Afdelings Zie kenfonds „Alkmaar en Omstreken" brengt ter kennis van de verzeker den, dat de ziekenfonds praktijk van wij'len Dr. J. Maats wordt voortge zet door de heer arts Slcijnstraat 1, Alkmaar dat de bij wijlen Dr. Maats ingeschreven ver zekerden zich kosteloos kunnen doen overschrij ven bij een der aan het ziekenfonds verbonden huisartsen; dat zij, die hiervan geen gebruik maken, geacht worden de opvolger van wijlen Dr. Maats als huisarts le behouden. Het Bestuur In Café-Restaurant te Alkmaar worden ge vraagd twee nette zusters of vriendinnen. Br. no. 1941 bur. v. d. bi. B.z.a. bekwaam huis naaister, voor alle nieuw en veranderwerk f 5 p. Br. bur. 17083 NHD. 'w of Voorjaar 1952 Bervoets' Mode-show wordt gehouden op Donderdag 27 Maart a.s. des middags van 3-5 uur en des avonds van 8-10 uur in,,'t Gulden Vlies", Koorstraat 24, Alkmaar. Toegangsprijs f 2.- inclusief Thé-complei. Kaarten in be perkte mate verkrijgbaar in ons filiaal Laat 118. Alkmaar. Wij vragen voor onze zaak te EGMOND AAN ZEE voor spoedige indiensttreding een Brieven met uitvoerige inlichtingen aan STEENENBRUG - ALKMAAR FIGUUR om GEKLEED te gaan Waarom spreekt U niet eens met onze Corsetière? Dit verplicht U tot niets. MAATCORSEITEN HOORN, Nieuwsteer 14, Tel. 4431 DEN HELDER, Breewa- terstraat 3 ALKMAAR, Hoogstr. 7, Tel. 3550. Corsetière MEVR. S. VIJSELAAR is aanwezig te: Enkhuizen, p.a. Fa. W. Smit, Torenstr. 3. iedere eerste Maandagmorgen van de maand. Andijk. p.a. Fa. Ridder de Vries, Molenweg, tel. 1901, iedere 2e Maandag morgen van de maand. Medemblik, p.a. mevr. Goedhart, Nieuwstr. 83, iedere 3e Maandagmor gen van de maand. Middenmecr, p.a. Fa. Vos Brugstr. 9. tel. 178, iede re 4e Maandagmorgen van de maand. Gevraagd zelfst. kunn. werken, bij G. B. SCHMIDT, arts, Parkstraat 1, Alkmaar. Gevr. R.K HUISHOUD STER, m. lft. bij juffr. alleen. Wed. De Roode, G. v. Assendelltstr. 26 te Heemskerk. Gevr. zelfstandig be schaafde R.K. HULP in de huishouding voor dag en nacht in klein gezin per 1 Mei. Brieven aan Eug. Adolfs, Hillegom- straat 10 II, Amsterdam- West. Gevraagd of Juffrouw voor alle voorkomende werkzaam heden. Aanmelden Restaurant KOEKENBIER, Kenne- merstraatweg 18, Alk maar, tussen 89 uur 's avonds. Gevraagd voor de morgenuren. Mevr. BAKKER, Burg, Palingstr. 7, Alkmaar. Gevraagd wegens dienst plicht van de tegenwoor dige, per 15 April a.s. R.K. of Halfwas. - Bakkerij Besse'ing, Hoogkarspel. gevraagd per 1 Juni in flir.k pensionbedrijf te Bergen. Br. met referen ties no. 17110 bur. van dit blad. Zwitsers PRECISIEWERK Met volle schriftelijke garantie. Honderden tevreden gebruikers. f257.50 Vraagt demonstratie. Payglop 9 Bij de aankoop van meubelen speelt geld eeu grote rol. Wanneer U dus zo'n grote uitgave gaat doen als meu belen kopen, overtuigt U er zich dan terdege van, waar U het beste te recht kunt. Wij b.v., zijn deskundig op het gebied van woning-inrichting en dat is voor U een garantie, dat U bij ons slechts meubelen zult vin den, die door vakmensen zijn ge maakt en die aan de hoogste eisen ■voldoen. Koop dus Uw meubelen met overleg en bespreek Uw plannen eens met ons. TE HUUR GEVRAAGD door grote fiiiaalzaak in textiel: op le stand in hoofdstraat. Event, over name goodwiil en inventaris. Br. met voil. inlichtingen onder no. 6698 aan Adv. Bur. „Die Haghe", Plein 11, Den Haag. Uit d'e hand te koop een met daarbij staande dito tuinbouwschuur en erf, staande te Kerkebuurt, gemeente Harenkarspel. Voor serieuze gegadigden inlichtingen aan het Makelaarskantoor J. JASPERS, Waarland. Te koop een met bunder best gras land op ongeveer 4 km van Alkmaar. Gelegen heid voor hét.stallen van 3 of 4 koeien. Butagas en regenwater. Bij het woonhuis is een grote kippenschuur. Het geheel is direct te aanvaarden. Br. no. 17086 bur. v. d. blad. Te koop verplaatsbare ruime houten woning Te bgvr. J. DE GORTER Nieuwesluizerweg, Sloot- dorp tel. Oostwaard 78 Vondelstr. 70, A'dam Telefoon 81853 f 10.000.kruideniers zaak. Omzet f 1100.p. wk. Zeer modern inger. Goederen factuur. Prima invent. Te Zuilen. Spoed gewenst. ONDER Met vergunning te Alk maar. Gr. zaal. Aparte Bar. Veel R.K. Clubs. Omzet per week van .f 800,— tot f 1300.—Inl. Z- W. Bureau, Alk maar, Straatweg 61. Tel. 2829. Te koop aan de Poppelmanslaan 26. Binnenkort' vrij van huur. Koopsom f 3700. e.v.t. hoge hypotheek. Vestigingsvergunning in overleg Bureau Huisves ting. Bevr. Makelaar N. F. Kuenen, Laat 196, Alkmaar, Tel. 3474. (wegens vertrek) op Vrijdag 4 April a.s., des morgens 10 uur, in Café „Duinvermaak" van de heer C. J. Bruin, t.o.v. Not. Mr. C. J. de Lange van een gedeelte van de van de heer H. L. Baron Taets van Amerongen, waaronder verschillende antieke voorwerpen als kasten, tafels enz. Voorts glas en porcelein. Kijkdag: Donderdag 3 April 104 uur. KEUR GRAS-^KLAVERZADEN Gevraagd een (16-20 jaar), die van aanpakken weet, voor tuin- en pakhuiswerk. Br. onder no. 17070 bur. v. d. blad. Gevraagd een 14—16 jaar. Jb. v. d. BUSSE, Heerhugowaard Per 1 April gevraagd wegens dienstplicht der i tegenwoordige. A. P. Ruiter, Bakkerij, 't Veld 339, O.Niedorp. I Te koop van particulier in zeer goede staat, zo wel motor als bekleding en banden. Desk. onderz. toegestaan. Te bez. en te bevr. Garage v. Wijn gaarden, Baanstraat 32, Alkmaar. Tel. K 2260— no. 3777. Te koop aangeboden wegens overcompleet „Europa Changer", radio en afstandbedie ning, in prima staat. Te bezichtigen Rest. Koekenbier, Kenne- merstraatweg 18, Alk maar. Tel. 4386. Philips i RADIO GRAMOFOONS 1115 GLD. Ziet etalages ZAADNOORDIJK W A AGP Ll-é' l-'N V - VA' K.K M A A .R. VAN DE GRASZAAD VOOft GAZONS Vooraziatisch-Egyptisch Genootschap „Ex Oriënte Lux" te houden in de Harmo nie. Lombardsteeg te Alkmaar op DINSDAG 25 MAART 1952 's avonds te 20 uur precies. Spreker: Prof. Dr. J. P. M. v. d. PLOEG, hoog leraar aan de Keizer Karei-Universiteit te Nij megen. Onderwerp: „Twee won deren der Oudheid: Ge- rasa en Baalbek". N.A.K. Te koop ongev. C. BOT, Middenweg 289 Heerhugowaard Zd. te koop gevr. Redelijke prijs, gaarne Duits kruis- sn. Br. m. omschr., hout soort, prijs, no. 1929 bur. v. d. blad. Magdalenenstraat Alkmaar Tel. 2656 Notaris C. KNOOK is voornemens op Dinsdas- 25 Maart, des morgens 10 uur en Vrijdagavond 29 Maart, nam. 6 uur, te veilen: Een grote party uitge stoomde 1- en 2-'persoons Kapok bedstellen, idem 1- en, 2-persoons Engelse en houten ledikanten, divers mooi speelgoed, 100 Weckflessen. Verder Huiskamers, Slaapkamers Fauteuilstellen Uitschuif- tafels, Hang- en Legkas ten. 1- 2- 3- 4-pits Pe troleumstellen Gasstellen Witte kolenfornuizen, delen Keukengerei, Kar petten, Lopers, enz. enz. Dinsdagmiddag, nam. 3 uur, Nieuwe Cirkelzaag machine, zeer geschikt voor boerderij, Brom fietsen. Bakfietsen, Transportrijwiel, Tan- derh, D.- en H.-rij wielen Motoren, Wasmachines, Haarden en Kachels, Stofzuigers enz. enz. Voor Dinsdagveiling kiikdaeen Zaterdag Zon dag. Maandatr van v.m. 9 uur tot nam 6 uur. Voor Vriidagveiline kiik- daeen Donderdae en Vriidagmorgen tot 1 uur VEILINGLOKAAL Magdalenenstraat 19 Alkmaar. Tel. *656. N.H. Vereniging Aan a.s. emigranten wordt onder bep. voorw. kosteloos onderw. gege ven in de Engelse taal. Verz. om inl. uitsl. schr. a. h. secr. p.a. Postbus 95 Alkmaar. (postz. v. antw. insl.) Gevraagd Jn. STOOP, Huigendijk 11, H.H.waard. Net R.K. persoon zoekt net kosthuis te Alkmaar'. Br. nr. 17104 NHD. B.z.a. nette jonge werk ster. v. Dinsd. of Don- derd. Liefdelaan 32, Alk- Invalide zoekt thuis weide onverschillig wat. Br. no. 17044 bur. v. d. blad. Te ki'gevr. 1 pers. led. liefst m. bedstel. Aangeb. lang wit zijden jurkje (1. 7 jJ, Geest 1 Alkmaar. Gevraagd schrijfbureau- (-tje) niet groter dan 90 cm. Best, Metiusgracht 12, Alkmaar. Te k. gevr. kampeerwa gentje (achter fiets) een nrimus of iets dergelijks B. Koolwijk. Heemraad- straat 4, Alkmaar. Te koop: mooi bouw- schuurtie 4 bii 2.40 m. H d„ Vries, Ruyterstr. 116, Ursem. Te koop Gebr. Cormick kunstmeststrooier 21/ m. br. K. Komen Noorddijk Ursem. Te koop 2 hoogd'rachtige ZEUGEN. Te bevr. C Zonneveld, Hoeverwea 485, Egm. a. d. Hoef. Te koop 2 makke lichte paarden, G. Oudeman. Heer Hugowaard, Nrd. Te koop collectie Rep tielen op sterk water. Brieven 17099 bur. NHD. Te k. stalen rolluiken geli. compl. lengte Dim. 5 m. L. Huiberts. L^at. 15, Alkmaar, Tel. 4671, Te koop 2-ling wandel wagen, z.g.a.n. St. Anto- niusstr. Iff, Bergen. Te koop z.g.n. zwarte mantel m. 42. Burg. Nieu- wenhuizenstr. 36, Lim- men. Aangeb. te Alkmaar, mooi zit-slaapkamer, str w., met pr. pension f 20 p.w. Br. no. 17074 NHD Te k. 4 korig Italiaans accordeon. 120 bassen m register. Br. nr. 17075 bur. v. d. blad. Te koop: z.a.n. gitaar t.b.v. Ruvterstraat U 100 Ursem. No 6 uur. Te kp. racefiets m. toe- heh.. in pr. st. J. v. d. Gragt, Bovenweg 44, St. Pan,eras. Ruilen: bovenhuis centr. Alkm. 3 k. en z.v., bene denhuis straatw. 3 k. en z.v. voor vrii huisje. Br. bur. 17095 NHD., Slaakpk. gevr. m./of z. pension, omtrek station Alkmaar. Br. nr. 1707# bur. v. d. blad.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 7