Trekpleisters op de Jaarbeurs „Opa Grot We EEN TOCHT LANGS AARDIGE EN PRACTISCHE DINGEN, VAN NIEUWE VAZEN TOT HANDIGE FLUITKETELS IT door Whvi knipjeheer en £oo$ T^a$$el woont bij ons in" Zal gewo DRAAGT U DE KOTFIEKOMMEN OOK AAN DE lets over een goede voeding de twee jaar een nieuw costuum en een prettige levensavond koopl Span Poot Men moet al een heel sterke Amerikaanse inslag hebben om de Jaarbeurs in een uurtje lijds te kunnen „doen". Vooral voor de vrouw zal dit moeilijk zijn, want er wachten honderd en een trek pleisters, grote en kleine. Talloze zaken en dingen zullen oog en hart boeien, van handige bakjes voor wasknijpers tot snoezige kommen vait aardewerk voor in de woning. Zeer veel en zeer mooi aardewerk vindt men in de collectieve stand van de Federatie van Gebonden Kunsten, de federatie, waar in verschillende beoefenaars van schone ambachten zich verenigd hebben. Er prijken kostelijke weefsels in zacht, weldadige tinten, rustige, artistieke lampen, soms van geplisseerd papier en allerlei kleinere gezellige attributen voor het interieur. Wat zegt u van 't pindastel van glanzend hout, waarvan de kleine bakjes op de rand van de grote kom weggeborgen kunnen wor den? Op de rand zitten koperen knoppen, waar de kleine bakjes precies op passen. I-Iet is weer eens een leuke variatie op het gewone pinda- of bonbonstel. Eveneens van hout is de prach tige sla-bak met bijpassend garni tuur van Deens hoornwerk. Vol gens de ware sla-liefhebbers is hun lievelingsgerecht het lekkerst, als liet in een houten kom bereid wordt. De schaal moet eenmaal met olie ingevet worden en ver volgens elke keer na het gebruik met een doekje worden uitge veegd, aldus de standhouder. Naai hij ons vertelde is deze houten kom, evenals die van het pinda- stei, uit de breedte van een stam gemaakt om te voorkomen, dat zij later krom zou trekken. Groeiende boekenplanken In dezelfde stand zagen wij boekenplanken met uitbreidings- m,.gelijkheden „tot in het onein- d.ge". De planken worden met d.ieën vastgeklemd aan rekjes, d e weer aan elkaar verbonden lu. men worden. .o kan men hele muren beslaan e laar verluidt is men hier in 't n twe, reusachtige gebouw van c. Verenigde Naties te New York a mee bezig! Deze bockenplan- k die in sets geleverd worden, zij afkomstig uit Zweden. •andinavië levert altijd goede bk, ragen voor het interieur. Zo zijn er uit Denemarken aardige vaasjes voor tafelversiering- Ze bestaan uit twee aardewerken be kers, fleurig beschilderd, die aan een zitten en met een rond hand vat opgenomen kunnen worden. Gezellig is ook het platte vaasje met ringen, eveneens van aarde werk, waardoor een koord van gevlochten riet gehaald is om het op te hangen. De bloempotjes, die aan de muur bevestigd kunnen worden, maken ook steeds meer opgang. Ze zijn in de stand van de Gebon den Kunsten weer te kust en te keur. Daarnaast ziet men sierlijke vazen, die liefhebsters van bloe men en bloeiende takken in het bloemenschikken te hulp willen komen. Een pottebakkerij bracht ditmaal een snoezig crème-kleurig vaasje, bestaande uit een uiterst smalle, ranke voet, die in een kelk opengaat. Een tak lila rhododen dron komt hier prachtig in uit en zal geen neiging vertonen om scheef te gaan hangen. Van dezelfde pottebakkerij was een origineel wit-gelakt rek, waarin koffiekommen gezet kun nen worden, melkkan en lepel vaasje incluis. Men heeft het rek maar op te nemen aan een hou ten handvat en kan er zo mee wegwandelen naar de kamer of de tuin, waar de gasten op een geurig bakje troost wachten. Mor sen is natuurlijk uitgesloten! Voor wasdag Tot de trekpleisters, waarover wij straks spraken, behoren be halve artistieke ook heel prozai- sche zaken. Daarom zijn ze ech ter niet minder wenselijk. Menige huisvrouw zou blij zijn met zo'n gemakkelijk bakje voor de was knijpers, als in het Vreeburg-pa viljoen te zien is. Het wordt met een haak aan de waslijn beves tigd, zodat de knijpers bij het op hangen van het wasgoed altijd bij de hand zijn. Men heeft het zo uitgebalanceerd, dat het bakje niet uit zijn evenwicht kan gaan. Het is uitgevoerd in zachtgroen gemoffelde staalplaat, waarop het tafereeltje van wasdag is uitge beeld. In dezelfde stand troont de me talen kolensilo, die het houten kolenhok kan vervangen. Deze si lo is helemaal rond en heeft een trechtervormige bodem, die in een tuit uitloopt. Tilt men de klep van de tuit op, dan rollen de ko len gewillig in de kit, die juist aan de tuit past. Onder deze ope ning is nog een speciale berg plaats aangebracht, waarin men het hout kan bewaren. Deze kolensilo ziet er keurig uit en moet ook bijzonder prac- tisch zijn in het gebruik. Ver schillende woningbouwverenigin gen hebben er al het oog op laten vallen. Het enige nadeel is echter, dat de silo niet meer dan twee en een half mud tegelijk kan bevat ten. Allerlei karweitjes De „huishoudrobot" weet ook de aandacht wel te trekken. Dit apparaat kan heel wat karweitjes voor de huisvrouw opknappen, luistert u maar. Om te beginnen is het een stofzuiger, waarvan men de lange steel desgewenst kan vervangen door een handvat, voor geval men stoelen of traplopers wil bewerken. Het grote zuig- apparaat wordt dan omgewisseld met een klein. Het zuigapparaat kan ook plaat: maken voor een vloerwrijver. Da! is echter nog niet alles. Steel en zuiger kunnen hele maal verdwijnen, waarna mei een mixer op de motor zet. Di mixer wordt op haar beurt weci vervangen door een verstelbare föhn om het haar te drogen ei deze föhn kan ten slotte iilaa! De huishoud-robot in actieOnderaan ziet men de stofzuiger met de korte handgreep en de kleine zuiger. Boven dient de motor weer om de mixer op gang te brengen. De koffiekommen staan al in hel witgelakte rek. Na het inschenken hoeft de gastvrouw het houten handvat maar op te nemen en ze kan de bakjes troost zo aan de hand naar de gasten meedragen, naken voor een verstuiver /oor .vloeibare was of flit. De mot hoeft niet alleen bang te zijn voor een beurt met de flit, er Zijn nog andere zaken, die hem bedreigen, bij voorbeeld cle speciale anti-motwas. Ook moet het een tegen valler voor dit alom ge- ■reesde insect zijn, dat er leeds meer motvrije wol wordt .cbracht. Op de Jaarbeurs ziet ïen wel, die behalve motvrij zelfs rimpvrij is- En wat men verder ziet op de jeurs.nog een keur van klei ne, aardige zaken, zoals fluitke-' tels met een handle aan het heng sel, waarmee men de dop kan opentrekken, vuurvaste schaaltjes om een ei in te bakken en in op te dienen en luchtdichte tabakspot ten voor manlief. 'Amerikaanse koopt meer kleren dan liaar man De Amerikaanse vrouwen be steden twee keer zoveel voor hun kleding als de mannen. Er zijn 58 millioen vrouwen boven de 14 jaar, dat is 37 pet. van de bevol king. Deze besteden 18 milliard gulden aan kleding. Wat de heren der schepping be treft blijkt uit de onderzoekingen, dat er 56 millioen mannen boven de 14 jaar zijn, hetgeen 36 pet. is van de bevolking. Deze besteden slechts 8! j milliard gulden voor hun kleding. Voor de 42 millioen kinderen beneden 14 jaar wordt 614 mil lioen gulden per jaar besteed voor kleding. Men heeft verder berekend, dat de gemiddelde Amerikaan eens in „Opa woont bij ons in". Zoiets hoort men vooral in deze tijd van woningnood dikwijls vertellen. En vaak houdt opa zich nog flink en kras, al is hij dan al in de zeven tig, en zou hij er niet op gesteld zijn om in het gezin van zijn kin deren als een patiënt vertroeteld te worden! Toch merkt hij aan al lerlei dingen wel dat hij zo jong niet meer is: hij is wat kouwelijk geworden en het eten van harde korstjes, machtige spijzen, al te vers brood of bijvoorbeeld het drinken van koude limonade geeft hem vaak moeilijkheden. Willen wij onze opa een goede oude dag bezorgen, dan moeten wij met al deze dingen een beetje rekening houden, zonder dat hij er zelf veel van merkt! Met het oog op de kouwelijkheid zorgen we voor een kopje thee of koffie of een beker warme melk op vaste tijden vooral ook kort voor het naar bed gaan! en liefst voor een warm hapje bij de broodmaaltijd. Yoghurt of karne melk geven we niet ijskoud, maar warmen ze vóór door de fles bij voorbeeld even in lauw water te zetten. Als ontbijt hebben vele oudere mensen graag een bord pap; dat geeft geen moeilijkheden bij het kauwen en maakt het bovendien gemakkelijk om dagelijks een por tie melk te gebruiken. Want melk is ook voor de ouderen een heel belangrijk voedingsmiddel, even als kaas en groente. Zo mogelijk geven we hun tevens af en toe een ei en wat fruit en verder een stuk je vlees of vis op zijn tijd. Van aardappelen, brood en an dere meelspijzen zullen oude men sen vaak maar kleine hoeveelhe den gebruiken. Daarover hoeft u zich niet ongerust te maken, want doordat zij zich meestal minder inspannen en bewegen dan vroe ger hebben zij ook minder „brand stoffen" in hun voedsel nodig. Met het oog daarop moet de voeding van oude mensen ook niet teveel vet bevatten. Bovendien 'zijn machtige spijzen en gebakken ge rechten met dikke bruine korsten voor hen vaak zeer zwaar verteer baar. Maak daarom bijvoorbeeld stamppot niet te vet en te stijf (gebruik er liever boter of mar garine dan vet of spek voor) en week hardgebakken korstjes door het gerecht even na te stoven of door er saus of jus over te schep pen. Hardgeroosterde toast en rog gebrood zijn voor de meeste oude mensen ongeschikt, evenals vers brood, dat verstopping in de hand werkt. Sommige bejaarden ver dragen ook bruin brood slecht, evenals de schilletjes van peul vruchten, krenten en rozijnen en allerlei koolsoorten (behalve bloemkool en zuurkool). Groenten moeten ook de oudjes dagelijks, liefst in een flinke hoe veelheid, gebruiken; de vitamines en voedingszouten daaruit houden hen fit en beschermen hen tegen allerlei infecties. Heel goed zijn, wanneer opa's maag deze nog ver draagt, slaatjes van rauwe groen ten ('s winters bijvoorbeeld van witlof met appel of biet of van de gele harten van andijvie met ge schrapte wortel). Snijdt de rauwe groenten hiervoor wel heel fijn! Fruit doet uit voedingsoogpunt de zelfde dienst als rauwe groente. Een overvloed van specerijen, zoals peper en mosterd, is nooit goed. Daar opa meestal toch erg gesteld is op een pittige smaak van zijn eten, kunnen wij beter flink wat onschadelijke tuinkruiden (peterselie, selderij, kervel, bies look, tijm, e.d.) en bijvoorbeeld een gefruit uitje of stukje prei, to maten of laurierblad gebruiken om de spijzen te kruiden. Met een beetje zorg kunnen we de levensavond van onze ouders zoveel prettiger maken; en heb ben zij dat na een werkzaarrv leven niet verdiend? Hulp in de huishouding Een „boodschappenmandje" van zeer licht alluminium, een wrijf- was die gegarandeerd 100 pet slipvrij is en een nieuw soort vloeistof, waarmee men zowel vloerkleden als lampekappen kan schoonmaken, behoren ook tot de huishoudelijke snufjes, die op de komende British Industries Fair te zien zullen zijn. Een ander snufje is een snelle electrische boiler, die enkele se conden nadat zij wordt ingescha keld, een constante straal water op elke gewenste temperatuur geeft. Er wordt slechts electrici- teit verbruikt zolang het water stroomt. Kokend water verkrijgt men in dezelfde tijd, die men er normaal voor nodig heeft om een ketel water op te zetten. MOETEN ZE JOU ALTIJD HOREN? De eerste dagen van April zijn de laatste dagen van de Vasten. Dan denken we nog eens heel extra aan het lijden van O. L. Heer. Verschillende ma len komt er een heel klein zinnetje in het lijdens verhaal voor, waar ik een heel dikke streep onder zou willen zetten. En dat zinnetje is: Jezus zweeg. En als je nu even kijkt naar onze nieuwe spreuk van de Jeugdbond voor de maand April: MOETEN ZE JOU ALTIJD HOREN?, dan hoef ik jullie al niets meer te vertellen. Jezus zweeg en wij kunnen dikwijls onze mond niet houden. In de les op school, bij het spel, aan tafel, in de club, altijd heb je van die jongens en meisjes, die het hoogste woord hebben. Ze zitten overal met hun „sneb" vooraan. Net als van die kippen of eendendie overal boven uit kakelen of kwekken. Laat een ander ook eens wat zeggen of vertellen en houd je mond eventjes. Om te beginnen een prachtige oefening in de naastenliefde voor de eerste week in April en de lijdensweek van Jezus, die zweeg. MOETEN ZE JOU ALTIJD HOREN? Laatst kwam de Lasso man op zijn paard door 'n heel nauw straatje in Den Bosch. Dat straatje heeft 'n leuke naam. Het heet: In den boerenmouw! En 't was er ook nauw! Er kon maar één paard door. En nu enkele vragen, kleine vrienden! Geeft antwoord! Hoe heet de Zondag van vandaag? Hoe heet de tijd, die nu vóór Pasen komt? Hoe heet de Zondag die nu komt? Wat heb je in de kerk aan het kruis gemerkt? Wat voor groot feest ts het over veertien dagen? Wisten jullie, dat dat feest eigenlijk hét feest is? In Zeeland woont er gens 'n oude man, en die man heet Opa Kip. Nu kleine vrienden van de Lassoman, tot de vol gende week maar weer! De -eendjes van de Las soman hebben 'n poosje gevangen gezeten! Waar om? Omdat er gras om het vijvertje werd gezaaid. En de eendjes eten dat gras zaad op en ze lopen het uit de grond. Nu, en dan kan het gras niet groeien, en dan moeten de eendjes maar zo lang weg! Niets aan te doen! Er zijn op het ogenblik 48 kardinalen. Wie van die kardinalen kennen jullie? In Barcelona (Spanje) is binnenkort 'n interna tionaal Eucharistisch Con gres, 'n groot feest ter ere van O. L. Heer, kleine vrienden! Dat is- mooi! Het zal zijn van 27 Mei tot 1 Juni. Weten jullie nog van die overstromingen in Italië laatst? Nu, daar zijn 273 mensen bij om het leven gekomen en meer dan 200.000 mensen hebben geen huis meer. Ook zijn er meer dan 400.000 kip pen bij dood gegaan. Ook 600 koeien en 9000 var kens. Ook nog 700 paar den. In dat kinderhuis in Hilversum is nu al voor de tweede keer brand ge weest, kleine vrienden! Wat is dat toch vervelend! In Breda is 'n Poolse kleuterschool gekomen! Dat is fijn voor de kleine Pooltjes! In Noord Holland heeft 'n jongetje van twee jaar 'n polshorloge ingeslikt! In Geertruidenberg komt 'n geweldig grote klok, waarop je kunt zien hoe laat het is. 'n Wijzer plaat van 10 m, kleine vrienden! Stop maar in je zak! Waar komt April vandaan? April koim't van het Latijnse woord Aprilis. Waar het nu precies van daan komt, weet men niet zeker. Ik heb wel eens gelezen, dat ze het laten afkomen .van het Latijn, se woord aperire en dat betekent openen. April as vroeger namelijk jle eerste maand van het jaar. Hij opende dus het nieuwe jaar. Later werd Januari de eerste maand en op de eerste dag gaf men elkaar geschenken. 1 April werd toen de dag om elkaar er tussen te nemen en Aprilmoppen uit te denken. De verras singen, die dus eerst echt gegeven werden, werden nu denkbeeldig. Pas dus op, als het 1 April is, want zegt 'n rijmpje niet: Op 1 April stuurt men de gekken, waar men wil? Oplossingen 1. De twee arbeiders de den samen 2 dagen over het werk. 2. De drie getallen, ge vormd met de cijfers 1 tot en met fl, die samen 2070 waren, zijn 493, 751 en 826. 3. De spreekwoorden wa ren: a. Wie het laatst lacht, lacht het 'best. to. Men moet roeien met de riemen, die men heeft. c. Wie wind zaait, zal storm oogsten. d. Honger is de 'beste saus. e. Het zijn niet allen koks, die lange messen dragen. Haantje Half (ii) Toen moeder Nelle hoorde, dat Haantje Half er vandoor wou, kreeg ze kippenvel van schrik. Er ging zo'n koude rilling over haar kippenlijf, dat alle veren rechtop gingen staan. „Lief kind" riep ze droevig kakelend uit, „wat haal je me nu voor een dwaasheid in je hoofd. Wat moet jij op stap met één oog, één vleugel en één poot! Blijf toch waar je 'bent. Kun je ergens anders vettere piertjes vinden dan hier? Mais en rijst vind je hier voor -het oppikken. Is er een vei liger en warmer kippen- villa dan op ons erf en zul je wel een gelukkiger en hartelijker kippenfa milie aantreffen dan hij ons? Er rolden twee traantjes uit de kraal oogjes van moeder Nelle. Maar Haantje Half liet zich niet door gevoelig heid van z'n stuk bren gen. Hij zette z'n halve borst parmantig vooruit, schudde vastbesloten met z'n kopje en zei in het latijn: „Nego!" Dat zei hij om indruk* te maken met z'n geleerdheid, maar het betekende in gewoon kip- penhollands: „Nee!" En hy pruttelde verder: „Die broers en zusjes en neef jes van mij hier zijn suf ferds, stommerds. Domme eenden zijn het en in dat gezelschap is het me on mogelijk verder te ver keren." En weer schudde hij vastbesloten met z'n kopje en kneep z'n éne oog verwaand dicht. Moeder Nelle gaf het niet op. „Maar kind, heb je dan -tooit in de spie gel gekeken en heb je niet gemerkt, dat je maar één oog, één vleugel en één poot hebt?" Nu werd Haantje Half vinnig brutaal en zei te gen moeder Nelle, die verbouwereerd stond toe te luisteren: „Kan ik dat soms helpen, dat ik er zo ongelukkig uitzie? Uit wat voor een ei ben ik de wereld ingekropen? Dat moet u toch weten!" En moeder Nelle be kende, dat het het laatste ei van het seizoen was, waar Haantje Half uit ge komen was. Zo kwam het, dat hü zo mismaakt ge worden was. Wie heet er HUGO? Hugo van Valence in Frankryk was tot bis schop van Grenoble be noemd. Maar het viel hem erg zwaar. Hy voel de er zich helemaal niet waardig voor. Zelf werd hy door angstige gedach ten geplaagd. En daarby ging 'het in zün bisdom helemaal niet goed. Er waren zoveel misbruiken uit te roeien. Driemaal vroeg hy aan de paus in Rome om hem die last af te nemen. Maar de paus stond het niet toe. Nadat Hugo een jaar had door-' gebracht in een rustig klooster, was hy fris en moedig aan het werk ge gaan. Hij reisde door z'n bisdom, sprak met zün priesters en z'n vol'k en roeide de misbruiken uit. Van gebrek aan moed was nu geen sprake meer. De H. Wil van God was nu z'n grote kracht. Vyf- tig jaar lang werkte hy als een heilig Bisschop voor z'n kudde. En toen hy niet meer kon, zond hy anderen uit, maar bleef dag en nacht bid den om zegen over hun werk. In de morgen van 1 April 1132 stierf hij plotseling. Op 1 April vieren we daarom zyn feest. Uit de school De meester vraagt: „Frans, wie was koning van Frankryk in de tijd van Jeanne d'Arc?" Frans: „Karei V2". De meester kykt verbaasd, maar toegrijpt eindeiyk, dat Frans Karei VII be doelt. Frans gaat mee met z'n tijd. Knopenprijsvraag De eerste week van April is weer aangebro ken. Dus puzzelaars van de „Wekelijkse Beurt", kyk uit je doppen. Het gaat weer om drie prach. tige prüzen ende knopenprüsvraag is zo gema'kkeiyk, dat klein en groot mee kunnen doen. Ik verwacht dus een bom inzendingen. Let op: Hier komt de knopenkwestie. Als je 22 knopen hebt, hoe kun je daar 4 precies gelijke vierkanten van maken? Dat is alles. Zet de tekening op een briefkaart en stuur die naar het adres van de krant met links in de hoek „Knopenprysvraag". Zorg ervoor je voor. en achternaam, je volledig adres, je leeftüd en ver melding „jongen" of „meisje" erop te zetten. Inzendingen moeten Za. terdag 5 April by de 'kran't binnen zyn. Komt niet te laat, puzzelaars! Een kledingstuk, dat zich over de hele linie met vlag en wimpel handhaaft, is het korte wijde jasje, de z.g. finger-top of topper. Een succes, dat in alle opzichten begrijpelijk is, want een dergelijk jasje is de sluit steen van menige garderobe. Het is gekleed en sportief tegelijk. Het heeft een zekere zwier en is daar naast uiterst practisch voor haar, die veel fietst. Vooral dit laatste is een bezigheid, waarbij het dragen van een swagger veel bezwaar oplevert. Wij schetsten enkele jasjes, waarbij wij verschillende details ontleen den aan de onlangs gehouden modeshow van Metz Co, De mouwen van deze modellen zijn zo royaal aan geknipt, dat alleen de ondermouw maar vrij van het jasje komt. Veel mouwen van deze jasjes zyn drie kwart hetgeen wel zeer elegant staat, maar het bezwaar heeft, dat men er altijd lange handschoenen bij moet dragen. Van sportiever allure zijn jasjes, die niet klokkend zijn, maar recht naar beneden vallen. Het model op de tekening is voorzien van een matrozenkraag, een geliefd detail van de voorjaarsmode 1952. ScLoonmaalt kif onze voorvaderen De schoonmaaktijd is weer aan gebroken, hetgeen betekent, dat de ene helft van het mensdom vol ijver en enthousiasme aan het poetsen is geslagen en de andere helft ongelukkig rondloopt als een kat in een .vreemd pakhuis. Troost u echter, mannen, ook uw voorvaderen hebben deze ge vreesde tijd moeten doormaken. Zij moesten op viltpantoffels door huis sluipen en daar komt nog bij, dat er vroeger nog veel meer schoongemaakt werd dan thans. Dr. H. Moquette schrijft in het boek over de vrouw in vroeger tijden: „Overdreven netheid was soms een onaangenaam gevolg van de netheid der Hollandse huisvrouw. Een eeuwigdurende schoonmaak was een bron van ergernis voor vele huisvaders, die aan de vaste jaarlijkse schoonmaak reeds meer dan genoeg hadden. De oud-Hollandse netheid is spreekwoordelijk en daarover ver baasden zich dan ook alle vreem- delingen. Dat marmeren gangen geschrobd en geschuurd, dat ven sterglazen gewassen en alle hout werk gewreven werd, tot men zich ook daarin kon spiegelen, wekte telkens de verbazing der buiten landers. Het tinwerk blonk, even als het zilver; een kast vol fraai porcelein was de trots van iedere huismoeder en het linnen moest smetteloos zijn. Het gebruik van linnen was dan >ok wel specifiek Hollands. Naar het heet zijn in Engeland onder invloed van Hollandse uit gewekenen de wollen onderkle ren door linnen vervangen en onze linnenweverijen bloeiden dan ook zeer. In 1564 leerde een Vlaamse vrouw, die met haar man om geloofsredenen naar Engeland gevlucht was, de Engelse vrouwen voor het eerst het gebruik van stijfsel. Een cursus in het stijven kostte bij haar vijf pond, terwijl zij voor het leren koken van stijf sel twintig pond ontving. Zoveel brachten deze lessen haar op, dat zij binnen korte tijd een landgoed kopen kon!" Van doorn tot speld De cineasten J. E. v. d. Dussen en K. Kahle hebben met mede werking van een naaldenfabri kant een documentaire film, geti teld Spelden en Naalden, gemaakt. De naam zegt al, wat de inhoud behelst. Er wordt een overzicht gegeven van de geschiedenis van speld en naald, beginnend in de oertijd, toen de vrouwen zich van scherpe doornen bedienden om er hun kleren mee vast te steken. Het is de bedoeling de film op middagen voor huisvrouwen te to nen, alsmede voor naaisters en alle andere vrouwen, die in haar beroep met spelden en naalden te maken hebben. Brits speelgoed De huidige populariteit van op voedkundig speelgoed komt goed tot uitdrukking op de speelgoed afdeling van de British Industries Fair 1952. Zo zijn er een electri sche „Quiz Master" (vraag- en antwoordspel) die 168 vragen en antwoorden bevat, een kinderre kenmachine die is ontworpen om kinderen „zonder tranen" te leren rekenen en een geheel nieuw soort bouwdoos, die de materialen bevat voor het maken van meubels, be weegbare vrachtauto's kruiwa gens, jeeps, schepen etc. Het nieuwste op luchtvaartge bied is een „Ariel" raketschip: een ballon, die na te zijn opgeblazen en losgelaten een korte vlucht maakt De algemen uit naar de Odenthal op roodbroeken om de eerste sympathie succes toewer belangstelling positie raakt parkersSnee spel, terwijl burgiaSpa Een moorde de leiding in lem het voorde punt voorspron komende vier zien te behoudc is de kans op ook DWS zal laten in Tiel Theole voor de Velocitas zet terwijl hetzel' proberen Elinl steken. En verder deling alleen restanten, die ontbloot. Maar ja, hl EDO toch we Heerenveen valiteit tussen een rol. Verder nog wel eer Ahead in Devt hetgeen van zegd kan worde gen Volewijcke Achii moeil Voor Achille gen weer niet strijd om de I een beslissend een Asserzege Stadion in Ams Wit kan de hoe levendig houde het in het gehe is, dat Oosterpa Groningen te spelen, hetge „baten" op zo in Arnhem ze zege. Vitesse al meermalen zet, en is in de thans weer te den komt Wag rimenten met spelers voortzei zal VSV een w der blijken van Be Quick gaan tij t ie voetballer hoofdstad, met den bij een zr- de tweede pli Enschede op kans krijgen te zetten. Slechts plaats Willem II nen uitrusten de grote match ITALIë: De de i hier gestie sportjournalist vult wekelijks in, geeft het a gezellige koffie winkeltjes, die dragen, en wac van de komend langs was er pools zo'n mass dat het gewone organiserende werk niet meei recteur moest mannetjes extr zetten en huurd administratiekai hoofdstation vc de formulieren leZWITSERLAh won een juffro prijs van meer serse francs. Z ter in een rest geld aan haar en men haar wijze zij haar vuld antwoordt voudig, ik had genomen, wieri en als het cijfer de ik een 1 in, is toch niet zo DUITSLAND we uit Mainz eerste keer van voetbalpools ii noemd worden formuliertje in genwoordiger haar. dat ze er zou nooit een dagen later rru haar een che mark overhand EERSTE KLA Volew.ckersE t Gooi—EDO Elinkwijk—Vel HaarlemAGC Theole—DWS HeerenveenF Go AheadGX EERSTE KLA L'warden-Wage O'parkersSne BI. Wit—Achil Zwolse Boys Be QuickDO VitesseAjax EnschedeRCI EERSTE KLA DHC—ADO Blèijerheideh FeijenoordRT QuickfN.)—BY MVVJuliana SVV—Sittardia EERSTE KLA Chèvremont1 Mauri tsXerx WV—NEC

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4