PEL Algemene Vergadering Stille Omgang Alkmaar RIETJE KOSTELIJK Koninklijke stewardess lil B.LO.-schooI organiseerde een webtentoonstelling Vriendelijk Alkmaars meisje met vijfduizend vlieguren Werkt aan Uw toekomst TWEEDE of EERSTE VERKOPER Steeds grotere belangstelling, zelfs van buiten de provincie Grote deelname aan Palmpaasstoet Onze Robot staande receptie Vroom Cr Dreesmarm BOUNTY Marktberichten Tot weerziens zei de Koningin Burgemeester van Heiloo Schoenenparade hij Vroom Dreesmann Kent U Pickwick.... en Bird's Eye 2.95 1.28 1.92 4.95 13.22 Natuurlijk DORRESTEIJN stoffen om op ie stoffen PAGINA z MAANDAG 7 APRIL 1952 ALKMAAR. De voetbalwedstrijd BelgiëHolland zal er wel debet aan geweest zijn, dat de Algemene Jaarvergadering van het „Genootschap van de Stille Omgang te Alkmaar" zo slecht was bezocht. Er waren slechts 12 afgevaardigden aanwezig. Voor het eerst werd deze vergadering gepraesideerd door de heer I. Vleugel, die de heer Jac. Baart, die na zijn tachtigste verjaardag, waarbij hij de onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" ontving, als voorzitter had bedankt, in het bijzonder welkom heette en hem namens de vergadering nog feliciteerde met deze onderscheiding. Van de afd. Heiloo. die met 75 man komt, doch verhinderd was ter vergadering te verschijnen, was een schriftelijk voorstel in gekomen om een stukje nieuwe organisatievorm in de Omgang aan te brengen. Tot heden was het zo, dat Stad Alkmaar, die het Lof m de St. Domirucusparochie bijwoonde de St. Laurentius- parochie is voor de Rijwielbond en de St. Josephparochie voor de buitenafdelingen het eerst de Omgang begon, omdat deze kerk het dichtst ligt bii het beginpunt van de Omgang. Met het gevolg echter, dat de mensen van de St. Josephkerk moeten wachten (hetgeen echter nooit langer kan zijn dan een minuut of tien). Heiloo stelde voor, de St. Jo sephkerk ook 'ns voorop te laten gaan en dit jaar na jaar te laten rouleien. Met de Rijwielclub wordt dit al even moeilijker, om dat die altijd al automatisch aan sluit op de groep Alkmaar Stad. De groep van de Laurentius- parochie zou dan via de Lange- straat naar 't beginpunt v.d. Om gang geleid kunnen worden. Het bestuur stond er niet afwijzend tegenover, om aan dit verlangen tegemoet te komen en zal de practische mogelijkheden van het voorstel nog eens nader onder zoeken. Misschien zou hierin al een oplossing gevonden kunnen worden, door de Loven wat lan ger te laten duren. Deze begin nen om half 1, doch de Omgang mag niet eerder dan om 1 uur begonnen worden. Het is echter zo, dat wanneer onmiddellijk na het Lof de Omgang zou begin nen, alie 3 de groepen vlot ach ter elkander zullen kunnen aan sluiten. Over enkele jaren, als de kern van Stille Omgangers be langrijk zal zijn gegroeid, zal dat niet meer het geval kunnen zijn. Zover is het (helaas) echter nog niet! Toch is een grotere belang stelling alom merkbaar. De Rijwielclub Amsterdam komt in ieder geval al met 50 man naar Alkmaar, terwijl de vergadering ook werd bijge woond door een drietal personen uit Bennebroek, waar men pro paganda voor de Alkmaarse Om gang maakt. Ook Zandvoort was aanwezig. Daar de Rijwielclub beschikt over een volledig boekje met gebeden etc. behoeven de le den daarvan geen programma te kopen. Doch er is een financiële regeling getroffen! De andere grtoepen moeten zich echter wel van een programma voorzien (20 ct.). Zoals reeds meegedeeld is de Omgang dus op Zondag 4 Mei. Het programma is tevens bewijs DAW-PLOEGEN WONNEN VAN BRUINVISSEN ALKMAAR Behalve de Helderse voetballers waren Zon dag ook de waterpolospelers en -speelsters naar Alkmaar geko men. Zii moesten echter zonder punten naar de Marinestad te rugkeren. Hoewel DAW d'e Bruinvissen met dezelfde cijfers klopte als vorige week De Ham (110), heeft DAW er veel harder voor moeten vechten. Ook voor het talrijke pulbliek was de wedstrijd aantrekkelijker. Uit het verloop van de win- tercompetitie blijkt, dat het le zevental van DAW te sterk is voor de tegenstanders. Het ver dient o.i. overweging om voor de resterende wedstrijden nog meer jeugdige spelers op te stel len, teneinde deze met het spel in hogere klassen vertrouwd te maken en om de spanning niet bij voorbaat uit te schakelen. Nu behoefde keeper van Straa- ten slechts een enkele maal handelend op te treden. De DAW-dames wisten met 40 haar Helderse zusters de baas te blijven. Het spelpeil in dameswedstriiden is nog zeer pover. Zelden ziet men de da mes tijdig vrijzwemmen en ook de balbehandeling en de taktiek laten veel te wensen over. Hier valt nog veel te verbeteren en wij zouden de dames willen ad viseren goede wedstrijden te gaan zien, waartoe deze zomer zeer zeker veel gelegenheid zal zijn. RONDE VAN ALKMAAR Hoge moyennes ALKMAAR Vrijdagavond is onder zeer grote belangstelling in het café van de heer J. Hui- berts aan het Toorenburg de 11e ronde van Alkmaar verspeeld. De organisatie van de ronde was in handen van de B.V. „De Oude Poorter" en deze vereniging kan terugzien op een zeer geslaagde ronde. Op het prima materiaal van de heer Huiberts zijn zeer hoge movennes gemaakt o.a. van Feeke. Wessel en Ligthart, resp. met 29.42, 25.00 en 20.00. De uit slag van de 11e ronde was: van toegang, dat men bij de in- Sang van de kerk moet tonen. De ooidinf en om tentie luidt: Voor sterkte bevrijding voor degenen, die het Geloof vervolgd worden. Om 2 uur wordt in de 3 kerken de H. Mis opgedragen, tot inten tie van de levende en overleden leden van de Stille Omgang. De schaalcollecte wordt in ieders milddadigheid aanbevolen, om de onkosten te helpen bestrij den. Op de Paardenmarkt wordt gebeden voor1 Zegen over onze legering, op de Steenenbrug voor de zielenrust van onze man nen en jongens, die in Indonesië gesneuveld zijn. Bij de kapelkerk voor de bekering onzer dwalende broeders. Nadat de heer Jac. Baart de vergadering met enkele enthou siaste woorden tot hernieuwing van de goede intenties had aan gespoord, richtte de Hoogeerw. Heer Deken J. Th. Jacobs, Mode rator van het Genootschap zich in een kort woord tot de aanwe zigen. Wij kunnen ons gelukkig prijzen, aldus de Deken, dat w« in ons Bisdom 2 plaatsen hebben, waar God een Wonder wrochte in Zijn H. Sacrament. In Amsterdam het wonder met het Geconsacreerde Brood, in Alkmaar met de Geconsacreerde Wijn. Wij moeten daarom de tradi tie levendig houden, omdat de verering tot het H. Sacrament een der pijlers is van ons H. Ge loof. Met genoegen constateerde de Deken dat onder de jeugd, die zo moeilijk naar zuiver gods dienstige aangelegenheden te trekken is, zoveel werkelijke be langstelling voor de Stille Om gang bestaat. De jongelui worden door zovele dingen in beslag ge nomen, zodat het tot voldoening strekt dat zij zich voor de Stille Omgang animeren. Laat deze Stille Omgang we derom een grootse godsdienstige manifestatie zijn, tot verdieping van ons H. Geloof en tot ver sterking van de devotie tot het H. Sacrament en die tot de H. Maagd, Die wij in de Meimaand op bijzondere wijze vereren, in de wetenschap, dat God ons, mensen nodig heeft, om Ziin glo rie te verkondigen. ALKMAAR. Na die H. Mis van elven verzamelden zich tal van jongens en meisjes, het zul len er circa tweehonderd zijn geweest, op het Waagplein, waar de gebruikelijke Palmpaasoptocht werd geformeerd. Ook dit jaar hadden de Kabouters en Welpen, die Jagers van St. Fidelis en de leden van het Jongensgilde veel werk gemaakt van hun palm pasen. Vooral de groepen kwa men zeer goed voor de dag en de eigengemaakte vogelnestjes waren zelfs zeer origineel. Was de deelname aan de optocht wel licht niet groter dan vorig jaar, we hadden wel de indruk dat de meisjes en jongens meer werk van hun palmpasen hadden ge maakt. De belangstelling voor het aardige folkloristische ge beuren was deze keer, ondanks de stevige wind die er stond, vrij groot. Het was voor de kinderen aar dig, dat er deze keer voor de beste palmpasen prijsjes waren- uitgeloofd. Die werden in tegen woordigheid van de H.Eerw. Deken van Alkmaar, uitgereikt aan: le prijs Ria Mors (Kabouters); 2e pnjs Klaas Zwagemaker (Ja gers-Et delis)3e pr. Louk Diercks (Don Bosco-groep)4e pr. Arie Miedema (Jagers-Fidelis); 5e pr. Ineke Mors (Kabouters); 6e pr. Jan Bakker (Jagers-Fidelis). Na afloop van de prijsuitrei king trok de fleurige stoet voor afgegaan door het stoere Vendel van de Verkenners, waarvoor adjudant v. Heusden met zijn motor vrij baan maakte, door t centrum van de stad, onder veel bekijks, naar de Kennemerstraat- weg, waar de stoet werd ont bonden. K.N.M.V. MOTORRITTEN Bij de voorjaarsmotorritten van K.NM.V. heeft A. Plevier uit Oterleek in de afd. juniores boven 250 cc met 12 strafpunten een zil veren medaille veroverd. Plevier bereed een Triumph. (Advertentie) houdt vanaf heden t.m. a.s. Zaterdag van 35 uur n.m. op de eerste étage Iedereen, jong en oud, kan deze mechanische mens vra gen stellen en het antwoord komt direct. Bezoekt deze re ceptie en maakt kennis met deze wonderlijke Robot O ALKMAAR ALKMAAR. De O. L. Vrouw van Lourdesschool aan de Oude gracht, gehuisvest in een nogal primitief aandoende ruimte en naar wij moesten vaststellen, nog niet zo goed geoutilleerd als de school van de heer H. de Winter in het Victoriepark, onze eigen Katholieke BLO-school aus, stond dit weekeind eens in het teken van welverdiende en nood zakelijke belangstelling. In enkele klaslokalen was na melijk een tentoonstelling geor ganiseerd van werkstukken van de leerlingen van alle afdelingen. Deze tentoonstelling werd Zater dagmiddag in tegenwoordigheid van een aantal belangstellenden en genodigden, w.o. de heer Wedl hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeente Alkmaar, con rector van Adrichem, enkele hoofden van scholen zoals de he ren Th. Dijkstra en L. Rietveld, door de heer C. Venniker met 'n toepasselijk woord geopend. Na een welkomstwoord van het hoofd der school, de heer G. Morel, die er op wees dat alle leerlingen aan de vervaardiging der werkstukken hadden meege- gedaan, en die de leveranciers, bijzonder de fa. van Kessel dank te voor de hulp hem geboden, ging de heer Venniker in op de betekenis van een dergelijke ten toonstelling. Deze heeft nut om dat de onderwijzer kan laten zien, wat hij met zijn kinderen berei ken kan: het is voor de kinderen een voldoening te weten iets te hebben gepresteerd en te onder vinden dat die prestatie door anderen gewaardeerd wordt. Maar vooral voor de ouders heeft zo'n tentoonstelling waarde omdat die zien, dat hun kinderen onder goede leiding tot belang rijke resultaten kunnen komen. En daarnaast, en dat geldt dan speciaal deze school, komt door zo'n tentoonstelling de school zelf weer eens in het middelpunt Wessels v. Linge Ligthart Feeke Burger Schouten 175 93 140 206 125 117 7 7 7 7 11 11 66 39 99 113 39 29 25.00 13.28 29.00 29.42 11.36 10.63 Dinsdag 8 April a.s. zal deze ronde worden voortgezet in ho tel London. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Er valt van deze voetbalzondag weinig te vertellen. Het vijfde moest thuis tegen Koedijk 2 spelen doch deze ploeg liet verstek gaan. De Junioren b verloren met. grote cijfers 102 van Zeevogels a, dat was minder mooi. De Adsp. a wonnen met O1 van HSV a, terwijl d© b-adspiranten met 5-1 verloren van HSV b. That's all. Vanavond is er vanwege de Goede Week geen clubavond; de volgende week. Tweede Paasdag, evenmin. Dus tot nader bericht. SUPPORTER OUDE ZAAK IN NIEUW KLEED ALKMAAR Op het Ritse voort is sinds 1885 de schoenen zaak van de fa. Borst gevestigd.. De zoon van de stichter, de heer W. Borst, die thans de zaak drijft, heeft het interieur daar van thans aangepast aan de eisen van de tijd. Volgens eigen ontwerp verrichtte de heer Nic. Heijnis, aannemer alhier, deze restauratie, waarbii de fraaie eiken winkelbetimmering en het keurig-verzorgde metselwerk op valt. Een naastgelegen magaziin is bii de winkel getrokken, waar door er ook een nieuwe etalage, eveneens in eiken betimmering ontstond. De etalageruimte van de zaak is hierdoor met 50 pet. uitgebreid. Het heren- dames- en kinderschoeisel staat nu in aparte vakken en de afd. Sport, zowel schoeisel voor voetbal, gymnastiek enz. als het mate riaal zelf, waaronder de nieuw ste voetballen, beschikt nu over betere expositie-ruimte. De fa. Louter bracht schilde rend de finishing touch aan. ter wijl de fa. Van Til voor d'e nieu we verlichting zorgde. Het inte rieur biedt een verzorgde aan blik en de bloemetjes geven een feestelijk tintje. Zo kreeg een oude vertrouwde zaak een nieuw kleed. der belangstelling. En dat is hier geen overdaad, want er moet heel wat verbeterd en vernieuwd wor den, eigenlijk moest ei' een nieuw gebouw komen. Bij een rondgang door de klas sen zagen wij (veel eigenge maakt), lees- en leermateriaal, carton-plakwerk, houtzaagmodel len, raffia-werk, zeer goede re sultaten van verschillende vor men van handenarbeid, boekbin den, mattenvlechten en houtbe werking. De huishoudklasse toonde handwerk en borduur en naaiwerk, w.o. speciale gelegen- heidscostumes, alles keurig en smaakvol afgewerkt. Velen zijn hier ongetwijfeld heengegaan met de troostvolle gedachte dat de kinderen hier in welke afde ling ook, volwaardig werk leren maken en op deze school met voldoende kennis worden toege rust. Tweekamp -Klaverjasclubs ALKMAAR De tweekamp tussen de beide klaverjasclubs „De Vier Azen" en „In 't Klein" waarop elke Club met tien kop pels uitkwam, geeft de volgende uitsla? te zien: In t Klein 42 ge wonnen partijen totaal 89520 pt. en 47 marsen. De Vier Azen 18 gewomnpn partijen. Totaal 89560 pt. en 39 marsen. In 't Klein won hiermee de prijs met een winst van 8940 pt., een goed re sultaat! 'Advertentie) de bekende oude klare met zijn zachte smaak, per liter 7.15 Sportdag CASTRICUM - Zondag 8 Juni zal op het Vitesse-sportpark een groot sportevenement plaats vin den, n.l. een gecombineerde gymnastiek-athletiekdag. De ath- letiekvereniging houdt een wed strijd tegen de oud-rivalen uit Spierdijk. De dames van de gym komen uit in een vijfkamp tegen dames van St. Martinus uit Vo- lendam. Gezien de grootse opzet, be looft het een interessante middag te worden. LANGEDIJK. 4000 kg witte kool 2222,20; 400 kg witlof I 51,90; II 39,20. ALKMAAR. 98 vette koeien 5001375; 390 nucht. kalveren 3072; 265 varkens 2.062.16 per. kg. AVENHORN. 10.000 kg. witte kool dene 1013; 2200 kg. rode kool 2935.60; 7000 kg. gele kool 6.9022.80; 5800 kg. uien grove 37.1039.50; gewone 37.10 —38.30; driel. 32.90; 8500 kg. bie ten lange 22.90—24.10; I 15.20— 16.50; IH 9.70—10.90; modjo 16.60 20.70; 10.500 kg. witlof I 49—56; II 45—52; III 38—43; 16.000 kg. peen II 35.30—38.10; III 35.80— 36.50; IV 20—26.40; afw. 9—27. (Van onze eigen verslaggever) ALKMAAR. Hoewel wij vernomen ha'dden, dat Rietje Kostelijk niet zo bijzonder op persmensen gesteld was zij had met 'n Amsterdamse collega 'n minder-prettige ervaring opgedaan waagden wij het toch haar, na haar terugkomst uit Amerika, om een onderhoud te vragen. En ofschoon zij vond, dat er eigenlijk niets bijzonders te vertellen viel over deze reis, was zij dadelijk bereid ons te ontvangen. En zo ontmoetten wij haar in Alkmaar ten huize van haar moeder, die zij Zondag middag even was komen opzoeken. Witlinnen California met kleurige garnering. 'n Eenvoudig meisje uit West- Friesland, blond en vriendelijk; maar vooral eenvoudig en be scheiden. Zes jaar werkt zij al bü de K.L.M., dit meisje uit Lan- gedijk; ze vloog al op alle lijnen, behalve over de jongste lijn, die naar Tokio. Maar daar hoopt zij toch de volgende maand ook heen te gaan. Toen zij drie jaar bij de K.L.M. was, vertoefde zij twee jaar in Rio de Janeiro, om daar Zuid-Amerikaanse meisjes, die bij de K.L.M. in dienst kwamen, op te leiden tot stewardess; deze meisjes verrichten haar werk hoofdzakelijk op de lijn Buenos AiresDakar. Het waren mooie jaren daar in Zuid-Amerika. Nu instrueert ze ook Nederlandse meisjes; het corps stewardessen telt zo onge veer 200 meisjes, vertelde zij. Rietje Kostelijk heeft er al zo ongeveer 5000 vlieguren opzitten en ze is dan ook al een keer of dertig de grote plas overgestoken; precies wist zij het niet te ver tellen. Voorspoedige reis. men maar kon Zij vond het fijn, dat zij met Molly Borgman was uitverkoren, om als stewardess de reis met H. M. de Koningin te mogen mee maken. 't Was een mooie reis; het weer was gunstig en alles zo voorspoedig als wensen. Tussen Schiphol en Prestwick moesten wij de lunch serveren; dat ging net nog, want om 1 uur vijftig waren wij al in Prestwick. Daar hadden wij tachtig minuten de tijd. In een gereserveerde loka liteit gebruikte het Koninklijk ge zelschap daar een kopje koffie met 'n likeurtje. Om 3.10 uur startten wij voor de grote oversteek, naar Gander. Wij vlogen op ca. 6000 meter, zo dat wij niets dan lucht en wol ken te zien kregen. Acht uren vloog de „Beatrix" met haar kostbare vracht hoog over de Oceaan. Het gezelschap bestond uit 25 personen, de be manning van 11 koppen inbegre pen. Hoewel H. M. een gereser veerd gedeelte ter beschikking stond, hield zij zich ongedwongen op temidden van de overige rei zigers; men amuseerde zich met lectuur of conversatie en Prins Bernhard hield nu en dan gezag voerder Groeneveld gezelschap m de cockpit. Tijdens de oversteek moesten de stewardessen het diner opdie nen. Dit is vooral op de Atlantic- route altijd uitstekend verzorgd, doch voor deze gelegenheid was er nog extra zorg aan besteed. INSTALLEERDE JEUGDNATUURWACHT HEILOO. De Burgemeester van Heiloo heeft Zaterdagmid dag de eerste leden van de Jeugd Natuur Beschermingswaeht ge ïnstalleerd. Kinderen van zeven scholen waren daartoe bijeenge komen in de grote zaal van „De Rustende Jager", waar zij eerst werden toegesproken door de voorzitter van de Natuurbescher- mingswacht Heiloo, die hun het een en andier vertelde over het doel en streven van deze instel ling, waarna de heer Voorhoeve uit Voorburg directeur van de Stichting „Jeugd en Natuur", hun bijbracht, welke hun taak is en op welke wijze zij dlie ten uitvoer moeten leggen, ten eerste door zelf een goed voorbeeld te geven en het vertrouwen, dat door de ouderen in hen gesteld wordt, niet te beschamen, door dus de natuur, de bomen, plan ten bloemen en dieren, vooral de vogels te ontzien en pas daar na op tactische wijze anderen op hun fouten te wijzen. Dus niet, zoals wel eens ge beurd is onder drie jongens, die het wel goed bedoelden, maar het verkeerd deden en die met pijl en boog gewapend door een plantsoen liepen te surveilleren en elkeen, die iets ongerechtigs dieed, met pijlen, die ze van ijzeren punten hadden voorzien, beschotenHeiloo is thans dus de eerste gemeente in Ne derland die een Jeugd Natuur Beschermingswaeht bezit, met zóveel leden. Tenslotte sprak de burgemees ter de jongens en meisjes toe en hij vestigde er de aandacht op, dat het gemeentebestuur gaarne heeft meegewerkt aan de tot standkoming van een dergelijke jeugd wacht en hij hoopte dan ook, dat die veel goeds zou weten te bereiken. Als de kinderen eerst maar eens begonnen met 't afsnijden en afdraaien van tak ken en het uithalen van vogel nestjes af te schaffen, dan zou er al heel wat gewonnen zijn, aldus de burgervader, die voorts hoopte, dat dit alles, voor de kinderen niet een interessant nieuwtje zou betekenen, die over een week alweer vergeten zou zijn, maar werkelijk ertoe zou bijdragen, dat het natuurschoon in en rond Heiloo in al zijn schoonheid behouden bleef. Daar na spelde hij zeven kinderen, als vertegenwoordigers van elke school, het speldje, een in brons uitgewerkt bloemmotief met hertenkopje, op de borst. Bij het naar huis gaan werd aan de kinderen een speldje uit gereikt. Na het diner ging de Koningin wat rusten in een gemakkelijke stoel. Van de bedden aan boord werd geen gebruik gemaakt. Zoals gezegd, het weer was uit stekend en de reis verliep naar wens. Na acht uren kwam New Foundland in 't zicht, dik onder de sneeuw. De beroemde Cana dese Mountain Police New Foundland is Canadees gebied vormde op het vliegveld de ere wacht. Terwijl de meeste vliegtuigen, die Gander aandoen, meteen weer doorvliegen naar New York, bleef het Koninklijk gezelschap op het vliegveld overnachten. Ook de be manning had zodoende een be hoorlijke nachtrust. De volgende morgen, om half 12 vertrok de Beatrix van Gan der naar Washington, ongeveer 5 uur vliegen. De vertegenwoor diger van de K.L.M. te Washing ton, de heer Meuser, die ter ver welkoming op Gander aanwezig was geweest, maakte de reis naar Washington in de Beatrix mee. Na een rondje boven de stad de televisie-reporters stonden nog niet gereed, toen het vliegtuig aankwam zette gezagvoerder Groeneveld om precies 4 uur de Beatrix aan de grond. Voor de landing hadden de Koningin en Prins Bernhard met een woord van dank en een tot weerziens afscheid van de bemanning ge nomen. De ontvangst was overweldi gend. Terwijl de eerste tien sa luutschoten werden afgevuurd, stond Koningin Juliana in de deuropening vaji het vliegtuig; toen daalde zij de statietrap af, om bij het 21ste saluutschot precies volgens het protocol voet op Amerikaanse bodem te zetten. President Truman verwel komde haar joviaal en hield a l'improviste een korte welkomst toespraak. Hij droeg een gewoon colbert met slappe hoed, die hij op had, toen hij H. M. naar de auto vergezelde. De bemanning mocht nog ge tuige zijn van deze grootse ont vangst en de inspectie van de troepen, doch daarna werd het vliegtuig, waarin zidh ook nog de niet-officiële personen van het gezelschap bevonden, naar een andere hoek van het vliegveld gesleept. Voor de bemanning was dit het einde van het contact met het hoge gezelschap. Graag was zij nog getuige geweest van de grootse intocht in Washington, doch de plicht riep haar; na een uur vertrok de Beatrix weer naar New York, met als passagiers, mevr. Tets van het gevolg van H. M. en de heer en mevr. Meu ser. Na een party in de befaamde Stork-Club, waar van de beman ning in tien minuten tijd een foto gemaakt en afgeleverd was, kwam men om 9 uur in het hotel aan, waar overnacht werd. Gezagvoerder Groeneveld en de chef-steward Wolders werden in New York nog geïnterviewd voor het televisiescherm. De vol gende dag bleef de bemanning nog in New York, doch Vrijdag morgen om half 7 vertrok zij (Ingez. mededeling) De fa. Vroom Dreesmann introduceerde gisteren in haar gezellic lunchroom een unieke schoenenparade. Deze parade, een première voo het Nederlandse publiek, was een bijzonder geslaagd experimen omdat men de schoen te zien ■MUG» kreeg, zoals hij tn de practijk zal wor den gebruikt, nl. aan de voet. Op deze wijze Kan men zich een veel betere voor stelling maken van snit en pasvorm, hetgeen het kopen ten zeerste verge makkelijkt. Er werd voor het voorjaar en de komende zomer een grote collectie nieuwe creaties van binnen- en buiten landse fabrikaten getoond, waaruit iedere dame zeer zeker haar keus zal kunnen maken. Allereerst zag men er een grote sortering California's In linnen en leder in buitengewoon aar dige modellen tegen zeer populaire prijzen, waaron der de zogenaamde „sllng- back"-modellen een grote plaats Innamen. Er werd ook s u d 1 n e getoond, een kunstmatig suède. waarvan eigenlijk slechts de prijs er op wijst, dat hier van een vervangingsmiddel spra ke is. Een zeer bijzondere plaats namen de „flats" ln, waar onder de ln Amerika op het ogenblik veel gevraagde ronde lijn met uitsnijding aan de zijkant Verder enige variaties op de betere flat tn vlotte modellen. De „cocktail" en andere geklede schoentjes werden in verschillende hakhoogten en ln diverse creaties vertoond. Volgens ons Is er geen bepaalde kleur, waarop bovenmatig het accent valt Wel zullen lak, camel groen en kersenrood het komende seizoen alle populair zijn. Bijzonder trok de aandacht een combinatie van flat- en hand schoentje in zwarte lak. Voor de zomer passeerden de revue enkele leuke sandaalmodellen, waarvan er veel in „multi-color" waren uitgevoerd, met kleurige bandjes en figuurtjes. Tot slot vonden wi) de creaties ln raffla-sehoenen, welke uit ItaLe worden geïmporteerd en ln vele Kleuren werden getoond, zeer ge slaagd. Van de getoonde snufjes treft u nier enkele afbeeldingen. Voor deze tn Alkmaar unieke pa rade bestond zeer grote belangstel- ing en wij wensen de fa. Vroom (te Dreesmann veel succes met dit 1 oor haar genomen Initiatief. Combinatie van flat en bandschoentje. Roodlederen ballerina. alweer met de autocar naar het vliegveld voor de terugreis met de Beatrix, die nu 44 passagiers naar Schiphol moest brengen; hieronder bevonden zich Ir. Dam me en diens echtgenote, die reeds passagiers van de K.L.M. waren, toen aeze nog in de kinderschoe nen stond. Dat was het simpele verhaal, dat Rietje Kostelijk ons deed van deze voor haar onvergetelijke reis. In vijf dagen tijd was zij even heen en weer naar Amerika ge weest en zij zat bij tafel, of ze even naar Den Haag geweest was. Vrijdagavond, toen zij alweer op 6000 m. boven de grote plas vloog, zag haar moeder bij een bevrien de relatie op de televisie het filmpje, dat van de aankomst van het Koninklijk Paar in Washing ton gemaakt was; op welk filmpje natuurlijk ook Rietje Kos telijk in de onmiddellijke na bijheid van de Koningin te zien was. Het is vrijwel zeker, aldus Rietje, dat dezelfde bemanning ook het Koninklijk gezelschap weer van dienst mag zijn op zjjn WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. LATER OPKLARINGEN Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later enkele opklaringen. Krachtige tot matige wind aan vankelijk tussen Zuid en Zuid west, later tussen Zuidwest en West. Morgen overdag iets kou der. 8 April zon op 5.59, onder 19.25; maan op 17.35, onder 5.09. terugreis. Het plan is 24 April weer naar New York te vertrek ken, waar dan Prins Bernhard aan boord komt; vandaar gaan wij dan, zo zei ze, eerst naar Ottawa, om H. M. de Koningin te halen, die zoals u weet, nog een bezoek aan Canada gaat brengen. aas-Koopjes NYLON-kousen Onze bekende Nylon kousen, in vele tin ten 4.48 PERLON-kousen geminderd 6.42 Dameskousen, Links pracht kwaliteit, met Nylon 2.95 Werkkousen, geplatteerd Sportkousen, wol/ nylon, alle maten, vanaf 0.95 Jongensblouses, blauw/wit gestreept, alle maten, v.a. 2.95 NYMPH WOL beslist krimpvrije badwol, alle kleuren Damesblouses. wit en bleu 3.65 Damesjumpers, diverse kleuren en modellen 3.95 -2.95 Herenoverhemden, vaste boord, in 4 kleuren 5.25 Herenzelfbinders, enorme sortering, vanaf 1.95 Herensokken, zeldzaam mooie kwaliteit 2.95 Dameshoofddoeken Ontbijtlakens, prima kwaliteiten 4.95 Tricot Dames japonnen. in 6 kleu ren, alle maten, v.a. en vele andere artikelen ALKMAAR EGMOND AAN ZEE Steenenbrug Broertje en zusje, zult U zeggenhet zijn allebei namen voor dessins, bepaalde figuren die men in de stof weeft. En het verschil Pickwick toont een trapvormig effect. Eigenlijk heet het in Engeland „Piek and plek", omdat er afwisselend een lichte en een donkere draad door het weefsel loopt En Bird's Eye? De naam zegt het al: een motief van „vogeloogjesdus stippeltjes. Een prachtig dessinbe schaafd. nooit te druk en toch vol leven. Maar ja, of men nu de voorkeur geeft aan plckwick of aan bird's eye, daarmee is nog niets gezegd van de kwaliteit van de stof zelf. Belde dessins komen voor in alle mogelijke kwaliteiten en soorten kamgaren. Vaar daarom op veilig kompas. Kijk of er aan de rol pickwick of bird's eye een Pejeha-label hangt. Dan weet U zeker, dat de stof uit de beste kwaliteit wol van de Australische merino's is geweven. En een kleermaker die Pejeha-stoffen verwerkt, bewijst daardoor zijn deskun digheid. Hij geeft U ook het beste advies. Want pickwick en bird's eye zijn slechts 2 dessins van Pejeha. De hele collectie van Neerlands grootste stoffenleveran- cler, Pejeha, omvat er meer dan 600. BEST FABRICS ONLY Bent U bekend met het kruideniersvak en hebt U geen voöruitzichten? Solliciteer dan bij SIMON DE WIT N.V. Wij kunnen enige jongemannen (1825 jaar plaatsen als Voor een goede kracht zijn, er goede promotiekansen. Al onze filiaalchefs en hogere functies worden uit eigen medewerkers gekozen. Plaatsingsmogelijkheid in: Amsterdam Haarlem Zaanstreek en in het centrum van het land. Indien U meer wilt weten over werk, salaris en mogelijkheden, schrijft U dan naar SIMON DE WIT N.V., Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2