Sinas DREIGENDE TROMMEN ili!! Elftal van de „afdeling" niet minder dan Hollandia V.V.W. kon niet winnen in futloze tweede helft Forward slaat opnieuw de kampioenen HET WONDER DER LIEFDE Behalve in samenwerking RADIO DREO speelde gelijk na 2-0 achterstand Gelijk spel (7-7 J tegen De Rijp Gehavend S. George verloor kansloos De conferentie Moskou Uit zuiver fruit in 57> m door OtTo Biihrs MAANDAG 7 APRIL 1952 PAGINA 5 De kleine nederlaag welke het afdelingselital Zaterdagmiddag in Hoom tegen Hollandia heeft ondergaan, zou doen vermoeden dat het een zeer spannende strijd is geweest. Jammer genoeg is dit geenszins het geval, 't Was Hollandia dat vrij regelmatig de toon aangai en waardoor de strijd bijna een eenzijdig karakter droeg, 't Was de Noordhollandse defensie, welke vol komen was opgewassen tegen het Hollandia aanvalsquintet, zodat hoge score uitbleef. schoof een bal van Jager al voor. langs doel. Wel zat Koot er vinnig tussen en trachtte hij het spel te ver plaatsen, doch telkens weer kwam de bal bijna aanstonds retour en zo ontstonden er regelmatig hachelijke momenten voor Ku- gels doel. Eenmaal dachten we dat hij door een pracht-omhaal van Bos zou moeten zwichten, doch snel reagerend sloeg hij de bal vallend uit zijn doel. Dan volgt een periode waarin Hollandia het spel te kort houdt, zodat de blauwgehemde defensie telkens bijtijds kon ingrijpen. Bij een van de vele scrimmages voor Kugels doel weet deze enkele achter elkaar ingeschoten ballen uitstekend te keren. Even later probeert Bos het met een uitstekende kopbal doch ook nu weer is het Kugel die score voorkomt, en zo kwam met blanke stand de rust. Toch waren de gecombineer- den individueel niet minder dan de rood witten, maar zoals het zoveel met dergelijke combina ties gaat, men staat te vreemd tegenover elkaar. Iedere speler maakt er het beste van maar geen.... „teamwork" zouden de Engelsen zeggen. 't Hing dan ook als droog zand aan elkaar en daarmede moet men niet aankomen bij een elftal als Hollandia. Een gunstige uitzondering maak te de Noordihollandise defensie de Graaf, Scholten en Koot. Het was deze linie die de Hollandia- aanval nogal eens in het buiten spelvalletje liet lopen. Daarachter stond Kugel, de uitstekende doelman van Kaag vogels. Ook ditmaal heeft deze doel man bewezen zijn plaats volko men waard te zijn. Door tijdig uitlopen, snel reageren op ge raffineerde kopballen en flit sende omhalen van de Hollanüia- midlvoor werd door hem menig zeker schijnend doelpunt voor komen. Moeilijk hadden de halfspelers het tegen het betere veldwerk van de thuisclub, in welk lot ook de binnenspelers deelden. De uiterst snelle Wiron-speler Holst had op de buitenplaats de grootste moeite om langs De Bakker te komen terwijl op de rechtsbuitenplaats Bouma in Bakker zijn mannetje gevonden had. Mogelijk zouden deze snelle spelers meer bereikt hebben, wanneer niet de St. Victorspeler Bos steeds weer de kortste weg naar 't doel had gekozen, doch evenzoveel keren deze weg door de geroutineerde De Rooy ver sperd vond. De St. Victorman had dit tijdig moeten inzien en zijn toevlucht moeten nemen tot lange passes naar de vleugels ongetwijfeld had v. d. Kooy, de Hollandia-doelman, voor moei lijker problemen komen te staan. Nu bleef het practisch bij een ver boogschot van Bos, vlak na de aanvang van de strijd, welke de Hollandia-goally keurig hield. Na deze kans nam Hollandia het spel al spoedig in handen en PROGRAMMA DINSDAG 8 APRIL 1952. HILVERSUM 1 402 m. 7.00— 24-00 KIRiO. 7.00 Nieuws; 715 Gram; 7.45 Morgengebed en Liturgische ka lender; 8.00 Nieuws en weerbe richten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw 9.30 Waterstanden 9.35 Gram.; 9-40 „Lichtbaken," cause rie; 10.00 Voor de kleuters; 10-15 Gram; 11.00 Voor de vrouw 11.30 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Me- tropole orkest en solist; (12.30- 12-32 Land- en tuinbouwmedede- lingen); 12.55 Verzoekprogramma 13-00 Nieuws en Katholiek nieuws 13.20 Nieuws van de Luchtmacht; 13.25 Amusementsorkest en solist 14.00 Klassieke muziek; 15.15 Gram.; 15.30 „Ben je zestig?"; 16.00 Voor de zieken; 16-30 Zie- kenlof; 17.00 Voordracht; 17-15 Voor da jeugd; 17.45 Regerings- uitzending: Dr. Ir. L-J. Vroon ,,'t landbouwvraagstuk in Suriname" 18.00 Nieuws; 18.15 Reportage bezoek Koninklijk Paar aan de Verenigde Staten van Amerika; 18-30 R.V-U.: Dr. C. van Rijsinge: „Verleden heden en toekomst van het Nederlandse landschap" 19.00 Sportpraatje; 19.10 Gram.; 19.40 „Dit is leven," causerie; 1950 Gram.; 20.00 Nieuws en weerbe richten; 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van; 20-15 Maas trichts Stedelijk Orkest; 20.30 Lij densmeditatie; 21-30 Gram.; 21.40 Viool, strijkorkest en clavecimbel 22.05 Gram.; 22.46 Avondgebed en Liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15 „Gezond gezin," causerie; 23-25 Nationale schaak kampioenschappen; 23.3024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II- 298 m. 7.00 AVRO; 7.50 VPRO; 8.00— 24.00 AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgym nastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Dagope ning; 800 Nieuws; 8.15 Gram.; 900 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11-00 Voor de zieken; 11.30 Piano recital; 12 00 Gevarieerde muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen: 12.33 Voor het platteland; 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.; 13.20 Promenade orkest; 14-00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.; 14.40 School radio; 15.00 Gram.; 15.30 Onze Amerikaanse Buren; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kleuters; 16-50 Kin derkoor; 17.15 Gram.; 17-30 Alt en piano; 18.00 Nieuws; 18.15 Re portage bezoek Koninklijk Paar aan de Verenigde Staten van Amerika 18.25 Lichte muziek 18.55 Voor do kinderen: 19.00 Pianospel 1915 „Paris vous parle"; 19.20 Jazz-Sociëteit; 19.50 „Voor bur ger en militair", causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Amusementsmuziek; 21.15 AVRO- allerlei: 21.20 Vragen beantwoor ding; 21.35 - Amusementsmuziek: 22.05 „Dit is' Uw land. Uw volk", klankbeeld 22.35 Gram 22.45 Bui tenlands overzicht; 23.00 Nieuws 23.1524.00 Gram. TELEVISIE-PROGRAMMA DINSDAG 8 APRIL 1952 Experimenteel Televisie-programma van de V.A.R.A. 20.1521.45: 1. „Er komt een vriend vanavond". 2. Bezoek Kon. Paar aan de Verenigde Staten van Amerika. 3. Weeroverzicht. 4. Het Koperen Stelenfonds. Pauze. 5. Sehermdemonstratie. Na rust waren Tromp en Vos vervangen door Dekker van WFC en Vos van Berkhout. Deze wij zigingen brachten door het reeds gememoreerde gemis aan team work ook weinig verbetering en wanneer Kunnen, naar buiten zwenkend goed voorzette, nam Bos de bal meteen op zijn schoen en hoog onder de lat 'verdween de bal in de touwen. Nog tal van kansen kwamen voor de roodwitten. Jager knalde eenmaal tegen de lat en de rest was voor Kugel. Van de enkele uitvallen van de gasten strandden er nog op buitenspel van de Wiron-links- buiten en zo verstreek de tijd zonder verdere doelpunten. Het is DREO niet mogen ge lukken van de thuiswedstrijd te gen Knollendam een overwinning te maken, zodat de laatste com petitiewedstrijd tegen Uitgeest in een overwinning moet worden omgezet om degradatie te ont gaan. Knollendam won de toss en trachtte met de zeer sterke wind in de rug de defensie van DREO te doorboren. Aanvankelijk lukte dit nog niet want de achterhoede van DREO vocht verbeten tegen storm en voorhoede van Knol lendam, krachtig gesteund door de middeniinie. Enkele goed ge richte schoten wist Berkhout uit zijn doel te weren maar in de 15e minuut moest hij capituleren voor een ver schot van de rechts half van Knollendam welke via het been van de keeper in doel verdween. 01. DREO hield goed stand en wist zelfs enkele malen gevaarlijk voor het doel van de tegenpartij te komen. Een listig schot van midvoor Tromp wist de keeper te keren maar Knollendam wist nog eenmaal te scoren door de linksbinnen 02. Tot tweemaal toe wist DREO nog een corner te forceren welke echter in de stand geen verande ring bracht. Na de rust was het een stug verdedigend Knollendam die al vechtende tegen wind en DREO- spelers het doel trachtte schoon te houden. Maar toen Vendel 'n hard schot naar voren zond was het Veldboer die de stand op 12 bracht en in de 20ste min. was het Jan Verdonk die zijn hard werken beloond zag en met een prachtig doelpunt bracht hij de stand op 22. Nog vele scho ten werden op het doel van Knollendam gericht maar het ge lukte DREO niet de winnende goal te maken. Scheidsrechter luyse leidde de wedstrijd correct. OLYMPIADE 1956 TOCH IN MELBOURNE LAUSANNE (Ass. Press) Het internationale Olympiade Comité heeft bekend gemaakt, dat het accoord gaat met de schik kingen, welke zijn getroffen voor het organiseren van de Ol. spelen 1956 te Melbourne. Het comité heeft Melbourne een jaar geleden uitgekozen maar tot voor kort scheen het twijfel achtig of de beschikbare stadion ruimte, accommodatie en finan ciële steun het houden van de spelen in Australië mogelijk zou den maken. Onder matige belangstelling vond bovengenoemde wedstrijd plaats. VVW trapte af en had de vrij sterke wind, die van doel tot doèl stond, tegen. Het eerste kwartier kenmerkte zich door prima technisch spel van VVW, dat verschillende ge vaarlijke aanvallen ondernam, welke echter geen doelpunten opleverden. De achterhoede van de Rijp had evenwel haar handen vol en slechts 'n enkele maal kwam er enige opluchting als de De Rijp-voorhoede een uitval deed in de richting van het VVW-doel. Eindelijk weet de Rijp het spel toch te verplaatsen. Herhaaldelijk komt het VVW- doel in gevaar, doch mede dooi de wind zijn de schoten slecht gericht. Dan volgt een VVW- aanval. Tot viermaal toe wordt de bal ingeschoten, doch 'n doel punt blijft uit.^Na ruim 20 min. trekt de voorhoede van de Rijp weer ten aanval. De keeper ziet het gevaar er niet van in, beoor deelt een ingeschoten bal ver keerd en het is 10 voor de Rijp. Hierna geruime tijd een gelijk opgaand spel, dat op behoorlijk peil staat. Toch zijn de WW- aanvallen iets gevaarlijker en de achterhoede van de Riip moet al les in het werk stellen om doel punten te voorkomen. Zo weet zij bij een der VVW-aanvallen slechts te redden ten koste van een corner. Schouten plaatst de bal netjes voor het doel, waarop Molenaar met een keihard schot de partijen op gelijke voet brengt 1—1. Was de eerste helft van de wedstrijd zeer aantrekkelijk de tweede helft kenmerkte zich door Door in Edam met 50 van EVC te verliezen werd de degra datie van St. George een feit. Voor de rust wogen beide partijen vrijwel tegen elkaar op, maar na de rust was EVC overwegend sterker. St. George verscheen met 6 invallers in het veld voor spe lers die om diverse redenen niet waren verschenen. Dit gehaven de elftal heeft EVC vooral voor de rust behoorlijk partij gegeven en het zag er naar uit dat de rust met blanco stand zou ingaan. Wat EVC ook probeerde er was geen doorkomen aan, de mooiste kan sen werden gemist en zelfs wist St- George hot de ÉVC achter hoede danig moeilijk te maken. Invailler doelman Doodeman weerde zich als een leeuw en de achterhoede wist met enthousias me elke aanval te keren. Ongev. 10 minuten voor de rust wist EVC toch nog de leiding te neimen. Uit 'n ongevaarlijke aanval van EVC kwam de bal bij Ter Wal, die een schot op doel loste. De bal stuitte tegen een St. George back het doel in en EVC had de leiding. Na de rust kwam St. George er sporadisch aan te pas, het was steeds EVC dat de toon aangaf. Al heel spoedig doelpuntte Ter Wal tweemaal achtereen en be zorgde EVC een 30 voorsprong en daarmee de overwinning. St. George liet zich niet zomaar van het veld vegen en vocht dapper terug om toch maar de eer te redden. Het mocht niet baten; deels door onbesuisd schieten en ook door d'e storm werden enige kansen onbenut gelaten. EVC voegde er in het laatste kwartier nog 2 goals aan toe. Door deze overwinning heeft EVC zijn kans op de titel behouden, terwijl St. George na'ar de afdeling is gede gradeerd. futloos spel, dat nauwelijks het aanzien waard was. VVW, dat nu het windvoordeel had, wist dit niet uit te buiten. Het plaatsen was vaak bedroevend slecht en hier werd weer bewezen, dat het spelen met de wind in de rug ook zijn moeilijkheden heeft. De Rijp ziet, dat de wedstrijd niet behoeft te worden verloren en weet, mede door het matte spel van de thuisclub in de aanval te komen. B;j een VVW-aanval volgt een goed gericht schot. De keeper is reeds geslagen, maar een der backs brengt redding. Er is dan 20 minuten gespeeld. Het spelpeil zakt zienderoge. De Rijp brengt er nog het meeste van te recht. Eén minuut voor het einde nam zij bijna nog de leiding, doch de lat bracht hier voor VVW nog redding. Direct daarop fluit de scheidsrechter voor de laatste maal. Hockey: FRANKRIJK-ENGELAND 0—2 RIJSSEL (ANP) Engeland heeft de landenwedstrijd tegen Frankijk met 2—0 gewonnen. Adverte Vijfhonderd personen, econo men en zakenlieden, uit alle oor den van de wereld hebben gehoor gegeven aan de uitnodiging om deel te nemen aan de „Econorm sche Conferentie van Moskou" welke duurt tot 10 April a.s. Men bedenke, dat deze 500 lang alle maal geen communisten zijn, of met het communisme sympathi seren. Dit maakt de zaak in we zen diep tragisch, omdat deze conferentie één Van het wereldtoneel grote comedie is, van het be gin tot het eind. Van het eerste ogenblik af, dat voor de conferentie propaganda werd gemaakt, deed men het in Moskou voorkomen, alsof de bij eenkomst geheel los stond van de communistische partijpolitiek. Hier klopt iets niet! Het initiatief is uitgegaan van de communis tische „Vredesraad", naar aanlei ding van een resolutie. Derhalve een voorstelling van zaken, die de reinste camouflage betekent. De organisatoren in Moskou stelden het voor, alsof de confe rentie een middel zou zijn om meer contact te verkrijgen tus sen de zakenlieden van Oost en West. Welnu, een ieder kan we ten, dat er geen Russische han delslieden bestaan, omdat de ge hele handel van de Sovjet-Unie een zuivere staatsaangelegenheid is. Andfers niets! Voor het parti culiere bedrijfsleven is in Rus land geen plaats. En wat men in Hongarije, Tsiecho-Slowakije, en Bulgarije en Roemenië met het bedrijfsleven en de particuliere bezittingen heeft gedaan, is jaren geleden reeds geschied in de Sov jet-Unie. Er zijn natuurlijk eco nomen en leiders van bedrijven in Rusland, maar al deze mensen zijn staatsambtenaren en staan onder de strengste controle. Geen enkele van de vrije vak organisaties heeft op de uitnodi ging gereageerd. Tekenend is het antwoord van Al Havs. voorzit ter van de internationale vakbe weging voor machinisten, waar van de zetel in de V.S. is. Hays heeft aan het initiatiefcomité ge schreven „Wij geloven niet, dat er een basis van wederzijdse hulp tussen de arbeiders van Rusland en die van Amerika zal kunnen voortkomen uit een conferentie, die onder het wakend oog van de Russische geheime politie wordt gehouden. Dit is nauwelijks een atmosfeer voor werkelijke vrij heid van discussie." De doelstelling heet dan te zijn het bevorderen van de handel tussen Oost en West. Maar het is allerminst de opzet van Russische zijde, deze handel in dienst te stellen van een verhogen van het welvaartspeil der volkeren. Van een staat, die gebruik maakt van moderne slavernij kan men dit moeilijk verwachten. Moskou heeft nog altijd ge weigerd om een neutrale com missie van de V.N. in de gelegen heid te stellen een onderzoek in te stellen naar de arbeidsvoor waarden en de dwangarbeid in i de Sovjet-Unie. Zij, die deel ne- 1 men aan de conferentie dienen te beseffen, dat de producten over welker uitwisseling wordt gesproken, hoogst waarschijnlijk onder de meest mensonwaardige toestanden zijn gemaakt. De conferentie beoogt in wezen niets anders dan de versterking van de defensieve kracht van de Sovjet-Unie. Een officiële uitla ting in een wekelijks bulletin van het Tsjechische ministerie van buitenlandse zaken bewijst deze stelling. Daarin staat te lezen „Bij het vaststellen van de ruil voet, moeten wij nauwlettend toe zien, dat het communisme en de strijd voor de vrede gediend wor den en dat wij onszelf niet ver zwakken." Wanneer dit een op vatting is van het communistisch bewin'd in Praag, zou men er in Moskou dan anders over denken? VIII. GETROFFEN MONK BRENGT SLECHT NIEUWS. Wyatt had vissen en eenden ee_ schoten in de rivier en wierp een bundeltje ervan naar Mohair: Eet er maar eens lekker van! Mo hair grinnikte en trok een vies ge zicht. Vis en eend, zei hij tegen Peach- tree, niks dan vis en eend. Ik geloof dat ik zelf kieuwen begin te krijgen. Peachtree haalde de schouders op. We komen hier nooit meer uit, vervolgde Mohair. Wyatt's gezicht was weer als staal, toen hij Mohair toebeet: Hè! Ik hoor die taal niet graag. Luistert allemaal eens even naar me! Ser geant Shane en zijn peloton wach ten op ons bij die Indiaanse graf heuvels. Vandaar is het nog maar een paar uur lopen naar mijn ei land. Daar zijn we veilig. Vandaar zenden we een koerier naar het hoofdkwartier. Onthoudt het goed: W,e komen hier levend uit. En eet nou die vis op, zodat we kunnen opbreken! Met elke dag. die verstreek, na derden Wyatt's mannen dichter tot de ontmoeting met Sergeant Sha ne en zijn mannen. Laat in de na middag toen zij een kromming in de rivier vonden, werd alles plot seling stil. Zelfs geen vogelkreet was te horen. De lucht leek geladen te zijn met de dood. Niemand be hoefde de mannen te vertellen, dat ze eindelijk, na een dagenlange tocht vol ontbering, de legenda rische begraafplaats naderden van de Seminoles. In een uitloper van het moeras lagen daar de Indiaanse grafheuvels. Voor het eerst na het opblazen van Fort Infanta hadden de mannen droge grond onder de voeten. Captain Wyatt hield dek king en bootste de roep van de uil na. Er kwam geen antwoord. De sfeer was hier weinig minder dan luguber. Op lange staken waren doodshoofden gestoken, die bleek (Naar de Warner Bros jilm in tech nicolor „Distant Drums" met Gary Cooper en Mari Aldon. Alleenrecht van publicatie voor Nederland: Unitas-Pers). Volgende aflevering: DE GEEL BESCHILDERDE DOOD begonnen te lichten in de invallen de duisternis. Onafzienbaar ver reikten de grafheuvels, met stro af gedekt. De kano's werden op de kant ge trokken, de omgeving werd ver kend. Van Shane en zijn mannen was geen spoor te bekennen. De mannen waren onrustig, geïmpo neerd door de sinistere omgeving. Wyatt bespeurde de broeiende sfeer onder zijn getrouwen. Hij ging op een kano zitten. De wach ten waren uitgezet Het is wel interessant te weten, hoe de Seminoles hun doden begra ven. zei hij. Ze plaatsen hun doden in half zittende houding en beschil deren ze in oologskleuren. Naast hen wordt voedsel gezet en ze krij gen een wapen in de hand. Daarna worden ze bedekt met zand. Met een groot opperhoofd, zoals die daarginds, wordt tegelijk een pas geboren kind begraven. Waar is dat goed voor?, vroeg Luitennat Tufts. Wel, ze geloven, dat de ziel van het gestorven opperhoofd dan te rugkeert en bezit neemt van het lichaam van dat kind. Op dat ogenblik naderde Peachtree. Kan iv U even spreken, Cap tain? Wyatt bgreep. Hij zag de verstolen blikken van zijn maftnen. Kijk eens, Captain, niet dat de mannen bang zijn, maar ze dachten Veemarkt Utrecht UTRECHT, 5 April veemarkt te Utrecht Op de werden he den aangevoerd 4376 stuks. Run deren 1353, waarvan 312 tbc vrije markt. Graskalveren 124, nuchte re kalveren 1750, schapen 192, lammeren 73, varkens 224, zeu gen 283, biggen 535 en bokken en geiten 42. De prijzen variëerden voor stie ren van' 400 tot 775, kalfvaarzen 650-900, graskalveren 175-300, nuchtere kalveren 35-48, pinken 350-500, melkkoeien 750-950, kalf- koeien 750-1000, vaarskoeien 525- 775, schapen 100-140. lammeren 30-40, magere varkens 60-110, zeugen 300-400. biggen 40-68, bokken en geiten 13-40. De han del in rundvee en schapen rede lijk. Varkens en biggen willig. Nuchtere kalveren redelijk. zo. Captain, dat ze nu hier toch wel weg konden gaan. Wyatt liet een beetje hooghartig de handen rusten op de heupen. Zijn stem was zonder klank. Ze weten wel beter. We wach ten hier op Shane!, zei hij. Peachtree aarzelde even. Ja, natuurlijk-... maar ze dach ten zo, dat Shane al lang hier had moeten zünehwel, dat hü misschien helmaal niet meer komt. Wyatt schudde vastberaden het hoofd: Wij blijven hier wachten. Vertel ze dat maar; Peachtree knikte. Wyatt wendde zich tot Judy: en wat denk jij ervan? Ben je ook met de anderen van mening, dat we hier maar weg moeten gaan? Judy glimlachte. Wil je mij wat vragen, of iets vertellen? Alebei, antwoordde Wyatt. Jij mag die Sergeant en die oude trapper wel, is het niet? Ik mag ze allemaal wel, zei Wyatt. Dat maakt het moeilijk. Quincy zuchtte. En dan ben jij er nog. Jij wilt immers terug naai- Savannah? Wat wil je mij eigenlijk zeggen? vroeg Judy, dat ik misschien NIET naar Savannah wil? Waarom vraag je mij eigenlijk iets? Je bent toch al vastbesloten. Ik weet dat we hier blijven. Op dat ogenblik werd de rust ver broken door een uitroep van luitennant Tufts: Captain, daar komt iemand aan! Verspreiden! In dek king!, beval Wyatt. Verborgen in hét groen wachtten de mannen ademloos af. Een zacht geritsel kwam deeds dichterbij Wyatt hief zijn revolver. D# struiken weken van een. Het was Monk. Zijnge zicht was bebloed, lij strompelde een paar oassen en viel toen on machtig neer. Doodsbleek sprong Quin cy op hem toe en onder steunde hem. Waar Shane?!, schreeuwde hij. Wat is er gebeurd?; zmm, en viel machtig neer. toen on- Voor de tweede maal hebben de kampioenen uit de Se klasse A het Amsterdamse O.V.V.O., moeten zwichten voor de Hoornse zwart-witten. Ondanks het weer meespelen van de honkballer Urbanus bij O.V.V.O. en ondanks het gemis bij Forward van Groot en Zandbergen waarvoor de Zwart en Lieshout mee speelden, wist Forward tot tweemaal toe de leiding te nemen om deze de laatste maal niet meer af te staan. En zo klopte Forward twee maal de kampioensploeg van haar afdeling, het zelfde Forward dat van de hekkesluiter even zoveel malen heeft verloren. Voor Forward is deze compe titie dus wel met veel verrassin gen verlopen, of zou de wil om tewinnen niet altijd aanwezig zijn geweest bij de zwart-witten? De wedstrijd tegen O.V.V.O. be- fon om 12 uur. Voor de aanvang ood Forward de kampioensploeg bloemen aan, welke in dank en met een revanche-idee op de in Hoorn geleden nederlaag werden aanvaard. Mogelijk heeft dit woordje van de O.V.V.O.-aanvoerder als olie op het vuur gewerkt, want For ward dat met de wind in de rug vermocht te starten, zat er ge ducht op. Wel wist O.V.V.O. de strijd meermalen te verplaatsen doch hun handig en geraffineerd spel bleek ook nu weer niet pro ductief te zijn. Na 20 minuten dacht een van de O.V.V.O. backs dat Hart, die snel opbracht, de bal zou afgeven doch deze liep door, lokte de O.V.V.O. doelman uit zijn doel en had toen geen moeite de bal in het verlaten doel te plaatsen (0—1). H v De O.V.V.O. aanvallen werden hierna vinniger doch Forward sloeg terug en bleef mede door het windvoordeel gevaarlijker, doch ondanks enkele goede kan sen bleef de stand tot rust 01. Na de thee liep de thuisclub hard van stapel en moest For ward alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. 'Baas en de Vries waren echter goed op dreef. Toch konden ze niet verhinderen dat na een kwartier spelen de rechtsbinnen met een vliegend schot de stand gelijk maakte Er ontwikkelde zich nu een felle strijd om de leiding. Ondanks de tegenwind onderneemt For ward herhaalde malen gevaarlijke aanvallen. Ongeveer een kwar tier voor het einde loopt Hart uitstekend door op een goede pass van Van de Pol en met een hard laag schot geeft hij Forward opnieuw de leiding, welke ze on danks herhaalde pogingen van O.V.V.O. niet meer afstaat. FEUILLETON De man is niet gek. Ter wijl ik in zijn huis was, heb ik een gesprek afgeluisterd, dat destiids zeer duister voor me was, maar d'at me nu geheel duidelijk is geworden. Jacques Sardon was jouw handlanger en met hem trof je schikkingen voor mijn dood. Neen! Neen! zei Carlos. Ik zeg, ja. ja! antwoordde zijn neef. Hij was jouw handlan ger, hii trof de schikkingen die jij wenste, maar ze misten doel en het lot bracht mii op zijn drempel of liever in zijn ach tertuin toen ik juist op het punt stond opnieuw gevangen genomen te worden. Dat was zelfs iemand als Sardon te mach tig. Z ij n gemeenheid bleek ten slotte haar grenzen te hebben. Hii. die betaald was om mii uit de weg te ruimen, werd mijn hulp. O, maar jij neemt aan.... Niets! Hii was jouw hand langer, maar jii was de werke lijke verrader, niet Sardon, niet de bewaker, die hii gebruikte. Zij hadden weinig te winnen bij mijn dood alleen de som die jij hun betaalde, terwijl voor jou mijn dood het onbetwiste bezit betekende van het legaat, dat onze oom mii had nagelaten en dat jii .ie reeds had toe geëigend O, maar dat was wettig. Je d'ood scheen buiten twijfel te zijn. Maar toen je naar Noumea vertrok, wist je. dat ik niet dood was! Je vergeet één ding. sta melde Carlos, en je neemt veel tp veel aan op losse gronden. Inderdaad? Ik zal blij zijn, als je dat duidelijk wilt maken. En als je mijn vermoedens te niet kunt doen, geloof me dan zal ik meer dan blii zijn. Je veronderstelde, dat ik wist dat jii het was. die naar He Nou was gegaan om voc.r de misdaad te Parijs te boeten. In werkelijkheid had ik slechts Stella's woord, dat een man. die jouw naam had opgegeven daar heen was gezonden en er was in het geheel geen bewijs van 'het feit. Je vergeet iets. dat hele maal geen kwestie van veronder stelling is, hernam Juan Caba dos langzaam. Je ziet het feit over het hoofd, dat de bewaker, voordat hü werd doodgeschoten, heeft bekend dat hii werd be taald om mii te doden en wel door de persoon, die voorgaf mijn ontsnapping te willen be werkstelligen. Je weet, wie dat was: het heeft geen nut te trachten, de feiten te verdoeze len. Als je niet wist of geloof- dat, dat ik Juan Cabados was, waarom kocht je die bewaker op lie Nou dan om om mii te doden? Wat voor andere reden kun je met mogelijkheid hebben gehad? Het was het legaat van mijn oom! Er zijn honderden mannen in de wereld, die een moord zouden laten plegen of zelf plegen, voor zulk een grote som en ik veronderstel, dat jij tot die categorie behoort. Carlos Cabados besefte, dat de bewijsvoering te sterk voor hem was. Hij bestreed de bewering van zijn neef niet. Hii stond een ogenblik zenuwachtig met ziin stok in de grond te prikken toen vroeg hii op gesmoorde toon: Wat ben je van plan te doen? Dat weet ik niet, antwoord de Juan Cabados openhartig. De man, die op lie Nou stierf, was mijn vriend en jij bent verant woordelijk voor zijn dood. Hii was een waar vriend. Henri ik weet niet wat te doen. Eén ding. je zult er voor hebben te zorgen, dat bet legaat van miin oom aan mij wordt uitgekeerd. Daar sta ik op. Dat d at zal geen moei lijkheden opleveren, antwoordde Carlos haastig. Ik zal het als miin plicht rekenen er met de familie-advocaat over te spreken en hem de stand van zaken uit te leggen. Je zult het geld in zeer korte tijd hebben. Ik weet niet. wat ik ove rigens zal doen, hervatte de schilder. Het zal geen goed doen nog verder" in de modder te roe- rem Henri is dood en de be waker is dood terwijl ik, die had moeten sterven, leef! Ik heb te veel respect voor onze familie naam om hem te besmeuren, door jouw gedrag wereldkundig te miaiken. Dus uitgezonderd de verwijten, van je geweten, ge loof ik, dat je zult ontkomen aan de consequenties van je misdaad, maar als ik in jouw schoenen stond, zou de wroe ging over wat ik had gedaan, meer zijn dan ik zou kunnen verdragenMaar bovendien zul je wel niet ontsnappen aan nog andere onprettige dingen. Wat bedoel je? vroeg Car los angstig. Ik bedoel, dat ik veronder stel dat Jacques Sardon wel deel zal nemen aan een bestraf fing, d'ie nog te wachten staat. Hij is een slimme schurk en wetend wat hii weet, zal hii zich de gelegenheid waarschijnlijk niet laten ontglippen. Neen, Carlos Cabados, je hebt je in zijn handen overgeleverd, en je zult niet geheel en al ontsnap pen aan de straf op de misdaad. Het gericht zal komen als een gewapende man of als een afperser. Ik benijd je niet om de jaren, die vóór je liggen. Zonder een woord te spreken, keerde hii zich om en ging heen. Niet eenmaal keek hii om. De man. die hii verlaten had. keek hem na met kwaadaardige blik ken. Ziin gelaat vertrok zich krampachtig. - Ontsnappen, mompelde hii, ontsnappen! Als ik een revolver had, zou er voor jou, geen ont snappen zjin. Maar revolver of geen revolver wat geeft het? Pedro is er nog! We zullen zien. we zullen zien! Hij hervatte zijn weg huis waarts. Nu liep hii vlug, als een man, die verteerd wordt, door ongeduld. Toen hii op het kas teel aankwam, ging hii naar ziin kamer en schreef een brief ie. Hii verzegelde het en schelde de huisknecht.(WorSl vervolaai

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5