PELS' Passie-spel „Bar-Abbas D.D.D. schakelde Helderse Damclub uit Vijf en twintig borrels en nóg niet dood! Op zoek naar brandkranen School voetbaUoumooi 1952 van de R. K. Jongensscholen De e var Ro Oude Genever Oude Genever Fa. Th. Kraakman Zoon AGENDA Zeer gave opvoering van soms toch aanvechtbaar stuk ADVOCAAT Om het damkampioenschap Verkrijgbaar bij GAZELLEHUIS - Ritsevoort 41 - Alkmaar Politierechter Alkmaar BLOEMEN Speurtocht van Bergense brandweer De diefstallen op de Rijkswerf r ACJI NA 1 DINbUAU APRIL 1952 Zeventien katholieke scholen hebben ingeschreven met één, twee of meer elftallen voor het Schoolvoetbaltournooi 1952 en 17 wedstrijden staan op 't program ma voor a.s. Woensdag 9 April (le ronde). Dat wil zeggen, dat 374 jongens op de velden van Alkmaar, Heiloo, Egmond a.d. Hoef, Limmen, Bergen en Oudorp hun voetbaldrift kunnen uitvie ren in sportieve kamp met als in zet, de eer van hun school. Nog daargelaten de vele scholieren die langs de lijn hun schoolelftal gaan aanmoedigen en de vele on derwijzers, die hun pupillen bege leiden of een wedstrijd fluiten. Zo bezien is 't een schoolgebeur- tenis, die zijn climax zal hebben op de Nationale Bevrijdingsdag, wanneer de drie eindwedstrijden zullen gespeeld worden met als inzet de mooie „wisselbeker". Het programma voor morgen luidt als volgt: Afd. C: Warmenhuizen IXAlovsius II 3.30 B: B.L.O. I—Heiloo II 2.30 A; Bavo IIEgmond B. II 230 E: Adelbertus IIEgm. a.d. Hoef li 2.30 C: Willibrordus II—Oudorp II 2.30 I. Afd. B: Bergen IIAdelbertus I 3.30 C; Heiloo IAloysius I 1.30 E: Egmond B. IEgm. a.d. Hoef I 1.30 H: Willibrordus ISchoorl I 2.30 G: Warmenhuizen IBavo I 2.30 B; Limmen IOudorp I 3.30 A. Afd. A: ULO III—Willibrordus A 2.30 D ULO V—ULO II 1.30 D V.G.L.O. ILvceum I 1.30 A Bergen I—ULO VI 1.30 G Lvceum II-ULO IV 1.30 B ULO I—V.G.L.O. II 1.30 C Terreinen: A is Overdie I; B is Overdie III C is Overdie IV: D is A.F.C. B; E is H.S.V.: F is Limmen; G is Berdos; H is Zeevogels: I is Oudorp. De schoolvoetbal gaat rollen op de eerste dag in de Paas- vacantie. Nu pen en schrift op zij DE VERKEERSSITUATIE BIJ „TRUITJE" ALKMAAR. Maanden gele den gaven wij aan de hand van een situatietekening een overzicht van de wijzigingen in de ver keerssituatie, zoals die op het kruispunt Kennemerstraatweg Kennemersingel, bij Truitje in samenwerking tussen Rijkswater staat en Gemeentewerken dit jaar zullen worden uitgevoerd. Intus sen is men nog steeds niet met dit werk begonnen en er zijn al stad genoten, die zich afvragen, of de drukke zomermaanden voor dit werk worden gereserveerd. Bij informatie ter bevoegder plaatse vernamen wij, dat het wachten nog steeds is op een beslissing in hoogste instantie; en dat is geen plaatselijke instantie. Is men een maal begonnen, dan zal dit werk ongeveer twee maanden vorderen. Laten wij hopen, dat de hoogste instantie wat spoed zal betrach ten, zodat dit werk gereed zal zijn bij het Koninklijk bezoek aan Alkmaar, dat eind Juni zal plaats vinden. Alkmaarse Jeugdgemeenschap ALKMAAR. Evenals het vo rige jaar wordt er op Bevrijdings dag weer een wandeltocht georga niseerd voor de leerlingen van de Alkmaarse soholen. Ongeveer 2000 deelnemers worden verwacht. Men kan dit jaar kiezen uit twee routes: een korte en lange wandeling. Er wordt dit jaar geen spel in de wandeling verwerkt. Beide groepen starten om negen uur vanaf het Doelenveld met als eindpunt het gemeentelijk sport park, waar iedeb op vertoon van de deelnemerskaart een fraaie herinneringsmedaille ontvangt. De minimumleeftijd is 8 jaar. en shirt en schoenen aan. Jongens weest op tiid en speelt fair. De eer van je school is veel waard. De verliezers krijgen natuurlijk hun verliezersronde. Laten wii hopen, dat alles glad verloopt en het weer meewerkt. Fietsenrallye Dat de schoolwedstrijden-com- missie niet stil zit, blijkt ook wel uit de georganiseerde fietsenrallye in de Paasvacantie, waaraan 150 jongens deelnemen en waarvoor de voorbereidende maatregelen reeds getroffen zijn door zeer be kwame wedstrijd organisatoren. Bouwspaarcommissie ALKMAAR. B. en W. heb ben de plaatselijke commissie voor het bouwsparen uitgebreid met twee leden uit de bouwspaarders. Als zodanig hebben zij aangewe zen de heren B. Bouwman te Ber gen en P. Bakker te Alkmaar. De samenstelling van deze com missie is thans: de heer M. Coerts, wethouder voor sociale zaken, voorzitter; de heer J. Buning, commies ter secretarie, secretaris; de heer C. Kirkenier, adjunct- directeur van openbare werken, lid-technisch deskundige en de eerste twee genoemde, leden. A.O.G. 2 ONGESLAGEN STREEKKAMPIOEN Proficiat A.O.G. 2! Eindelijk is dan de hoogste eer bereikt in de Streekcompetitie afd. B. Met niet minder dan 61 moest de kam pioen van afd. IVa, Wijk aan Zee, de sterkte van de A.O.G.- meisjes ondervinden. Ia de eer ste minuut was echter de thuis club in de aanval. A.O.G. moest nog even terrein verkennen, maar hierna werd dan ook snel de score geopend. Rie Kunst mocht uit prachtig opgebouwde aanvallen Van Cisca Mooii e.a. 3 doelpunten noterejt, Cisca zelf maakte er 2 en A. de Koning liet éénmaal de keepster vissen. Wijk aan Zee probeerde al wat mogelijk was, om de steeds gro ter geworden achterstand weg te werken wat hen niet gelukte. In de 2e helft werd het harde en onvermoeibaar werken van de gastvrouwen beloond met een keihard doelpunt. Hierna werd geen enkel doelpunt meer geno teerd. Heel dikwijls werd mooi samenspel getoond. Na het eind signaal keerden de Alkmaarsen met bloemen en het behaald kampioenschap zeer gelukkig huiswaarts. Dit alles heeft het 2e elftal te danken aan de nieu we en zeer goede trainster, Mej. Tuyn, die in een paar maanden tijd ons 2e op die plaats heeft weten te brengen, welke het nu bereikt heeft. Het le elftal komt door de grote overwinning op H.S.V. 1 n.l. 5—0 in de 3e ronde van de Lauwertakwedstrijd. H.S.V. beeft zich kranig geweerd maar kon niet op tegen het tech nisch beter spelende A.O.G. De junioren hebben de 2e streek- wedstrijd gewonnen van V.B.O. met 21. Deze speelsters hebben blijkbaar ook zin bun oudere zusje? op te volgen. En de jong ste telgen hebber» de V.B.O.- adsniranties beide punten ontno men. Margotje Koopman wist de stand met een paar strakke worpen on 2—0 te brengen. Het spel wordt steeds beter. A.O.G.- sters! Advertentie PLATTE BRUG f 7.05 per literfles OUDE WAAG f 7.20'per literfles Wijnkoperij sinds 1804 Platte Stenenbrug 114 (Verdronkenoord) 2604 Alkmaar Verdn i Telefoon 21 R. K. HOCKEYCLUB „DE TERRIERS" ALKMAAR. Zaterdagmiddag speelde het Dames II tegen de kweekschool in Bergen. Het was een gezellige wedstrijd. Zij ein digde mat 11. De heren-junioren leden Zondag een 30 nederlaag tegen DEM- Het geluk was niet erg met de Terriers, doch ze heb ben er weer veej van geleerd. De competitie-elftallen behaalden weer twee schitterende successen. De dames speelden in Velsen. In een thuiswedstrijd tegen deze club was de overwinning 10 voor de Terriers., Het beloofde dus een zware partij te worden, die van. belang zo zijn voor een eind beslissing in de competitie. Het werd inderdaad een spannende wedstrijd. De wind speelde in de tweede helft onze damas meerma len parten, doch niettegenstaande dat wisten de linksbuiten en de midvoor reap. 4 en 2 doelpunten te maken. De stand werd 60 voor de Terriers. Ook de heren senioren behaalden in A'dam een grote overwinning. 50. Ondanks da felle wind, waar onze spelers slechts moeizaam tegenop konden komen en het feit, dat het elftal van Amsterdam nu aanmerkelijk sterker was, dan de vorige keer in Alkmaar, hebben de Terriers iedere kans benut om een goaltje te zetten. Hun moeite werd ook beloond. Wanneer de programma's normaal afgewerkt kunnen wor den. zal waarschijnlijk reeds de volgende week voor beide elftal len de eindbeslissing in de com petitie vallen. Een Terrier WOENSDAG: Schouwburg 't Gulden Vlies 8 uur: Passie-avond voor Katholiek Alkmaar. BIOSCOPEN: Cinema Americain: „Willy en Joe van Compagnie O" 14 jaar; Rex Theater: Co caïne, 18 jaar; Victoria Theater: Het zwaard van Monte Cristo", 14 j.; Har monie: Op naar Broadway" 14 jaar. Voorstellingen: heden en morgenavond 8 uur. \POTHEEK: Voor spoedge vallen is na 6 uur 's avonds geopend Apotheek Krui- singa, Koorstraat 59. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren, Yvon ne R- dv P. H. Nordemann en C. la Fleur. Teunis zv R. Kooy en M. J- van den Berg. Overleden: Gerardus Vrouwe 62 jaar, geh. met J. C. E. Tholen. Arie Blom 88 jr. geh. met J. de Vries. ALKMAAR. Geboren: Hans zv D. Nap en G. A. Visser Yolante dv H. J. de Waard en T. ter Burg. Roelof L. zv C. Aarts en Tuijn. Anthonius A. zv G. J. Voer mans en C. M. Ooyevaar. Gehuwd: Franciscus M. Land zaat en Anna B. Dekker. Huibert Kaarsemakar en Hildegonda M. Schouten. Overleden: Lourens Poorter 93 jaar, wednr. van N. vn.Dijk. HEILOO. Heiloo mar zich gelukkig uriizen In de R.K. To neelvereniging ..Het Masker" een toneelgezelschap te bezitten, dat het aandurft, buiten het gewone urogramma. om een stuk on het renertoire te nemen, dat om ziin vorm en inhoud, zowel van sne- iers als toeschouwers grotere aandacht en insnanning vergt, aldus trachtend, het culturele neii boven de middelmaat uit te trekken We mógen dan ook con stateren. dat ..Het Masker" in dit oDzlcht een geslaagd exue- riment heeft gedaan tweevoudig: zowel om het grote aantal be langstellenden. dat de beide op voeringen van ..Bar-Abbas" trok ken. als om het feit. dat men toneeltechnisch en aua kunnen tot grotere en moeilijker snelen in staat is. Het spel, door M. de Ghelde- rode geschreven, valt in twee delen uiteen. De eerste 2 bedrij ven zijn geschreven naar analo- fie van het Lijdensverhaal, ech- er geheel in de trant van de schrijver zelf en vooral de figuur van Bar-Abas, over wiens per soon in de H. Schrift geen bij zonderheden staan opgetekend, belichtend. Het derde bedrijf is als het ware een allegorische voorstelling van het werkelijk gelaat van de wereld van nu, en waarin de verschillende groeperingen en Advertentie 'n Compositie van de fijnste ingrediënten, hygiëne en vakmanschap. Het verfijnde product voor de verfijnde smaak, per fles 4.50 Voor de competitie oin het club kampioenschap le klas van Noord Holland werd te Den Helder de wedstrijd gespeeld tussen HDC (Den Helder) en DDD (Alkmaar) Deze wedstrijd eindigde in e'en ruime 146 overwinning van de Alkmaarders. Door deze uitslag zijn HDC en BDC (Beverwijk) thans uitgeschakeld en gaat de strijd om de titel nog slechts tus sen DDD en ODV (Amsterdam). De eindstrijd tussen beide clubs zal plaatsvinden te Alkmaar op 8 April. Na een uur spelen leek het er geenszins op. dat DDD met zo ruime cijfers zou winnen. N. Oud (bord 3) en M. J. Langras jr. (10) hadden nl- iets ongunstiger stel lingen, terwijl aap de overige bor den geen voordeel voor een van beide partijen viei op te merken. L. Ravenstijn (2) boekte echter reeds spoedig de eerste twee winstpunten. Hij omsingelde een voorpost van zijn tegenstander, die twee schijven achter raakte en opgaf. Even later vergrootte P. Booy door een verrassende dam- zet de voorsprong tot 40. G. Woonijk (6) fofceeirde remi se nadat zijn tegenspeler een slagzethad overzien. (51). Op prachtige wijze hdd Langras jr. zich hersteld van zijn ongunstiger stelling. In het eindspel verraste hij zij tegenpartij met een verra derlijke combinatie. (71). N. Riebeek (7) speelde 'n merk waardige partij; tot ver in het middenspel bleven nl. de stellin gen symmetrisch. Het eindspel be vatte niets meer dan remise. 82. Wel kreeg L. Verver (5) uit 'n centrumaanval enig voordeel, maar zijn tegenstander forceerde ook een doorbraak en bereikte remise. (93). Ook M. Oud (4) trachtte tevergeefs zijn voordeel in winst om te zetten. (104). J. Schuit (8) bracht DDD, in veilige haven door een remise aanbod te accepteren. (115)- Bovendien herstelde N. Oud zich WAT GEVONDEN WERD ALKMAAR. Op het bureau van politie zijn op kamer 14, iedere werkdag van 1718 uur, behalve op Zaterdag, inlichtingen te bekomen over verloren en ge vonden voorwerpen. Op het bu reau werden aangegeven een da mes- en eén heren-armbandhor loge. zeven portemonnaies met inhoud, een lege actetas, verschei dene rozenkransen, wanten en handschoenen, kerkboeken, shawls, een halsketting en een naamplaatje, sleutels, mutsen, twee etui's, een riem en een dek zeil. keurig van z'n nadelig middenspel kreeg zelfs winstkansen maar kon niet vorrhinderen, dat zijn tegen partij remise maakte. (126). H- de Jong (1) voerde de voor sprong nog op tot 146. Hij nood zaakte zijn tegenspeler een schijf te offeren en wikkelde het eind spel sterk af. De gedetailleerde luiden; HDC—DDD J. Stoll—H. de Jong A. JoséeL. Ravenstijn C. Leiihbra.ndN. Oud P. v. d. BergM. Oud A. OuwensL. Vervar J. Beezemer—G. Woonijk D. DisselN. Riebeek P. v. VeenJ. Schuit •T. Ziiderveld'P. Booy D. Rab—M- J. Langras jr. uitslagen 0—2 0—2 1—1 1—1 1—1 1—1 1—I 1—1 0—2 0—2 mensentypes worden getekend door de figuren, die rond het Lijden van Christus een rol heb ben gespeeld. Het thema is door de schrijver knap gevonden, doch er is wel enig bezwaar te maken tegen de uitwerking en de wijze, waarop bepaalde grondgedachten worden gerealiseerd. Met name zijn over het alge meen de soms ook nog weinig zeggende dialogen te lang; en missen daarom hun onmiddel lijke werking. Het duurt te lang en de schrijver gebruikt een te grote omhaal van woorden, voor hij tot eén nieüw element, een nieuwe conclusie komt, waar langs het spel tot de climax moet voeren. Hierdoor wordt de speel baarheid, de actie, tP veel naar de achtergrond gebannen, met als gevolg, dat de op te roepen ontroering aan dat gemis omge keerd evenredig is. Vooral in die tekst van het derde bedrijf, dat naar onze smaak beneden die middelmaat is gebleven, wordt al te nadrukkelijk een uiterlijk verdriet, gepaard aan een stort vloed van berouwvolle woorden en tranen aan de dag gelegd, die in eigenaardige zoetvloeiende vorm ge-uit door figuren, wier psychologische structuur al te zeer in het vage verdwijnt, die kracht niet meer bezitten, om zuivere en devote ontroering op te wekken, terwijl de spelrou- tine nog niet zodanig is. dat die het stuk over de vale plekken kan heenhelpen. Wij hebben het echter reeds gezegd, dat het stuk voldoende elementen bezit tot gezonde de votie. Een hoogtepunt bereikte 't spel bij de bespotting van 'de Christusfiguur dat a.h.w. elke dag op het toneel van de wereld kan worden aanschouwd. De spelers hebben over het algemeen voldoende sterk spel geleverd. De Bar-Abbas-figuur' werd met intensieve bewogen heid vertolkt door A. Borst, die geheel zijn persoonlijkheid ten volle heeft gegeven, plastisch en temperamentvol, fors en manne lijk. B. Korsch als Juidas paarde een uitstekende dictie, die bij zijn rol paste, aan een zuiver aangevoeld besef van verwor penheid, waardoor hii een juiste als schichtige, typering vond. R. Morsch als Caïphas slaagde erin een aannemelijke creatie te maken van de huichelachtige, intrigerende opperpriester. H. Tros beeldde op waardige wijze de weifelende houding van de toch gezaghebbende Pilatus uit en C. Borst met „distinctie" hoewel niet scherp omlijnd maar met een uitstekend ver klankte ironie in zijn stem, de béte Herodes-figuur. Jean Robert tenslotte wist uit het moeilijke gegeven vande dwaze nar een sterk komisch psychopatisch wezen te to veren. De spelers ep speelsters op het tweede plan zonder veel speciale kleur en zonder sterke vibratie, maakten min of meer aanvaard bare typen, die opgenomen in het geheel van magnifieke décors en kleurige costumes, een toch frappant tableau viyant creëer den. De grimage en wat daar zoal bijhoort, voldeden goed, alleen die van de Christus-figuur, waar bij het er tenslotte toch op aan kwam, voldeed maar heel matig. G P. PAROCHIE ST. DOMINICUS ALKMAAR. Missaaltjes voor Paas-Zaterdag zijn verkrijg baar in de zaal naast de kerk, Woensdagmiddag van 46 en van 78. Donderdag van half 9half 10 's avonds en Vrijdag 46 en van 79 uur. PALMPASEN-OPTOCHT HEILOO Attractie voor patiënten van de stichting HEILOO. - Ongeveer 135 kin deren, voorafgegaan door het Vendel van „St. Caecilia" en natuurlijk het Harmoniecorps zelf, zijn gisteren in bonte Palm- Pasen-stoet rondgegaan' door Heiloo, onder grote belangstel ling van de bewoners. Vele jongens en meisjes had den extra werk gemaakt van hun met lekkernijen en knipsels ver sierde stokjes. Sommigen hadder» er zélfs een bontgekleurde stel lage van gemaakt die ze met moeite tegen de wind in rechtop konden houden. Het was een vrolijke kleurige stoet, die na afloop van de optocht de patiën ten van de St. Willibrordus hun lekkernijen van ganser harte ging offeren. Voorraad stapelproducten NOORD-SCHARWOUDE. Na de enorme afzet van Zaterdag j.l. is de voorraad stapelproducten, bij de leden van de Noorder- marktbond opgeslagen, danig ge slonken. Men berekende dat op Zondag 5 April nog aanwezig waren: 90 wagons rode kool; 90 wagons D. wittekool; 25 wagons gelekool; 2 wagons uien. Peen en kroten zullen practisch zo goed als geruimd zijn. Komt de Harddraverij terug? SCHAGERBRUG. De hard draverijvereniging „Voorwaarts" heeft een algemene vergadering gehouden welke door 14 leden werd bezocht. De opkomst der leden had eigenlijk veel groter moeten zijn. Het belangrijkste punt van de agenda was immers: bespreking harddraverij. Na uitvoerige discussie waar bij naar voren kwam de grote moeilijkheid om van de bond toe- stemmijfg te krijgen tot het hou den van een draverij op de Dins dag van kermis, zulks in verband met het feit dat er in die week reeds twee draverijen worden ge houden n.l. te Medemblik en te Enkhuizen werd tenslotte be sloten toch te proberen om de draverij terug te krijgen. De aftredende bestuursleden de heren G. Visser, voorzitter, W. J. van Loenen, sper., E. Rentenaar, penningm., P. Vries en V. Bak ker, werden herkozen. In de plaats van de heren C. Schagen en D. Breebaart, die voor herbe noeming niet in aanmerking wensten te komen, werden ge noemd de heren J. W. Meijer en J. van der Molen. Gegund HEILOO. Het glas- en schil derwerk aan de zesklassige R.K. meisjesschool te Heiloo is gegund aan de Alkmaarse firma F. E. Nijman en Co., Scharloo 3638. Beemster successen op Paasveetentoonstellingen BEEMSTER Op de Paasvee- tentoonstelllng te Zaandam be haalde de heer S. Schilder, Jisper- weg 5 eerste, 2 tweede, 2 derde prijzen en 1 eervolle vermelding met varkens, schapen, kalveren, pinken, een stier en vette koeien. De totale inzending bestond uit 14 stuks, waarin dus tien onder scheidingen vielen. Op de Paastentoonstelling te Schagen behaalden verschillende Beemster-bewoners prijzen, zoals men heeft kunnen lezen in de uit slagen die wij Donderdag hebben gepubliceerd. Volleybal BEEMSTER. De volleybal club van de dames in Beemster heeft navolging gevonden. Nu is ook een groepje heren aan het trainen. Men brengt af#en toe een bezoek aan de Turnhal te Amsterdam, waar thans een Vol leybalcompetitie aan de gang is. De Amsterdamse kampioensploe- gen willen op een nader te be palen dag enige wedstrijden in de Beemster geven. LOOPT LICHTER! Frame van hoogmagnesium-staal Consultatiebureau voor zuigelingen WAARLAND. Het consulta tiebureau dat alhier in de zaal van de heer W. Jonker gevestigd was, zal in 't vervolg zijn onder gebracht in één der lokalen van net jeugdhuis. JAARVERGADERING V.V.V. 1951 was goed CASTRICUM, 1951 was een goed jaar voor Castricum en zijn V.V.V. Van huurders noch ver huurders waren klachten binnen gekomen. Het laat zich thans aanzien dat 1952 eveneens een goed jaar zal worden, aldus de voorzitter de heer H. Broksma in z'n kort inleidingswoord. Geldmiddelen zijn de grootste moeilijkheden waarmede de V.V.V. te kampen heeft. Doch niettegenstaande dat zal men trachten het de gasten van dit seizoen zo aangenaam mogelijk te maken. Een bloemencorso staat dit jaar weer op 't program. Er was een nadelig saldo van f 69.74. Men voorzag in de vaca- ture-Exter door benoeming als bestuurslid van de heer J. Bakker. V.V.V. „Beemster's Welvaart'' DE BEEMSTER. De V.V.V. „Beemster's Welvaart" organiseert onder auspiciën van de Motorclub „P.E.R.K.A.M." op Zondag 27 April de 2de Jaarlijkse grote Bloesemrit voor motoren en auto's door de mooie bloeiende boom gaarden en tulpenvelden, over 'n afstand van 80 km. Voor deze tocht zijn mooie prij zen beschikbaar, o.a. bekers, kran sen, medailles enz. En als attrac tie een grote wisselbeker. Tevens ontvangt iedere deelnemer, die de rit uitrjjdt, een verzilverde herin neringsplaquette. De start is des namiddags 2 uur bij café „De Nieuwe Tuinbouw" 3 min. van Purmerend in de Beemster aan de Purmerender- weg. Wat zelden gebeurt, Alki BERGEN. gistermiddag was de Alkmaarse Politierechter, Mr. R. W. J. C. v. d. Wall Bake hoogst verbaasd en hoofdschuddend bladerde hij in het dossier voor hem." Op het matje stond een vrij bedeesde jongeman uit Bergen, die in be paalde opzichten zijn mannetje kan staan. Hii presteert het, din gen te doen, waar anderen mis schien wel van doodgaan, zei de politierechter. Die prestatie be-, stond dan hierin, 25 borrels in 'n vrij kort tiidsbestek een mid dag naar binnen te kunnen slikken, om dan nog maar zoda nig onder de invloed te verkeren, als een boel andere liefhebbers van sterke drank het na twee of drie borrels al zijn. De verd. P. J. uit Bergen vond zichzelf nog mans genoeg, om van Alkmaar, die zulke stoutigheden misschien zelden binnen haar muren heeft aanschouwd, naar Bergen te fietsen, maar op de Langestraat stootte hij op een stramme agent van de gemeentepolitie, wiens waakzaam oog in hem iemand had ontdekt, die in kennelijke staat verkeerde. „Dat haalt je de koekoek", f Advertentie) WESSELS Alkmaar Hoogstr. 4. Telef. 5729 BERGEN Enkele leden van de Vrijwillige Brandweer te Ber gen hadden gisteravond een prestatierit uitgeschreven voor leden en belangstellenden. De bedoeling was, aan de hand van een routebeschrijving een tocht te maken over 50 km door Ber gen, langs een groot deel van de ca 135 brandkranen, die in de 100 km wegen, welke Bergen be heert, gelegen zijn. Er was een dozijn deelnemers, waaronder burgemeester Huy- gens en de heer C. Mol van de Brandweer-Inspectie. De tocht werd geen succes; doch laten wij er dadelijk aan toevoegen, dat wü niet de enigste pechvogels waren. Meerdere deelnemers waren al spoedig de kluts kwijt. Na de eerste brand'kraan, zo luidde de opdracht, moesten wij de tweede weg links nemen. Dat leek eenvoudig. De meesten re den dan ook de tweede weg links in enzovoort, met het ge volg. dat zjj allen bedrogen uit kwamen. Achter die 2de weg links stond n.l. „muurtje aan houden". Als wij goed ziin in gelicht, is er maar één deelne mer, die zich daaraan hield en die dan ook keurig de Ruïnie rond reed om vervolgens rich ting Breelaan op te rijden: en dat was de goede richting. Bij Duinvermaak aangekomen, besloten wij het nog eer»s dun netjes over te doen. Ditmaal na men wij niet de Hoflaan, maar de Jan Willemlaan. Door smalle bospaadjes, langs zwiepende tak ken. die de auto geeselden. be landden wji ergens achter, in het rulle duin. waar wii tenslotte vast kwamen te zitten in het mulle zand, Gelukkig waren wii niet de enigste, die hier op het ver keerde pad waren. Achter ons reed een snelle en sterke Volks wagen, bestuurd door de beer Voikers. Deze slaagde er echter niet in onze Chevrolet uit de zandkuilen te bevrijden. Wij re den met de Volkswagen weer dorpwaarts, de Chevrolet met de herer* Blauw en Smit in het maanbeschenen duintje achterla tend. In de brandweerkazerne kwa men de deelnemers druppels gewijs binnen. Ook de burge meester had het tenslotte op gegeven, al had hii heel wat punten vergaard. Hii was zelfs op het Bio-Vacantieoord geweest waar wii niet aan toe gekomen waren. De heer Jan Smit scheen de meeste punten verzameld te hebben. Algemeen was mer» cchiter van mening, dat de re dactie van de routebeschrijving aan duidelijkheid te wensen overliet, hetgeen jammer was. zowel voor de organisatoren als voor de deelnemers. Een vol gende keer beter, zullen wii maar zeggen. De uitslag 1. P. Smit-C. Houtertlbos Austin 314' str.p.; 2. C. Mol-Ghr. Meijer, Vauxhail 390 str.p.; 3. J. Kroon- H. Homma, Volkswagen 392 str.; 4. K. Koster-P. v. Exten Citroen 420 str.; 5. Dr. W. Huygems-J. Wittebrood, Morris 51Ó str.; 6. T. v. Meijden-J. v, Zoonen, Renault 850 str.; 7. N. Volkers-J, Vas- binder. D.K.W. 690 str.; 8. E. Roekel-W. Schotten Jeep 720 str. bromde de Politierechter, die maar niet over zijn verbazing scheen te kunnen heenkomen en verwonderd uitriep, hoe een mens zoveel kan „verstouwen" zonder dood te gaan. „Een hele kruik jenever „Ik ga toch niet met je mee", had J. de verbalisant toegeroepen. „Sla me maar dood. Ik ga naar huis, naar m'n vrouw en m'n kin deren en ik woon in Castricum Hii was er ver naastEn hii kreeg een boete van f 80 en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. ST. PANCRAS. De volgende verd. was eveneens een held op de sterke drank. In een kring van vijf dicht bij elkander liggende gemeenten staat hij, van wie de politie zegt dat hij doorlopend dronken is, op de zwarte lijst, maar waarachtig, hij had in dat kleine kringetje toch nog een gemeentetie gevonden, waar hii nog net niet op de zwarte liist stond. Prompt had hii dus ziin schreden daarheen gericht en of schoon hij maar 2 hoogstens 3 bor reltjes had gekregen, was hij nog verder heen dan de man met de hele kruik. Hii sloeg een slecht figuur. Hii verzette zich tegen de verbaliserende politieman en daarom eiste de Officier, Mr. J. C. V. Meischke een gevangenisstraf van acht dagen. „Ik heb er be rouw van", had de man nog tegen de politierechter gezegd, die zijn hand over ziin hart streek en hem met een fikse boete van f 100 weer liet gaan. PASSIE-AVOND R. K. VROUWENBEWEGING SCHOORL De Passieavond, georganiseerd door de R.K. Vrouwenbeweging mocht zich in een zeer grote belangstelling verheugen. De presidente, mevr. A. Maeijer-Sanou, gaf allereerst het woord aan de ZeerEerw, Heer Pastoor Drost die in eer» korte rede het licht liet vallen op de rol van de vrouw in het Lijdensdrama; de poortwachteres in het paleis van Caïphas. de vrouw van Pilatus Claudia Pro- cula, Veronica en de wenende vrouwen en vóór allen Maria, de moeder van de Man van Smarten. De leden zelf brachten een toneelspelletje voor het voetlicht er» wel „Veronica" van Wim Snitker, wat zeer op prijs werd gesteld. Mevr. Louter-van Baar decla meerde „Paaschen" van Guide Gezelle. Het geheel werd om lijst door een jongenskoor onder leiding van de heer Jac. J. Krimp, die hierbij ook zelf vo cale medewerking verleende. Het was moeilijk uit te maken wie trotser waren: het werkelijk keurig zingende koortje of de resp. moeders in d-e zaal. Ook deze avond mag weer ge slaagd heten. Na afloop werden nog enkele huishoudelijke zaken behandeld. Een reisclub werd opgericht en er werd besloten een lampekappencursus te orga niseren. waarvoor men zich kan opgever» bij mevr. Haring-Otten- bros. U.NO.-comité CASTRICUM. Het plaatselijk U.N.O.-comité (Uitvoerend comité Nederland en Oranje) zal in de week van 712 April een huis- aan-huis collecte houden. Eenieder ontvangt een zakje, dat weer zal worden opgehaald. WEERSVERWACHTING medegedeeld door heitK.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond: ZACHTER Droog weer met nu en dan opklaringen. Zwakke tot matige wind. Hogere tem peraturen overdag. 9 April zon op 5.57, onder 19.27; maan op 18.52, onder 5.19. UITSPRAAK ALKMAARSE RECHTBANK De meervoudige kamer van de Alkmaarse Arrondissements rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak gedaan tegen de mon teurs en de bewakers va® de autowerkplaats behorende bii de Rijkswerf te Den Helder, die 14 dagen geleden hier gediend heeft en waarin door de officier van Justitie Mr. A. W. Holsteyn straffen van 'n maand tot 1 jaar werden geëist. De rechtbank veroordeelde de monteur H. S. tot een gevange nisstraf van 12 maanden met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk, in deze zaak was 8 maanden geëist. De bewaker J. W. van K. werd veroordeeld tot 12 maanden, waarvan 4 maanden voorwaarde lijk. Tegen hem eiste de officier 14 dagen geleden 1 laar De automonteur F. A. J. B tegen wie tier» maanden was geëist, kreeg eveneens een straf van 12 maanden waarvan 4 maanden voorwaardelijk. opgelegd. De Commandeur P. in 't V., bii de behandeling van de zaak door de Officier van Justitie „de kwade genius" genoemd, werd tot 1 jaar en drie maanden veroor- cli&O'l'cl Tot 8 maanden met aftrek waarvan 4 maanden voorwaarde lijk werd veroordeeld de garage houder P. O. die gestolen waar had gekocht. De magazijn-bedienden C. P. en J. G. tegen wie resp. gevan genisstraffen van 2 maanden en 1 maand was geëist kregen we gens medeplichtigheid bestaande in het toelaten van verduisterin gen 1 maand en flOO.of 20 dg. Ook de kleine helers J. K. en G. K. uit Den Helder en J. J- J- te 't Zand. tegen wie boeten van flOO.was gevorderd, werden veroordeeld tot boeten van f200 of 60 dagen hechtenis. SUCCES BRACHT V.Z.V. OP DE KNIEËN 'T VELD .VZV'x ongeslagen record in het winner» van thuis wedstrijden is gebroken door het beter plaatsende en opener spe lende Succes I. Aangezien de scheidsrechter niet op was ko men dagen, nam een der S'„ices- supporters het fluitje ter nand. Hij liet de ploegen te ongeveer kwart over 2 aantreden en gaf de touwtjes niet meer uit han den voordat het pleit was be slecht. En wat meer zegt.... zijn leiding heeft niets te wensen overgelaten. VZV, d'at voor de rust het windvoordeel had, verscheen al spoedig voor het Succes heilig dom doch slaagde er niet in te doelpunten. De Succes-aphter- hoede was prima in vorm en Het geen bal door. Langzaamaan kwamen de gasten los en ver oorzaakten een mooi op en neer gaande strijd met 'af en toe zeer gevaarlijke aanvallen. Het spel van de VZV voorhoede bleek te kort om de storm te kunnen be zweren. Daardoor openden de Successers de score uit een ver rassende open aanval. Dat VZV er ernstig over dacht om de achterstand in te halen bleek senoRgzc-'m op het de achterhoede van de gasten in het nauw bracht., maar de keeper stond als een rots in de branding. Na de rust zag men weinig verandering. Dp Succes- mannen waren telkens iets eer der bii de bal als de Veldtenaren. plaatsten bovendien ^keurig en bezorgden keeper Smit handen vol werk. Hun linksbinnen bracht het cijfer met eer» on houdbaar schot op 20. al spoe dig gevolgd door een derde. Ten slotte maakte Vrouwe Fortuna de maat vol door Keésom de bal in eigen doel te laten lopen. VZV kan deze wel zeer eenzij- dige wedstriid het beste maar gauw vergeten. Verenigings Raad CASTRICUM. De Vereni- gings Raad Castricum organiseert op Woensdag 23 April een leden vergadering waarop de statuten ter goedkeuring aan de leden zul len worden voorgelegd. Brandwacht-examen SCHAGERBRUG. Maandag morgen werden de leden van de vrijwillige brandweer alhier een examen afgenomen door de Rijks inspectie van het brandweerwe zen. Het examen duurde 2</2 uur en bestond uit een practisch en een theoretisch gedeelte. Het was wel een bijzonder succes voor le den en commandant. Voor de leden omdat zij allen slaagden; voor de commandant, de heer P. Mosk omdat het hem, als een der eersten, is gelukt de leden zelf op te leiden en de nodige lessen te geven. De leden van de Rijks inspectie spraken dan ook hun grote voldoening uit tegenover brandweercommandant Mosk en de leden. De namen van de geslaagden zijn: C. Bakker, A. Backer, P. Ott, H. Kuit, W. van Loenen, Jn. Meijer, A. Noorman en P. Tho- masz. Allen hebben nu de rang van brandwacht behaald. Marktbericht TEXEL. 5 koeien 650—850; 1 paard 600700; 8 biggen 8065; 90 nuchtere kalveren 3560. De éénwc een historis als het onts staten van en allermir was van en Hoe vurig de Europesi staan en Ujke eis s lijkertiid te grote ha tig forceren gen dan historie la dwingen e datgene, in het ver] den is gegroe werkt eerst onzetijd uit Voor'n we kelijke eenhc is meer nod ken van werpen va diens telijk ziin. Het het leggen voor de fui op aankomt cement. De niet gelegei pactvorming unie, maar gerichte vis: van het levi pen Ohde beschaving Het op de behoud de t zer beschav geestesgoede de komende geven is een drachten va nu vijandige zamelen heh grondslagen waarop de schaving st Zolang aan deze opdrac listisch we gezien en m in de bijzat de hoofdli' houden, bl schone wens Men stuit volgen van litiek op ve West-Europa lende toesch een aantal i sen. Een var standpunten listen in Fr Engeland en toch geneigd wachten, da international sen de volke practisch pu hun politiel is blijkbaar houding der rijk duidelij treedt Zij spaak in he de vorige i midden van pleidooi hie] van een Eui servatief-nat aannamen. De arehitei de Europa zich, een an< het toekomsl volkeren zul] belemmert De «één vei verleden bii met moeite telijke instel houdt kramt neutraliteitsr nationalistisc er op de wc eenwording en klemmen ruim denken ze obstakels, men. ARSENA Arsenal hi van de Eng door een Chelsea. De tussen beidi j.l. gespeeld spel (11) a.s. komt Ar de eindstrij castle Uniti beker. Dit is de gunners de hebben de b drie maal gc WOENS HT 7.00—24.00 NCRV: 7.0 wijde muzie] voor de da; weerberichte! harmonisch zieken: 9.30 Gramofocmmi 10.30 Morger taten-vergade 12.10 Gram Land- en tu 12.33 Viool, Klokgelui; Protestants front; 13.20 13.50 Gram Voor de me cimbelrecital •muziek; 15.30 Voor die jeu 17.50 „In die land", causer 18.15 Gram Gevarieerde truim van hi nisatie- en 19.15 Boefcbe mofoonmuzie] 20.00 Nieuws 20,07 Commi petitie; 20.15 Kiseh Orkest densoverdenk alt; 22.45 23.00 Nieuws 23.15 Gramc „Hoe zit dal causerie; 23.3 muziek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2