Eenheid in de schaatsensport binnenkort hersteld? De oi Aan de vooravond van een belangrijk concours hippique-seizoen Berkhout weer Ie klasser na fel duel met W.B.S.V. M^ut WEEKEND TE BERGEN Tweede reisseizoen belooft zeer geslaagd te worden Langebaanclubs zouden weer tot de K.N.S.B. toetreden rHet leven van alle dag Ge/( Onze ruiters en de Olympische Spelen Zware brand in Bellingwolde In de afdeling Noord-Holland DREO houdt kans op ontsnapping usvu Alkmaarse Politierechter Ned. Reisvereniging voor Katholieken CAGINA 4 DINSDAG 8 APRIL 1952 Het Concours Hippique-seizoen 1952 staat weer voor de deur, om duizenden bewonderaars van de edele viervoeter in hun verlangen naar een mooi paard te bevredigen. In deze verme- chaniseerde wereld voltrok zich op landbouwgebied ten op zichte van het paard een evolutie. De meest onbaatzuchtige, trouwe helper geraakte op de achtergrond. Vooruitziende gees ten zagen reeds het laatste paard doodgaan. Het volgende be wijst echter het tegendeel. Wist Udat in Amerika, het land van de auto, waar de farmers 2Vs millioen aan trucks in gebruik hebben, nog altijd 5 millioen paarden op het land werken? We dienen te bedenken, dat olie in Amerika in ruim voldoende hoeveelheid wordt gevonden, ter wijl deze krachtbron in Neder land voor een belangrijk gedeelte moet worden geïmporteerd. Bij de organisaties, die de mechanise ring van da landbouw zo sterk mogeliiik propageren, moet dit wel tot nadenken stemmen. Sta tistische cijfers van Nederland zijn ons niet bekend. Wel, dat op ettelijke boerenbedrijven 't paard nog steads een onmisbare rol speelt. Vooral daar, waar het grondbezit beperkt is. De provin cie Drente is daar een duidelijk voorbeeld van. Bij het heiwerken van het land is de „Twee tackt havermotor met zweepslag aan drijving" nog volledig economisch verantwoord. „De Tuigpaarden Sport" In het kort kan men onder de ze sport verstaan, het in wed strijd-verband tegen elkaaT uit laten komen van de mooiste paar den, die er te vinden zijn. Voor een meer gelijke strijd heeft men de paarden in klassen verdeeld, de Nieuwelingen, Limiet en Open klasse, uitkomende in één en tweespan. De eerste groep spreekt voor zichzalf, in zijn soort zeer belangrijk- In de limietgroep rangschikt men het deelnemende paard naar zijn gewonnen .prij zengeld tot aan de hoogste limiet van f 1500. Dan volgt de open klasse voor de kennar het mooi ste nummer. Het tandemnummer, waarin twee paarden voor elkaar worden aangespannen, of wel 't vierspan Mailcoach, vormen meestal het slot van 't program ma. Aanvullende nummers zijn, springpaarden in lichte en zware klasse, landelijke ruiters, aange spannen Hackneypaarden (En gelse luxe tuigpaard) en fokru- brieken voor boerenaanspannin- gen. De veelzijdigheid van het paard biedt een vakkundig orga nisator, naast deze hoofdonder delen, nog vele mogelijkheden, 'n te houden eomcours-hippique voor het puibüek aantrekkelijk te ma ken. Een vroeg seizoen Te Lisse zal op 50 April het eerste concours-hippique gehou den worden. Met de voorberei ding daartoe is door eigenaren en trainers reeds een bagin gemaakt. Voor springpaarden is een vroeg in het jaar beginnen geen be zwaar Door onderlinge en open wedstrijden gedurende de winteir geraken ze practisch niet uit de vorm. De tuigpaarden, waarmede we tevens de Hackneys bedoelen, hebben deize gelegenheid met, daar we in Nederland niet de be schikking hebben over grote hal len- Een groot voordeel heeft dan het tuigpaard, dat tevens in het landbouwbedrijf werkzaam is. Trekkend werk is een uitsteken de training, waarvan de twee be- HOLLANDIA T.— TEXELSE BOYS 0—2 Texelsche Boys had die eerste helft van de wedstrijd de vrij straffe wind in dé rug en had daardoor wel een overwicht, maar niet zodanig, d'at de strijd een eentonig karakter droeg. Hollandia T. £af goed parUi Na 8 minuten nam Texelsche Boys de leiding. Door de weersom standigheden kon men geen hoogstaande strijd verwachten, maar toch was het wel een aar dige strijd. Een half uur was er in de eerste helft gespeeld, toen Texelsche Boys het tweede doel- punt scoorde. De ruststand 02 deed niet vermoeden, dat dit ook de eindstand zou worden. Te verwachten was dat Hollandia T na die rust het heft in handen zou nemen er» die schamele. 2 zou uitwissen. Maar er viel jiets uit te wissen. Wat Hollandia T. na de rust liet zien, was zo po ver, zo armzalig, dat men er medelijden mee kreeg. Het was in één woord een zielige verto ning. Het klinkt misschien wel hard en laten we uitdrukkelijk de achterhoede uitzonderen, maar er is geen woord van waardering te vinden voor het hopeloos machteloze spel zonder enige frisheid en volkomen fan tasieloos. We hebben in de drie kwartier van de tweede speel- helft slechts één keer een aan val gezien met een vleugje sa menspel, slechts één behoorlijk schot zien lossen. Wel heel ma gertjes! Texelsche Boys speelde een fris partijtje en wist ver schillende maien tegen de straffe wind in nog gevaarlijk door te breken. De achterhoede van Hol landia T. wist baas te blijven, ook bij enkele zeer goed geno men corners, waarbij de keeper fraai redde. Texelsche Boys aan vaardde met een verdiende zege de verre thuisreis. BELLINGWOLDE. Het schuurgedeelte van een oude boerderij van de heer R. J. Tap pers te Bellingwolde, is door een felle brand volkomen vernietigd. Niet lang nadat men de vuur haard ontdekt had, ontplofte de benzinetank van een in de schuur gestalde tractor, waardoor blus sen practisch onmogelijk werd. Intussen was men begonnen met het ontruimen van het'woonge deelte. en hoewel dit niet door 't vuur werd aangetast, kon men niet verhinderen dat een deel van de inboedel verloren ging. Wel kon een kostbare verzameling antiek worden gered. De oorzaak van de brand dient waarschijnlijk gezocht te worden in de tractor, die juist voor het uitbreken van de brand in de schuur was neergezet. Ook de tractor ging geheel verloren. kende Noordelijke stallen Melle- ma (Finsterwolde) en Offringa (Aduard) het beste bewijs zijn. Bij concours-hippique onder scheiden we heit zadel en 't tuig paard. Het zadelpaard geniet door zijn natuurlijke aanleg als sprin ger de meeste aandacht en is in voldoende mate in ons land aan wezig. Zo zelfs, dat op vele con coursen tot beperking van de deelname moet worden overge gaan. Vooral dit jaar is er een grote activiteit waar te nemen door de vrijwel zekere deelname van Ne derlandse springruiters aan de Olympische spelen in Helsinki. Plannen, om te komen tot deel name met een Nederlands équipe groeiden uit tot een erezaak van hippisch Nederland. De middelen daartoe waren vele. in dit bestek te veel om op te noemen. Met slachts enkele maanden voor de boeg zij vastgesteld, dat er ach ter de schermen koortsachtig in de goede richting wordt gewerkt. Het „Ruiter Olympiade Fonds" is needs gevormd en wordt beheerd door de Nederlandse Hippische sportbond. Een middel tot dit doel willen we de lezer niet onthouden. Het amateur—circus ,,'t Hoetke" gaf reeds voorstellingen onder het motto „Helsinki". Het liet de chambriére knallen en de paar den in Hun rnythmische cadans over het geurende zaagsel gaan, in een bekorend samenspel van mens en dier. Hiermede de poorten wijd open zettend, tot het bereiken van het gestelde doel. Grote deelname Voor de O.S. ruiterspelen wor den voorlopig 16 landen genoemd t.w. Ierland, Frankrijk, Zuid- Afrika, Noorwegen, Amerika, Denemarken, Chili, Zweden, Spanje, Portugal, Nederland, Ita lië, Engeland, België, Zwitserland en Duitsland. Hoe onze kansen staan? Beluis teren we eerst een persstem uit het bakende Amerikaanse hip pische tijdschrift „Chronicle" van de hand van 's werelds meest be kende springruiter lt.-col. H. M. Llewellyn, die zegt: „Zweden, Portugal, Nederland en Italië geef ik niet veel kans, hoewel verrassingen mogelijk blijven". Geen rooskleurige uitspraak zult u zeggen. Hoe wij er over den ken? Wel, de ervaring heeft ge leerd dat een équipe een harmo nisch gehaei moet ziin, saamge- bonden door een vriendschaps band. Dan is hun chef tot onver wachte en ongedachte prestaties in staat. We herinneren aan het volgen de: In 1924 won de toenmalige It. v.d. Voort van Zijp in Parijs met het paard „Silver Piece" indivu- dueel de eerste prijs in de samen gestelde ruiterwedstrijd en werd ons land eerste in het totaal klas sement met 560 punten voor sprong op Zweden. In Amsterdam 1928. met de- zalfde équipe (ColenbranderG- de Kruyff, Pahud de Mortanges, zonder e.g.n.) ook nu weer en in dividueel én als land het hoogste CONCOURSEN HIPPIQUE IN NEDERLAND De agenda voor de Concoursen Hippiaue, die in Nederland wor den gehouden, ziet er als volgt uit: Woensdag 30 April: Lisse Donderdag 22 Mei (Hemelvaarts dag): Bennekom, Roden en Groot Ammers Woensdag 28 Mei: Westerbork Maandag 2 Juni: 2e Pinksterdag: Eext en de Wijk Woensdag 4 Juni: Oosterhesselen (het Zuidenveld) Donderdag 19 Juni: Eext (Oos- termoer Donderdag 3 Juli: Roden Vrijdag 4 Juli: Noordoostpolder Zaterdag 5 Juli: 't Zandt Zondag 6 Juli: Heerlen Woensdag 9 Juli: Aduard Woensdag 23 Juli: Vledder (de Westhoek) Donderdag 24 Juli: Stompwijk Vrijdag 25 Juli: Leeuwarden Maanda ag 4 Augustus: Opmeer t/m Zon 's Gravenhage Vrijdag 15 Augustus t/m Zondag 17 Augustus: ZHJV Dinsdag 26 Augustus: Heeren veen Donderdag 28 Augustus: Gronin gen (V.V.V.) Zaterdag 30 Augustus: Marrum Delden Dinsdag 2 September: Dokkum Donderdag 4 September t/m Zondag_ 7 September: Rotter dam (CHIO) Woensdag 10 en Donderdag September: Utrecht. 11 geplaatst, met luit. Pahud met Marcroix op de eeTste plaats. Los Angelos 1932 zag wederom luit. Pahud met hetzelfde paard een ind. overwinning boeken. In het landienklassement werd ons land achter Amerika tweede- Driemaal achtereen won Neder land dus de ind. Ie plaats, twee maal de landenwedstrijd. Londen 1948 gaf een zeer be scheiden resultaat te zien, we voelden nog de nawaeën van de oorlog. Nederland, het land met de grootste hippische prestaties, zal acte de presence geven Onze hoop is gevestigd op de heren Jaap Rijks, Gruppelaar, Majoor van Lynden, Janssens en Timmer met de paarden Master, Romanicel, Jimmy O'Dee, Ran domHarvest, Competente, Iron- king, Maiglocke, Zwarte Piet en Draufganger, met dhr. van Loon- Narantsoula als goede kanscom binatie. Vele bezoekers van het 28 Augustus 1951 concours-hip- nique te Groningen zullen zich deze formidabele springers nog kunnen herinneren met de com binatie Kijks-Master als uitblin ker. Basluiten we met ons uitgangs punt, het a.s. hippische seizoen 1952, dan is er inderdaad reden tot pessimisme, daar door de af slachting van hengstveulens, bes te voljarige ruins zeer moeilijk te vinden zijn. Zorgt mPn hij de tuig paarden niet voor nieuwelingen en limietklassen, en komen daar voor geen inschrijvingen, dan zal het aantal sneil teruglopen tot ni hil. Een bewijs daarvoor is, dat men de werkelijke openklasse paarden op de vingers van twee handen kan tellen, t.w. Gelrus, Zampa, Jancko, Piet van Beerta, Dbart. Prins van Oranje, Pandoer- De organisatorefi hebben dit be grepen. Op elk concours komen deze rubrieken voot. De liefde voor het paard, die de eigenaren en fokkers is aangeboren, kan niet verflauwen- Ze zullen zich in het komende seizoen opnieuw wijden aan de opbouw en hand having van de kwaliteit van onze show- en wedstrijdpaarden. tot bloei van onze paardenstand. die Nederland tot ver over de gren zen beroemd maakte. Omdat ze niet anders kunnen. UITERWAARD OVERSPANNING OP HAAR PLAATS GEBRACHT De Uiterwaard-over spanning in de spoor brug over de Rijn bij Oosterbeek is Zondag door verrolling op haar plaats gebracht. Links op de voorgrond de nieuw aangebrachte overspanning. In het midden het bestaande deel en rechts de laat ste overspanning, wel ke over enige weken op haar plaats zal worden gebracht. Ondanks BelgiëHolland is er in de afdeling Noord-Holland nog pittig gevoetbald en zijn er verschillende beslissingen ge vallen. Onze felicitaties aan Berkhout, dat door een zege op Zaanse Boys de finish passeerde en volgend Jaar weer in oud vertrouwd eerste klasse milieu terugkeert. Omgekeerd gaat Beemster na twee jaar eerste klasser te zijn geweest, weer naar de tweede klasse terug. Voor DREO is de slag nog niet gevallen en de kans bestaat, dat Knollendam inplaats van de Rijpers degraderen gaat. Overigens valt te vermelden de fraaie zege van Tex. Boys op Hollandia T, waardoor de kansen op ontsnapping geducht gestegen zijn. dus stappen we over naar 2A, waar we Berkhout kunnen feli citeren met zijn volkomen ver diend kampioenschap. WBSV werd in de eindsprint tP licht bevonden en de rood-zwaxten kunnen nu volgend jaar weer in het oude eerste klas milieu terugkeren. Maar onderaan is de rebellie Drie wedstrijden in IA en drie gelijke spelen. Nu was dat niet zo verwonderlijk, want DREO en Knollendam, die tegen elkaar uitkwamen verkeerden in dode.- iijk degradiatiegevaar en Beem ster met Egmondia als gast, moest persé winnen om de kans op ontsnapping te behouden, Het werd gelijk en daarmee is het lot van Beemster beslist. DREO kan de dans ontspringen, als de Rijpers erin slagen de laatste wedstrijd „uit" tegen Uitgeest in winst om te zetten, in welk ge val Knollendam Beemster ver gezelt naar de tweede klas. SVA en Uitgeest speelden eveneens gelijk, maar hier stond niets meer op het spel. RCZ Egmondia SVA Uitgeest Zeevogels ODIZ Knollend. DREO Beemster Het is voor SEW een voldoe ning te weten, dat hét na het abnormaal slechte begin nu zelfs nog kansen krijgt om in de bo venste helft te eindigen. Valken kon de Nibbixwouidiers in dat streven niet tegenhouden en verloor met 43. Blokkers kreeg op eigen terrein klop van R-K. 18 1» 2 3 28 17 10 4 3 24 18 11 2 5 24 17 10 2 5 22 17 8 5 4 21 17 7 4 6 •16 17 5 2 10 12 18 3 3 12 9 17- 2 4 11 8 18 2 4 12 8 DVO. Andijk R.K.ÈDO KGB RKDVO Valken Blokkers St Victor SEW HOSV Westfriezen Snorters 18 18 18 19 19 17 18 18 19 17 19 13 11 11 9 8 9 8 6 5 1 1 3 5 2 3 3 0 2 4 5 5 2 2 2 5 7 8 8 8 6 9 11 16 29 27 24 21 19 18 18 16 15 7 4 IC beleefde volkomen rust en DEN HAAG, 6 April. Naar wij vernemen rs de mogelijk heid, dat de eenheid in de schaatsensport binnen niet al te lange tijd zal zijn hersteld, zeer groot geworden. Het is bekend, dat het gewest van Zuid-Holland van de K.N.S.B. voorstellen had ingediend om tot wijziging te komen van een aantal reglementsbepalingen, waardoor meer zou worden tegemoet gekomen aan de wensen van een aantal langebaan-ijsclubs in Nederland. Deze langebaan-ijsclubs zijn ge ruime tijd geleden uit de K.N. S.B. getreden, omdat zij van oor deel waren, dat hun belangen niet op de juiste wijze werden behar tigd. De uitgetreden verenigingen hebben toen een Nederlandse IJs verenigingen Bond (N.Y.B.) op gericht. Met behoud van de grondge dachten zijn de voorstellen van het Gewest Zuid-Holland, na over leg met verschillende instanties, omgewerkt. Op 14 Juni zal te Utrecht een buitengewone algemene vergade ring worden gehouden van de K.N.S.B., waarin een bestuurs voorstel ter tafel zal worden ge bracht, inhoudende een aantal wijzigingen van het huishoudelijk reglement. In schaatsenrijderskri'ngen in Nederland hoopt en vertrouwt men, dat zowel de algemene ver gadering van de K.NiS.B. als de uitgetreden ijsclubs met de in houd van de voorgestelde wijzi gingen accoord zullen gaan. Al gemeen wordt de verwachting uit gesproken, dat de langebaan ijs- clubs weer tot de K.N.S.B. zullen toetreden, waarmee de eenheid in de schaatsensport zou worden hersteld. Tafeltennis: Nederland-Beigië DEN HAAG Het Nederland se, tafeltennisteam (heren) dat Donderdag 15 Mei a.s. in de Ahoy-hal te Rotterdam tegen België zal uitkomen zal bestaan uit: Cor du Buy, Cor Pelser en Willy van Zoelen, allen uit Am sterdam. Reserve is Wim Stoop (Amsterdam). HELDER I— VOORL. AFDELINGSELFTAL Op de 2e Paasdag speelt 't voor lopig Afdelingselftal een pröefwed- strijd tegen Helder I om 2.30 uur. Na de wedstrijt tegen Hollandia is het volgende elftal samengesteld: d. Kugel (Kaagvogels); a. Beere- poot (Woudia) en Stapel (Valken); m. De Graaf (Vesdo), Scholten (Uitgeest, Schoemaker (Uitgeest), v. Stikkelman (SRC), Bouma (Fle- vo). Bos (St. Victor), Vos (Berk hout), Schoutsen (Westfriezen). Reserves zijn: Druif (N. Niedorp) Tromp (SRC) en v. Tunen (SVA). dlatde gedoemde groot. Zo ook Westzaan van de aanvankelijk tot degra- clubs opmerke- zelfs, dat nog een glimp van hoop krijgt om te ontsnap pen. Groot-Schermer verloor met 7—4 van de hekkesluiters en heeft nu met Graftdijk samen zeer slechte papieren. RKSVS deed goed werk door PSCK een 42 nederlaag toe te brengen. De Ilpendammers hebben nu een 20 16 3 1 35 19 11 6 2 28 20 10 6 4 26 19 11 1 7 23 19 9 3 7 21 20 7 5 8 19 17 8 1 8 17 19 5 4 10 14 18 5 3 10 13 20 5 3 12 13 20 4 4 12 12 19 2 5 12 9 is na de zege op een serieuze kans op ontsnappen ge- I Petten 21 bracht aan Berkhout, zoals gemeld, het begeerde kampioen schap. Jisp Kolp. Boys Zaanse B. St. Bavo Purmerianid PSCK RK SVS Gr.Schermer Graftdijk Westzaan Spartanen Zwaagdiik, zij het dan met wedstrijd meer, in 2A langszij Sijbecarspel gekomen. Nog twee wedstrijden moeten de leiders spelen en daaruit moeten ze 3 punten behalen om de Wognurn- mers van zich af te slaan. Het zal ons benieuwen. Het gelijke spel tussen Strandvogels en Woudia is normaal te noemen. Sijbecarspel Spartanen SVW DWB HEO Strandv. Woudia Wiron Zwaagdiik Twisk WSW In 2C beleefde Tex. Boys een gouden dag. Want voor de tweede maal in dit seizoen wend van Hollandia T. gewonnen. Het wa ren broodnodige punten, punten die Dirkshorn onder de withem- den bracht. LSVV deed goed werk door Zeemacht met 31 te kloppen en houdt tot het laatste goed vol. Onderaan is de strijd om de voorlaatste hevig. JVC LSVV Hollamdlia 18 10 5 3 25 19 11 3 5 25 18 10 1 7 21 18 9 1 8 19 18 9 1 8 19 19 7 5 7 19 17 7 4 6 18 19 6 4 9 16 18 6 3 9 15 18 4 4 10 12 18 4 3 11 11 plaats zeer kregen. PSCK zal nog een enkel puntje moeten bemachtigen om definitief veilig te zijn. Die paar punten bemachtigde Purmerland voor alle zekerheid wel en nog wel tegen Kolpingboys, dat Jisp nu in de strijd om de derde plaats een punt zag uitlopen. De overwinning op Zaanse Boys Flevo Geel Zwart Duinranders Tex. Boys Dirkshorn Oosterend Zeemacht De Koog x) 2 verl.p. 20 18 1 1 37 19 16 1 2 33 21 15 1 5 31 21 11 2 8 24 18 1.1 1 6 23 18 10 0 8 20 21 5 5 11 15 20 6 2 12 14 20 5 3 12 13 19 5 2 12 12 18 4 5 9 1 lx 21 0 1 20 -3x w.n.o. PURMEREND. Gistermiddag heeft de Alkmaarse Politierechter L. J. K. alhier voor drie weken naar de gevangenis verwezen, omdat hij zioh ernstig had mis dragen tegen een ambtenaar in functie. Hij had een paar kleine verkeersovertredingen begaan, en toen een agent van de Rijkspoli tie hem daarover aansprak, werd hij zo nijdig, dat hij deze uit schold, verzet tegen hem pleegde, toen hij naar het politiebureau moest worden gebracht en ten slotte de agent nog een klap in het gezich had gegeven. OUDKARSPEL. R. B. uit Oudkarspel, die in beschonken toestand had gefietst, nadat hij het ene café uit en het andere café in was geschoten en natuur lijk flink aangeschoten was ge worden, kreeg eenzelfde boete, evenals een Friese jongeman uit Warder, die eenzelfde misdrijf had gepleegd op de Beemster Dijk in De Beemster. LIMMEN. Tenslotte werd nog eenzelfde zaak tegen W. K. uit Limmen aangehouden, die tal rijke wandelaars langs de Rijks straatweg van Heiloo naar Lim men tot nar had gediend. Hij was zo beschonken, dat hij, fietsend over een afstand van nauwelijks 400 meter, driemaal van zijn fiets was gebuiteld en zijn klomp had verloren. De mensen liepen allemaal naar 'm te kijken; „d'r was allemaal niks van an", zei K. en daarom zal op Bevrijdings dag, wanneer weer zitting wordt gehouden, de verbalisant over het toneeltje worden gehoord. BERGEN AAN ZEE. S. J. V. werd tot een boete van f 40.— veroordeeld, omdat hij bij een kapper, over 'n bepaald persoon had gezegd, dat deze in de oorlog „fout" was geweest, omdat zijn naam voorkwam op een lijst van mensen, die onbetrouwbaar zou den zijn. ALKMAAR A. E. bij wien wegens wanbetaling de electrici- teit was afgesneden, doch die daarna buiten de meter om elec- trische energie gebruikte en ook clandestien gas betrok werd bij verstek veroordeeld tot een week hechtenis. ALKMAAR De Alkmaarder H. S. die wegens diefstal vein zakken uit een pakhuis aan het Luttik Oudor-p tot een langdurig verblijf in de jeugdgevangenis te Zutphen was veroordeeld, doch die daarnaast ook betrokken was bij de verkoop van een gestolen regenjas, waarvan hij en zijn maat de opbrengst ver-dronken, werd voor dit laatste feit tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar veroordeeld. KOLHORN Voor diefstal van een zinken afvoerpijp kreeg P.D, al'hier een gevangenisstraf van drie maanden, doch voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van de Reclassering. Viermaal heeft het bestuur van het district Alkmaar van de Katholieke Actie met groot suc ces een weeleend te Bergen ge organiseerd. dat telkens door meer dan honderd met een apos tolische geest bezielde mannen en vrouwen bezocht werd. Voordrachten, onderlinge dis cussies er* heel 't samenzijn in kapel, conversatiezaal, refter en tuin gaven allen steeds weer nieuwe bezielirlg. groot vertrou wen en blii optimisme voor de grotere of kleinere taak. die ieder in het katholieke leven te vervullen heeft, Uit steeds wijder kring kwa men de belangstellenden; uit Zaandam, Amsterdam, Haarlem en Rotterdam; het groeide naar een weekend van diocesane allure. Gedurende het weekend van 17 ei» 1'8 Mei a.s, wordt aan de orde gesteld het onderwerp: „Deugd, Apostolaat en Samen werking in' het leven van alle dag". Waarom dit onderwerp? Omdat Z.H. de Paus op 10 Fe bruari j.L zeide: „Het is niet het ogenblik om nieuwe doelstellingen en plan nen op te zettenze ziin reeds lang bekend en getoetst. en wachten slechts op één ding: dte concrete verwezenlijking." Daarom werd „Het leven van alle dag" tot onderwerp geko zen, waarbij onze persoonlijke deugd, ons apostolaat en onze samenwerking zo concreet en praktisch mogelijk worden be keken en besproken. Allen, die voor dit dringend beroep van Z.H. de Paus open staan zijn welkom op dlit K.A. weekend; vooral zii, die in de kringen van de Katholieke Ac tie, de stands- en vakorganisa ties, de charitatieve en Jonge renverenigingen door hun in vloed' en positie leiding geven. Wat het programma betreft, het volgende: Zaterdag 17 Mei, 16 uur, aankomst: 16.30 wel komstwoord door Dr. J. C. M. Ongering, voorzitter van het dioc. Hoofdbestuur der K.A.; 17 uur: Inleiding door Rector L. Pennock over: Schijndeugd, on gezonde deugd en echte deugd. 19.30 Broodmaaltijd. 20.30 Inlei ding van de heer H. N. Smits te Hoorn over: De neutrale samen leving en haar puzzles eist apos tolaat. Zondag 8 uur H. Mis: 10.15 Inleiding door Herman Divendal over „Haarden van apostolisch vuur". 13 uur Diner; 14 uur sluitinigslof. De kosten, logies inbegrepen, ziin, ondanks alle prijsverhogin gen nog steeds f6.59 per persoon. Vele verenigingen gaven haar leder» in vorige jaren een aan merkelijke reductie, om het weekend te kunnen meemaken; nadere inlichtingen en formulie ren voor aanmelding bii het bu reau der K.A.. Paul Gabrielstraat 34. Den Haag en bii Rector F. Holthuizen, Alkmaar. Emmastraat 10, OEFENWEDSTRIJD NOORDHOLLANDS JUNIORENWEDSTRIJD Het voorlopig Noordhollandse ju nioren elftal zal een oefenwedstrijd spelen tegen Alcmaria Victrix 2 op Zaterdagmiddag 12 April a.s. om 5 uur op het Gem. Sportpark te Alk maar. Het elftal is als volgt samenge steld: d. Koorn (Flevo); a. Kees man (CSV), en de Vries (Hollan dia); m. Smit (ZFC) Fontijn (OSV) de Leeuw (ZFC); v. Veerman( Vo- lendam), Aten CWFC), Snelders (Zaandijk), Bruines (Westfrisia), Zijlstra (Holl). Als reserves zijn aangewezen: Stam (Egmondia), Scheer (HRC) Schneiders (Alkm. Boys) en Win kel (Schagen). RECORD-OMZET Nrd. SCHARWOUDE. Za terdag j.l. werd aan de veiling „De Noordermarktbond" 'n re cord omzet geboekt. Er werden geveild 270.000 kg. rode kool; 220.000 kg. D. witte kool; 115.000 kg. gele kool; 13.000 kg. uien en 5600 kg. peen. De prijzen waren zeer hoog n.l.vood rode kool 19 36; voor D witte 1823; gele kool 1624; uien 3539 en voor peen 34.50—38.50. Alles per 100 kg. Insiders waren het er over eens dat de dagomzeft rond 150.000 zou bedragen. Dit sei zoen werd nimmer1 zo'n dagomzet geveild. Het tweede reisseizoen, dat de afdeling Alkmaar van de Neder landse Reisvereniging voor Ka tholieken met een interessante tocht door de bloeiende bollen velden op 26 April a.s. gaat ope nen, belooft zeer attractief te wonden. Om te beginnen de bollemtocht. Deze zal langs wegen voeren, die voor het merendeel van de deelnemers onbekend ziin ter- wül men toch in het hartje van de bollenstreek kom! Daarbij komt dan het bezoek aan de bloementuin, met talloze varië teiten tulpen, narcissen er» hya cinthen, de bekende Keukenhof, het park dat juist nu zo interes sant is doqr de beeldententoon stelling. die er dit voorjaar in wordt gehouden. In de middag wordt dan tevens liet bloemen corso te Sassenheim bezocht. Een heel mooie tocht is voorts die naar Brugge, een dér mooiste Vlaamse steden, waar op de eer ste Maandag in Mei de beroemde H. Bloedprocessie wordt gehou den, een plechtigheid, hier in het Noorden niet zo bekend, doch die ieder jaar duizenden kijkers trekt. Op Zondag 4 Mei wordt ook nog eer» tocht door de bloeiende Betuwe georganiseerd, met be zoek aan Arnhem, Eist, Nijme gen en Geldermalsen. Het bestuur van de afdeling Alkmaar organiseert voor dat deze tochten uittrekken, in het Wapen van Heemskerk op 22 April een grote propaganda- avond, waarop verschillende kleurenfilms, o.a. over Brugge en de H. Bloedprocessie, en reis- films, zullen worden vertoond. Hieruit blii'kt, dat er deze winter hard gewerkt is, om de leden weer een mooi reisseizoen te kunnen verzekeren. Ver wacht mag dan ook worden, dat katholiek Alkmaar het werk van de Reisvereniging voor katholie ken metterdaad weer zal steu nen. Na Haar bezoek aan het Oostelijk deel der Verenigde Staten is H. M. de Koningin Maandag in New York aangekomen. De New Yorkers bereidden Haar tijdens de tocht door deze millioénenstad een hartelijke ontvangst: een ware sneeuwbui van confetti daalde op de stoet neer. Deze Radiotelefoto toont de stoet tijdens de tocht over Broadway, Koningin Juliana bevindt zich in de eerste auto. (A.NP. Radio-telefoto) Deze keer moet vertellen van boutertje, dat zo zoetigheid hield, waar het vooral was? Op stroop, vond het iets Daar liet het de flj bessenmarmelade lekkerste moswijn staan. Als het maar wist, dat er ergens te krijgen was, er op af. Nu moet Je we' kaboutertje met meer dwergjes in woonde, dat vlak bewoonde wereld Het zou die bewoo reid toch zo gras zien. Het had er van gehoord van re kabouter». „Je de grootste huizen prachtigste winkels den ze verteld. „Ook stroopwinkels?" had boutertje toen De oudere kabouters ren in een hartelijk uitgebarsten. „Stroi kels, stroopwinkels den ze gezegd, „die niet, maar je hebt kels, waar ze stro verkopen, dat hei zelf gezien". Natuu het kaboutertje toe weten, wat een s: fel precies was. „Kip had een van de kal gezegd, „je neemt grote ronde wafels die vol met stroop ze op elkaar. Wat krijgt, is een stroop Ze moeten heerlijk want heel veel eten ze". Sinds die dag ds kaboutermannetje aan stroopwafels. Hi beerde er zelf een ken van twee kleil feitjes, maar bras niets van terecht wordt niets", zei he Elk schip dat uit boord. Dit beteke toegevoegd aan na 1 Januari 195 de omvang van dan wel men spi voortdurend omd den en bulten d inmiddels een n eigen benen koi Als we afgaan oj ting voor 1952. w, lioen voor maatsch voor gerepatrieerden ken, dan zou men derstellen dat de vraagstuk binnen de doch de werkelijkh even anders uit. Wa dan 3400 gezinnen deze overheidszorg men voorts weet, d gerepatrieerden nog bracht in plm. 400 sions en 9 kampen, millioen gulden nai kend. Terwijl enerzijds dit vraagstuk afneer repatrieerden zich e bestaan hebben ver schikken over een ei Indonesië bevinden zenden Indisch-Ned voor een groot deel omstandigheden vei hen is 'n vrij grote repatriëring geen opl Aardappelbeu rs ROTTERDAM, 7 aardappelen 35 mr Bintjes 14.00—14 12.50—13.50; Furoi Bevelanders 16.00- landers 14.50. Zandaardappelen waarts: Voran 8.50—8.80; 8.80; IJselster 10. Noordeling 10.50. Voeraardappelen Prijzen per 100 kg op de handelsvoor gesteld voor de ver sumptie-aardappele schip of auto. In verband me wordt de aardappe terdam volgende 1 den op Dinsdag 15 Craanbeurs R Rotterdam 7 henlands© granen tering per 100 kg dam). J^we prijsho-uc f 25.40. Prima kw vochtconditie f 24.8 Voedergranen - £omergerst f 34- Haver f 26.f f 32.25 f 33.25. Peulvruchten b< kalme stemming. G tot f 58.50 prim schokkers tot f 62. hen tot f 38. In verband met fr zal de graanbeurs week worden geho dag 15 April.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4