WESTERLING werd gearresteerd en toen weer vrijgelaten Eisenhower bezocht Koning Boudewijn I Reeds korte tijd was Justitie de jacht begonnen Gas ontplofte in een kelder Triomftocht bij Hollanders in Michigan Marinesterkte uitgebreid dank zij Amerikaanse hulp ilmij gereedschap DAGBLAD VOOR ALKMAAR DE PERS De koninklijke reis in de Westerling vast en weer los Landbouwer en huishoudster te Maasbree zwaar gewond lokjesland EN OMGEVING Ook in het Noorden gesignaleerd „redt zich wel Nog geen oplossing voor de Urkers Eisenhower aan de winnende hand WILLY CORSARI Katholiek geworden Het Nederlandse massagraf in Rees Bezoek aan Den Haag uitgesteld Herbert Morrison in Den Haag Vulkaan op Java vertoont werking Zware auto-botsing nabij Utrecht Droogte duurt voort telling had hier gevolg, dat de ïn zowel als de gemakkelijk te ti verleden week ïhtere kalveren de varkens on- prijs, n.l. zware 2.12—2.14, vlees- »82.12 en lidhte 96—2.00 oer kg. 15 April Wit- nkool 812; spi- 719; andijvie 18 11; raapstelen 6; gare bieten 17 L4; jonathan 32 Graskalveren 180 i 5070; 95 nuch- 3—65. 17000 kg Gele 0; 3000 kg witlof ;i 17.70—23. [ABWOUDE cool 14.80—15.10; kool 10—18; 56000 -38; I B 24—36: II 1—28; m 11—27; 'IZEN 16 April cool 13.901550; kool 14.20—23.30; kool 13.90—15- 15 April 3200 2.70—23.60; 1800 kg 7.80; 9000 kg grove 0 kg witlof I 38 II 23—30. 'I, 15 April Bin nen (Boerennote- tarwe J' 24.50 re 2424.75, rog- lomergebst 32 ;rst 3233; ha- roene erwten 44 :s 3541, bruine duivebonen 45 id 6065; blauw —86; geel mosterd- is per 100 kg. VI, 15 April Vee. 3 runderen, le s. mindere soorten varkens f 2.48- rkens 2.452.48 gew.; 38 nuchtere ,.251.45 per kg leling Zijpe- lantsoog van Witte Kruis ENVERGADERING Voensdag 23 April des avonds te 8 uur BOOD te Schager- Het bestuur voor en Tuinbouw P. DEKKER LAAN 4 SCHAGEN TEL. 439 DR EEN prima icré Horloge NAAR G. O u d e s gestr. 14 - Alkmaar LET OP :OTE AFSLAG ende paling, thans p. pd. Verder goed- e zeevis, bakschol, 6 1.schar 6 pd. 1. re bot, 5 pd. 1.wii- met lever en kuit, id. 1.pracht ma- el, 4 pd. 1.Holl. calm-filet 0.60 p. pd. ens maken wij alles tis schoon. v. d. Stok's ing- en Zeevishandel relstr. 33 - Tel. 3195 3igen palingvisserij BAKKUM |r. Confectie-industrie Josterwezenstraat 1 Alkmaar vraagt Machine-stiksters; Handwerksters en Aankomende onder- persters of strijksters nm. dagelijks bij de rtier. 's Avonds na 6 r bij A. Romijn, Hui- asstraat 46. lllllllllllllllllllllllJs Gebeurde dat als 1 Dat kan toch niet. - „Natuurlijk is er Verholen. „Het is k wel dat ik zo'n j it ventje zit natuur- »ekt met het blauwe lere manier en dan :ei de jonkheer: „ik niets van dat alles, j k van een tovenaar t. Maar ehwat aar dat kleine man- het leek me, dat i i de smid peinzend, j de jonkheer kranig, j lan de kant zetten." j ■iiiimmiiiiiiiiiii" HET EEIT Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m„ minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m„ minimum f4.familieberichten 20 ct„ resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting, Directeur E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank. Buiten God is 't nergens veilig. Vondel NHD VAN HEDEN PAG, 1 Donderdag 17 April 1952 46e Jaargang No. 12452 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 52, 'eL 2046. (2 iiinen). K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 36. teL 459 K 2240 De Amsterdamse politie heeft gistermorgen in alle vroegte de 32-jarige oud-kapitein van het K.N.I.L., Raymond Paul Pierre Westerling, die enige tijd geleden de Nederlandse grens illegaal was overgekomen, in de gemeente Laag-Keppel, gelegen aan de weg van Doesburg naar Doetinchem,, in arrest gesteld. Dit bericht werd gisteravond bevestigd door de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof, mr. A. A. L. F. van Duliemen. Westerling is naar Amsterdam overgebracht. Het bevel tot gevangenneming was door de procureur-generaal zelf uitge schreven. De procureur-generaal betreurde het evenwel, dat de arrestatie wijd en zijd is bekend geworden. De commissaris deelde mede, op dracht te hebben tot een huis zoeking. Enige ogenblikken later troffen zij Westerling op de eerste étage in een logeerkamer aan. Gisteravond heeft mr. J Knot tenbelt. rechler-commissaris te Amsterdam echter medegedeeld, nadat liil Westerling "een ver hoor had afgenomen. dat de oud-kanitein weer in vriiheid was gesteld. Het onderzoek dat tegen Wester line is sreonend. zou worden voortgezet, doch de vordering van het Onenbaar Mi nisterie tot ziin in bewarinsstel line- was afgewezen. omdat er, aldus mr. Knottenbelt „geen gronden gevonden ziin voor da delijke vrijheidsbeneming". De arrestatie Gistermorgen om half zes meld den zich enige leden van de Am sterdamse politie, geassisteerd door de rijkspolitie uit Hummelo, onder leiding van de Amsterdam se politiecommissaris de heer Posthuma en de hoofdinspecteur de heer Botti en de inspecteur de heer Prakke, eveneens van het hoofdstedelijk politiecorps, aan de woning van A. S. H. graaf van Rechteren Limpurg in Laag-Kep pel, de gastheer van Westerling. li NEDERLANDERS IN BOLIVIA VEILIG 's-GRAVENHAGE. Uit de hoofdstad van Bolivia, La Paz, is op het ministerie van Buiten landse Zaken een telegram ont vangen, meldende, dat geen der in Bolivia wonende Nederlanders te lijden heeft gehad van de daar plaats gehad hebbende revolutie. (Van de speciale verslag gever van het ANP) DETROIT, 16 APRIL. Voor het Koninklijk Paar is met het vertrek van Sea Island en met de aankomst in Detroit de tweede periode van deze ongetwijfeld uiterst vermoeiende reis in de Ver. Staten ingeluid. Voor de journalisten, die de tocht volgen, is andermaal de slag tegen tijd en afstand begon nen. Want dat het volgen van de Koningin en de Prins onder de gegeven omstan digheden geen eenvoudige opgave is, dat hebben allen, dié zich in de afgelopen we ken met de berichtgeving over de tocht hebben bezig gehouden, wel ondervonden. Het State Department, dat aanvankelijk een vliegtuig ter beschikking van de pers zou stellen, heeft op het laatste ogenblik, na allerlei vage toezeggingen, laten we ten dat dit slechts in een uiterst beperkt aantal geval len zou geschieden. Ook an dere faciliteiten worden de uit Nederland overgekomen en in de Verenigde Staten verblijvende corresponden ten van kranten en agent schappen nauwelijks gebo den. Degene die zijn lezers goed op de hoogte wil hou den van deze belangrijke reis, moet maar zien hoe hij er komt. Zij moeten trachten de snelle legerconstellation waarin het Koninklijk Paar en het gevolg reist, bij te houden, zo mogelijk voor te zijn, op tochten van duizen den kilometers. Het is de journalisten niet toegestaan m het legervliegtuig mee te vliegen, hoewel zich in dit toestel talrijke lege plaatsen bevinden. De enige inzitten den van dit vliegtuig, die iets met de pers te maken hebben ziin twee persver bindingsofficieren. Dit zijn echter geen schrijvende journalisten. De schrijvende journalisten jagen in allerlei commerciële vliegtuigen, met alle daaraan verbonden risico's van het missen van verbindingen en te late le vering, achter het Konink lijk Paar aan. Een Nederlandse cineast en een Nederlandse journa list vertrokken bijvoorbeeld Maandagmiddag uit Sea Island een uur nadat de le gerconstellation, waarin zij niet mochten meereizen, op steeg. Zij moesten elfmaal van toestel verwisselen, voordat zij op de plaats van bestemming arriveerden. Reeds eerder deden in de laat ste dagen geruchten de ronde, dat de justitie een jacht op Wester ling had ingezet. Er waren vele gronden, waarop een arrestatie gebaseerd kon worden. Westerling werd gezocht wegens een reeks van delicten, het bevorderen van desertic, het met vereende krach ten plegen van geweld, doodslag en vernieling van aan anderen toebehorende goederen. Via Groningen en Friesland Westerling schijnt van Parijs, via Luxemburg in Groningen te zijn terechtgekomen en later ver trokken naar Warns in Friesland, waar thans mevr. Westerling- Fournier zich bevindt. Medio De cember is de schoonmoeder van Westerling naar daar gerepa trieerd. Mevr. Westerling volgde op 17 Maart j.l. met haar jongste kind. Indonesisch verzoek uitlevering nog steeds van kracht. Naar wij van het Hoge Com missariaat van Indonesië in Ne derland vernemen, is het verzoek, dat de Indonesische regering in 1951 om uitlevering van Wester ling tot de Nederlandse regering heeft gericht, nog steeds van kracht. IN ARGENTINIË BUENOS AIRES, 16 April (A.F.P.). Het conflict van de naar Argentinië geëmigreerde Ur- ker vissers met de Belgische reder van Iseghem heeft in de loop van de laatste dagen geen enkele wij ziging ondergaan, zo verneemt A.F.P. De vertegenwoordiger van de reder te Buenos Aires heeft Dins dag verklaard, dat beide partijen van goede wil blijk geven. De onderhandelingen tot oplossing van het conflict duren voort. Het schijnt, dat de reder de loonbeta- ling aan de Nederlandse vissers, die aan de wal werken niet heeft gestaakt. Voorts wordt vernomen, dat van Iseghem zich onlangs in verbinding heeft gesteld met de Belgische diplomatieke autoritei ten. Een besluit zou daarbij niet genomen zijn. EGYPTISCH AMBASSADEUR BIJ EDEN LONDEN, 16 April (A.P.). De Egyptische ambassadeur Amr Pasja heeft vandaag op het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken met de minister van Buiten landse Zaken Anthony Eden be sprekingen gevoerd over de Brits- Egyptische meningsverschillen. Amr Pasja was eerder op de dag per vliegtuig uit Cairo in Londen aangekomen. Het onderhoud duurde 70 mi nuten, Na afloop werd het vol gende communiqué uitgegeven: „Amr Pasja heeft mr. Eden een boodschap overhandigd van Hilaly Pasja, de Egyptische premier en Amr Pasja en de minister van Buitenlandse Zaken hebben een nuttige gedachtenwisseling ge voerd, die in de nabije toekomst zal worden voortgezet". Ter afsluiting van de Van Riebeeckfeesten te Kaapstad werden kransen gelegd aan de voet van het standbeeld van Jan van Riebeeck.De foto toont de officiële vertegenwoordiger van Nederland bij de feesten, de heer Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, die een krans gaat leggen bij het standbeeld. VENLO, 16 April. Toen de landbouwer Lemmen te Maasbree in de kelder van zijn woning was afgedaald, deed zich een hevige ontploffing voor. Op het gerucht daarvan snelde de hulp in de huishouding, mej. Peters toe. Juist bij de kelderdeur kwam zij in botsing met de hevig geschrok ken landbouwer, die geheel in brand stond. Ook de kleren van mej. P. geraakten in brand. Beiden zijn, nadat de eerste geneeskundige verzorging was verleend, met brandwonden aan gezicht, handen, a' neri en benen naar het ziekenhuis te Venlo ver voerd. Hoewel hun toestand niet levensgevaarlijk is konden zij gisteren nog niet gehoord worden over de toedracht van het onge luk. In de kelder stond een gas- toestei, welk type op het platte land vaak wordt gebruikt en on der allerlei merken in de handel wordt gebracht. Het gas wordt in Duizenden Amerikanen van Nederlandse afkomst hebben Koningin Juliana en Prins Bern- liard gisteren een uitbundig welkom bereid in Grand Rapids en Holland in Michigan. Gou verneur en burgemeester zeiden het precies zoals het was: „Al deze mensen hier zijn wel loyale inwoners van de Verenigde Sta ten, maar, majesteit, zij zijn en blijven ook uw loyale onder danen. U hebt zich veel vrien den gemaakt in de grote steden, maar hier behoeft u dat niet te doen. U hééft ze: wij allen". Hun welkom werd bijna over stemd door het enthousiast zin gen van „Holland, o Holland ik vind je zo mooi'' en de Konin gin, kennelijk ontroerd door de grootse ontvangst, vond ook nu weer de spontane woorden die- haar gevoelens uitdrukten: „Ik kan alleen dit maar zeggen; hartelijk dank voor dit welkom thuis." Bij het bezoek aan beide ste den werd het tijdschema aan zienlijk overschreden, omdat de vorstelijke stoet telkens en tel kens weer stopte bii al die Ame rikanen van Nederlandse stam voor wie dit de dag van hun leven was. Huismoeders stonden langs de weg te zwaaien met spandoeken waarop „Goeden dag Koningin" te lezen stond, dui zenden kinderen hadden oranje- ballonnetjes. bomen, lantaarn palen, auto's en fietsen waren rijkelijk met oranje gedrapeerd, overai speelden muziekcorpsen en ongetwijfeld was de dag van gisteren het hartelijk hoogtepunt van het koninklijk bezoek aan de V.S. Vanavond vliegt het konink lijk paar naar San Francisco. Koningin Juliana schrijft tijdens haar verblijf op Sea Island prentbriefkaarten aan haar kinderen, terwijl Prins Bernnard toekijkt. VOORVERKIEZINGEN IN NEW JERSEY NEW YORK, 16 April (A.P.). In de voorverkiezingen van New Yersey is generaal Eisenhower met de erepalm gaan strijken en weet hij zich thans verzekerd van een grote meerderheid van de 38 president-stemmen die de staat straks uit zal brengen. Hoewel Robert Taft zich aan vankelijk een geducht tegenstan der toonde, bleek de populariteit van de generaal reeds nadat on geveer de helft van de in deze industriestaat uitgebrachte repu blikeinse stemmen geteld waren en aangenomen wordt dat de ge neraal met een meerderheid van 85.000 stemmen op de ongeveer 500.000 stemmen uit de strijd te voorschijn zal komen. De kansen van Eisenhower zijn sterk gestegen. De bekende Nederlandse ro manschrijfster Willy Corsari (mevr. W. A. Douwes-Schmidt) is tijdens de viering van de plechtige Paaswake in de nacht van Zaterdag op Zondag in de Abdij van de Zusters Benedicti nessen te Oosterhout door Dom. J. Widdershoven O.S.B. gedoopt. Haar peter was Pieter van der Meer de Walcheren. (KNP) PRIJZENOORLOG IN V.S. NEW YORK, 16 April (A.P.). In de Verenigde Staten is een prijzenoorlog uitgebroken in de auto- en fietsbanden-branche. Sommige groothandelaren heb ben de prijs reeds met 25 percent verlaagd om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. De oorlog doet zijn invloed gel den op de prijzen van natuurlijke en synthetische rubber. metalen flessen door verschillen de ondernemingen geleverd. Men acht het uitgesloten, dat de fles lek was, maar waarschijnlijk is er gas uit een defecte toevoerlei ding gestroomd. Vermoedelijk heeft L. een gasreuk waargeno men en heeft hij een lucifer aan gestoken om de bron op te sporen. INRICHTING VAN N.A.T.O. SECRETARIAAT Ismay naar Parijs PARIJS, 16 April (A.P.). De secretaris-generaal van de NATO lord Ismay is vandaag in Parijs aangekomen om zich te vestigen op het nieuwe hoofdkwartier dat voor hem in de bijgebouwen van het Palais Chaillot is ingericht. Aan de Gare du Nord werd hij verwelkomd door Herve Alphand, de permanente Franse NATO-ver- tegenwoordiger en door vertegen woordigers van de Britse ambas sade, het ministerie van Buiten landse Zaken en het ministerie van Defensie. GEDENKSTEEN GEPLAATST 's-GRAVENHAGE. In Rees aan de Rijn (Did) en in enkele plaatsen in de omgeving is dóór de zorg van de Nederlandse Oor logsgravenstichting een honderd tal graven van Nederlandse oor logsslachtoffers van grafstenen voorzien. Op de Evangelische be graafplaats te Rees is op het grootste aldaar gelegen Neder landse massagraf een gedenksteen opgericht, vermeldende de namen van alle Nederlanders, die in het district Rees zijn omgekomen. Door het comité „Nazorg kamp Rees" zal deze gedenksteen van daag met enige plechtigheid wor den onthuld, waarna een doden herdenking zal worden gehouden en een bezoek zal worden ge bracht aan de in de nabijheid van Rees gelegen graven. BRUSSEL, 16 April (A.P.). Generaal Eisenhower heeft vandaag een afscheidsbezoek gebracht aan België, maar wei gerde iets los te laten over de politieke ontwikkelingen in Amerika die hem zo plotseling Europa doen verlaten. De gene raal toonde zich niet bijster ingenomen over het leger journa listen dat hem bij aankomst op het vliegveld verwelkomde. Hij inspecteerde haastig een erewacht van de Belgische lucht macht en stapte toen in een auto om een bezoek te brengen aan Koning Boudewijn. Mevrouw Eisenhower die haar echtgenoot vergezelde toonde zich minzamer en sprak vrolijk met de verslaggevers over haar vertrek naar de Ver. Staten. De generaal bracht ongeveer een half uur in aanwezigheid van Koning Boudewijn door en begaf zich na dit bezoek per auto naar het g -af van de Onbekende Sol daat om een reusachtige krans van rode, witte en blauwe bloe men te leggen bij de eeuwige vlam. Vervolgens reed de generaal naar Laeken om zijn opwachting te maken bij de Koningin-Moeder. Toen hij wegreed van het graf van de Onbekende Soldaat werd hü door een menigte van twee tot driehonderd mensen toegejuicht. De generaal groette en stak vervolgens vriendschappelijk zijn hand op. Naar wij van officiële zijde ver nemen is het bezoek, dat generaal De Britse ambassadeur in ons land, mr. Neville Montagu Butler, bood gistermiddag in de ambas sade 'n lunch aan ter gelegenheid van het bezoek van de voorma lige Britse minister van Buiten landse Zaken, Herbert Morrison, aan ons land. Aan de lunch werd behalve door de eregast deelgenomen door de minister-president, dr. W. Drees., de minister van Financiën prof. mr. P. Lieftinck, de minister van Landbouw S. L. Mansholt, de Canadese ambassadeur de heer Pierre Dupuy, de secretaris-gene raal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken dr. H. N. Boon en de Britse ambassaderaad mr. I. P. Garran. De ministers Staf en van den Brink, die eveneens waren uit genodigd, konden door reeds aan gegane verplichtingen niet aan de lunch deelnemen. ATGOMUITZENDINC HOLLYWOOD, 16 April (A.P.). Zeven televisiestations hebben vandaag bekend gemaakt plannen ontworpen te hebben voor een atoomuitzending, waardoor het hele Amerikaanse volk getuige zal kunnen zijn van de atoom- proeven die in de week van 21 April in Nevada gehouden zullen worden. Behalve van de ontploffing zelf zal de bevolking kunnen genieten van vraaggesprekken met officie ren en soldaten die aan de oefe ningen deelnemen. 's-GRAVENHAGE. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Marinebegroting 1952 (financie ring aanbouw vaartuigen voor de Koninklijke Marine). Aan de memorie van toelichting van de ministers van Marine en van Financiën is het volgende ont leend: Bij de indiening van dit wets ontwerp kunnen de ministers mededelen, dat dank zij de hulp van de Verenigde Staten van Amerika, Nederland in staat wordt gesteld te geraken tot een noodzakelijke uitbreiding van de sterkte van de Kon. Marine. Hiertoe is een overeenkomst gesloten voor de bouw van mij nenvegers ten behoeve van de Koninklijke Marine. Ingevolge deze overeenkomst zullen twee en dertig mijnen vegers op Nederlandse werven worden gebouwd. De bouwkosten van veertien van deze vaartuigen ten bedrage van 76,3 millioen gulden, zullen worden gedekt uit tegenwaarde-gelden, voortvloeien de uit economische en militaire hulpverlening, welke na 1 Juli 1951 is of wordt ontvangen, ter wijl de overige achttien mijnen vegers, die eveneens voor de Koninklijke Marine zijn bestemd, voor Amerikaanse rekening ko men en in dollars zullen worden betaald. Het ligt voorts in het voor nemen van de Amerikaanse auto riteiten ten behoeve en door be middeling van de Kon. Marine voor Amerikaanse rekening hier te lande een vijftal patrouille vaartuigen voor de maritieme havenverdediging te doen aan bouwen. De onderhandelingen hierover zijn in een vergevorderd stadium. Daarom is voor de bouw van deze schepen een memorie- post opgenomen. BANDOENG (A.P.). De prachtige vulcaan Tangkoeban Pra Hoe, die hoog boven West- Java torent, 16 km ten Noorden van Bandoeng, vertoont volgens de vulcanologische dienst tekenen van toenemende werking. Hete gassen ontsnappen uit de krater en de temperatuur van de kraterbodem stijgt. Er schijnt geen onmiddellijk ge vaar voor een uitbarsting te be staan maar de autoriteiten heb ben het afdalen in de 100 meter diepe krater verboden. Eisenhower Vrijdag a.s. aan Ne derland zou brengen voor onbe paalde tijd uitgesteld. Dit uitstel houdt verband met het overlijden van de Franse ge neraal Caudraux, plaatsvervan gend stafchef van de Shape in Parijs, die Vrijdag aldaar wordt, begraven. Generaal Eisenhower is voornemens deze begrafenis bij te wonen. BAKKERSGEZELLEN ACTIE GAAT NIET DOOR In een vandaag te Utrecht ge houden vergadering van de Stich ting van de Arbeid, waarbij ver tegenwoordigers van het college van Rijksbemiddelaars aanwezig waren, zijn door de Nederlandse Bakkersbond zodanige toezeggin gen gedaan, dat de bedrijfsunie van bakkersgezellenorganisaties besloten heeft haar tegen Zater dag a.s. aangekondigde actie in onderscheiden plaatsen des lands niet te doen doorgaan. Hitte in Denemarken KOPENHAGEN, 16 April (A.P.). In Denemarken heerst een hitte golf waardoor reeds twee perso nen om het leven zijn gekomen. Het kwik steeg gisteren tot 68 graden. En nog warmerin Khar toum steeg de thermometer in de afgelopen dagen tot 111 graden in de schaduw. DE NEDERLANDSENGELSE HANDELSBESPREKINGEN 's-GRAVENHAGE, 16 April. De handelsbesprekingen tussen Engeland en Nederland, die 19 Maart te Londen werden opge schort, teneinde beide partijen de gelegenheid te geven eikaars standpunten te bestuderen, zijn heden in Den Haag hervat. De opschorting werd verwacht met net oog op de nieuwe situatie, die door Engelands jongste invoerbe perkingen werden geschapen. De Nederlandse handelsdelega tie staat onder leiding van mr. H. van Blankenstein, raadadviseur va,n ministerie van Economi sche Zaken. GROOT GEZIN EMIGREERT NAAR CANADA In een speciaal daarvoor ge huurde bus arriveerde gisteren uit Maartensdijk (Utr.) te Rotter- Üal?L.het Sezin van de heer J. Griffioen, dat uit vader, moeder en 17 kinderen bestaat. Het gezin van de heer Griffioen die veehandelaar is, zal zich gaan vestigen in Abbotsford (Br. Co lumbia), waar het een boerderij gaat betrekken. Voor zover be- j i iS het grootste gezin, dat tot nu toe naar Canada emi greerde. Het oudste kind is een 22-jarige dochter, terwijl de ben jamin een vier maanden oud zoontje is. TIEN GEWONDEN W.O. v. ROESSEL EN MOMMERS Nabij Utrecht zijn Woensdag middag een Kaiser Frazer en een Volkswagen in volle vaart met elkaar in botsing gekomen, waar schijnlijk door een defect aan de stuurinrichting van de Volks wagen. De vier inzittenden van deze laatste werden allen zeer zwaar gewond. Tot de inzittenden van de andere auto, die uit Til burg kwam, behoorden v. Roes- sel en Mommers, die met de Zwaluwen in Amsterdam tegen de Rode Duivels zouden spelen. Zij werden licht gewond, even als de heer Horsten, bestuurslid en ar- Fahrdronck, trainer van Willem II. Het K.N.M.I. deelt mede: Sinds 7 dagen is er in ons land geen regen van betekenis meer gevallen en het ziet er naar uit, dat deze periode met droog weer nog niet ten einde is. Gisteren begon zich ten Noorden van Schotland een nieuw hogedruk- gebied te ontwikkelen, dat zich vervolgens over Noorwegen en de Noordzee uitbreidde. Ook ons land bevindt zich binnen de in vloedsfeer ervan, hetgeen met zich meebrengt, dat de regen kansen gering blijven. Met de enigszins toégenomen Noordoos telijke winden stroomt nu gelei delijk iets koelere lucht ons land binnen. De temperaturen, die zich al geruime tijd op zomers niveau bewegen, worden hierdoor wat lager, maar blijven toch nog bo ven de normale waarden voor de tijd van het jaar, aangezien het zonnige karakter van het weer behouden blijft.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1