SMIDJE VERHOLEN OP T TONEEL Hoog en d Een schip vaart uit ,Wonderteam' van Egmond won de erewedstrijd Burgemeester legde eerste steen voor 48 woningen Commi de Alle schoolkinderen worden verwacht! K.A.B.-toneel trok een volle zaal AGENDA Katholiek scboolvoetbal MODE-JE A IVIorgenmiddag, tussen 2.15 en 3.15 en van 3.30-4.30 uur, zullen een tweetal manne quins U de laatste aanwinsten uit onze ruime collectie voor- jaars- en zomerconfectie to nen, waaronder ook de gro tere maten. Komt U even kijken? De prijzen zijn populair; zij liggen binnen ieders bereik! VROOM DREESnANW Clubkampioenschap van D.S.S. Smidje Verholen in Schagen BERGEN BOUWT MOEDERDAG! TAART! AAT SOECKER Deken Niekel Geheim Kamerheer 'TVELD-ZIJDEWIND: Jongens en meisjes dit mogen jullie niet missen Donderdag 8 Mei in Zaal Slijkerman. Aanv. half vier. Eniree 40 ceni. Kaartverkoop vanaf 12 uur aan de zaal Kan het mooier? Toneel en poppenkast tegelijk Burgen Nood 60-jar in de bic PAGINA 2 WOENSDAG 7 MEI 1952 ALKMAAR De K.A.B. to neelvereniging „Vondel" heeft gisterenavond voor een volkomen uitverkochte zaal van „Het Gul den Vlies" een opvoering gege ven van een door Chris van der Heuvel geschreven toneelspel in drie bedrijven „Een schip vaart uit". De regie was in handen van Jan Dogger. De voorstelling werd o.m. bijgewoond door de Zeer- eerw. Heer Pastoor G. L. Bink horst O.P. en de Weleerw. Pater J. Colbe en enkele Eerw. Broe ders. De tweede voorstelling van hedenavond is geheel uitverkocht, de derde voorstelling vindt plaats op 15 Mei, waarvan de kaarten op het bekende correspondentieadres in de bus gedeponeerd n.'jeten worden. Het stuk behandelt eer* critieke periode in het leven van een al gemeen geëerd dominee, die om der wille van het geld alleen, door een tweetal mannen uit zijn naaste omgeving wordt belaagd. Hij steekt in diepe schulden, ter wijl de beide mannen zijn onder gang en dat van zijn dochter be ogen, om er rijker van te worden. Men zou erover kunnen rede twisten of dit spel het in deze tijd nog „doetO.i. staat het vast, dat dit niet het geval is. Vervolgens zou men zich kunnen afvragen of het zich leent voor een avond van louter amusement, zoals deze er een was. Het moet ons van (het hart, dat men met enige moeite, zeker iets beters had kunnen vin den, daar voor de K.A.B. als on veranderlijk devies moet gelden, ook via het amusement voor de culturele verheffing van haar le den te zorgen. Vanzelfsprekend1 zijn er geer* morele bezwaren; de. ze gelden louter en alleen de aes- thetica, in litteraire vormgeving en speelbaarheid. En de oubollig heden, die dit stuk er meer dan genoeg (heeft, maakt het de spelers en speelsters, die nog een te wei nig aan toneelroutine bezitten, wel erg moeilijk er een aanvaard baar geheel van te maken. Hier door kwam het, o.a. ook door 'n gebrek aan tempo, dat men het stuk niet over de vale plekker* heeft weten heen te helpen en er soms verveling dreigde. Het hgt er maar aan, vanuit welk standpunt men redeneert al moet men met vergeten, dat er absolu te eisen gesteld dienen te worden, ook aan 't amateurtoneel. Neemt men het met deze eiser» niet zo streng, dan belooft de opvoering van dit stuk, dat ook tal van 10 MEI HERDENKING ALKMAAR Militairen en oud-militairen uit Alkmaar en omgeving die in de Meidagen van 1940 onder de wapenen waren, worden opgewekt om deel te ne men aan de jaarlijkse bloemen hulde op de graven van de ge sneuvelde Alkmaarse militairen op Zaterdag 10 Mei a.s. Vertrek des moreens om 8 uur van de hoek WilhelminalaanKenne- mersingel. Men wordt verzocht een bijdrage in de kosten te stor ten of over te schrijven op giro no- 297970 van A. Vis onder ver melding .Bloemenhulde 10 Mei". goede kwaliteiten bezit, en hier en daar zeer humoristisch is, een avond van plezierig vermaak. J. Fernee zette 'een sympathie ke dominee op de planken, mis schien wel wat al te gelaten in zijn houding. Mw. A. den Nijs- Mul speelde als zijn charmante dochter, C. van Hooff als de Zwa. ger, die tot gemene listen er» la gen zijn toevlucht nam: P. Ris was de rondborstige, eerlijke zee man. die raak de waarheid kon zeggen; P. Borgman de sluwe in triguant, handlanger van de zwa ger; J. van Westen creëerde een innemende jongeman, als de '-schoonzoon in spe; Truus Jol een toegewijde huisvriendin; Mevr. A. van Duin-Jol een vinnige (huis houdster, terwijl N. Adricbem 'n zeer goede typering gaf van de zgn. dorps-idioot. G. P. R.K. Werknemende Middenstand ALKMAAR. De Katholieke Werknemende Middenstand „St. Stephanus" afdeling Alkmaar en Omstreken, houdt op Vrijdag 9 Mei a.s. te acht uur in Paviljoen „Kinheim" een bijeenkomst waar op de heer J. Dominicus, secre- tais van Schola Publica, een le zing houdt over de Vrijmetselarij. Aan de hand van een serie unieke lichtbeelden zullen diverse pro blemen verduidelijkt worden. WOENSDAG 7 MEI BIOSCOPEN: CINEMA AMERICAIN: „Ge schonden Glorie. 14 j. VICTORIA: „Dodenrit in 't Spookgebergte, 14 j. HARMONIE: „Vader is vrij gezel" 18 jaaT. Voorstellingen 8 uur. GULDEN VLIES: 8 uur: KAB toneelver. „Vondel" met „Een schip vaart uit". STEDELIJK MUSEUM: Tot 25 Mei: Tentoonstelling Grafisch werk van Gr. van Roggen 1012; 25 en 7 9 uur. (Zondags alleen 2—5). APOTHEKEN: Vanaf he denavond 6 uur zijn voor spoedgevallen geopend: Apotheek De Bever, Em- mastraat 36. Apotheker P. J. Meurs. GESLAAGD ALKMAAR Geslaagd voor het candidaatsexamen voor ci viel ingenieur de heer J. van der Plas. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR Geboren Ma- rietje dv P- de Waal en M. Baas; Isabella C. dv D. S. Broekens en C.M. Kwakkel; Carla T. dv H. Huisjes en E.A. Ottes. Gehuwd; Adel'bertus J. Mulder en Aüda Struijs; Theodorus A. Kemp en Jansje Leeuwerke. ALKMAAR De eindwedstrij- dpn van de R.K. Jongensscholen, die traditiegetrouw op de Natio nale Feestdag gespeeld woiden, verliepen nu ook weer vlot. In de morgen werd op het Sport park de ere-wedstrijd R.K. school Egmond-Binnen tegen kampioen O-L. school de Vondelschool ge speeld en door de kath. school prompt gewonnen. Het was dan ook een „wonderteam" dat onder de perfecte leiding stond van de heer Wim Winter, die op deze dag zijn lang gekoesterde wens, de Alkmaarse scholen te verslaan en de beker plus de ere-medaille mee naar Egmond te nemen, in vervulling zag gaan. De prijs is des morgens uitgereikt door de heer C. J. Mol, voorzitter van de neutrale commissie. In de middag kwamen op de Over die de andere wedstrijden aan de beurt. Warmenhuizen kon onmogelijk komen, want alle spe lers moesten koolplanten aange ven tot rr2te droefheid van te genstander Limmen, die het maar liever bij de bloembollen houdt. De wedstrijd mag nog gespeeld worden. Na de wedstrijden verzamelden genodigden en spelers zich rond om Rector v.d. Zalm, die met wel- (Advertentie) bij VROOM DREESMANN Voor deze mode-tea, welke alleen in onze gezellige lunch room wordt gehouden, wordt geen entree geheven. ALKMAAR gekozen woorden de prijzen uit reikte, ingeleid door de hr. Boe- ters. De bekers gingen deze keer naar Adelbertusschool, de school van Egmond-Binnen en de tak de finitief naar de St. Joseph ULO. De tweede prijzen gingen naar St. Joseph ULO IH, WiUibrordus- school en de Aloysiussohool. De troostprijzen naar Lyceum I en Heiloo II die kampioenen werden in de verliezersronden. Uitslagen: Adelbertus IIAlovsius ULO IVLyceum I Bav0 IIHeiloo II II 2—1 0—2 0—2 TAFELTENNIS ALKMAAR Dezer dager» werden de wedstrijden om het clubkampioenschap van D.S.S. gehouden. Hennie Krab is er niet in geslaagd, de wisselbeker in haar bezit te houden. Lea Du'kers- Jongmans bleek grote vorderingen gemaakt te hebben. De strijd ging voornamelijk tus. sen haar en Fokelien Riesebos' die verraste door haar snelle en vaste spel. Door het uitstekende spel van Mary Ofman kwam het. dat beide dames gelijk eindigden met elk vier gewonnen partijen Toen het game-gemiddelde de be slissing moest brengen, won Lea Dukers-Jongmans met eer» game verschil hiet clubkampioenschap. 1. Lea Dukers-Jongmans 4 92 2. Mary Ofman 4 83 3. Fokelien Riesebos 4 84 4. Hennie Krab 2 36 5. Lies Henke 1 39 6. Dinie Krab 0 110 (Resp. gewonnen, games). In de verliezersronde Dames won Rie Wormsbecher de finale op overtuigende wijze van Jean Muhren. Door een zware poule indeling bij de heren werd Jan Muhren gewipt voor de beslis sende halve competitie. Jan Hui gen wist zich door sterk aanval lend spel in de eindstrijd te men ger». Hij won een partij en snoep te zijn andere tegenstanders drie maal een game af. Joop van Spanje verraste ziin Clubgenoten! Hij rekende af met de grote fa vorieten van het eerste team: de Haan en Piederiet. Zijn partij tegen Wil Piederiet was spannend: 2118: 2927. Na 4 gespeelde wedstrijden waren van Spanje en Wim Poeze beiden nog ongeslagen. De laatste had kans gezien al zijn rivalen te kloppen door zijn en thousiaste spel en grote routine. In zijn laatste partij bleek J. van Spanje nog niet tegen Wim Poeze opgewassen. Nadat hij in de eer ste game eerst met 1713 voor stond, kreeg hij een inzinking, zodat Poeze de wedstrijd met 21 17 won. De tweede game werd met 2110 in het voordeel van de laatste geëindigd. Jan Muhren won de verliezersronde van Rein Kleverlaan. 1. W. Poeze 2. J. v. Spanje 3. W. Piederiet 4. J. de Haan 5. J. Huigen 6. Jan Mannes 5 10—1 4 8—4 3 6—6 2 3—6 1 5—8 0 1—10 Pafafa-verloting ALKMAAR Pafafa is weer voorbij en is in alle opzichten ge slaagd. Ook financieel is Pafafa een succes geworden. Over 't al gemeen werd veel belangstelling getoond voor het werk der pad vinders. De laatste, avond mocht Pafafa zich in een enorm bezoek ver heugen. Velen waren tegenwoor dig bij de trekking van de grote Pafafa-verloting, waarvoor als hoofdprijs een radio-toestel was beschikbaar gesteld. De uitslag is als volgt; le prijs radio no. 3071; 2e prijs mandoline 1401; 3e priis 2322; 4e prijs" 1429 5é prijs 3235; 6e prijs 2720; 7e prijs 3001; 8e prijs 745; 9e prijs 1026; 10e. prijs 1445; 11e priis 184; 12e prijs 2421; 13e prijs 1839; 14e prijs 580; 15e prijs 2001 16e prijs 2530; 17e prijs 3125; 18e prijs 2160; 19e prijs 776; 20e prijs 1762; 21e ptüs 1450; 22e prijs 1204 23e .prijs 2494; 24e prijs 471; 25e priis 2183. De prijzen kunnen vènaf Don derdag "worden afgehaald bij Hopman L. Boom, Roemer Vis serstraat 2 te Alkmaar, tot uiter lijk 1 Juni a.s. Maandoverzicht Nutsspaarbank ALKMAAR In de maand April werd op de spaarbankboekjes in gelegd f 349:980,20, terugbetaald f 522.146,27, alzo minder ingelegd dan terugbetaald f 172.166,07. Het aantal in de loop van April nieuw uitgegeven boekjes be draagt 119 Ingetrokken werden 147 boekjes. Onder de in April nieuw uitge geven boekjes' zijn begrepen 24 boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eerste inleg van f 1, De lediging in de loop van de maand A^ril van 583 spaarbusjes leverde een bedrag van f 9201,96 aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde spaar busjes bedraagt thans 5680. OLl'EBOLLEN VOOR HONGERIGE MAGEN ALKMAAR In Alkmaar heeft zich uit het jubileum-comité ter voorbereiding van de viering van het 50-jarig bestaan van het Cen traal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden weer een sub comité gevormd, dat zich ten doel stelt door de verkoop van 10.000 oliebollen op Zaterdag 10 Mei a.s. een ferme bjjdrage te kunnen Iet- veren in de kosten van de weder opbouw van het Emma-kinder- huis te Wijk- aan Zee. De oliebollen worden Zaterdag 10 Mei, vanaf een vrachtauto die door de stad zal rijden, verkocht. Des morgens staat de auto op t Hofplein, in de middag wordt de Laat en de Langestraat aange daan. De band van de Ned. Pad vinders zal de vrachtauto op de tocht door de stad begeleiden. De ingrediënten voor deze lek kernij, 80 flessen sla-olie, 6 kg poedersuiker, 10 kg gist en 175 kg Amerikaanse patentbloem zijn gratis door verschillende leveran ciers tor beschikking van het co: mité gesteld; dat Vrijdag 9 Mei reeds gaat bakken. Wie de olie bollen vers van het vuur in huis wil hebben kan ze bestellen a raison van drie voor,een kwartje en krijgt ze dan netjes thuis be zorgd. De volgende dames nemen graag bestellingen dan: Mevrouw van der Wilk, Burg. Palingstraat 2, tel. 3825; mevr. Lojenga, WilheJminalaan 12, tel. 2347; mevr. Lely, Dr. Schaep- manstraat 18, tel 4710; mevr. Meurs, Emmastraat 36, tel. 2956; mevr. Rentenaar. Corfstr. 47, tel. 3733; mevr. Hesselink, Kraanbuurt 3, tel. 5637. JUBILEREND MACHINIST IN DE BLOEMETJES ALKMAAR Dinsdag herdacht de heer C. Gerver, machinist bil de N.V. Ned. Spoorwegen, wo nende te Alkmaar, Nic. Beets- kade 66. de dag. waarop hii voor 40 jaar bij de Spoorwegen als 'leerling-machinist in dienst trad. Dit jubileum werd-, zoals bii de Spoorwegen gebruikelijk, in hui selijke kring gevierd waarbij zo wel van de zijde van de directie als van het. personeel, de collega's van dé jubilaris, de nodige be langstelling werd betoond. Ir. Wildschut van de afd. Trac tie te Amsterdam, de inspecteur van de Inspectie Amsterdam en de waarnemend deipotchef Alk maar, boden de heer Gerver bun gelukwensen aan. Namens de directie werd hem ook nog een gratificatie ter hand gesteld. Van het personeel van het Alk. maarse deoot was er een fraaie pendule als geschenk. De heer Gerver, die goed1 in de bloemetjes werd gezet, had bijna handen te kort om alle belang stellenden. spoorwegmensen en vrienden, te begroeten. Op 1 Juni a.s. gaat de hèer Gerver, zo vernamen wij nog, de dienst der N.S. met pensioen ver laten. Hij reed ro de lijnen naar Amersfoort er» Utrecht thans be rijdt hij voornamelijk het spoor wegnet in Noord-Holland tot Am sterdam - Haarlem - Enkhuizen en Den Helder. Afgezien van de eerste dienst jaren in Enkhuizen, woonde de jubilerende machinist alle veertig jaren, die 'hii bii de N:S. werk zaam was, in Alkmaar waar hii. zowel onder dè reizigers als- onder het spoorwegpersoneel, vele vrien den telt. Agent met scherp geheugen ALKMAAR. Doordat de agent A. K. zich de trekken van de wielrenner H. van B. uit Am sterdam zo goed kon herinneren. Hep deze sportsman in de val toen hij, na op 5 Februari in het Fnidsen gefietst te hebben en bij aanhouding een valse naam op te hebben gegeven, een jaar later, bij de ronde van Noordholland, door dezelfde agent, die hem had verbaliseerd, op het Waagplein werd aangetroffen. Dat grapje zal de wielrenner toch nog geld gaan kosten want de zaak is Dinsdag door de rechtbank behandeld waarbij de officier van Justitie een boete van f 3.voor het fiet sen in de verkeerde straat en f 10.voor het opgeven yan de valse naam eiste. Geslaagd ALKMAAR. Voor de op 22 en 23 April te Schiedam gehouden examens slaagden voor costu- mière de dames G. Breed, N. Schoenmaker, L. Tamis en I. v. d. Velden te Alkmaar, I. v. d. Steen te Heiloo en M. van Ge- bergen te St. Maarten, allen op- feleid door Modevakschool Mej. Ooms te Alkmaar. MEER DEELNEMERS AAN ONDERL. GLASVERZEKERING ALKMAAR. De Onderlinge Alkmaarse Glasverzekering kan, blijkens het optimistisch gestelde jaarverslag over 1951, terugzien op een goed jaar. Er werd voor f 5.414.T- gebroken, dus niet meer dan in 1950 terwijl het aantal percelen, waarin ruiten ver nieuwd moesten worden, terug liep van 410 tot 366. Het totaal verzekerd bedrag steeg tot f 105.668.verdeeld over 600 deelnemers met 666 percelen. Als unicum in deze tijd van stijgende kosten mag wel even gememoreerd worden, dat het mogelijk is de premie, door het stijgen van het aantal deelnemers en het drukken van de onkosten, met 10 pet. te verlagen. Een dergelijk voorstel zal dan ook op de komende jaarvergade ring, die op Donderdag 8 Mei om 4.30 uur in het Gulden Vlies zal worden gehouden, ter tafel wor den gebracht. Etalagewedstrijd BERGEN. De attractie wel ke bestond uit het optellen van in de etalage verborgen munt stukken bracht 329 inzendingen binnen waarvan er maar slechts 8 juist waren. De wedstrijd die zeer goed geslaagd is, bracht de eerste prijs van f 25.naar Elly Borst, Oldenburglaan 26, de 2e aan haar zusje f 10.de 3e aan J. Hoogvorst, Prinsesselaan 6, terwijl de drie prijzen van f 5. fingen naar J. H. Hoogvorst, 'rinsesselaan 6,Nelly en Jo Bijl, Tibina Bruin, Oudburgeweg resp. 1 en 18 en mevr. Roosloot, Jb. Weijandweg. Bovendien waren er nog 16 prijzen van f2.50 voor hen die het dichtbij raadden. BURGERLIJKE STAND BERGEN Geboren; Francis- cus M. zv C Houtenbos en C. Ad miraal; Marianne A. dv A. Dor- gelo en M. Dirkzwager; Pieter J. zv J. Kieften en G. de Hart; Son- ja T. dv J- Telleman en C. J. Hol- lenlberg; Johannes E. zv J- C. Min en A- Prak; Margaretha dv N. en E. Koeleman. Ondertrouwd: Cornelis van Lan gen en Mariitje Wittebrood; Jo hannes Spuij en Peternella Alei- da van Engeland; Jan Leen en Cath. Gertrudis Buter; Johannes Gerard Tielrooij en Hendrika Jo hanna Oortgiesen. Gehuwd; Cornells Hendrikus Winder en Guurtruida Maria Vrasdonk; Wiebe Kromhout van der meer en Maria Gerlina Ver burg. Overleden: Henrica Johanna Gortmans, wed. de Haan, 60 jaar; Johannes W. H. Hogervorst, 79 j- Dinsdag heeft de jeugd van Scha gen intens genoten van de bele venissen van Smidje Vernolen, zoals hun kameraadjes in tien tallen andere plaatsen er reeds eerder van genoten hebben, en die van elders er nog van zul len genieten. Allemensen, wat hebbgn ze meegeleefd, de klein sten zo van een jaar of zes, de groteren van 10 tot 14, maar ook de allergrootsten geen haar min der. Als die duivelse duivel b.v. verscheen om Verholen z'n ziel te halen, was iedereen in de weer om hem te waarschuwen en de raad te geven; „gooi die duivel er uit". Men riep ach en wee bij Verholens nederlagen en juichte hemelhoog bii een welgeslaagde tegenactie. Slechts één jongetje verliet de zaal. Hij vond hét zo erg dat het Smidje naar de hel moest, dat hii het niet langer kon aanzien Gelukkig dat we weten dat er helemaal geen verschrik kelijk wezen in dat duivelspakje stak. Want zo gézien zou je eT werkelijk de griezels van krijgen. En dan die dromen van Stnidje Verholen, die op het moment dat hii droomt juist in de poppen kast zichtbaar zijn. dat is interes sant. Er waren eerst een paaT jongens PTn meisjes die 't vreemd vonden dat het spel'begint met een poppenkastvoorstelling. Dat is echter niet zo vreemd als het Ujkt. Voordat een spel begint moét je toch immers de voorge schiedenis weten? Nou die voor geschiedenis die hoor en zie je in de poppenkast. We kunnen er niet alles van vertellen, want dan gaat de aardigheid er af voor de kinderen in de omliggende plaat sen waar Smidje Vér holen van- daae en0de volgende dagen komt. Of het mooi was. Nou en of. Moet je de honderden kinderen en de vele grote menserj maar eens hóren die Dinsdag in „De Roode Leeuw" waren, en de zus ters en de onderwijzeres. Want in elk geval hebben de uitvoerenden voor 100 pet. suc ces gehad en de kinderen een prachtige middag. Daar gaat het maar om. Herdenking ZUID-SCHERMER. In stro mende regen marcheerden Zater dagavond tientallen, in sombere stilte naar de boerderij van mevr. C. de Boer-Stam, waar enkele minuten stilte in acht werd ge nomen. Om half negen kwamen velen bijeen in de St. Michaelkerk, waar pastoor J. Veerman een herdenkingspredikatie hield. De plechtigheid werd besloten met een kort Lof, waaronder de plaatselijke afdelingen van de Nationale Reserve en Reserve Rijkspolitie saluut brachten. Ledenvergadering L.T.B. TUITJENHORN. Op de le denvergadering der LTB-afdeling was mede aanwezig de voorzitter van de Centrale Veilingsvereni ging. de heer Dekker. De voor stellen voor de algemene verga dering passeerden na ampele be sprekingen de revue. De verkie zing van 21- afgevaardigden voor deze vergadering vroeg door een vernuftig systeem Wéinig tijd en besloten werd het presentiegeld te verhogen met 1 gulden en te brengen op 5 gulden. Het Be jaardencentrum St. Jozefoord scheen geen poters nodig te heb ben zodat ook dit punt spoedig van de baan was. De voorzitter vroeg aller medewerking om de voorgenomen bespuiting der zet- koolbanen te doen slagen. Het spoedig opgeven van de plaatsen der banen is noodzakelijk. Afscheid wijkzuster BERGEN. De wijkzuster E. van Engeland is in het huwelijk getreden en gaat Bergen na een periode van 8 jaar verlaten. Zij had ieders sympathie ongeacht politieke richting of gezindheid. Wij wensen haar in Grave vele gelukkige jaren toe. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond: IETS HOGERE TEMPERATUREN Wisselend bewolkt met morgen laat op de dag kans op enkele ver. spreide buien. Iets warmer en zwakke tot matige wind uit zuide lijke richtingen. 8 Mei Zon op 4-58; onder 20.16; maan op 1911; onder 3.50. BERGEN Na enig ceremo nieel, onder de wapperende Ne derlandse en Friese vlag, legde burgemeester Dr. W. Huygen<; aan de Piet Boendermakerweg de le steen op de fundering van de 16 dup.Iex- en 16 eengezinswoningen in totaal 48 die aan de Piet Boendermaker- en Jb. Weijand weg zullen verrijzen. Aanwezig waren de wethou ders j, Oldenburg en L. den Das, architect de Vries, de aannemer Boomstra uit Sneek, de uitvoer der v.d. Woude, dir. gem.werken de heer Blauw Pn diverse ambte naren. Alvorens tot de steenlegging over te gaan zei de burgemeester „De gemeente heeft veel belang stelling voor de woningbouw en draagt er haar bescheiden steen tje toe bij". Hij sprak de hoop uit ieder jaar de eerste steen te kun nen liegen voor een complex als dit. Hii prees de samenwerking met dé" provincie Pn noemde Ber gen zegr gelukkig met deze aan winst. Deze woningen zullen nog aardiger worden dan de reeds be staande woningen in dit gedeelte, hoewel ze kleiner zullen worden. Toch kunnen ze gemakkelijk 5, en zo nodig 6 personen bergen. Het gevaar Hij verklaarde echter dat de gemeente mondjesmaat gaat bou- wPn om niet hot gevaar te lopen als straks de woningnood is op- gelóst met een overschot aan wo ningen te zitten. Getracht zal nu worden het maximum aan woon ruimte te benutten. Hierna met selde de burgemeester de eerste steen met ePn versierde troffel op de fundering. fAdvertentie Aanstaande ZONDAG Geen betere huldiging dan 'n b.v. HAZELNOOTTAART MOCCATAART CHIPOLATATAART VRUCHTENTAART van Ritsevoort 32 Alkmaar Tel. 2801, b.g.g. 5708 Chocolaterie - Patisserie Maandag 5 Mel is de H.E. heer Deken J. H. Niekel van Rotter dam door Z.H. Paus Pius XII be noemd tot Geheim Kamerheer. ONDERHANDELINGEN IN KOREA IN CRITIEKE FASE TOKIO, 7 Mei. (Reuter) Ge neraal Ridgway heeft een ver klaring uitgegeven, waarin hij de voorwaarden der Verenigde Na ties bij de recente onderhande lingen te Panmoendjon publi ceert. Hierin zegt hij, dat de Noordelijken het laatste aanbod der V.N. hebben verworpen, hoewel deze de grens vormen tot waar de Verenigde Naties kun nen gaan". De Verenigde Naties zijn be reid 70.000 krijgsgevangenen „die zich niet werkelijk met geweld tegen terugkeer verzetten", aan de Noordelijken uit te leveren, in ruil voor 12.000 man, die de Noordelijken volgens hun zeggen in krijgsgevangenschap houden. De Verenigde Naties zouden dan bereid' zijn alle verwijzingen naar de bouw van vliegvelden in een wapenstilstandsovereenkomst weg te laten. De V.N. blijven zich echter verzetten tegen een Sovjet-deel neming aan de commissie van toezicht op het nakomen van het bestand. Bode pleegde verduistering SCHAGEN Gistermorgen moest B.J-S. alhier voor de Alkm. Politierechter verschijnen, omdat hii ziah als bode van de afdeling Schagen van de Alg. Ned. Land- arbeidersbond had schuldig ge maakt aan verduistering van een bedrag van ongeveer f 44,—. Bij het innen van de contributies had hii zich telkens een gedeelte daarvan toegeëigend, om er zijn verteringen mee te kunnen beta len. Hii kreeg een voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar en onder tóe- zichtstelling van de Reclassering. Handbal VRONE WINT VAN V.B.O. SINT PANCRAS. De dames van Vrone en VBO hebben, na dat de kinderen van St. Pancras en Koedijk-Zuid op Bevrijdings dag hun diverse spelen hadden gehouden, elkaar geducht be vochten om de beschikbaar ge stelde medaille te bemachtigen. Het is een spannende en spor tieve strijd geworden met Vrone als de technisch beste ploeg. Doch het enthousiasme van VBO was voldoende om de strijd over het gehele veld te doen verdelen met wisselende kansen. De VBO- keepster kon dan ook het eerste kwartier haar doel schoonhou den, maar moest toen zwichten voor een harde kogel van Annie Zeegers, vlak voor rust werd het nog 20. Na de thee hetzelfde spelbeeld. VBO vocht nog verbetener om de kansen te doen keren maar de techniek der Vrone-defensie bleek ook de baas over de VBO- aanvallers en de uiterst snélle Vrone-voorhoede kon de stand tot 40 opvoeren. Tinie Louwen scoorde kort voor het einde het verdiende tegenpunt. De vele belangstellenden hebben dan ook een boeiende partii gezien. Voor VBO was het een prima oefen partij voor de komende promo tiewedstrijden. Onder de aanwezige zagen we burgemeester Kroonenburg. De muziekvereniging „Irene luisterde de wedstrijd onder de pauze op met enkele goede mar sen. In de twee grex ren zeer plechtig weg, die de indi officieel door de Vos van Steenwi hoogste gezagsdr terreinen, gebouv „De Tuinbouw" vereniging haar dus, dat gevierd spraken, vlaggen morgen reeds ha gemeenten en pen gezinnen van de lerende veilingve gang en daarvan doening genieten. In de parochieke broek, zetel van werd de H-. Mis pastoor P. C. B< sisteerd door pastcN driks van Lutjebrc A. Boekei van Bo „Missa Jubilaei" en het „Te Deum v. d. Linden, zon dankbaarheid ui Gever van alle op akkers en veld was versierd met en de vaandels Sint Deusdedit h eigen, betekenisvol deze H. Mis ware van de veiling aa: B. en W. van Groot andere genodigden duwe van oud-vo man, oud-betaalr brands en afgevaar Handelaarsverenigii Ontvangsi Terwijl de muzie „Willen is Kunne Caecilia" van Lutje van Grootebroek van Andijk zich be Industrieweg nu door een roodgebl en vele ingezel meenten Grootebro karspel hun met vl de huizen verlietei plechtigheid hier g kwamen in de raai meentelij'ke autoriti dames bijeen, tenei voorgesteld aan de der Koningin, die bele rij manschaj Rijkspolitie het gen- betreden. Ook bevo o.a. ir. v. Lakenv woordiger van de Economische Zaker B. de Vries, lid va van Noordholland. Maatregelen voo In hun schoongei streken uniformen leden van sport- ei gingen als een ere begin van de nieu de Commissaris voc ten van de openin arriveerde. Eerst 1 meester P. J. Cra spreekgestoelte, ten king te geven aan heid, voor hetgeer meente tot stand k om de motieven te het gemeentebestuu richten van een gro den doen besluitei Er is bij de aanl dustrieweg en van terreinen veel mee dervonden van het Economische Zaken de Economisch Dienst, de Ned. H< pij en de Dienst Ui ken. Deze instantie burgemeester zijn dering, nadat hij in de Commissaris der verwelkomd. „Nood dwongen de eerste op de weg, die th instantie is afgeleg heer Cramwinckel. „De honderden en werklozen, die jaren wekeliiks lan; van het gemeente trokken om een kar steunbedrag in ont men, hebben zulk gemaakt op het ger dat bet zich ernstig TT?3? Nadat de Commis: reinen van „De Ti Steenwijk, burgem Grootebroek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2