Vier-mogendheden-conferentie maakt thans weinig kans Twee Amsterdammers pleegden overval te*Zuidlaarderveen Lesvliegtuig stortte neer bij Leeuwarden tablet Paus Pius XII redde Rome DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING Exporteren of ondergaan Wij zijn er nog niet Londen en Parijs ook niet enthousiast over US, voorstel De Minister is nog niet klaar Door in 1944 te weigeren Duits evacuatiebevel op te volgen Beide inzittenden gedood Laffe aanslag op drie oude mensen geraffineerd beraamd V.N.-voorstel géén ultimatum jim hiervoor? jrookjesland Uitbreiding Tweede Kamer goedgekeurd Duitsers steeds ontoeschietelijker Voorverkiezingen in Amerika Prinses de Réthy in Vlissingen Auto tegen Diesel op overweg Zalné Het E.D.G.-verdrag rivé bericht voor U innen wij niet, maar wel verjongen i U de moeite doet Richtingen vrijblij- te afdeling jEELS, enigst scialist in Alkmaar 106 uur. Avond- volgens afspraak Telefoon 3528 kwakzalverij en 'e kp. 500 cc kk. motor, ijw., i. pr. st., desk. on- erz. toegest. Nat. bew. rermeerstr. 11, Alkmaar 'e kp. Royal Enfield, 50 cc, i. pr. st., pas ge- ïoffeld. Rijksweg 156, immen. AAL te huur voor ruiloften en partijen, 'erdror.ikenoord 73 te lkmaar. ?e k. wandelwagentje m. inderbox en kinderled, azantenstraat 36, Den [elder. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII's gen, we moesten nu S oor het krieken van 5 iet ook. De tekenaar r. Daar zit voor geen g n maar zijn zin en S en van de volgende S lants te zien, en dat tovenaar zich staken. alden, dat weten we g ze op een gegeven S d als een brave en ïdwandelingetje met it dan misschien een een niet a, te nauw uit, zoals hij daar en. 11111111111111111111111 MUM? HET EE,T JNUD Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct, per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, .Nederl. Credietbank. Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Pagina 3 Donderdag 8 Mei 1952 46e Jaargang No. 12470 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, 'eL 2046. (2 liinen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 36, teL 459 K 2240 IN SOMMIGE KRINGEN, in en buiten het katholieke kamp, heerst de mening, dat een eigen katholieke staatkundige partij, gebaseerd op de katholieke be ginselen en op een practisch po litiek program, niet meer nodig is. Afgezien van de mening van hen, die vonden en vinden, dat zo iets niet mogelijk is, vooral wat het program betreft, omdat er te veel meningsverschillen op practisch terrein zijn, in die „een heid van tegendelen", welke Katholieke Volkspartij genoemd wordt. Nu is deze laatste bewering al voldoende weerlegd, dunkt ons, door het enkele feit, dat de ka tholieke partij al zestig jaar be staat en, ondanks interne me ningsverschillen, bestaan blijft. De bewering echter, dat de vroegere redenen voor het in standhouden van een katholieke partij die wenselijkheid, laat staan die noodzaak, nu niet meer zo dringend maken, doet ook in onze eigen katholieke kring nog al eens opgeld. Vroeger ging het om de ver dediging van bepaalde katholieke rechten, in het bijzonder om de rechten van ons eigen onderwijs, ook door de Overheid door mid del van de zg. gelijkstelling ge steund. Dat was een ideaal waar voor onze mensen in vuur kon den komen. Welke idealen heb ben wij nu nog? Hebben wij geen staatkundige idealen meer? Wij zouden het niet graag beweren! Denken wij slechts aan de hervorming van de maatschappij in christelijke zin, die nodig is en nodig blijft, al schijnt de wind van die rich ting uit gedraaid te zijn. Dat maakt, menen wij, de strijd voor deze emancipatie dringender dan ooit. En wie zal beweren, dat het ideaal van onze onderwijs vrijheid al voltooid is, en niet nu en dan in gevaar schijnt te ko men? „Wij zijn er nog niet" dat is ook de mening van prof. Ariëns, de adviseur van de Ned. R.K. Middenstandsbond, die in zijn nu bekende beschouwing over „So ciale organisaties en politiek" in het orgaan van die bond „Stu wing" o.a. schrijft: „In hun een heid is de kracht van de katho lieken op staatkundig gebied ge legen. Daaraan hebben zij hun steeds voortschrijdende emanci patie te danken. En bedenken wii wel, dat wij op dit punt nog niet zijn, waar wij moeten zijn", aldus o.a. dr. Ariëns, die ver volgt: „Door het uiteenvallen van onze staatkundige eenheid, zou de positie van ons, katholieken, in het Nederlandse volksdeel ernstig verzwakken, hetgeen ve len buiten ons kamp niet onwel kom zou zijn". Dit zijn zeker overwegingen, welke wij, als het over de kwes tie van de wenselijkheid, ja, noodzaak van de katholieke staat kundige eenheid gaat, ernstig hebben te overdenken! Het is ook van belang, dat een niet- uitgesproken politiek man als prof. Ariëns, die weet wat die eenheid ook op sociaal gebied kan betekenen, in zijn artikel getuigt, ..dat een katholieke een heidspartij het beste, en prac tisch alleen, waarborgt het voe ren van principieel katholieke staatkunde, en van een katholie ke sociale politiek". Natuurlijk, deze beschouwing heeft ook haar keerzijde, gelijk die vroeger al herhaaldelijk aan de orde is geweest: de katholieke eenheidspartij moet het dan door haar program en haar houding m o g e 1 ij k maken aan alle ka tholieken, om tot haar en haar alleen te gaan. Wij kunnen ons voorstellen, en dat is ook in de afgelopen maanden duidelijk tot uiting gekomen in vele gespro ken en geschreven woorden, dat niet een ieder het in alles met het K.V.P.-beleid, en met het door haar direct of indirect gesteunde regeringsbeleid, eens is. Maar dan denken wij aan de uitspraak „dat meningsverschil len op staatkundig gebied, hoe belangrijk op zich ook, toch van ondergeschikte betekenis zijn, in het licht van de hoge belangen, die op het spel staan" en die hoge belangen zijn, gelet op de beschouwing van prof. Ariëns, ook de mogelijkheden van de voortschrijdende emancipatie, in het kader mede van de „opbouw van een christeh.ike staat en "ïaatschappij, en de afweer van bet communisme". Neen, wij zijn er nog niet. Wij moeten, eensgezind onder elkan der, de meningsverschillen zo spoedig mogelijk verkleinen en jyaar mogelijk tot een oplossing brengen, maar over en weer be rusten, indien niet dadelijk alles kan worden bereikt in een on volmaakte wereld, met veel te genwerkende krachten en facto ren, welke zich thans juist op staatkundig terrein, in het bij zonder in de financieel-economi- sche sector, zo sterk doen gevoe len. N.O.P. heeft 10.912 inwoners Op 31 December 1951 bedroeg het aantal inwoners voor 't open baar lichaam de Noord-Oostelijke, Polder, zoals dit is vastgesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek, 10912, waarvan 5657 mannen. LONDEN. In antwoord op vragen van socialistische leden heeft de Britse minister van buitenlandse zaken Eden Woens dag in het Lagerhuis verklaard, dat Groot-Brittannië zeker niet bereid is te wachten met het tot stand brengen van een zo nauw mogelijk verenigd Westen, totdat een conferentie met de Sovjet-Unie is gehouden. „Dit sluit echter niet dg moge lijkheid van het uitschrijven van een Viermogendhedenconferentie op een daarvoor geschikt tijdstip uit," voegde hij hieraan toé. Als een manier om de Russi sche oprechtheid te beproeven, hadden de V.S. voorgesteld, dat de vier hoge commissarissen in Duitsland zouden bespreken hoe de verkiezingen gehouden zouden worden. Dit denkbeeld is koel in Lon den en Parijs ontvangen. Groot- Brittannië in het bijzonder wil meer voorbereidingen voor een dergelijke bijeenkomst. De jongste nota van de weste lijke Grote Drie over Rusland is vrijwel gereed en zal over een paar dagen naar Moskou worden gezonden, zo heeft het ministerie van buitenlandse zaken meege deeld. Volgens de woordvoerder is de nota gebaseerd op een Brits voor stel dat aan de hand van Franse suggesties gewijzigd is. Rusland heeft voorgesteld, dat Dr. Maria Monfessori wordt in alle stilte begraven AMSTERDAM Het is de uit drukkelijke wens van de te Noordwijk overleden dr. Maria Montessori geweest, dat haar begrafenis in alle stilte en slechts in aanwezigheid van haar naaste familieleden en kennissen zou geschieden. Haar familieleden doen een beroep op iedereen deze laatste wens van de overle dene te eerbiedigen MET DE SMITS-ONTSTEKER DEN HAAG, 7 Mei Het le Kamerlid Mr W. C. Wandelaar (VVD) heeft aan de Minister van Oorlog de, volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Heeft de Minister kennis ge nomen van de mededeling, zo wel in de Nieuwe Haagse Cou rant van 2 Mei jl. als in Elseviers Weekblad van de volgende dag, dat de Luchtmacht geen straal motor of Gloster Meteor ter be schikking van Ir de Beye Smits heeft gesteld tot het houden van proefnemingen met de door hem uitgevonden laagspannings-motor- ontsteker, welke blijkens sommige ontvangen opdrachten goed schijnt te voldoen? 2. Is het waar, dat de Rolls Royce-fabrieken, de bouwers van de Gloster Meteors, enige tijd na dat de heer Smits contact met die fabrieken had opgenomen, voor de dag zijn gekomen met een ont steker, welke op die van Ir Smits gelijkt? 3. Is het voorts waar, dat de Nederlandse Luchtmacht het nieuwe instrument van Rolls Royce gaat toepassen tegen be taling van 150 pond per stuk? 4. Zo de vorige vraag bevesti gend wordt beantwoord, hadden deze kosten dan niet kunnen worden vermeden, althans bin nen het land kunnen zijn ge maakt en is het voorts ook niet om verschillende andere redenen betreurenswaardig, dat de terecht revolutionnair genoemde uitvin ding van Ir Smits, welke deze tijdens de oorlog niet aan de Duitsers heeft wiilen bekend ma ken, na de oorlog niet voor Ne derland is kunnen worden behou den? stappen gedaan zouden worden om Duitsland door middel van algemene verkiezingen te ver enigen en dat een verenigd Duits land toegestaan zal worden over zijn. eigen neutrale strijdmacht te beschikken. LABOUR WON GLASGOW Bij de in Schot land gehouden gemeenteraads verkiezingen heeft de Labour- partij de meerderheid in Glas gow en Aberdeen gekregen. Ook de overige uitslagen in Schotland geven een zwenking naar links te zien. DOOR EERSTE KAMER 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. De Eerste Kamer heeft gister avond gestemd over de zes voor stellen inzake grondwetswijzi ging. Het ontwerp tot wijziging van het veertiende hoofdstuk (over gang naar een nieuwe rechts orde) is verworpen met 34 tegen 16 stemmen. Dat tot uitbreiding der Tweede Kamer is goedgekeurd met 27 tegen 23 stemmen. Het voorstel tot uitbreiding der Eerste Kamer is verworpen met 29 tegen 21 stemmen. De verlaging van de minimum leeftijd voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten is ver worpen met 30 tegen 20 stem men. Het voorstel tot handhaving van de minimumleeftijd voor het lidmaatschap der Eerste Kamer werd aangenomen met 43 tegen 7 stemmen. Het ontwerp inzake de bepa lingen betreffende de buiten landse betrekkingen tenslotte is aangenomen met 44 tegen 5 stemmen. VATICAANSTAD, 7 Mei. Een hoge Vaticaanse functionaris heeft vandaag verklaard, dat Paus Pius XII voorkomen heeft dat Rome een slagveld is geworden, door te weigeren het Duitse bevel tot evacuatie te gehoorzamen. Dit bevel werd in 1944 door het Duitse hoofdkwartier uitgevaar digd, zo vertelde Mgr. Baldelli, de voorzitter van het Pauselijke hulpcomité in een radiouitzending getiteld „Paus Pius XII en Rome" Na de Italiaanse wapenstilstand in Sept. 1943 „hing de toekomst van Rome en zijn bevolking van Paus Pius af. Terwijl alle andere autoriteiten vluchtten, bleef de Paus". Het Pauselijk comité heeft in die periode dagelijks 70.000 vluch telingen geholpen en honderden particuliere woningen, paleizen fabrieken werden tengevolge van ingrijpen door het Vaticaan be hoed van vordering of vernieling, aldus Mgr Beldelli. Hij noemde o.a. de drukkerij „Uesisa", waarover het Vaticaan het beheer op zich nam en welke in Juni 1944 na de bevrijding BONN, 7 Mei (A.P.). Door geallieerde zegslieden is bekend gemaakt, dat de Duitsers een steeds ontoeschietelijker houding aannemen tegenover het vredes- contract, dat thans zijn voltooiing nadert. Terwijl een revolutie binnen de regeringspartijen steeds dreigen der wordt, zijn de Duitsers thans pogingen aan het doen om nog meer concessies van de geallieer den te verkrijgen, teneinde de rebellerende regeringspartijen te kalmeren. Door een nieuwe onverwachte tegenslag zijn de besprekingen van de drie hoge commissarissen met kanselier Adenauer, die van daag heropend zouden worden, uitgesteld. De Duitse bondskanselier kreeg namelijk geen toestemming van de arts het ziekbed te verlaten en moest verstek laten gaan, waardoor de onderhandelingen geen voortgang konden vinden. In dit voorjaar, zeven jaar nadat een atoombom met vernie tigende uitwerking en vredebrengend resultaat boven Hori- sjima werd uitgegooid, zijn de twee weesjes, die enkele minu ten voor de ontploffing werden geboren, nu reeds opgegroeid tot scholieren. Zij luisteren oplettend naar hetgeen de onder- wijzeres hen te vertellen heeft. van de stad door de geallieerde troepen aan de/eigenaars werd teruggegeven. In deze drukkerij, zo vertelde Mgr Baldelli. worden de bladen gedrukt die de Paus en de Kerk aanvallen. Bij Uesisa worden de organen van de communistische partij en de socialistische dagbladen ge drukt. EISENHOWER KREEG GEVOELIGE KLAP Senator Taft heeft in zijn eigen staat Ohio in de presidentiele voorverkiezingen de leiding. Bij de eerste resultaten die binnen kwamen bleek reeds, dat hij ge neraal Eisenhower hier een ge voelige nederlaag zou toebren gen. Bij de voorverkiezing in Flori da had de democratische candi- daat der zuidelijke staten, Ri chard B. Russell, toen de uit slagen van 1398 van de 1682 dis tricten bekend waren, een voor sprong op Estes Kefauver, die acht opeenvolgende voorverkie zingen in andere staten heeft gewonnen. Russell behaalde tot nu toe 281.148 stmmen tegen Ke fauver 252.496, Deze nederlaag betekent voor Kefauver een ge voelige klap. daar hij gehoopt had het zuiden te kunnen win nen voor zijn candidatuur. Als woonverblijf voor de sportvertegenwoor- digers uit de gehele wereld, die naar Hel sinki komen om deel te nemen aan de Olympische Spelen 1952, worden twee af zonderlijke dorpen ge bouwd, één voor deel nemers uit het Wes ten en één voor dege nen die van achter het IJzeren Gordijn ko men. Boven: Het voor het Westen bestemde dorp ligt even buiten Hel sinki en bestaat uit een groot aantal mo derne huizenblokken, waarin 5000 deelne mers kunnen worden ondergebracht. Onder: Studenten van de Finse Technische Hogeschool bouwen op het ogenblik aan het dorp, waar de deelnemers van de landen achter het IJzeren Gordijn zullen wonen. De studenten bouwen hiermede te gelijkertijd hun eigen „studentenstad". Na de Olympische Spelen zullen de gebouwen ter beschikking komen van de studenten der Finse Technische Ho geschool, die daar zul len wonen en stude ren. Hoewel men van den beginne af in de veronderstelling heeft ge leefd dat twee „bekenden" aan het werk waren geweest blijkt het dat twee zware jongens uit de Amsterdamse onderwereld de overval hebben gepleegd. Zij heb ben inmiddels een bekentenis af gelegd. Twee gipsvoetafdrukken waren de enige gegevens, waar over men aanvankelijk beschikte. Een ervan was afkomstig van een in deze buurten minder verkocht schoeisel. Door een toeval leidde het spoor naar Amsterdam. (Van onze verslaggever) LEEUWARDEN, 7 Mei Hedenmiddag om even over half vijf is een Harvard-lesvliegfuig nabij Rinsumageest 12 kilometer van Leeuwarden neergestort in een weiland. De beide in zittenden vonden de dood. Het toestel stortte neer in een weiland tussen Rinsumageest en Birdaaxd, op tweehonderd meter afstand van een boerderij. Om wonenden schoten onmiddellijk te hulp. Het vliegtuig vatte echter vlam en brandde geheel uit. De brandweer van Murmerwou- de, schuimiblusploegen van het vliegveld Leeuwarden, reddings ploegen en ambulances waren spoedig ter plaatse. Zij konden echter niets meer uitrichten. De omgekomen vliegers zijn de TREINONGELUK Bij SYDNEY EIST 5 DODEN SYDNEY. 7 Mei Bij een treinongeluk op het station van Berala (24 kilometer van Sydney) zijn vijf personen om het leven gekomen en tenminste 100 ge wond. Een electrische trein met arbeiders, die in de ochtend naar hun werk reisden ramde een stilstaande trein. Er hing een zware mist. Reuter meldt, dat bij het trein ongeluk geen Nederlandse immi granten om het leven zijn geko men of gewond. (Van onze correspondent) VEEN DAM. Een voorbeeldige samenwerking tussen de Rijkspolitie te Zuidlaren, de districtsrecherche der Rijkspolitie te Assen en de districtsrecherche te Amsterdam heeft er toe geleid, dat de daders van de laffe roofoverval in de nacht van 1 op 2 April j.l. op de bejaarde caféhouder W. Zwerver en twee zijner vrouwelijke huisgenoten te Zuidlaarderveen kon den worden ingerekend. 7 Amsterdammers werden op gepakt, die allen echter .hardnek kig ontkenden iets met de zaak te doen te hebben gehad. Tegen strijdigheid in de verklaringen bracht aan het licht dat twee der gearresteerden de daders moes ten zijn. Zij ontkenden echter steeds. Uiteindelijk zijn ze door de mand gevallen. Maandag be kende een hunner en Dinsdag werd dit voorbeeld door de twee de gevolgd. Het zijn de 33-jarige G. H. van W. en de 32-jarige B. J. C. beiden uit Amsterdam. Het zijn beiden geen onbekenden van de politie: een hunner heeft reeds een vrij langdurige „diensttijd" in de gevangenis achter de rug. De daders zijn vrij goed van de situatie ter plaatse op de hoogte geweest. In October verleden jaar werd de grondslag voor de over val reeds gelegd. Toen hebben zij zich in de omgeving van het een zame café georiënteerd en later werd nog eens een reis naar de plaats gemaakt. Kort voor de overval werd nogmaals poolshoog te genomen om uiteindelijk in de nacht van 1 op 2 April de slag te slaan. MGR. ALFRINK TERUGGEKEERD Gisteravond, even voor 9 uur, is Z.H. Exc. Mgr. Dr. B. J. Al- frink. aartsbisschop-coadjutor van Utrecht van zijn eerste bezoek adlimina aan de Eeuwige Stad in het Vaderland teruggekeerd. Mgr. Aifrink werd op het platform na mens de K L.M. welkom geheten door de heer Hanloo. In de ont vangsthal wachtten hem Mgr. Huurdeman, vicaris-generaal en secretaris P. R. Geurts op. Het was de coadjutor-aartsbisschop niet aan te zien, dat hij een lange en vermoeiende reis achter de rug had. KONING BOUDEWIJN res. segt.-vheger den Toom en de kapt. der L-V.T. N. van Kregten- Eerstgenoemde was afkomstig uit Rotterdam en nog ongehuwd. Hij zou in Juli demobiliseren. De ka pitein van Kregten was gehuwd. WASHINGTON 7 MEI (AP) Amerikaanse autoriteiten hebben vandaag het voorstel van de V-N. voor een wapenstilstand op Korea fair en definitief genoemd. Dit voorstel het laatste en uiterste, dat 12.000 geallieerde tegen 70.000 rode krijgsgevangenen wil uitwis selen is van de hand gewezen. De wnd. minister van defensie WiUiam F_oster noemde het defi nitief en Dean Acheson betitelde het met fair en redelijk. Forster heeft verklaard dat het de goed keuring heeft van de V.N. en dat geen verdere concessies gedaan zullen worden. In een gesprek met de pers zei Forster echter dat dit geen ultimatum is. WACHTTE HAAR OP De VLISSINGEN, 7 Mei „Dalerdijk" van de Holland- Amerikalijn is vanmorgen op de rede van Vlissingen gearriveerd. Aan boord bevond zich de gema lin van Koning Leopold, prinses de Rethy, die uit Amerika terug keerde. Prinses de Rethy werd op het schip o.m. begroet door Ko ning Boudewijn, Prins Albert en Prinses Josephine Charlotte. Deze begroeting geschiedde incognito. Het schip is thans op weg naar Antwerpen. Daar zou het om streeks één uur hedenmiddag ar riveren. ZWOLLE. Gistermorgen om streeks half elf reed op de door knipperlichten beveiligde over weg te Zalné de architect H. Boxman uit Nijverdal, ondanks de rode waarschuwingslichten om onverklaarbare redenen de lijn over, terwijl vanuit Zwolle een klein dieselstel, dat een officieel gezelschap naar de olievelden in Drente bracht, reeds dicht ge naderd was. Hoe de toedracht precies ge weest is viel moeilijk te recon strueren, maar de kleine Austin werd aan de achterzijde door de trein geraakt en gelukkig niet meegesleurd, maar op 't tweede spoor gekanteld. Evenwel na derde gelijkertijd van de andere zijde nog een diesel, welke tijdig tot staan gebracht kon worden, zodat de afloop nog zeer gunstig was. De heer Boxman was met zijn echtgenote op weg naar Zwolle om de begrafenis van zijn moe der bij te wonen. Beiden kregen een hersenschudding; de heer Boxman bovendien nog verwon dingen in het gezicht en een pols fractuur. Zij werden naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. De auto, die spoedig van de overweg was gesleept, wérd uiter aard zwaar beschadigd. En omdat de wagen op zijn kant lag, moest mevr. Boxman meer dan een half uur in de wagen liggen, voor de ziekenwagen er was om haar te vervoeren. Het treinverkeer ondervond enige vertraging, maar kon spoe dig normaal doorgang vinden. ONVOLLEDIG VERDRAG DEZE WEEK ONDERTEKEND PARIJS, 7 Mei (A.P.). Een woordvoerder van het Franse kabinet heeft vandaag verklaard, dat het verdrag voor een West- Europees leger mogelijk eind deze maand ondertekend zal worden. Hij sprak als zijn verwachting uit, dat een onvolledig verdrag voor een leger van Franse, Duitse, Italiaanse, Belgische, Luxemburg se en Nederlandse militairen eind van de week geparafeerd zal worden. KINDERVERLAMMING TE BOLSWARD BEPERKT BOLSWARD, 7 Mei Mede dank zij de strenge voorzorgs maatregelen, zoals sluiting van kleuterscholen en afgelasten van openbare bijeenkomsten en ver makelijkheden, is het aantal ge vallen van kinderverlamming te Bolsward tot op heden beperkt gebleven tot vier, waarvan twee zeer lichte gevallen. In verband met het incubatietiidperk van de ziekte worden de voorzorgsmaat regelen nog enige tijd gehand haafd. Ook de markt gaat op last van de burgemeester niet door.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1