Grotewohl kondigt oprichting Oost-Duitse weermacht aan Voor Januari 1953 geen huurverhoging Felle strijd over amendement liet omzetbelasting bij het oude Journalist in gijzeling DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING Amsterdam-Kaapstad Amerikanen beproeven artillerie-atoomwapen Kamer heeft ruzie met Lieftinck West-Duits vredesverdrag kan burgeroorlog verwekken Meer steun aan landbouwkolonie Atoomaanval op lange afstand Nederland achter UNO-generaal Truman 68 jaar meent Minister in 't Veld Ned. agrariërs naar Amerika Varkensstapel door pest bedreigd DE KLEINE ZIJDE VAN EEN GROOT MAN Ministercontra Kamerkwam periodieke pers niet tegemoet Twee Amsterdamse jongens maken de tocht per auto Geweigerd de naam van zijn zegsman te noemen Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank. HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) STADSEDITIE VAN HEDEN PAG. 1 Vrijdag 9 Mei 1952 46e Jaargang No. 12471 Kantoren; HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, 'eL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 36, teL 459 K 2240 DE NIEUWE BRUG OVER DE AMSTEL Voor de bouw-van de nieuwe brug over de Amstel, die het sluit stuk zal zijn van weg No. 2 van het Rijks wegenplan, Amsterdam Utrecht, wordt midden in de Amstel ter hoog te van de Rivierenlaan, geheid. De nieuwe hei installatie, die volgens moderne principes werkt, zal 623 beton nen palen, ieder 23'/s meter lang, in de Am stel doen verdwijnen. Het wordt een vaste brug, met een overbruggingswijdte boven het water van 125 meter BERLIJN, 8 Mei. De Oost-Duitse premier Otto Grotewohl heeft vandaag verklaard, dat het verdrag, dat West-Duitsland met de geallieerden gaat sluiten, de mogelijkheid van een burgeroorlog inhoudt en dat de Russische zóne zich tegen dit gevaar zal wapenen. Hij hechtte hiermee het officiële zegel aan een decreet van de communistische partij om ten Oosten van de Elbe een communistisch leger op te bouwen. Grotewohl legde de verklaring af in een telegram aan maar schalk Stalin, bij gelegenheid van de herdenking der Russische over winning op de nazi-legers. Zegslieden betoogden, dat Rus land ongetwijfeld tevoren zijn goedkeuring had gehecht aan de plannen voor een leger en dat de Oost-Duitse regering en de communistische partij het Krem lin slechts uit propaganda-over - wegingen openlijk op de hoogte stelden. IN BRAZILIË 's-GRAVENHAGE, 8 Mei. De Tweede Kamer heeft heden middag haar goedkeuring ge hecht aan een wetsontwerp tot wijziging van de wet van 13 Juli 1951 tot het brengen van ver lichting in de geldelijke moei lijkheden van een in Brazilië gevestigde kolonie van Neder landse landbouwers. De daarin op f 2.5 millioen bepaalde garan tie wordt verhoogd met f 350.000. In antwoord op in het verslag der Kamer gemaakte opmerkin gen heeft minister Joekes, ojn. medegedeeld, dat niet meer dan deze verhoging gegeven zal wor den en dat een nota zal worden overgelegd, opdat de Kamer zich een oordeel over de gang van zaken kan vormen. INDONESIËRS GETRAIND OP SCHIPHOL DJAKARTA (Radio Indonesië) Volgende week komen tien amb tenaren van het Indonesische mi nisterie van verbindingen naar Nederland voor een practische opleiding op het vliegveld Schip hol. De tien Indonesiërs zullen zich twee maanden specialiseren op het gebied van de luchtver keersbeveiliging. BINNEN TWEE JAAR DOOR RUSSEN UIT TE VOEREN WASHINGTON. 7 Mei (A.P.) Generaal Hoyt Vandenberg van de Amerikaanse luchtmacht heeft vandaag de Amerikaanse sena toren meegedeeld, dat de Sovjet unie binnen twee jaar tijds „over de middelen zal beschikken om over een lange afstand een atoomaanval op dit land te lan ceren. „Tenzij effectievê maatregelen worden genomen om een derge lijke aanval tegen te gaan, zal deze onze eigen mogelijkheden om actief op te treden, neutrali seren en tegelijkertijd verschil lende centra van industriële pro ductiviteit, waarvan de uiteinde lijke overwinning afhankelijk is, lam leggen", aldus de generaal. MOSSADEQ PERSOONLIJK NAAR DEN HAAG TEHERAN. 8 Mei (A.P.). Volgens het Perzische blad Na-, hard zal premier Mossadeo per soonlijk verschijnen voor het Internationale Hof in Den Haag, wanneer daarvoor 'het Engels Iraanse oliegeschil behandeld zal worden. Deze zal op 6 Juni worden ge opend. Volgens het blad is de premier van plan op 22 Mei aanstaande uit Teheran te vertrekken. De Russische zóne beschikt op het ogenblik „in de alarmeen heden van de volkspolitie" over een kern van 50.000 geoefende manschappen. Bovendien zijn in de groeiende waterpolitie nog 10.000 man opgenomen. Bonn versterkt De West-Duitse regering wil het parlement vragen de sterkte van de speciale grenspolitie, welke 10.000 man telt, te verdubbelen. De minister van binnenlandse zaken, Robert Lehr, verklaarde vandaag, dat de versterking nodig is ter bestrijding van de smok kelaars en om langs de lange grens met Oost-Duitsland te pa trouilleren. Hij zei, dat de regering verder onderhandelingen met de geal lieerden voert over vaartuigen voor de grenspolitie. 's-GRAVENHAG, 8 Mei. Wij vernemen, dat de Nederland se regering zich volledig verenigt met de verklaring van generaal Ridgway over de wapenstilstands- onderhandelingen in Korea. Het opperbevel der Ver. Naties heeft getoond tot belangrijke conces sies bereid te zijn en niets onge daan te laten, waardoor rede lijkerwijze een einde kan worden gemaakt aan de strijd in Korea. WASHINGTON, 8 Mei (A.P.) President Truman is vandaag 68 jaar geworden. Aan verslaggevers deelde hij mede: „Ik voel me best". Zi.in lijfarts verklaarde dat de President een buitengewoon goe de gezondheid gen. voor 'n man van zijn leeftijd. Physiek was aan de President niet te merken hoe zwaar de lasten waren geweest, die hij tijdens zijn zeven-jarige ambtsperiode heeft moeten dra gen. „Ziin gezondheid is beter dan van de gemiddelde man van zijn leeftijd, die een heel wat gemak kelijker leven heeft gehad", al dus Truman's lijfarts, brigadier generaal Wallace Graham. (Van onze redacteur) GRONINGEN. Minister in 't Veld heeft gistermiddag in Hoogkerk nabij Groningen de duizendste woning, welke in het kader van het duizendwoningenplan werd gebouwd, officieel geopend. Tijdens een bijeenkomst, welke hierop volgde, verklaarde de mi nister, dat er wel bijzonder hard gewerkt moet worden wil men vóór 1 Januari a.s. de aangekon digde huurverhoging doorvoeren. Het is namelijk zo, dat dezer dagen deze zaak in handen is gegeven van de Sociaal Econo mische Raad, die advies zal moe ten uitbrengen. Het is dan de taak van het nieuwe kabinet om zijn standpunt in deze kwestie te bepalen. Wanneer men het dan eens zou zijn inzake een huur verhoging, dan zal het noodzake lijk zijn, dat er een wetswijziging plaats vindt, waardoor de beide Kamers deze verhoging ook nog DEN HAAG. Dank zij het „Farm Leaders and Technicians Program 1952", een onderdeel van het technische hulpprogram ma van, het Mutual Security Agency, zullen dit jaar 19 Ne derlanders in staat worden ge steld, gedurende 6 maanden in de Ver. Staten zowel theoretisch als in de practijk kennis te ne men van de nieuwste Amerikaan se werkmethoden op het gebied van de landbouw en de veeteelt. Zaterdag 10 Mei zal dit „T.A.- team" zich aan boord van het m.s. „Westerdam" van de Holl. Amerika Lijn te Rotterdam in schepen. Aan de studiereis nemen o.m. deel: Mej. G. de Boer uit Leek (post Hoogkerk Gr.), mej. B. Dethmers uit Middelstum, mej. J. van Wijland uit Heerenveen, en de heren P. K. C. Bolhuis uit Ten Boer, D. E. Burema, Zwolle, J. van Gosliga. Parrega, ir. P. D. Krijger, Zwolle, W. R. Lieshout, Hoorn, ir. J. A. van Nieuwenhuijzen, Leeuwarden. R. Remmelts, Ruinen, ir. J. Tiecken Schagen. eens te behandelen krijgen. Er zal bijzonder hard gewerkt moe ten worden, zo meende de mi nister, wil men een en ander vóór 1 Januari a.s. gereed heb ben. In het Westen van het land heerst de varkenspest thans in vrij hevige mate en ook zijn de afgelopen dagen reeds gevallen van deze ziekte ontdekt in en kele streken van Overijsel. De drie noordelijke provincies zijn thans weer geheel vrij van de ziekte. Door de minister is Nederland in drie sectoren ver deeld: een westelijke, een noord oostelijke en een zuidelijke sec tor. Vervoer van varkens van de ene sector naar de andere is niet toegestaan, behalve wan neer het betreft varkens van meer dan 75 kg levend gewicht, die rechtstreeks naar de slager worden gebracht. Een van de eerste dingen die de boer moet doen als hij meent dat zijn var kens door de ziekte zijn besmet, is: de burgemeester van de ge meente waarschuwen. VISSER OP IjSELMEER VERDRONKEN HARDERWIJK In de afge lopen nacht is de Harderwijker visser Evert Foppen op het IJsel- meer ter hoogte van Urk ver dronken. De 24-jarige Evert Foppen bevond zich samen met zijn broer Goossen op een botter ter visserij, Goossen Foppen ver klaarde. toen hij in overspannen toestand in Harderwijk terug keerde. dat zijn broer is ver dronken tengevolge van een on geluk met de zeilen. ONTSLAGAANVRAGE Dr. H. M. HIRSCHFELD Naar wij vernemen heeft dl". H. M. Hirsohfëld. regeringscom missaris voor het economische en militaire hulp-programma reeds geruime tijd geleden aan de regering de wens te kennen gegeven binnenkort zijn functie neer te leggen. In afwachting van een regeling voor de ver vulling van deze functie zal de heer Hirschfeld op verzoek van de regering nog gedurende enige tijd zijn taak blijven vervuiler». (Van onze Parlementaire redacteur.) DEN HAAG, 9 Mei. Van een verlaging van de Omzetbelasting voor verschillende artikelen een verlaging waarnaar liet be drijfsleven reikhalzend uitziet, omdat hierdoor de getaande be drijvigheid in verschillende in dustrieën weer zou kunnen op leven, zal voorlopig niets komen. Die verlaging was weliswaar al in een ontwerp neergelegd en de Tweede Kamer stond gisteravond gereed om het nog voor het schei den van de parlementaire markt goed te keuren, maar desondanks haalde het toch de eindstreep niet. Middernacht moest de Kamer, nadat het wetsontwerp reeds na genoeg met algemene instemming was afgehandeld, het alsnog van de agenda afvoeren, nadat een buiten alle redelijke perken boos geworden minister Lieftinck om schorsing van de beraadslagingen had gevraagd. Daarvoor was een steeds feller wordende strijd tus sen bewindsman en Kamer ont brand over een simpel amende ment, dat dit wetsontwerp wilde gebruiken om ook de periodieke pers, die het de laatste tijd erg moeilijk heeft, van omzetbelas ting vrij te stellen. De minister wilde dit amendement niet en de Kamer, waarvan dr. Lucas (KVP) de woordvoerder was, wilde het wel. Deze tegenstelling over een in orde van grootte ge- AMSTERDAM, 8 Mei. Twee Amsterdamse vrijgezeliep, de 25- jarige Karei Kramer, voormalig handelsemployé, en de 28-jarige autotechniker Jan Helms, ston den vanmorgen vol trots naast hun omgebouwde, sterke leger- vrachtwagen, de „Dromedaris", waarmede zij volgende week het ruim 18.000 km lange traject dwars door Europa en Afrika naar Kaapstad zullen aanvaarden. Namens burgemeester Arn. J. d'Ailly overhandigde de chef van het gemeentelijk bureau Pers en Propaganda, mr. P. Mijksenaar, hun op de binnenplaats van het stadhuis de eigen verrekijker van de burgemeester, die zij op de komende tocht mogen gebruiken. Hun tocht valt 300 jaar na die van Jan van Riebeeck. Aan boord van hun Chevrolet- vrachtwagen hebben zij talloze cadeaux voor Afrikaanse opper hoofden, voorts brieven van de Amsterdamse burgemeester voor ambtgenoten in diverse steden, die de jongens zullen passeren en voorts de Amsterdamse vlag, die zij als onofficiële boden van de Nederlandse hoofdstad naar Kaap stad zullen overbrengen. Boven dien heeft mr. d'Ailly op een z.g. tape recorder een begroetings woord vastgelegd voor de burge meester van Kaapstad, dat de twee reizigers bij hun aankomst Naar wij vernemen is de Zaan- se journalist A. H. Hommerson door de Amsterdamse rechter commissaris in gijzeling gezet, omdat hij weigert zijn zegsman te noemen van een publicatie, die enige tiid geleden plaats vond. De heer Hommerson, die redac teur-Zaanstreek is van Het Vriie Volk, had in verband met de roofoverval in de Purmer van enige maanden geleden geschre ven, dat een zekere Amsterdam mer was gearresteerd, daarbij enige bijzonderheden van deze Amsterdammer vermeldend. De volgende dag echter rectificeerde Het Vrije Volk dit bericht, om dat gebleken was, dat de Am sterdammer in kwestie niet was fearresteerd. doch slechts eeni orte verklaring had afgelegd. De Amsterdammer diende hierop een aanklacht in wegens smaad, waarna proces-verhaal werd opgemaakt tegen een on bekende dader. n.l. de zegsman van de heer Hommerson. De redacteur weigerde de naam op te geven van deze zegsman, het geen van hem als getuige werd verlangd. Dientengevolge werd hij dezer dagen in gijze ling genomen. Hij verblijft thans zo vernemen wii in een cel aan de Weteringschans te Am sterdam. De directie van Het Vrije Volk te Amsterdam 'heeft onmiddellijk aangeboden de kos ten van de gijzeling voor haar rekening te nemen. De officier van justitie is hierop niet inge gaan. BLIND MEISJE BESTOLEN 's GRAVENHAGE 8 Mei Dezer dagen vervoegde zich iemand aan een perceel alhier, die zeide namens het gasbedrijf de meter te moeten controleren. Hij zei tegen de bewoonster, dat er niet genoeg gaspenningen in zaten. De bewoonster antwoord de daarop, dat zij wel even aan de overkant wat penningen zou halen. Zij nam daartoe enig geld uit een geldkistje. Toen de vrouw met de penningen terug kwam, was de „controleur" verdwenen en uit het geldkistje was f 425 weg. Deze f 425 waren het eigen dom van een blind meisje, dat dit geld verdiend had met wer ken in een blindeninrichting. Zij had dit sommetje opgespaard voor haar huwelijk, dat binnen kort gesloten zou worden. aldaar voor hem hopen af te draaien in hun auto. Die is nl. ook nog voorzien van uitgebreid film-, foto- en radiomateriaal. WIJZIGING OMZETBELASTING 's GRAVENHAGE De mi nister van financiën heeft de derde nota van wijzingen op het wetsontwerp ter technische her ziening van enige tabellen voor de omzetbelasting het licht doen zien. Die strekken er toe. dat: le geïllustreerde tijdschriften van het tarief van 15 procent, nar het gewone tarief worden terugebracht: 2e verse zalm ge heel van omzetbelasting wordt vrijgesteld; 3e bepaalde soorten boterhambelegsel geheel van om zetbelasting worden vrijgesteld. Een en ander zal de opbrengst van deze omzetbelasting naar schatting nog met 'n bedrag van f 2.000.000 per jaar doen dalen. Na deze derde nota van wij zingen heeft de vaste commissie voor belastingen een amende ment voorgesteld, dat dagbladen, weekbladen, tijdschriften en an dere tenminste driemaal per jaair periodiek verschijnende uitgaven naar het gewone tarief worden teruggebracht. Overvallers gepakt ROTTERDAM De recherche te Rotterdam heeft vier perso nen, de 40-jarige incasseerder T. van N., de 25-jarige bankwerker X. J. G., de 25-jarige havenarbei der J. van der V. en de 26-jarige koopman D. van L., aangehou den, die betrokken zijn geweest bij de overval van Dinsdag j.l. in de winkel van de waterstoker van Eijk in de Vrouw Janne- straat. De buit bestond uit een portefeuille met kwitanties. ring onderdeel groeide door de onbegrijpelijke hardnekkigheid van de minister uit tot 'n compleet conflict. De hardnekkigheid van de minister maakte ook de Kamer gaandeweg hardnekkiger en al strijdende kwamen de partijen tenslotte tot de treurige conclu sie, dat zij nog slechts de onher stelbare stukken van een voor het bedrijfsleven hoogst urgent wetsontwerp in de hand hielden. Eerder op de avond liet niets vermoeden, dat het zo zou af lopen. De verschillende woord voerders haddeft we! tal van ver gaande wensen geuit, ook prisma kijkers, monocles, bier, ijs, elec- trische scheerapparaten, drop, lijsten etc. zouden huns inziens voor verlichting van omzetbelas- tingdruk in aanmerking zijn ge komen, maar wat aeze artikelen betreft heten zij zich toch bereid willig door de minister overtui gen, dat zulks, althans in dit stadium, nog niet mogelijk was. Wel was er een amendement, verdedigd door dr. Lucas (KVP), om de Omzetbelasting voor elec- trische wasmachines en gasgey- sers nog verder te verlagen, maar toen de minister kon aantonen, dat deze artikelen voor een be langrijk deel uit het buitenland worden betrokken en een verla ging de werkgelegenheid dus eer der zou schaden dan bevorderen, bukte de Kamer, nog steeds tot redelijke discussie bereid, ook hiervoor gewillig het hoofd. Dit amendement werd ingetrokken. Maar toen kwam het. Een ander amendement bedoelde, zoals ge zegd, de periodieke pers van omzetbelasting vrij te stellen. Zou de minister verklaard hebben, dat hij een nog verder gaande aderlating voor de schatkist niet voor zijn rekening kon nemen, dan ware de afloop wellicht een andere geweest en zo niet dan zou de minister in elk geval het strijdperk toch nog met ere heb ben verlaten, maar het verweer van de minister ten aanzien van dit amendement kwam van meet- afaan gekunsteld voor. De bewindsman beriep er zich op, dat het amendement ontoe laatbaar zou ziin en wel omdat het hier ging om een wijziging van het gewone tarief, waarin bij dit wetsontwerp verder geen verandering werd aangebracht. De vaste commissie uit de Ka mer had hierin reeds voorzien door nog een amendement vcor te stellen, waardoor de strekking van het ontwerp mede dit tarief van de omzetbelasting omsloot. Hierop gewezen zijnde, verklaar de de minister, dat hij dan nog grotere bezwaren tegen het amen dement kreeg, omdat het de grondslag van het ontwerp zou aantasten. Neen, hier kon hij werkelijk niet toegeven, want op dit ogenblik dreigde een pre cedent te worden geschapen „Een stroom van andere niet ter zake zijnde amendementen" zou er nu en voor de toekomst het gevolg van kunnen zijn Dr. Lucas stelde daar namens de Kamer terecht tegenover, dat dit verweer buiten alle propor ties was. De Kamer was met met een stroom van amendementen gekomen en zij zou dat, bij aan neming van dit amendement, ook niet doen. Wat de toelaatbaarheid van het amendement betreft, lok te dr. Lucas de verklaring van de Kamervoorzitter uit, dat het amendement wel degelijk toe laatbaar was. De minister had in dit stadium al hoognodig moeten begrijpen, dat hii op de verkeerde weg was, maar een mens, die zich eenmaal in zijn „gelijk" heeft vastgebeten, hlüft vaak tot het onmogelijke toe doorvechten en deze mens had zich blijkbaar gaandeweg van minister Lieftinck meester ge maakt. Hij ging verder en verder en dreigde tenslotte met vérgaande consequenties, indien het amen dement toch zou werden aange nomen. Dit dreigement viel zwaar op de Kamer, maar de groep-Lucas, die zich onderwijl ook steeds scherper was gaan opstellen, wil de desondanks toch doorzetten. Een ogenblik scheen het alsof het amendement al z.h.st. zou worden aangenomen, maar op dat ogenblik ontstond er aarzeling in de rijen van de P.v.d.A. Dit had een korte schorsing tot ge volg, tijdens welke de P.v.d.A.- fractie, onder leiding van de heer Hofstra, met de ministeriële par tijgenoot ging overleggen. Na heropening vroeg de heer Hofstra (Aj-b.) het woord, om de minister te vragen of zijn dreige ment werkelijk ernst was. In dat geval zou zijn fractie het hele ontwerp toch niet in gevaar wil len brengen. Minister Lieftinck, die zich vol komen vast had gemanoeuvreerd, verklaarde in antwoord hierop, dat hij hii aanvaarding van het amendement, inderdaad bet hele wetsontwerp in het geding wilde brengen. Het laatste woord was aan dr. Lucas, namens de rest van de groep. Ook deze rest was door de minister op een weg gedrongen, waarvan geen terugkeer meer mogelijk was. Dr. Lucas verklaar de dan ook, dat het amendement bleef gehandhaafd en het werd tenslotte bij zitten en opstaan aanvaard. Enkel de P.v.d.A. stemde tegen. De werkelijk grote minister Lieftinck, die wij ueze nacht by het scheiden van 'de markt, helaas van zijn kleinste menselijke zijde moesten leren kennen, stond hierna op, om schorsing van de beraadslagingen te vragen en daarop werd dit wetsontwerp als nog van de agenda afgevoerd Minister Rutten sloot de rij met een wijziging van de Hoger- onderwijswet, waarbij hij een verduidelijkend amendement van de heer Terpstra (A.R.) aan vaardde. Nadat ook dit wetsont werp z.h.s. was aangenomen, ging de Kamer ruim 1 uur na midder nacht uiteen. NEW YORK, 8 Mei (Ass. Press) Het Amerikaanse leger heeft van daag bekend gemaakt dat het eerste artillerie atoomwapen „on der alle weersomstandigheden zijn doel raakt en voor de infan terie een wanen vormt van der mate vernietigende kwaliteit, als nog nimmer in de oorlogvoering is gekend". De nieuwe Britse straaljager, de Hawker P 1067 - Hunter. Dit toestel komt in aanmerking om toegevoegd te worden aan de luchtvloot van de Nederlandse Luchtmacht. De „Hunter", ge bouwd volgens ontwerp van Sydney Camm (de ontwerper van de Hurricane)wordt voor de Royal Air Force reeds in serie geproduceerd. Het toestel wordt "s werelds snelste gevechts vliegtuig" genoemd. De minister voor het leger Frank C. Page, heeft voor de eerste maal enige bijzonderheden verstrekt over het nieuwe atoom kanon, dat onlangs met gewone ammunitie werd getest. Sprekend voor het Nationaal Verbond van Wolfabrikanten verklaarde Pace: „Het is een es sentieel artilleriewapen, maar met veel groter mogelijkheden dan tot nu toe enig artilleriewa pen bezat". Dit hoogste mobiele atoomwa pen wordt vervoerd op een plat form en kan op hoofdwegen met een snelheid van ruim zestig ki lometer per uur verplaatst wor den. Het weegt ongeveer 775 ton en kan derhalve over de brug gen, die momenteel door de genie worden geslagen voor de zv/are uitrustingsstukken, vervoerd wor den. Evenèens voldoet het wa pen uitstekend in geaccidenteerd terrein en kan het bevestigd worden op landingsboten, die voor amphibiedoeleinden gebruikt worden. De zuiverheid van het wapen doet niet onder voor die van de normale artilleriestukken en by de testen is gebleken dat het atoomwapen op lange af stand zelfs veel zuiverder is. WEER FRAUDE OP POSTKANTOOR TE LAREN Op het postkantoor in Laren zouden wederom onregelmatighe den zijn gepleegd. Woensdagmid dag is de recherche overgegaan tot de arrestatie van een lid van het bestellend personeel. Naar verluidt zouden de onregelmatig heden betrekking hebben op de poststukken van de legerplaats kamp Laren. Het onderzoek wordt voortgezet. De besteller is over gebracht naar het Huis van Be waring te Amsterdam 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1