Grote loods op veilingterrein in Utrecht prooi der vlammen Generaal Dodd vrijgelaten Relletjes in Essen Nog meer concessies van geallieerden gevraagd dus Gouden feest der Staatsmijnen loet van leven ILLUSTREERDE ERLAND. iprookjesfand j§ DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING NHD) Feest in Limburg Brandweer vond kinderlijkje tussen brandende goederen Ongeveer één ton schade Trein grijpt motor bij Lanteren Bisschop van Brugge overleden Arena ingestort in Argentinië Drie doden in Groningen Toestand in kamp nu normaal Meteoor-explosie boven Seattle Philips verlaat- Almelo Botsing tussen politie en communistische jongeren Minister Rutten tot de jeugd West-Duitse partijen confereren: Kardinaal de Jong naar ziekenhuis die veel van haar maar altijd gezellig, igde, waarmede zij neerd op het week- spireert tot nieuwe, problemen, die het ngt. gezondheidszorg en ardt haar geboden in ittige levensschetsen. eigen, vertrouwde ke sfeer. wlieke vrouw, die meent met zichzelf iaar omgeving, ver- t blad boven een tijdschrift, temeer EATRIJS geen van cties mist, die neu- ncurrenten bieden, lijvoorbeeld gratis ■onen. 9 9 itfortaanse Bedevaarten ntchateau, St. Laurent- Prijzen vanaf f 225. =r Li'sieux, St. Laurent Prijzen vanaf f217. iVerken Meerwijkselaan 105—264. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH* 5 bekeken. Ze kosten goed centje op, want als ze dai. na verloop ag losgeld, dar. hebben nd. Jonge jonge jonge, zilt u nu dat ik doe? ;n en de grens rang- :1", antwoordde smidje om of u iemand mag mand arresteren", zei irkend. Ik sta toch in onbezoldigd rijksveld- ;eleiden, procesverbaal dling". De detective voor de neus van de er werkelijk indruk- IIIIIII1IIIIIII1I1MI1111111 Ml? HET FEIT Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Crcdietbank. Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN PAG. 1 MaarxJag 12 Mei 1952 46e Jaargang 4 No. 12473 Kantoren: HOORN, Draafeingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, 'eL 2046, (2 liinen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 36, teL 459 K 2240 (Van één onzer verslaggevers) Tussen half zes en kwart voor zes uur trok gisteravond een dikke, geelgrijze en grauwzwarte rookmassa boven het Zuidelijk deel van de stad Utrecht omhoog, welke men naar wij later van ooggetuigen hoorden o.a. tot de gemeente Woerden zeer duidelijk heeft kunnen onderscheiden. In genoemd stads gedeelte zelf heerste omstreeks die tijd een bange onrust, want even nadat deze onheilspellende massa zichtbaar werd, had men een doffe knal gehoord, welke deed denken aan een blikseminslag. Eén der grote loodsen op het terrein van de gemeentelijke groenten- en vruchtenveiling stond in brand. En zo goed als heel de voorraad, welke daarin opgeslagen lag, was omstreeks zeven uur door vuur en water geweld vernietigd. Tragische vondst. De brandweer ontdekte plotse ling, tijdens het opruimen van smeulend materiaal, een reeds geheel verkoold kinderlijkje, waarvan alleen het hoofdje nog enigszins herkenbaar was. Een onderzoek wees uit, dat dit het stoffelijk overschot moest zijn van de ongeveer 8-jarige jongen J. v. d. M. uit de Tesselschadestraat. Deze jongen zou omstreeks half zes nog op het terrein gespeeld hebben van de brand met een of meer andere jongens van onge veer dezelfde leeftijd. Een hun ner, de 8 a 9 jarige A. O. uit de Coonhertstraat, had ongeveer ge lijk met het uitbreken van de brand wonden opgelopen aan het gelaat, zodat hij per auto van de G.D. naar het St. Antoniuszieken- huis moest worden vervoerd. De toestand van deze jongen was ech ter gisteravond, naar wij verne men, «iet van bijzonder ernstige aard. Men sprak óver tweede graads brandwonden. Grote schade aan materiaal De voorraad van de in eigen dom aan de veiling toebehorende MOTORRIJDER OP SLAG GEDOOD De 34-jarige A. B. uit Sloten (Noord-Holland), die deelnam aan de „Coupe de Ia Montagne-rit", uitgeschreven door de Veenen- daalse motorclub in K.N.M.V.- verband, is Zaterdagmiddag op de onbewaakte overweg in Meu (Lunteren) tegen de van Amers foort komende electrische trein gereden en een eind meegesleurd. Hij was op slag dood. De heer B. bevond zich op zijn motor op weg naar de finish in Veenendaal. Bij het naderen van de onbewaakte overweg heeft de motorrijder vermoedelijk de na derende trein nog wel, bemerkt en afgeremd, daarbij is de motor waarschijnlijk onder hem uitge slagen en aan de achterzijde ge grepen. BRUGGE, 10 Mei (Belga). In de St. Jozefskliniek te Brugge is Zaterdagmiddag op 69-jarige leeftijd overleden mgr. Lamiroy, bisschop van Brugge. loods bestond uit bussen olie en vaten benzine (twee vaten elk met 150 liter inhoud), 70.000 mandjes, een zeer groot aantal kisten, tientallen houten kisten, alles dus licht ontvlambaar ma teriaal. Het allergrootste gedeelte van de ongeveer 75 meter lange loods, waarvan alleen de muren en het dak zijn overgebleven, was in beslag genomen door goederen van de firma E. J. v. Dijk, inter nationaal auto- en motortransport bedrijf. Men moet zich niet af vragen, wat er gebeurd zou kun nen zijn, als de vaten met benzine tot ontploffing zouden zijn geko men. Op niet zeer grote afstand 27 DODEN, 100 GEWONDEN CORDOBA, Argentinië, 11 Mei (A.P.). De instorting van een muur van een boksarena in het stadje Bell Ville, dichtbij Cordoba, heeft vandaag 27 toeschouwers het leven gekost, terwijl er onge veer 100 gewond werden. De arena werd omringd door vier oude, gemetselde muren. Een zeildoek was erover gespanneh als overdekking. Doordat het gere gend had, had zich in het doek een grote plas water gevormd. Onder het gewicht daarvan be zweek plotseling één der muren. Vele toeschouwers werden door de zware stenen verpletterd en waren onmiddellijk dood. Onder het publiek ontstond een paniek, waarbij verscheidene mensen onder de voet werden ge lopen. van de loods staat namelijk een nog veel grotere loods, welke ge vuld was met even brandbaar materiaal. De brandweer echter, die met alle groot materiaal was uitgerukt en reserveploegen be schikbaar hield, heeft overslaan van het vuur weten te voorkomen en te beperken tot één loods. De schade wordt geschat op bijna f 100.000.—. BIJ VERKEERSONGEVALLEN (Eigen bericht) GRONINGEN. Drie doden zijn er te betreuren tijdens enkele ernstige verkeersongevallen in en nabij Groningen. Zaterdagochtend reed de monteur L. te Tolbert op een met stenen beladen auto in. Het slachtoffer wilde de motor proberen voor een renner die er des middags mee zou uitkomen op de motorraces te Tolbert. L. was op slag dood. De 35-jarige P. van A. uit Rot terdam, die op weg was naar de motorraces te Tolbert, vloog nabij Nietap op een stilstaande melk wagen. Ook hij was op slag dood. Zijn vrouw liep ernstige verwon dingen op. In Groningen reed de motor rijder W. L. nabij de Ripperdalaan op een luxe personenwagen. Tij dens het transport naar de Acad. Ziekenhuis overleed het slacht offer. De toestand van de duo passagier H. H. v. d. M., die even eens gewond werd, is zorgelijk. AARTSBISSCHOP VAN NAPELS OVERLEDEN Aantal kardinalen gedaald tot 47 NAPELS, 11 Mei (K.N.P.). In de nacht van Zaterdag op Zon dag is op 79-jarigé lêéftijd plot seling overleden de aartsbisschop van Napels, Alessio Kardinaal Ascalesi. Doodsoorzaak was een hartverlamming als gevolg van een dubbele longontsteking. Kar dinaal Ascalesi was de oudste van de priester-kardinalen, die nog door Paus Benedictus XV zijn ge creëerd. Met dit overlijden is het aantal kardinalen thans gedaald tot 47. Een van de hoogtepunten van de feestviering in Zuid-Limburg ter gelegenheid van het Gouden Jubileum van de Staatsmijnen was Zaterdag de enorme optocht, welke door de straten van Geleen trok. Een stoet van ongeveer 3 kilometer lengte ver toonde in bontgekleurde taferelen de historische verbinding tussen Zuid-Limburg en de kolenwinning; van de oudste tijden tot het heden. Een groep monniken van Rolduc, die omstreeks 1100 de eerste kolen wonnen in het Wormdal bij Kerkrade. Tienduizenden hebben Zaterdag en Zondag het gouden feest van de staatsmijnen gevierd. Op het vliegveld Beek bij Maastricht werd een vliegfeest gehouden, dat o.m. werd bijgewoond door de minister van Verkeer en Water staat, de heer H. H. Wemmers en de directie van de mijnen. Voor en na afloop van het feest ver oorzaakte de mensenmenigte een ontzaggelijke drukte op de rijks weg SittardMaastricht. Vele mijnwerkers uit midden- Limburg waren overgekomen. De vliegtechnische leiding berustte bij majoor-vlieger Flinterman. Een 25 vliegmachines en zweef vliegtuigen nam aan het festijn deel. Na kerktijd was w' een enorme drukte. Overal woeien de vlaggen. Concerten, muziekwedstrijden, sportgebeurtenissen, operettes, filmvoorstellingen, dat alles had een grote belangstelling van de zijde van het feestvierende pu bliek. De optochten van Heerlen en de mijn Emma trokken gewel dig veel belangstelling. Spanning was er onder de tien duizenden Limburgse liefhèbbers van de duivensport, die een ge zamenlijke wedstrijd ter gelegen- SEOEL, 11 Mei (A.P.). Op een persconferentie is namens het achtste leger vandaag medegedeeld, dat generaal Francis Dodd over de vier dagen, die hij als gijzelaar van communis- tiscfe krijgsgevangenen heeft doorgebracht, geen verklaring kon afleggen zolang een ingesteld onderzoek niet is voltooid. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de generaal per vliegtuig naar Tokio is gebracht. Welke eisen der communistische krijgsgevangenen ingewilligd zijn om Dodd's vrijlating te bewerken, is niet in bijzonderheden mede gedeeld, het achtste leger liet ver klaren, dat de toezegging was ge daan, dat het gevangenkamp zou worden beheerd overeenkomstig de conventie van Genève inzake de krijgsgevangenen. Generaal Dodd heeft gerappor teerd, dat hij „hoffelijk, met res pect en op waardige wijze" is be handeld. De toestand op Koje-eiland is thans volgens een woordvoerder van het achtste leger normaal. Zondag is de nieuwe spoorbrug over de Nederrijn bij Arnhem °P haar plaats gerold, waardoor ook hier weer een definitieve verbinding over de rivier tot stand gekomen is. Wanneer van daag de nieuwe brug in dienst gesteld is, zal het voor het eerst ba ruim 12 jaar zijn, dat de overbrugging dubbelsporig kan worden bereden De foto geeft een overzicht van de werkzaam heden tijdens het inrol'en van do ni«uwe overspanning. Communisten beschuldigen De communisten hebben de ge allieerden er vandaag van be schuldigd, dat zij elke maand hon derden krijgsgevangenen fusil leren. Vice-admiraal Turner Joy noem de deze beschuldiging in zijn ant woord „een herhaling van verve lende propaganda, die niet op feiten is gebaseerd". Joy zei de communisten, dat zij niet de waarheid onder het oog wilden zien, dat de meerderheid van de communistische krijgsge vangenen niet gerepatrieerd wil worden. Hij gaf de communisten gelegenheid de onderhandelingen voor onbepaalde tijd op te schor ten „totdat uw partij weer bijeen wenst te komen", doch de Noord- Koreaanse generaal Nam II ver zocht om een nieuwe bijeenkomst op Maandag. De zitting van heden duurde 20 minuten en leverde niets op. 20 PERSONEN VERDRONKEN NABIJ RANGOON RANGOON, 11 Mei. Door het omslaan van een boot op de Ran- goon-rivier zijn op 35 km afstand van Rangoon 20 van de 30 pas sagiers verdronken. KONINGIN BEZOCHT „THE BOSTON SYMPHONY ORCHESTRA" Koningin Juliana bezocht Zater dagavond het concert, dat in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage werd gegeven door „The Boston Sym phony Orchestra". De Koningin was gekleed in een zeegroen avondtoilet, rijk met pailletten bestikt. Zij nam plaats in de koninklijke loge,. Naast haar zaten de vice-president van de Raad van State, jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland en de ambas saderaad van de Ver. Staten, mr. William Trimble. Onmiddellijk na binnenkomst van Koningin Juliana speelde het Amerikaanse orkest, dat onder leiding stond van Charles Munch, het Wilhelmus. SEATTLE (Washington), 11 Mei (A.P.). Duizenden inwoners van Seattle zijn Zondagmorgen vroeg in hun slaap gestoord door een verschikkelijke ontploffing op 600 meter boven de stad. De licht flits was op 120 kilometer afstand van de stad duidelijk te zien. Er werd geen schade aangericht. Men vermoedt, dat een grote meteoor ontploft is. C.V.P. neemt niet deel aan verkiezingen Het hoofdbestuur van de chris telijke volkspartij deelt ons mede, dat deze partij om de volgende redenen niet aan de komende ver kiezingen van leden voor de Tweede Kamer zal deelnemen. De landelijke uitbouw van de C.V.P. wordt meer urgent geacht dan deelneming aan de komende verkiezingen. Heel haar arbeid zal erop gericht zijn om in zoveel mogelijk plaatsen haar doelstel lingen bekend te maken en door het vormen van afdelingen deel neming aan de gemeenteraadsver kiezingen in 1953 voor te berei den.. In dit stadium zou, nu de doel einden der C.V.P. bij vele protes tanten nog niet voldoende bekend zijn de deelneming tot verwar ring aanleiding kunnen geven. WETSONTWERP OMZET BELASTING MIDDENSTAND WENST SPOED De commissie van overleg van de drie centrale middenstands bonden, waarin samenwerken de Chr. Middenstandsbond, de Kon. Ned. Middenstandsbond, en de Ned. Kath. Middenstandsbond, heeft een telegram aan de minis terraad gezonden, waarin de raad dringend verzocht wordt te be vorderen, dat, gezien de grote be langen, welke hiermede voor het bedrijfsleven gemoeid zijn, de parlementaire behandeling van het wetsontwerp technische her ziening van de omzetbelasting zo spoedig mogelijk voortgang vindt. heid van het jubileum aangingen. Uit alle delen van Limburg waren 30.000 duiven in veertien spoor wegwagons naar de Franse stad Orleans gezonden. Behalve uit Limburg waren er duizenden be zoekers ook uit andere delen van het land en uit België en Duits land. Hedenochtend zijn de eerste ploegen kompels weer in de schachten afgedaald en behoort het gouden feest thans tot het verleden. De directie de N.V. Hollandse sipnaajapparaten te Hengelo heeft aan het personeel van de te Al melo gevestigde afdeling meege deeld, dat de werkzaamheden, welke in die afdeling worden ver richt, namelijk uitsluitend hét monteren van gramofoonplaten- wisselaars door de N.V. Philips' te Eindhoven, waarvoor Philips de onderdelen levert, na 1 Octo ber a.s. zullen worden beëindigd. De N.V. Philips wil deze montage te Eindhoven concentreren en bo vendien kan het bedrijfspand niet weer gehuurd worden. Aangezien de samenstelling en de geschoold heid van het personeel, ongeveer zestig vrouwen en circa veertig mannen, in het geheel niet over eenkomt met die van de fabriek te Hengelo, zal slechts in beperk te mate overplaatsing mogelijk zijn. VLIEGENDE SCHOTELS BOVEN KOPENHAGEN Boven Kopenhagen zijn zes vliegende schotels waargeno men vlak voordat generaal Eisenhower vandaar naar Pa rijs vertrok. Volgens een woordvoerder van de Deense staatsradio heeft een aantal mensen, die zich ooggetuigen noemden, de radio nieuwsdienst opge beld, om te vertellen dat zij de schotels om kwart over ze ven des morgens over de stad hadden zijn vliegen. Het vliegtuig van generaal Eisenhower vertrok om half negen van Kastrup. De luchtmacht kon het be richt na voeling genomen te hebben met haar observatie posten niet bevestigen. ESSEN, 11 Mei (Reuter). Bij ongeregeldheden, die zich Zondagmiddag te Essen hebben voorgedaan als gevolg van een demonstratie van ongeveer 30.000 communistische sympathi- serenden, is een persoon doodgeschoten en zijn twee demon stranten ernstig gewond. De politie maakte gebruik van haar vuurwapenen, om de demonstranten te verspreiden, maar vol gens de politie schoten ook enige demonstranten op de politie. De demonstranten wierpen ook stenen. De orde was na een half uur hersteld. Volgens een officiële verklaring van de politie hadden de leiders van de „Jonge Generatie" de be togers geadviseerd naar huis te rug te keren, toen het politiever- bod Zaterdag werd uitgegeven. De meesten van de 30.000 demon stranten hadden niets met de be toging zoals deze aanvankelijk was voorzien te maken, maar zij waren ook leden van uiterst link se of andere onwettige organisa ties, aldus de verklaring. Tot de betoging was opgeroepen door een door de communisten beheerste organisatie, de „Jonge Generatie", uit protest tegen de contractuele overeenkomsten en herbewapening van West-Duits- land. De politie had de betoging verboden op grond van het feit, dat in Essen godsdienstige plech tigheden worden gehouden als onderdeel van de viering van Essens 1.100ste jaardag. Ondanks het verbod kwamen duizenden jongelieden met alle mogelijke vervoermiddelen naar de stad, velen helemaal uit Beieren. Vele bussen werden buiten de stad door de politie tegengehouden en naar het politiebureau gebracht, waar de namen der inzittenden werden opgenomen en vermoede lijke demonstranten ondervraagd. Ongeveer 140 personen werden aangehouden, maar later op 25 na vrijgelaten. Deze 25 zullen voor een rechtbank moeten ver schijnen. De politie verklaarde te geloven, dat slechts een deel der betogende jongelieden lid was van de door de communisten be heerste jeugdorganisatie „Vrije Duitse Jeugd", welke het vorig jaar door de West-Duitse rege ring werd verboden. Ter inleiding van de Jeugdweek 1952 heeft de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. F. J. Th. Rutten Zater dagavond een radiorede, gehouden. Spr. meende dat de toekomstver wachtingen van de jeugd thans niet hoog zijn gespannen. Dit is een geesteshouding, die bij de jeugd niet past. Jong Nederland vraagt een nieuwe gemeenschap. De ge dachte aan een Europese samen werking is niet langer een zaak van enkelingen en zeker niet alleen van de politici. Deze ge dachte leeft evenwel niet vol doende in alle lagen van het Ne derlandse volk. Europa moet zich handhaven. Het moet zijn bij drage kunnen blijven leveren aan de christelijke cultuur en aan de wetenschap, aldus prof. Rutten. BRAND IN SCHOENFABRIEK VAN KAATSHEUVEL Zondagmiddag omstreeks kwart voor vier brak brand uit in de schoenfabriek van de meer dan honderd jaar oude firma W. van Nieuwstadt en Zonen te Kaats heuvel. Sinds Zaterdagmiddag was niemand in de fabriek ge weest. Vermoedelijk is de brand ontstaan in of nabij de snijderij op de bovenverdieping. Om kwart voor vijf was het middengedeelte van de fabriek bijna geheel uitgebrand. De firma is verzekerd op beurspolis, zowel voor brand- als bedrijfsschade. Er werken een zestigtal arbeiders en de fabriek was in de volle sei zoen-drukte. De schade kan moei lijk worden geschat. De oorzaak van de brand is onbekend. BONN, 11 Mei (A.P.). Na twee dagen geheime bespre kingen hebben de rebellerende coalitiepartijen, naar uit goede bron wordt vernomen, vastgehouden aan hun eis, dat de geallieerden verdere concessies moeten doen, voordat de coalitie zal toestemmen in de aansluiting van West-Duitsland bij de Europese defensiegemeenschap. Hun eisen hebben betrekking op de volgende punten: 1. Herziening van de „nood- clausule" die de geallieerden het recht geeft, het bewind over te nemen in geval van een noodtoe stand in West-Duitsland, waar onder is te verstaan oorlog, com munistische opstand of andere situatie, die de federale regering niet aan zou kunnen. De rebel lerende partijen betogen, dat deze clausule te veel omvattend is en dat zij de regering te Bonn haar vrijheid van handelen ontneemt juist op het ogenblik, dat ze die het meest zou nodig hebben. De partijen achten de clausule voorts „discriminerend" voor West- Duitsland, daar dergelijke situatie zich ook in andere landen, die lid zijn van de Europese defensiege meenschap, kunnen voordoen. 2. De verplichting van elke toekomstige regering van geheel Duitsland om de verantwoorde lijkheden waartoe de regering te Bonn zich in het voorgestelde vredesverdrag verbindt, over te nemen. Dit zou elke nationale re gering, geboren uit een hereni ging van Duitsland, te zwaar be lasten. 3. De vrije democraten verlan gen nog steeds amnestie voor hon derden oorlogsmisdadigers, die zich thans in geallieerde gevange nissen bevinden, als prijs voor ratificatie van het vredesverdrag. Nederlandse film kreeg prijs te Cannes CANNES, 10 Mei (Reuter). „Othello" van Orson Welles en de Italiaanse film „Voor twee stuivers hoop" delen de grote prijs van het filmfestival te Can nes. De prijs voor de beste korte film ging naar Nederlad voor „Het schot te boord". GEEN REDEN TOT ONGERUSTHEID UTRECHT, 11 Mei (K.N.P.). Z. E. Johannes Kardinaal de Jong, aartsbisschop van Utrecht, wordt Maandagmorgen ter observatie opgenomen in het ziekenhuis Sint Johannes de Deo in het Westeinde te Den Haag. Zijn gezondheidstoestand geeft echter geen reden tot ongerust heid. DEEL VAN PATRONAAT UITGEBRAND IN MAASTRICHT Zaterdagavond brak brand uit op de tweede verdieping van het St. Jozef-patronaat aan de Maria- straat te Maastricht. Deze verdie ping, die in gebruik is bij de wel pen van de Maastrichtse padvin derij, werd door het vuur ver woest. De brandweer wist uitbrei ding van het vuur te voorkomen. Een brandende kaars heeft een hoeveelheid papier vlam doen vatten tijdens afwezigheid van de jongens. De schade bedraagt ver moedelijk ongeveer 10.000 gulden. WAGENPOETSER ONDER TREINSTEL De 32-jarige wagenpoetser D. B. uit Den Haag was op het empla cement der Staatsspoorwegen be zig een stilstaand treinstel te rei nigen. Uit de richting van het viaduct aan de Weteringkade na derde een ander treinstel, dat het stilstaande opduwde. Plotseling hoorde de hulpmachinist een gil toen hij stopte bleek dat de wa genpoetser onder het treinstel lag. Hem waren beide benen afgere den. De ongelukkige is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal ver voerd. EXPLOSIE NABIJ KIEL KIEL, 11 Mei (Reuter). In een munitie-opslagplaats te Jae- gersdorf, ongeveer 25 km van Kiel, zijn Zondag 50 ton Duitse munitie uit de oorlog de lucht ingegaan na een brand, die ver moedelijk is ontstaan door zelf ontbranding van kruit. De muni tie, door de Britten na de oorlog in de Baltische Zee geworpen, werd later door Duitse duikers naar de oppervlakte gebracht en zou als schroot worden gebruikt. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De scha de is nog niet te schatten. De ontploffingen waren vijftien km ver te horen. De Urker vissers BUENOS AIRES, 11 Mei (AFP) De Urker vissers, die zoals be kend, thans in Argentinië mogen blijven, hebben van de Kamer van de Visserij-industrie van Mar del Plata en van de vereniging van visserspatroons het aanbod gekregen in Mar del Plata te werken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1