Verbitterde verkiezingsstrijd om Italiaanse raadszetels Westen stuurt nota Unie aan Sovjet Generaal Colson van zijn post in gevangenenkamp ontheven Jhr. Michiels v. Verduynen in Londen overleden DAGBLAD VOOR. ALKMAAR De Paus bidt met de wereld Drastische maatregelen tegen toenemende wanordelijkheden Zuid-Afrika wil drie Britse protectoraten overnemen Omdat hij eisen der muiters heeft ingewilligd EN OMGEVING Wel vlaggetjes (nog) geen haring 400.000 „heitjes" bijeen Leeuwarder meisje in Rome gewond Politiechef werd afgezet De toekomst van Duitsland Malan op het oorlogspad der rassenhaat Zware lompenbrand in 's-Gravenhaqe Dertien partijen aan de stembus Manuel van Loggem schreef bekroonde Boekenweeknovelle Regering grijpt in bij V.S. oliestaking De zaak Westerling SURINAME wil R.T.C. opschorten NA DE OPSTAND OP KOJE Paard doodt jongetje HET REIT f NUD Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank. Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN PAG. 3 Woensdag 14 Mei 1952 46e Jaargang No. 12475 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 Uinen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 36. teL 459 K 2240 GELIJK VORIG JAAR heeft Z. H. de Paus ook nu weer in de Mei-maand via het wonder van de radio het Rozenhoedje voor gebeden vanuit de Pauselijke kapel. De Paus van Rome was met heel de wereld in gebed verenigd. Niet zonder ontroering zullen de millioenen over de landen en zeeën de stem van de H. Vader in dit, ondanks de Latijnse taal, zo vertrouwde gebed hebben ge hoord. Het openbare Rozenhoedje, dat heel de aarde omspande, werd ditmaal door de Paus voorgebe den aan een groep kinderen van de Katholieke Actie, in verband met het zilveren jubileum van de Katholieke Actie van de Italiaanse jeugd. Het was, op deze dertiende Mei, bovendien de dag van de eerste verschijning van Maria te Fatima. Het was ook de herden kingsdag van de Bisschopswijding van de Paus. De intentie van de Rozenkrans, waarbij de vijf droe vige geheimen-werden overwogen, gold in het bijzonder het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de kinderen der gehele wereld, voor al van de kinderen van Italië. De Paus bad mèt en vóór de jeugd, op wie Hij in deze beproefde we reld zoveel van Zijn hoop gesteld heeft! Na het Rozenhoedje bad de H. Vader samen met de kinde ren het „Salve Regina" en de Li tanie van Maria. Tot slot gaf de H. Vader aan allen Zijn zegen. Millioenen over heel de wereld hebben die zegen ontvangen. Als een onderpand van Gods hulp en van de bijzondere bijstand van Zijn H. Moeder. De Paus bad met de wereld. Moge de wereld blij ven bidden met, en véór, de Paus) Dank zij de opbrengst van de actie ..Een heitje voor een kar weitjeeen ton de helft wordt aan de beide hoofdkwartieren van de Nederlandse Padvinders- organisaties afgestaan zijn de Verkenners van de Katholieke jeugdbeweging in staat hun kapel te Persingen te restaureren en weer in gebruik te nemen. ROME, 13 Mei. De Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken heeft vandaag drastische stappen genomen om de toe nemende wanordelijkheden te doen ophouden en,,de vrijheid van het woord" te beschermen in de lopende verbitterde campagne voorafgaande aan de verkiezingen die op 25 Mei zullen plaats vinden. In een ministeriële order aan de autori teiten in de 33 provincies en aan meer dan 2400 gemeenteraden worden de plaatselijke autoriteiten gemachtigd om met maximum kracht tussen beide te komen „om de democratische vrijheden te beschermen". Elke laksheid te dien opzichte zal streng worden bestraft. haven voor het Amerikaanse leger in Oostenrijk, zijn de communis tische havenarbeiders vanmorgen in staking gegaan. Hun dreige ment, dat zij geweld zouden ge bruiken, hebben zij tot dusver niet uitgevoerd. De communisten, die om veilig heidsredenen niet op de schepen van het Amerikaanse leger werk zaam mogen zijn, verdienen ge middeld slechts 9.000 a 15.000 lire (55 tot 90 gulden) per maand, terwijl de niet-communistische arbeiders, die in Amerikaans dienstverband werken, soms wel 200 dollar (bijna 800 gulden) per maand krijgen. ZIEKENAUTO SLOEG OM ROME. Twee Nederlandse kinderen, die op het vliegveld Ciampino uit een emigranten vliegtuig voor Sydney gehaald werden, omdat zij aan waterpok ken bleken te lijden, zijn Maan dagavond gewond doordat de zie kenauto, waarmede zij vervoerd werden, bij het vliegveld omsloeg. De order machtigd voorts „openbare politieke bijeenkomsten geheel of gedeeltelijk te verbieden in gemeenten waar groeperingen trachten de vrijheid van het woord te onderdrukken en niet vastgesteld kan worden wie hier voor verantwoordelijk zijn". De order van de minister volgde op de afzetting van de politiechef van Reggio Calabria (Zuid-Italië) omdat deze er niet in geslaagd was „de vrijheid van vergadering" te beschermen. Zijn ontslag vloeide voort uit incidenten die ontstaan waren na een belangrijke rede die de Ita liaanse premier Alcide de Gasperi hier gisteren zelf had uitgespro ken. Verschillende leden van de Christelijk-Democratische partij van de premier, onder wie de af gevaardigde Giovanni Bovetti, zouden aangevallen zijn door le den van de neo-fascistische bewe ging (M.S.I.). Het ministerie van, Buitenlandse Zaken heeft de néo-fascistische partij een scherpe waarschuwing doen toekomen. In de order wordt verklaard, dat „speciale instructies" verzon den zijn om alle pogingen „ter verontschuldiging van het fascis me" te onderdrukken. Staking in Livorno. In Livorno, de grote aanvoer- LONDEN, 14 Mei (Reuter) De Westelijke Grote Drie hebben in gelijkluidende nota's aan de Sovjet-Unie voorgesteld een bij eenkomst te beleggen van verte genwoordigers der Grote Vier over de toekomst van Duitsland zodra een onpartijdige commissie een rapport heeft uitgebracht over de mogelijkheid van het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. Voorwaarde is tevens dat de vier mogendheden de waarborgen moeten geven, dat de regering voor geheel Duitsland welke wordt gevormd op grond van de uitslag van deze verkie zingen, in de periode voordat het vredesverdrag tot stand komt en van kracht wordt, de nodige vrij heid van handelen heeft. In de nota van de Westelijke mogendheden wordt herhaald, dat dat Grote Drie er weliswaar de voorkeur aan geven, dat een V. N.-commissie een onderzoek in stelt naar de omstandigheden van het houden van vrije ver kiezingen, doch dat zij bereid zijn om ieder ander practisch en dui delijk omschreven voorstel, dat de Sovjet-Unie eventueel naar voren wil brengen, in overweging te nemen, mits het waarschijnlijk is dat een dergelijk voorstel het spoedig houden van verkiezin gen bevordert. De Westelijke mogendheden verwerpen echter het Russische standpunt dat het Duitsland verboden moet worden, om tot bijzondere groepen van mogendheden toe te treden. „Het voorgestelde toetreden van Duits land tot de N.V. maakt elke voor ziening van, deze aard overbo dig," zo wordt opgemerkt. Het Westen zal het toetreden van West-Duitsland tot de Europese verdedigingsgemeenschap steu nen, omdat dit de ware weg naar de vrede betekent. In de nota wordt eveneens het Sovjet-stand punt bestreden dat de Duitse oostelijke grens langs de Oder en de Neisse, zoals vastgesteld te Potsdam als definitief moet wor den beschouwd. Als de vlammenzee gedoofd is, zal er niet veel over zijn van race-auto 69, waarmee de 39-jarige Bayliss Leverett uit Glen- dale (Californië) trainde op een autobaan in Indianapolis. Na in volle vaart over de kop gevlogen te zijn, sloegen de vlammen uit de wagen. De bestuurder kwam er nog goed af: met lichte brandwonden werd hij in het ziekenhuis opgenomen. m HM I M 'V' vyv v.: Leeuwarden is langzamerhand in de loop der jaren een der voornaamste centra voor het vliegwezen' in Nederland gewor den Ook dit jaar, evenals in de voorafgaande, staat de Friese hoofdstad in het teken van de vliegerij, die ditmaal wel zeer bijzondere attracties zal bieden met de medewerking aan het Programma van de Amerikaanse „Skyblazers". Deze vliegers 2'Ki in hun snelle toestellen wereldberoemd en halen de meest fantastische en levensgevaarlijke toeren uit, waar men van de begane grond af rustig naar staat te kijken. De beide kinderen de acht jarige Annie Johanna Zandstra uit Leeuwarden en de tweejarige Gerda van der Meer uit 's-Gra- venzande waren op weg naar het ziekenhuis toen de ziekenauto bij het maken van een bocht in een nauwe straat de trottoirband raakte en omsloeg. Zij kregen vleeswonden en kneuzingen. Mevrouw Janna Zandstra. de moeder van Annie, en Gilbert van der Meer, de vader van Ger da, die met de ziekenauto mee reden, liepen evenals de chauf feur geen kwetsuren op. Gistermorgen reeds zijn de meisjes met de andere Neder landse emigranten verder ge reisd naar Sydney. Zij vliegen met de Douglas DC 54B de PH TDL (Groningen), die onder het commando staat van gezagvoer der W.C, van Veenendaal. BRANDWEER REED DWARS DOOR VUUR DEN HAAG, 13 Mei. Om streeks vier uur is vanmiddag brand uitgebroken in een opslag plaats van oude metalen en lom pen aan de Binckhorstlaan. Het vuur, dat zich met grote snelheid ontwikkelde, tastte spoedig een naastgelegen opslagplaats van lompen aan en sprong tenslotte over op een grote partij rietmat ten van een ter plaatse gevestig de rietvlechterij. Door de Zuid- Westerwind laaide het vuur zo snel op, dat de eerste brandweer wagen, die direct na het alarm verscheen, genoodzaakt was door de vlammenzee, die over de toe gangsweg een nieuwe prooi zocht, naar egn verderop liggend terrein te rijden, dat aan water lag. Korte tijd later stond een complex van 80 bij 65 meter in brand. Geschat wordt dat de schade enige tonnen bedraagt. Het vuur werd met 20 stralen bestreden. LIJST IN NIJMEGEN DRIE MINUTEN TE LAAT DEN HAAG. Aan de op 25 Juni te houden verkiezingen voor de Tweede Kamer, zullen 13 par tijen deelnemen, waarvan er vijf: het Geref. Politiek Verbond, het Jong Conservatief Verbond, de Middenstandspartij, de Partij voor Recht, Vrijheid en Welvaart en de Socialistische Unie geen zetel in de huidige Kamer hebben. In Nijmegen werd de lijst van het Jong Conservatief Verbond 3 minuten te laat ingediend, en daarna teruggetrokken. Dit Ver bond komt slechts in 12 van de 18 kiesdistricten uit, de Midden standspartij niét in de kieskring Maastricht. De andere partijen zijn K.V.P., P.v.d.A., A.R., C.H., V.V.D., K.N.P., Staatk. Geref. en de CPJf. KAAPSTAD, 13 Mei. Eerste minister dr. Daniel Malan heeft vandaag bekend gemaakt, dat de Unie van Zuid-Afrika de overne ming zal vragen van de drie Brit se protectoraten in Zuid-Afrika een stap die een rassenstrijd in het Commonwealth kan doen ontbranden. In een politieke verklaring voor de Senaat heeft Malan gezegd, dat hij bij de verkiezingen van 1953 zal vragen om steun te ver lenen aan een formele petitie van het parlement, waarin aangedron gen wordt op de inlijving van Basoetoland, Swaziland en Bet- sjoeanaland bij het grondgebied van de Unie. Engeland heeft vele malen be toogd, dat het de inboorlingen van de drie gebieden zal raadplegen, alvorens tot verandering van hun status over te gaan. De grote meerderheid van de negers is er hevig tegen gekant door de Unie opgezwolgen te worden, omdat zij de rassenpolitiek van Malan vreest. Met zijn vuist op de tafel slaand en hem daarna in de lucht schud dend viel Malan uit tegen de voormalige Britse Labour rege ring met „haar voorzichtig lei derschap", omdat zij de bevolking van de Goudkust een democrati sche wetgeving en universele vrij heid verschaft had. Het was „een gevaarlijke stap" die geheel Afrika aangetast heeft aldus Malan, die zeide, dat zelfs „barbaren" aan de Goudkust het stemrecht hebben gekregen ter- „INSECTEN IN PLASTIC" AMSTERDAM. De novelle „In secten in Plastic", uitgegeven als boekengeschenk in de Boeken week in Februari van dit jaar, is geschreven door de Amsterdamse auteur Manuel van Loggem. Dit is gistermiddag in het Von delparkpaviljoen namens de jury van de letterkundige prijsvraag, uitgeschreven door de Commissie voor de propaganda van het Ne derlandse boek, medegedeeld door de voorzitter van deze commissie, de heer Chr. Leeflang. De prijs van f 2000.werd aan Manuel van Loggem uitgereikt, evenals aanmoedigingsprijzen van f 100. elk aan W. A. Wagener te R'dam voor zijn novelle „Fluwelen wim pers", B. Rijdes uit Haarlem voor zijn novelle „Rive Gauche" en S. E. van Praag uit Brussel voor zijn novelle „Monsieur Jean". WASHINGTON ,13 Mei De Amerikaanse regering heeft zich vandaag in de staking van de 90.000 arbeiders in de olie- industrie gemengd, maar na een korte bijeenkomst tussen de par tijen scheen er weinig vooruit zicht te bestaan op een spoedig einde van de reeds veertien da gen oude staking. De loonstaibilisatieraad van de regering hield de afgevaardigden van meer dian tien maatschappij - en en de vakbondsleiders van de stakende arbeiders slechts viif minuten in gecombineerde zit ting biieen. Daarna verklaarde de voorzit ter, Nathan Feinsinger. dat de raad vandaag zou gebruiken (er» waarschijnlijk ook morgen) om na te gaan wat reeds in het ge hele land gedaan was door mid del van gedeeltelijke overeen komsten door enkele kleinere maatschappijen en vakbonden. wijl 90 pet van de bevolking daar analphabeet is. Hij viel ook uit tegen de V.N. Het Zuid-Afrikaanse volk zou zelfmoord plegen indien het de interventie van de V.N. in de binnenlandse en Zuid-West-Afri- kaanse aangelegenheden zou toe staan. Malan voegde er aan toe: „„Wij zijn niet bereid dit toe te staan". VLIEGTUIGBOTSING IN VER. STATEN LOS ANGELES, 13 Mei (Reu ter). Een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht met 13 personen aan boord is Dins dag 15 kilometer ten zuidwesten van het eiland Santa Catalina aan de Amerikaanse Westkust in bot sing gekomen met een jachtvlieg tuig van de marine, dat gewoon lijk één man aan boord heeft. Acht personen, die met hun val schermen in de zee waren te rechtgekomen, konden worden opgepikt, zeven door de zware kruiser „Toledo" en één door een watervliegtuig van de marine. INTERNATIONAAL JOURNALISTENCONGRES PARIJS, 14 Mei (Reuter). Vandaag is te Parijs het eerste jaarlijkse algemene congres van het Internationale Persinstituut, waaraan journalisten uit 13 lan den deelnemen, begonnen. Het congres, dat drie dagen zal duren, is bedoeld voor het bespreken van alle aspecten van de internatio nale journalistiek en het uitwis selen van denkbeelden over ge meenschappelijke problemen. Er zal o.m. het Woord worden gevoerd door de minister van buitenlandse zaken van Frank rijk, Schüman, de secretaris-ge neraal van de Navo, Lord Isrnay, en het hoofd van het program voor wederzijdse beveiliging, Averell Harriman. LONDEN, 13 Mei (Reuter). De Nederlandse ambassadeur te Londen, jhr. mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen, is Dins dagavond in een Londense ver pleeginrichting overleden. Jhr. mr. Edgar Frederik Marie Justin Michiels van Verduynen werd 2 December 1885 te 's-Gra- venhage geboren. Hij studeerde te Leiden in de rechten. In 1911 ging hij naar Ned. Indië, waar hij eni ge jaren later optrad als hoofd vertegenwoordiger der Kon. Ned. Petroleum Mij. In 1915 werd hij in Nederland werkzaam gesteld aan het Departement van Buiten landse Zaken. Van 1920 tot 1923 was hij onze gezant te Praag. Na opgetreden te zijn als chef der afa. Diplomatieke Zaken van het Departement en daarna op non- actief te zijn geweest, werd de heer Michiels van Verduynen in 1939 gezant te Londen en in 1942 werd hij bevorderd tot ambassa deur. In Februari 1942 werd jhr. mr. Michiels van Verduynen minister zonder portefeuille in het Lon dense kabinet-Gerbrandy en, tij dens de afwezigheid van mr. van Kleffens, tevens minister van Buitenlandse Zaken.. Hij bleef minister zonder portefeuille tot 16 Mei 1945, toen het kabinet- Gerbrandy aftrad. Op 1 Januari 1946 werd hij weer ambassadeur. In 1948 maakte hij deel uit van een speciale missie naar Indone sië in verband met de Nederlands- Indonesische onderhandelingen. De heer Michiels van Verduy nen was in de internationale sportwereld geen onbekende. Hij heeft zich doen kennen als een voortreffelijk golfspeler, uitste kend jager en liefhebber van paardensport. Hij bezat o.m. een BEROEP VAN OFFICIER KOMT VOOR RECHTBANK DEN HAAG. De Amsterdam se Rechtbank had de Officier van Justitie bij die rechtbank niet ontvankelijk verklaard in zijn be roep van de weigering van de rechter-commissaris, om. een bevel tot bewaring tegen Westerling uit te vaardigen, zulks omdat de rechter-commissaris van zijn wei gering geen afzonderlijk stuk had opgemaakt doch haar enkel had doen blijken in de weergave van de tegenover hem door Wester ling afgelegde verklaring. Overeenkomstig de conclusie van de advocaat-generaal prof. Langemeyer heeft de Hoge Raad thans geconcludeerd dat ondanks de ongebruikelijke vorm het be staan van de beslissing van de rechter-commissaris met voldoen de duidelijkheid was gebleken, zo dat de rechtbank thans op het beroep van de Officier zal moeten ingaan en de vraag van de aan wezigheid van gronden voor voor lopige hechtenis zal moeten beoor delen. Koningin Elizabeth Igit Eli die erelid is van de Nederlandse Bachvereniging, zal op 13 Juni a.s. het Bach-Handel-concert bij wonen in de St. Janskerk te Gouda. Dit concert, dat gegeven wordt in het kader van het Hol land-festival 1952, staat o.l.v. dr. Anton van der Horst. van België naar Gouda Koningin Elizabeth van België, renstal. Destijds was hij op Duin- digt een bekend figuur. Zijn talrijke verdiensten wer den door de regering erkend door zijn benoeming in 1946 tot Com mandeur in de Orde van de Ne derlandse Leeuw. Ook was hij Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau en bezat hij verscheidene buitenlandse rid der orden. De ambassadeur onderging het vorig jaar twee grote operaties. Hij was reeds enige tijd ernstig ziek. DEN HAAG. De Surinaamse delegatie bij de Ronde Tafelcon ferentie met de West heeft gister middag voorgesteld het thans ge voerde overleg tijdelijk op te schorten en de conferentie te ver dagen, teneinde zich in Suriname nader te kunnen beraden omtrent de te vestigen nieuwe rechtsorde waaromtrent Maandag voor enige belangrijke punten nieuwe redac ties zijn vastgesteld. Over het voorstel zal vandaag een beslissing worden genomen. Hier is de oudste drieling ter wereld, drie zusters uit Marl boro in de staat Massachusetts van 84 jaar oud, die voor de spiegel staande, trachten een „zesling" te vormen. Zij waren op 10 Mei de gasten van de zevende „jaarlijkse nationale conventie van drielingen", welke in Palisades Park in New Jersey werd gehouden. De na men van de drie 84-jarige da mes zijn van onder naar boven mevrouw Annie „Faith" Mc Donnell, mevr. Nellie „Hope" Daniels en mevr. Nora „Cha rity" Murphy. TOKIO Brigade-generaal Colson is Dinsdag van zijn com mando over het krijgsgevangenenkamp op het eiland Koje ont heven, nadat hij de eisen van de gevangenen had ingewilligd om de vrijlating van zijn gegijzelde voorganger, brigade-gene raal Dodd, te verkrijgen. Generaal van Fleet, de com-dige gevangenen veroorzaakte mandant van het achtste leger, die dit bekendmaakte, verklaarde dat de beide generaals weer zul len worden toegevoegd aan het achtste leger. Brigade-generaal Dodd werd Zaterdag j.l. twee dagen na de benoeming van Colson tot com mandant in ziin plaats, door de communistische krijgsgevangenen vrijgelaten. Met het commando van Koje is nu belast brigade-generaal Haydon Boatner, die o.m. in China heeft gevochten. Hii heeft in Californië en gedurende zijn verblijf in China Chinees gestu deerd. Colson sloot een overeen komst. Het Amerikaanse Ministerie van Defensie heeft bekendge maakt, dat de door Generaal Colson met de gevangenen ge sloten overeenkomst op ver scheidene punten misleidend is. In de overeenkomst was sprake van het doden van krijgsgevan genen door de V.N.-troepen, doch het Ministerie zegt. dat dit be trekking heeft op door opstan- onlusten in de kampen op Koje. Voorts verklaarde het mini sterie naar aanleiding van het geen in de overeenkomst gezegd wordt over herbewapening van gevangenen, dat dit door de communisten te berde was ge bracht. Er zijn, aldus het mini sterie. geen gevangenen bewa pend voor welk doel dan ook en iets dergelijks wordt ook niet overwogen. Maandag had Generaal Clark in Tokio verklaard, dat Generaal Colson, om vrijlating van Gene raal Dodd te verzekeren, de communisten had beloofd dat er geen „herbewapening van ge vangenen in dit kamp" meer zou ziin. Op vragen van verslagge vers deelden de autoriteiten van de V.N. later mede, dat Generaal Clark de nota van Generaal Col son in haar geheel had aange haald zonder verantwoordelijk heid voor de term „herbewape ning van gevangenen" te nemen. Een hoge officier verklaarde, dat de V.N. in het verleden de communisten hadden beschuldigd van herbewapening van Kore aanse krijgsgevangenen. „Waar schijnlijk beschuldigen zij ons nu van hetzelfde feit". Hii zei. dat Colsons verklaring aan de com munisten „onder zware druk" was gegeven en dat de gevange nen „chantage" hadden gepleegd. De verklaring van Generaal Clark, dat de nota van Colson „dienovereenkomstig uitgelegd" moet worden zou wellicht bete kenen dat het commando van de V.N. niet noodzakelijkerwijze de verantwoordelijkheid voor belof ten, verzekeringen of toegevin gen van Colson zal aanvaarden, aldus deze officier. JAMMERLIJK ONGELUK TE ROOSENDAAL Van Qnze correspondent) Dinsdagmiddag is aan de Bre- dasebaan te Roozendaal een jon getje van vijf jaar het slachtof fer geworden van zijn spel op 'n paardewei naast de Algemene Begraafplaats. Het ventje, zoon tje van de fam- H. uit de Edison- straat, was bij opa op de Bredase- baan op bezoek en ging op de paardewei spelen. Zoals wel vaker gebeurde, werd daarbij 't in de wei lopende paard opge jaagd. Bij het na-rennen van dit dier is het jongetje echter te dichtbij gekomen en kreeg toen een klap met een achterhoef te gen de borst. Het ventje was op slag gedood

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1