Nieuw tehuis ouden van dagen kost gemeente grote offers y Deze week in de bioscoop Katholieke Sportdag met aantrekkelijk programma Bewoners grotendeels uit inkomensklasse beneden ƒ7500 RAADSVERGADERING ALKMAAR Vijf nieuwe woningen aan Trompstraat AGENDA PINKSTER STAAT VOOR DE DEUR.... Garage Droog - Kolhorn FORD VEDETTE OPEL KAPTAIN I Coöp. Vereniging voor K.l. „Hollands Noorden" NIEUWE ZOMERSTOFFEN J. ZWART - Fa. Gré VEENIS DAMES nieuwste collectie mantels JAPONNEN MARATHON JACQUETS I Fa. J. B0LTE - SCHAGEN l Voorbereiding herziening uitbreidingsplan „Noord" motorrijwiel PAGINA 2 ZATERDAG 17 MEI 1952 ALKMAAR. Da raad van Alkmaar keurde gistermiddag een plan goed tot het bouwen van een tehuis voor ouden van dagen aan de Westerweg, dat hoofdzakelijk als bewoners zal krijgen de categorie ouden van dagen, die onder de Noodwet-Drees vallen en zij, die aan de zorgen van Maatschappelijk Hulp betoon zijn toevertrouwd. Het is vanzelfsprekend, dat de exploi tatie en het onderhoud de gemeente belangrijke financiële offers zullen gaan kosten, maar de raad achtte dit vólkernen ver antwoord in het belang van de volkshuisvesting er komen dan immers weer woningen vrij en op grond van het sociale element, dat aan dit besluit ten grondslag ligt, nu vele ouden van dagen die verzorging krijgen, waarop zij recht hebben. Wel echter zijn over die financiële offers vele woorden gezegd en is besproken, op welke wijze zij zoveel mogelijk beperkt zouden kunnen blijven, waarbij men er tenslotte op hoopte, dat de gemeente kans zou zien rond te komen. den en af te wachten wat de toe komst voor financiële gevolgen met zich zal brengen. De voorzitter, mr. H. J. Wyte- ma, opende de vergadering met een korte herdenking van wijlen de heer Arntz, die, zoals spr. het uitdrukte, zijn gehele leven blijk heeft gegeven van een grote mate van toewijding voor de publieke zaak. Dertig jaar lang was hij voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van het rayon Alkmaar en vijf en twintig jaar Regent van het Cen traal Ziekenhuis. Voorts heeft hij in tal van publieke functies de gemeenschap gediend. De nage dachtenis van deze voortreffe lijke burger en regent zij hier warm geëerd, aldus de voorzit ter. Tehuis Ouden van Dagen Zoals gezegd, hechtte de raad zijn goedkeuring aan het plan, dat voor de bouw van een tehuis voor ouden van dagen op last van het college van B. en W. is vervaardigd door de heer J. Schipper Jr. te Zaandam. Het complex bestaat uit 76' woningen, een verzorgingshuis en twee pension-tehuizen. Het zal verrijzen op een terrein aan de Westerweg, dat ongeveer 1.49.95 ha groot is en dat daartoe uit het grondbedrijf genomen zal wor den, waarvoor aan dat bedrijf een bedrag van f 262.413.zal wórden uitgekeerd. De bouwkos ten komen op f 836.500.de aan leg van centrale verwarming op f 37.000.van een warmwater installatie op f 24.047.en van een plantsoen op f 9.500.To taal f907.047.—. Alle fracties betoonden hun in stemming met dit voorstel, om der wille van het sociale element. De heer Sietsma (Arb.) ging diep in op de huren (9.33), die hij te hoog vond voor mensen met een inkomen beneden de f 1.500.— per jaar, met als gevolg, dat de gemeente een groot bedrag zal moeten bijpassen. Hiervan wilde hij een nadere becijfering zien. Eenzelfde vraag gold de exploi tatiekosten van het verzorgings tehuis en de pension-tehuizen. Tenslotte vroeg hij of, nu de ge meenten weer meer gebonden gaan worden aan de bepalingen omtrent de richtcontingenten, dit plan daarvan nog gevaar te duchten zal hebben, waarop de voorzitter hem later antwoordde, dat men nog niet eens het bouw volume van 1951 had opgesou peerd. De heer Venneker (K.V.P.) wilde eveneens wat meer cijfer materiaal, om te zien wellje de financiële consequenties voor de gemeente zouden zijn, evenals de heer Hoy tink (A.R.), die vreesde, dat de gemeente straks, „in deze tijd van lage lonen en hoge hu ren", voor de totale last van de huren zou komen te zitten. Dr. Berkhouwer (V.V.D.) liet echter een geheel ander geluid horen. Hij betoogde dat wij in Nederland terug moeten naar een redelijker verhouding tussen bouw- en huurprijzen. Uitgaande van de cijfers vond hij dan ook, dat een huur van f 9.30 niet on redelijk behoefde te worden ge noemd. Hij wilde ook de in de huur verdisconteerde bijdrage in de kosten van het onderhoud van de plantsoenen (f 1.03) aanhou den, opdat het geprojecteerde plantsoen (f 9.500.(onderhoud f 4.750.per jaar) niet voor pu bliek gebruik zou worden open gesteld. Ook de prijs van f 6. verpleegkosten per week achtte hij redelijk. De heer v. d. Borden (C.H.) wilde een besparing bereiken door het achterwege laten van plantsoenonderhoud, terwijl de goede cultuurgrond door de oud jes zou kunnen worden gebruikt als groententuintjes. Zulks zou ook een besparing geven op het huishoudboekje. Wethouder Coerts beantwoord de het spervuur van vragen om opheldering met te zeggen, dat de meeste bewoners van het huis een inkomen beneden f 1.500. zullen hebben. De rest zou be staan uit beter gesitueerden. In het allerongunstigste geval zou de gemeente wat betreft huur- dervmg komen te staan voor de betaling van een bedrag van f 11.000.extra en voor het ver zorgingstehuis van f 52.000.per jaar extra. Voorts betoonde hij zich geen voorstander van groen tentuintjes, daar dit een ver slechtering van de plaatselijke situatie zou opleveren, omdat niet kan worden verwacht, dat alle bewoners het goed zullen bijhouden. Wel voelde hij voor een apart gebied met volkstuin tjes in de omgeving. Welke nadelige saldi de beide pensiontehuizen zullen opleveren, kon de heer Coerts niet met ze kerheid aangeven. Op suggestie van mevr. Holzmüller zal in de pensiontehuizen des nachts een verpleegster aanwezig zijn. Verschillende raadsleden vrees den, dat de gemeente toch nog voor -hoger kosten zou komen te staan, of men moest het aantal solvabele huurders zo hoog mo gelijk opvoerenhoewel dan weer het grote sociale motief wegvalt. Men besloot tenslotte het voorstel conform te aanvaar* Ingekomen stukken Voor kennisgeving werd aan genomen een beschikking van Ged. Staten, waarbij niet ont vankelijk is verklaard het beroep, ingesteld door het bestuur der Ver. St. Joseph van de R.K. Jon gensscholen tegen het besluit van B. en W., waarbij deze geweigerd hebben, het vernieuwen van de radiatoren van de St. Willibror- dusschool te erkennen als een gevolg van de Duitse bezetting, omdat hier van normaal onder houd sprake is, zodat de kosten uit de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.wet moeten worden bestreden. Een adres van het bestuur der Vereniging tot bevordering van Chr. Schoolonderwijs, met het verzoek om gelden voor de stich ting van een school voor V.G. L.O., werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Op zijn verzoek werd eervol ontslag verleend aan de heer H. P. Kluitman als lid van de Com missies van Toezicht op het Mid delbaar- en Nijverheidsonderwijs. Tenslotte werd voor kennisge ving aangenomen een besluit van G.S., waarbij het beroep van het bestuur der RJC. Meisjesscholen tegen het besluit van de raad tot weigering van de medewerking voor het aanschaffen van boeken voor een nieuwe methode voor het onderwijs in boekhouden, handelsrekenen en handelskennis t.b.v. de Julianaschool (U.L.O.) ongegrond is verklaard. Benoemingen De heer J. A. Wiggenraad werd benoemd tot lid van de Woon ruimtecommissie in "de plaats van het op 13 Maart rj.l. overleden lid, de heer H. Brum. .In de Commissie tot Wering van Schoolverzuim werden met ingang van 23 Mei voor de tijd van drie jaar herbenoemd de heren Chr. Knaap en J. G. den Hollander. In de vacature D. J. v. d. Meu- len werd tot onderwijzer aan de Nicolaas Beetsschool benoemd de heer J. J. van Nij endaal te Apel doorn. Voorts besloot de raad gelden te verstrekken voor de aanschaf fing van leesboeken in de nieuwe spelling ten behoeve van de Wil- helminaschool (G.L.O.) en Ju lianaschool (G.L.O.) en vast te stellen een overeenkomst met de Ned. Spoorwegen en de N.A.C.O. inzake aanleg, beheer en onder houd van het autobusstation aan de Stationsweg. Bij raadsbesluit van 3 Augustus j.l. was voor het stichten van dit station een cre- diet beschikbaar gesteld van f216.450.onder voorbehoud, dat het N.S,-concern 5 pet. der kosten tot een maximum van f 108.000.zou vergoeden (d.i. f 54.000 door de N.S. en f 54.000 door de N.A.C.O.). De gemeente, die het autobus station in beheer en onderhoud van de N.S. overneemt, blijft be voegd staangelden, parkeergelden en andere vergoedingen te hef fen. De gemeente verbindt zich, jaarlijks volledig te restitueren de vergoedingen, die voor het hebben van standplaatsen zijn betaald door de N.S., de N.A.C.O. en de aan deze beide gelieerd zijnde ondernemingen. Aankoop grond Van de heer P. Deugd werd een perceel bouwterrein aan de Ge rard Doustraat, groot 545 M2, voor de prijs van f 8.per M2- of in totaal f 4.360.gekocht. Verder besloot men een gedeelte van het terrein aan de Vondel school, ter grootte van 1660 M2, uit het grondbedrijf te nemen en aan dit bedrijf f30.295.'uit te keren. Uitbreidingsplan „Noord" wordt herzien Vervolgens bepaalde de raad, dat een herziening van het uit breidingsplan „Noord" in voorbe reiding is, om te voorkomen, dat in afwachting van de totstand koming van de wijzigingen een bebouwing ontstaat, welke niet met de plannen zou stroken. De heer v.. d. Borden maakte bezwaar tegen deze verklaring. Er was iemand, die daar wilde bouwen in de omgeving van de Friesebrug en door dit besluit kon dat niet doorgaan. De voor zitter had moeite de heer v. d. Borden aan zijn verstand te bren gen, dat het particulier belang moet wijken voor het algemeen belang; bovendien wordt hier geen bouwvergunning geweigerd, doch alleen wordt een besluit hieromtrent opgeschort. Waar thans gebouwen staan, is voor later een plein geprojecteerd. Met het oog op de financiële consequenties was dit besluit noodzakelijk. Een voorstel van de heer v. d. Borden werd niet voldoende ondersteund („fractie uitbreiden", werd er geroepen). Slechts de heer Hoytink stond aan zijn zijde, waarna conform het voorstel werd besloten. 5 nieuwe woningen aan de Trompstraat Krachtens een volgend besluit zullen aan de Trompstraat vijf nieuwe woningen worden ge bouwd, geschikt voor de huisves ting van gezinnen van 5 a 6 per sonen. De raad verleende een crediet van f 45.019.Het ter. rein, groot plm. 750 M2, waarop de woningen worden gebouwd en dat in het verlengde van de Trompstraat ligt, zal uit het grondbedrijf genomen worden, waarvoor dit bedrijf f 4.750.zal worden uitgekeerd. Er ontstond enige discussie over deze woningen, die bestemd zijn voor gezinnen, die moeilijk elders gehuisvest kunnen worden. Zij zullen niet als opvangcentrum dienst doen, doch meer dienen voor personen, die een onbewoon baar verklaarde woning moeten verlaten. De voorzitter betoogde, dat de gemeente ook aan de bouwvoorschriften moet voldoen en dus geen half werk mag leve ren. Een opvangcentrum is alleen goed, als er doorlopend plaats is. De wethouder van Volkshuisves ting moet over woningen als deze kunnen beschikken. Al zijn deze woningen goed: zij zijn niet het ideaal van de woningbouwver enigingen. Voorlopig zou sor. het bij 5 woningen willen laten en niet ingaan op de suggestie van de heer Couwenhoven, die er met een tien wilde bouwen. Nu er nog 1000 woningzoekenden zijn, heeft het geen zin een enquête in te stellen naar het aantal wo ningen, dat op de nominatie staat afgekeurd te worden. Het voor stel werd met algemene stem men aangenomen. De raad besloot voorts tot aan koop van het perceel Noorder kade 58 voor f 1.950.en tot het verlenen van een crediet van f 131.000.voor herstel van de ■gashouder aan de gasfabriek. Na toelichting van het" voorstel in comité besloot de raad ten slotte B. en W. een crediet te verlenen van f 3000.i.v.m. het bezoek van H.M. de Koningin op 20 Juni a.s. (Advertentie) ZATERDAG, 17 MEI. BIOSCOPEN: Harmonie: Het lied van de Zuidzee, 18 j.; Victoria: De verliefde cameraman, alle leeft.; Rex: Hoe ouder, hoe jonger, alle leeft. Voorstellingen: 7.30 en 9.30 uur. APOTHEKEN: van heden avond 6 u. af voor spoed gevallen geopend: apoth. Wanna-Mient, Mient C 13 Apotheker Mej. F. Sdtoui- tema. MEDISCHE HULP: De art sen J. LouirenSi Oudegr. 295 (tel. 2892) en J. Bus- quet. Egmonderstraat. 16 (tel. 4282). In Heiloo: D. W. L. Hoekstra (tel. 3480) STEDELIJK MUSEUM: Tot 25 Mei: Tentoonstelling Grafisch werk van Gr. van Roggen 1012; 25 en 7 9 uur. (Zondags alleen 2—5). ZATERDAG en Zondag: weekend Katholieke Ac tie te Bergen. (Retraite huis) ZONDAG 18 MEI. BIOSCOPEN: (voorstellin gen: 2; 4.30; 7; 9.30 uur) en apotheken: zie boven. R.K. Sportdag: Sportpark 12 Uur: welpenwedstrijd AFC—HSV. 1.15: Hand bal wedstrijd AOG-TYRB 2.10: voetbal RK AFC— HSV. 4 uur: hockey: De TerriersBEM. Verder: Athletiek^- gymnast., mo del-z wee fylieg tuig-demon- stratie, wandeltocht HVZ Muziektuin 8 uur: prijs uitreiking. GULDEN VLIES: 8 uur RK Danscomité. BERGEN: Lustrum viering KCB. er resten ons nog slechts enkele dagen van „kloppen- vegen-zuigen" en dan.... de kroon op het grote schoon- maakfestijn „een fleurig gezellig G-B BEHANG op de muur!" DAN pas is Uw huis op z'n „paasbest" met de Pinkster (en alle daarna ko mende dagen). Let vooral op het merk G-B, er is wel ander - maar geen mooier behang! Elke goede schilder-behanger heeft het. NIEUWS UIT CASTRICUM Ten bate van de kerk van Ma ria Tenhemelopneming is in zaal Kuilman na een inleidend woord van pastoor de .Wit een partij van plm. 1000 regels bloembollen ge veild. Als afslager fungeerde de heer B. Groentjes, in wiens tuin de bollen staan. Onder prote belangstelling vier de het edhtpaar Zinkweg-Buur- m.an zijn gouden huwelijksfeest'. Secretaris van I-unen bracht de gelukwensen van het gemeente bestuur over, en de fanfare St. Aloysius blies een serenade. B. en' W. hebben o-a. bouwver gunning verleend aan C. Stolk voor een woning aan de Henry Schuitstraat en Douwe Egberts voor twee woningen aan de Bur- gem. Lommenstr. Woensdagmiddag 28 Mei is er ten huize van de gemeenteartsen gelegenheid om kinderen tegen pokken te laten inenten. Victoria Theater: De verliefde cameraman Een aardige film. De verliefde Cameraman slaagt er niet in de uiverkorene zijns harten te veroveren. Door middel van een film laat zijn grootvader hem zien, hoe zulks moet gebeuren: tonen dat jè een man bent. die iets durft. Welnu: in een reeks dolle avonturen bewijst de ca meraman voor geen kleintje ver vaard te zijn. Hij redt zijn meis je uit de handen van een paar schurken en zijn beloning kunt U wel raden. Rex Theater: Hoe ouder hoe jonger Lynn Belvedere (Clifton Webb) die in „Mijnheer de Gouvernan te" zoveel succes oogstte, laat ditmaal in een tehuis voor ouden van dagen de bewoners een ver jongingskuur ondergaan. Maar juist gis hij volop leven in de brouwerij heeft gebracht, wordt zijn identiteit onthuld en alles dreigt weer in te dommelen. Zijn optreden heeft de directeur van het huis echter wel zoveel geleerd dat Belvedere ziin zending toch nog als geslaagd mag beschouwen. Men zal zich met deze film pret tig kunnen amuseren, evenals 't voorprogramma, het nieuws, een tekenfilm en een documentaire over Mexico. Harmonie: Het lied van de Zuidzee Deze film in technicolor brengt ons weer een romantisch, zonnig verhaal van de Zuidzee, met veel songs, waterpartijen en schijnbaar onafgebroken feest. Het verhaai van 'n soort dat dertien keer in BRANDWEERWEDSTRIJDEN HEERHUGOWAARD Op Za terdag 7 Juni zullen te Heerhugo- waard grote brandweerwedstrijden worden gehouden waaraan door ca. 20 brandweercorpsen uit Noord- ITolland zal worden deelgenomen. Geslaagd HEERHUGOWAARD, ZUID De heer L. C. A. van Leeuwen slaagde dezer dagen voor het doc toraal examen m de 'lis- en na tuurkunde op de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Kinderspel liep niet goed af BREEZAND Donderdagmid dag viel bij het spelen achter de R.K. Fröbelschool een meisje v.d. W. uit Den Burg, Lod. straat uit een paal. Zij kwajji zo ongelukkig terecht, dat dr. Veenis overbren ging naar een ziekenhuis voor nader onderzoek noodzakelijk achtte. van Verandering telefoonnummers HEERHUGOWAARD Het te lefoonnummer van de heer P. Tromp, loco-burgemeester en dijk graaf der polcirr Heerhugowaard is veranderd. Het nummer is nu 378 en aangesloten onder Heerhugo waard K 2264. ALKMAAR Voor de katho lieke sportdag, welke morgen op het sportpark wordt gehouden, heeft het r.k. sportcomité in samenwerking met de daarvoor in aanmerking komende sport verenigingen een aantrekkelijk programma samengesteld. Er staan n.l. wee voetbalwed strijden, een handbalwedstrijd en een hockeywedstrijd op 'het programma en tussen deze be drijven door krijgen wij te zien de athletiekwedstrijden, de turn- demonstraties, de start en de finish van een wandeltocht en een demonstratie met model zweefvliegtuigen. Het programma begint om 12 uur met een welpenwedstrijd AFC—HSV. Om 1.15 begint de handbalwedstrijd AOGTYBB. In deze wedstrijd komen de volgende elftallen in het veld: TYBB I: d. B. van Schie; a. T Kersten', A. Meyer; m.: M. Strik, L. Huurman en A. de Vries; v.: A. Moors, L. v.d. Meer, G. van Kesteren, T. Truyens, A. Meyer. AGO 1: d. B. Tuyn; a. R. der Kin deren, V. de Graaf; m. C. Stavenuiter, R. Möoy, C. d. Jong; v. R. Bakkum, I. Pronk, R. Boots, K. Koopman, C. Forrer. Res. keepster: R. Lansen; le reserve: C. Mooij, 2e reserve: T. Schimmei, In de voetbalwedstrijd RKAFC 7HSV om de dekenale wissel- beker, komen om 2.10 u. de vol gende elftallen tegen elkaar in I het véld: RKAFC: B. Vink W. Hoeben J. de Jong P. Langedijk L. Peereaer ,N. Wester P. Tijm N. H'eynis J. ten Have J. de Nijs J. v. Saaze P. Haanraads P. Schuyt J. Bugter B. v.d. Maat B. Morsch B. Kraakman Jb Rood Yh. Zoon P. Apeldoorn A. Kosters J. Apeldoorn HSV Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Nico laas zv H. N. van den Brink en C. van Zoonen. Irma, A. M. dv N. Olbers en A. Vries. Leonard, H. M. zv G. Paleari en J.M. Goes Bernardine, dv J. J. Schoof er* J. M. Maas. Simon M. en Wil helmus M. zonen van G. A. Han- raads en J. M. Besteman. Ondertrouwd: Gerrit Rempt en Jannigje. van Oorschot. Gerrit Mazurel en Anna Bos. Johannes P. Brouwer en Emerent'ia C. de Boer. Willem Bröersen en Mar- cella G. Möller. Petrus T. A. Hio- lenberg en Elisabeth V. Kaptein. Antoni J. van der* Doel en Hen- rika Holties. Overleden: Aagje Plis 82 jaar. wed. van J. Tonneboeijer. Trijn tje Eijssen, 82 jaar, wed. van J. Breebaart. Reserves RKAFC: J. Popma, J. Tijm, G. Dorrestein en M. Roodt. Het eftal van de R.K. Hockey club „De Terriers", dat om 4 uur tegen het hockeyteam van DEM uit Beverwijk uitkomt, is samen gesteld als volgt: J .Groen S. Jacobse W. Jacobse B. Willers H. Bos J.Kops W. Broersen J. ten Brink H. Möiier R. Ooms J. v.d. Kramer Kaarten en programma's zijn in voorverkoon verkrijgbaar bij Jaap Smit Nieuwesloot en mor gen aan de kassa's van het sportpark. BRANDWEERDEMONSTRATIES ALKMAAR Woensdagavond zal de Alkmaarse vrijwillige brand weer der traditie getrouw op het Waagplein een grote brandweer demonstratie houden welke om half aght begint. De demonstratie wordt besloten met de wedstrijd om de Blauwe Wimpel. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Er staan voor dit weekend twee wedstrijden op het programma; vanavond om 7uur ontvangt AFC 1 op de Westerweg Jong Holland in de wedstrijd om de Jubileum Beker. Morgenmid dag speelt het eerste in het kader van de Katb. Sportdag een wed strijd tegen HSV uit Heiloo; in zet is de fraaie wisselbeker door Deken Jacobs beschikbaar gesteld Voor de samenstelling der elftal len zie men het bericht over de Sportdag, elders in dit blad. SUPPORTER. S.V.W.-nieuws HEERHUGOWAARD-ZUUD Zaterdagavond 6.30 uur moet het eerste een uitwedstrijd spe len voor het Gouden Kruis te gen Jong-Holland 3 in Alkmaar Het tweede elftal speelt Zondag middag thuis tegen Kolping Boys 2. Dan hebben we Zondag middag op het Hugo Boys ter rein de derby Hugo Boys 1 S. V. W. 1. Dat belooft een spannende wedstrijd te worden die veel publiek zal trekken. ePn dozijn gaat, speelt op Tahiti, maar dat is dan ook de enige va riatie op het allang verouderde hula-hula thema. Het voorpro gram met de kleurenfilm over Brits Indië, met gouden kanon nen, in kleurige klederdracht ge stoken soldaten, gigantische oli fanten, prachtige paleizen en tem pels, kon ons meer hekoren. Ook werd er nog 'n geestige instruc tiefilm over badminton vertoond, alsmede een aardige tekenfilm. De week in beeld Het Nederlands nieuws geeft 'n beeld van een fiets- en bromtocht vanuit Nijmegen door de Betuwe, de bouw van 1176 woningen door 31 samenwerkende Groningse ge meenten, de verkeersfinale van de KNMV te Zwolle en natuurlijk van de jubilerende Staatsmijnen en het feestende Limburg. Ook de match NederlandZweden werd weer boeiend verfilmd. Het wereldnieuws bracht een landingsoefeninig in Engeland, de bevordering van de Franse gene raal Juin tot ^maarschalk, Koning Boudewjin bif een oorlogsmonu ment en de Derby te Kentucky. De familie Griffioen uit de Wie- ringermeer werd oo bijzonder hartelijke wiize in Canada wel kom geheten- WEERSVERWACHTING medegedeeld ctoor het KNMI te de Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. VRIJ ZONNIG Droog en vrü zonnig weer met zwakke tot matóge Zuid-Ooste lijke wind. Vannacht iets kou der. Morgen overdag dezelfde of iets hogere temperaturen dan vandaag. 18 Mei Zon op 4-42; onder 20.32; maan op 2-24; onder 14.21. 19 Mei Zon op 4.40; onder 20.33; maan oP 2.36; onder 15.43. (Advertentie) ZIJDE-Z, WASWATER f LIMMEN HSV UITGESTELD. HEILOO De aangekondigde voetbalwedstrijd om de jubileum- beker tussen Limmen en HSV is op verzoek van de voetbalver eniging -Limmen uitgesteld tot Dinsdag 20 Mei a.s. 's avonds 7 u. 19 JUNI: SCHOOLFEEST ANNA PAULOWNA Tijdens een vergadering in Veerburg on der voorzitterschap van de heer G. Geerlings is besloten, het gro te schoolfeest dit jaar te houden op Donderdag 19 Juni. Secretaris de Wilde en penning meester Komen werden beiden herkozen. De lijsten brachten vo rig jaar f 2784 óp, de uitgaven be droegen f 3184. Gelukkig was er nog een reserve in de kas om 't tekort op te vangen. Momenteel is f 1256.05 in kas. De heer de Wilde werd aangewezen als leider van de reis naar Amsterdam, die in drie bussen zal worden onderno men, met bezoeken aan Artis en Schiphol en een rondvaart. Ook de reis naar Schoorl en Alkmaar is als vanouds, met een boot van de Rederij Zwaag. Nadere richt lijnen voor de kinderen uit de Öostpolder, die natuurlijk ook meegaan, volgen nog. Vanaf a.s Maandag gaan de lijsten rond, terwijl de leiders en leidsters spoedig zullen worden gekozen. T.O.G. JEUCD-REVUE HEERHUGOWAARD Op Dinsdag 20 Mei a.s. komt de jeugd van de R.K. Gymnastiek vereniging TOG op de planken. Een ieaer in Heerhugowaard en velen daarbuiten weten wat de T.O.G.-revues zijn. Om de paar jaar worden deze revues steeds met groot succes voor het voetlicht gebracht. Het is daarom een mooie ge dachte geweest van het TOG- bestuur om nu ook de jeugd eens in de gelegenheid te stél len voor het voetlicht te treden. As. Dinsdag zal deze Jeugd- revue worden opgevoerd in de zaal van de heer v. d. Heiligen berg. Aanvang half acht. De leiding berust in handen van mej. R. Klaverlaan en de heer P. van Stralen. Op 't vonr- toneel zal o.l.v. de heer Th. Jongkind het cabaretgedeelte worden verzorgd. De muzikale begeleiding is in handen van mevr. A. Entius- Zyp. De belichting op toneel word weer verzorgd door de heer Jacob Borst. Het belooft een mooie avond te worden. He programma telt 30 nummers waaronder vele mooie. De ouders van de kinderen die aan de revue medewerken, zo staat er op de voorzijde van het programma, worden drin gend verzocht, aanwezig te zijn om na afloop hun kinderen mee naar huis te nemen. Wij wensen bestuur en alle medewerkenden veel succes toe. biedt aan: een zo goed als nieuwe Heeft nog maar 18.000 kilometer gelopen. |j En een zo goed als nieuwe met stuurschakeling. N Deze wagens worden onder volle garantie S verkocht. TELEFOON K 2243—213 S TE SCHAGERBRUG Aan de leden wordt medegedeeld, dat vanaf Maandag 19 Mei het dekgeld van „Ceres van Blok land" is gesteld op f 40.— per koe en van de stieren „Blitsaerd Kleine Nico", „Cammingha Karei" en „Sytze Adema" op f 30.per dier. Het Bestuur Een pracht collectie met aparte dessins, voor ons gereserveerd, hebben wij wederom ontvangen. O.a. een fijne kwal. wit Zij-linnen, a.g. -Zwa-tilk f 2.44 p. mtr. Voor witte blouses Broderie mooie patronen f 9.45, - 8.80 p. mtr. Georgette broderie, iets fijns -12.25 p. mtr. Kantstof, heel apart - 9.50 p. mtr. Ajour-zijde, wit en champagne - 4.65 p. mtr. DE KEUZE IS WEER GROOT! ER IS BESLIST IETS VOOR U BIJ! GED. GRACHT 12 TEL. 426 SCHAGEN E 5 U zult versteld staan van onze a Onze sortering is met de laatste- snufjes aangevuld. S Ook hebben wij de welbekende S ontvangen in diverse kleuren, zowel voor S DAMES, HEREN, JONGENS en MEISJES S m tM fiiiiiiiiiaiiiiiiiimiisiBDiimiiiiPiiiiiiiiiiiiuiiiH Het hoofd van het ge meentebestuur van Alk maar maakt bekend, dat de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 16 Mei 1952 heeft be sloten, dat een herzie ning in voorbereiding is voor het uitbreidingsplan „Noord"; vastgesteld bij Raadsbesluit van 3 Maart 1938 nr. 7 en gewijzigd bij Raadsbesluit van 1 September 1949 nr. 6, goedgekeurd door Ged. Staten van N.-Holland bij hun besluit van on derscheidenlijk 25 Mei 1938 nr. 106 en 2 Aug. 1950 nr. 157 (Gemeente blad nrs. 1625 en 2036). Alkmaar, 16 Mei 1952. Het Hoofd van het Gemeentebestuur, WYTEMA. Te koop 3-paards MAAIMACHINE Cormick, in prima staat. C. Maijer, Middenweg 1, Heerhugowaard. TE KOOP: 250 cc. Bevr. Westerweg 233. Heiloo.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2