r Raakt u ook de weg kwijt in de doolhof van zomerstoffen? Cricketl ,,voetba HET LIED VAN DE SAFFR A AN Deze week in de tuin r oman keer! Bent u groot en fors of klein en gezet? vc FABRIKANT EN POËZIE De meeste namen duiden alleen op andere weefsels Nieuwe materialen zijn er weinig door WIm knip^cheer én Roos Goedkope parfum Frank Sedi favoriet $(:ca' r/*i Fabrikanten zyn lang niet altyd nuchtere, zakelijke mensen. Wanneer wy tot die conclusie kwamen? Op een goede dag, toen wy tussen een weelde van zomerstoffen zaten en allerlei zoete, byna poëtische namen hoorden uit spreken. Wat zegt u bij voorbeeld van graciella, ma tor a en romain satin? Dat zyn nog maar enkele benamingen die door fabrikanten voor hun textielproducten werden uitge dacht. Zy klinken welluidend als Italiaanse woorden en roepen illusies op aan zomeravonden en luchtige, sprook jesachtige gewaden. Er komen er steeds meer, maar laat u niet bedriegen door dat koor van melodieuze namen. Lang niet alle benamingen duiden op nieuwe stoffen of materialen. Omdat het wel de moeite waard is te weten wat men koopt, wilden wy u ditmaal een beetje op gang helpen door deze doolhof van graciella, matora, romain satin en.ja, en van zo heel veel andere aanduidingen. Om te beginnen moet u weten, dat al die nieuwe namen door gaans alleen een nieuw weefsel, maar geen nieuw materiaal be treffen. Dupion is een van de vele Dupion wil alleen zeggen, dat de stof op een bepaalde manier ge weven is, namelijk met hier en daar een wat ruw, dwars streepje. Velerlei materialen kunnen op deze wijze geweven worden en zo komt het, dat men zijden dupion heeft, hetzij echte zijde, hetzij rayon, en ook katoenen dupion. Het ligt natuurlijk helemaal aan dit materiaal, hoe de stof zich houdt. Deze kan zowel van zeer goede kwaliteit zijn als van min dere, zodat het dus niet opgaat om te zeggen: „Ik nooit geen dupion meer, vreselijk, dat een naar goed!" Deze klacht is een teleur gestelde huismoeder wel eens van de lippen gekomen, maar zo ze dit leest, zal ze misschien weer moed scheppen en haar geluk nog eens beproeven met een (betere) dupion. Het is raadzaam bij het kopen meteen te informeren, met welke stof men precies te doen heeft, ook met het oog op het wassen. Ook popeline Hetgeen hier van dupion ver teld is, geldt eveneens voor pope line. Ook popeline is slechts de benaming van een weefsel en niet van een bepaald materiaal. Meest al heeft men met rayon te doen. Rayon is de algemeen aanvaarde titel voor kunstzijde, zoals u weet. Rayon is doorgaans het materiaal, waarvan vistra gemaakt is. De naam vistra duidt eveneens weer op een weefsel en wel op een lin nenachtig weefsel. Het eerste kan ook gezegd worden van „faille". Faille is een rayon-weefsel, dat een heel fijn ribbeltje vertoont. Over ribbels gesproken, nu gaan uw gedachten waarschijnlijk uit naar ottoman. Ottoman is er de laatste tijd bijzonder ingekomen. Op het gevaar af van vervelend te worden, moeten wij vermelden, dan men ook in dit geval met een bepaalde wijze van weven te doen heelt. De familie der Ottomannen, om het zo eens te zeggen, kan on derling van heel verschillende komaf zijn. Men kan een ottoman hebben, die van zuivere zijde is, maar men kan er ook een treffen, die van rayon werd gemaakt. In formeren en inlichtingen vragen is dus de boodschap bij deze groep van zware, geribbelde weefsels, die zó geschikt zijn voor geklede deux-pièces. De Georgettes Hetzelfde is van toepassing op de familie der Georgettes. De edelste georgette is vervaardigd van fijne Franse wol. Mazurel, een van de spinnerijen, die de wollen garens levert, is wereld vermaard. In ons land maakt men oók een zeer mooie georgette van Mazurel-garens, gemengd met strijkgaren. De binnenzijde van deze crêpe-achtige weefsels is dof glanzend. Men noemt ze fleure de laine of charme de laine. Geor gette, die aan de binnenkant ster ker glimt, heet matora. Is de glans bijna gelijk aan die van satijn, dan spreekt men van romain satin of ook wel van reversible. In deze beide laatste gevallen is het mate riaal van het weefsel echter geen wol. We hebben tot nu toe steeds over vrij luchtige stoffen gespro ken. Het is ook wel eens nuttig de materialen, die wat „behaag lijker" zyn, de revue te laten pas seren. Daar is dan allereerst kam- garen. Wat is kamgaren nu pre cies? De naam kamgaren duidt nu eens niet op een weefsel. Zij wil alleen zeggen, dat voor een be paald weefsel de mooie, lange ve zels werden gebruikt, de vezels die overbleven, nadat de wol ge kamd was. Dit weefsel kan nu weer verschillend van karakter zijn. Zo heeft men bij voorbeeld tropical, of ook wel file a file ge naamd, waarbij een fijn streepje van twee kleuren op te merken is, en palmbeach, een veel lichter weefsel. In de groep mantelstof fen hoort men vaak de wat geheimzinnige namen „flausch" en „flausch-mohair". Het zijn beide benamingen van wollen weefsels, die wat werden opgeruwd. De titel „flausch" mohair" mag alleen dan gevoerd worden, als de wol van de mantel van Chi nese geitjes afkomstig is.... Wat is fibrane? Er is nog een naam, die niet onvermeld mag blijven, nu het om wat warmere stoffen gaat. Dat is fibrane of fioced. Men zou mogen zeggen, dat fibrane imitatie van wol is; maardan een zeer goede imitatie. De grondstof wordt verkregen uit vrijwel dezelfde materialen, ais waaruit rayon ver vaardigd wordt en waarvan cellu lose wel een van de belangrijkste is. Na veel jaren van experimen teren is men er in geslaagd een mooi product te vervaardigen, dat soms moeilijk van een wollen stof te onderscheiden is, zelfs voor de vakman! Fibrane bezit voorts voortreffelijke eigenschappen, die wollen weefsels niet hebben. Zo is proefondervindelijk bewe zen, dat de slijtage geringer is dan van wollen stoffen. Verder mag gezegd worden, dat fibrane de kleurstoffen veel beter op neemt dan wol en dat men zelfs de was- en kleurechtheid kan be reiken van katoenen weefsels, mits men tenminste goede verf stoffen gebruikt. Tenslotte is fibrane dat goedko per is dan wol en vrijwel even warm, dikwijls kreukherstellend gemaakt. Toverwoorden Kreukherstellend en kreukvrij zijn toverwoorden, die men tegen woordig alom hoort. Kreukher stellend betekent, dat de stof na het dragen uithangt en weer goed gedragen kan worden. Natuurlijk moet de jurk af en toe toch ge streken worden en zij zal zelf wel aantonen, wanneer het zo ver is. De industrie legt er zich meer en meer op toe de kreuksels uit de japonnen te halen of te houden en daarmee tevens de zorgenrimpels uit vele vrouwenhoofden. Men heeft echter nog lang niet de re sultaten bereikt, die beoogd wor den. Twee stofjes, die reeds de goedkeuring der huismoeders wegdragen, zijn het beroemde „everglaze" en „eversmart". Deze kreuken nauwelijks en hoeven na het wassen niet gestreken te wor den. Het zijn snoezige stoffen voor zomerjurken, speciaal voor de jongere garde. De vezel van deze weefsels wordt tijdens het procé dé, dat geheim is, onder andere met hars bewerkt, waardoor men een mooie glans verkrijgt. De vin ding is Amerikaans, doch men vervaardigt everglaze thans ook in Zwitserland en in ons eigen land. Onze fabrikanten zijn echter nog niet zo ver met de veredeling van deze producten als de Amerika nen en de Zwitsers. Bij „evergla ze" is het bobbeltje of het ruitje in de stof gedrukt en bij „ever- smart" er in gewezen. Wilt u het wasvoorschrift we ten van deze „materialen der toe komst?" Daar gaan we dan: in warm zeepwater wassen, goed spoelen, niet wringen en plat tus sen een badhanddoek drogen, vooral niet in de zon. En tenslotte niet strijken! Eindelijk een bed, waar men als een tol in draaien kan. Als u er altijd naar gesnakt heeft eens in een rond bed te slapen, dan kan deze wens nu vervuld worden. Behalve de sensatie van het nieus we, heeft dit ronde bed nóg enige voordelen. Het is bijzonder deco ratief en neemt weinig plaats in. Overdag tem minste kan het bed on> geveer 50 centimeter kleiner gemaakt won den. Het was voor het eerst te zien op de Jaarbeurs voor het Ho telwezen te Mainz in Duitsland. I buiiiadii, ui vuxu J-' &uzanfcuu uil lu&uiiaeii, wurui vei'Uüuwu in öyuiijt;, rrcun*.- iJJlX» OiViliC, XLdJUU, XX UIA Uil XVUbii' uur. m mulct uubuiiuuwi iiicii uu bdiirtiau üii nut iidUUü&u mctbiiiiiii ais uu uebie. uuguvuuiu naar aiiu biieKuii uer wuruxu, worut uil piu- uuü.i aaii£uwenu ujj uuizunu un uun uereiuinguii. ciiinuzen, öpaii- jaaruun un ruizen mengen nut in nun rijst om aeze een uijzonuere smaaK. en gele Kleur te geven, in juiüia wurui sauraan m ue ver- scnuienue Kerrieschotels ge- mengu or tot geueesnuuuei ver werkt. rvrnoewel men de saffraanvel- den zowat overai in Kasnmir verspreid aanirexi, vinat men de voornaamste toen in ue naDijneid van Fampur. fJe Kleine plant neett voigroeiu een njne, doen een .zeer steiKe stengei; zy oehoort tot de crocus-faminc. Volgroeid bedraagt ae hoogte siechts ongeveer 2 duim. Hierdoor vormen de bloe men van deze plant in massa een purperen tapyt, dat zich uitstrekt zo ver het oog reiKen kan. Tegen einde October komen de bewoners van de omtrek zowel als de toeristen dit prachtige kleed, een ware streling voor het oog, bewonderen cn tevens van de aangename geur genieten. Mannen, vrouwen en kinderen werken in groepen op de saffraan- velden. Tijdens de oogst zingen de arbeiders hun liedjes. Alle twaalf jaar wordt de humusiaag van deze saffraanvelden veranderd en voor geen andere cultuur gebruikt. De grond wordt met veel zorg be werkt- De oogst van de saffraan welke algemeen een aanvang neemt in October gaat voort tot einde November. De saffraanblaadjes worden dan zorgvuldig geplukt en op dekens in de ion te drogen gelegd. De kleur van de bloem verandert hierdoor van purper in oranje. Daarna worden de stampers van de bloemen verwijderd; hieraan wordt grote zorg besteed. De Kashmiri's zijn, om hun nauw keurige arbeid voldoende bekend. De meest verspreide legende met betrekking tot de saffraan wil, dat deze plant en de daardoor ont stane nijverheid te danken zijn aan een Mohammedaan, Shok Bab Sahib. Deze zou gedurende zijn leven in de hemel vertroefd hebben en terug van zijn reis 'n saffraanplant voor de Kashmiri's hebben meegebracht. Het is dank zij Shok Bab Sahib. zo wil het verhaal, dat de eerste saf fraanplant in de gelukkige val- Er zijn zeer veel mensen, die vin den, dat er in de tuin niets gaat boven vaste planten. Want, zo re deneren zij, die komen elk jaar terug en meestal nog in grotere omvang. En wanneer je eenmaal iets moois hebt, kun je daar jaren lang plezier van hebben! Zo op het eerste gezicht valt er voor deze re denering wel iets te zeggen. Maar wie even doordenkt, zal moeten toegeven, dat het toch ook niet al les is om jaar in, jaar uit steeds tegen de zelfde planten aan te kij ken, die op precies hetzelfde plek je staan als het voorafgaande jaar. Juist de onverwachte wendingen maken een tuin soms zo levendig. En die verrassingen kunnen wij vooral verwachten van de eenja rige, resp. tweejarige planten. Bij de vaste planten is alles min of meer van tevoren te bekijken. En wij zullen de laatste zijn, die ont kennen, dat dit voor het inrich ten van een tuin van zeer groot belang is. Maar een tuin moet toch niet een soort confectiepak- je zijn, waarin ook de plantjes voorkomen, die de buurman heeft en die toch, zo aardig zijn. Neem bijvoorbeeld eens een plant, die niet zo algemeen is, desnoods een plant, waar u nog nooit eerder van gehoord hebt. Ook dan kunt u voor een veelal aangename ver rassing komen te staan. Om terug te komen op de een jarige. de zgn. zaaiplanten. Deze kunnen ook zo prachtig worden gebruikt om eventuele kale plek ken in de tuin op te vullen. De soorten- en kleurenrijkdom onder deze planten is zo geweldig groot, dat er voor elk plekje wel het meest geschikte soort kan worden gevonden. Het zou te ver voeren om hier een, zij het ook uitermate summiere, opsomming te geven van de hiervoor in aanmerking komende planten. Bij iedere zaad handelaar kunt u echter uw licht opsteken. Hij zal u ongetwijfeld ZURE LEENTJE Ze lopen in 't rijtje, Marie en Marijtje en Sientje en Trientje en Mien. Vijf vrolijke snaken, die lolletjes maken en grapjes verkopen voor tien. Alleen op haar eentje stapt pruilende Leentje, ze kan ze niet luchten of zien. De vijf ginnegappen en laten haar stappen, ze willen geen zuur gezicht zien. Marie en Marijtje verlaten het rijtje en zeggen: „Och, Leentje, doe mee." Ze nemen ze in 't midden, ze laat zich verbidden, en Leentje lacht blij en tevree. Het vrolijke rijtje: Marie en Marijtje met Sientje en Trientje en Mien, ze floten en zongen en dansten en sprongen, met Leentje, die pret had voor tien. ZET GEEN ZUUR GEZICHT! wel gelijk gehad! Zoals altijd bijna! In Nederland stervende minste mensen. Toch gaan we allemaal eens dood, kleine vrienden! Jullie ook! En nu is de Lassoman moe. Stop paard! We kun nen niet aan de gang blij ven! Tot de volgende lei geplant werd. Daarom ook be danken de landarbeiders van Kashmir hem in verschillende lie deren. Zijn nagedachtenis is ver eeuwigd in een heilige plaats te Pampur. Velen zijn ook de mening toegedaan, dat geen enkele ziekte in de nabijheid van deze „heilige velden" kan uitbreken. Daar komt de Larsoman weer aan! Weer wat ge vangen! Laatst was 'n flinke vrouw zestig jaar dienst bode. Flink! Flink! En nooit ziek, mijnheer! Kort geleden zijn er in Amsterdam twee trams zo maar tegen elkaar op gebotst. Jammer! Veel schade! In Ierland hebben ze ook al zulke mooie bloembollen.. Bijna net zo mooi als bij ons in Nederland! In Apeldoorn was laatst een school jarig! Die school was honderd jaar oud! De Konings- school! Mooie school! In Nijmegen heeft een leeuw een leeuwentem mer aangevallen! In Volendam sloeg laatst een keeper de bal uit de goal, en die bal kwam van het penalty-streepje! Flin ke keeper! Alle spelers van Volendam kwamen naar de keeper toe en om helsden hem- Zo blij wa ren ze, die voetballers. Pas heeft de Lassoman 'n leuke man gesproken. Hij heette Kobus Rare- klek! En in de trein toch zo gelachen! Daar sneed 'n vriendelijke mijnheer 'n puntje van zijn sigaar. En toen dat klaar was, hield hij het puntje in zijn vin gers en smeet hij de si gaar het raampje uit! Foei, foei! We hebben wel 'n half uur gelachen! In April konden 15.000 mensen, die geen werk meer hadden, weer aan de slag! Fijn! De Lasso man dacht ook al: Dat moet kunnen! Hij heeft LetterwLsseLspel Je moet 10 woorden we ten te vinden van 3 let ters door telkens een let ter van het voorgaande woord te wisselen. De be tekenis van die woorden zijn: een huisdier-een knaagdier-een lang stuk hout-een vod-een li chaamsdeel-een vogel-een lichaamsdeel-een deel van een ei-een ligplaats voor schepen, die gemaakt moeten worden-een deel van een huis. Moe, mag ik Uit school komt hij hol len met hoogrood gezicht, hij rent naar de keuken, de huisdeur slaat dicht. En moe staat te wassen, hij denkt aan geen groet Moe, mag ik? zo roept hij, en vind u het goed? Maar, jongen, zegt moe der, en kijkt even op, het zeepsopje dampt en het schuimt uit de tob, Maar jongen, wat is er? en krijg ik geen kus? enben je alleen nu, waar is kleine zus? Moe, mag ik, de meester heeft straks ons verteld van Missie en Kindsheid, Moe, mag ik wat geld? Moe, maakt u een pakje, 'k mag paterke zijn met baard en sandalen, is dat dan niet fijn? Dan spaar ik mijn centen, koop nikkertjes vrij, en maak zoveel broertjes in 't heidenland blij. Moe, mag ik? zo vleit hij, toe, zegt u nu ja. Als Moeke het goed vindt, dan mag 't ook van Pa. En moe kust haar jongen, haar paterke klein: Frits mag van de Kinds heid nu ijveraar zijn. En in de processie, de volgende week, vond ieder, dat Fritsje het ernstigste keek. Haantje Half (VIII) De kok pakte Haantje Half, die geen veer meer aan z'n blote lijf had, bij z'n kladden en deed hem in de braadpan. Sissend smeekte het ongelukkige dier: „Schitterend vuur, heb medelijden met me en temper je hitte wat. Zo houd ik het niet uit." Schelm, antwoordde het vuur woedend, durf je mij nog om genade vragen. Het laatste vonk je van me heb je uitge trapt, toen je meende, dat je me nooit nodig zou hebben. En het vuur be gon zo fel te branden en vlammen te spuwen, dat Haantje Half, in plaats van goudbruin gebraden te worden, zo zwart ge blakerd werd als steen kool. Toen de kok hem in die toestand aantrof, nam hij hem bij z'n poot en slin gerde het koolzwarte haantje het venster uit. De wind lag al dichtbij op de loer om op zijn beurt wraak te nemen. Meneer de wind, kermde haantjelief, wees zo goed en draag me naar Moeder Nelle terug. Dacht je, dat ik je zou loslaten, loeide de wind. Ik zal je leren met mij te spotten. Hij deed Haantje half als een dol le door de lucht draaien en ten slotte wierp hij hem met een reuzen zwaai op het dak van de kerk. Daar stond het beeld van Sint Petrus, waar Haantje Half zo verwaand voor had staan te kraaien. Nu was het Petrus' beurt. Deze strek te z'n hand uit, greep de onbeschaamde kraaier stevig vast en spijkerde hem in een ommezien vast boven op de punt van de klokketoren. Daar kun je Haantje Half zien, zo zwart als een nikker, zo droog als een uitgeperste citroen, zo plat als een dubbeltje. De regen pletst er tegen aan, de zon schroeit de schil fers van z'n lijf en de wind, die hem tegen z'n staart blaast, doet hem duizelend rondtollen. Nu noemt men hem geen Haantje Half meer, maar windwijzer. Daar boet hij z'n zon den uit, z'n hardheid, z'n trots en z'n ongehoor zaamheid. Zo leert hij ons nog iets als haantje van de toren. (Slot) Wie heet er VENANTIUS 18 Mei is de feestdag van de H. Martelaar Vc- nantius. Als je de geschie denis van die heilige jon gen van 15 jaar leest, sta je verbaasd over zijn moed en de kracht van Gods genade. Hij heeft een hele reeks martelin gen en kwellingen moe ten verduren en telkens werd hij door een engel beschermd en bevrijd. Hij werd met gesels geslagen, met zijn hoofd moest hij boven een rokend kolen vuur hangen, ze probeer den hem op listige manier van zijn geloof af te brengen, het hielp alle maal niets. Toen stuurden ze brullende leeuwen op hem af, maar die gingen als lammetjes aan zijn voeten liggen. Ondertus sen preekte de dappere jongen het geloof aan de mensen, van wie er zich velen bekeerden. Dan wordt hij door soldaten buiten de stad gebracht. Hun dorst lest hij door met een kruisteken uit een steen water te laten ontspringen. Tenslotte wordt hij onthoofd en de jonge held wordt begra ven in zijn geboortestad Camerino. Hij wordt af gebeeld met leeuwen of duivels, die hij op de .vlucht drijft. Van welke boom? Ik heb hier een stel bladeren voor me liggen. Van welke boom komen ze, maar ik gooi de let ters door elkaar: IKE- NIDLE-KBUE-ULTSH- LEIVR-STKAJNE-EKBR- UPLIOPRE. Oplossing De woorden van de brokkel-puzzle waren: Atjeh, akker, iep, tand, dal, laars, aha, sirene, kirren en dahlia. met raad en advies van dienst zijn, wanneer u naar hem toestapt. U zult eens zien, wat een gewel dig plezier u straks zult hebben van de planten, welke u thans (maar dan ook niet langer wach ten!) nog kunt zaaien. En als u het niet mocht weten: onder de eenjarige planten bevinden zich zeer vele uitstekende, snijbloemen! Htn. Het valt ons altijd op, dat de modellen, die de confectiehandel aanprijst als: speciaal geschikt voor zwaardere figuren, zo bui tengewoon stijf, saai en ouwelijk zijn. En waarom eigenlijk? Er zijn toch ook vele jongeren, die niet tot de hyperslanken behoren. Het is helemaal niet nodigdat de meer gevulden onder ons zich in don kere stijve kleren hullen. De hoofdzaak is, dat de coupe onberispelijk is en dat de draag ster precies weet wat zij wel en wat zij niet dragen kan. Zij drie groot en fors is moet het zoeken in eenvoud en alle poespas van strikjes en kwikjes vermijd'en. Rechtlijnige versieringen door middel van stiksels, oprijgsels en plooien, alleen in verticale rich ting, zijn hier geboden. Voor haar dachten wij ons bijv. een donkere jurk met een licht jasje. Het jasje moet recht vallen, niet klokken en liefst iets aan de lange kant zijn. Voor dikke armen zijn erge korte mouwen uit den boze, maar halve en driekwart mouwen zeer ge schikt. Het kleine gezette figuur is meer gebaat bij een recht donker jasje, dat wat korter is dan gemid deld. Rokkendie om de heupen glad vallen maar naar de onder kant toe iets uitklokken, zullen haar goed staan. Zowel voor de grote als voor de kleine vrouw van het zwaardere type is een deux- pièce zeer geschikt. De V-vormige halsuitsnijding is voor beide het beste. Voor hen, die graag breiwerk zouden willen dragen, maar zich zelf daarvoor te dik vinden, wij zen wij op de mogelijkheid, stof en breiwerk te combineren, waar door vaak een heel bijzonder ef fect kan worden verkregen. Een Zwitserse parfumspecialist heeft meegedeeld, dat nieuwe syn thetische ingrediënten zijn samen gesteld, welke zó sterk zijn, dat één enkele druppel voldoende is om ongeveer 45 liter parfum te maken. Deze ingrediënten zouden de prijzen der parfums binnen het bereik van de gemiddelde inko- mers brengen. Irone b.v., dat voorheen werd gewonnen uit de wortels van de iris, wordt thans kunstmatig vervaardigd voor de helft van de kosten, zo zegt men. (Van onz LONDEN, Mei. De de Football Associatioi zelfs in het gesloten se om de sport der sporte wordt te veel gevoetba' dat „the king of gamei Soccer. In de vacantiet toe om aan het bat te i velden worden overbei Cricketbond de eis stei het gesloten seizoen d< uitgevaardigd voor het moeten volkomen gerei Van de Football Assoi reeds een excuus aan de bond gedaan voor de vi van het voetbalseizoen, de schuld van de industr nu eenmaal niet kan he er op doordeweekse dap stryden worden gespeel Geen wonder. Want arbeiders zouden dan weg van hun werk we En dat kan nóch ten g men aan de industrie, i de welvaart van Engel Cricket is een tak vi welke bijzonder in tre de Engelsen. Tennis is Men verheugt zich nu s grote festijn, dat elk Wimbledon wordt georg De „groten" in de tem zijn reeds onderweg. Fra man en zijn vrouw, Vict en Dick Savitt, die h jaar de titel veroverd* Sturgess en zyn ega. (Advertentie) JcdtUcn loc&i Logisch, in hef nerveuze z leven heb je wel eens een vei king nodig. En dan te bedenke de prijs nog VERLAAGD is ZONDAG 18 MEI HILVERSUM I: 402 n NCRV; 8.30 IKOR: 9. 17.00 NCRV; 19.45—24.! 8.00 Nieuws en weert 8.15 Gram. muz.; 8.30 gebed: 9.30 Nieuws en w den; 9.45 Gram. muz.: 9. mis; 11.30 Gram. muz.; merorkest en solisten; 1 logie; 12.35 Gram. mu: Lichte muziek: 12.55 2 zcr; 13.00 Nieuws, weer en Katholiek nieuw: Lunchconcert: 13.45 Boek der Boeken"; 14.00 ensemble; 14.30 „Melc bergen", causerie; 14.45 piano: 15.00 „Harii klankbeeld: 15.20 Braba kest en solist; 16.10 i thuisfront overal"; 16.1 16.30 Vespers; 17.00 Gen dienst; 18.30 Gewijde 19.15 „Het gebed des 19.30 Nieuws, sportuitsl; weerberichten; 19.45 A ten: 19.!j2 Boekbesprekir De gewone man zegt e: van; 20.12 Gevariëerd ma; 22.45 Avondgebed gische kalender; 23.00 23.1524.00 Gram. muz. HILVERSUM II 298 r VARA; 10.00 VPRO; 10.1 12 00 AVRO: 17.00 VPi VARA: 20.00—24.00 AV 8.00 Nieuws en weerl 8-1.8 gram. muz.; 8.30 geidspraatje; 8.40 Orgel Sportmededelingen en venberichten; 9.00 Vacê 9.10 gram. muz.; 9.45 Leven", causerie; 10.00 leugd; 10.30 Ned. Her dienst; 12.00 Orkestconc „Even afrekenen. Herer Gevarieerde muz.: 13.0C en weerberichten: 13 spoorwegen spreken": dedelingen of gram. mu Promenade-orkest en so Boekbespreking: 14.15 symphony Orchestra „Goodwill Dav": 15.30 schouwing; 15.45 grar lb.30 Sportrevue: 17.00 ken met luisteraars: 17 het kerkelijk erf": 17.3C de man van de maan", voor de jeugd: 17.50 naai; 18.15 Nieuws en slagen: 18.30 Cabare Gram muz.: 19.30 Rad

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4