Waarom kreeg EMMEN de machtige Enkalonfabriek 62e kolfwedstrijd N.H.K.V. was uitstekend succes GELDEN BESCHIKBAAR SPORT WESTFRIESE BOND had concours in Zwaag I Hoe iaat is het? DOELTREFFERS A.K.U.-directie besliste pas ria een uitgebreid onderzoek geen spreekuur Verhuisd R.K. Bakkers- bediende Kerkorgelbouw Enkele flinke jongens „Maison Marchand" SCHILDERS gevraagd Schilders Bedrijf André Breed Slagersbediende R.K. Bakkers- bediende automonteur leerling een leerling chauffeur R.K. meisje hulp in de huish. R.K. hulp in de huishouding net meisje R.K. meisje Planten te koop R.K. meisje Zomerwoning werkpaard Ford vracht automobiel spruitkoolpl. 3 H.A. gras om te maaien voerbieten Jaarlijkse algem. vergadering Jaarlijkse algem. vergadering ■HOGE PRIJS Fa. C. Oudes eetaardapp. Pe tue£ /houw, I PAGINA 6 ZA I tKÜAG 24 MEI 1952 Nog slechts korte tijd zal het duren en de bouw van de reus achtige Enkalonfabriek in Enunen is gereed. Dan heeft men althans het punt bereikt dat het bedrijf in eerste opzet is vol tooid. Als alle omstandigheden gunstig blijven mag natuurlijk op een flinke uitbreiding worden gerekend, maar voorlopig is dat nog een kwestie van later zorg of vreugde. Enkele weken geleden werd de 750ste arbeider in dienst genomen. Toen werd de grens bereikt die de directie van de A.K.U had gesteld voor de personeelsbezetting gedurende de eerste tijd. Dat dit grote bedrijf zich juist in Enunen heeft gevestigd is allerminst vanzelf sprekend geweest. Op zes plaatsen heeft de A.K.U. de ogen gericht: 's Hertogenbosch, Nijmegen, Venlo, Zwolle, Emmen en Winschoten. De voorbereiding. Naast voorzieningen als een flink fabrieksterrein, gemakke lijke voorwaarden voor het be trekken van electriciteit, een goede spoorwegaansluiting en voldoende scholen op verschil lend gebied, gold voor de A.K.U. wel als voornaamste eis, dat er in en rond de plaats waar de fa briek zou worden gesticht, een zeer ruime arbeidsmarkt zou zijn. Het westen, het midden en ook grote delen van het zuiden van Nederland werden om deze réden al direct uitgeschakeld. In het Zuiden kwam alleen Noord Lim burg in aanmerking en het ge bied rond Den Bosch. Verder ging de belangstelling van de A.K.U. uit naar het Zuid Oosten van de provincies Groningen, Friesland en Drente. Zuid Oost Friesland moest men echter laten vallen, wegens het ontbreken van een voldoende groot stedelijk centrum en van een spoorwegaansluiting. Ofschoon Zuid Oost Drente met zijn grote structurele werkloos heid bijzondere aandacht trok, werd het ontbreken van vaklie den met voldoende industriële er varing als een nadeel gezien. Be ter waren wat dat betreft de vooruitzichten bij vestiging van de Enkalon-fabriek in steden als Zwolle, Winschoten, Venlo en Nijmegen. Daar zouden immers zowel in de plaatsen zelf alsook in de omgeving voldoende arbei ders kunnen worden gevonden met een zekere routine in het verrichten van fabrieksarbeid. Werkloosheid. Een onderzoek wees uit dat Emmen en omgeving wat betrof het percentage industrie-arbeiders op de totale mannelijke bevolking een wel zeer ongunstig beeld ver toonde. Terwijl namelijk in alle vijf andere plaatsen van onder zoek 12 tot 15 procent van de bevolking uit mannelijke indus trie-arbeiders bestond, was dit percentage in het rayon Emmen slechts 2.6. Daarentegen stak het percentage werklozen in Emmen verre uit boven dat van de an dere plaatsen. Het onderzoek stel de in het licht dat het rayon Em men 1800 mannelijke en 80 vrou welijke werklozen beschikbaar had voor de industrie, terwijl dit aantal in de andere gebieden, waarover het onderzoek zich uit strekte, gemiddeld zo'n 400 was. Uit de landbouw. Een punt van onderzoek was voorts o.m. het arbeidersover schot in de landbouw en wel spe ciaal het overschot dat niet direct opvalt, omdat vele boerenzoons die eigenlijk overbodig zijn, toch op het bedrijf blijven. Hierover waren in Den Bosch, Emmen en Nijmegen geen cijfers bekend. In Emmen was het landbouwover schot in elk geval „zeer groot", in Den Bosch en Nijmegen „be slist aanwezig", in Venlo 1310, in Winschoten 1530 en in Zwolle 2040. Een vraag bleef echter of de tweede en derde zoons op boerenbedrijven naar de fabriek zouden willen gaan en nog wel Aanbesteding MEDEMBLIK. Burgemeester en Wethouders van Medemblik hebben gistermiddag openbaar aanbesteed het verbeteren van 't Oostelijk gedeelte van de Oude Haven (tussen de Nieuwstraat en de Oosterhaven) te Medemblik. De volgende inschrijvingen kwamen uit de bus: Lampert, Haarlem f 7937; J. Pals, Wieringen f 8450. Gunning gegeven aan Lampert Haarlem. VOETBAL. Om het kampioenschap van Nederland. Willem IIAjax Hermes DVSHaarlem Eerste Klasse C: BleijerheideNAC Promotie tweede klasse. A: VolendamEBOH B: Internos—Excelsior C: Sportclub EmmaWH '16 D: HoogezandHeracles OOST. Tweede Klasse A: LaborRigtersbleek WEST I. Promotie Vierde Klasse: SchagenPurmersteijn OOST Promotie Derde Klasse: OldenzaalGFC Promotie Vierde Klasse: Columbia—Vaassen (terr. Robur et Velooitas) NOORD. Besüssingswedstr ij den EextZNC SteenwijkAsser Boys HOCKEY: Heren-. Nederland BFinland Om het kampioen schap van Nederland. Venlo—JHHIJC KORFBAL: om het kampioen schap van Nederland. VKCWesterkwartier NOORD Club BrothersFriso Noord OostenSparta naar een reuzenbedrijf als de Enkalon. Een belangrijke factor was ook nog de jaarlijkse toeneming van de bevolking en het aantal per sonen dat daardoor voor de in dustrie beschikbaar zou kunnen komen. Het gunstigst was de situatie wat dit betreft in Zwolle; waar uit de gemeente jaarlijks 500 en uit het rayon jaarlijks 750 arbeidskrachten voor de industrie in aanmerking zouden komen. Emmen volgde op Zwolle met 575 arbeidskrachten per jaar. Een commissie lichtte ten slotte in de verschillende plaat sen de namen van 50 arbeiders uit het werklozenregister en onderzocht deze mensen op hun geschiktheid voor industrie arbeider. De gemeente Emmen gaf hierbij de beste resultaten, etgeen overigens geen wonder was, gezien de grote structurele werkloosheid aldaar, waardoor ook de beste arbeiders getrof fen worden. Al dit speurderswerk was nodig om na te gaan in welke plaats men verzekerd kon zijn van een arbeidsbezetting circa 750 man nen en vrouwen in het begin en circa 2500 in vijf tot tien jaren. Er moest dan verder in de plaats van vestiging een gunstig gelegen terrein beschikbaar zijn van ongeveer 50 h.a., met aange wezen kwaliteiten voor fabrieks- bouw als vlakheid, vaste grond slag, lage grondwaterstand en aanwezigheid van waterlagen voor het slaan van bronnen. Er zou een goede spoorverbinding moeten zijn, goede autowegen en een kanaal of rivier. Voorts was het gewenst dat de fabriek niet te ver verwijderd zou liggen van het A.K.U. centrum Arnhem. De gewichtige keuze viel ten slotte op Emmen, mede in ver band met de wens van de re gering. Daar werd een gunstig gelegen terrein gevonden en beschikbaar gesteld in het vroegere Barger- meer. Het is 70 h.a. groot, heeft een grondwaterstand van 1.80 me ter beneden het maaiveld en goe de waterlagen op 50 meter diepte. Ook uit het oogpunt van verkeer is de ligging goed te noemen, al is de afstand tot Arnhem vrij groot (145 km.) en de spoorweg frequentie matig. Reacties. Nadat het besluit was gevallen om Emmen aan te wijzen als plaats van vestiging kon men vooral in Zwolle en Winschoten een overigens begrijpelijke jalouzie bespeuren. Zo verklaar de nog pas enkele weken geleden de burgemeester van Finsterwolde nabij Winschoten tegenover een redacteur van de Nieuwe Rot- terdamsche Courant, dat hij in zekere zin de vestiging van de Enkalon-fabriek in Emmen be treurde, „want", zo zei de burge meester, „als de fabriek in Win schoten was gebouwd zouden de grote sociale problemen van deze gemeente en deze streek groten deels zijn opgelost". (De gegevens over de voorbereiding van de fa briek zijn met welwillende toestemming van Dr. Ir. F. Prakke geput uit diens ar tikel in „Rayon Revue"). Er heerste gisteren in Zwaag die opgewekte sfeer die eigen is aan een omgeving waar in edele strijd gedongen wordt naar de gunst van de muze. Een evenement dat bo vendien nog een bijzonder cachet kreeg door 't 40-jarig bestaan van de Westfriese Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen en van het 40- jarig bestaan van „de Herleving" te Zwaag, aan welk corps de orga nisatie van dit concours was toe vertrouwd en dank zij de mede werking van velen dan ook prach tig geslaagd is. In het gemeentehuis waren des morgens vele woorden van hulde gesproken, vergezeld van bloemen voor „de Herleving" en een oor konde voor de heer Nijdam, die eveneens zijn 40-jarig jubileum vierde als secretaris van de Bond. Door de gezamenlijke corpsen werd de „West-Frisia-Marcia", gecomponeerd en gedirigeerd door Jos de Klerk, ten gehore gebracht waarna de marswedstrijd werd gehouden, waaraan zegge en schrijve 1 corps, dat van Berk hout deelnam. Een wel zeer po vere -belangstelling voor dit spe cifieke en belangrijke onderdeel In een grote tent, op het feest terrein, speciaal voor dit doel in gericht, kreeg de jury, bestaande uit de heren de Klerk, Stenz en Verhaar de prestaties te beoorde len van elf corpsen die met el kaar dfi strijcl hadden aangebon den. Prestaties die zich in de lste afd. fanfare manifesteerden in 't verplichte stuk „Symphonische ouverture" van Boedijn en diver se vrije nummers, naar onze smaak wel beschaafd maar wei nig markant ten gehore gebracht, totdat Excelsior uit Andijk ons verraste met een meer geladen, dynamischer vertolking, hetgeen soms weer leidde tot een gefor- MARKTOVERZICHT SCHAGEN Als re-gel ..doet" een verplaatste markt het niet erg best. En de nu Woensdag gehouden markt imaakte daarop volstrekt geen uitzondering. De publieke belangstelling bleef ver -beneden het gemiddelde en met uitzondering van de aanvoer van lammeren, was het met het vee al precies hetzelfde. Daardoor mocht de lammeren- handel vandaag zonder overdrij ving het belangrijkste eleïnent worden genoemd. Doch hoe be langrijk pverigens ook, het neemt niet weg dat in deze hoek de gevoeligste klappen werden geïncasseerd. De markt opende ai direct vrii lusteloos. De kopers hadden méér af te dingen op de uit zeer hoge inzet van vorige week voortspruitende min of meer exh-orbitanten vraagprijzen.. De eerste verkopen begonnen daardoor al op een niveau van 4 a 5 gulden per lam lager dan vorige week. Maar in de loop van de markt zéker wel 6 tot 8 gulden per stuk lager sloot dan de vorige week, bil een tamelijk gedrukte stemming. In de nuchtere-kalverenafde ling speelde het stuk vrijwel pre cies eender, zij het dan dat hier het aanbod ook al beneden de verwachtingen bleef. Bij 'n trage handel liep de notering van f -iü tot f 55 d.i. pim. f 5 minder d'an vorige week. Ook oe schapen schenen heel moeilijk geplaatst te kunnen worden. Gelukkig waren er met al te veel. De vraag naar slachtrunderen was vrijwel in overeenstemming met het vrij geringe aanbod zodat hier van 'n kalme prijshoudende handel kan worden gesproken. De enkele verse koeien werden weer onver anderd duur verkocht, hetgeen ook gezegd kan worden van de 2 of 3 geide koeien. V raag naar pinken was er hoegenaamd niet, en het staat daarom geenszins vast dat ze allen verkocht zijn. Wegens de hoge prijzen die nog steeds voor slaohtpaarden be taald worden blijft ook 't bedrag dat voor een goed gebruikspaara moet worden neergeteld in de» buurt van 900 en 1000 gulden, de beste méér, de slechtere minder. De hoopgevende opleving op de biggenmarkt kreeg Woensdag weer een „drukker" te incasseren wegens een minimale belangstel ling, die tenslotte tot uitdrukking kwam in een prijsdaling van 3 a 4 gulden- De handel in de pluimveehoek was te onbetekenend om er enige aandacht aan te wijden. ceerde en ruwe klankvorming. Texels* Fanfarecorps afd. uit muntendheid. bleek na een goed uitgevoerd verplicht stuk, in het vrije nummer wat onfortuinlijk met de bugels en de alt-saxophoon maar over het algemeen zijn er in de hogere afdelingen technisch bewonderenswaardige dingen ver richt, al ziin wij van mening dat er voor uitmuntendheid en ere- afdeling hogere eisen gesteld kun nen worden. Voor de verrassing van de dag zorgde het Koninklijk Fanfarecorps „West-Frisia" uit Twisk met een glanzende en een sprankelende vertolking van een oorspronkelijk voor deze bezet ting geschreven „Introductie, Ele gie en Capriccio" van Meindert Boekel, waarmede dit kranige corps o.l.v. B- Koolhaas Dz.. het hoogste aantal punten en lof der jury in de wacht sleepte. Dit was dan tevens het slot van deze zon overgoten concoursdag, waarvan de voortzetting a-s. Zondag plaats zal hebben. De uitslagen zijn als volgt: Marswedstrijd: Berkhout „Vol harding" 103 punten le prijs. Con^ertwedstrijd: 3e afd. Fan fare: Schellinkhout „Nieuw Le ven" 411 punten 2e prijs. le afd. fanfare: Heerhugowaard „HUGO" 493 pnt. le prijs; Texel Den Hoorn. „Door eigen kracht" 474 pnt. 2e prijs; Berkhout „Vol harding" 467 pnt. 2e prijs; Andijk „Excelsior" 5Q2 pnt. le prijs. Afd. uitmuntendheid fanfare: Texel Den Burg Texels Fanfare corps 496 pnt. le prijs; Hoogkars- pel „Concordia" 536 pnt. le prijs. 2e afd. Harmonie: Julianadorp, Den Helder „Kunstzin" 498 pnt. le prijs. Ere-afdeling Harmonie: Winkel „Winkels Harmonie" 519 pnt. le prijs. Ere-afdeling Fanfare: Opper does „TAVENU" 503 pnt. le pr.; Twisk, Kon. Fanfarecorps „West- Frisia" 550 pnt. le prijs met lof. HOOGKARSPEL. De derde en laatste dag van de Kolfwed strijd, georganiseerd door de Noord-Holl. Kolfvereniging en gespeeld in de baan van Café „Bantam", noteerde het grootste aantal deelnemers van deze 3- daagse wedstrijd, nl. 59. De secretaris, de heer P. Ber gen, die wegens ongesteldheid de voorzitter verving, noemde bij de prijsuitreiking deze 62e wedstrijd een groot succes. Mocht hij vorig jaar noteren dat 141 kolvers aan de wedstrijd deelnamen, thans was het aantal 154. Het was hém een groot genoegen de prijzen uit te reiken, al had hij het lie ver aan de voorzitter overgela ten, die hij van harte een alge heel herstel toewenste, want zijn plaats in de kolfsport is onmis baar. Dat de wedstrijden buiten gewoon goed geslaagd zijn mag wel blijken uit de uitslagen, die de prestaties van deze dagen zeer duidelijk onderstrepen. De prima verzorging bij hospes De Vries, bijgestaan door zijn vrouw en diensters, zal hieraan ook wel niet vreemd zijn geweest. De uitslag is als volgt: Korpsprijzen: 1. „Over de Helft", Nieuwe Niedonp, 441 pt.; 2. „Sta Vast", Bovenkarspel, 424 pnt.; 3. „De Meiboom", Alkmaar 422 pnt. le klasse: 1. K. Kistemaker, Nw.-Niedorp, 164 pnt.; 2. L. J. v. Kleeff, Bovenkarspel, 162 pt.; 3. G. Kreuk, Hoogwoud, 154 pnt. Serieprijs: le en 2e serie: P. Gelder, Oudkarspel, 104 pnt.; le serie Fl. Mienes, Nrd.-Schar- woude 54 pnt.; 2e serie: C. Vis ser Dz., Hoogkarspel 55 pnt. Twaalvenprijs: C. Goet, Nw.- Niedorp 5 x 12. 2e klasse: 1. C. Benit, Hoog woud, 152 prrt.; 2. N. Schoenma ker, Spanbroek, 137 pnt.; 3. P. Schoen, Hoogkarspel, 137 pnt. Serieprijs le en 2e serie: K. Palestein, Binnenwijzend, 99 pt.; le serie: J. Laan, Onderdïjk, 53 pnt.; 2e serie: Jb. Brander, Hoog karspel, 55 pnt. Elvenprijs: W. Bruikhorst, 4 x 11. 3e klasse: 1. J. Mulder, Oud karspel, 143 pnt.; 2. R. Rougoor, Nw. Niedorp, 137 pnt.; 3. J. Rant, Oudkarspel, 135 pnt. Serieprijs; le en 2e serie: Th. Raven, Lutjebroek, 95 pnt.; le serie: A. Schenk, Nw. Niedorp, 48 pnt.; 2e serie: Chr. Rolff, Alk maar, 51 pnt. Tienenprijs: A. v. d. Braber, Andijk, 5 x 10. Extra prijs: K. Kistemaker, Nw. Niedorp, 164 pnt. Verrassingsprijs bij loting uit 5 kolvers: N. Bakker, Boven karspel, 88 pnt. Beenbreuk URSEM. De 78-jarige mevr. G. Hinke-Wijte kwam bij het naar buiten gaan zodanig te vallen, dat zij haar linkerbeen op twee plaat sen brak. Dr. Bloem verleende de eerste hulp en vervoerde haar naar 't St. Jansgasthuis te Hoorn. INSCHRIJVING R. K. LYCEUM TE HOORN Er bestaat nog gelegenheid tot het inschrijven van nieuwe leer lingen op Donderdag 29 Mei a.s. van 35 en 78 uur in het Ly ceum. Het is gewenst, dat een van de ouders persoonlijk komt. De prijzen bestonden uit huis houdelijke voorwerpen. De korp sen verdienden medailles. De extra prijs werd beschikbaar ge steld door de heer K. d-e Vries, en de Sociëteit „Onderling Ge noegen" stelde de Twaalven-, Elven- en Tienenprijs beschik baar. De goedie sfeer, waarin deze wedstrijd is gespeeld, mag zeker verheugend heten voor de Noord- Hollandse Kolfvereniging, die hiermee mag terugzien op een uitstekend geslaagd kolffestijn» BOUW NIEUWE KERK ZWAAGDIJK OOST Gisteren werd aanbesteed het slopen van de bestaande en het bouwen van een nieuwe kerk te Zwaagdijk Oost voor rekening van het R.K. Kerkbestuur St. Jozef. De uitslag was: J. Postma, St. Nicolaasga f 188.600 J. Botman en Th. P. Vertelman, Wervershoof f 191.600; W. A. Vertelman, Zwaagdijk f 199.000; C. A. F. Duin, Spierdijk f 209.000; A. Breed, Heiloo f 210.000; G. Kuipers, Hoogwoud f 212.400; P. Bot, Heerhugowaard f 212.878; J. M. Schuit, Castricum f 218.000; van Harmeien, Bussum f 218.900; J. Mulder, Wervershoof f 218.900; Th. en J. Botman, Andijk-Wer- vershoof f 222.350; S. Smit, Hoog woud f 225.700: F. Weel, Groote- hroek f 234.960: Huver, Boven karspel f 240.100. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR, 23 Mei Bloem kool I 4063; II 1838; per 100 stuks; spinazie I 2254; II 820 per 100 kg; sla I 4,50—8; II 2—4 per 100 stuks; postelein 1432 p. 100 kg; andijvie 34—49; radijs 6 13,50 per 100 bos; rabarber 8 16,50 per 100 kg; bospeen 3754 per 100 bos; prei 14—17 per 100 kg; soepgroenten 414,50 per 100 bos; peterselie 410. Groenteveiling HEILOO. Aardbeien 32—49; kropsla 38; spinazie 1726; wortelen 3244; peulen 6072; rabarber 1219; waspeen 3964 asperges le soort 1.151.42; 2e soort 851.10; bloemkool le soort 4150: 2e soort 2338. Nrd.-SCHARWOUDE. 300 kg. aardappelen Bevelanders 13.10 1700 kg. uien 27.2031; grote 28.60; drielingen 25; 1500 kg. ra barber 4.504.60; 44.500 kg. rode kool 720.10; 700 kg. gele kool 12; 10.500 kg. witte kool 8.10 22.20. ZWAAG, 23 Mei Vroege aard appelen 3450; late aardappelen 8,101,*2,40 spinazie 1944; pos telein 3339; prei 1011; rode x. 11; slabonen 2,40; peulen 1,40; witlof 26-39tomaten 781,81; bospeen 4153; rabarber 611; sla 27,70; bloemkool 1062; perzik 1052; bindsla 1435; asperges 1,60; aardbeien 702,26; goudreinette 3667; Jonathan 31 76; winterjan 2930; St. Remey 40—45; Bramley Seedling 16—32. BEEMSTER, 23 Mei Slabo nen 200; peulen 125150; bloem kool I 3461li 1536; spinazie 1447; postelein 3038; sla 2 7,50; andijvie 14—40; radijs 7,50 9, rabarber 617; bospeen 31—44 uien 7,8027; prei 916; goud reinette 46; Jonathan 3482. LANGEDIJK 7000 kg aard appelen 2837; kleine 3236; 9000 rabarber 5,406,60: 1100 kg uien 26,9028; grof 26,20. Familieberichten De 30e Mei as. hopen onze geliefde kinderen, broer en zuster A. BORST E. BORST—GROOT hun 25-jarige Echtver eniging te herdenken. De fam. GROOT. Tuitjehorn, Mei 1952. 4«:* 4* 'I' '1' '1' 'I' 'I' Op 30 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders A. BORST E. BORST—GROOT hun 25-jarig Huwelijks feest te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kin deren. Tuitjehorn, Mei 1952. Op 1 Juni a.s. hopen mijn geliefde Ouders J. STOOP H. C. STOOP-KAGER hun 25-jarige Echtver eniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare zoon KEES. Receptie van 3.305 uur in Café Jonker te Waar land, Slootgaard C 84. De Eerste Pinksterdag hopen P. P. BREED A. BREED—VLAAR hun 25-jarig huwelijk te herdenken. Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van de Fam. BREED, Heiloo Fam. VLAAR, Obdam Receptie van 2.304 uur in Café Zwart, Limmen. g'* -!* Heden werd door een noodlottig onge val van ons wegge nomen bij de uitoefe ning van zijn dienst, in de leeftijd van 25 jaar, onze lieve zoon en broer GERBRAND RENS EECEN Res. 2e Luit. Vlieger Mr. C. P. Eecen Gzn. G. EecenSlot B. C. Eecen P. Eecen R. C. Eecen R. M. Eecen. Bergen, 23 Mei 1952 Eeuwigelaan 24. Geen bezoek. DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van belangstel ling, bij ons 50-jarig hu welijksfeest ondervon den, aan allen onze har telijke dank. In 't bijzon der aan de Fanfare „Eensgezindheid" voor de mooie serenade. JOS. LIEFTING M. LIEFTING— BRAKENHOFF Egmond-Binnen DANKBETUIGING Aan allen, die er toe hebben bijgedragen om ons 25-jarig huwelijks feest tot een onverge telijke te maken zeggen wij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. J. W. BEERS en A. BEERS-MOOY Heerhugowaard-N., 24 Mei 1952 DANKBETUIGING Voor de zeer vele blij ken van belangstelling, welke wij op ons 50-jarig Huwelijksfeest mochten ontvangen, brengen wij bij deze onze welgemeen de dank. S. JASPERS J. JASPERS-KOOIJ Waarland, Mei 1952. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig Huwelijksfeest ondervonden. Fam. KEUNING. Slotenslaan 29, Heiloo. Advertentiën C. M. HOOGENBOOM Hartarts, Alkmaar MAANDAG 26 MEI Magnetiseur JOH. BUIJING, Alkmaar van Uitenboschstraat 30 naar Spoorstraat 46. Spreekuur volgens afspr. GEVRAAGD: WESTER's BAKKERIJ, Kalverdijk, Tel. 2269-283 EEN LEERLING gevraagd. Banketbak kerij MIDDELBEEK, Zevenhuizen 3, Alkmaar gevraagd voor opleiding in de orgelbouw. Fa. B. PELS Zn., Ver- dronkenoord 41, Alkmaar Voor een APARTE BLOUSE, gemaakt en naar maat, zijn wij ruim gesorteerd. Wij hebben een grote keuze in: NYLON-KANT (zwart en wit) BRODERIE-KANT (zwart, wit en crème) LAIZE-KANT (blauw, bruin, zwart, grijs, wit en crème) NYLON-STOFFEN in verschillende kleuren. PAYGLOP 29 TeL 2668 ALKMAAR voor de nieuwbouw, on- derhouds- en constructie werk. Middenweg 286, Heerhu gowaard. Tel. 250 K2264 GEVRAAGD: Een flinke zelfstandige van prima getuigschrif ten voorzien. Geh. of ongehuwd. Extern. Slagerijen BERNARD KOOM'EN, Laat 144, te Alkmaar. GEVRAAGD: liefst enigszins bekend met de banketbakkerij, in- of extern. J. C. LOKKERBOL, B. Botte- mannestraat 2, tel. 5706, Alkmaar. Gevraagd bekwaam zelfst. kunn. werken, t.z.t. huis disponibel. Garage v. d. LINDEN, 't Zand. GEVRAAGD: Banketbakkerij RUITER Spoorstr. 52, Alkmaar. Bij Kaashandel Maat schappij „GOUDA" N V. te Alkmaar kan geplaatst worden leeft, tot 18 jaar. Pers. aanmelding Maandag 26 Mei a.s„ tussen 45 uur, ten kantore Wolfpad. Wordt gevraagd: net voor dag en nacht, lft. 15-16 jr. Bij D. BOOTS, Jisperweg 65 b.d. R.K. kerk, Beemster. Gevraagd nette zelfst. bij beschaafd echtpaar. Werkster aanwezig, goed salaris en reisvergoe- ding. Brieven aan mevr. DIMMERS, Sofia- iaan 6, Amsterdam. Gevraagd voor d. en n. flinke v.g.g.v., leeft, tot 30 jr. Huish. verk., eigen zit- slaapk. Br. m. uitv. inl. aan Mw. TH. SWEE- RING, Kloveniersburg wal 53, Amsterdam C., telef. te bereiken onder no. 47515. GEVRAAGD: voor hele of halve dagen Kennemerstraatweg, hoek Brouwers'traat 2, te Alkmaar. Gevraagd: net voor halve dagen, 16-17 jaar. Stationsweg 8, Heiloo. WERKSTER gevraagd voor Vrijdagmiddag. Mevr. Wed. S. de Hart, Spoorstraat 17, Alkmaar. Gevr.: Flink MEISJE voor pensionbedrijf. Pension „Holland", Stud- ler Surcklaan 2, Bergen. GEVRAAGD: A TEELTVERGUNNING te koop of te huur. Br. no. 2821 Bur. v.d. bl. Te koop: 30.000 beste 2e pluk dors rode en 4.000 vr. witte KOOL- PLANTEN. G. Noort, Kennemerstr.weg 40 te Alkmaar, tel. 2763. Te koop: 15.000 rode BEW.KOOLPLANTEN, plukklaar. Dekker. D 47a, Waarland, telef. K 2262—315. Rode en gele bewaar- kool en spruitenplan- ten (Beemster). Te bevr. A. PANCRAS, Bobeldijk D 67, Spierdijk. Gevraagd een voor dag of d.e.n., omstr. 16 jaar. A. LAAN, Aven- horn, A 168. T.k. nieuwe uitneembare Zomerwoning, 6x4 M.; iets moois. P. BAK KER, Hout- en Staal bouw, Ursem, Rusten burg 31, Tel. K2202—204. Te koop: Best mak 9-jar. gesch. voor alle werkz. G. VELDMAN, Has- selaarsweg 10, Heerhu gowaard. Aangeboden een prima bouwj. 1947, dubb. lucht. Open laadbak m. hekken DE GOEDE's AUTO BEDRIJF, Dirkshom, Tel. 213 (of 263). Te koop: 2-paarde MAAIMACHINE Cormick, in prima staat. C. Maijer, Middenweg 1, Heerhugowaard. Te koop: eig. selectie N. SOM BROEK, Heiloo. TE KOOP: J. KAPTEIN, Hereweg 214, te Egmond-Binnen. TE KOOP: Te bevr. 'K. URSEM, tel. K 2264—227, Heer hugowaard N., Midden weg 545. TE KOOP: 10.000 Bloem- koolplanten, Record. K. VISSER. Boekeier- meer 7, Heiloo. Verzekering Maatschappij „Noord-Holland" N.V. Alkmaar van aandeelhouders te houden op ZATERDAG 31 MEI 1952, des mor gens te 10.30 uur te Alkmaar in 't Hooge Huys. Punten van behande ling liggen ter inzage ten kantore der Ven nootschap. Alkmaar, 24 Mei 1952 Assurantie Maatschappij „Het Groene Kruis" N.V. Alkmaar van aandeelhouders te houden op ZATERDAG 31 MEI 1952, des mor gens te 10 uur te Alkmaar in 't Hooge Huys. Punten van behande ling ligeen ter inzage ten kantore der Ven nootschap. Alkmaar, 24 Mei 1952 Ivoor goud, zilver. juwelen, bloedko- I raien Laugestr. 14, Alkmaar TE KOOP: Klein partijtje beste J. SCHILDER, Zuider vaart, Stompetoren. NATIONALE HYPOTHEEKBANK HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Voordam 13 Tel. 4924 Rippingstr. 4 Tel. 2707 ALKMAAR Er was eens een tijd, ioen men het antwoord op deze vraag niet kon geven, dan na een blik op de torenklok. Een zakhorloge kende men toen nog niet. De eerste instrumenten waren, in onze ogen, onhandelbaar, groot en bol, maar bovendien een luxe voor enkelen. Sindsdien is er veel veranderd. Fabriek na fabriek bracht steeds betere en kleinere horloges op de markt. Door gestadige reclame steeg de omzet en daalde de productie-kosten. De prijs ligt thans binnen het bereik van velen. Dagbladreclame heelt een zeer be langrijke bijdrage geleverd tot deze ontwikkeling. En nog steeds geldt, ook op dit gebied: PUBLICATIE VAN HET „QEBUCO" CENTR. BUR. VAN COURANTENPUBLICITEIT Biedt z. a.: net. R.K. MEISJE, voor 3 d. p.w. of halve dagen. Kapel laan 11, Heiloo. Te k. Opel-Kaptein '39- 40, in pr. st. geen luxe Erijs. G. N. Oudeman, indenlaan 7, H. Hugo- waard, tel. 326. Te koop: Gillet-motor 175 cc, beslist prima, z.g. a.n. banden, f 150. Spoorstr. 87, Alkmaar. Te kp. of te huur: Duitse eiken piano. Koopprijs f 575.Br. bur. van dit blad no. 18819. Te koop of te huur, van Pinkster tot 19 Juli: Zo merhuisje te Camper duin. Br. Bur. van dit blad onder no. 18818. Te koop: Houten 2-pers. Ledikant, divan en drie schilderstukken. Rozen straat 35, Alkmaar. Te kp.: Zwart Costuum en aan hetzeifde adres: Kippenhoi: Druiven- laan 33, Alkmaar. Te koop: Spruitkool- planten, best Beemster soort. Joh. Broerson, Hondenweg C 85, Scher mer. Z.g.a.n. 2-pers. 3-delig BEDSTEL met kussens f 65.Ridderstraat 5 te Alkmaar. Te koop: MOTOR 500 cc Norton, in pr. st. P. A. de Langeplein 23, Alk maar. Te koop: in goede staat zijnde Damesfiets, compl. prijs f 75.Nieuwpoort- steeg 3, Alkmaar. Te kp.: Goed onderh. 2-pers. KANO, geh. com pleet. Schermerweg 66 te Alkmaar. Sleutels-Service. Beter, goedk. en met garantie. Spoorstr. 87, Alkmaar, v.b. Station. ZEEPIEREN! Het adres voor zeepieren is: Kwa- kelpad, Woonark, Alk maar. Opklapbedden, spiralen, led., kantelbedden, bed- stellen v.a. f 30. P. Ven- nik en Zn., Koningsweg 36, Alkmaar, telef. 5519

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 6