Massale Kindercommunie voor machtige Sagrada Familia Graf van St. Bernulphus thans teruggevonden Katwijk 45 bracht eerste haring te IJmuiden binnen Koningin bracht bezoek aan Vreeswijk Internationale klasse op T.T. UW PUZZLE Duizenden stemmen antwoorden „Ja, Vader, wij geloven" voor vandaag JloitejQtaatjQi an Jloóóe/Slaadje* HET EUCHARISTISCH CONGRES Enaeland beperkt bloemboHeninvoer Opgravingen in St. Pieterskerk van Utrecht leverden resultaat op Drie loggers vochten om een been Naar wij vernemen Verrassend slot van een spannende race Vertrek van Korea- vrijwilligers DGNüEKDAG 29 Mei I «2 PAGINA 3 (Van onze speciale verslaggever) BARCELONA, 27 Mei. Terwijl de vroege morgenzon de feestelijk versierde stad in zijn rijk lichl deed glanzen, trokken over de brede straten en boulevards en door smalle steegjes duizenden en duizenden kinderen van Barcelona met hun vaders naar de Kerk van de H. Familie op de helling, die zich bevindt aan het einde van de Avenida del Generalissimo Franco. Daar, op dit glooiende plein, voor de kerk, die een wonder van Spaanse bouwkunst mag heten, heeft zich een plechtigheid vol trokken, die de diepste indruk heeft gemaakt op alle deelnemers: de kindercommunie en plechtige hernieuwing der doopbeloften. In deze bewegelijke massa viel plotseling een stilte, toen om streeks nalf negen een processie van enige groepen schoolkinde ren door de menigte naar voren trok onder het zingen van de Litanie van Alle Heiligen. Toen deze processie op het priester koor was aangekomen, zette de Kardinaal het Venti Creator in. Door middel van een groot aantal luidsprekers hoorde men daarop wijd en zijd hoe de priester de kinderen vroeg hun geloof in God en Zijn eniggeboren Zoon Jezus Christus te willen bevesti gen. Met luide stem klonk het „Si padre, creemos". Daarop vroeg de priester zoals hij dat bij het H. Doopsel aan de peter en meter vraagt te willen verzaken aan de duivel. En opnieuw antwoordde het enorme kinderkoor „Si padre, renunciamos". En zo achtereen volgens kwamen de antwoorden „Wij beloven" en „Wii vragen". Het ogenblik was daarop aan gebroken. dat de vele priesters het altaar, dat voor deze mach tige, onvoltooide kerk van Gaudi was opgericht, bestegen, om de Kardinaal te assisteren bij het H. Offer. Op grote schalen in de torens der kerk aangebracht, werd de wierook ontstoken, waarvan de prikkelende geur bii tijd en wij len over de massa neerstreek, er brandde een zee van kaarsen en het altaar scheen bedolven onder een pracht van witte bloemen, welke de kinderen niet alleen van Barcelona, maar van alle steden in Spanje, in hun paro chiekerken hadden verzameld. Een gigantische actie, waaraan alle schoolkinderen hebben deel genomen. Offerande der kinderen Alle kinderen hadden voor deze gelegenheid ook het offer brood, dat tijdens de H. Mis zou worden geconsacreerd, met zich meegebracht. Zij kwamen dat offeren op het ogenblik, dat aan de eigenlijke offerande vooraf ging, als teken van hun geeste lijk offer. Men heeft nog nooit zoiets indrukwekkends er» zo iets plechtigs meegemaakt. En toch hoe devoot verliep dit massale offer. Terwijl de menigte telkens het stemmige gregoriaans dialogeerde. naderde het ogenblik der Con secratie. Niet als bij ons werd hier de diepste stilte in acht ge nomen, neen, naar Zuidelijke zede zong men het Adoro Te. En opnieuw naderde een ogen blik dat zelfs deze vurige Span jaarden niet gemakkelijk meer zullen vergeten. Een kinderstem weerklonk door de microfoon, een simpel stemmetje, dat, een voudige gebeden voor de H. Com munie voorbad. Vast en eens gezind hoorde men na het eerste gebed een duizendvoudig koor antwoorden: ..Jesus creo firmemente que en la hostia estas presente". De belangstelling voor de op 28 Juni op het Circuit van Drente bij Assen te houden races om de Grote Prijs van Nederland der K.N.M.V., Dutch T.T.. is ook nu weer internationaal zeer groot. Uit Nieuw Zeeland hebben zich gemeld K. H. Mudford en D. Hollier, die op nieuwe machines van nog onbekend merk in de 350 en de 50'0 cc zullen starten. Ook de Australiër Tony Mc Alpi ne komt.weer. Hij is gekozen in het officiële team dat Australië "P de T.T. races op het eiland Man zal vertegenwoordigen en start in Assen op 350 en 500 cc. t eat'herbed Nortons. Duitsland komt eveneéns naar Assen. Hel- Zenzycki uit Dortmund heeft zich voor de 350 cc aan gemeld, terwijl Capt. William R. thomson toestemming gevraagd heeft om met vijf Duitse rijders tut te komen. Capt. Thomson jeu is bij het Amerikaanse bezet tingsleger in Duitsland. Uit Oos tenrijk is de aanmelding binnen gekomen van Alex Maier uit S', Polten met 125 Mondial ei» -50 Moto Guzzi. In deze laatste klasse wil ook Rupert Hollaus met Guzzi uitkomen. Uit Italië heeft zich Mondial officiëel ge meld met de rijders Luigi Zin- zani en Emilio Mendogni. Enge land zal. dat staat reeds vast. door Norton vertegenwoordigd worden, maar ook A.J.S. heeft inschrijvingsformulieren aange vraagd. De bekende Coleman zal o.m. voor deze „stal" starten. Bo vendien heeft een groot aantal particuliere rijders reeds in geschreven. Hieronder bevinden zich Humphry Ranson. F. Purs- low, de bekende S. Sandys Winsch, S. A. Mason Ernie Bar ret, L. A. Dean, Arthur Wheeler. Geoffrey Read. Georg T. Miller, Norman Webb. E. R. Fritton. W. Hall en Ken Harwood. Vonr Ne derland hebben Mobi Vierdag met 125 cc Eysink, G. A. Du Pont met 125 Tilex en dr. C. Fokke Bosch met 350 A.J.S. en 500 Nor ton ingeschreven. En opnieuw klonk het li Ie stemmetje en opnieuw het'ferme antwoord van alle scholieren. In de grootste regelmaat volg de daarop de Communie; eerst die der vele priesters, daarna die der kinderen en tenslotte die der vaders. Op gelijke manier als de voorbereiding was geschied, deed de massa ook nu gemeen schappelijk de dankzegging. Het klonk allemaal zo doodeenvoudig, maar zo machtig ontroerend, toen het koor opnieuw antwoordde: „Dank voor Uw komst Lieve Jezus in mijn leven". Er werden nog hymnen gezon gen na deze Mis en er werd ten slotte een eenvoudig, maar stijl vol gedachtenisplaatje uitgereikt voorstellende een engel. En dan tenslotte reikten de honderden handen der ordecommissarissen aan alle kinderen zoete broodjes of taartjes hoe moet men ze noemen uit. De Spanjaarden vinden, dat men de kinderen niet te lang nuchter moet laten. En ze hadden gelijk, want het was intussen rijkeliik laat geworden, toen de microfoons aanwijzingen gaven voor een geordende af tocht van deze enorme massa. Zo heeft Barcelona de bede om de vrede tot Christus in het H. Sacrament laten beginnen bii de kinderen. Het Engelse ministerie van Handel heeft hekend gemaakt, dat de invoer van bloembollen uit. Europese landen dit laar ver geleken met verleden jaar met one. 55 pet. zal worden vermin derd. In overeenstemming met de Nederlandse autoriteiten is be sloten. dat het totale bedrag van de Britse invoer van bloembol len uit Nederland niet groter zal zijn voor het resterende deel voor 1952 dan 2.4 millioen pond sterling C.X.F.. zonder dat ge bruik gemaakt behoeft te wor den van een stelsel van indivi duele vergunningen. De invoer van bloembollen uit Frankriik en België tot het einde van dit jaar zal echter slechts met vergunning kunnen geschie den. Voor Frankrijk is het auo- tum vastgesteld op 35.non pd. st. en voor België op 25.000 pd. st. C.I.F. (Van onze verslaggever) Gistermorgen werden door de heer H. Martin opgravingen in de Pieterskerk begonnen met medewerking van het Utrechtse gemeentebestuur, dat daarvoor de bii uitstek deskundige hoofd opzichter, de heer W. Stooker, voor dit werk beschikbaar stelde. Woensdagmorgen meer de de „Neptunus" KW 45 als eerste haringja ger met Hollandse nieu we in de IJmuidense vissershaven, met aan boord 14 kantjes, de vangst van vier sche pen. Per vrachtauto werden de kantjes over gebracht naar de Kat- wijkse afslag, waar ze~ onmiddellijk werden ge veild. Uiteraard bestond!' er aan de kade te IJmuiden de nodige be-||§| langstelling bij de aan- komst van de „Neptu-§& nus". Van onze verslaggever aan boord v. d. Sch. 160 De grote strijd tussen de jagers om de „Hollandse nieuwe" het eerst aan de vaste wal te brengen, is gestreden. Om onge veer half twaalf gisterenmorgen zijn de Katwijker 124, de „Kees" met 43 kantjes haring aan boord, de Vlaardinger 85, de „Ber- tina" met 13 kantjes aan boord en daarachter de „Vertrouwen", de Scheveninger 160, vanwaar wij de strijd gevolgd hebben, met 29 kantjes can boord, de haven van IJmuiden binnengelo pen. Daar wachtte ons een gTOte verrassing. Wat niemand ge dacht had en waarvan wij op zee door middel van de radio geen enkel bericht hadden gekregen, gebeurde daar, namelijk: er bleek 's morgens om kwart over negen de Katwijker 45 al met 14 kantjes de haven van IJmuiden te zijn binnengelopen. De Katwijker 45 moet er, zonder enig teken gegeven te hebben, vandoor zijn gegaan en is, zonder dat iemand er erg in had, alle anderen te vlug af geweest en heeft de eerste haring aan wal gebracht. Eergisteren werd een onder zoek ingesteld naar de juiste plaats. In het laagkoor der kerk werd gistermorgen met de op graving begonnen. Na enige uren slaagde men er in de stenen saroophaag te vinden. Deze is vrijgemaakt en opgetakeld, aan gezien het plan bestaat om de kist een waardiger verblijf te geven in de cripte van de Pie terskerk, welke door Bernulphus zelf in 1048 werd gebouwd. Dit is de tweede maal, dat het graf van St. Bernulphus geopend wordt. De eerste maal, op 27 Nov. 1656, gebeurde dit toevallig, aangezien het kapittel van St. Pieter toen besloten had het laagkoor af te graven, om daar mede de kerk beter geschikt te maken voor de protestantse ere diensten. Toen werd het graf van Bis schop Bernulphus teruggevonden en de kist werd geopend.De nog niet vergane kelk, pateen en ring, alsmede een aantal reli- quieën werden uit de kist geno men, terwijl de kist zelf weer gesloten werd en op de oor spronkelijke plaats weer werd neergezet. In de loop der eeuwen was men de juiste plaatsbepa ling kwijt geraakt, zodat men niet zeker wist waar men met de opgraving moest beginnen. Ook ditmaal zal de kist wor den geopend, maar men kan niet verwachten, dat er nog bijzon dere vondsten gedaan worden in de vorm van reliquieën of an derszins. Vlaardingen zou de afslag om uur beginnen, terwijl in IJmui den gistermiddag evenals jn Kat wijk de haring om twee uur af geslagen werd. Overal wordt gevlagd en over algeproefd, hetgeen geen wonder was, want de kwaliteit was prima en de prijzen We], nu werd er nog slechts geschermd met f 550 tot f 650 per kantje. Maar over enkele weken, dagen misschien, zal het zeebanket alweer binnen ieders bereik zijn. is te Hilversum op 78-jarige leef tijd de bekende kunstschilder R. W. P. de Vries Jr. overleden.... hebben B. en W. van Nijmegen de raad voorgesteld een bedrag uit te trekken van f 160.000 voor de bouw van drie industriehallen bij het Maas-Waalkanaal.... heeft de Koninklijke Militaire Kapel gisteren een concert ge geven, dat op de band is opgeno men en over alle Amerikaanse zenders zal worden uitgezon den wordt op de 5de Juni, de verjaar dag van Koningin Elisabeth H van Engeland in Den Haag op de Britse ambassade een receptie ge houden zal een groep Nederlandse des kundigen op bodemterrein, t.w. de heren ir. F. Maandag uit Sant poort, ir. R. Miedema uit Boxtel, directeur van de R.K. landbouw- winterschool, dr. P. K. Peerl- kamp, werkzaam bij het T.N.O. te Groningen, ir. D. W. Stolp uit Wageningen en ir. J. Zeegers uit Roermond een bezoek brengen aan de V.S. Het gezelschap is gis termiddag uit Rotterdam vertrok ken De strijd tussen de „Kees", de „Bertina" en de „Vertrouwen" die wij al aankondigden, is een zeer spannende geweest. De Kees heeft deze strijd gewonnen en dat was niet de verwachting. Immers Qe Kees is zeker niet sneller dan de Vertrouwen, maar waarschijnlijk heeft de Kees toch Zuidelijker gevaren dan wij aanvankelijk dachten. De strijd heeft zich voornamelijk gisteren nacht afgespeeld. Heel de nacht door is er bij de zenderontvanger in het kleine radiohutje van de Vertrouwen geprobeerd gesprek ken op te vangen van de Katwij ker Kees en de Vlaardinger. De Bertina. De schipper peilde steeds met peillood om hun richting te vernemen. Van de Katwijker „Kees" vernamen wij taal noch teken, maar van de „Bertina" kwamen we er achter, dat zii om half één gisterennacht het vuur schip van de Klaverbank, 100 mijl van IJmuiden, gepasseerd was. Wii waren daar om kwart vqor elf gepasseerd, en de Vlaar dinger. die 30 mijl op ons had achtergelegen, was dus wel be hoorlijk aan het inlopen. Het was ook een ongelijke strijd. De Vlaardinger met zijn 360 pk mo tor draaide 11 mijl, terwijl de Vertrouwen met zijn 300 pk Kromhout niet boven de 8'A mijl kon komen. Maar wij lagen nog voor. En dat het ook bij de Ber tina niet alles even gemakkelijk ging, bleek uit een gesprek, dat \yi.j vanmorgen om 5 uur opvin gen: „De vlammen slaan er uit", hoorden wii de schipper over z'n motor roepen, en „je ken de hele boel toch niet te blaten draaien. Gisteren -lagen wij op een ge geven moment met z'n drieën achter elkaar voor de Nederlandse kust. De Kees voorop. Daarach ter de Bertina en Vertrouwen. Het werd een nek-aan-nek-race om het eerst in IJmuiden te ko men. De Kees heeft toch gewon nen, omdat zii te ver voorlag. De Bertina is ons voorbij gekomen, omdat zij sneller was. Maar in ieder geval 'is de Vertrouwen de eerste Scheveninger die de ha ring aan wal heeft gebracht. De haring werd snel op de vrachtauto geladen en des mid dags om 1 uur verkocht- Ook in PORTUGAL EN DE E.D.C. LISSABON, 28 Mei (A.P.). Portugal heeft protocollen be treffende zijn verhouding met de NATO en de E.D.G. ondertekend zo is vandaag officieel meege deeld. (Van een onzer verslaggevers) Gistermorgen heeft vlaggend Vreeswijk H.M. de Koningin be groet die een bezoek aan dit stadje bracht. Speciaal aan de school voor schipperskinderen. Aan de grens van de gemeente werd Hare Majesteit begroet door de burgemeester jhr. L. E. de Geer van Oude Gein. Bij de openbare lagere school aan de Prins Hendriklaan waar zich ook de leerlingen van de katholieke lagere school hadden verzameld, wachtte Koningin Juliana een bij zondere verrassing. Daar bood n.l. Annie Goedgeluk haar een kikvorsfamilie in marse- Onvoorziene omstandigheden voorbehouden vertrekt op 30 Mei a.s. wederom een detachement Nederlandse vrijwilligers per troepenschip uit de haven van Rotterdam naar Korea. Het detachement dat 175 man telt, staat onder commando van de kapitein H. Vader uit Leid- sendam. Onder hen bevinden zich verscheidene oud-leden van het Nederlandse detachement Ver enigde Naties, die zich voor de tweede maal voor dienst in Korea hebben verbonden. Tegelijk met het Nederlandse detachement wordt ook een Belgisch aflossings detachement ter sterkte van 75 man ingescheept. pein aan en vermelde daarbij, dat dit geschenk verband hield met de aan de Vreeswijkers gegeven naam van de „Kwakers" in tegen stelling met de inwoners van Via- nen die wel de „Reigers" worden genoemd, die de „Kwakers" wil len verorberen. Toen was het de beurt aan de 12-jarige drieling Rita, Wim en Piet Peelen, leerlingen van de R.K. lagere school, die een mand met fruit aandroegen in de na tionale kleuren. Baron van Heemstra, voorzitter van het bestuur der Schippers- school gaf een kort overzicht van de geschiedenis van de school en de opzet van het gegeven onder wijs en memoreerde hierbij dat tot heden toe ruim 2500 schip perskinderen dit instituut hebben bezocht. Velen van hen zijn op schepen uitgetrokken naar alle windstreken tot ver buiten onze landsgrenzen. Thans genieten de leerlingen ook vakonderwijs dat speciaal ge richt is op het leven aan boord der schepen. Na een korte rust tijdens welke een lunch werd gebruikt vertrok de Koningin voor een bezoek aan Culemborg. CIJFERS Cijfers zeggen niet veel, beweren de men sen nog wel eens. Maar wij hebben hier een paar cijfers van de actie van de Katholie ke Volkspartij, met het oog op de a.s. verkie zingen. Prof. Romme be gint heden, Donderdag avond, zijn verkiezings tournee door het land, in Blauwhuis, bij Srceek. Dat is de eerste van n reeks van zesentwintig redevoeringen, even na de start door Pinkste ren onderbroken en daarna 24 dagen ach tereenMeer dan tweehonderdduizend le den van de Partij heb ben enige weken gele den deelgenomen aan de vrijwillige grosliist- stemmir.g, waarbij geen stemplicht gold. Begonnen is met, de verspreiding (aanplak ken en raambiljetten) van twee affiches, elk in 'n oplage van 338.000 exemplaren. Er zijn weer lucifersboekjes, die in een aantal van 400.000 exemplaren verspreid ziin in ongeveer 1300 afdelingenEr is een algemene folder ver spreid in een oplage van 600.000 exemplaren en er komt nog een tweede, in kleurendruk, die zelfs de 2 millioen ex. be reikt. Er komtnog meer. Dat loopt in de millioenenaantallen. Maar men moet vóór de eindstrijd niet alle krijgsmiddelen aan de tegenstander bekend maken. Cijfers zeggen niet veel. Maar deze zeggen toch wel iets. Zeker niet alles over de eigenlijke betekenis van het politieke werk en van de kracht der ac tiviteit. Maar toch wel dit, dat er over het ge hele land genoeg men sen zijn die in touw gaan voor dit werk. Wii bedoelen eigenlijk dit te vragen: en wat doet gij?? Zij vliegen door Minister Staf heeft een en ander verteld over de vliegongelukken van de laatste weken. Daarbij vielen weer ver schillende slachtoffers. Wat een wonder, dat de mensen ongerust wor- den. De minister is van mening dat straaljager piloten te weinig erva ring hebben en er dus een langere diensttijd moet zijn.. Maar hij zegt ook: wij vliegen door. Hij bedoelde natuurlijk: Z ij vliegen door Bier en sport Bier en sport zijn vijanden. Behalve bij dé.... kegelsport, zeg gen ze wel eens. In Finland zijn straks de Olympische Spelen en nu was het daar tot nog toe zo geweest, dat er een soort distributie bestond, althans rantsoe nering. Men kon alleen bier bestellen bij het eten. Dat ston.d nota- bene zo in de wet. In verband met het ko mende sportfestijn is dat nu veranderd. Het bier is weer vrij. En toch maakt dat een rare indruk, in verband met de sport.... Het daagt Het daagt voor de z.g. „middengroepen". Niet uit het Oosten, maar uit het Westen, namelijk vanaf de Koninginne gracht in Den Haag, waar het Partijbureau van de KVP gevestigd is. Vandaar is het initia tief begonnen, om de zaak van de midden groepen eens ter dege te onderzoeken. Een ge degen rapport bijv. op verantwoorde. weten schappelijke basis, over de vraag, hoe het nu met de beloning en sa lariëring van die mid dengroepen staat, be stond er nog niet. Men prate dus feitelijk, over deze zaak vrijwel in de ruimte. Nu is er een eerste deel van dit rap port uitgekomen en er mag gezegd worden, dat dit belangrijk, nationaal werk is. Natuurlijk is de zaak daarmee niet opgelost. Er moet nog meer groot werk wor den gedaan en daar wordt hard aangewerkt. Dan, kan de partij haar standpunt nader bepa- DE ZEVENSTEMMERS van de „Groene" Amsterdammer hebben bepaald niet nagegaan, wie er nummer zeven op de candidatenlijsten voor de Tweede Kamer staan, bijv. bij de K.V.P. Anders zouden zij gezien hebben, dat dit in Haarlem, Helder, Utrecht, de heer A. C. de Bruyn is, en in Friesland, Groningen, Drente en Overijssel de heer Tjebbe de Jong. Die moeten beiden natuurlijk niets hebben van de Derde Weg of van neutraliteit in het conflict tussen Oost en West. Voor meneer de Bruyn bestaat er maar één weg, dat is die van de K.A.B. En voor meneer de Jong de weg van de Friese zaak. Dat is trouwens ook een beweging. Ik wil maar zeggen, dat het best kan zijn, dat er, ook op andere lijsten, voorkeur stemmen worden uitgebracht op candidaten die nummer zeven staan. Maar dat is dan een werkelijk persoonlijke voorkeur. Dat heeft dan niets met het idee van de „Groene" te maken! len. Het daagt dus voor de middengroepen, dank zij de K.V.P. Natuurlijk zal die oplossing er dan nog niet een-twee-drie zijn. Wij hebben ons bijv. laten vertellen, en heus, wij laten ons toch niet alles vertellen dat uit de wetenschap pelijke cijfers van dit rapport blijkt, dat iemand, die bijv. in '38 f 10.000 verdiende, nu, om in koopkracht niet achteruit te gaan, meer dan 30.000 gulden moest verdienen. Van stijging van het levensonderhoud e.d. gesproken. Deze man verdient echter op dit ogenblik f 15.000. Dat lijkt heel veel, maar het is duidelijk, dat het tekort is, in de omstan digheden, waarin deze man verkeert. Hjj zal voorlopig zijn 30.000 gld nog wel r.iet krijgen, want wetenschappelijke cijfers veranderen de fei telijkheid v. d. economie en de mogelijkheden van het nationale inko men niet. Maar er zit iets scheef en het daagt voor de midden groepen. Woningdrama In Sint Oedenrode woont een man van 78 jaar. Hij nam zijn schoonzoon bij zich in huis, maar daar had hij geen verdunning voor. Hij kreeg dus boete en kon die 30 gulden niet betalen. Dan maar de tijd uitzitten zei hij. En hij ging. Maar dat ver droot een raadslid van Sint Oedenrode en die lei zo maar die dertig gulden op tafel. „Haal 'm der uit", zei hij. en hij tooade daarmee, een echte vroede vader te zijn. De vraag is r.,u maar, of het jonge paar, nu de boete betaald is, bij de oude man mag blijven wonen. Je zou zo zeggen, dat B. en W. nu maar hun hand over hun hart moeten strij ken. Gat in de zon Als een tegenhanger van de nieuwe herme tische sluiting van het IJzeren Gordijn kan, vandaag gemeld worden dat er, volgens waarne mingen van het obser vatorium van Bendani, in Italië, een groot gat zit in de zon. Het is zo enorm, dat er verschil lende planeten van de afmeting van de aarde, in kunnen. Men kan het waarnemen, (met zon nebril!) en wel tot 4 Juni. Mogelijk zit hier de verklaring van het weinige zonlicht, dat wij de laatste dagen ken nen Olifant won Twintig studenten van de Universiteit in Dur ham. in Engeland, had den op papier uitgere kend, dat zij samen een partijtje touwtrekken tegen een olifant zou den kunnen winnen. Maar studenten rekenen wel eens meer verkeerd. Nauwelijks was de wed strijd begonnen, of de dikhuid „wandelde" met het touw plus het twin tigtal wee. Het beest kwam eerst dertig me ter verder tot stilstand. Heer in het verkeer Dit gebeurde natuur lijk in Amerika. Meneer Charles Spannes werd in Butler, in Philadel phia, aangehouden, we gens te snel rijden. Hij was hogelijk veront waardigd. Ik rijd al twintig jaar, zei hij en ik ben nog nooit aan gehouden. Toen vroeg de politieman: Mag ik uw rijbewijs even zien? En daarop verklaarde meneer Spannes, dat hij nog nooit de moeite ge daan had, om er een te krijgen.... Kroningsbier Een Engelse bierbrou werij zal een speciaal soort bier vervaardigen ter gelegenheid van de kroning van koningin Elisabeth van Engeland, in de zomer van het vpl- gend jaar. Het is niet de bedoeling dat het bier nu al zal „uitko men". Dan zou het trou wens tegen de tijd, dat het nodig was, ver schaald zijn. Het brouw sel, zo beweert men, is driemaal zo duur en driemaal zo sterk als het tegenwoordige. Er ziin mensen die het al willen proeven, maar dat gaat niet door. Men wil „voortijdige vierin gen" voorkomen en dus zal het nieuwe vocht pas een week vóór het Kroningsfeest verkrijg baar zijn.... Wat je een grap noemt In de stad Hutchin son, in Kansas, hebben de winkeliers vorige week een dag niet gratis verkocht, maar gedu rende een half uur te gen prijzen van 1902, vijftig jaar geleden dus. Tóen kostte een knap herencostuum 15 dol lar. nu ongeveer 50. Dassen, die toen 35 ct kostten, moeten nu 6 dollar opbrengen. Het was een grapje, zegt de correspondent van A.P. die dit bericht de we reld instuurde. Een veel zeggend, een bijna lu guber grapje Wat willen ze? In Livorno kwam het tot vechtpartij tussen havenarbeiders. Er zijn er, die wel willen mee doen met het lossen van Amerikaans oorlogsma teriaal. anderen die dit vertikken. Toen de communisten werden uitgesloten van 't werk, had je de poppen aan het dansen. Wat willen ze nu eigenlijk, vroeg de minister van Defen sie terecht.- Eerst wil len ze niet, dat er ma teriaal van de Ameri kanen komt en nu willen ze wel van dat materiaal lossen. Hoe dat zit? Wel. heel een voudig, excellentie, dat lossen voor de Ameri kanen bleek viermaal zo veel te betalen. En een rode arbeider is ook maar een gewoon, mens KRUISWOORD N 24 Horizontaal: 1. hevig ongeval 4. geneesheer 9. knaagdier 11. keukengerei 12. familielid 14. de oudere 15. soort onderwijs 16. zangnoot 17. plant 19. maandstand 20. bijwoord 21. oppervl. maat 22. afsluiting 23. meisjesnaam 24. lidwoord 26. nagerecht 27. stofmaat 28. deel van de bijbel 2a. bevestiging 30. edelgas 31. daar 32. voegwoord (fr.) 33. techn. hogeschool 35. naaml. vennootschap (fr.) 36. vallei 39. lidwoord 41. pl. in Overijsel 42. verdriet Verticaal: 1. wanorde 2. titel 3. schrede 5. voorzetsel 6. jongensnaam 7. bekende motorraces 3. zuivelproduct 10. bewijs van verdriet 13. houding 15. stuk stof 18. nobel 21. vogel 24. deel van het jaar 25. strook grond langs de zee 26. ton 28. buitendijks land 29. kriebel 34. onderwereld 36. lengtemaat 37. waterhoogte 33. lidwoord (fr.) 40. windrichting (eng.) OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL No. 23: Horizontaal: 1. pi; 3. po; 5. teken: 9. or; 10. essen: 12. ga: 13. eikel; 16. peper; 19. re; 20. la; 21. al; 22. mr; 23. de: 24. am: 25. Ie; 26. as; 28. rk; 30. en; 32. arena; 33. irene: 35. sd: 37. tonen; 40. me: 41. tabak; 42. et; 43. ol. Verticaal: 1. poker; 2. ir; 3. pekel; 4. os; 5. te; 6. enkel: 7. eg; 8. na; 11. si; 14. ieder; 15. la; 16'. pa; 17. Emmen; 18. rr; 25. la; 26. Aneta; 27. sa; 28. ri; 29. krant; 31. ne vel; 34. in; 35. st; 36. da; 33. ok; 39. ee; 40. fno.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3