„KERMIS-FINISH" MET KEMP WINNAAR een onwaardig slot van de eerste etappe Flinke Nederlandse ploeg naar Olympisch festijn in Helsinki Willem I! heeft nu unieke kans l Ontvluchtingspoging van Wagtmans mislukte N.O.C. BE om kampioenschap van Nederland Sterke Adri Voorting won in de sprint van v. 't Hof Duindigt UITSLAGEN Nederlandse voetballers ook naar Olympische Spelen Stormvogels weer le klasser via zege op Volendam Cl (Sm fc* Ronde van Midden-Nederland 't Buitenland kwam er niet aan te pas Courses (Van onze speciale verslaggever) ETTEN-LEUR Het was op de grens van de gemeente Schie dam, dat de zo futloos lijkende Woutje Wagtmans zijn gTote kans zag. Bijkans 70 kilometer had de kleine Bredanaar, in wie een oningewijde in het moeilijke wielervak voor geen stuiver spierkracht zou vermoeden, een 70 kilometer dus had Wagt mans, die op de meest onverwachte ogenblikken kan explode ren als een tijdbom, naargeestige bilkken geworpen op de Duitser Valentijn Petry en de Limburger Maarten löres. Dit drie tal had na veel getrek en gezwoeg van een peloton, dat zich al sinds het vertrek uit Amsterdam geen moment verpozing had gegund, eindelijk de gelegenheid ontdekt weg te komen. Doch Wout Wagtmans had zich heel eerlijk gezegd wel een beter gezelschap gedroomd. Monter en fris draaide hij de pedalen tussen twee ploeteraars, die de grootste moeite hadden om recht tegen een bulderende wind in de kleine man, die al zo'n grote naam heeft in de wielerwereld, bij te blijven. Wagtmans moest coute que coute de Duitser kwijt, die hem alleen maar hinderde, terwijl hij van Joris ook niet bijster veel steun onder vond. En Woutje keek en keek, of de grote kans, waarop hij al zo lang loerde, niet zou opdoemen. En tenslotte was daar Schie dam, waar de Bredanaar de gelegenheid voor zich zag om zich van de twee lastposten te ontdoen. Er ligt op de grens ven stad- dër-lustige-dramken een prachtig rond verkeersplein, uitgerust met een bord waarop een witte pijl, welke het verkeer keurig om dat plein heen voert. De poLitiejeep vooron draaide orde- luk het vereiste rondje, en prompt, volgden heel braaf de Duitser en de Limburger. Niet echter Wout Wagtmans, die op deze winderige Junidag blijkbaar in een obstinate bui verkeerde en maling had aan alle ver.keers- reeels. Hij liet de witte pijl voor wat zij was en koerste snel bin nendoor, tot grote schrik var. Herr Petry en Limburgse Maar ten, die plotseling heel hun tac tiek in gruizels zagen vallen met een snelle sprint lag Wagtmans ineens honderd meter voor deze twee onf-ortuinl-ijken. Voor Joris was dat zo'n slag, -diat alle moed hem plotseling loodzwaar in da benen sloeg. Enkele minuten later behoorde de hele koene ontsnappingspoging voor de Limburger weer tot 't verleden. Nog niet echter voor de Duitser, die de tanden i,n de lip zette zo als dat heet. en een vertwijfelde jacht op de hobbelige Rotterdam se keien begon. En met een ver rassend succes, want Wout Wagt mans kon op een gegeven ogen blik niet sneller meer. Voor hem zag hi.i alleen maar dichte drom men mensen die hem toejuichten en hoera riepen omdat zij als eersten een vaderlander bespeur den. Hij had echter nie:t de sti mulans om zijn reserveknachten te voorschijn te toveren. Dat nu had wel de Duitser met de ro mantische naaim Valentijn Petry. Hii zag een renner voor zich en het rood-wit-hlauwe shirt van deze coureur werkte op hem als de r-o-de lap op de traditionele stier. De Duitser kwam dus weer aan het wiel van de Brabander, een nieuwe ramp voor Wagt mans. want deze inhaalnoging had de heer Petry voor minstens viif volle minuten buiten adem geslagen. Fr werden verhitte ge- snrekken tussen beide renners gevoerd. Telkens zag men de Duitser konnig het hoofd schud den: hij kon. al zou hii het zelf nog zo graag willen, de kon niet nemen. Aldus zwoegde Wagtmans verder met de Duitser min of meer als een brok lood aan zijn wiel. Zo ging het kilometers lang. In Dordrecht was er nog geen verandering. Over de Moerdijk- brua, op de eerste meter Bra bantse grond, was de situatie nog precies eender: Wagtmans en Petry aan de kop, het pe-le- ten op ruim drie minuten ach terstand, maar dat peleton zat toph om de drommel niet stil. De Belgische B-ploeg met de jonsrfe Edaar Sorgeloos als de rad draaier, probeerde al ettelijke malen een aanval te ontketenen. 7'in collega's in de A-ploeg be sloten ten lange leste dit pogen te gaan steunen. Dat betekende echter dat ook de Nederlandse nationale ploeg, waarin alle kop stukken onder het strenge oog van grootmeester Pellenaers aan 't opereren waren, in volle actie kwam. Of de Pel de wat dolle ontsnapping van Wagtmans goed keurde is een tweede. Was het de drieste Tarzan van Breenen geweest, de Pel zou hem onmid dellijk tot de orde hebben geroe pen. maar in Wagtmans meen de hii toch wel een uiterst ver standige renner te mogen zien. Goedbeschouwd heeft dat ver stand de Bredanaar op deze eer ste dag van de lustrum-ronde van Nederland een tikje in de steek gelaten, want die vlucht °p een dikke honderd kilometer voor die finish was, de orkaan achtige Zuid-Wester in aanmer king genoimen, eigenlijk waanzin. Maar goed, het was nu eenmaal gebeurd, en Pellenaers hoopte er het beste van. Peloton kwam bij Het peloton begon in te lopen. De twee vluchtelingen hadden het geluk dat de karavaan op doortocht doo-r Wagenberg ge remd werd door een gesloten overweg. Dat vermocht echter de jacht niet te stuiten. Tien kilo meter verder waren Woutje en zijn m-oegetnapte metgezel Valen tijn weer door het peloton op geslokt en toen begon de slot- race naar het dorp Ëtten. Het is inderdaad een race geworden, die deze eerste etappe van de ronde van Nederland een niet al te groots slot, zelfs een op zijn zachtst uitgedrukt mal- loterig besluit heeft gegeven. Over een prae-historische weg (gras en bosjes onkruid tussen schots en scheef liggende keien) werd koers gezet naar Etten. Dat was nog tot daar aan toe. Het zotte doemde echter op toen de karavaan over de finish stoof, want daarna begon 't eigenlijke spul pas. Ten gerieve van het publiek (laten we het zo maar betitelen) waren de heren orga nisatoren op de rampzalige idee gekomen aan de finish een cri terium te koppelen. De renners kregen de taak nog een stevige 30 kilo-mieter over het circuit te draaien. Nu is dat alles heel aardig, maar zoiets past juist niet b-ij een ro-nde, zo min als een kermis op een kerk hof. Hetgeen dus sterk uitge drukt wil zeggen, dat de organi satie er zich op mag beroemen, deze eerste etappe van de lustrum ronde met diat zonderlinge crite rium moedwillig te hebben ver moord-. Want wat heeft het voor zin de karavaan eerst 174 kilo meter te laten rijden over de weg om haa-r terisl-otte in een wi-efer-kermis» te dompelen? Dat haalt meteen alle waarde uit een, etappe. Een klein kind kan dat op zijn vingers uitrekenen. Dat de Luxemburger Willie Kemp tenslotte tien centimeters voor Gerrit Voorting als over winnaar na dat dolle draaien over de eindstreep ging mag in feite geen naam hebben. Hij werd met bloemen gehuldigd als de eerste etappe winnaar. Maar heel nuchter vragen wij ons af of deze zege ook zo zou zijn ge weest als de organisatie zich niet aan het vreemde Ettense expe riment had gewaagd. Ten koste dan van de vele aantrekkelijke duiten, dat laatste was natuur lijk echter belangrijker. Buiten de Ettense wielerker- inis heeft deze eerste etappe echter een fleurige strijd te zien gegeven. Vrijwel onmiddellijk al nadat de 42 man sterke kara vaan uit Amsterdam was ver trokken. De kopstukken, Van Est, Faamh-of, Van Breenen, Voorting, Dekkers en Wagtmans, verend in de nationale ploeg, rukten aan het peloton dat het -een lieve -lust was. Het waarom was ons echter niet duidelijk. Ook Pellenaers niet, die zijn dis cipelen echter hun gang maar liet gaan. In Haarlem demar reerde Voorting en even lat-er verrichtte Eaanhof het zelfde kunststuk. Dat alles werd- door het peloton nog niet au serieux gen-omen. Telkens w-erden de vluchtelingen dan o-o-k weer bij -die kraag gegrepen. Serieuzer was de vlucht van Tarzan van Breenen, Harm Smits, Van El- deren en de Bel-g Willem Hen- drickx even voor Noordwijk. In de schaduw van Katwijk had dit viertal reeds een voor sprong van 49 seconden, maar d-e zuidwester plus het opstui vende duinzand verstikte deze ontvluchting tenslotte en op 'weg naar Wassenaar zat alles weer broederlijk vereend. Rusten werd er echter niet geblazen, wan-t -op d-e grens va-n Wassenaar maakten Wagtmans, Valentijn Petry en Jöris zich 1-os. Met een g-emiddel-de van tegen de veertig kilo-meter reed dit klaverblad in de richting van Den Haag. Zo zagen de toeristen hen op de weelderige boulevard in Sche- veningen. Zo zag oo-k het Westlia-nd hen, totdat tenslotte de vlucht eindelijk v-er in Brabant werd gestopt. Van de finish tenslotte: va-n de Nederlandse nationale plo-e-g was -alleen Voorting onder -d-e eerste tien en Henk Eaanhof maakte een lelijke sma-k, waardoor hii rijkelijk zwaar aan het hoofd werd' gewond. Het officiële klassement van de eerste etappe AmsterdamEtte" (206 km luidt: 1 Kemp (Int. ploeg) 5 uur 46 min. 17; 2 Voorting (Nederland Nationaal) 5.46.47; 3 Sorgeloos (Belg. B) 5.47.17: 4 Van Dormael (Belg. A) z.t.; 5 Dekkers (Ned. Nat.) 5.47.35; 6. Bogaerts (Belg. A) z.t.: 7 Gielen (Belg. A) z.t.; 8 Sieffert (Duitsland) z.t.; Hoer- mann (Int. ploeg) 5.48.44; 10 Van Breenen (Ned. Nat.) z.t.: 11 De Hoog (Ned. A) z.t.: 12 Schaecken (Belg. A) z.t.; 13 Van Est (Ned. Nat.) z.t.; 14 Exaeauo Wagtmans (Ned. Nat.); Janssen (Ned. A); Schoenmakers (Ned. B); Roks (Ned. B); Suykerbuvk (Ned. B); Desmedt (Big. B); Van Kerkho ven (Bel. B): Petry (Duitsl.) allen 5. uur 48 min. 44. Om precies twaalf uur is het startschot gelost in de Ronde van Nederland, Tweede Pinksterdag. Hier is de karavaan hezig met de eerste meters. Op de Dam heeft het startschot geklonken. VOETBAL. Om het kampioenschap van Nederland. HaarlemAjax 20 Willem IIHermes DVS 31 Promotie Tweede Klasse. StormvogelsVolendam 30 (Stormvogels promoveert) WH '16Sp. cl. Emma 32 HeraclesPEC 64 Eerste Klasse C. Bleij erheideN1A-C 3—1 OOST. Promotie Derde Klasse. GFC-Oldenzaal 03 WEIST. Promotie Vierde Klasse. Purmersteijn—Schagen 31 Vierde Klass-e C. (Beslissingswedstrijd) EnergiaTDW 11 KORFBAL. Oin het kampioenschap van Nederland. Wester kwartderAKC Het Zuiden—VKC 10—5 10—4 (Van onze speciale verslaggever) Nederland zal bij de Olympische Spelen, die op 19 Juni in Helsinki aanvangen, door twaalf takken van sport worden ver tegenwoordigd: athletiek, boksen, gymnastiek, hockey, kano, gewichtheffen, roeien, ruitersport, voetbal, wielrennen, zeilen en zwemmen. De uitstekende wedstrijd, welke een Nederlandse voetbalploeg op de Olympische Dag te Amsterdam tegen een Oostenrijks B-team heeft geleverd, was voor het Nederlands Olympisch Comité aanleiding om alle bezwaren, welke er waren tegen de deelname aan het Olympische voetbaltournooi opzij te zetten. Daarbij werd tevens in het geding gebracht, dat het voetbal in ons land dermate populair is, dat het beslist een teleurstelling zou zijn geweest, indien men bij het voetbaltour nooi verstek zou laten gaan. Bovendien heeft de Kon. Ned. Voetbalbond zoveel gedaan om de uitzending van verschillende athleten financieel mogelijk te maken, dat men moeilijk afwij zend kon staan tegenover het verzoek van deze bond een elftal plus reserves naar de Finse hoofdstad te sturen. Ofschoon er nog geen namen bekend zijn, kan wel worden aangenomen, dat onder de 17 spelers, die voor de Olympische trip zullen worden uitverkoren zeker Jan van Roessel, Bennaars, Clavan, v.d. Kuil. Piet Kraak, Alberts, Odenthal, Terlouw, Bies- brouck, Lenstra, Wiertz, Land man, Hendriks en mogelijk van Melis gevonden zullen worden. Uit deze spelers kan inderdaad een behoorlijk team worden ge formeerd, dat, indien het onze. spelers wil meezitten, stellig een goed figuur kan slaan in Finland. Op enkele nummers bij de ver schillende takken van sport is het uitkomen van athleten nog onzeker. De reden schuilt van zelfsprekend in de benodigde fi nanciën. De Olympische trip van elke athleet kost ongeveer dertien honderd gulden. Met het momen teel beschikbare bedrag van rond twee honderd duizend gulden kan er een ploeg van 154 man worden uitgestuurd. Om echter op alle nummers-, waarop is inge schreven, zo compleet mogelijk te verschijnen, zal er in de kas van het NOC nog een vijf en dertig duizend gulden moeten vloeien, Op allerlei manieren probeert men dat voor elkaar te krijgen, want het NOC voelt wel degelijk aan, dat het bijzonder jammer zou zijn als een athleet, die zeker tot een goede prestatie in staat is, thuis zou moeten blijven, wegens gebrek aan geld. Aan honderden mensen, die met 'n postwisseltje of 'n cheque de Olympische reis van de keur van de Nederlandse Voor de derde maal raak voor Willem II en dat betekende de zege in de strijd tegen Hermes D.V.S. Jan v. Roessel, in 't midden, had de bal listig terug- gekopt. De Jong schoot prompt raak. athleten hebben willen steunen, spreekt het NOC zijn grote er kentelijkheid uit. Dat er te veel geld aan officials zal worden uitgegeven ('n klacht welke nogal eens wordt gehoord) moet het NOC sterk tegenspre ken. In het verleden is dat wel eens zo geweest, ditmaal zal het gezelschap officials hoogstens 20 a 25 procent van het aantal ath leten bedragen (tot ongerief ove rigens van verschillende bonden, die dit percentage veel te laag vinden). De hockeyploeg zal bestaan uit vijftien man, vrijwel het team, dat onlangs tegen Engeland heeft gespeeld, plus vier reserves. Bij het zwemmen zijn er enkele num mers, de honderd meter vrije slag en de honderd meter rugslag, welke een volledige Nederlandse affaire op de spelen kunnen zijn. Ofschoon het waterpoloteam mis schien niet meer zo sterk is als een jaar geleden, wordt toch ge meend, dat de Nederlandse ploeg nog altijd een grote kans heeft op een gouden medaille. Er gaan twee gewichtheffers en ofschoon de namen nog. niet officiëel zijn kan wel worden aangenomen, dat Bram Charite zich met de sterk ste mannen ter wereld in Helsinki zal kunnen meten. Bij het roeien staat nog niet vast met welke ploegen er naar Finland zal wor den gegaan. Z. zijn er nog meer vraagtekens, zoals bij de ruiter sport, waarvan men nog niet weet of er zal worden deelgeno men aan de samengestelde wed strijd of het zware springconcours of beide nummers. Dat alles zal afhangen van de prestaties, welke de diverse candidaten in de ko mende weken zullen verrichten. Overigens is het goed hierbij op te merken, dat de KNVB de hip pische sportbond en de zeilbond uit eigen kas de kosten van hun Olympische deelnemers zullen betalen. Tijdens de spelen zal, naar wij tot slot vernamen, het Nederlandse Olympische Comité worden vertegenwoordigd door de praeses, Dr J. Linthorst Ho- man, de secretaris Mr J. N. van den Houten en het bestuurslid de heer Slingenberg. INTERNATIONAAL VOETBAL IN KOMENDE SEIZOEN Het internationaal voetbal- programma ziet er voor het seizoen 1952-'53 als volgt uit; 21 September 1952: Kopen hagen: DenemarkenNe derland. 19 October 1952: Antwerpen: BelgiëNederland. 15 November 1952: in een nog nader te bepalen plaats In Engeland: Engeland Nederland (amateurs). 22 Maart 1953: Amsterdam: NederlandZwitserland. 19 April 1953: Amsterdam: NederlandBelgië. 19 April 1953: Antwerpen: België BNederland B. Ziezo, we weten nu waar het kampioenschap van Nederland naar alle waarschijnlijkheid te recht zal komen. Willem H heeft in Tilburg met 31 van HDVS ge wonnen en de manier waarop dit geschiedde, doet het vermoeden rijzen, diat Schiedam niet zo terug zal kunnen vechten, dat de Til- burgenaren nog zullen zijn in te halen. Verder is 't lot van Volen dam beslist. Stormvogels won overtuigd met 30 en andermaal moest dus Volendam de poort naar de" eerste klas voor zijn neus zien toeslaan. Het kampioenschap van Nederland. Ajax is defiixiti-ef van de kaart. Haarlem bleef ook over de Am sterdammers to-aas en wel m-et 20 Het schjjnt toch wel waar te zijn, dat de Amsterdammers kampioen zijn geworden in de lichtste afde ling. Neen, dan Willem II. Een glorieuze zege op Hermes bracht de volgelingen van Mommers op de eerste plaats met twee punten voorsprong op de Schiedammers, die nu maar trachten moeten die achterstand in te lopen. Willem II 3 3 0 0 6 11—5 HDVS 3 2 0 14 5—5 Haarlem 3 1-0 2 2 55 Ajax 3 0 0 3 0 39 Willem II heeft tegen Hermes overduidelijk getoond wie de sterkste van de twee nog onge slagen ploegen was. Vrijwel de gehele tweede helft waren de Tilburgers veruit in de meerder heid. Zo groot was zelfs het over wicht, dat het tenslotte een spel letje van kat en muis werd. Voor de rust waren de partijen nog wel aan elkaar gewaagd. Maar toen had Hermes dan ook de stevige wind mee. Het ver schil openbaarde zich toen echter reeds in de kwaliteit van het aanvalsspel. Dat kwam tot uit drukking door een voltreffer van de Jong. In de tweede helft ging het dus voor de Tilburgers van een leien dakje. Van Roessel, zelf zwaar bewaakt, zocht het daarom meer in het uitdelen van passes. Toch was het niet uit een van deze kansen, dat Beckx voor een 20 voorsprong zorgde. Even later echter wel. Via het hoofd van Jan van Roessel kwam de bal bij de Jong: 3—0. Eerst daar na schakelde Willem II enige tempi terug en toen kreeg Her mes, via Lex Janse, de tegen- goal. Toch verloor Ajax Ajax verloor van Haarlem en dat ondanks het feit, dat de Am sterdammers op Boskamp na weer volledig waren. Bei-de ploegen hadden echter zoveel last van de win-d, dat de aanvalslinies vrij ongevaarlijk waren. Bovendien vertoonde Haarlem nog beter veldspel. Daardoor, en door het uitstekende verdedigen van Oden thal en vooral Kuys, was de zege voor de roodbroeken verdiend. Vooral in de eerste helft was het een vrij futloze vertoning. Ajax had een lichte vel-dmeerder- heid, maar het spel van zo laag gehalte, dat dit niets opleverde. De verrassende aanvallen van Haarlem, ondanks de afwezigheid van Roozen, waren dan ook veel gevaarlijker. Desondanks werd er voor de rust niet gedoelpunt. In de tweede helft was Haarlem sterker. Eerst na een half uur kwam het eerste doelpunt, ge scoord door van Osch. Drie mi nuten later zorgde Groeneveld voor een 2—0 eindstand. Promotie le klas. In een uitverkocht huis heeft Stormvogels met Volendam afge rekend. De Volendammers waren niet in staat hun zenuwen de baas te blijven en gingen kans loos ten onder in een sportieve wedstrijd. Stormvogels 4 3 1 0 7 13—7 Volendam 4 12 14 7—8 E1BOH 4 0 13 1 10—15 In Almelo won Heracles ook zijn laatste wedstrijd, die overi gens van geen belang meer was. De cijfers 54 wijzen toch nog op felle tegenstand van PEC, dat zeker zijn uiterste best heeft ge daan de nieuwe eerste klasser op waardige wijze partij te geven. Heracles 4 4 0 0 8 17—7 PEC 4 112 3 11—13 Hoogezand 4 0 13 1 715 In het Zuiden keerde onver wachts de spanning terug. WH benutte zijn laatste kans en klop te Spel. Eira-ma met 32. In Tiel, waa-r TEC op vinketouw zat, zal men wel gegnuifd hebben bij het vernemen van die uitslag. Toch zullen de Tielenaren nu ernstig rekening moeten houden met de felle tegenstand van WH. TEC 2 1-1 0 3 4—3 Spel. Emma 2 1113 55 WH 3 1 0 2 2 4—5 ÊSist f Het lijkt wel of dat ene (Haarlemse of Amsterdamse) been er persé af moet. Fel is er om de bal gestreden, onder het wakend oog van Joop Odenthal. Dat er echter niets onge oorloofds gebeurde bewees Klaas Schipper, die de fluit ten minste rustig in de hand hield. (Van onze speciale verslaggever) Hard en meedogenloos is de strijd geweest in de vijfde ronde van Midden-Nederland. Hard, omdat de renners het behalve tegen elkander ook hadden op te nemen tegen de felle wind en tegen Pluvius, die af en toe met milde hand zijn zegen gaf. Meedogenloos, omdat de pedaalridders uit hun benen geperst hebben, wat er in zat. Er is geen moment sprake geweest van rustig treinlopen, zoals gebruikelijk werd ook deze keer tussen Hilversum, toen de helft van de ruim tweehonderd kilo meter onder de pedalen waren weggedrukt, en Loenersloot het grote peloton in mootjes gesneden, waarna op het zwaarste gedeelte van het traject tussen Wilnïs en Woerden de grote strijd ontbrandde. En toen ging het zo ongenadig felr dat alleen de sterksten van de tweehonderdvijftig deelnemers zich konden handhaven. Zeven renners, onder wie Adri Voorting, Wim Snijders, Daan de Groot en Arend van 't Hof liepen van de overige veertien koplopers weg. Die veertien gaven zich echter niet gewonnen. Integendeel, in voorbeeldige samenwerking kre gen zij ongeveer dertig kilometer voor de finish weer aansluiting. In straf tempo ging het toen via Wijk bij Duurstede, Cothen, Werkhoven, O-dijk en Bunnik weer op het Utrechtse stadion af. Enkele renners konden 't tempo niet meer volgen en moesten los sen. Toen er nog ongeveer tien kilometer te rijden was, had de Hagenaar Kooijman, die goed in de groep zat, pech met zijn kar retje, hetgeen betekende, dat zijn rol was uitgespeeld. Maar als ge luk bij een ongeluk was er een lieflijke jongedame, die zich over hem ontfermde, d.w.z. zij had zo met de jongeman te doen, dat zij hem haar gloednieuwe tourfiets afstond. Onder don-derend gejuich kwam de Hagenaar later met dat vehikel het cement opstuiven. Onder Bunnik trachtte de Belg Ceulemans alleen weg te komen. Dit lukte hem echter niet. Zo arriveerde een kleine groep voor de marathonspoort. Op de baan, waar nog een halve ronde gere den moest worden, maakten van 't Hof, Snijders en Voorting zich los. Even voor het ingaan van de laatste bocht sprong Voorting royaal over van 't Hof heen en legde daarmee beslag op de eerste plaats. Dezelfde tijd werd afge drukt voor van 't Hof en Snij ders. Daan de Groot won de sprint voor de Belg Ceulemans, Piet Peters en A. Rijn-ders. Ook deze ronde, waarvoor de sterkste amateurs uit binnen- en buitenland uitkwamen, was een groot succes. Niet in het minst voor Voorting, die zoals men zich wel zal herinneren vorige week de Ronde van het IJselmeer op zijn naam bracht. De uitslag luidt: 1. Adri Voor ting, Haarlem, 5 uur 32 min. 30 sec.; 2. Arend van 't Hof, Haar lem, z.t.; 3. Wim Snijders, Half weg, z.t.; 4. Daan de Groot, Am sterdam, z.t.; 5. Ceulemans, Bel gië, z..t; 6. Piet Peters, Haarlem, z.t.; 7. Rijnders, Amsterdam, z.t.; 8. van Gompel, België, 5.33.00; 9. van Roon, Haarlem, z.t.; 10. Jansen, Amsterdam, z.t.; 11. Zie- leman, Amsterdam, z.t.; 12. Piet Haan, Mechelen (Limburg) 5.35.30 13. Smit, Amsterdam, z.t.; 14. Ver- helst (Axel), 5.41.25; 15. Wolfs, Vlijmen, z.t.; 16. Koeman, Krom menie, z.t.; 17. Pauw, Utrecht, z.t.; 18. de Ruiter, Beverwijk, z.t.; 19. van der Heuvel, Hengelo, z.t.; 20. Mehagneul, Amsterdam, z.t. De uitslagen van de op Zondag te Duindigt gehouden draverijen luiden: Gladiateurprijs: 1. Queen Bess (J. Han) 3.00.8, km tijd. 1.34.2; 2. Query Hanover; 3. Qui Hollan- dia; Tot.: w. 1.60, pd. 1.30, 1.90, 3.70, cov. 3.10. Chantillyprijs: 1. Oiseau (W. Brouwer) 3.08 1.28.7; 2. Larrikin; 3. Moquette de la Maire B; Tot. w 3.80, pi 1.20, 1.40, 1.30, gek. 4.30 1 Our Dream 3.12.8 1.30.1; Spencer; Tot.: Longchampprijs: (J. Roodenburg) 2 Omessa; 3 Olga w 3.20, pi 1.50, 12.20, 9.5Ó, gek. 15.10, cov. 41.50. Auteuilprijs: 1 Keesje Axkit (J. M. v.d. Berg) 3.45.8 1.28.9; 2 Prinses Zora; 3 Omar Spencer; Tot.: w 4,pd 2.10, 2.10, cov. 4.50, gek. 14, Vincennesprijs: 1 Junoschka (H. C. Ten Hagen) 2.54.5 1.25.6; 2 My Darling; 3 Volante III; Tot.: w 8.30, pd 4.30, 3.10, gek. 32.70, cov. 5.10.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3