Thunderjet stortte neer bij Den Helder op een Engels marinevaartuig De piloot en vijftien opvarenden vonden de dood in de golven Rustige nacht ondanks tekenen van grote militaire activiteit Het regent PROTESTEN tegen Rhee's autoritair optreden Brandend toestel zette scheepje in vuur en vlam DAGBLAD VOOR ALKMAAR \3 Buiten God is't nergens 167.000 auto's in Nederland Russen laten patrouille toe Franse staking mislukt KOPER! LUK ZELF DAG ALLES S! rookjesland OMGEVING Communistisch échec in Frankrijk Compensatie regeling bakkersbedrijf Eisenhower strijdt tegen Democraten Procureur-generaal voorgelicht 77-jarige Italiaan wordt priester JÜ Aanklacht tegen inwoners van Venlo Eerste verrassing der manoeuvres Landbouw en premie DE CRISIS IN ZUID-KOREA Beleid inmiddels gematigd Rotterdammer in Rome bestolen sngde Choc. gram TP w rdags Flikken gram «3 Repen puur per stuk I w se Drups maken 150 gr. jCZ) ise Koeken «is55 ss vanaf 89 ct TA-KOFFIE I bijzonders >0 gram 250 ct 233 ven f8.FRANCO ^straat 60, teL 4217. idschap orderkwartier a van Noordhollands openbare kennis, dat i het reglement van ;ot de volgende vast- ;tarie van het Hoog- !ennemerstraatweg 13, zage ligt op de uren, het publiek is open- kunnen onder over- ;stukken binnen twee van het aanslagbiljet. Hoogheemraden wor- en Hoogheemraden voorzitter KAMP secretaris A. DU BOIS uw aardbeien en bessen, door ze te beschermen met eemons linnetten In diverse maten verkrijgbaar uit grote voorraad. Telefoon 288 WIERINGERWAARD de kans om gratis van een prima of levenslang ge- L, A-CASSETTE of tikelen waarin wij g 44.50 47.25 52.80 g 72.20 90.60 103.50 85.— 99.50 garantie 39.50 ik 13.50 maten en prijzen m. 17 Juni is dus x datum is in verze- :otaris gedeponeerd houdcentrale 1901 ALKMAAR iiiiiiimmiHHiiiiiilS je houden", siste de smeerde bliksem je anders gaat mijn jk jammer zijn...." ie de kleine Asmar, 'an de revolver, die vallen. „Kijk eens, nu ook zo'n stukkie eens en voor altijd ïooie muur daar, die regen de muur met l", knarsetandde de En nu schijnt toch eens hoe zielig de muur van het nen? iiiiiiiiiiimiiiimiiuS Nieuw Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank. Noordhollands Daqblad veilig. (Vondel) HET EEIT NHD VAN HEDEN Pag. 1 Donderdag 5 Juni 1952 46e Jaargang No. 12492 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 Ujnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Gedempte Gracht 39, tel. 459 K 2240 (Van onze verslaggever) DEN HELDER, 5 Juni. Een ernstige ramp heeft vanmor gen in alle vroegte een droeve schaduw geworpen op de mili taire oefeningen, die in de kop van Noord-Holland gaande zijn. Om kwart over zes maakte op enkele kilometers uit de kust in het Marsdiep voor Texel een formatie van twee Thunder- jets een duikvlucht op een daar patrouillerende Engelse motor- gun-boot, de H.M.M'.L. 2582. De eerste van het tweetal, vermoedelijk Nederlandse toestellen, scheerde rakelings over het scheepje heen, de tweede raakte het, met rampzalige gevolgen. Het vliegtuig vloog onmiddel lijk in brand en brandende ben zine golfde het grotendeels hou ten scheepje binnen, dat ook on middellijk vlam vatte. Binnen en kele ogenblikken hadden de vlammen zich ook aan de olie voorraad van het schip medege deeld en in de kokende vuurzee gingen beide wrakken ten onder. Enkele vissers, die van de dijk af de ramp zich hadden zien af spelen, begaven zich onmiddel lijk met vletjes in zee. In de mening, dat het hier een oefening betrof, waarbij een vliegtuig een onbemande bak in brand zou hebben gestoken, keerden enkele vletjes op een teken van de wal later terug, maar de HD 31 met de gebroeders Kees en Freek Pronk en Jan Tuithof aan boord, voer door. In de nabijheid van de op de golven drijvende bran dende olie, waaruit metershoge steekvlammen opstegen, vonden zij in een reddingsboei van het Engelse schip een met brand wonden overdekte matroos die door de eb-stroom reeds ver was afgedreven. Vermoedelijk is dit slacht offer, dat zo spoedig mogelijk naar een van de Helderse zie kenhuizen werd overgebracht, de enige overlevende van deze ramp, die behalve aan de straal jagerpiloot het leven heeft ge kost aan de rest van de vermoe delijk 15 koppen tellende beman ning van de Engelse motorgun- boot. BINNENKORT BESLISSING 's GRAVENHAGE Het lid van de Tweede Kamer, de heer F. H- van de Wetering (C.H.) heeft in verband met de Ioonswijziging in het bakkersbedrijf, waarvoor 'n compensatieregeling nodig zou zijn, aan minister Mansholt een telegram gezonden waarin hij aan dringt op een beslissing in deze aangelegenheid vóór Zaterdag. Naar aanleiding van dit tele gram werd medegedeeld, dat niet meer deze week, doch binnenkort de beslissing van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening over deze compensa tieregeling tegemoet kan worden gezien. Spoedig voeren van Nieuwe- diep ook Nederlandse, Ameri kaanse en Engelse sleep- en hulpschepen en andere motor- gunboten uit, evenals de redding boot „Prins Hendrik" om de omgeving naar andere» slacht offers af te zoeken. Op de plaats van de ramp waar op dat ogen blik ongeveer 4 meter water stond, bleef de olie nog tot half acht branden. Toen dekte de zee zich over het ernstigste on geluk dat Marine en Luchtmacht sedert lang heeft getroffen. Met het waterkanon van de „Orkaan" werd nog getracht de brand op de golven te blussen, wat niet gelukte. De Thunderjet was inderdaad van Nederlandse nationaliteit. Nader vernemen wij, dat er, voor zover bekend, thans twee overlevenden van het Engelse vaartuig zijn. De bemanning van de motor reddingboot „Prins Hendrik' vond het totaal verminkte li chaam van een tot op heden nog niet geïdentificeerd bemannings lid van hetzij de Thunderjet of het Engelse schip bij de zand bank „De Ruisende Bol". Schip per Bot heeft de omgeving van de plaats waar het ongeluk ge beurde afgezocht, maar heeft geen enkel levensteken kunnen MINDER DAN ELDERS 's-GRAVENHAGE. Volgens berekeningen van de K.N.A.C. bedroeg het aantal motorrijtuigen in Nederland op 1 Juni 1952 167.000 (157.002) personenauto's, 6200 (6160) bussen, 86.000 (77.550) vrachtauto's, 5400 (5021) trek- voertuigen, 3600 (3514) speciale voertuigen, 115.000 (112.577) mo torrijwielen (inclusief motordrie wielers) en 200.000 (147.986) bromfietsen. De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de door het C.B.S. verstrekte gegevens per 1 Aug. 1951. Wat de dichtheid van perso nenauto's in West-Europa betreft, komt Nederland vrijwel achter aan met 1 personenauto op de 60 inwoners, tegen b.v. Luxemburg 1 op 20, Engeland 1 op 21, Frank rijk en Zweden 1 op 26, België en Zwitserland 1 op 31, Dene marken 1 op 35, Ierland 1 op 39 en Noorwegen 1 op 49. waarnemen. De „Prins Hendrik" keerde daarop met de vlag half stok naar Den Helder terug. De reddingboot zal niet meer uitva ren. De marine heeft laten we ten, dat zij het reddingswerk geheel zal overnemen. Laatstelijk heeft de reddings boot „Prins Hendrik" tussen de wrakstukken het verminkte stoffelijk overschot van een 2e matroos geborgen. Vanmorgen is de duikersploeg van de mijnopruimingsdienst uit, gevaren om verdere bergiogs- poigingen in het werk te stellen. Ten teken van medeleven is op alle Marineschepen voor de wal cle Engelse en Nederlandse vlag half stok -gehesen. ABILENE Generaal Dwight Eisenhower heeft gisteren de po litieke strijd aangebonden tegen de democraten met de verklaring: „Zij hebben te lang het heft in handen gehad". Generaal Eisenhower kwam naar Abilene om zijn eerste po litieke toespraak te houden, als eventueel Republikeins candidaat voor het Amerikaanse president schap. GIJZELING VAN HOMMERSON ZAANDAM. Nadat twee Zaanse journalisten in een on derhoud met de minister de zaak- Hommerson hadden besproken, heeft thans ook de procureur- generaal te Amsterdam, mr. A. A. L. F. van Dullemen de wens te kennen gegeven door deze journalisten te worden voorge licht. Dit onderhoud met de procu reur-generaal heeft inmiddels in het paleis van justitie plaats ge vonden, behalve Tiet probleem van het verschoningsrecht, zijn ook andere moeilijke zijden van deze zaak besproken. Het Seniorenconvent der jour nalisten heeft het volgende tele gram aan Hommerson gezonden: „Namens het Seniorenconvent in de journalistiek, waarbij een aantal collega's is aangesloten met ieder tientallen jaren, enke len zelfs met meer dan een hal ve eeuw dienst in ons mooie vak, brengen wij u hulde voor uw standvastig handhaven van de erecode der journalisten. Wie onzer zijn nieuwsbronnen aanwijst, heeft onder de colle ga's afgedaan. Diep respect betuigen wij dan ook voor uw manmoedig optre den. Wij hopen u spoedig in ons midden mondeling van onze gro te waardering te kunnen getui gen." NA VEERTIG JAAR POLITIEK (Van onze correspondent). ROME Te Trento in Noord- Italië zal over enige weken een 77-jarige ex-politicus tot priester worden gewijd. Zijn drie kinderen zullen deze zeldzame plechtigheid bijwonen en ook minister-presi dent Alcide de Gasperi komt naar het Noorden om getuige te zijn van de wijding. De bejaarde Neomist. Bonfilio Paolazzip, is n.l. een intiem vriend van de premier, met wie hij meer dan veertig jaar in de Katholie ke politiek heeft samengewerkt. NEDERLANDSE BISSCHOP OVERLEDEN MANILLA. Mgr. Constance Jurgens, de Nederlandse bisschop van Tuguegarao, is op 72-jarige leeftijd in de voorstad Quezon overleden. Mgr. Jurgens, die uit Oss af komstig is, vestigde 45 jaar ge leden de eerste katholieke mis sie-statie in de bergprovincie Bontoc, waar hij de steun wist te winnen van de koppensnellen de inboorlingen. AMERIKAANSE POLITIEMAN BESCHOTEN BERLIJN. De Russen heb ben gisteren na tien dagen voor het eerst weer een geallieerde militaire patrouille op de ver keersweg van West-Duitsland naar Berlijn toegelaten. Een Amerikaanse militaire politieman is gisteren in de bui tenwijken van Berlijn door een grenswacht van de Oost-Duitse politie beschoten De Amerikaan liep schotwonden op. Mr. Cals reikt prijs filmfestival voor Nederland uit 's-GRAVENHAGE. Gister middag heeft mr. J. M. L. Th. Cals de prijs uitgereikt, die Ne derland op het filmfestival te Cannes heeft gewonnen. De jury had de film van van der Horst bekroond met de „Grand Prix". i Bij zijn bezoek aan New Delhi heeft drMohammed Natsir, ex-minister-president van Indonesië, in het parlementsge bouw het woord gericht tot het parlement. VANWEGE GETUIGEN VAN JEHOVA AMSTERDAM Het Genoot schap „De Wachttoren" heeft bij monde van de heer W. C. Reijn- tjes, die op een bijeenkomst der getuigen van Jehova op eerste Pinksterdag te Venlo als spreker optrad, een aanklacht bij de justi tie ingediend tegen 'n aantal per sonen wegens het verstoren van deze bijeenkomst met het verzoek deze personen strafrechtelijk te vervolgen. Bovendien is een verzoek tot vervolging in civiele procedure in gediend tegen de eigenaar van 'n hotel (hotel „Nationaal") te Ven lo weg.ens contractbreuk. Hij stel de zijn zaal niet beschikbaar. PARIJS. De Franse regering heeft gisteren medegedeeld, dat de communistische pogingen om een sit down-staking te organi seren, een volkomen mislukking zijn geworden. Gistermiddag was de toestand in het gehele land nog normaal. Premier Antoine Pinay had opdracht gegeven krachtige maatregelen te nemen om even tuele wanordelijkheden het hoofd te bieden. Duizenden ge helmde politieagenten en gen darmes. voorzien van traangas- bommen en maskers, hielden zich gereed om on te treden. Bijgevolg verrichtte de over grote meerderheid van de arbei ders gisteren normaal haar werk en leden de communisten hun ergste tegenslag ten westen van het IJzeren Gordijn sinds jaren. SIERLIJKE VLUCHT Onder de levende have van de Londense Dierentuin bevindt zich een zwaan, af komstig uit een van de Noordelijke landen van Europa. Na een kleine inspec tie van de vleugels geeft de hoofdoppas ser het prachtige dier zijn betrekkelijke vrij heid terug, waarvan het met een sierlijke zwenking bezit neemt. (Van onze verslaggevers) Het voorspel tot de oefening „Blue Bird" is ingezet. Zeven firefly's in formatie, straaljagesr en 'n laag vliegende Mitchell bommen werper vormden de actie in de lucht. Op de Waddenzee en op de open zee, voor de Noordhollandse kust, opereerden motor torpedoboten; tanks, carriers, jeeps en motoren raasden over de vlakke wegen en door de dorpen en steden. En langs de Friese kust scheepten de manschappen, de aanvallers, die als over- ra- morgen vroeg nog niet beant woord kon worden. de lampen. Hier moesten militai- Met de bewaking van de IJsel- meerkust hebben we beslist te doen gehad. Het is niet zo ple zierig een ganse nacht op wacht te staan of te patrouilleren en dan niet eens toe te komen aan de strijd waarop men zich heeft gespitst. De vijand liet verstek gaan. Slechts eenmaal schijnen enkele landingsvaartuigen de ■dijk te zpn Schellinkhouterd gena- winnaars uit de strijd zullen treden, zich in. En toch. wat hebben we er in onze omgeving nog weinig van gemerkt. Nadat we hadden vernomen dat Z. K. H. Prins Bernhard de landingstroepen m de haven van Harlingen had ge ïnspecteerd en de manschappen zich vervolgens hadden inge scheept, leek ons een grootse actie in de nanacht waarschijn lijk. Immers, wat in de Harlinger haven voor de invasie aan de Friese kust gereed lag, was niet onaanzienlijk. Gemotoriseerde Nederlandse landingsvaartuigjes, met een „moederschip" van liefst 2200 ton een Engelse torpedobootjaglr, amphibietanks, jeeps en een troe penmacht van Nederlandse, En gelse en Belgische militairen. Aan deze zijde was Den Helder in staat van verdediging ge bracht. de torpedobootjagers Banckert en Evertsen waren uit gevaren, Engelse en Amerikaanse motor-torpeaoboten hadden zich bij onze Marine-eenheiden ge voegd. Als de verwachte strijd zou ontbranden, konden we wat beleven! Maar wat is er vannacht ge beurd? Om 3 uur zijn kleine groepen op Texel en Vlieland aan wal gegaan, zo ook .nabij Oude Zeug, waar1 om 5 uur in de morgen contact met de verdedi gers werd verkregen. Over het optreden van Belgische parachu tisten in de Wieiingermeer deden slechts geruchten de ronde. Dat ze er waren werd door de verde digende strijdmacht voor waar1 aangenomen ofschoon verschil van mening bestond over de ma nier waarop zij zouden zijn inge zet. Sommigen beweerden dat zij omstreeks half een uit de vlieg tuigen warén gesprongen, maar anderen waren er van overtuigd dat ze in verband met de sterke wind niet uit het luchtruim hun weg naar de aarde hadden ge zocht, doch met vrachtauto's naar het operatie-terrein waren ge bracht! Weinig actie aan de kust Wii hebben vannacht geen spoor van parachutisten ontdekt. Eigenlijk is onze tocht door het gebied dat als centrum dei* ge vechthandelingen werd veronder steld, in zekere zin een teleur stelling geworden. Uren hebben we gereden, eerfet door de Wie- ringermeer, waar we slechts een maal door een wachtpost werden aangehouden. Overigens bemerkten we van „Blue Bird" in dit gebied niets anders dan enkele passerende militaire vrachtwagens. Reikhal zend keken we in Medemblik uit ren gelegerd zijn, veronderstelden we. Op de dijk van Medemblik naar Andijk bleken de patrouilles te hunkeren naar een karwei, heus wat belangrijker dan de in spectie van onze auto. Ze waren bepaald teleurgesteld toen ze geen spionnen ontdekten en wel moesten aannemen dat we met de meest eerzame bedoelingen op excursie waren. Ja, voorlopig was het rustig aan de kust. Een patrouilleboot van de Kon. Marine en een ver dedigingsvaartuig, behoefden het geschut nog niet te laten spreken. En de hengelaars in de vaarten achter de dijk konden ongestoord voortgaan met het lokken van de argeloze vissen. Maar wie weet, wat er nog te gebeuren staat. De dag is nog lang. En daarna komt een nieuwe nacht TE MEER AANLEIDING is er, zo schreven wij gisteren, om aan de gedachte van het Kamerlid Hooy inzake de regeling voor de compensatie voor het bedrijfs leven te voldoen, omdat ook de landbouw in het algemeen voor grote moeilijkheden staat. Reeds eerder was de vraag in landbouwkringen aan de orde ge komen, of de nieuwe Werkloos heidswet wel past in het agra risch bedrijf. De landbouw is een bedrijf met andere risico's dan het overige bedrijfsleven, hetgeen vooral klemt voor de losse ar beiders. Volgens de gegevens van „Boer en Tuinder", het weekblad van de grote K.N.B.T.B., heeft Neder land jaarlijks nog een 95.000 losse arbeiders nodig en dat zijn dan degenen, die tenminste 6 maan den in de land- en tuinbouw werkzaam zijn, doch niet op jaar contract werken. Zij die korter dan 156 dagen in de landbouw werken, leveren niet het dure risico op van 8 weken lang uit het wachtgeldfonds uitkeringen te ontvangen en zijn hier dus buiten beschouwing gelaten. Nu spraken wij geregeld, ook in ons artikel van gisteren, van een gemiddelde premie van twee procent, maar weet men wel, dat de gehele premie voor de land bouw op 9 procent komt, nl. een wachtgeldpremie van 7,6 procent en een werkloosheidspremie van 1,4 procent. Voor de vaste arbei ders ligt de zaak aan de zijde van de werkgevers en van de werk nemers minder scherp dan voor de losse. Men noemt iff deskundige krin gen de verzekering voor losse arbeiders in de landbouw dan ook minder geëigend en haar invoe ring zqu de aanneming van losse krachten belangrijk beïnvloeden. Men voert o.a. aan, dat de onder nemers een uitweg zullen kunnen zoeken in de richting van gewij zigde teelten, terwijl ook versnel ling van de mechanisatie het ge volg zou kunnen zijn. Men voelt nu toch wel, dat de tegemoetkoming van de regering van 1,2 pet., nu de werkgevers ook in de landbouw de loonsver hoging voor hun rekening moe ten nemen (als gevolg van de voor de werknemers voorgeschre ven compensatie) weinig bete kent! De landbouw brengt ook al on geveer 30 procent aan sociale las ten op voor de losse arbeiders. Nu komt daar nog in het geheel 9 pet. bij voor de wachtgeld- en werkloosheidspremie. Men vreest in de kringen van de landbouw terecht, dat hier een verminde ring van de werkgelegenheid voor deze losse arbeiders zal dreigen, die de nieuwe „sociale voorzie ning" zou doen werken als een boemerang. En dan spreken wij nog maar niet van de voortdurende aan drang van invloedrijke zijde, tot aan de hoogste toe, om terwille van de concurrentiemogelijkheid op de internationale markt e.d., terwille van de nog steeds stij gende noodzaak van toeneming van de export, ook op agrarisch terrein, in de landbouw „zo goed koop mogelijk te produceren". Deze overweging maakt dat de kostenverhogende werking van deze hoge premies een veel meer algemeen karakter krijgt, dan een kosten-technische kwestie voor de landbouw alleen. Zij maakt der halve het voorstel van 't Kamer lid Hooy, om althans voorshands tot een tijdelijke regeling te ko men, die het bedrijfsleven méér tegemoet komt, zéér urgent. POESAN Officieel is thans meegedeeld, dai president Rhee de nationale vergadering niet nu zal ontbinden. De staat van beleg blijft echter in Poesan en de drie Zuidoostelijke provincies van kracht. De Amerikaanse ambassadeur John Muccio is per vliegtuig naar Korea onderweg om persoonlijk het standpunt van president Truman te kunnen toelichten. De Amerikaanse ambassade heeft verder aan Rhee een nota van president Truman overhan digd, waarin de recente politieke ontwikkelingen in Poesan onrust barend worden genoemd. Volgens welingelichte zegslie den is het Britse en Amerikaanse standpunt inzake de Zuid-Ko- reaanse politieke crisis hetzelfde als dat van de commissie der V.N. voor Korea. Deze commissie heeft onlangs Rhee gevraagd de staat van beleg in Poesan op te heffen en de 12 gearresteerde parlementslede^ van de oppositie vrij te laten. naar enige aanduiding van een op til zijnde landing. Niets daar van. In een paar caié's brandden Australië heeft een boodschap aan de Zuid-Koreaanse president Syngman Rhee gestuurd, waarin bezorgdheid te kennen gegeven wordt over de recente» politieke gebeurtenissen in Zuid-Korea. De minister van buitenlandse zaken, Richard Casy, zei, dat in de bood schap de hoop uitgesproken wordt dat de democratische rechten spoedig in ere zullen worden her steld. Groot-Brittannië heeft gisteren ook bij president Syngman Rhee geprotesteerd tegen de recente politieke ontwikkelingen in deze tijdelijke Zuid-Koreaanse hoofd stad. Mr. Alec Adams, de Britse zaakgelastigde, heeft tijdens een onderhoud met Rhee het Britse standpunt uiteengezet en daarna de Zuid-Koreaanse staatsman een schriftelijke verklaring overhan digd. De verklaring zou 't stand punt, zoals dit gisteren door het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken in een nota aan Rhee is uiteengezet, onderschrij ven. Rhee heeft gisteren zijn beleid, waarschijnlijk als gevolg van het Britse en het Amerikaanse pro test, gematigd. De nota van Truman aan Rhee is niet gepubliceerd, maar van regeringszijde wordt vernomen, dat Rhee hierin gevraagd werd geen „onherroepelijke maatrege len" te nemen, voordat de Ame rikaanse ambassadeur John Muc cio terug is van een verkorte vacantie met verdere mededelin gen van Truman. Volgens de zegsman werd hier mee gedoeld op de ontbinding van de assemblee. ROTTERDAM. De procura tiehouder N. C. J. E. uit Rotter dam heeft in de Maasstad aan gifte gedaan van een diefstal, hem in Italië overkomen. In Rome, waar hij met vacan tie was, werd hij door een „scoo ter" achtervolgd en de berijder schijnt kans te hebben gezien E. een lekke band te bezorgen. E. stapte uit om de wagen te repa reren en de berijder van de „scooter" bleef er bij staan. Toen deze verdwenen was, bemerkte E., dat zijn colbertjasje en een damestasje, inhoudende duizend gulden aan deviezen, paspoorten etc., verdwenen waren. Ook in Rome heeft hij aangifte gedaan. Nederlands fruit naar West-Duitsland BONN, 4 Juni (D.P.A.) De Westduitse autoriteiten hebben heden een bedrag van 1,20 mil- lioen mark beschikbaar gesteld voor de invoer van fruit uit Ne derland.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1