Unicum in Nederland: schip van aluminium Schilder met huurschuld werd woning opgezegd Stemmen bij volmacht of in een andere gemeente Te water gelaten bij Witsen en Vis en bestemd voor Finse maatschappij AGENDA Gemeenteraad Bergen Te hoge huur? 1. Stemmen in een andere gemeente 2. Stemmen bij volmacht R. K. Landdag Noorderkwartier Marktberichten ALKMAAR In opdracht van 'n Finse Scheepvaartmaat schappij „Laiva Oy Matkailu" gevestigd in het merengebied van Finland, in het plaatsje Hameen- linna, in de buurt van Helsinki, bouwt de N.V. Nicolaas Witsen en Vis momenteel een touristen- vaartuig, waarvan het bijzondere is, dat het geheel bestaat uit alu minium. Een dergelijk schip is nog op geen enkele scheepswerf in Nederland gebouwd. De „Laiva Oy Matkailu" is een maatschappij, welke nog meer schepen laat varen, een hotel exploiteert en dat het doel na streeft, het verkeer van toeris ten te bevorderen. Finland is het merenland bij uitnemendheid en vanzelfsprekend is het toerisme op het water georiënteerd. Het nieuwe schip is een drij vend hotel. Boven kunnen 95 passagiers een plaatsje vinden rond theetafeltjes; het achterdek is iets lager en biedt ruimte voor 55 passagiers, die aan lange tafels het diner kunnen gebrui ken. Onder in de boot liggen de keuken en de verschillende in stallaties. De lengte van het schip bedraagt 26'/ï meter, de breedte 6 meter en de holte 2.35 en het wordt aangedreven door twee motoren van 200 P.K. Omdat het schip uit het lichte aluminium bestaat, kon niet de gewone wijze van tewaterlating worden toegepast. Men moest, terwijl het schip langzaam van de helling afgleed, het voorste ge deelte omhoogheffen door mid del van een bok, omdat anders de te grote buigmomenten on herstelbare schade zouden aan- RODE KRUIS Stadgenoten. De Rode Kruis-actie is nu enkele da- gen aan de gang. Zij behoeft ij U niet meer te worden ingeleid. De boottocht voor invaliden en zieken is reeds voor alle deelnemers een on vergetelijke gebeurtenis ge worden. Elke dag lezen wij over de voor hei Rocle Kruis behaalde successen bij de in zameling. Maar al deze me dewerking van bereidwillige mensen en vooral niet te vergeten de Koningin der Aarde, de pers, zal 'tenslotte niet voldoende uitrichten als gij Uw beurs niet royaal opent, want er is geld nodig ook voor dit schone, onbaat zuchtige liefdewerk ten bate van hen die hun maar vooral Uw hulp nodig hebben. Nog is het niet te laat om te ge ven, maar doet het nu, poeiert de collectanten niet af met de mededeling dat gij Uw bijdrage niet missen noch verhogen kunt. Want zij voorwie het Rode Kruis Uw offer vraagt heb ben het nog meer nodig dan U. Niemand heeft erom ge vraagd ziek of hulpbehoe vend te zijn. Niemand be geert een bloedtransfusie nodig te hebben, niemand wenst in de omstandigheid te komen voor zijn genezing of lijfsbehoud van anderen afhankelijk te worden.. Be seft hoe bevoorrecht gij zijt als gij het Rode Kruis niet nodig hebt, maar het Rode Kruis U om Uw steun vraagt en geeft dan wat gij ervoor zou over hebben als U over kwam wat overkomen is aan al degenen voor wier heil het Rode Kruis werkt. Laat ook deze inzameling een resultaat opleveren waar Alkmaar trots op kan zijn. Wytema Burgemeester van Alkmaar brengen in het overige gedeelte van het schip. De korte plechtigheid werd bijgewoond door een gezelschap Finnen, onder wie zich bevonden de Directeur van de Smeep- vaartmaatsehappij „Matkailu", een aantal experts, en de moe der van de Directeur, Mevr. Helström, die het schip de doop met de fles champagne, welke met wit blauwe linten (de kleu ren van Finland) aan de boeg bevestigd was, liet ondergaan. De heer Vis sprak zijn gasten in het Engels toe, vertelde een en ander over de werkzaam heden, waarna de heer Hel ström de medewerkers van de heer Vis en de werfmensen dankte. De korte plechtigheid werd besloten met het Finse Volkslied, dat door de Finnen werd gezongen. KATHOLIEKE SPORTBEWEGING NAAR HEILOO ALKMAAR Op initiatief van het R.K. Sportcomité gaat de Alkmaarse jeugd, die verenigd is in de katholieke sportbeweging, Zondag a.s. ter bedevaart naar O.L. Vrouw ter Nood. Het wordt een besluit van het winterseizoen en een inleiding op' het zomersei zoen. Wij vertrouwen, dat de le den van onze katholieke sport verenigingen in grote getale aan de oproep van hun sportadviseur gevolg zullen geven en massaal zullen deelnemen aan deze eerste gezamenlijke bedevaart van sportbeoefenaren. Het kost geen hele dag. Om 8 uur vertrekken wij gezamenlijk per fiets vanaf de Wilhelmina- laan (bij Truitje). Om half 9 wordt voor de deel nemers in de grote beevaartskerk van Runxputte door Rector v. d. Zalm de Hoogmis opgedragen. Na een korte pauze, om half 11 wordt er op het beevaartsterrein de H. Kruisweg gebeden. En hier mede is de beevaart ten einde, zodat ieder vóór de middag weer thuis kan zijn en eventueel op tijd op de een of andere wedstrijd kan verschijnen, hetzij als speler, hetzij als toeschouwer. 100.000 ste RADIOKAST ALKMAAR De Verenigde Bliikfabrieken te Krommenie le verde één dezer dagen voor de P.T.T. delOO.OOOste radiokast af. De kasten worden gebruikt voor de radiodistributiedienst. Ter ge legenheid van dit feit verenigde d:e directies van de Blrkfabriek en de P.T.T. zich aan een diner in Ibiotel ..Victory". FAILLISSEMENTEN Gisteren werden de volgende faillissementen uitgesproken: N.P. Stam, grossier in parfu merieën, Kooimeerlaan 9, Heiloo. Rechtercommissaris mr. N. Nolet, curator mr. W.A. Dumibar, te Hei loo. J-A. Oudenes. bakker. Kruis weg, Callantsoog. Rechtercom missaris: Mr. R.W.J.C. v.d. Wall Bake, curator mr. H. J- Knüwer te Den Helder. Burgerlijke stand ALKMAAR. Ondertrouwd: Elbertus E. L. Bakker en Louise H. H. Kort- Cornelis M. Elout en Johanna G. Lammers: Tjepko Soerink en Carolina Schouten; Nicolaas Beemsterboer en Aaltje Meyberg; Bart C. van der Heiden en Maartje van den Nieuwen- dijk; Eduard Wassink en Hendri- na W. Jacobs; Antonius J. van Deelen en Klaasje Burgering. Gehuwd: Pieter C. J. van der Wel en Siitje C. C. Kaandorp. Overleden: Jochum K. Bebingh 78 jaar wednr. van D. M. Numan Augustus A. van Campen 2 jaar. BIOSCOPEN: Rex: Torero (14). Harmonie: Uw man behoort ons (a.l.). Cinema: David en Bath sheba (18). Victoria: Help, ik ben on zichtbaar (a-1.) APOTHEKEN: Apotheek Wanna, Ritsevoort 5. Mej. C. Kamphuys. GULDEN VLIES: 8 u. Ouder avond St.-Adelbertusschool Tot en met 1 Sept. te bezich tigen in de bovenzaal van „Het huis met de pilaren": werken van Jac. J.. Koe man. Geopend van 10-12.30 14.30—17.30 en 20—22 uur. De thermometer stijgt ALKMAAR De oogst van gisteren in het kader van de Rode Kruis actie bedroeg f1267.07 waarmee het totaal steeg tot f4132.55. Contaetavond Esperanto- verenigingen ALKMAAR. Dezer dagen heeft de Contactcommissie voor de gezamenlijke Esperanto-afde lingen van Alkmaar, Heiloo, en Koedijk als sluitstuk op de win- terstudie een feestelijke bijeen komst georganiseerd, waarop als spreekster optrad Mevr. Frieling, die kortgeleden met haar echtge noot van een halfjarige reis in Australië is teruggekeerd. Met grote belangstelling werd haar interessant, relaas, in vlot Espe ranto uitgesproken, gevolgd. Aan het slot van haar causerie ver toonde Mevr. Frieling enkele lichtbeelden, waaronder eigen gemaakte foto's Met leden van Esperantoclubs in Melbourne werden vriendschapsbanden aan geknoopt en het is dan ook vrij zeker, dat men dit jaar nog een tegenbezoek zal brengen. Het muzikale programma van de avond werd uitstekend ver zorgd door het ensemble van Jan Smit uit Heiloo. Muziek van overal uit de wereld, met voor treffelijke soli van cello en alt viool. Een kort woord ter opwek king tot aansluiting bij de Espe- ranto-verenigingen besloot deze geslaagde avond. Uit het politierapport ALKMAAR De politie heeft verschillende jeugdige vissertjes die in de stadsplantsoenen be halve vissen, ook de planten en bomen plegen te vernielen een ernstig standje gemaakt. De ouders worden verzocht er op toe te zien dat het vissen door hun kinderen niet gepaard gaat met vernieling. Geen vissen dus in de stadsplantsoenen. Gistermiddag om 3 uur heeft een vrachtauto op de Nieuwlan- dersingel een kist met 200 eie ren verloren die allen aan gru zelementen gingen. Woensdagavond heeft de ge meentepolitie een 77-jarige man aangehouden die in beschonken toestand verkeerde. Donderdag morgen werd hij ontnuchterd weer ontslagen. Diezelfde dag kreeg de politie echter medede ling dat er aan de Nieuwe Scher- merweg in de gemeente Oudorp iemand' voor dood langs de weg lag. De man bleek zich aan spi ritus te hebben goedgedaan. Het bleek dezelfde 77-jarige man te zijn die des morgens het politie bureau had verlaten. Nu zit hij weer vast. Gistermiddag is een vierjarig jongetje aangereden door een vrachtauto in de bocht van de Limmerhoek. De bestuurder had niets gemerkt doch door omstan ders werd hij op het ongeluk opmerkzaam gemaakt. Het kind bleef op de weg liggen doch la ter bleek dat hij er nog goed van af was gekomen. Gisteravond om tien uur reed een dame per rijwiel over de Breedstraat. Een kennis van haar zou meerijden en zij nam daar toe plaats op de bagagedrager. De bestuurster verloor haar macht over het stuur, reed tegen de trottoirband aan waardoor haar kennis achterover van het rijwiel viel en met haar voor hoofd op de trottoirband terecht kwam. Met een hersenschudding moest zij naar het Centraal Zie kenhuis worden vervoerd. BERGEN. Een bekend kunst schilder te Bergen dreigde Zater dag a.s. met zijn grote gezin op straat gezet te worden, wegens een huurconflict met de eigenares van het huis. Om dit schandaal te voorkomen, hield de heer J. Hemelrijk in de gister gehouden raadsvergadering een korte inter pellatie; hij vroeg, of B. en W„ die met het geval natuurlijk be kend waren, al maatregelen ge nomen hadden, om een schan daal te voorkomen. Wij vernamen, dat de schilder, uit protest tegen de hoge huur (f 1400 per jaar) de huur een jaar heeft laten oplopen; hij zou meer voelen voor een huur van f 800.per jaar. De eigenares wil het huis echter venkopen en heeft de kantonrechter in de arm genomen, met het gevolg, dat het gezin a.s. Zaterdag op straat zou komen te staan,, als er niet iets anders ondernomen zou worden. De burgemeester zei, in antwoord aan de heer Hemelrijk, da'J het gezin in ieder geval niet op straat komt te staan; het College heeft een noodoplossing gevonden; het gezin kan voorlopig onderge bracht worden in perceel Dorp straat 110. De heer Hemelrijk nam hier echter geen. genoegen mee en wees op een andere mogelijkheid nl., dat B. en W. het huis, dat de schilder thans bewoont, zou den vorderen, zodat het gezin niet hoeft te verkassen. In dat andere huisje kan het grote ge zin van de man niet onderge bracht worden en kan de schil der niet schilderen. Als B. en W. de tegenwoordige woning vorderen, zitten daar, aldus spr., voor de gemeente geen finan ciële eonsekwenties aan vast, wat betreft de huurschuld en de toekomstige huur. Spr. deelde voorts mede, dat A.F.C.-nieuws ALKMAAR Morgen, Zater dagavond speelt AFC 2 de tweede j uibileumbekerwedstri.id tegen Alkmaar 2; de eerste wedstrijd die tegen Ursem werd met 3-1 gewonnen, dus, mannen van het 2de, doe je best! Het eerste neemt deel aan het Randers-tournooi en speelt Zondagmiddag om 2 uur op het Randersterrein tegen Ran- ders 1. De supporters gaan dus deze keer naar de overkant van het kanaal. De volgende week verschijnt het Juni-nummer van de AFC-er. Copij voor dit num mer gelieve men zo spoedig mo gelijk te doen toekomen aan de redactie van de AFC-er, Ritse voort 52. Maandag 9 Juni wordt de algemene ledenvergadering gehouden van RKAFC. Aan de orde komen de diverse jaarver slagen. bestuursverkiezing en be noeming elftalcommissie. Alleen toegang op vertoon van convoca tie. Aller opkomst is dringend ge wenst. De vergadering begint om 8 uur in het Kaj ottershuis aan de Laat, ingang Vlaanderhof. En denk erom AFC-ers, Zondag al lemaal mee ter bedevaart naar Heiloo, SUPPORTER Ouder-avond Adelbertusschool ALKMAAR. Voor de ouders van de leerlingen van de St. Adelbertusschool wordt, zoals wij reeds melden, Vrijdagavond in 't Gulden Vlies een contact-avond gehouden. Op deze bijeenkomst die voor een groot deel aan de behandeling van de catechismus gewijd zal zijn, is ruimschoots ge legenheid zich met de broeders en onderwijzers te onderhouden over de vorderingen van de leer lingen. Voorts ligt het ook in de bedoeling op deze avond, zoals dat gebruikelijk is, door de leer lingen enkele schetsjes en voor drachtles te laten uitvoeren. De ouderavond begint om 8 uur. ■een particulier via een Bouwkas een huis met atelier in Bergen aan Zee voor de schilder wil laten bouwen, dat volgend jaar September klaar kan zijn en voorts de huurschuld voor zijn rekening wil nemen, alsmede zich garant wil verklaren voor de huur tot September 1953. De heer Swaag vreesde toch financiële eonsekwenties voor de gemeente en betoogde, dat de schilders de gemeente toch al heel wat kosten; waarop de heer Hemelrijk opmerkte, dat Bergen niet voo-r niets een schildersdorp was. Bovendien, zo zei hij, kan men niet zeggen, dait de schil ders de gemeente tot last zijn, als op grond van de contrapresta tieregeling schilderijen worden aangekocht. In casu kan de eige nares de gemeente niet wegens schade aanspreken. De voorzitter nam dankbaar nota van het door de heer He melrijk ten berde gebrachte nieuwe gezichtspunt en zegde namens het College toe, dat dit naar een zo goed mogelijke op lossing zal streven. De heer Rees Vellinga vroeg het College ook de belangen van de eigenares niet uit het oog te verliezen, waarop de heer Broersma interrumpeerde, dat de belangen van de kapitalisten wel degelijk in het oog worden .gehouden. Een vraag van de heer He melrijk betreffende'een door het gemeentebestuur aan Ged. Sta ten gezonden schrijven in zake de traimkwestie kon tot zijn teleurstelling niet voor beant woording in het openbaar in aanmerking komen; „in comité" zei de voorzitter. De Raad keuvelde no,g go- ruime tijd over een voorstel tot het verlenen van een crediet van ■een apparaat voor de Openbare Lagere School, bestemd voor het vermenigvuldigen van taken, 'n z.g. „Banda" cyclostyle-apparaat. De heer Ellis wilde er de voor waarde aan verbinden, dat het apparaat ook voor de andere scholen in de gemeente gebruikt kan worden, indien dit gewenst mocht blijken. De heer Rees Vel linga was nog niet overtuigd van de wenselijkheid van aan schaffing van dit apparaat en wilde een beslissing aanhouden, totdat de resultaten bekend zijn. De voorzitter sprak zich uit tegen een gemeenschappelijk ge bruik, doch op aandrang van de Raad werd toch in deze geest besloten; het College zal met ere hoofden van andere scholen overleg plegen. De heer Hemel rijk was nog niet enthousiast voor deze nieuwe methode; mijn enthousiasme komt eerst als er reden voor is, zo zei hij puntig, doch hij wilde de resultaten af wachten. De Raad kreeg de vrij heid later altijd nog op zijn be sluit terug te komen. De heer Rees Vellinga werd benoemd tot lid van de commis sies voor Gemeentewerken en. Electricitertsbedrijf, in de vaca ture Taets van Amerongen. De heer Broersma vestigde nog de aandacht op de vervuilde sloot bij het Maesctammerhof, doch hij liep hiermee vooruit, zoals de voorzitter zei, op de Bonnefaas- schouw, die het eigenlijke doel van deze matineuze raiadsbijeen- komst was. Deze sloot is in on derhoud bij de familie v. Ree- nen, doch, als zekere plannen uitgevoerd worden, aldus de voorzitter, komt het onderhoud aan de gemeente. „HET AMBACHT IN DE HUIDIGE MAATSCHAPPIJ" Belangrijk proefschrift- van dr. A. W. Luijckx Aan de Kath. Economische Ho geschool te Tilburg promoveer de gisteren tot doctor in de eco nomie, de heer A. W. Luyckx, geboren in Den Helder en wo nende in Den Haag. Het proefschrift, dat door de heer Luyckx verdedigd werd, draagt tot titel: „Het ambacht in de huidige maatschappij" en is een onderzoek naar het we zen van het ambacht, ziin pro blematiek en ziin betekenis voor de Nederlandse volkshuishou ding. Dit onderzoek is juist daarom zo belangrijk omdat in de bi bliotheken wel wprken te vin den zijn over het ambacht in vroegere tijden, maar boeken over de huidige ambachten ten enemale ontbreken. Geslaagd HEILOO. Aan de gemeente lijke universiteit van Amsterdam slaagde voor het artsexamen le gedeelte de heer N. de Jongh (Heiloo). M>ooi succes CASTRICUM. De mond- accordeonclub van de OVA „De Wielewaal" heeft op het concours te Geldermalsen in de 3e afd. 'n eerste prijs met 338 >4 punt be haald. Van de tien voorafgaande ver enigingen behaalde „De Wiele waal" het hoogste aantal punten en mocht van de jury een spe ciaal compliment in ontvangst nemen. f Gouden bruiloft CASTRICUM. Op Zaterdag 7 Juni a.s. hoopt het echtpaar Terpstra wonende in Juliana- straat 7 zijn gouden bruiloft te vieren. NAAR CANADA AKERSLOOT. Zondag 8 Juni a.s. vertrekt onze plaatsge noot de heer J. R. Swart, wonen de Sluisweg 124, per vliegtuig van Schiphol naar Canada om zich in den vreemde van een nieuwe toekomst te verzekeren. Voorlopig zal hij zich vestigen in Woodstock in de prov. Ontario waar ziin broer, die in April 1951 reeds is vertrokken, hem zal ver welkomen. Wij wensen de heer Swart en zijn dappere jonge vrouw veel succes in het nieuwe vaderland. ZONDAG A.S. FEESTELIJKE OPENING VAN DEIKO NATUURBAD H.H. WAARD Zondag a.s. zal de bevolking van Heerhugo- waard een lang gekoesterde wens in vervulling zien gaan, n.l. de opening van het zwem bad. Men heeft het Natuurbad ge noemd en inderdaad) er is daar volop natuur. Rond' het zwem- basin eer» pracht van een be planting die men in Heerhugo- waard en omgeving niet vind. Ze-ker, er zullen nog wel te kortkomingen ziin, maar dat heeft ieder kind dat nog in de kinderschoenen staat. En nu a.s. Zondag om half drie n.m. heeft de feestelijke opening plaats. Dan zal Heerhuigowaard komen naar de van Veenweg waar het DEIKO Natuurbad is gelegen. Er zullen dan wedstrij den worden gehouden tussen zwemmers uit Alkmaar en Heer hugowaard. De Alkmaarse reddingsbrigade zal het reddend zwemmen de monstreren. NOG MAAR EEN PAAR DAGEN! Een tekening van de 73 waningen van „Goed Wonen" te Alkmaar, welke de Coomhertkade gebouwd zullen worden. huizen aan Wil men stemmen in een an dere gemeente dan die, waar men in het kiezersregister is op genomen, dan kan men dit IN PERSOON ter secretarie van een willekeurige gemeente mede delen. Dit dient te geschieden vóór 10 Juni. Waf men moef doen Men begeeft zich vóór 10 Juni IN PERSOON naar de secretarie van een gemeente. Die behoeft dus NIET de gemeente te zijn, waar men woont. Daar geeft men op: naam, datum en plaats van geboorte; de gemeente, waar men in het kiezersregister is opgenomen (dit is practisch al tijd de gemeente, waar men woont). Ook moet men opgeven de ge meente, waar men wil stemmen en een adres in die gemeente. Daar ontvangt men dan de op- roepingskaart voor de verkiezin gen. Deze bepalingen zijn vooral van belang voor personen, die werken in een andere gemeente en b.v. alleen voor het weekend naar huis gaan, voor kiesgerech tigde militairen en ook voor hen, die verhuisd zijn naar een ande re gemeente, terwijl zij nog in hun oude gemeente op het kies- register staan ingeschreven. Wie mag stemmen bij vol macht? 1. De kiezer, die blijkens een geneeskundige verklaring ten ge volge van zijn lichamelijke toe stand vermoedelijk niet in staat zal zijn zelf aan de stemming deel te nemen. 2. De kiezer, die blijkens zijn verklaring op de dag der stem ming vermoedelijk zal vertoeven buiten de gemeente, waar hij in het kiezersregister is opgenomen, bijv. de kiezer, die op vacantie in het buitenland vertoeft. Onder punt 1 vallen personen, die bedlegerig zijn of een li chaamsgebrek hebben, tengevolge waarvan zij zich moeilijk kun nen verplaatsen. Ook vallen daaronder vrouwen, die rond de verkiezingsdatum in blijde ver wachting zijn. Onder punt 2 vallen personen, die op de verkiezingsdatum op reis zullen zijn. Dit is van be lang voor degenen, die op 25 Juni op vacantie zijn. Eenvoudige regeling Daar vele personen, die bij volmacht willen stemmen, zelf niet naar de gemeentesecretarie kunnen gaan, is dit zeer gemak kelijk geregeld. Een der propa gandisten en/of bestuursleden van de afdeling der K.V.P. ter plaat se haalt ter gemeentesecretarie 'n formulier, waarop het verzoek schrift voor het stemmen bij vol macht wordt ingediend. Dit for mulier kost niets. Men vult in; naam, datum van geboorte, adres in de gemeente, waar men in het kiezersregister staat. Ook: de naam van' de gemachtigde (de gene, die men voor zich wil la ten stemmen), zijn geboorteda tum en adres. Het ingevulde for mulier moet vóór 10 Juni bij de gemeentesecretarie zijn ingele verd. De gemachtigde krijgt dan de oproepingskaart voor de stem ming. Wie kan gemachtigde zijn? Gemachtigde kan zijn hij of zij die: 1. opgenomen is in hetzelfde kiezersregister, waarin de op drachtgever is ingeschreven. Op dachtgever en gemachtigde moe ten dus in dezelfde gemeente wonen. 2. bevoegd is aan dezelfde ver kiezing deel te nemen. De ge machtigde moet dus zelf ook mo gen kiezen; 3. niet meer dan één aanwijzing als gemachtigde heeft aanvaard. Dus de gemachtigde mag slechts voor één persoon bij volmacht stemmen. Hierop is één uitzondering. Men mag tweemaal gevolmach tigde zijn, als het voor huisge noten is. Een stemgerechtigde zoon zou dus voor zijn moeder en zijn vader kunnen stemmen, wanneer beiden ziek zijn. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond IETS KOELER half tot zwaar bewolkt met en kele regen, of onweersbuien, maar later ook opklaringen. Zwakke tot matige wind uit Wes telijke richtingen. Iets koeler. 7 Juni: Zon op 4.22; onder 20-56 Maan op 20.59; onder 3.00 OP ZONDAG 22 JUNI A.S. TE HEERHUGOWAARD ZONDAG 22 JUNI a.s. zal de Katholieke Landdag van Hollands Noorderkwartier plaats hebben. De parochie Heerhugowaard-Zd- zorgt voor de ontvangst. Het zal een belangrijke Landdag worden, met twee sprekers over het ac tuele onderwerp: Emigratie. Een der sprekers is bekend. Het is niemand minder dan mgr. J.M.J.A. Hansen, coadjutor-bis schop van het bisdom Roermond. Mgr. Hansen is door het Episco- paat aangewezen, om een reis te maken naar verschillende emi- gratielanden en zelf heeft hij er de noden en omstandigheden van de emigranten en dus ook van de toekomstige emigranten, uit eigen aanschouwing leren kennen. De opdracht, welke mgr. heeft ver vuld, is wel het bewijs, dat de kerk zich de belangen van de emigratie en de emigranten, zeer aantrekt, in het belang van het zielenheil van hen, die hun toe komst buiten het vaderland en soms in zeer verre gewesten moe ten zoeken. Het zal Ntoord-Holland 'n eer zijn, het invloedrijke en deskun dige woord van deze emigratie- bisschop te aanhoren. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Rex: Torero (14); Cinema Americain: David en Bathsheba (18); Harmonie: Uw man behoort ons I want you) (18); Victoria; Help., ik ben onzicht baar (a.l.) SCHAGEN; Royal: Export in blond (volw.); De pioniers (14). Postduiven-vereniging „De Reigers'' HEERHUGOWAARD Het aan tal leden begint langzamerhand te groeien en bedraagt thans 11. Met de jonge-duivenvluchten worden weer enkele nieuwe le den verwacht- De vereniging be schikt thans ook over een club lokaal, n.l. café Kroone, waar de verzendingen worden verzorgd. De eerste vluchten met oude duiven zijn inmiddels weer ge houden. De uitslagen waren - als volgt: Den Bösch: 113 km: 1 2 3 4 W Nijenhuis; 5 G. Bot; 6. Specker' Roermond 182 km; 1. G. Spec ker; 2 3 W- Nijenhuis; 4. G. Bot. Maastricht 210 km: 1. G. Spec ker; 2 en 3 W. Nijenhuis;' 4. G. Bot; 6. A. Schrijver. Quievrain 263 km: 1. G- Bot; 2- A. Schrijver; 3 en 4 W. Nijenhuis 5. G. Specker; 7. A. Schrijver. Pt. St. Maxence 405 km: 1- G. Bot 2. A. Schrijver; 3. G. Specker. Voor de kampioenschappen heeft de heer Bot thans 16 pt. dhr. Specker en Nijenhuis elk 14 pnt. en de heer Schrijver 9 punten. Op 1 Juli beginnen de opleer- vluchten voor jonge duiven (7 a 8 weken oud). Nieuwe liefhebbers daarom spoedig aanmelden bii de bekende adressen. PURMEREND. Aard. schotse muizen 18.4018.80; bevelanders 911.50; wagenaar 160; stam- sniibonen 110130; peulen 85— 115; doperwten 5565; bloemkool 859; spinazie 650; postelein 2939; sla 4.5011; andijvie 17 34; rabarber 911; bospeen 24 36; waspeen 42; sla-prei 921; aardbeien 90144. LANGEDIJK. 120.00.0 kg. aardappelen 19.5022.10 kleintjes 15.8019.80; 1200 kg. rabarber 44.50; 700 kg. peen 2225. KAASMARKT ALKMAAR Aanvoer; 42.000 kg. 13 stapels fabriekskaas a f 2.05 per kg. en 5 stapels boerenkaas a f 2.12 per kg. Handel goed. Heden overleed vrij plot seling, nog voorzien van het H. Oliesel, onze innig ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevr. MARIA LIGTHART weduwe van Theodorus Kraakman, in de leeftijd van 68jaar. Haar diepbedroefde kinderen en kleinkinderen Noord-Scharwoude: L. A. Bruin-Kraakman P. Bruin en kinderen 't Zand; A. Schouten-Kraakman A. Schouten en kinderen Amsterdam; N. v. Diepen-Kraakman J. J. v. Diepen Alkmaar: en kinderen E. Dignum-Kraakman N. Dignum en kinderen Oude Niedorp; C. Schilder-Kraakman J. C. Schilder en kind St. Maartensbrug: N. L. Kraakman A. KraakmanBakker en kinderen Nieuwe Niedorp: Th. Kraakman W. Kraakman van Schaik en kinderen St. Maartensbrug Gem. Zijpe, 6 Juni 1952 Hoeve „Brandwijk" De H. Uitvaartdienst en be grafenis zal worden gehou den Maandag a.s. te 9.30 uur in de Parochiekerk O. L. Vrouw Geboorte te Burger- brug, waarna begrafenis in het familiegraf op het R.K. Kerkhof, aldaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2