Het bezoek van H.M. de Koningin DE BRADERIE Bestac Witte Kruis zal zorgen voor een wijkverpleegster Warmenhuizen krijgt uniek muzikaal evenement Nog 12 dagen Duizenden kinderen en ouden van dagen in het Sportpark Leeuwarden's raad op tegenbezoek 'n Lawine van speciale aanbiedingen AGENDA Draverijen Alkmaar RAAD WINKEL Meevaller uit het Gemeentefonds Publiek en koor van Cuypers op vletjes in de veilinghal Mooi programma samengesteld VADERDAG zo'n „cadeau" „vader" verrassen! 1.75 iangestraat 6a alkmaar Waarland krijgt er 'n postbestelling bij GROEN Nehroe waarschuwt Jac. Groe de tuinbouw Naar wij ve PAGINA 2 VRIJDAG 13 jUNI 1952 ALKMAAR Het bezoek van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard aan het gemeentesportpark op Vrijdag 20 Juni belooft een der hoogtepunten van de dag te worden. Tien a twaalf duizend personen, waaronder een duizendtal ouden van dagen en vijfduizend kinderen van de lagere scholen, circa vierduizend leerlingen van de middelbare scholen en enkele duizenden andere genodigden en belangstellenden, zullen die morgen het Sportpark vullen. Als H.M. na Haar eerste rondrit door de stad om 11.20 uur bij het Sportpark aankomt, zullen in de Sportlaan, die overigens voor niemand anders toegankelijk is, ongeveer 1800 kleuters van alle Fröbelscholen onder leiding van hun onderwijzeressen, zijn opgesteld. Met vlaggetjes zullen zij de Koningin begroeten. Op het Sportpark zelf staan dan reeds de duizenden in afwachting van de komst van H.M. Op de overdekte tribune zullen ca. duizend ouden van dagen en invaliden een rustig plaatsje heb ben gevonden. Op een klein ge deelte van de tribune aan weers kanten van de ere-tribune is enige ruimte gereserveerd voor genodigden. De koninklijke stoet zal direct na aankomst een rond rit over het Sportpark maken in langzaam tempo, zodat de kinde ren, die aan weerskanten van de sintelbaan staan opgesteld, de Koningin goed kunnen zien. Aan de binnenzijde van de sintelbaan zullen de kleinste kinderen één rij vormen. Langs de buiten baan vormen de overige kin deren der lagere scholen een driedubbele rij. Zij krijgen resp. rode, witte en blauwe ballonnen, de kleine kinderen oranje ballon netjes. Op een afstand van drie meter achter de binnenbaan zullen de leden van de diverse sportvereni gingen eveneens plaats nemen. Het middenterrein zal in ver schillende vakken worden ver deeld. Voor de ere-tribune zullen de beide padvindersbands plaats nemen, zij zullen zich voor en na de komst van de Koningin laten horen. In het middenge deelte van veld I komen de leden van een volksdansgroep, aan weerszijden geflankeerd door de Gilden van bet N.P.V. en de leden van diverse turnverenigin gen. Op veld II, aan de andere zijde, zullen zich de junioren van de voetbalverenigingen R.K. A.F.C.. Alcmaria Victrix, Alk- maarse Boys en Jong Holland be wegen. Linies van deze velden de leden van de Alkmaarse handbal verenigingen en de volleybalver eniging, rechts de beide hockey clubs De Terriers en d;e A.M.H.C., alsmede de tennisclubs. Als H.M. het Sportpark dooi de rijen van kinderen heeft rond gereden, zal zij door een rij van welpen, die een ere-haag zullen vormen, zich via de linkermid- dentrap naar de ere-tribune be geven. Dan zullen de leden van d'e verschillende sportverenigin gen op het sportpark hun spor tieve spel spelen, hetgeen een kwartier in beslag -zal nemen. Op een trompetsignaal zullen zij het spel staken, waarna de kinderen rond de sintelbaan achtereenvol gens rode, witte, blauwe en oranje ballonnetjes de lucht in laten gaan. Hierna stellen de leden der sportverenigingen zich weer achter de schoolkinderen op en zal H.M. het Sportpark verlaten, na nog eerst, doch nu in omgekeerde richting een rond rit te hebben gemaakt. Enige wenken Aan de westkant van het Sportpark zal, voorzover de plaatsruimte dit toelaat, toegang worden verleend aan overige be- MET TALRIJKE AMBTENAREN VAN DE FRIESE HOOFDSTAD ALKMAAR Het vorig jaar bracht de gemeenteraad van Alk maar een bezoek aan Leeuwar den. Vandaag brachten hun vroe de collega's uit de Friese hoofd stad een tegenbezoek. Het gezel schap, waarin zich bevonden een dertigtal raadsleden 'n zestal leden was verhinderd met bur gemeester Mr A. v.d. Meulen, als mede de gemeentesecretaris, de gemeente-ontvanger, het hoofd der afd. financiën ter Gemeente secretarie, de gemeentearchivaris, de Commissaris van Politie, de Directeur van Gemeentewerken, en diens codega's van de Ge meente-reiniging, de Geneeskun dige Dienst, Sociale Zaken, het Slachthuis, het Woningbedrijf, de Markt- en Havendienst, de Licht- btdriiven en Bouw- en Woning toezicht, kwam in de morgenuren in Alkmaar aan. In de trouwzaal van het stadhuis zullen de hreen Ingenieur H. Knol en P. Wesdorp resp. Directeur van Gemeente werken en van Lichtbedrijven, een causerie houden, waarna het Friese gezelschap in de Raadzaal officieel zal worden ontvangen. Na de lunch in Victory, waar aan ook de raadsleden van Alk maar' zullen aanzitten, maakt het gezelschap met autobussen een rondrit door de stad om verschil lende belangrijke bezienswaardig heden te bezichtigen. Op het pro gramma staat een bezoek aan het Sportpark, aan de kleuterschool aan ce heilooërdijk, de nieuw bouw in de Overdie de Grote Kerk en de Jan Ligthartschool in het Berger wegkwartier. Na de rondrit zal in het Stadhuis nog een kopje thee worden geser veerd. Óp het programma staan geen be„ceKen venneld a-'.i Frie se brug en Kaasmarkt, docii wij veronderstellen, dat de gasten ook daartoe de gelegenheid nog wel zullen hebben. Wij komen morgen op een en ander nader terug. TERAARDEBESTELLING Mr. A. KOELMA ALKMAAR In aansluiting op ons bericht van gisteren over het overlijden van oud-bungn- meester prof. mr. A. Koelma, kunnen wij nog mededelen, dat de overledene is opgebaard in een rouwkamer van perceel P. C. Hooftstraat 181 te Amster dam. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats alhier, op Maan dag a.s. om 14.30 uur. langstellenden uit de burgerij. Deze dienen van de rechter in gang van het Sportpark gebruik te maken. Óm kwart voor elf gaan de poorten van het Sport park dicht, dus voor die tiid be- 'boren allen, zowel kinderen, als ouden van dagen en genodigden, binnen te zijn. In verband met het brand gevaar, dat de 5000 met gas ge vulde ballonnetjes zouden kun nen opleveren, mag er op het Sportpark niet gerookt worden althans niet, voordat de ballonne- tje-s zijn opgelaten. De leden van de j eugdbewegin gen die niet aan de sportdemon- straties medewerken, hebben zich bereid verklaard, de 5000 bal lonnetjes te vullen, terwijl de padvinders en verkenners op het terrein voor een goede regeling zullen zorgen. Als na aankomst van H.M. mevr. HolzmiillerTeengs, voor zitster van d!e Alkmaarse Jeugd Gemeenschap en de directeur van het. Sportpark, de heer G. Th. de Munik, aan de Koningin zullen zijn voorgesteld, zullen drie meis jes, t.w. Inge Sietsma. Betty de Wilde er» Trudy de Munk de Koningin bloemen en haar, zowel als Prins Bernhard een program ma aanbieden. Ballonwedstrijd Aan 'het oplaten der ballonnen is vanzelfsprekend' eer» afstands- wedstrijd verbonden. Aan elk ballonnetje is een label beves tigd met naam en adres van het kind, en degene, wiens ballonne tje de grootste afstand zal heb ben afgelegd, krijgt de eerste prijs. Er zullen echter ook nog *vele andere prijzen beschikbaar worden gesteld. Reeds mocht de directeur van het Sportpark er spontaan een aantal ontvangen en hij verzocht ons, die zakenmen sen, die hiervoor alsnog een prijsje beschikbaar willen stellen, zich op een der drie eerste dagen van de volgende week met hem via telefoonnummer 4285 in ver binding te willen stellen. De ouden van dagen, die van een plaatsje op de tribune ver zekerd willen zijn, kunnen van tevoren een plaatsbewijs aan 'het Sportpark afhalen of laten afha len: Maandag van twee tot vijf uur voor degenen, die zeventig jaar en ouder zijn, en voorzover er dan nog plaatsen over zijn Dinsdag op dezelfde tijd voor de leeftijd van 67 tot 70 jaar en Woensdag voor de leeftijd van 65 tot 66 jaar. Leden van de Rode Kruis-colorane zullen de oudere invaliden helpen bij het op-gaan der tribune, waarbij tevens con trole wordt gehouden op de leef tijd van de kaarthouder. Öok de leerlingen der middel bare scholen zullen in de gele genheid worden gesteld, het ge beuren in het Sportpark mede te ma-ken. De meisjes krijgen, een plaats toegewezen in het pad- doek voor de tribune, de jongens in de ruimte aan weerszijden van het paddock. Wij vernamen, dat de söholen. althans de openbare scholen, d-e kinderen des middags vrijaf geven. ALKMAAR. Tot dusverre hebben wij bijna uitsluitend de aandacht gevestigd op de ver schillende festiviteiten en attrac ties, welke ter gelegenheid van de Braderie op 1, 2 en 3 Juli door het Comité voor Propaganda en Attractie, onder de stuwende lei ding van de heer Guus Verhoe ven, worden georganiseerd. Laten wij het ditmaal eens hebben over de meer zakelijke kant van de Braderie. Het spreekt vanzelf, dat de Alkmaarse winkelstand de Bra derie niet gaat houden om alleen maar wat feest te vieren. Zij wil op speciale wijze de aandacht vestigen op de zaken en op bij zondere artikelen, om te bewij zen, dat Alkmaar als hoofdstad de eerste plaats inneemt in Nrd- Holland boven het Noordzee- ksnssl De deelnemers zullen daarom in hun Braderiestand een verkoop houden van speciale artikelen, die zij weliswaar gewoon zijn te verkopen, maar die voor deze gelegenheid toch „speciale" aan biedingen genoemd mogen wor den. Het is zelfs te verwachten, dat verschillende deelnemers met een geheel nieuw artikel voor de dag zullen komen. De winkelver koop gaat tijdens de Braderie ge woon door, doch ook in de win kels zullen speciale aanbiedingen gedaan worden. Uit hetgeen wij hier en daar vernamen, mag echter geconclu deerd worden, dat de Alkmaarse winkelstand zijn best zal doen om zoveel mogelijk iets bijzon ders naar voren te brengen. De een zal er uitsluitend een verkoopstand van maken, de ander zal zijn Braderiestand meer het karakter geven van een expo sitie. De verkoop op straat is geen specifiek Hollands ver schijnsel; daarvoor moet men meer komen in België en Frank rijk, waar zelfs gerenommeerde winkelbedrijven hun artikelen voor de winkels op de boulevards ten verkoop aanbieden. Maar een gewone straatverkoop, zoals op de Zaterdagse markt, is de Bra derie nu ook weer niet. KRINGSPORTDAG NOORDER TURNKRING ALKMAAR Zondag 15 Juni a.-s. wordt de jaarlijkse Kring- sportda-g van d-e Kath. Noo-r-dler- Turnk-rimig gehouden, waarvan d-o ■organisatie berust bij die plaatse lijke vereni-ging „Taveno". Er zullen negen verenigingen deel nemen. De diames- en heren-keur- ploe-g van de No-order Turnkring zal demonstraties geven, aan rin-g, brug en rek. Het pro-gram ma is aantrekkelijk en zeker een bezoek aa-n die Muziektudn, waar de sportdag gehouden wordt, waard! Voor-af wordt door de deelnemende vereniging-en een rnarswedstrijid door d-e stad ge- ho-ude-n. Voor bijzonderheden zie men de advertentie elders in dit blad. VOETBAL VOOR DE MISSIE ALKMAAR - Woensdag 16 Juli zal er in 't kader van „Een Week Missi-esta-d" op het AFC- terreiin aan d-e Westerweg een vo-etba-1 wedstrii d RKAFCVitesse gespeeld worden, met als inzet een fraai-e beker beschiikbaaf ge steld door het Missie-Comité. De opbrengst van deze wedstrijd komt voor 90 pCt. aan de Missie ten goede en voo-r 10 pCt. aan RKAFC. Tijdens d-e rust zul-len Alkmaarse tonelisten o-p h-e-t ter rein achter het Oostelijke deel een kort Missiespel opvoer-en, zulks ook in verband met de Missi-etentoon-stelling. Hetzelfde Miss-iesnel zal in na genoeg 'alle paro-chies van het. dekenaat, eveneens in die Missie- week worden opgevoerd. Het Missiecomité verwacht, dat d-eze voetbalwedstrijd in groten geta-le door de kathol-i-eke Alk- maarders bezocht zal worden. om het effect voor d-e missie zo groot mogelijk te doen zijn. Iedere stand moet een feest op zich worden en in onderlinge wedijver zullen de deelnemers aan de Braderie proberen elkan der op dit punt te overtroeven. Er wacht dus de bezoekers wer kelijk iets bijzonders en het wordt zoals wij reeds eerder schre ven een groot en groots ver koopfestijn. Ook het gedeelte op Hofplein en Nieuwe Sloot, waar speciaal stands zullen komen die de agra rische bevolking zullen interes seren, zal een bezoek ten volle waard zijn. PER MOTORSCHIP DE RELATIES LANGS ALKMAAR Uitgaande van het axioma, diait succes in zaken- in grote mate afhankelijk is van telkens nieuwe vormen va-n re presentatie, hieef-t de fa. Chro-nex te Den Haag, groothandel iin uur werken, goud- en zilverwerken besloten, h-aar relaties te ontvan gen op een luxueus motorschip, d-e S-phinx, waarmee men in d-e komen-d-e maanden bi.j-na geheel Nederland, wellicht ook d-e Noor delijke provincies, zal afreizen. De gezel-lig ingerichte kajuit, schept een huiselijke intimiteit, die er het hare toe zal bijdragen om d-e zakelijke besprekingen rustig en in 'n zowel door leve rancier als koper gewenste sfeer te dtoen verlopen. Het schip ligt gemeerd aa-n de Mient en zal vandaag of anders morgenoch tend, naar Amsterdam vertrek ken. VRIJDAG 13 JUNI BIOSCOPEN VICTORIA: Superman, 14 j. HARMONIE: Merijntje Gij- zen's Jeugd (Het Verraad), 14 jaar. REA: Hyena's v. d. weg: 18 j. CIN-EMA: Iwo Jima, 18 j. Voorstellingen 8 uur. Vanaf 11 uur: Bezoek van de Raa-d aan de Stad Alkmaar. PIUSSTÏCHTING: 8 uur, Bij-een-komst Stichting Don Bosco. APOTHEKEN: Na 6 uur vanavond voor spoedgeval len te bereiken: Apotheek Wanna, Mient C 13: Apo- theker: Mej. F. Schuitema. BERGEN: „De Rustende Ja ger": Herdenkingsexpositie Harry Kuiten. Geopend tot en met 20 Juni 14.3017.30. (Zaterdag en Zondag ook van 19.3022.00 uur). Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 September tentoonstelling werken van Jac. J. Koelman (1012.30; 14.30—17.30; 20—22 uur). ALKMAAR De „Aardbeien- courses" zijn in Alkmaar 'n jaar lijks terugkerende attractie. Zo wel pikeurs als eigenaren stellen er grote prijs op om naast de ge wone geldprijzen ook nog een slof aardbeien in ontvangst te kunnen nemen. Paarden van klasse zullen a.s. Zondag 15 Juni de strijd weer aanbinden om voor hun eigenaren de grootst mogelijke successen tc behalen. Namen van pikeurs als Wagenaar, Van Leeuwen, Sideri- us en Nottelman (deze laatste zelfs met vier paarden) en vele anderen hebben op de Alkmaarse Sintelbaan hun sporen reeds ver diend en zullen ook nu weer trachten in de voorste gelederen te eindigen. Ondanks de concurrentie van andere banen zullen er toch weer velen zijn, die van de mooie draafsport willen genieten. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Sietske dv J. Haijtema en S. Haijtema; Simon C. zv S. Miedendorp en P. Blokker. Ondertrouwd: Dirk Kaai en Simonnette A. Winder; Adolf A. A. ten Bruggencate en Hendrika J. W. Schinkel; Karei B. A. v.d. Schuyt en Anna W. Goudsblom; Herman B. de Jong en Egbertina Heinen; Bernardus J. R. Kouwen en Geertje Zandbergen; Lamber- tus T. J. van Oeffelt en Maria H. J. de Wit; Hendrik A. W. Jellema en Petronella G*. Pronk. WET BESTRIJDING AARDAPPELMOEHEID ALKMAAR Gisteren is te gen 11 ingezetenen proces-verbaal opgemaakt terzake van een over treding van de wet bestrijding aardappelmoeheid. In verband met deze wet zijn verleden jaar 548 volkstuintjes door de politie geregistreerd en geschetst. Alles wat toen te veel aan aardappelen was verbouwd is gerooid. De po litie heeft vorig jaar volstaan met een waarschuwing doch daar men nu mag veronderstellen dat een ieder met de bepalingen op de hoogte is, wordt proces-verbaal opgemaakt. Lompenvondst ondergebracht ALKMAAR De politie deelt mee dat de vier balen lompen die gisteren bij de Friesebrug van een vrachtauto zijn gevallen, zijn ondergebracht bi) de dienst van Gemeentereiniging. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR Rex, Hyena's vain die weig, 18 jaar; Cinema American, Iwo Jima, 18 jaar; Harmonie: Merijntje Gijizen's Jeugd „Het verraad"; Victoria, Superman, 14 j. SCHAGEN Rioyal, Tarzan de aapmens, 14 j. Failliet verklaard A. Ephraim, installateur A 108 Burgerbrug. Rechtercommissaris Mr J. Krabbe, Curator Mr A. Lesterhuis. Geslaagd Voor het examen nuttige hand werken zijn geslaagd de dames E. Ivl. van Brast en A. J. Kiers te Alkmaar. J. Groot te Hoorn, S. Kadijk te Middenmeer en N. Keijser te Texel. Afgewezen 1 candidate. De exameps worden voortgezet. WINKEL In de vergadering van Winkels raad is Woensdag avond lang en af-en-toe- diepzin nig gepraat over de voor en nade len verbonden aan het hebben van een gemeentelijke wijkverpleeg ster. Op grond va, de overweging dat het Rijk aan de Kruisvereni gingen voor het hebben van een wijkverpleegster 'n derde van de kosten vergoedt, hadden B. en W. n.l. voorgesteld om deze taak maar aan het Witte Kruis over te laten. Een gelegenheid hiertoe deed zich nu voor, omdat Zuster Fran- zen eervol ontslag vroeg en ver kreeg wegens haar benoeming tot Witte Kruis verpleegster te Alkmaar. Alle raadsleden waren eenparig in hun lof over Zr. Fran- zens werk in Winkel en vertrek. Wanneer het Rijk 1/3 van de kos ten van een wijkverpleegster aan 't Witte Kruis vergoedt, dan zou het financieel gesproken kort zichtig zijn om deze zaak in ge meentehanden te houden. Zelfs als de gemeente, gelijk ook inder daad jyerd voorgesteld, volledig de resterende 2/3 aan het Witte WARMENHUIZEN De gemeenschap van Warmenhuizen, die in de loop der jaren al menigmaal blijk gaf van culturele be langstelling, wacht op Zondag 22 Juni een uniek gebeuren. Enkele inwoners hebben namelijk het initiatie! genomen, om de bekende componist Hubert Cuypers. in verband met zijn zestigjarige muziekloopbaan. uit te"nodigen met zijn bekende koor de „Minnestrelen", naar Warmenhuizen te komen. Dit koor bestaat uit 25 jongens en 12 heren, en maakt de kem uit van het zangkoor der St. Agneskerk aan de Amstelveense weg te Amsterdam. Cuypers beroemde „Schola Cantorum" wordt door dit dozijn heren gevormd. De zangers komen met hun di rigent Zaterdag tevoren, 's avonds om 7.15 uur, te Warmenhuizen aan. Zij zullen dan door de be volking met medewerking van het Fanfarecorps D.S.V. feestelijk worden ingehaald en op het ge meentehuis officieel worden ver welkomd. Een honderdtal gezin nen uit de gemeente zal de zan gers gastvrijheid verlenen. Deze Zaterdagavond zullen om half 10 bij het Verzetsmonument enkele liederen ten gehore worden ge bracht. Zondagmorgen zal het koor van Cuypers de Hoogmis in de paro chiekerk opluisteren. De ruimte laat het echter niet toe, dat ook bezoekers van buiten Warmen huizen hierbij kunnen worden toegelaten. Des middags om twee uur zal, zoals wij reeds eerder hebben bericht, het grote huldi gingsconcert aanvangen, in de grote veilinghal, waar 't publiek er wordt gerekend op een be zoek van ca. 1000 toehoorders in vletten gezeten, op het water zal plaats nemen. De acoustiek in de veilinghal is bijzonder goed. Ook het koor de dirigent aan de vleugel inbegrepen zal op vaartuigen plaats nemen. Het programma voor dit Cuypers-concert zal on geveer als volgt zijn samenge steld: Voor de pauze een serie kerke lijke liederen, zoals een Grego-, riaans Kyrie en Rosa Vernans uit de elfde eeuw, O bone Jesu van Palestrina, Popule Meus van Vit- toria, Jezus' Bloemhof, een oud- Nederlands lied, het vijfstemmige Ave Maria (met solo) van Hubert Cuypers, het Panis Angelicus van César Franck, in een bewerking van de dirigent en het declama- torium „Die Wahlfahrt nach Ke- velaër", waarbij mevr. Henriëtte Baum als declamatrice zal optre den. De dirigent zal een en ander zelf aan de vleugel begeleiden. Het tweede gedeelte van het programma opent met „Wilt he den nu treden" van Valerius, en vervolgt met Piet Hein, een 17de eeuws Frans lied van Grefry, een Catalaans volkslied, een oud- Hongaars volkslied, „Vogel im Walde" (met sopraansolo), „Piper of Pan", een Engels jachtlied en een Wiener volkslied voor koor met altsolo. Het belooft dus een mooi con cert te worden. Over Hubert Cuy pers zelf hopen wij binnenkort nog het een en ander te vertellen. Kruis in de vorm van een subsi die teruggeeft, dan betekent het tenminste een besparing van ruim f 1100 per jaar. Een der gevol gen van de overdracht van de wijkverpleging zou verder zijn, dat iedereen lid 'van het Witte Kruis zal moeten wezen wil hij in aanmerking komen voor ver pleeghulp. Dei heer P. Dekker kreeg de door hein gevraagde toe zegging dat B. en W. zullen voor komen dat uit deze overdracht contributieverhoging voortspruit. Het is de bedoeling dat ook de vereniging voor gezinsverple ging hierbij wordt ingeschakeld. De contributie voor beide vereni gingen samen zou dan gemiddeld f 4 per jaar niet te boven mogen gaan. Het voorstel werd aangeno men. Nu zullen de leden van 't Witte Kruis dit aanbod nog moe ten aanvaarden. Als dat gebeurt, zal dus de nieuwe wijkverpleeg ster benoemd worden door het Witte Kruis. Allerlei. Aan de werklieden Jes en Pey- ke werd elk een gratificatie van f 30 en aan Wijma van f 50 toe gekend. B. en W- hebben opdracht verstrekt om het ontbrekende stuk trottoir bij de woning van Bruin aan te vullen. Het rechtsgeding tegen mej. M. H. Melchior is in volle gang. Op 21 Juni a.s. zal de rechtbank een onderzoekszitting houde- in het raadhuis. Het dem pen van de sloot langs de Bos straat is juist vandaag begonnen- De gemeentenaren die het twij felachtige genoegen hebben om langs de Voorstoot te wonen, zon den een dezer dagen een adres aan Provinciaal bestuur, Hoog heemraadschap, Polderbestuur en de Raad teneinde demping van deze stankbjon te verkrijgen. B. en W. hebben adressanten inmid dels bericht dat de polder van de gemeente liefst f 50.000 had ge ëist voor deze demping, een be drag. dat de financiële draag kracht van Winkel ver te boven gaat Intussen hebben Polder zowel als Hoogheemraadschap stilgeze ten en het zo dringend nodige onderhoudswerk aan sloot en be schoeiing nog steeds niet uitge voerd. De houding van deze beide instanties is betreurenswaardig. Besloten werd om het mandaat van de gemeentelijke vertegen woordigers in de Vleeskeurings dienst Barsingerhorn met 1 jaar te verlengen wegens de in 1953 plaats vindende gemeenteraads verkiezingen. De doucheinrichting van het Witte Kruis Is een succes. Tijdens de 63 openstellingen in '51 werden er 6458 baden genoemen- Het salaris der beide wethouders is nader op f 200 vastgesteld. Een meevaller. Het Rijk heeft over 1948 aan Winkel een extra uitkering van f 12.523.74 uit het gemeentefonds verstrekt. De raad besloot deze som als volgt te gebruiken: ge hele afschrijving doucheinrichting f 2316; gehele afschrijving res tantschuld De Strook f 654; ge hele afschrijving kosten demping Bossloot f 2250 en reservering voor gebouw voor bejaarden f 7303.22. In totaal is thans reeds f 36.303 voor het tehuis gereser veerd. De gemeentelijke schoolgeldre geling werd vervolgens ingrij pend gewijzigd door het inlassen van een gezinsreductie en het verlagen van het vermenigvuldi- gingscijfer van 1 tot 0.8. Dokter Bouwman die naar Steenderen is vertrokken en zijn practijk heeft overgedragen aan doktei Roskam kreeg natuurlijk eervol ontslag als gemeente-geneesheer, terwijl zijn opvolger als zodanig werd benoemd. Met tegenstemmen van de heer P Dekker werd echter het salaris van deze functionaris verlaagd van f 1100 tot f 650. GOEDE PRESTATIES VAN HUGO GIRLS ADSP. HEERHUGOWAARD NRD. Ter gelegenheid van het lustrum feest van de Handbalclub „Con Birio" te Hoogwoud werden al daar afvalwedstrijden georgani seerd, die een zeer sportief ver loop hebben gehad. Hugo-Girls 1 speelde eerst te gen Con Brio 1 en verloor deze wedstrijd met 42. In de tweede wedstrjjd tegen DOS 1, waren onze meisjes meer op hun quivive en wonnqp maar liefst met 41, waardoor de derde prijs, een be ker meeging naar Heerhugowaard Noord. De adspiranten van Hugo-Girls die pas dit jaar voor het eerst in de cQmpetitie zijn gekomen, sloe gen in dit tournooi lang geen gek figuur. In huin eerste wedstrijd te^en FSA, werd een glorieuze overwinning voot de onzen. Met 70 werd FSA verslagen. ïn de tweede wedstrijd tegen de gast vrouwen Con Brio, wisten zij zo waar wedarom een overwinning te boeken, nu echter met een 3 1 voorsprong. Al met al was 't een zeer sportieve handbalmiddag welke voor de Hugo-Girls adsp. lang niet onverdienstelijk was. S.V.W.-nieuws HEERHUGOWAARD ZUID Zondag a.s. (Kermis-Zondag) speelt SVW 1 tegen Hugo Boys 1 op het Gem. Sportterrein. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het raam van de SVW-Jufoileumbeker en vangt aan om 2 uur- De wed strijd bij Hugo Boys werd door SVW met 2—0 gewonnen. Hoe 't nu zal aflopen weten we natuur lijk niet en we wagen ons maar niet aan een voorspelling. Zater dagavond speelt het le en 't 2e uit in Alkmaar respectievelijk tegen Alkmaarse Boys 3 en 4 'Advertentie) en met kunt U Poplin heren overhemden, in 5 uni-tinterj, gevoerde borst met vaste trubenijs- boord 12.95 10.50 Met 2 trubeniis-boorden 14.95 12.95 Heren overhemden met vaste boord, prima kwaliteit shirting in div. effen tinten 7.95 4,95 Zelfbinders, een pracht collectie, spe ciaal in zomerdessins, v.a. ANKLETS, wol met nylon versterkt, in effen tinten 1.75 OOK EEN TWEEDE VERZENDGELEGENHEID WAARLAND Meerdere ma len zijn er verzoeken tot het be stuur der PTT gericht, om gedaan te krijgen, dat alhier een eigen postbestelling wordt gevormd, waardoor er tevens een verbete ring in de verzendgelegenheid zou kunnen komen. Op 28 Maart j.l- is ten kantore van de Kamer van Koophandel te Alkmaar door bur gemeester H. Nolet, een deputatie van de plaatselijke Middenstands- vereniging en de heren Schmaiz en Scheffer van de Kamer van Koophandel met de Inspectie der PTT daarover een bespreking ge houden. De PTT deed toen de toezegging dat Waarland een post station met eigen postbestelling zou krijgen, indien er voor een woning ten behoeve van een ge huwde besteller gezorgd wordt. De burgemeester verkiaarde dat van gemeentewege al het moge lijke zou gedaan worden om de besteller een woning te geven. Dezer dagen heeft het bestuur der Middenstandsvereniging een schrijven van de Inspectie der PTT ontvangen, waarin o.m. ver meld wordt dat in afwachting van de vestiging van een poststation met eigen bestelkring (waartoe eerst zal kunnen worden overge gaan indien bedoelde woning be schikbaar is) alhier een tweede kombestelling op Maandag t/m Vrijdag zal worden uitgevoerd door het bestellend personeel van Dirkshorn. Bovendien wordt voor het poststation van Maandag t/m Vrijdag een tweede verzendgele genheid ingevoerd te 18.40 per Naco-bus. Hierdoor wordt bereikt dat vóór dit tijdstip aan het post station ter post bezorgde corres pondentie hog met de nachtpost treinen kan worden verzonden. Deze belangrijke verbetering zal 16 Juni a.s. ingaan. Hierbij overwoog de raad, dat tengevolge van de huidige zieken fondsregeling, er nagenoeg geen armenpractijk meer is. Voot de behoeftigen wordt b.v. van ge meentewege de fondspremie be taald. Aangezien de voormalige trambaan, die vgp gemeentewege in een prachtig wandelpad is her schapen, nogal eens misbruikt wordt door ruiters en wielrijders besloot de raad die officieel aan te wijzen als voetpad." Daardoor krijgt de politie het recht om der gelijke misbruikers te verbalise ren. Tenslotte ging de raad nog accoord met de voorgestelde split sing van het postkantoor. We gens de daarvoor te maken kos ten zal de huur verhoogd worden. Voor het kantoor tot f 600, plus waterkosten en voor. de (nieuwe) bovenwoning tot f 250 per jaar. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. MINDER WARM Wisselende bewolking met voor al aanvankelijk enkele plaatse lijke buien. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk uit westelijke richtingen. Minder hoge tempe raturen overdag. 14 Juni; Zon op 4.20; onder 21.01 Maan op 00.32; onder 12.10. en dan is het de grote dag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer, Op 25 juni a.s. Men zegt, dat de emancipatie der Nederland se katholieken voltooid is. Maar dat is onjuist. Zij moet nog worden afge bouwd. Op het terrein van het onderwijs, ten aanzien van de veelzijdige sociale zekerheid en voor de ont wikkelingsmogelijkheid van het gezin. Daarom, voor de voltooiing van de katholieke emancipatie, op Woencdag 25 Juni a.s.: LIJST 1 van de K.V.P., met bovenaan de naam NEW DELHI, 12 Juni (Reuter) Premier Nehroe van India heeft in het parlement te New Delhi verklaard, dat het „ongewenst is, dat de V.N.. met president Rhee van Zuid-Korea samenwerken". Nehroe was „ernstig ongerust over bepaalde binnenlandse ont wikkelingen in Zuid-Korea". Vol gens hem betekende steun kan het regiem van president Rhee steun aan die dingen, waar de V.N. tegen zijn". Voorts sprak Nehroe zich uit tegen elk koloniaal bestuur. Hij leverde critiek op het Atlantisch Pact, omdat het zichzelf had uit gebreid „tot een verdediging van koloniale bezittingen". Doktersdiensten Zondag 15 Juni Rayon Westfriesland (West) Dokter Barnhoorn te Blokker, telefoon K 2292—533. Dokter Mulder te Midwoud, telefoon K 2291—225. Dokter Bloem te Spierdijk, telefoon K 2296—204. BerkhoutAvenhom Dokter Van dier Linden» te Berkhout, telefoon 2295264. Artsendienst Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts. zijn vanaf Zaterdag 14 Juni te 14 uur rot Maandag 16 Juni te 8 uur alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: C. R. de Boer Nw. Niedorp, tel. 233; Dr. P. Groenhart Dirkshorn, tel. 232; R. J. de Groot Hippolytushoef, tel. 31; L. C. Oiree Anna Paulow- na tel. 233; R. C. Posthuma Bar- singerhwn lel. *312; V,'. van Sloo- ten St Maar.ensbiug tel. 230 A. L. v.d. Sluis Schagen tel. 400; J. Swaters Juilianadorp tel. 221; en A-J. Tamsma Wieringerwerf tel. 7. Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Zondag 15 Juni wordt de die renartsendienst waargenomen door de heren N. D. M. Dekker, 't Zand K 2249-312 en P. van der Kolk Nieuwe Niedorp K 2261-232. Burgerlijke Stand OUDE NIEDORP Geboren: Martinus M zv A T v d Kroon en A Beemsterbcer. Gehuwd: Johannes Veldman 31 j en Ca than na J M Kersten 31 j, Den Haag. Benoemd SINT MAARTENSBRUG De heer J. Slort, onderwijzer aan de o.l. school alhier, is met ingang van' 1 September a.s. be noemd tot onderwijzer aan de o.l. school no. 2 te Huisduinen, gemeente Den Helder. Burgerlijke Stand NIEUWE NIEDORP. Gebo ren. Johannes Maria, z. v. J. P. Koenis en C. M. Groot; Antonia Adriana Gerarda Maria. d. v. G. H. Wagemakers en A. J. M. Nui.i- ten; Leo, z. v. J. D. Weii en» H. Carnas. Ondertrouwd. Jan Boontjes en Janni W. Spek; Jacobus Th. Mul der en Cornelia J. Poland; Jacob de Geus en Margeretha A. Benit. Getrouwd: Jacob SchreuderS en Geerie Kuiiper; Pieter Blok ker en Marie Groes; Aris Smit en Sijtje C. Groot; Cornells de Graaf en Francoise N. van de Voorde; Jacob Langediik en Neel- tje Bakker. Ingekomen personen: Francoise van de Voorde, van Barsinger horn naar C 57; Jan Boontjes, van Schager» naar C 10: Justus Fr. Drentje, van Heerhugowaard naar A 23; Jacob Sahreuders, van Barsingerhorn naar C 26j Vertrokken personen; Aafie Hartman van B 27 naar Anna Paulowna; Jan W. Rougoor, van B 224c naar Bergen; Theodorus Zuurbier en gezin, van A 65 naar Barsingerhorn; Gauke Luik en gezin, van C 25 naar Winkel: Hermanus J. Breddels, van C 10 naar Rotterdam; Pieter Blokker en echtgenote van B 318 naar Winkel; Jacomijna C. Groenleer en zoon van C 56 naar Amster- dam; Hendrikus G. de Haan van. A 1 naar Bolsward; Adrignus G. van Buuren van B 224d naar Zaltbommel. Burgerlijke Stand PURMEREND - Geboren: Ali- da P H dv K Reijne en J H Schreuder, Landsmeer; Maria G dv A Groenendijk en J T Daane; Marjo A en Carla M dochters v J C Schor en M Debets, Mididè- l'ie; Frans zv O Brouwer en W v Dijk. Overleden: Trijntje Breg 82 j echtg v C Duijves; Maantje Een hoorn 68 j echtgen v R Smit, Beemster; Jan Rol 63 j echtg v G Peetoom, Beemster. (Van „HOE WAS HET V meer afhankelijk v< had daardoor goed nood zo groot were regelen de bedrijv» onderwijl waren d politiek van na de schokken in de bei men. De overheid producten met inbe andere, althans de s zijn geheel vrij. De uitloopmogelij khede: en de speling is er 1 Dat is het antw heer Jac. Groen, een rische specialisten v. fractie en lijsttrekker gen Den Helder, Haa recht, op onze vraag schil tussen de landl van vroeger en nu. Deze nieuwe landi heeft in beginsel zijn en naar de mening Groen, ook die va agrarische sector. I van de onbeperkte alle risico's, aie daal den waren, wil nie Aanvankelijk waren nog allerlei knellende maat deze zijn lar opgeheven. Toch heef ze verkiezingscampaj Hist. Kamerlid ook d< politiek als socialis merkt, maar de hee grijpt deze uitlating r De huidige landboi de laatste tijd nerger gestuit Hier is ve van een doelmatige a ding van de overheid deze ontaardt in een tailleerde bemoeiing. Tuinbouw - Een en ander wil i zeggen, dat de heer dig tevreden is. Wat betreft blijft de moe deze geheel onder van vrije producten voor dit deel van d sector de bestaansze altijd ernstig in gev men. En enige tijd gi al, dat dit gevaar o huidige omstandighe zins denkbeeldig is. zal de nieuwe t van Rotterdam, Mr Walsum, op Donder a.s. in een bijzondere de gemeenteraad w stalleerd werd een drietal schippers in arrest 1 dat zij in de loop jaren een grote parti de ladingen zouden stolen hoopt het echtpaar Kwikkei te Koog 9 op Donderdag 26 Ji zestig-jarig huweli vieren. Bruid en brui 88 en 84 jaar oud, zi gezond is het hoofdgebou nieuwe Bossche stat: onofficieel voor reizi bliek geopend. Men officiële opening t< tus is Opa Kljjzing, de pioen pijproken, gist» rylid opgetreden bij rookwedstrljd van 6( neerden van de Phili te Eindhoven werd twee jaar vc ke gevangenisstraf j een Amsterdammer, jarige zoon, die dienst was, enige jar« onderduiken is het zesjarig do» de fam. K. te Glane middag door een a< dende autobus van Losser aangereden er slag gedood werd een 27-jarig door de Amsterdams veroordeeld tot een 40 gulden, omdat hij opgestoken had in waar brandbare laki en het derhalve ve: te roken....

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2