Vleugel aan Wierdijk is gereed gekomen Natje ers droogje vors de soldaat zijn niet fe versmeden DE REACTIE CARDOZO ISMIDJE VERHOLEN en het geheim van Sprookjesland Kolonel Stoltz nam afscheid van Nationale Reserve Nog te veel van de voeding komt in de spoelington Plechtigheid in ruisende regen op Adelbertsakker Onze klanten 10VERZICHT In Noord-Holland-Noord Groei van het Zuiderzeemuseum Marktberichten TIEN DODEN IN ONRUSTIG TUNIS Ziekenbedevaart te Heiloo R.K. meisje Zo, daar zijn we eindelijk i Door nu rijksdaalders te besteden spaart U tientjes! Tropicalcostuum Kamgaren Zomercoshjums Zuiver kamgaren Pantalons ,ocn Sportcolberts Regenjassen n Zuiver wollen demi's en Tweedjassen 49.50 39.50 f 29.50 Een prima jas voor f49.50 s mw[w/§ DINSDAG 17 JUNI 1952 PAGINA 5 precies, wat jij voor s gedaan hebt." Prin- Slselinde keek heel be- amd voor zich. Iets s gedaan voor haar va- of voor andere mensen, zij had eigenlijk nog t aan andere mensen icht, alleen maar aan eelf- ..Doe jij mijn twee len speldjes eens in," zij na een poosje. Het :je gehoorzaamde. Zij haar eigen speldje ook in het haar en kijk twee drie. daar rinkel de speldjes achter el- op de grond. De ver- de prinses werd er van. „Iedereen denkt Elzenl ijsje, „piekerde .maar van mij heeft nog ït iemand iets goeds ge nt." Ze keek naar El- :ijsje, die vrolijk naar keuken van het paleis sfde en ging toen zo ir op een bankje naast kippenhok zitten. Waar- r? Zij wilde nadenken, .nadenken of zij ook chien iets goeds kon n. Dat was heel moeilijk r haar, want dat had zij nooit geprobeerd. Ein- jk had zij tegen de nd iets gevonden. „El- lijsje," riep zij heel d. „Elzenlijsje." Het sje was er al. „Elzen- e, wil jij weer niet ïg naar je vader en moe- vroeg het prinsesje, n zorg ik wel voor de kentjes." Of Elzenlijsje wilde! Ze ging de vol de dag nog en het prin- e zorgde in het vervolg r de kuikentjes en ook beetje voor haar vader voor heel veel andere isen. Al gauw vielen haar haarspeldjes uit haar en daarom eg prinses Elselinde rtaan een gekleurd zij lintje in het haar en ondags een mooi kroon- van goud. RONDOM 300 IDAM De nieuwe opende in vrijwel on- houdinig. De aan- k de vaste stemming Olie, die de 300 wisten ririiden. Vanmorgen is gedaan, maar zo hoog hoofcfonds vanmiddag ken. Er was maar wei- er» ook door de arbi- :d niet veel onderno- ers en verkopers ble- r vrijwel in evenwicht i, zodat de markt een aanzien had. Voor ex- vas aanvankelijk enige 104, waarna 102% werd Philips handhaafde en 150. Unilever was 134. Van de andere ra- ïn was ook Nyma aan kant. maar Viscose beurs geen tekenen van vertoont, is wel voor grii'k deel te wijten aan aarloosd'e positie van d'sen, die vandaag, met r Java en Sumatra ta an de zwakke kant wa- lerwaarden bleven een- gehandhaafd (scheep- :rer» waren verdeeld; beter gewaardeerd on- ;d' van het verslag en mdvoorstiel van 10 pet, B pet in aandelen, maar oet 1% procent in'boe- verdere verloop bleef kalm gestemd en be- ninkliilae zich rondom Landden Ngomhezi wa- punten beter, ingevolge voor stel van 10 pot. ctuaties deden zich piet or. Ook de obligatie- t wei-ndg vera-ndermsen. aandacht trok het be de geureerste 's Gra den 3% pet obligatiele- 10 millieen wil slu'- een looptijd van 40 coors van uitgifte is ad gemaakt maar werd g tér beurze geraamd 15 pet, teneinde een ba- pet rendement inee- t rentegamma te hand- rolongatie 3V4 pet. Ischoersen uit. ter eens Ljiliar)". begon n viel ze hem vlug in Zeg wat u te zeggen noem me alsjeblieft niet naam. s een tijd geweest, dat ïen geen bezwaren had. 'ij haar in herinnering, t doet het er eigenlijk vilde alleen maar even veten, wat u van plan ioen. ui wii er alstublieft niet draaien. U heeft dus die brief geschreven aan Iemand anders kan 't niet gedaan hehben. weet er iets van. En nu al zoveel weet kan het aad meer, om ie alles te Wii ziin met vier man »mplot betrokken en den paar handlangers, die ;n betaler» en met wie ergeen rekening behoe- louden. j ziin vast besloten om ziin uitvinding afhan- naken. Jij weet heel lian, dat ie niet zo ruk de mensen wel veron- a.'En de financiële zaken ■bert Armadale laten de Üd ook veel te wenisen (Wordt vervolgd) Op het bureau van de districts commandant van het district Noord-IIoIland Noord van de Nationale Reserve te Alkmaar, heeft de landellike inspecteur, kolonel Th. Stoltz, die de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd inet 1 Juli a.s. gaat verlaten, offi cieel afscheid genomen van de commandant van het district, de majoor J. Kropt', ziin staf en een delegatie uit de vrijwilligers. Om kwart voor twee waren op het districtsbureau aanwezig majoor J. Kropf en de kapiteins J. Koppenol en L. Donkersloot. Voorts adjudanten en onder officieren, enige vrijwilligers en het burgerpersoneel van het bureau. Nadat die kolonel door de commandant was verwelkomd sprak hij een kort woord over zijn heengaan bi.i de Nationale Reserve. Hij wilde dat speciaal in de districten doen, omdat daar de slagaders kloppen van dieze dienst, waarvan de Staf en de vrijwilligers hem in de loop van dé jaren lief zijn geworden. In zijn afscheidswoorden be trok de kolonel op de eerste plaats majoor Kropf, die zich met hart en ziel aan de Natio nale Reserve heeft gegeven en ook in Drente waardevolle ar beid heeft, verricht. De komst van de vrijwilligers stelde de kolonel op bijzonder hoge prijs. F.en ere-saluut. Na dank te hebben gebracht aan de officieren en onderoffi cieren, alsmede aan het perso neel, voor de medewerking, be toond bij de opbouw van de Nationale Reserve, bracht de kolonel huilde aan velen van de „oude garde", wier plichtsbesef stimulerend op de jongeren werkt. Een ere-saluut bracht de scheidende inspecteur aan de vrijwilligers, de kern van de Nationale Reserve, de mannen en jongens, die volgens de ko lonel tot de beste soldaten van het Nederlandse leger behoren. Deze waardering van de schei dende hoofd-officier ging ook uit naar de vrouwen en meisjes van dé vrijwilligers, die de man nen zo vaak afstaan voor de verdediging van het vaderland. Met vreugde constateerde ko lonel Stoltz, dié aan de wieg van de Nationale Reserve heeft gestaan, dat het Instituut van het vrijwilligersleger groeit en. allerwege meer waardering en belangstelling ontmoet. Hij ver trouwde er op, dat de groei zich in het district zou voortzetten en vroeg aan het slot van zijn, in eenvoud en hartelijkheid ge sproken woorden, officieren en vrijwilligers, de nieuwe com mandant, kolonel v. Hinte, die op de Ingeslagen weg zal voort gaan, in zijn arbeid te willen steunen. Veel waardering. Met leedwezen zag majoor Kropf, de inspecteur van de Nat. Reserve heengaan. Hij zag ech ter met vertrouwen de komst van kolonel van Hinte tegemoet en zegde, mede namens alle vrijwilligers, zijn steun en me dewerking toe. Veel waardering had majoor Kropf voor het op bouwend werk, dat de kolonel heeft verricht. Wat de Nationale Reserve in Nederland geworden is, is voor een groot deel zeker aan hem te danken geweest. Als stoffelijk blijk van waar dering bood de maloor toen de scheidende hoofdofficier namens het gehele district een zilveren asbak aan. Nadat de kolonel zich nog enige tijd met officieren en man schappen had onderhouden, nam hij personnliik van alle aanwe zigen afscheid. Kunstenaars Centrum Bergen EXPOSITIE HENK v. d. IDSERT In de Kunstzaal van „De Rus tende Jager" exposeert de volgen de week de jonge schilder Henk van den Idsert, onder auspiciën van 't Kunstenaars Centrum Ber gen, waarvan hij werkend lid is, schilderijen, houtskooltekeningen en pastels. Deze tentoonstelling wordt op Zaterdag 21 Juni a.s. om 4 uur geopend met enkele beschouwingen van de dichter Michael Déak. Deze expositie blijft één week te bezichtigen, n.l. tot en met Vrijdag 27 Juni a.s. en zal, behalve des middags en des avonds, ook des morgens zijn opengesteld (behalve Zondagmor gen). NOORDHOLLANDSE PROV. BRANDWEERBOND ALKMAAR De N. Holil. Prov. Brandweerbond vergader de Maandag in Alkmaar onder voorzitterschap van de heer L. A. Ankum. Blijkens toiet jaarver slag ziin 95 van de 120 Noord'höll. gemeenten en 4 brandweerver enigingen bü de Bond aangeslo ten. De rekening in ontv. en uitg. op f4.848.82 werd na gunstig rapport der fin. commissie goed gekeurd; de begroting in ontv. en uitg. op f4092 werd conform vastgesteld. De heren A. Mul, Weesperkarspel en J. Bleeker te Beverwijk werden als bestuurs lid herkozen De vacature S. Hol leman zal in overleg met de afd Nrd. Holland van de Ned. Ver. van Brandweerpersoneel worden aangevuld. De voorzitter sprak n.a.v. het jaarverslag er zijn voldoening over uit, dat na zeven jaren ein delijk een Brandweerwet door de Tweede Kamer was aangeno men welke overeenkomstig de wensen in Brandweerkringen de Brandweer voor 95% gemeente zaak heeft gelaten. Verwacht wordt, dat ook de Eerste Kamer dit ontwerp zal goedkeuren Dank werd in dit verband ge bracht aan de Ver. v. Ned. Ge meenten en de redactie van het maandblad „Brand". Na uitvoerige discussie werd besloten omtrent de nadere ex ploitatie van het maandblad „Brand" overleg te plegen met de Kon. Ned. Brandweer Ver eniging. Evenzo zal met deze instantie de vraag besproken worden, of het wenselijk is, dat, evenals in Zuid Holland een technisch Ad viesbureau ten dienste van ge meentebesturen voor aanschaf fing van brandiblusmaterinal. moet worden opgericht, al dan niet met inschakeling van de Brandweer-Inspectie. De vergadering was algemeen van mening, dat advies in deze niet alleen door de Inspectie diende te worden gegeven, doch dat er in deze samenwerking moest zijn tussen de vertegen woordigers Van de Brandweer organisaties er» de Inspectie. De Vereniging Vrienden van het Zuiderzeemuseum zal Vrijdag 20 Juni a.s. des middags te Enk hulzen de algemene vergadering houden. De agenda vermeldt o.a. verslag van de verenigingswerk- zaamheden, financiële verslagen, bestuursverkiezing, projectie van de nieuwste films van het mu seum. Periodiek aftredend zijn de bestuursleden N. S. Groot, Jan H. de Groot en mr. A. F. Kamp. Laatstgenoemde is ter stond herkiesbaar. Ter vervul ling van de vacatures ontstaan door het bedanken van d« Groot en de Groot beveelt het bestuur verkiezing aan van de heren D. Fleddérus te Enkhuizen en mr, O. V. L. Guermonprez te Bergen. De vereniging bestond op 34 Mei j.l. vijf jaar. In het verslag van de werkzaamheden in de periode Juni 1951-Juni 1952 wordt o.a. het volgende mede gedeeld. Nu, in 1952, waarin volgens contract het gehele complex ge bruiksklaar moest opgeleverd worden, is het tweede gedeelte, de vleugel aan de Wierdjj'k ge reed gekomen en die zal weldra voor de bezoekers worden open gesteld. Daarna is de beurt aan het derde gedeelte, de vleugel aan de kade, en als de restaura tie daarvan haar beslag gekregen heeft, zal een waarlijk imposant museumcomplex verkregen ziin, dat een waardig en stijlvol te huis zal bieden aan de veelzij dige verzamelingen, die wezer» en sfeer van het Zuiderzeegebied in alle facetten van culturele rii'kdom bewaren en de roem rijke geschiedenis van de ster vende Zuiderzee zullen doen voortlevèn. Gezien de contractu ele binding mag verwacht wor den, dat de regering ook voor de Wederom aanbesteding in de Wieringermeer WIERINGERWERF. Op 26 Juni a.s. zal in het Domeinkan toor te Wieringerwerf wederom een aanbesteding plaatsvinden. Door de rentmeester der domei nen zal dan de herbouw worden aanbesteed van een boerderij met pachterswoning van de heer J. Schrale, Wierweg E. 25, alsmede de herbouw van de pachterswo ning van de heer H. Luinenburg, Wierweg E. 26. Vergadering Witte Kruis WIERINGERMEER. Doordat de heer G. Smid zijn functie als bestuurslid van het Witte Kruis niet heeft aangenomen, zal van avond een algemene ledenverga dering worden gehouden. Deze vindt plaats in Middenmeer in hotel Smit, aanvangde 8 uur. GESLAAGDEN A DAMS CONSERVATORIUM Uit onze gewesten slaagden aan het Amsterdams Conserva torium: Joh. G. van de Weyer te ïlpendam (fluit C 1); Mevr. E. Weyand-Bouwman te Bergen (solozang C 2); J. van Tiel, Groot Schermer A 21 (orkestspel trom pet) en H. P. Keuning te De Ri)p (schoolmuziek C 2). Schaapskuilmeerpolder WAARLAND. - In café G. Stoop vergaderden dezer dagen de stemgerechtigde ingelanden van genoemde polder. Voorzitter C. Borst herdacht 't werk dat de overleden secretaris Fr. Moeijes als een goed ambte naar gedurende 26 jaar voor de polder had verricht. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Sta ten inzake aanvulling van het Ambtenarenreglement betreffen de het lidmaatschap van onge wenste verenigingen. De verga dering besloot de betreffende ar tikelen op te nemen in het regle ment. Bij de behandeling van de be groting voor het dienstjaar 1952 werden de lasten vastgesteld op f 35 per ha. Bü de stemming die in deze polder zonder candidaatsteliing geschied, werd de heer C. Borst te Barsingerhorn als voorzitter herkozen. Voorts werd de heer S. Kieft te Oudorp ter vervulling van een bestaande vacature gekozen als bestuurslid. Nrd. SCHARWOUDE. 10.000 kg aardappelen, doré 13,50; eer stelingen 13,4016,40; drielingen 10,90—13,20; kleinen 4,70—9; 300 st bloemkool A 13,30; B 9,30; 08 slof aardbeien 1,622,22. LANGEDIJK. 120.000 kg aardappelen, eerstelingen 12,80 17,60; rode schotten 16,2017,10; doré 15,2017,70; drielingen 12,20 15; kleinen 10—13,30; 5000 kg rabarber 5,40—7,60; 250 kg toma ten A 80; B 78; 1200 kg bospeen 8,60—11,90; 100 stuks bloemkool A I 15,30; 4500 kg rode kool 22 —26,10. ten gedurende de eerste zes we ken van hun militaire loopbaan. Dan toch eten zij dank zy hun intensieve lichameiyke trai ning werkeiyk als wolven. Verder krijgen het verzwaard rantsoen de mannen van het korps commandotroepen, de mij- nensehool, de marechaussee, be halve' in het depot, de ponton niers, militairen tijdens schiet oefeningen in de schietkampen, kortom aan die militairen, die zwaardere diensten verrichten dan normaal. Calorieën. Hoewel Jan Soldaat gemeen- iyk zegt: „Met calorieën kan ik me de maag niet vullen", willen wy hier nog even laten volgen de calorische waarde van beide rantsoenen; de normale rant- soenschaal vertegenwoordigt ong 3800 calorieën, de verzwaarde ranitsoenschaal ongeveer 4500 calorieën. Wij denken dat er weinig le zers zullen zijn, die elke dag 800 Er is dezer dagen een legerorder verschenen, regelende de voeding der militairen in vredestijd. Een haastige journalist, verbonden aan een der landelijke dagbladen, las die legerorder, begreep er weinig van, en schreef in zijn blad: „Het leger op rantsoen. Het verbruik van levensmiddélen door militairen dras tisch verminderd met ingang van 1 Juli". Nu kan men veel van de mili taire dienst zeggen, maar dat' de jongens blafiw van de honger of ondervoed thuiskomen, dat heb ben wij nog nooit gehoord. In tegendeel, het is merkwaardig hoe stevig, fors en bruinverbrand blakend van gezondheid, onze recruten telkens huiswaarts ke ren. Dat viel zelfs Eisenhower op, die toch heel wat soldaten in heel wat landen bezocht; hij had altyd plezier in bet by uit stek gezonde uiteriyk van onze militairen en ook bij zijn af scheidsbezoek maakte hij daar over nog weer een opmerking tegenover minister Staf. Er mag dan ook wel eens op de koks gekankerd worden, maar dat hoort er nu eenmaal by. In het algemeen kan gezegd wor den, dat er in ons leger goed en overvloedig gegeten wordt. Zo overvloedig zelfs, dat de spoe- lingtonnen er van mee-profite- ren. Wie in de hongerwinter aan den lijve heeft ondervonden wat het begrip „honger" eigeniyk is, wie toen in regen en wind dag marsen maakte voor wat tarwe en aardappelen, die schudt vaak bet hoofd als hij ziet, wat na de maaltyd als „afval" over blijft. Een euvel overigens, dat zich zowel in de militaire ais in de burger samenleving voor doet. Vraag het de schillenboer maar De spoelington zo leeg mogelijk houden Wat in de spoelington ver dwijnt, gaat voor een luttel prijsje naar de varkens. Zo heeft het tenminste nog nut, maar het voedsel is daar niet voor be stemd. Het is dus hiet streven van de militaire intendance, die 'spoelington zo leeg mogelijk te houden. Daartoe controleert men voortdurend de hoeveelheid voedsel, die niet opgegeten wordt en by het van tijd tot tijd op nieuw vaststellen van de voe- dingsschaien, houdt men daar natuurlijk rekening mee. Dat ligt voor de hand. Elke overdaad wreekt zich dagelijks vyftigduizendvoudig (wanneer we het aantal van rijkswege ge voede militairen op 60.000 schat ten). Krijgt elke militair dage lijks 1/10 brood te veel, dan is dat per dag 5000 broden te veel, of over een jaar bijna twee mil- lioen broden. En toch is dat maar een kwestie van een paar sneedjes brood meer of minder per dag. En nu dan de „drastische" be perking der rantsoenen. Bij de nieuwe regeling krijgt elke mi litair innlaats van 1000 gram 800 gram aardappelen ner dag en de militairen, die een ver zwaard rantsoen ontvangen, krij gen niet 700 maar 600 gram brood per dag en niet 60 maar 50 gram vleeswaren. Andere rantsoenen worden verhoogd, zoals kaas. De overige rantsoenen blijven gelijk. Wc willen er hier een paar noemen: brood 500 gram, vlees (zonder been) 100 gram, vleeswaren 40 (50) graim, margarine 75 (85) gram, kaas 40 (50) gram. Zoet broodbeleg 40 (50) gram; melk i/, liter; suiker 50 gram; peul vruchten 35 gram en grutters waren 30 grain. De cyfers tus sen haakjes slaan op het ver zwaard rantsoen. Het hierboven al een paar maal genoemde verzwaarde rantsoen geldt voor alle recru- gram aardappelen en 500 gram brood naar binnen werken. En in welk gezin komt elke dag per persoon een ons vlees plus nog een half ons vleeswaren op tafel? By de meesten is daar hot geld niet voor aanwezig. Overigens nog dit: Militairen zijn inderdaad goede eters. Maar de meesten eten toéh bun portie niet helemaal op. Die nolle- bolle-giizen, die dus aan hun 300 gram aardappelen inderdaad mot genoeg zouden hebben, hoeven toch niet hongerig van tafel op te staan, want ze kunnen zich desnoods driemaal opscheppen En dat doen ze dan ook heus wel! TUNIS Joden en Arabieren zijn gisteren voor de derde dag, in de nauwe straten van het oude Tunis met elkaar in botsing ge komen, waarbij tien doden vielen. De Arabieren trachtten Joodse winkeliers over te halen zich aan te sluiten bij hun staking die Vrijdag begonnen is uit protest tegen geheimzinnige en tegen- strydige berichten over de po gingen van afgelopen week om de Bey van Tunis en zijn gezin te vergiftigen. De Joden hadden reeds hun eigen staking afgekondigd om hun eisen voor politiebescherming tegen de Arabieren kracht bij te zetten. RINNEGOM Op het graf I van de H. Adelbertus op de uit bet jaar 740 daterende Adelber-1 tus-akker in Rinnegom werd gis termorgen onder stromende regen in de openlucht op de funderin gen van de oorspronkelijke kerk van St. Adelbertus, de plechtige H, Mis met assistentie opgedra gen door de Hoog Eerw. abt van de regale abdij van Egmond- Binnen, Dom Paulus Andriessen. Indrukwekkend door zijn sier lijke eenvoud werd deze plech tige H. Mis tot een smekend bidden tot de Heilige van Ken- nemerland, om deze streek te be hoeden voor geestelijke armoede en lusteloosheid, de kwaal van deze tüd. Pater Ir. A, Beekman hield de predicatie en herinnerde er aan dat d'e relieken van St. Adelbert twee eeuwen geleden in grootse triomph naar de ahdii werden "vergebraebt. In 726 ver';-' Adelbert huis en klooster om ge heel alleer» zonder enige steun •van Kerk en medehelpers in de gevaarlijke streek van Kenne- merland het geloof te gaan bren gen. Dat dit met vele gevaren gepaard ging bewijst wel de naam van de plaats Heiloo, die voor de heidenen een „heilige plaats" betekende, Adelbert be werkte vele bekeringen en bouwde op deze plaats een kerk je dat echter vele malen werd verwoest, Alleen de fundering en de bron zii'n nog overgeble ven, Moeilijk en zwaar, vol opoffe ring ging zijn bekeringsarbeid. Daarom kunnen wii hem zo goed als voorbeeld stellen om gedul dig en grootmoedig in ons geloof te ziin. Door een sterk geloof en opoffering kunnen wii ons behoe den voor de onchristelijke stro mingen opdat zij niet ons Ken- nemerland zal binnendringen. De processie met de relieken kon wegens de regen niet plaats vinder». restauratie van dit derde deel de nodige credieten zal toestaan, zii het over een langere termijn dan by het opmaken van het contract kon worden voorzien, aldus het verslag. Het Zuiderzeemuseum zal niet half compleet ziin zonder het buitenmuseum, het „museum dorp". waarvan de Staat, volgens notariële acte d.d. 8 Dec, 1947, de - stichting als een zedelijke verplichting beschouwt, Zodra het Westelijk deel van het IJsel- meer zal worden drooggelegd en het begin van uitvoering van dit plan schijnt meer en meer nabij te komen zal de Staat dus al het mogelijke willen doen om door opspuiting van een schiereiland buiten de wallen van Enkhuizen de mogelijkheid te scheppen tot een organische groei van dit groots architecto nisch plan. Het ledental van de vereniging blijft vrijwel constant. Tegen over enige afsch ril vingen staat een iets lager aantal aanmeldin gen!. Thans telt dé vereniging 528 leden, te weten 17 stichters. gewone leden. Dat beduidt bil verleden jaar vergeleken een te rugloop van 14 leden. Schilderijen expositie Over enkele weken wordt het tweede gedeelte van het binnen museum, de vleugel aan de Wier- dijk, in gebruik genomen. Daar in komen, naast de bureaux voor directie en administratie, zalen beschikbaar voor de bibliotheek er» voor expositie. Het ligt in het voornemen dit jaar In dit ge deelte een speciale expositie van oude en moderne schilderkunst uit het Zuiderzeegebied' in te richten. Later zullen deze zalen hun bestemming krijgen volgens het reeds vastgestelde plan. Het Zuiderzeemuseum heeft in het jaar 1951 van Pasen tot eind October 14350 bezoekers geteld. De progressie is, bij het vorig jaar vergeleken, met bijzonder groot, maar het heeft de aan dacht getrokken, dat er veel meer bezoekers van buiten en ook buitenlanders een kijkje kwamen nemen. Om beter contact, te kunnen onderhouden met d'e leden en subsidlanten, is besloten tot uitgeven van een eigen periodiek dat de naam .Uit het Peperhuis" zal Voeren en kwarts»1 het licht zal zien. De comm'1"' van redact)» door de henen mr. A. F. Kamp. Bergen. N.H., hoofdredacteur; drs. A. Schaper, Enkhuizen. Drie- banen 63, secretaris var) redac tie: S. Spoelstra, Enkhuizen. Het ligt in de bedoeling het eerste nummer omstreeks 1 Juli 72 beschermende leden en 439 te doen verschijnen. HEILOO. Op 5, 6 en 7 Aug. a.s. zal wederom op het Genade oord van O.L.Vrouw ter Nood te Heiloo het jaarlijkse drie daagse zlekenit'rldiuum worden gehouden. Het staat weer onder dezelfde geestelijke leiding als het vorige jaar. Degenen, diie dit tiidiüum het vorige jaar mochten meemaken, weten, wat voor troostrijke dagen weer te wach ten staan. Ieder was voldaan over het verloop van deze dagen. Ieder voelde zich gesterkt, opgebeurd en getroost en vol moed ging men weer huiswaarts, om het dikwijls zeer zware kruis en lij den, vol liefde en overgave, ja met dankbaarheid te aanvaarden en te dragen. Dit jaar weer voor het eerst, wordt geprobeerd een zeer be perkt aantal zieken naehtlogies te verschaffen. De Eerw. Zus ters van het St. Elisabeth-Zie- kenhuis te Alkmaar, hebben zich reeds bereid verklaard, de ver pleging des avonds en des nachts te verzorgen. Deze gelegenheid wordt echter alleen geboden aan de ernstige zieken en aan hen, die zo ver afwonen, dat zy na afloop dei- oefeningen, onmogelijk meer thuis kunnen komen. Inlichtingen worden verstrekt door de pastoor der edgen paro chie of door de secretaris van het comité te Heiloo, de heer P. F. Kuyper, Zevenihuizerlaan s De Zeereerw. Pater Prior van de Com muniteit van de Re guliere Kanunniken van de Orde van St. Augustinus te Ger- pinnes vraagt Uw gebed by het overlij den van ziin dierbare medebroeder Dom J. BROERSEN Regulier Kanunnik geboren te N. Schar- woude 3 Febr. 1910, overleden 12 Juni 1952 in het 13e jaar van zyn religieuze professie, na voor zien te ziin van de laatste H.H. Sacra menten der Sterven den en van de Apos tolische zegen. Fam. Broersen N. Scharwoude. Juni 1952. Gevraagd voor direct voor dag en nacht, die eheel zelfst. de huis- .louding kar., leiden, lief voor kinderen, hulp voor ruw werk aanwezig. Zondags vrü. Aanm.: J. DE GRAVE, van Breestr. 73, Amsterdam Is me dat nog eens fyn wandelen en zon der de minste last aan mijn voeten. Ja ja, ik heb je raad toch maar opge volgd, ben direct naar Wydeman in de Mag- dalenenstraat geste vend. Had dat veel eerder moeten doen, nu ben ik van alle ellende met mijn voe ten af, is me dat een genot? Wijdeman on derzocht en bekeek nauwkeurig mijn on derdanen en gaf me toen een paar, dat me zalig paste. Ik ben blij, dat ik die geno men heb, 't zijn ge makschoenen met een ruimte voor wel 6 te nen. Nu loop ik als op rozen. En voor de allermoeilijkste voe ten heeft hij de be roemde Forma-Natu- ra schoenen in ver schillende breedte- maten. viSS vOETVERZÖRQlhM 1^CPAIËNSMSTRI6 TEL 1467 op onze aanbieding van vorige week was enorm! begrepen, dat onze bewering volkomen op waar heid berustte, namelijk: AANGEMOEDIGD DOOR HET SUCCES GAAN WIJ DOOR! Pracht grijs en beige driedelig Waard 1165.voorf115.- Zuiver wollen Waard f 135.voor85."™" ENKELE STUKS, waarvan niet alle maten meer r /r voorradig zijn, gaan weg voor03. vanaf I IO.50 Prima coupe, vanaf t ZZ.3U Nog enkele stuks van f32.50 voor t I Z.5U Ook in WINTERJASSEN willen wij ruimte maken voor de nieuwe collecties, daarom nu HOORN Breed 44 Telefoon 4339 ALKMAAR Ridderstraat hk. Oudegracht Telefoon 5225 531 I.It II ■■■'I I .III. 1» Terwijl de inspecteur de arme hoofdagent der derde klasse, P. J. Pakkem de huid volschold, had Smidje Verholen zo maar een groot boek ter hand genomen, dat op de schrijftafel van de inspecteur lag. Hij had helemaal geen medeiyden met P.- J. Pakkem, want hy vond, dat deze persoon als dank voor het bij herhaling naar buiten smijten van Smidje Verholen nu zelf maar eens op zijn ziel moest hebben. En zo bladerde de smid maar een beetje rond in dat dikke politieboek van de inspecteur. Doch toen gebeurde er plotseling iets eigenaar digs, Er verscheen een nadenkende trek op het gelaat van Smidje Verholen, want hij had een bericht in dat dikke boek gelezen. Dat berichtje las hy nogeens en toen nog eens. Ver volgens legde hy peinzend dat dikke boek weer op zyn plaats. Zou dat werkeiyk de oplossing van het vraagstuk zijn? Veel tijd om er verder over na te denkenkreeg hij echter niet, want de inspecteur richtte nu het woord tot zijn gasten, na de gorilla de kamer uitgescholden te hebben. „Neem me niet kwaiyk jongens, pff....," snóóf hy. „Ik moest die vent even van katoen geven, pff. De sufkop. Hij heeft de gevange nen laten ontsnappen. Het rund, pffik zal maatregelen moeten nemen om de ontvluchte boeven te doen vangen. Hiér, pfff.steek een sigaar op, jullie.... ja.,,,, ik zal werkelijk maatregelen moeten nemen, pff„Ik heb zo'n idee, dat ik ze wel voor u kan vangen", zei Smidje Verholen toen geheimzinnig. De inspecteur keek verbaasd op, en dat is niet zo vreemd, want inspecteurs zijn niet gewend, dat gewone mensen die niet in het vak zitten boeven kunnen vangen. Ook de erkende detective J. J. Geurtjes sprak zyn verwonde ring hierover uit en zei: „Nou nou, dat zou knap werk zijn. Je bent toch niet erkend Verholen?" doch de smid deed alleen maar op geheimzinnige wijze een trekje aan zijn sigaar en deed er verder het zwygen toe......

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5