Een nabeschouwing op het Koninklijk bezoek Deze week in de bioscoop De kiezer heeft de toekomst in eigen hand GROEN Uitslag van de verkiezingen Een verzuim? PUROL puur Nog 4 dagen Vier feestelijke uren, waar Alkmaar dankbaar voor is «■sss-iss. AGENDA Onverkwikkelijk slot van Randerstournooi VEI PO N rn-is^* Grote aanvoer m ns vp i r$h\A\ -llSi De Landdag van het Noorderkwartier Dertig gevallen van kinderverlamming PAGINA 2 ZATERDAG 21 JUNI 1952 Slechts vier uur mocht de Victoriestad gister het Koninklijk Paar in haar midden hebbenook andere steden van West- Friesland vroegen haar aandeel. Het zijn echter vier gedenk waardige uren geworden, die een schone bladzijden vormen in de geschiedenis van onze stad. De Alkmaarse bevolking gaf in groten getale blijk van haar belangstelling in dit Koninklijk bezoek. Al zijn wij, koele Noord-Hollanders dan misschien niet zo spontaan en luidruchtig in ons huldebetoon als de Zuider lingen de een lijkt zich wel voor de ander te generen, om eens uitbundig zijn oranjeliefde te tonen toch menen wij het niet minder hartelijk en zijn wij er niet minder blij om, dat de Koningin enige uren in ons midden is geweest. De Zuiderlingen, in onze stad. die er mede getuige van waren en zich wellicht over de gereser veerdheid van ons Noordhollan ders verwonderd hebben, mogen bedenken, dat onze volksaard wat koeler is. Wii kunnen hun echter de verzekering geven, dat wii in oranjeliefde en trouw niet voor hen onderdoen. Het feest in het Sportpark maakte op het overige gedeelte van het programma in zoverre een uitzondering, dat het er daar wat spontaner toe ging. De kin deren ziin nu eenmaal onhevan- gener van aard en voor hen was het nog meer dan voor ons ouderen eer» grote gebeurte nis. Maar sommige kinderen wa ren ietwat teleurgesteld. Zii had den zich een koningin heel an ders voorgesteld met een goudkleurige japón en een her melijnen mantel. Wat ze zagen was een lieve dame die zich in haar kleding maar weinig onder scheidde van andere dames. En ook de Prins was maar een ge wone meneer, zo om te zien. Ja, dat viel de kinderen wel een beetje tegen. Maar zij hebben nu toch de koningin en de prins ge zien. zoals zii ziin in hun dage lijkse doen. als gewone mensen zoals wii allemaal ziin. En toch zuTlon zii het n'et liéM verbeten. Zii zullen zich de Koningin en de Prins blijven herinneren als eenvoudige mensen en hun liefde tot het Oranjehuis zal er niet minder om zijn. Overal langs de weg was er veel belangstelling en al reed de stoet in de stad vrij langzaam, voor velen ging het toch nog te vlug. Slechts een flits zagen zij MEDEWERKERS GEVRAAGD ALKMAAR Woensdagavond hopen wii weer als vanouds op de bekende wijze de verkiezings uitslag bekend te maken. Wii doen bii deze weer een beroep o® onze medewerkers uit vroeger jaren, om op de verschillende stembureaux de uitslag op te ne men en die zo spoedig mogelii'k op ons redactiebureau te bezor ger». Zii, die ons deze onmisbare medewerking willen verlenen, gelieven dit dezer dagen even aan ons redactiebureau te berich ten. WERKNEMENDE MIDDENSTAND Excursie fangs Alkmaarse Hofjes ALKMAAR De afdeling Alkmaar en Omstreken St. Ste- phanus van de Werknemende Middenstand zal onder bekwame leiding van de Weleerw. Heer B. Voets een excursie maken langs alle Alkmaarse Hofjes, tevens als sluitstuk van het winterpro- gramma. Dit zal geschieden op Dinsdag 24 Juni a.s. des avonds 8 uur. op welk tijdstip men zich zal verzamelen voor het Witte Kruisgebouw. Gasthuisstraat 4. Advertentie1 van hun geliefde Koningin, die op haar beurt probeerde zoveel mogelijk de uitingen van liefde en aanhankelijkheid te beant woorden. Op de kaasmarkt toonde zij veel belangstelling voor wat er op het Waagplein en in de Waag gebeurde en eenvoudig en on gedwongen onderhield zij zich met kaasdragers, handelaren en aanvoerders. Op het Stadhuis, na het officiële gedeelte, onderhiel den Koningin en Prins zich ook op ongedwongen wijze met de genen, die de eer genoten hierbij tegenwoordig te zijn. En een uur later bij het vertrek, stonden de Alkmaarders tot aan de Friese brug weer rijen dik, om het Ko ninklijk Paar nog een laatste groet te brengen. Het waren maar vier uren in Alkmaar, doch de Alkmaarders zijn er dankbaar voor. ALKMAAR. Met grote vol doening mogen degenen, die aan de organisatie van de feestdag, die het Koninklijk bezoek voor A.lkmaar betekende, hebben me degewerkt, op de dag van giste ren terugzien. De organisatie liet niets te wensen over. Toch menen wij een verzuim te moeten signaleren. Ten stadhuize werden behalve de raadsleden een veertig verte genwoordigers van de ourgerij uit stad en gewest aan Koningin en Prins voorgesteld; ook uit het gewest, want, zo zei de burge meester in zijn toespraak, deze dag was uitgeheven boven de plaatselijke begrenzing. Juist daarom bevreemde het ons, dat wij in de lange rij van personen, die de eer hadden aan H. M. voorgesteld te worden, en kele figuren misten. Daar waren vertegenwoordig sters van de Vrouwenbeweging in al haar schakeringen; verte genwoordigers uit de Vakbewe ging, van Handel en Industrie, van Kerkelijke, Rechterlijke en Militaire macht. Wii misten ech ter een of meer vertegenwoordi gers van de Alkmaarse midden stand, een bevolkingsgroep toch, die er in Alkmaar wezen mag; die hier ook vertegenwoordigd behoorde te zijn Maar nog pijnlijker vonden wij het gemis van hét enige lid van de Tweede Kamer uit het gewest, het enige Kamerlid ook in Alk maar woonachtig, de heer Jac. Groen, een man, die om zijn grote verdiensten onderscheiden werd tot Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw en tot Ridder der St. Gregorius-Orde. Als wij goed zijn ingelicht en daar twijfelen wij niet aan dan heeft deze volksvertegen woordiger in de Staten Generaal geen uitnodiging ontvangen, om als zovele anderen ten stadhuize te verschijnen en van de ont vangst van het Koninklijk Paar getuige te zijn. Wij vinden dit een verzuimdat niet gemaakt had mogen worden; in andere streken van het land pleegt men er een eer in te stel len een Kamerlid bij dergelijke gebeurtenissen in zijn midden te hebben. En temeer daar dit be zoek een gewestelijk karakter had en de heer Groen het enige Kamerlid is boven het Noordzee kanaal, had deze figuur bij deze bijzondere gebeurtenis niet mo gen ontbreken. Wij verwachten, dat een derge lijk. verzuim in de toekomst niet meer zal voorkomen. Geslaagd ALKMAAR. Voor het nota rieel examen le gedeelte is ge slaagd onze stadgenoot, de heer H. D. von Meijenfeldt. ER IKS PAKKING EN RUBBER ALKMAAR. Opgericht is Eriks Pakking en Rubber N.V. te Alkmaar, waarvan het doel is de handel- in rubber- en asbest- artikelen, drijfriemen, appendages en verwante artikelen, zomede al hetgeen daarmee verband- houdt, Het kapitaal is vastgesteld op f 1.000.000. verdeeld in 10 priori - teits- en 990 gewone aandelen elk a f 1000. Geplaatst zijn 260 aandelen, volstorting geschiedt door inbreng van de thans ont bonden vennootschap onder de firma Eriks Pakking en Rubber, directeuren zijn de heren A. Eriks en W. J. A. Stroomer. Eindexamen Gymnasium Aan het R-K. Lyceum te Alk maar slaagden voor diploma Gymnasium-A de heren M. Groot en Th. de Reus te Stompetoren; Chr. Settels en W. Settels te Scha- gen en J- van Langen, Alkmaar; met één candidaat wordt het exa men voortgezet. Zaterdag 21 Juni BIOSCOPEN: Rex: Rio Grande, 14 jaar Harmonie: Bakersprookje, 18 jaar; Victoria: Een Amerikaan in Parijs, 18 jaar; Cinema Americain: Art. 251 bis W. v. S., 18 -jaar. Voorstellingen 7 en 9.30 u. APOTHEKEN: Van heden avond 6 uur af voor spoedgevallen geopend; Apotheek „de Bever" Em- mastraat 36, Apotheek P. J. Meurs. MEDISCHE HULP: Alk maar: Doktoren G. Krui- singa, Steynstraat 1, tel. 2387; en H. J. B. Hoek, Kennemerstraatw. 63, tel. Heiloo: Dokter van Oppen: tel. K 2205—272. 3117. Schermer en Beemster: Dokter K. J. van Welsenes Middenbeemster K 2998 455 TENTOONSTELLING: KCB Bergen: 4 uur tentoonstel ling H. v. d. Idsert. te ope nen door Michael Deak, t/m 27 Juni; 1012.30 uur 14.30—17.30 uur en 19.30— 22.00 uur. Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 September tentoonstelling werken van - Jac. J. Koelman (1012.30; 14.30—17.30; 20—22 uur). CAFé TOM, Waagplein: tus sen 2 en 3 uur: start Avondvierdaagse, wandel tocht. WARMENHUIZEN 2 uur: Veilinghal: Concert de Minnestrelen, onder direc tie van Hubert Cuypers. ZONDAG 22 JUNI BIOSCOPEN (2, 4.30, 7 en 9.30 uur) en Apotheken zie boven. HEERHUGOWAARD: 2 uur: Veenweg R. K. Landdag voor Hollands Noorder kwartier Onderwerp: Emi gratie; Sprekers: Mgr. Dr. J. M. J. A. Hanssen, Bis schop Coadjutor te Roer mond en Drs. J. F. van Kampen. Hoofd Kath. Centr. Emigratiestichting. EINDELIJK SCHOLENBOUW SCHOORL De uitbreiding van de R.K. Schooi heeft heel wat voeten in de a-arde gehad. Het enige wat vlot gin-g. was de behandeling in de gemeenteraad, maar overigens is er geen enkele moeilijkheid gespaard. Toen oo een zeker moment biina alles in kannen er» kruiken was. ont stond er weer een nieuwe hin derpaal. Thians is het echter zo ver dat de volgende week met de bouw van de twee lokalen zal worden begonnen. Het is biina te mooi om waar te ziin. (Advertentie) ALKMAAR Het Randers- Jubileum-Touroooi is geëindigd, doch de laatste wedstrijd K. K. A. F. C.-Egmondia, gister avond gespeeld op het Randers- terrein, is geen verheffend slot geworden. Er was vrij veel pu bliek, om van deze einstrijd om de jubileum beker van Randers getuigen te zijn. Er werd vrij fors, doch niettemin in goede verstandhouding gespeeld; al thans voor de rust, toen beide ploegen aan elkaar gewaagd wa ren. De aanvallen gingen over en weer, hoewel A.F.C. meer in de aanval was en Egmondia het meer zocht in een defensief spel. Beide doelverdedigers waren op hun qui vive en wisten memge lastige bal te houden. De rust ging in met blanco stand. Na de rust leek Egmondia wat feller in de aanval; het deed een mooie aanval, doch een schot op doel ging naast. Reeds herhaaldelijk had de scheidsrechter, de heer Hartland, strafschoppen moeten toeken nen, wegens ruw spel en toen hij, nadat de A.F.C.-midvoor ten Have voor het E-doel ten val was gekomen, een penalty toekende, nam de E-ve-rdediging daar geen genoegen mee. Een der backs trapte de bal, door de scheidsrechter; op de bekende plaats gelegd, weg; hij werd prompt door de scheidsrechter het veld uitgestuurd, waarop hij tegenover de scheidsrechter handtastelijk optrad. De scheidsrechter verliet daar op het veld en de wedstrijd scheen gestaakt te zijn. Na een kwartiertje pauze, waarin het publiek in afwachting bleef der dingen, die zouden gebeuren, werd het spel toch weer voort gezet; Egmondia speelde echter met twee man minder. De toege kende penalty werd door Hoebe zeer tam genomen en wii had1- den de indruk, dat de E-doel man geen moeite wilde doen, de zachte bal te stoppen, zodat de ze in het net verdween. Het spel werd nu nog even voortgezet, doch toen even la ter de scheidsrechter, na een schermutseling tussen de A.F.C.- midvoor en een der E-backs, weer een strafschop toekende pro-testeerde deze laatste, waar op -de scheidsrechter hem dreig de het veld uit te sturen, als hij niet zweeg. Dan ga ik, zei de back van Egmondia en daar de ze ploeg nu nog slechts 8 man in het veld had, moest de wed strijd gestaakt wondien. Ongeveer een kwartier voor het einde. Het p-ubliek groepte nog wat samen, om wat na te kaarten, doch het werd al donk-er en zo kwam het einde van deze mm- cter mooie wedstrijden van dit Ra-nders-tournooi, dat tenslotte A.F.C. een beker opleverde. ST. ADELBERTUSVIERING ALKMAAR Zondag 29 Juni, de Zondag onder het Octaaf van het Feest van Sint Ad-elbertus wordt er traditiegetrouw op de St. Adelbertusakker. des morgens om 6 uur een H. Mis gecele breerd. De vrienden van Sint Adelbert ziin er van harte wel kom. Bgy -ïf- I r' Geslaagd BERGEN Voor het diploma vakbekwaamheid in het slagers- bedrijf is geslaagd de heer N. J Grooteman. Dr. van Peltlaan 12a. (Advertentie) 1IJMT ALLES ■■■■f tri VICTORIA THEATER KREEG EEN VERBETERD AANZIEN Meer comfort, betere projectie Met de vertoning van de film „Een Amerikaan in Parijs" voor een groot» aantal genodigden, werd Vrijdagavond het ver nieuwde Victoria-theater in de Langestraat, dat met enkele we ken verbouwing geheel werd ge moderniseerd, voor het publiek open gesteld. Aan het begin van de voorstelling sprak de heer G. Nieuwveen namens de direc teur, de heer G. Fopma, een kort woord van welkom tot de aanwe zigen. waarbij hij memoreerde welke veranderingen het theater had ondergaan. De voornaamste daarvan zijn die van de nieuwe vloer, die werd gelegd, de neon- installatie, die werd aangelegd, de verbeterde verwarming en het feit, dat er in het gehele theater fauteuils zijn gekomen. Voor de filmliefhebber echter is het van belang te weten dht het theater is uitgerust met een paar uitstekende, moderne pro jectieapparaten, die een zeer hel der en fraai beeld geven op het nieuwe projectie-doek en dat er een nieuwe geluids-installatie werd geplaatst, beiden Philips- producten. Ringer's Bouwbureau verzorg de de verbouwing, Wim Koster's schildersbedrijf was belast met het schilderwerk terwijl Ko Har- tog zorgde voor de aanleg van de electrische ornamenten. Een speciaal dankwoord gold de Gemeentelijke Diensten, die 't mogelijk hadden gemaakt, dat de verbouwing zo snel had kunnen geschieden. Het ligt in de bedoeling van de directie van het theater, dat een zeer fraaie indruk maakt en een sieraad voor de Langestraat is geworden, mede dank zii het zeer verzorgde voorfront, om in de toekomst betere films met cultu rele waarde te gaan draaien en voor de amusementsfilms de beste producten te brengen. De week in beeld ALKMAAR Het buitenlands nieuws bracht opnamen van een schaak-tournooi in Boedapest; Truman bij de oud-strijders en de berging van wrakken in de haven van Narvik. Voorts flit sen van het eerste bezoek van de Koningin van Engeland aan de races te Ascot; auto-races door Le Mans, een rit van 24 uur, tot slot actuele beelden van de zui vering door de Engelsen en Amerikanen in het gevangen kamp op Koje. Het Nederlands Nieuws leidt via beelden van de fruit-oogst naar de nieuwe laboratoria voor bewaring van fruit in Wa- geningen. Er zijn boeiende opna men van de watersport op de Vecht en aardige momenten van de wedloop voor kellners te Am sterdam. Als intermezzo een kijk je op het eiland Rozenburg, waar de camera rond en tussen de vo gels dwaalt en tot slot de se lectie-zwemwedstrijden in Over- veen voor de uitzending van de zwemploeg naar de Olympische Spelen. Victoria theater Een Amerikaan in Parijs ALKMAAR De lotgevallen die een gedemobiliseerd Ameri kaan in Parijs als het ware over vallen, vormen de achtergrond van de nieuwe show-film, die deze week in het gerestaureer de Victoria-theater loopt. De in trigue is betrekkelijk eenvoudig. Een Amerikaanse schilder, in Parijs woonachtig, ontmoet een rijk meisje, dat zijn' schilderijen koopt en hem financieel op het paard helpt. De hulp van de vrij gevige Milo is echter geïnspi reerd door eigenbelang en als de schilder, Jerry, het meisje Lise ontmoet, een onberekend verkoopstertje, wordt hij daar direct verliefd op. Beide jonge lui zijn echter door moeilijk te verbreken banden aan anderen gebonden, de tijd echter brengt de oplossing, die in deze film nog wat wordt uitgesteld om de avonturen van Jerry in een lange reeks balletten uit te kunnen beelden. Vaak zeer knap gedanst en buitengewoon origineel van choreografie, doch anderzijds ook weer ietwat te lang, om de kern van het verhaal voldoende recht te doen wedervaren. Intussen hebben de toeschouwers dan toch een showfilm gezien, die ver uit steekt boven hetgeen de laatste tijd geboden werd. In het voorprogramma nog een geestige, cartoon en het gebrui kelijke nieuws. Cinema Americain De ware schuldige In Cinema Americain draait 'n Franse detective-film, maar geen BERGEN De heer P. Th. Luijcks, wethouder te Den Hel der hield een interessante rede op de K.V.P. vergader-ine welke in het bijzonder voor de midden stand was belegd, waarvan he laas het merendeel verstek Het gaan. De heer Luijcks betoogde dat men vaak opmerkte dat de K.V.P. steeds maar aan de lei band van de P.v.d.A. bliift lonen, terwijl zii toch 1/3 van het volk er» de P.v.d.A. deel achter zich heeft. De K.V.P. heeft geen voorkeur voor een benaalde partij doch gaat alleen met die partii samen die mee wil werken de gestelde doelen van de K.V.P. te berei ken. Nochtans is er in de ko mende periode geenszins sprake van samenwerking, immers Ihiier- in beslist de fractie zelf. Spreker betreurde het dat er zo weinig interesse is in de poli tiek. Vooral hen. die vele opmer kingen maken, al of niet iuist ten opzichte van de K.V.P. ziet men niet in de vergaderingen. Toch is het voor de Katholiek onverantwoord zich los te maken van de politiek omdat hii rnede- verantwoord&ng verschuldigd is en het zuurdesem en de bouw steen moet ziin van het Katho lieke leven. Hoewel men niet tevreden kan ziin in alle opzichten is er veel door de K.V.P. in de afgelopen periode tot stand gebracht. In dit verband noemde hii de totstand- koming van de P.B.O.. waarin prof. Veraart en prof. v. d. Brink een groot aandeel hadden. Dank zii de heer H-oo-ii werd veel be reikt bii de noodwet kl. zelfst. waar de progressie ingaat bii het 3e kind. Het ontsluiten van de noodgebieden door prof. v. d. Brink er» dank zii het amende ment van prof. Rutten kon het schoolgeld worden gehalveerd. De schaduwzijde is echter de belastingschroef die steeds nau wer werd aangehaald. De toe stand in Korea en de dreiging uit het Oosten kosten ons echter grote financiële offers ip verband gewone. Zij is naar de vorm nor maal: twee detectives zijn bezif met een onderzoek, dat moe- voeren tot de arrestatie van een misdadiger of misdadigster, welke aanvankelijk hopeloos lijkt door een tekort aan aanwijzigingen, doch langzaamaan komt er licht in de zaak en de ware schuldigen worden gevonden. De misdaad echter, die onderwerp van de film is, mag naar de aard der zaak „moord" genoemd worden, die in de meeste gevallen een twee moord tot onmiddellijk gevolg kan hebben. De film wil een waarschuwing zijn voor de onwe tenden en onverschilligen en als zodanig kan zij aanbevolen wor den. Het verfoeilijke van de misdaad wordt in voldoende mate tot uitdrukking gebracht, al heb ben de producers niet verzuimd een wellicht romantisch tintje te geven aan de uitwerking van be paalde motieven. Deze film is slechts toegankelijk voor hen die er een serieuze levensopvat ting op na houden en niet op de eerste plaats zoeken naar het romantische element, zodat men de merkwaardige figuur krijgt, dat zij een dergelijke waarschu wing niet van node zullen heb ben, terwijl we slechts kunnen hopen, dat de onverschilligen, voor wie ze bedoeld is, de posi tief goede kwaliteiten er uit zul len halen, om er hun voordeel mee te doen Harmonie Thëëter Baker sprookje Twee echtparen wonen in het zelfde huis. en hebben er nog al moeite mee, een geschikte hulp voor de kinderen te vinden, doen eindelijk slaagt men daarin, en laat dé huiselijke zorgen geheel over aan de gedienstige hulp. Verscheidene misverstanden ko men de huiseliike vrede nogal eens verstoren -en vaak op niet ongeestige wijze. Dit verfilmd to neelstuk is inderdaad aantrekke lijk en men kan er zich best een avond mede amuseren. Tenslotte is de humor ook waard genoten te worden. Rex theater Rio Grande De strijd welke de Amerikaan se troepen van vroeger hébben moeten voeren tegen wilde Indi anen stammen is reeds vele ma len een dankbaar object geweest van vele films. Rio Grande is er ook zo een en zeker niet een van de slechtste. Er wordt braaf ge vochten en geschoten en ook de onvervalste soldaten-humor ont breekt niet. Daarvoor zorgt hier de sergeant-majoor op onverbe terlijke wijze. Liefhebbers zullen deze film met spanning tot het einde volgen Met het aanwezige voorpro gramma een goéd geheel. met de militaire paraatheid. Doch heeft niet onlangs de min. van oorlog, min. Staf. gezegd, dat. welke regering er ook mocht ko men de belastingen hierdoor niet verminderd kunnen en zul len worden. De middenstand heeft echter zeer zeker tP klagen. Dit heeft twee oorzaken. Haar belangen waren ondergebracht bii het min. van eeon. zaken dat overbelast was. Bovendien is d© midden stand d-e minst georganiseerde groep waardoor zii veel van haar invloed verloor. Nu echter be gint het te dagen door de op richting van een eigen departe ment, wat een goede belofte voor de toekomst inhoudt. De toekomst hebben de kiezers echter zelf in handen vooral als het om de christelijke beginselen en de eenheid gaat. Alleen een heid is de macht, niet om te knechten doch om onze wensen te vervullen en onze beginselen te handhaven. Advertentie TWAALF EN EEN HALF JAAR PRIESTER WAARLAND. Onze oud kapelaan de Weleerw. Heer Ch. Vriezekoop, thans als kapelaan werkzaam in de parochie van de H. Nieolaas te Rotterdam hoopt op 23 Juni 1952 zijn 12K-jarig priesterfeest te vieren. Ongetwij feld zal deze beminde priester ook uit zijn eerste parochie vele felicitaties ontvangen. SCHOOLKINDEREN NAAR ARTIS EN VALKENVEEN BEEMSTER in de vergade ring van de schoolfeestcommissie van West-Beemster werd beslo ten op 25 Juni met de kind-eren per touringcar een reis naar Ar- tis en Valkenveen te maken. Dit is mogeliik geworden door ver schillende giften. Deze keer gaat de VGLO school met mee. Voor de ouders die dit reisje willen meemaken, wordt daartoe in be perkte mate de gelegenheid ge geven tegen vergoeding. Men kan zich hiervoor opgeven bii de seer. H. Stevens. Het vertrek is vastgesteld op ongeveer half 9 vanaf het Kerkplein, terwiil de verafwonende kinderen zullen worden afgehaald. De oudere deelnemers kunnen dus eerst nog hun stemplicht vervullen. MOTORKOZAKKEN KOMEN IN DE BEEMISTER BEEMSTER Onder auspi ciën van de Motorclub ..Berkam" zullen de beroemde motorkozak ken op Zondag 29 Juni a.s. een voorstelling geven op het sport terrein van WBSV aan de Jis- perweg. Het zal de tweede keer zijn dat het gezelschap Kroeze een voorstelling gaat geven in de Beemster. Toen zii de eerste keer optraden was het een groot suc ces. De Motorkozakken komen nu met 20 nummers. Een greep uit bet programma laat zien. dat er behalve het optreden van het echtpaar Kroeze m ziisoanmoto- ren ook een partijtje voetbal ien beste zal worden gegeven, op de motor dan natuurlijk Voorts zul len de gezusters Kroeze optreden en als slotnummer een stout moedige sprong over 12 personen. VOOR TRADITIONELE KAASKEURING ALKMAAR. De Stichting tot behoud van de Alkmaarse kaasmarkt organiseerde Vrijdag een kaaskeuring, waarvoor deze keer weer vrij veel belangstelling onder de aanvoerders bestond. Er werden 24 partijen fabrieks- kaas en 9 partijen boerenkaas aangevoerd. De wisselbeker, die door de Gemeente Alkmaar be schikbaar is gesteld voor de win naar van het hoogste aantal pun ten van de keuring, ging deze keer over in handen van de heer Heeman uit de Beemster. Bij de vorige keuring was deze beker in het bezit gekomen van de „Goede Verwachting" te Bobeldijk. De prijzen, die door de aan voerders werden behaald, en die zoals gebruikelijk weer bestonden uit medailles en geldprijzen, wer den door de directeur van het marktwezen, Dr. W. Voorthuysen, uitgereikt. De prijswinnaars zijn: A Rubriek fabrieksbaas: le prijs: „Nieuw Leven" te 't Zand (18 1/4 pnt.); 2e prijs: „De Dageraad" te Burgerbrug (18 pnt.); 3e prijs: „Westfriesland" te Lutjewinkel (18 pnt.); 4e prijs: „De Volharding" te Wieringer- waard (17K pnt.). B. Rubriek Boerenkaas: le prijs: de heer Heeman te Beemster, (18K pnt.); 2e prijs: de heer Neefjes te Wervershoof (18 pnt.); 3e prijs: de heer P. Schil der te Berkhout (17 pnt.); 4e prijs: de heer Groot te Hoogwoud (17K pnt.). geneeskracht - gezondheid en zuiverheid voor Uw huid VERGADERING MEERVOGELS AKERSLOOT Dezer dagen hield Meervogels A '31 een druk bezochte jaarvergadering. Naar aanleiding van een ingekomen stuk. waarin verzocht werd. die elftalcommissie van 5 op 3 leden te brengen, wees de voorzitter, de heer J. Duin. erop. dat dit beter niet kon geschieden, omdat er dan een tekort aan leiders zou ontstaan. Vanuit de vergadering echter werd betoogd, dat dit te kort zou kunnen worden aan gevuld met twee of drie be stuursleden. Aldus werd ook be sloten. In het jaarverslag van de secretaris stond vermeld dat Meervogels een goed jaar achter de ruig heeft. Daarentegen viel het jaarverslag van de penning meester wel enigseins tegen. Er waren grote uitgaven geweest voor busvervoer. De prestaties en resultaten bii de Junioren er» adspiranten waren evenals die van de senioren goed, aldius het verslag van de jeugdleider. De voorzitter, de heer J. Duin en de commissaris de heer J. v. d. Eng werden herkozen. Secre taris de heer N. Hollenberg trad af en werd vervangen door de heer G. Krom. D-e elftalcommis sie werd teruggebracht tot drie man. 'de beer P. Schrama trad- als lid- daarvan af. Waarschijnlijk zullen de opstellingen voortaan wat vroeger békend worden ge maakt, om tijdig eventualiteiten te kunnen ondervangen en ver moedelijk zal de training voor taan over twee groenen worden verdeeld. Advertentie TtVOft, steeJc Ha, *n Strand! Dat zal me helpen om de moeilijkheden te overwin nen, want er is geen sigar'et, die je zo'n prettig, rustig gevoel geeft! Per auto naar de stembus SCHOORL Degenen die niet op eigen gelegenheid de stembus kunnen bereiken, zullen door bemiddeling van de K.V.P. in staat worden gesteld per auto het stembureau te bezoeken, Men kan zich hiervoor tot daags voor de verkiezing opgeven bii de he ren P. Praat te Groet. F. G. J. Maeyer te Catriip. P. J. Bijl. On derweg en A. J. Dapper te Aagt dorp. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond: VEEL BEWOLKING Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan enige regen of mot regen. Matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke wind. Iets zach ter dan vandaag. 22 Juni: Zon op 4.20; onder 21.04 Maan op 03.43; onder 21.40. 23 Juni: Zon op 4.20; onder 21.04 Maan op 04-45; onder 22.22. (Advertentie) sk'j.vmm k17st u de zonzude en dan gaat het er om. Dan is de stemdag, de dag van 25 Juni, waarop de grote verkiezingen voor de Tweede Kamer plaats heb ben. Dan worden alle kies gerechtigden van Neden land, alle Nederlanders vanal 23 jaar, opgeroepen, hun stem uit te brengen. Dat is een verantwoorde lijk werk. Daarmee wordt beslist, hoe ons land gedu rende de komende vier jaar geregeerd zal worden. Regeren is een moeilijk en zwaar werk, waarvoor men verantwoordelijke mensen moet kiezen. Op de lijst van de K.V.P. staan van die mensen, die een lange practijk in het parlement achter de rug hebben. Stemt die lijst, lijst 1, van de K.V.P. met bovenaan de naam Uit-slag prijsvraag Wekelijkse Beurt De drie prijswinnaars ziin dit maal: 1. T. Braak, Jisperweg 76, Beemster. 2. Alie Degeling, Driebanen 41, Enkhuizen. 3. Martien Koomen Middenweg 65, Breezand (N.H.) MORGEN IN H.HUGOWAARD Wij herinneren gra-ag nog even, zij het ten overvloede, aan d)e Katholieke Landdag van het Noorderkwartier, dïe morgen, Zondag, in Heerhugowaardi-Zuid wordt gehouden. Dit gaat over het belangrijke onderwerp van de emigratie. Sprekers zijn die coadjutor-bis schop mgr. dr. Hanssen, die het lief en leed van de emigratie uit eigen aanschouwing kent. Verder drs. van Carnpen, van de Katholieke Ernigratiestichting. De Landdag begint om twee uur en wordt gehouden op het plein van de R.K. School in cle parochie Heenhu>gowaarid>-Zuid. De Katholieke Emigratiestieh- ting heeft een inlichtingendienst op het terrein ingericht, van 10 tot 12 uur en in de pauze, in een der lokalen van de Katholieke Schooi. IN EEN WEEK 's-GRAVENHAGE, 20 Juni. De Staatscourant van heden be vat de opgave van het aantal aangegeven gevallen van besmet telijke ziekten over de week van 8 tot en met 14 Juni. Blijkens deze opgave zijn in de genoemde periode in totaal in Nederland dertig gevallen van kinderver lamming aangegeven. Vijf en twintig gevallen kwamen voor in Limburg. In Friesland werd één geval aangegeven (Dokkum), in Drente (Emmen), Noord-Holland (Wer vershoof), Zuid-Holland (Schoon- rewoerd) en Noord-Brabant (Ge- mert) eveneens. lij Groningen, Overijsel, Gelderland en Utrecht werden geen gevallen aangege ven. Van Zeeland is geen opgave ontvangen. VERZENDING ZEEPOST 's GRAVENHAGE Met le volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tus sen haakjes achter de naam Van het schip vermeld: Indonesië en Nieuw Guinea M.s. Oranje (30 Juni); Ned. Antillen: Ms. Agamammon (23 Juni); Suri name: Ms. Stentor (25 Juni); Ca nada: Ss. Waterman (21 Juni); Unie van Z. Afrika, Z.W. Afrika: Ms. Winchester Castle (21 Juni); Australië: Ss. Strathmore (26 Ju ni); Argentinië, Uruguay, Bolivia, Brazilië en Chili: Ss. Andes (23 Juni) (Advertentie)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2