Nota Europe Henk v. d. Idsert exposeert boeiend nieuw werk Concert „Minnestreelen in Warmenhuizen Foto's en foto-albums van het Koninklijk bezoek Gemeenteraad Langendijk GROEN MORGEN IS HET DE DAG! ï)8&p Uw smaafc: ALKMAAR EN OMSTREKEN Veel schoonsgewonnen uit worsteling met kleur en vlak AGENDA Publicatie verkiezingsuitslag Spoedig bestellen! BESTELBILJET Credieten voor scholen Ernstiae aanrijding bij de Friesebrug Directeur G.A.B. overleden Marktberichten Moeten me Fundar nog nii eAUINA 2 UiNbUAG 24 luni 1952 BERGEN. Zaterdagmiddag is in de kunstzaal De Rustende Jager te Bergen ëen tentoonstel ling geopend van schilderijen, pastels en tekeningen van Henk van den Idsert. De schilder expo seert hier tot en met 27 Juni zijn nieuwste werk, waaruit een vol komen nieuwe, belangrijke fase in zijn artistieke ontwikkeling blijkt. De tentoonstelling werd ge opend door de Alkmaarse letter kundige Michael Deak, die een uiteenzetting gaf van Idsert's werkwijze en die het nieuwste werk van de schilder karakte riseerde als .wordend reeds ge worden uit een worsteling met kleur en vlak". Hij wees op het experiment in het werk van v. d. Idsert, die abstraheert in de matiuur, zon der dat hü de natuur weg-abstra- heert en wie alle artistieke on macht vreemd is. HEDENAVOND! ALKMAAR. Hedenavond op naar de bijeenkomst in het Gul den Vlies. Het Kamerlid Groen en Wouter Perquin spreken voor de K.V.P. om 8 uur! Gevaarlijk pakje ALKMAAR. De chauffeur W. S. uit Alkmaar, die de zeep had vervoerd, welke door de magazijnbedienden W. en S. uit het Marinemagazijn te Den Hel der was ontvreemd, moest voor de Alkmaarse politierechter ver schijnen. De man had gebee] geen argwaan en op het aan gegeven, achteraf gebleken fou tieve adres, verklaarde hü dat het wel goed- zat. Maar het zat niet goed! En de chauffeur S., die wel beter had moeten uit keken, is er lelijk ingelopen. Als waarschuwing kreeg de chauf feur een boete van 25.of 10 dagen. Afhlerieknieuws Olympus ALKMAAR. Ook nu weer werden de wedstrijden, die de R.K.A.V. Always Forward hi Hoorn had uitgeschreven, der mate door Fluvi'us bedracht, dat een groot gedeelte van het pro gramma letterlijk wegzonk. De enkele heren die hadden ingeschreven kwamen zeer goed voor de dag op dit zware veld. J. Kroon eindigde als eerste op de 100 meter heren (D) in de schitterende tijd van 11,7 sec. Op de 800 meter 'heren eindig de G. Fransen als tweede in de tijd van 2 minuten en 12 secon den, G. Kroon als derde in 2,16,9 en J. Kroon als vierde in 2,17,2. De opgave voor Leiden is ge sloten. Hedenavond alle deelne mers die daar heen gaan op de training aanwezig. Denkt u om de betaling voor Leiden? Het bestuur Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Lou- rentius M., z. v. J. J. v. d. Aak ster en E. de Ruyter, Alida A. H., H. J. Erkamp en G. C. Laas, Elisabeth L., d. v. G. Dekkers en J. Dubbelman, Arie, z. v. M. Radsma en P. M. Steemis, Maria J.. d. v. A. A. Veel en M. de Bóer, Reinier G., z. v. A. L. Stet en J. M. M. Konijn, Wilhelmina A., d. v. N. Boekei en J. A. Th. Sentenie. Wie de ontwikkeling van deze, van huis uit Alkmaarse, schilder wil volgen, mag deze tentoon stelling niet verzuimen. Het is een belangrüke expositie, die een uitstekend beeld geeft van de sterke periode van schilderen, waarin deze raskunstenaar thans is aangeland, een periode, waarin hü zich vrijwel volkomen heeft ontworsteld aan de invloe den van zijn. grote, voorbeelden. Dit nieuwe werk draagt v. d. Id- serts eigen, sterke en zeer per soonlijke signatuur. Er is veel schoons te genieten pp deze tentoonstelling, schoons in de boeiende schilderijen, in de tekeningen en in de pastels, schoons, dat een bezoek aan de kunstzaal van het K.C.B. alles zins tot een genot maakt. DINSDAG 24 Juni BIOSCOPEN: Rex: Rio Grande, 14 jaar Harmonie: Bakersprookje, 18 jaar; Victoria: Een Amerikaan in Parüs, 18 jaar; Cinema Americain: Art. 251 bis W. v. S., 18 jaar. Voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van heden avond 6 uur af voor spoedgevallen geopend: Apotheek „de Bever" Em- mastraat 36, Apotheek P. J. Meurs. TENTOONSTELLINGEN: KCB Bergen: Werk van H. v d. Idsert, t/m 27 Juni (ge opend: 10—12.30, 14.30— 17.30 en 2022 uur. Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 September tentoonstelling werken van Jac. J. Koelman (1012.30; 7.30 Kaasmarkt. Demonstra tie KVP. Gezamenlük op trekken naar Gulden Vlies 8 uur: W. Perquin, over „De middenstand en de KVP" en Jac Groen: „De KVP en de toekomst". 8 uur: Werknemende mid denstand. Excursie langs Alkmaarse Hofjes, o.l.v. kap. B. Voets. Verzamelen voor „Witte Kruisgebouw" Gasthuisstraat 4. Hoewel de Veilinghal een uitzon derlijke en unieke gelegenheid is om te concerteren, zal men toch moeilijk een concertzaal kunnen vinden, waar men zó ideaal kan zingen als de veilinghal in War menhuizen. De acoustiek is er bij zonder gunstig, het geluid van de stemmen vermengt zich prach tig; het galmt niet en blijft toch prachtig resoneren. Geen wonder, dat Hubert Cuy- pers' „Minnestreelen" met kenne lijke toewüding het uitgebreide programma aan ons kwamen voor zingen. Hoewel de prestatie's van dit ensemble voldoende bekend zijn, komt men toch telkens weer onder de indruk van de bezielen de vertolkingen. En steeds bewon dert men de dirigent, die als waar kunstenaar, met minimale bewe gingen in zjjn directie, de schoon ste resultaten weet te bereiken. In dit programma werd de ge hele gamma doorlopen van alle mogelijke vocale muziek, stijlen welke in de loop der eeuwen tot uitdrukking kwamen. Dit alles werd zeer technisch verzorgd en bovenal artistiek ge serveerd. De innerlyke spanning bleef bewaard, en hield de vele luisteraars geboeid tot de laatste noot. Grote indruk maakten de Gregoriaanse gezangen Kyrië (11e eeuw) en Rosa Vernans, om hun voorname stijlvolle en devote uit voering- Zeer volkomen werden werden ook gezongen, het „O Bone Jesu" van Palestrina, het „Ave Ver urn" van Mozant e.d. Na het bekende Panis Angelicus van Franck volgde het deelama- torium „Die Wallfahrt nach Re- velaer," van Hubert Cuypers, op tekst van Heinrich Heine. Tegen over de tekst van dit declamato- rium. schiep Hubert Cuypers zo wel vocaal als instrumentaal een gevoelige romantische achter grond. De deelamatrice, Mevr. Heririët- te Baum heeft dit werk boeiend en met ontroering voorgedragen. Haar succes was dan ook tenvolle verdiend. Na de pauze werd een lichtere toets aangeslagen, liede ren in volkstoon en anderen, waar van de melodie gemakkelyk aan spreekt en het oor op aangename wijze, maar zéér muzikaal streelt. Welke keuze men ook uit dit veel kleurig vocaal palet zou doen, de Nederlandse volksliederen, het Catalaans volkslied, het bekende „Wiegelied' van Brahms of He's ,a College-Boy in bewerking van Cuypers, het is allemaal even gaaf en perfect. Het succes was zeer groot en ook nu weer hebben de „Minne streelen" onvergetelijk schone indrukken nagelaten, aan edele zangkunst, welke in de volle zin van het woord „Bel Canto" kan worden genoemd. W. Schreurs. DAKEN ZONDER LOOD ALKMAAR. De Alkmaarse politierechter heeft Maandagmid dag een paar jongelui voor zich zien verschijnen, die zich in de zomer van 1950 en 1951 schuldig gemaakt hadden aan de diefstal van lood, afkomstig van wonin gen van Volkshuisvesting te Alk maar. De schade, aangebracht aan de beroofde percelen, be draagt rond 285.Daaronder was ook de schade begrenenl, door twee andere jongelui aan de huizen, die zij notabene zelf bewoonden, aangericht. De officier van justitie, mr. A. W. Holsteijn, laakte de wii'ze van doen van deze knapen. De jongelui kregen voor hun lood- actie van de politierechter boe ten, variërende tussen 25.en 50.er* bovendien nog als stok achter de deur een maand voor waardelijke tuchtschool. De verdediger, mr. H. J. Knü- wer wees bii wii<ze van clementie op de jeugdige leeftijd EXAMEN M.U.L.O. (B> ALKMAAR. In Amsterdam slaagden voor het m.u .l.o. B- diiploma de volgende leerlingen van de Sint Jozef u.l.o.: Gerard Berkhout, Leo Borst, Frans van Diepen, Pieter Dek ker, Kees van Duin, Bert Engel, Jan Grootbuizen, Nico Groot, Nic Henneman, Marius Kooment Niiao Hemels, Oonrie Mieestter, Wim van Rijn, Sik Spaans, Stef Swart, Bert Venverloo Piet Vijn, Nic Velseboer, Jaap Winder, Max Woesteniburg, Joop Wester en Jan Oostheimer. Alleen leerlingen van de heer W. vari de Kolk. Afgewezen één candidaat. Morgen, de dag der Tweede Kamerverkiezingen, publiceren wij als vanouds weer de uitslag der verkiezingen op de Stenebrug tegenover de Langestraat. Daar zal weer ons redactiebureau tijdelijk zijn ondergebracht in een tapissière van de fa. Koop en zullen wij op borden de uitslagen uit de verschillende steden publiceren. Via de microfoon zullen tevens zo spoedig mogelijk de binnenkomende uitslagen worden uitgezonden en zo tussen de uitslagen door zullen wij een vrolijk plaatje laten draaien. De uitslag van Alkmaar hopen wij te ca. 6 uur te kunnen bekend maken; dat zal n.l. afhangen van het tijdstip, waarop de stemopnemers in de 27 plaatselijke stembureaux met hun werk gereed zullen zijn. Reeds gaven velen gehoor aan onze oproep van Zaterdag am ons op een dezer stembureaux te assisteren; wie zich hiervoor nog beschikbaar wil stellen, gelieve zich even aan ons bureau te melden. RED. N.H. DAGBLAD Zo was het de laatste maal op de Stenebrug, weet u nog wel! Morgenavond zijn. we er weer present, zoals steeds: 't eerste met de uitslagen van stad, gewest en land. W//////A//////W/WW//W//////////W/////W///A////A//////«////////A///////////////W//////A////////A//,//W/////A///<l l H Voorts berichten wij, dat het N.H.D. een boekje zal laten verschijnen, waarin alle 21 foto's welke in onze krant de versla gen van het Koninklijk bezoek hebben geïllustreerd, zullen zijn opgenomen. Het zal op een formaat van pijn. 24x30 cm. op beter papier worden gedrukt. Vanaf heden kunnen exemplaren besteld worden aan onze bureaux en al onze agenten tegen de prijs van f 1.25 per stuk. Na Zaterdag 28 Juni wordt de prijs f 1.75. Bestel direct een exemplaar, U bezit dan een prachtige her innering aan dit zo geslaagde Koninklijk bezoek aan onze provincie. Een schitterend ge schenk voor alle emigranten. i NAAM ..v» ADRES PLAATS 1. bestelt hierbij exc. van het foto-album van het Koninklijk bezoek aan Noordholland 2. bestelt foto's, verschenen in de krant van (datum) op pagina (duidelijke omschrijving) S op formaat glanzend/mat 5 (Doorhalen wat niet gewenst wordt; s.v.p. in blokletters j invullen). Er blijkt bij ortze lezers een grote belangstelling te bestaan voor de foto's, die wij publiceerden ter gelegen heid van het Koninklijk Be zoek aan de kop van Noord- Holland. Teneinde aan veler vraag te voldoen stellen wij U in de gelegenheid de ori ginele foto's in elk formaat te verkrijgen. Vanaf morgen zullen aan onze bureaux te Alkmaar en Hoorn albums met de complete foto-serie ter inzage liggen; U kunt dan volgens de nummering in deze albums bestellen. Zij, die niet in de onmiddellijke nabijheid van een onzer bureaux woonachtig zijn, kunnen b\j hun bestelling verwijzen naar de plaatsing in de krant. In dat geval gaarne een duidelijke om schrijving! De kosten van de foto's zijn: Briefkaartformaat f 1,-; formaat 12 bij 18 cm f 2.-; 18 bij 24 cm f 3,-; 24 bij 30 cm f 5,-. Bij de opening van de raadsvergadering memoreerde burge meester H. Schelhaas het bezoek van H.M. de Koningin aan Noordholland, waarbij H.M. ook door Langedijk was gekomen, zodat de burgemeester nog even gelegenheid heeft gekregen de Landsvorstin toe te spreken. Aan het begin van de vergade ring. die voor een groot deel ge wijd was aan het vaststellen van verordeningen, werd: de oude bouwverordening van de voorma lige gemeente Noord- Scharwoude voor de gehele gemeente Lange dijk van toepassing verklaard, 'n formaliteit overigens, daar de bouwverordeningen in de andere vroegere zelfstandige gemeenten gelijkluidend waren. Voor het verbeteren van een perceel bouwland bij de ringdijk en de overhaal onder de gemeen te Heerhugowaard gelegen, voor namelijk baggerwerkzaamheden en draineren, verleende de raad een crediet van f 1131.70. De mo gelijkheid tot subsidie zal nog na der worden onderzocht. Schoolzaken. De raad benoemde Mej. j. M. Zeeman te Noord-ScJ^arwoude tot onderwüzeres aan de Openbare Lagere School te Broek op Lan gendijk. Gezien de te verwachten toename van .leerlingen per 1 September a.s. besloot de raad 't schoolbestuur van de R.K. Meis jesschool te Noord-Scharwoude medewerking te verlenen bij de aanschaffing van nieuwe school- meubelen en leermiddelen. Waar de Openbare school te Oudkarspel al lang niet meer vol doet aan de eisen, die aan een be hoorlijk schoolgebouw gesteld kunnen warden, stelden B. en W. de raad voor deze school te doen verbouwen. Er zal een centrale gasverwarming moeten komen, de lokalen moeten geverfd worden, er zijn nieuwe verlichtings-orga- ment'en nodig en een wasgelegen heid. Verder komt er een onder- wijzerskamer, een hal met toilet ten en een nieuwe toegang naar het gymnastieklokaal. Vastgesteld werden de bedragen die de gemeente over het jaar 1950 heeft uitgegeven voor het onderwijs op dc scholen. Deze be dragen zijn f 9.969.45 voor het ge woon; f 154.16 voor het voortgezet gewoon- en f 2.462.04 voor 't uit gebreid lager onderwijs. Voor deze takken van onderwijs was beschikbaar gesteld resp. f 10.100.93; f 156.20 en f 2.263.04. Tevens werd door de raad vast- ggsteld het bedrag der aan de verschillende schoolbesturen toe komende vergoeding over. 1950 en van het bedrag der voor vergoe ding in aanmerking komende uit gaven. Voor alle scholen werd het bedrag per leerling gesteld op f 31.24 per jaar. De vergoeding bedraagt voor de school met de ALKMAAR Gisteravond om kwart voor zeven had op de Ka naaldijk een aam''ding plaats, waarbij een zesjarig jongetje ern stig werd gewond. Op dat tijdstip kwam de zesja rige J v. Stipriaan, wonende aan de Blóemsingel te Alkmaar, per rijwiel van de Ventweg en reed zóndej- op het verkeer te letten de grote verkeersweg op. Hij werd door een personenauto, komende uit 4e richting Omval en bestuurd door de heer B. uit Slootdorp ge grepen. Ernstig gewond 't kind had een gapende wonde in de liesstreek bekomen is hij naar het Centraalziekenhuis vervoerd. Er is geen levensgevaar meer aanwezig, zijn toestand js redelijk. Zijn rijwiel werd zwaar bescha digd. Bübel (.voor 59 leerlingen) f 1.853. 57; voor de R.K. Jongensschool (238 leerlingen) f 7.455 95; voor de R. K. Meisjesschool (252 leerlin gen) f 7.893.31 en voor de School voor Chr. Nat. Onderwijs (232 leerlingen) f 7.612.15. De voor vergoeding in aanmerking komen de uitgaven bedragen voor de genoemde scholen resp. f 1-997.83, 1 7.142)09; f 7.640.28 en f 8.395.72. De raad besloot, op voorstel van B. en W„ om voor f 1 de muziek tent van het Harmoniegezelschap .„Excelsior" te Noord-Scharwoude aan te kopen. Twee magl per maand mag Excelsior dan voor taan gratis gebruik maken van de gemeentelijke muziektent. De tent zal voorlopig niet verplaatst wor den. Zo dit nodig is, zal de raad daarin nog gekend worden De gemeente zal nu wel de muziek tent in goede staat moeten houden Bij het derde kwartaal 1952 zal nog een crediet in rekening-cou rant kunnen worden aangegaan met de N. V. Bank voor Neder landse gemeenten tot een bedrag van f 530.000. Bij de fa. Diest, Geerling en Ra ven te Amsterdam zal een kas geldlening van f 400.000 kunnen worden opgenomen teigen 1 7/8 per jaar. Medegedeeld werd dat de bermen van de Twijverweg zullen worden verbeterd. Aan de hand van een verkeerstelling zal nog nader worden vastgesteld hoe de kosten verdeling geregeld zal worden- De klok op Broek op Langedijk loopt niet goed, dit geeft nogal eens moeilijkheden. Dat zal nader worden onderzocht. Over de uit breiding van de begraafplaats zullen B. en W. zich nog nader met dg raad beraden. ALKMAAR Na een vrij lang durige ziekte is de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar, de heer L. Bandsma, op 62-jarige leeftijd in het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam over leden. Sinds 1945 was hij directeur van 't Gewestelijk Arbeidsbureau alhier. Tot 1941 was de heer Brandsma directeur van het Ge- meentelük Bureau voor Sociale Zaken en het districts-Arbeidsbu- reau in Den Helder. Ook was hij in het maatschappelijk leven daar een belangrijke figuur.. Van 1941 tot 1943 was hij directeur van het Gew. Arbeidsbureau te Zaandam. De heer Brandsma was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. RAAD HEILOO I HEILOO De Raad van Heiloo heeft gisteravond besloten tot1 aanvaarding van de door N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten aangeboden geldlening van f 104.550,Per 1 Juli a.s„ met een looptijd van 25 jaar, rentende 4% per jaar en met een aflossing van jaarlijkse annuïteiten van f 6.692.45. Tevens besloot men 2 voor de gemeente onbelangrijke stukjes grond aan de Zeeweg te verkopen. Het ene voor f 2.50 per m2 aan de heer Snijder, het andere, groot 1600 >m2 voor totaal f 5.500,aan de heer Rozema. Na de Raad bezochten enkele leden het in aanbouw zünde plan West, rondom de nieuwe vijver, waar het weldra één van de vriendelijkste plekjes van Heiloo zal worden. R.K. SCHOOL W.-BEEMSTER AANBESTEED BEEMSTER Donderdagmor gen werd in Café van Etten in West-Beemster door het R.K. kerkbestuur en het Architecten bureau van Zanten aanbesteed het bauwen van een R.K. school bestaande uit 3 localen vlak- vioers. De .belangstelling voor deze inschrijving was tamelijk groot. 23 aannemers hadden voor dat projeot ingeschreven. De heer A. Wittenbrood uit De Beemster was de laagste inschrijver voor het bedrag van f 63.520.De be groting was echter f 970 lager. De gunning is aangehouden. Het te bouwen schoolgebouw zal worden gebouwd op het weiland gelegen naast de school achter de bak kerij van W. Breed. Door dem ping van de sloot zal ook het speelterrein voor d<j jeugd wor den uitgebreid. De inschrijving was als volgt: N. van Diepen, Schermerhonn f71.000.J. Kops Heiloo f 72400.J. Rood, Ilpen- dam f 74.150.V. P. Brinkman, Purmerend f 80250.Kouwen- hoven Rankema, Enkhuizen f 68850.R. Eilman, Zaandam f 72580.Kuipers, De Weere f 74.900.Brand, Beemster f73.400.Limburg, Purmerend f 69.350.Marquering, Bergen f 67.300.J. Obdam, Heiloo f 73.800.Kramer en Woud. Worcmer f 72.993.Mdnneboo en Walboom, Den Helder f 75.900. Rodenburg, Ursem f 84.816. Hartog, Zaandijk f 73.700.A. J. Verkooy, Zaandam f 74.000. Hartog en Berghout, Zaandam f72.900.—; D. Ent, De RÜP f 69.920.Koorn en De Jong, Modern blik f 76.400.S. Smit, Hoogwoud f 79.000.J. W'ester, St. Pancras f71.722.Th. Ho- genwerf, Ursum f73.855.A. J. Wittenbrood, Beemster f 63.520. De begroting was f 62.550. De gunning is aangehouden. EEN LAATSTE WAARSCHUWING WAARLAND Morgen is het de dag der Tweede Kamerverkie zing. Laat toch geen enkele stem verloren gaan. Het is van het hoogste gewicht uw stem goed uit te brengen. Stemt daarom op No. 1 van lijst 1. Maak steeds éèn hokje rood, namelijk het hoekje voor de naam Groen. Een dringend verzoek, kom zo mogelyk des morgens vóór 12 tl. op het stembureau. Oproepkaart mee nemen. Geslaagd HEERHUGOW AARD-NOORD. Onze plaatsgenoot de heer N. Doodeman jr. verwierf zich Woensdag j.l. het gezellendiploma dameskapper. Het examen werd gehouden in de Stedelijke Muziektuin te Alk maar. Onze hartelijke gelukwensen. Mogen we nog opmerken dat deze 23-jarige kapper reeds vier vakdiploma's heeft weten te be halen. Slechts voor het patroons diploma dameskapper moet hü nog worden .geëxamineerd. VERGADERING KAJOTTERS AKERSLOOT De Kajotters van Akersloot hebbe,n dezer daigen een bijeenkomst gehouden, die tevens gold als sluitingsavond vain het afgelopen winterseizoen. De heer G. Leijen hield een enthousiast betoog over de ideale Kajotter en hij knoopte daaraan vast, dat men in Akersloot al een eind op de goede weg is, maar dat men niet is, waar men wezen moet. Weliswaar is er een groot aantal leden, maar toch is dit aantal niet groot genoeg. Hij deelde mee, dat het be stuur besloten heeft een uit gaansdag voor de Kajotters te houden, over drie 5 vier weken. Die dag zou moeten duren van Zaterdagavond tot en met de daarop volgende Zondagmiddag. Mogelyk zou men dan een grote schuur kunnen huren, waar men eens „onder-ons" zou kunnen zijn. Ze waren er allemaal direct voor te vinde-n, als het maar niet tijdens de kermis zou zijn- De eerstvolgende bijeenkomst is vastgesteld op 14 September. De contributiebetaling moet ge woon doorgang vinden. De con tributieophalers werden met een ferme doos sigaren beloond. In het nieuwe seizoen, zo beloofden zij, zullen zij weer met frisse moed doorgaan. Na goedkeuring van de diverse jaarverslagen kwam de bestuurs verkiezing aan de orde. Het be stuur werd als volgt samenge steld (uitgebreid tot acht man): G. Leyen, voorzitter, J. Leyen, C. Leyen, Th. Bruinenberg, D. Droog, J. Kerssens, Jc. Leyen en N. Konijn. De geestelijk adviseur wees hierna nog even op doel en werk wijze van de Katholieke Va-can- tiehuizen en Herbergencentrale. De laatste dag vóór de 25e Juni, Morgen is het de dag van de stemming voor de leden van de nieuwe Tweede Kamer. Morgen gaat het er om, uw stem uit te brengen op de Katholieke Volks partij. Zie het volbrengen van uw stemdaad tegen de geestelijke en zedelijke achtergrond van deze tijd. Gij, kiezer en kiezeres, die uw stem gaat uitbrengen op de dag van morgen, besef dat dit een daad is van hoge zedelijke betekenis. Morgen wordt, mede door uw stem, de richting van de Nederlandse staatkunde weer voor jaren bepaald! Uw stemdaad is niet slechts de uiting van uw staatkundige rechten, maar tevens de volvoering van een zedelijke verplichting. In onze huidige verscheurde wereld is stemmen en goed stemmen, een gewetensdaad. Stemt morgen voor een christelijke wereldorde, voor de verdediging van de vrijheid, voor de bevordering van de welvaart. Dat zijn de drie hoofdpunten van het program van de Katholieke Volks partij. Zij neemt aan de verkiezingen overal in den lande deel met lijst 1. In ons gebied is dat de lijst, met bovenaan de naam WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. IETS WARMER Half tot zwaar bewolkt, «ver- wegend droog weer. Zwakke tot matige westelijke tot zuid-we^e- lijke wind. Iets warmer. 25 Juni; Zon op 4.21; onder 21.04 Maan c*p 07.08; onder 23-04. Retraiten in Bergen BERGEN. De leden van Sinrt Christoffel worden van 26 tot 29 Juni in het retraitehuis „Sint Petrus Canisius" te Bergen ver wacht voor een retraite. In de jubileummaand Juli worden eerst van 1 tot 4 Juli de gehuwde dia mes verwacht en van 5 tot 8 Juli. de heren. Voor jonge moeders is er een speciale retraite van 8 tot 11 Juli. Inlichtingen en opgaven direc tie Retraitehuis, Loudelsweg te Bergen. K.A.J. AKERSLOOT NAAR DISTRICTSSPORTDAG AKERSLOOT. De Kajotters van Akersloot, zün Zondag man moedig door de regen gegaan om deel te nemen aan dé districts sportdag van de K.A.J., welke op het D.E.M.-terrein in Bever wijk gehouden. Ze kwamen weliswaar zonder voetbal- of athletiekbeker thuis, maar voor hun élan, hun enthousiasme en sportiviteit hadden zii zeker een beker verdiend, als die daar voor zou zyn uitgeloofd. Tekort aan training was er de oorzaak van dat Akersloot bü de athle- tiekwedstrüden niet zo'n bijster goed figuur sloeg. De diverse be dankjes voor de voetbalwedstrijd maakten, dat het elftal van Aker sloot minder krachtig was dan de tegenpartijen. Men slaagde er in in de demi-finale te komen, waarvoor men werd vrijgeloot. Het elftal slaagde er echter niet in de K.A.J.-IJmuiden, die win naar was van de demi-finale, in de finale te overwinnen. IJmui- den overwon met 30. Na een kwartier waren de Akersloters volkomen uitgeput (Ingez. mededeling) SLACHTVEE-MARKT ALKMAAR ALKMAAR, 23 Juni 4 paar den per stuk van 600900 gid; 117 koeien p. st. f6501200; le kwaliteit per kg f 3.2e f 2.80 2.90; 53 nuchtere kalveren p. st. f 50140; 3 vette schapen p. st. f 100116; 301 varkens: vlees- en spekvankens p. kg f2.18—2.24; lichte varkens p. kg f 2.142.18; zeugen p. kg f2.002.10. Bij een voor de tyd van het jaar, ruime aanvoer van vette koeien, was de handel stuk. De betrekkelijk hoog ingezette vraagprijs daalde tot plm. f 3. per kg, welke prijs het niveau scheen te zijn, waarboven de slagers niet wild'en gaan. Voor het geringe aantal nuch tere kalveren bestond, zoals ge woonlijk, veel belangstelling. In tegenstelling met de beide voor afgaande weken, toen d'e topprijs scheen te zijn bereikt, werd van daag een nog hogere notering bereikt. De worstkalveren komen uitgebeend en afgeslacht op f3.10 per kg, terwijl de zwaardere win kel-kalveren afgeslacht op f 2.80 3.00 per kg berekend worden. De aanvoer van varkens was deze week goed en de afname vlug. Door de eerste kopers werd nog f 2.28 per kg besteed; waar na de markt een aflopend beeld vertoonde met een minimum van f 2.18. De lichte varkens of zou ters noteerden gemiddeld f2.14, terwijl de zeugenprijzen zich handhaafden en evenals vorige week van f2.002.10 per kg noteerden. De handel geschiedt meit korting op het levende ge wicht. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR, 23 Juni Aard appelen 13.5017.00 per 100 kg, drielingen 10.0015.00, slabonen 119130 per kg, snijbonen stam 701.26, peulen 1.151.31, toma ten A 7595, bonken 54—60, aardbeien 1.302.70 per slof, bloemkool I 23.00—37.00, II 10 00 20.00 per 100 stuks, rode kool 17.0022.00 per 100 kg, tuinbo nen 23.0028.00, spinazie 12.00 —35.00 per 100 kg, sla 2.00—3.50 per 100 stuks, postelein 13.00 25.00 per 100 kg, andijvie 11.00 21.00, rabarber 6.50—13.00, bos bieten 12.0018.00 per 100 bos, bos peen 11.0021.00 p. 100 bos, waspeen 11.0029.00 per 100 kg, bos uien 12.0029.00 per 100 bos, soepgroenten 4.5011.50, peter selie 4.5010.50. Marktbericht Heiloo HEILOO, 24 Juni Aard beien 1.502.80, peulen 1.10— I.30, sperciebonen 1.201.35, dop erwten 4554, wortelen 2228, kroten 339, tuinbonen 2126, spinazie 3440, bloemkool le srit 32—39, 2e 1423. WARMENHUIZEN 6100 kg aardappelen; eerstelingen 13.30 14.00, drielingen 14.60; kleine II.30. LANGEDIJK 80.000 kg aard. eerst. 12.70—15; doré 14.50—17.70; rode schotten 15.6018.40; faskia 12.8013.60; blauwe eigenh. 13.60 —15.70; driel. 12.30—13.30; klein tjes 10.6012.10; 20.000 kg rode kool 1517.90; 2000 kg rabarber 89; 2500 kg tomaten A 7588; B 72; C 71; 600 bos peen 15.50— 16.50. Nrd SCHARWOUDE 55.000 kg aardapp. eerst. 1214.80; rode eerst. 14.9016: driel. 10.60 12.40; kleine 8.5010.80; bonken 12.2013; 550 stuks bloemkool A 1 26.20; A 2: 19.80—19.90. 's-GRAVENH Zaken heeft betreffende schap (E.D.C j.l. te Parijs Europese Defe gegeven de omtrent het gen. Hij laat uitzichten ins _Op afdoende nister verzekerd en militair op geïntegreerd in Ook op financ: ledig rekening noodzaak van ding met hetg NAVO-verband pok ten aanzien landse hulp tensl digende regeling komen. Voor de benoe eieren in Europ de daaraan verb aan de deeinen keuze gelaten men: benoeming de nationale autor stel van het benoeming door riaat op voorstel chisch betrokken en na overleg autoriteiten. Nederland zal de geldende groi Palingen te gele het eerste systeei teren. Hoewel pok van Nederlai loop der onderh; cessies moesten meent de ministe derlandse wensen ste gedeelte konde wezenli.jkt. In aanmerking praemissen, waarv; werpen van het worden uitgegaan zienbare consequei rekening diende houden, kan wol deerd, dat over men de oplossing ders of beter had In deze conclu! tevens de erkennir de bezwaren, welk tijdig karakter voortvloeien, niet doch alleen zo goec ondervangen. Op hiermee echter worden volstaan. Naar het oordeel ter zal de toekom se regering en parlement zich zien voor dc pri die reeds bij het deelneming- aan van het Europese en diepgaand is oi het wenselijk vo.?# ,te ff aan met de militaire integratie beperkt aantal welke integratie ai sluitstuk van d< Europese samenwe dacht, zonder dat WOENSDAG HILVERSUM I 24.00 NCRV. 7.00 nieuws; 7.18 ziek; 7.45 Een woo., 8.00 Nieuws en «.15 Gram. muziek vrouw; 9.00 v. d. Waterstanden; 9.35 1015 idlem, 10.30 li-OO Oram.muz.; 1 ■pas en piano; 12.33 bouwmededeling-en muziek; 12.37 Chr' drenst; 12.59 K1ÓU Nieuws; 13.15 Prot JJJic Iihuisfront; 13 dte mruziok; 13.50 14.45 v.d. meisjes: 1 v^ol; 15.30 Gram. ylaveciimbeireciital jerjjg-dj; 17.20 Orgeispieil •17.50 Militair vraa&gei Nieuws; 18.15 Zigeu 18.30 R.V.U.: Dt „Enige menselijke in woninginstinct". 19 zingsuitslagen en grai 19.15 Boekbespreking muziek; 19.40 Radiok Nieuws en weerbeiric Verkiezingsuitslagen e 2Z.45 Avondovendienk Nieuws en S.O.S.-bemc tot plm. 1.00 Verkiezin en graimofoonmiuziek HILVERSUM II VARA, 10.00 V VARA, 19.30 VI 24.00 VARA. 7.00 Nieuws, 7.15 mastiek, 8.00 Nieuws richten'; 8.18 Orgelspel °msvrouw; 9.00 Gran ld.00 Schoolradio; 10 vrouw; 11.00 Gram Boiitiekapel; 12.30 Lar bouwmediedielmgen platteland; 12.38 Piaa Kalender; 13.00 Nie Dansmuziek; 13.50 C 14JW Gesproken poi Omroeporkest en s Kinderkoor; 15.20 Dr handig pianospel; 15. zieken; 16.00 v. d. je Acoomdeonrnu Ziek17 41 Frankrijk; 17:50 Reger •dliriig: M. C. Capelle: Jf ding: Dierenverhalen u 'l&!rid; 18.00 Nieuws; Varia; 18.20 Actualite Lichte muziek; 19.00 kansen", causerie; IE muziek; 19.30 v. d i Nieuwe: 23.15—1.00 V "n "Tam. 'ma

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2