R.K. Handbalhond had een uitstekend seizoen tte HALVE PRIJZEN! 95 Bedevaart naar Wittem Groeiende belangstelling voor Zuiderzee-museum LEVENDE PASTORALE VRAGEN Wimbledon is begonnen Ledental groeit gestaag In vergadering der vrienden werden drie ere-leden benoemd Dodelijk ongeluk te Hoogezand VËIÜNC HOOGWOUD Mr. H. de Boer, Een huis met kassen, 32.- 2475 Reclameweek schoenenreparatie CHATILLON, Hoogstraat 15-20 Kiezers van alie partijen Dealer Nic. Kamp, Schagen l|srevue ,Winterdroom' Reisbureau DE MAGNEET Jaeger Heren Pantalons en Borstrokken Natuurlijk... DORRESTEIJN DINSDAG 24 Juni 1952 PAGINA 5 SCHAGEN 21 Juni Terwijl op het Marktplein en Wijde omgeving de kermis een aanvang nam, kwamen in „De Rode Leeuw" de kopstukken van de R.K. Ned. Handbalhond, bis dom Haarlem, district De Noord, in jaarvergadering bijeen, om onder voorzitterschap van de heer Dorpmans voort te bouwen aan de verheugende groei van deze_ bij uitstek geschikte tak van damessport. Met voldoening kon de voor zitter constateren dat het afge lopen seizoen goed is geweest. Het district heeft tot volle tevredenheid gewerkt. Terwijl in sommige andere districten vele klachten werden geuit over de afwerking en het verloop der competitie, was in „de Noord" reeds voor de vastgestelde tijd het gehele programma afgewerkt Dat deze sport zich, dank zij de spontane medewerkmg van ve len, in een steeds grotere groei mag verheugen, moge blijken uit het groeiende ledental en het toetreden van nieuwe verenigin gen. Vooral de adspiranten- aifdelingen breiden zich sterk uit een bewijs dat de jeugd behoefte heeft aan gezonde sport en ont spanning. Als nieuwe vereniging trad in het afgelopen jaar toe S.E.W. (Nibbixwoud). RK EDO (De Goorn) liet verstek gaan terwijl RK DVO (Medemblik) zich wegens interne moeilijkhe den tijdens de competitie terug trok. In Schagen werd een ka derdag georganiseerd voor be sturen en leidinggevende perso nen. Scheidsrechterscursussen werden gegeven te Wognum en Den Helder. In de afgelopen competitie telde 't district De Noord 20 verenigingen met een totaal van 908 leden. Er werd ge speeld in 4 klassen, nl. hoofd klasse. eerste, tweede en derde klas; junioren en adspiranten elk een afdeling A, B en C. Kleine verenigingen moeten uitbreiden Vooral verenigingen met slechts één elftal, soms nog zon der reserves werden op het hart gedrukt de ledenwerving met kracht ter hand te nemen. Het werkt zeer deprimerend als bij iedere ontstentenis de wedstrijd moet worden afgelast of met eèn onvolledig elftal gespeeld. Ge zien de groei der herenelftallen in andere districten heeft ook dit de volle aandacht van het be stuur. De kadercursus welke dit jaar werd gehouden zal waar schijnlijk gecombineerd worden met andere takken van sport als gymnastiek, voetbal, tafel tennis e.d. Dat ook de technische vooruit gang gelijke tred houdt met de overige groei blijkt o.m. uit het prima figuur van F.S.A. in de competitie om de Bisschopsbeker. Dit was goede propaganda voor de kath. damessport en tevens een stimulans voor de overige clubs om de techniek op te voe ren. Ook in Den Haag heeft het district een goede beurt gemaakt. In het Diocesane elftal is een speelster uit De Noord gekozen en een reserve, wat uit circa 4900 leden een eervolle keuze is. Pluimenop de hoed De competitieleider de heer v. Velzen, werden woorden van hulde en dank toegezwaaid voor de wijze waarop hij gestreng heid en goedheid weet te com bineren. Bij de dank werd ook mevr. van Velzen betrokken, welke bij afwezigheid van de competitieleider de honneurs waarneemt. Ook de scheidende secretaresse mocht een warme hulde incasseren voor de sportie ve en vlotte wijze waarop zij zich steeds van haar taak heeft gekweten. Als blijk van waar dering werd haar een fraai be werkte bonbonnière met inscrip tie overhandigd. Ook gevoelde de voorzitter het als een behoef te een bijzonder woord van waar dering te spreken aan het adres van het N.H. Dagblad, voor de voorbeeldige wijze, waarop voor de kath. sport steeds een ruime plaats in haar kolommen aanwe zig is. Bestuursverkiezingen en benoemingen In de vacature, ontstaan we gens bedanken van de secreta resse mevr. Poland-Hoogland werd gekozen mej.N. Groot; penningmeester S. C. J. Buys werd herkozen. Tot kascommissie werd be noemd de afd. F.S.A. (welke voor functionarissen zorg draagt) De heer F. J. Ouwens kreeg de functie van tweede competi tieleider. De straf- en protestcommissie zal dit jaar bestaan uit de heren S. C. J. Buys, F. J. Ouwens, D. van Velzen jr.; aanvullende le den de heren H. Schipper, A. Groen en W. F. K. Ouwens. De Technische Commissie werd samengesteld uit de heren W. F. K. Ouwens, F. J. Ouwens, S. C. J. Buys, A. Buys, A. Groot en D. van Velzen jr. Pers- en Propagandacommissie, dames M. Sijm. N. Groot, H. Entius, R. Jonker en de heer H. Schipper. De agenda van de Diocesane vergadering werd behandeld en aan de afgevaardigden (het dis- trictsbestuur) mandaat verleend. Na behandeling van een aantal interne problemen bij de rond vraag werd deze geanimeerde vergadering met nog een propa gandistisch woord van de voor zitter gesloten. Benoemingen waterschappen Bij K.B. zijn benoemd: in de provincie Noord-Holland: a. met ingang van de eerste Zaterdag in October 1952 tot heemraad van de polder Oost- zaan, C. van Berge te Oostzaan; b. met ingang van de eerste Donderdag in October 1952 tot heemraad- van de Zuidpolder bij Edam, H. Schouten, te Edam, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Raadsvergadering WIERINGERMEER Vrijdag middag om 2 uur komt de raad van Wieringermeer in vergade ring bijeen voor de beëdiging van de nieuwe gemeentesecretaris de heer Visser en het benoemen van een nieuwe directeur van ge meentewerken. De aanbeveling hiervoor luidt: 1 G. J. de Boer dir. v. gemeentewerken te Idaar- deradeel; 2 C. Wijker adj. dir. van gemeentewerken alhier. (Van een speciale verslaggever) Toen in de nacht van Zaterdag op Zondag donkere wolken gevaarten dreigend boven het vlakke land van Noordhollands kop niet veel goeds voorspelden voor tal van nog rustende vacan- tiegangers, schoten links en rechts flitsende koplichten van duistere autobussen over het grauwe asfalt van het provinciale wegennet. Wij zagen foeni komen uit alle richtingen, de hei-gekleurde wa gens in velerlei tinten, tot de laatste plaats toe bezet met bedevaartgangers voor Wittem, de nationale bedevaartplaats van de Heilige Gerardus Majella. In het lantaarnlicht op de Wes- termarkt in Amsterdam lazen wij op de tegen de zijruiten aange brachte stroken namen van Hoorn. Alkmaar, Heemskerk, Beverwijk, Zaandam en nog vele andere plaatser» uit Ihet Noorder kwartier. In de kerk aan de Kei zersgracht heerste een drukte als van een stadse elf uursmis. In drommen gingen en kwamen de pelgrims om de Heilige Missen bij te wonen en in Christus ge sterkt de lange bedetocht te be ginnen. Goedgemutste Amster damse politiemannen regelden de vrome invasie bij een restaurant op bet Rembrandtsplein. Over Utrecht, Den Bosch. Eind hoven, Roermond, Sittard ojn. Val kenburg, ging de tocht van ge bed en lied. maar ook vol afwis seling en een gezellig kopje kof fie, naar het grote doel van de reis. Dank zij een perfecte lei ding en de bewonderenswaardige activiteit van de rijkspolitie, wel ke de lange stoet van zestien autobussen veilig door het druk ke zuiden loodste werd zonder incidenten goed elf uur het tussen hoge heuvels weggedoken heilig dom van Sint Gerardus bereikt. De beide bedevaartskerken kon den naast de gewone toeloop ter nauwernood de extra toevloed van een zeshonderd pelgrims verwerken. Na de Heilige Mis aldaar opgedragen, kreeg een ieder gelegenheid voor het mid dagmaal of een wandeling in de Limburgse heuvelstreek te ma ken, of ook om een bezoek te brengen aan het ook aldaar on dergebrachte museum over kar dinaal Van Rossutn. 's Middags half drie namen al len deel aan het plechtig lof en de prachtige processie in de kloostertuin. Natuurlijk trokken de Volendamse puntmutsen weer veel bekijks. Bij het rustaltaar werd dioor een der paters Redemptoristen een feestpredi- catie gehouden over Sint Gerar dus en diens bijzondere liefde tot Maria. Tegen half vijf verzamelden allen zich weer rond het door honderden kaarsen omgeven beeld van Sint Gerardus voor het afscheidswoord. Na een schitterende rondrit over Vaals, het Drielandenpunt en Margraten, ging het langs de Valkeniburgse grotten weer op huis aan. Rond het middernaehte- lij'k uur keerden alle deelnemers enthousiast en dankbaar terug. Deze eerste grote Noordholland!- se bedevaart naar Wittem is werkelijk van begin tot eind een groot succes geworden. AUTO KANTELDE De 30-jarige D. G. uit Rotter dam is Zondagochtend met zijn personenauto op rijksweg no 13 geslipt, waarschijnlijk doordat de wagen na het remmen op de natte keien weggleed. De auto raakte een lantaarnpaal, kantel de en bleef, zwaar beschadigd, in de wegberm liggen. Behalve de bestuurder had de wagen nog vijf inzittenden en de 35 jarige verzekeringsagent Q. W. Glimmerveen en zijn echtge note, de 30 jarige C. Glimmer veen-Blom, uit Dordrecht, moes ten resp. met inwendige kneu zingen en een hersenschudding in het ziekenhuis Bergweg te Rotterdam worden opgenomen. Onlangs stelde een bekend bezieler van jonge mensen de vraag: „Waarom mist de politiek het vermogen om de jongeren te interesseren?" Naar mijn ervaring en besef steekt in deze for mulering een irreële, om niet te zeggen, een fou tieve probleemstelling. De semantiek, de geschiedenis van het woord en de begripsinhoud „politiek" is een tragische. Van voorname komaf bij de oude Grieken tijdens hun stad-staten, heeft in de loop der jaren de familie „politiek" en „politicus" ontaarde zonen gekregen naast edele telgen. Het begrip politiek kreeg een dubbelzinnige waarde. Kan iets edels en noodzake lijks voor en in de samenleving beduiden. Maar wordt evenzeer soms verstaan als minderwaardig en slecht. Judas is soms schuil gegaan achter het masker der politiek in het verleden en in het heden ageert hij vaak niet anders Tallozen zijn om deze re denen kopschuw geworden voor alles wat politiek bleef heten, ook voor de goede. De vaderen hebben zure druiven gegeten en de tanden der kinderen werden stomp, klagen met de oude, nieuwe profe ten. Voor de meesten van onze mensen is de poli tiek een aangetrouwde neef, geen bloedverwant. En begripsverwarring en spraakverwording in het woord „politiek" na kwaadbelaste practijken vor men een der elementen van de feitelijke „estran gement", het op een afstand houden der politiek. En de jeugd kent vóór de trouwdag andere inte resse. Toch geeft die situatie niet de enige grond. Er is meer. De massa onzer rijpe mensen voelt intuïtief: de politiek in zijn beste gangbare zin gaat boven onze hoed. Zij is een vak geworden voor het leven, die een jarenlange studie onderstelt. Het staatsbeste] werd door de gecompliceerdheid en gedifferen tieerdheid der samenleving in enger en wijdser verband zulk een kluwen, dat een uitgebreide, breed en diep geschoolde wetenschap alleen de kennis en de kunde kan opbrengen om te kunnen en te helpen regeren. Wie kan vandaag een objec tief verantwoord, gewetensoordeel afgeven in landsbestuurlijke aangelegenheden, het algemeen welzijn rakende, wanneer de beoordelaar geen grondige verstaander is èn theoretisch en practisch van staatsrecht, burgerlijk recht, handelsrecht, arbeidsrecht, sociologie, economie, psychologie, na tionale en internationale verhoudingen, bovendien en bovenal van theodicee en ethiek? Het duizelt. We zwijgen. We haten beunhazerij. Zijn er van die deskundigen en experts? Zeker Maar het aantal, dat deze noodzakelijke weten schappen en natuurlijke deugden en qualiteiten bezit, is dat omvangrijk of klein? Wees eerlijk! Lezen we niet zelfs van „middelmatige" Kamer leden en „zwakke" ministers? Wat wonder, dat jongeren niet en dat talloze ouderen (ook vele i gevormden) evenmin, verantwoord POLITIEK IS EEN ZAAK VAN VERTROUWEN in staat zijn meer dan elementair „aan politiek te doen". Zich heden incompetent te weten om veel van de politieke gestes rechtvaardig te wegen en te waarderen, wil mij voorkomen, een blijk van be schaving, van innerlijke orde te mogen heten, die 'afkerig staat tegen alle vormen van beunhazerij en oppervlakkigheid. „Weten dat men niet weet", zeide Socrates, „is een hoge wetenschap". Nega tieve bemerkingen op voormannen horen we meer dan gezond is. Ze komen voort uit pijn. Maar ge pijnigde mensen zijn al te subjectieve, egocen trische mensen. Een zieke cureert niet zichzelf. Hij behoeft specialisten: de Grote Dokter en de kleine. Van de patiënt wordt vertrouwen verlangd Wie nuchter de heden daagse samenleving, ver wikkeld als zij is en ver fijnd en voor betrekkelijk weinig deskundigen slechts overzichtelijk, tracht waar te nemen, kan de conclusie duidelijk zijn: onze plicht tot belangstelling in de noodzakelijke politiek bestaat primair in vertrouwen schenken aan deskundigen, door ons gekozen, mannen van qualiteit. Mannen in het meervoud. Geen enkeling vermag dit heden nog. Zelfs al ware deze enkeling een genie. Het vertrouwen is het cement der samen leving. Wat hoog tegen de toren van de prachtige St. Lebuinuskerk te Deventer aan aloude, voor vaderlijke wijsheid wordt verkondigd: Vide cui fide: Ziet goed toe, wie ge uw vertrouwen schenkt, dat is ongeveer heel de omvang van ons politiek vermogen tot persoonlijke actieve belangstelling, met uitzondering van een zeer kleine geestelijke elite. De rest is een afgeleide, passieve interesse, die enigszins wordt aangeduid met volgen, gehoor zamen, betalen. In zekere zin is het slagwoord „democratie" door de ontwikkeling van het staats- en samenlevings- bestel een mythe geworden. Haar zegenvolle kern maakt de eerbied uit voor de concrete, menselijke persoon. Haar achtergrond is regilieus en ethisch. Ook de waarachtige politiek rust bij een christen op de theologie. In het heilig Boek der Spreuken deed de H. Geest schrijven: „Wie wijs is, luistert naar raadgevingen" (Spr. 12, 15). Het levend leer gezag der Nederlandse katholieke christenheid, onze bisschoppen ze zijn door de H. Geest aan gesteld (Hand. 20, 28) gaven ons een raad om trent onze kiesrechtelijke plicht: onze eenheid te bewaren. Deze oproep is in vier jaren niet ver ouderd. De situatie van toen is de situatie van thans. Tallozen zijn en blijven dankbaar voor die raadgeving. Wie hen volgt, wandelt niet in het duister. Kiezen is een gewetensaangelegenheid. Bij de raad der bisschoppen is ook heden nog geweten veilig. En wie wijs wil zijn, luistert naar die raad. (Spr. 12, 15). J. WESTERMAN, pr. Martenshoek, (Gr.). ENKHUIZEN In de gezellig ingerichte taveerne van het mu seum, waar het inte»ieur de be zoeker direct in de sfeer van de oude historie voert, hield de Ver eniging „Vhienden van het Ziider- zeemuseum" haar 5e jaarvergade ring .ditmaal minder goed be zocht doordat de bijeenkomst in verband met het Koninklijk be zoek inplaats van op de gebruike lijke Zaterdag een dag eerder be legd moest worden. Tot de heer Kofman, wethouder van Enkhui zen, mede als vertegenwoordiger der gemeente aanwezig, sprak de voorzitter P. Sybrandy over het ontstaan van het Zuiderzeemu seum, de vele werkzaamheden, welke met zoveel offervaardig heid en grote toewijding van de initiatiefnemers tot het gereedko men heeft mogen leiden. Het uit nemend gestelde jaarverslag van de heer Spoelstra (waarvan eer der in onze kolommen reeds mel ding werd gemaakt), schetst op overzichtelijke wijze de ontwikke ling en groei van het museum. Het met geestigheden gekruide financieel overzicht van Mr. Kamp Bergen, gaf aan inkomsten te zien een bedrag van f 157.500; uitgaven f 106.300;. inclusief het vorig kas saldo en nog enkele andere pos ten kan gerekend worden op een batig saldo van°ffmd f 4000. Mag het Museum zich meer en meer in een toenemende belang stelling verheugen en werd voor propaganda-doeleinden reeds een bedrag van f 1550 uitgegeven toch kwam de wens naar voren bij zonder in de grote steden door folders enz- nog meer de aandacht te vestigen van het publiek. Het bestuur zal alles in het werk stel len om in grote steden vaste con tactpunten te verkrijgen. Dg heer N. S. Groot, vanaf de stichting zeer actief werkzaam, zag zich om gezondheidsredenen gedwongen uit het bestuur te tre den. Zijn heengaan wordt ernstig betreurd. Daarbij waren perio diek aftredend de heren Jan H. de Groot en mr. Kamp, waarvan de laatste zich herkiesbaar stelde. De heer Groot bedankte wegens drukke werkzaamheden. Het be stuur stelde twee nieuwe candi- daten voor, de heren D. Fleddérus Enkhuizen en mr. O. V. L. Guer- monprez, Bergen, die met mr. Kamp bij acclamatie benoemd werden Algemene instemming verwierf het bestuursvoorstel egn drietal ere-leden te benoemen, n.l. de heer Kuipers, hoofd oudheidkun de van het ministerie van O.K.W., wiens steun en medewerking voor de Vereniging van grote beteke nis is geweest, vervolgens dr. v. Gelder, voorzitter van de Rijks commissie van Advies voor Mu sea, die bijzonder in de bezet tingsjaren zich een prominente voorvechter voor de vestiging van het Museum in Enkhuizen heeft getoond en tenslotte de heer N. S. Groot, eerder genoemd. Via de „Sound-Mirror" hoorde men hierna de stem van een be kend Enkhuizer straattype, Roo sendaal, met een zijner liederen, waaruit een verband te beluiste ren viel met het echt oud-hol- landse volkslied. De Sound-mirror (de heer Schilstra zag dit appa raat liever met de Hollandse ver taling „geluidspiegel" aangeduid) is vopr het 'museum aangekocht, omdat daarmede de taal en om gangsvormen, waaarin een volk zich heeft onderscheiden, op de band kunnen worden vastgelegd en voor het nageslacht bewaard. Het Zuiderzeemuseum is het eer ste in het land waar dit toestel aanwezig is. Nadat een bijzonder woord van dank gebracht was aan de aanne mers Bruinsma en de Boer te Enkhuizen, voor de buitengewoon spoedige afwerking der voorlopi ge restauratie-werkzaamheden, nog vóór het Koninklijk bezoek, volgde in een der zalen van het Museum de vertoning van de nieuwste films, eigen opname van de directeur de heer S. Bou- ma en de cineast D an Pool, wel de de toeschouwers voerde langs de kustplaatsen en op de grote meren, waarop de verschillende oude scheepstypen te bewonderen vielen. Op het voormalige eiland Wieringen zag men een begrafe nisplechtigheid uit 1625, zeer in teressant. Het Zuiderzeemuseum breidt zich steeds meer uit, en er zullen jaren overheen gaan, vooraleer alle plannen ten uitvoer zijn ge komen. maar het stemt tot vol doening, bijzonder van de „vrien den van het museum", dat in de laatste twee maanden reeds 2000 bezoekers meer geteld werden dan het vorig jaar om deze tijd. Burgerlijke Stand BEEMSTER Geboren: Harry R. zv L. M. Keiser en J. C. L. Belandie; Dirk zv D. W. Kerkhof en A. Capel, geb. te Purmerend. Gehuwd: Joannes G. A. Rutten 2.6 j. en Maria G. A. Boorsen 21 j. Overleden: Maartje Eenhoorn 68 j., echtg. v. R. Smit; Jan Rol, 63 j., echtg. v. G. Peetoom. VERVOLGING „OPZETZAKEN" VERTRAAGD? 's-GRAVENHAGE Blijkens ontvangen informaties ziet het er naar uit, dat in het vervolgen van „opzetzaken" tegen aannemers en bouwbedrijven enige vertraging zal komen. In verschillende plaat sen zouden de Officieren van Justitie geneigd zijn een afwach tende houding aan te nemen tot na de berechting in hoger beroep te Amsterdam van de Utrechtse zaken, waarin vrijsprekende von nissen zijn gewezen. Dit wil niet zeggen, dat na eventuele vrijspre kende arresten van het Gerechts hof te Amsterdam geen andere dagvaardingen meer zouden wor den uitgebracht. Het gaat hier blijkbaar om de oplossing van juridisch-technische kwesties, die bij het dagvaarden en vervolgen van andere zaken van belang zijn. In het Westerpark viel het zeven jarige zoontje van de familie Haayer uit de Heemske.rkstraat te Hoogezand uit een boom en kwam daarbij zo ongelukkig te recht dat hij door voorbijgangers in bewusteloze toestand werd aan getroffen. De onmiddellijk ge waarschuwde geneesheren dr. v. d. Kooi en Meihuizen achtten overbrenging naar het Ac. Zieken huis te Groningen noodzakelijk. De jongen bleek een schedelbasis- fractuur en enkele andere ver wondingen te hebben opgelopen en overleed des nachts zonder nog bij kennis te zijn gekomen. KONINKLIJKE DEELNAME AAN SPRINGCONCOURS Naar wij vernemen zal aan het springconcours, dat gehouden zal worden tijdens de viering van het tien-jarig bestaan van de N.O.- polder, ook worden deelgenomen door Z.K.H. Prins Bernhard. notaris te Hoogwoud, zal op Donderdag 26 Juni 1952, des avonds 7 uur in café Keijzer te Hoogwoud krachtens artikel 1223 B.W., pu bliek verkopen: warenhuis met stook- installatie en tuin, aan de Zuiderpade te Hoog woud, sectie E nummer 752. groot 24 Aren 90 centiaren. Behorende tot de fail liete boedel van de hr. Th. Scholten. Het huis is verhuurd aan, de heer H. P. Groot. Overigens terstond te aanvaarden bij betaling. Nadere inlichtingen ten notariskantore. '"."SP Kinderledikantje, degelijke uitvoering, in crème laqué, met aardig décor Practisch opvouwbaar wandelwagentje, lin nen bekleding, in vro lijke kleuren, spaak- wieltjes en rubber handvat Tevens treft U op deze afaeling een ruime sortering Kinderstoe len, vanaf Tetra luiers, mooie zachte kwa liteit, grote moat, 07 c 70 x 70 cm. V/ Flanellen omslagluiers, gefes tonneerd met wit, rose 1 45 en bleu, 70 x 70 cm. Katoenen babytruitjes, zeer voordelig, aardig dessin 90c Wieg- en ledikant garnituren, aardig geborduurd 5.25 490 Glansgaren babyjurkjes en pakjes, in bleu en rose, korte en lange mouwen 025 2.50 Z Kleuter truitjes glansgaren, korte mouwen, wit en 70 bleu 1.85 Wij brengen een ruime keuze wiegen, alle vervaardigd op eigen atelier Ba by-box, m. schar nierende vlonder, so lide uitvoering, 80 x 100 cm. 100 cm. Het grootse tournooi op Wim bledon is begonnen. Eigenlijk kan men deze wedstrijden gerust de officieuze wcreldkampioenscnap- pen tennis noemen. Alle cracks uit de gehele wereld zijn aanwe zig, dagenlang zijn de toeschou wers in de ban van deze strijd. De eerste dag bracht reeds ver rassingen. Art Larsen werd in de eerste ronde geklopt door de Zweed Johansson, een andere Amerikaan Richardson, werd door de kwieke Amponx gewipt. De grote favorieten zijn nog alle in de strijd. Zo won Savitt in 47 minuten van Narath Kumar, tér- wijl Sedgman aan een half uur voldoende had om de Spanjaard Bartroli te kloppen. Budge Patty had eveneens weinig moeite om zich in de volgende ronde te plaatsen Twee jaar geleden won deze Amerikaan op Wimbledon. Tegen ATt Tills spande hij zich niet bijster in-en nam zelfs niet de moeite om ?ijn trui uit te trekken. De drie Nederlanders, van Swoi Rinkel en Dehnert overleefden niet alle de eerste ronde. Van Swoi en Rinkel wonnen vrij ge makkelijk hun partijen, resp. te gen de 'Australiër Hopman en de Oostenrijker Specht .Dehnert daar entegen verloor van de Engelsman Howart Walton in vier sets. De voornaamste uitslagen waren: Seclgman si. Bartroli 61, 60, 62. Svitt si. Kumar 61, 62, 62. Sturgess sl. Redl 8-6, 62, 62. Patty sl. Tills 61, 62, 6 1. Rose sl. Ayre 75, 75, 86. Nielsen sl. Destremeau 60, 61 64. Flam sl. Williams 63. 86, 64. Drofony sl. Knight 60, 61 63. Seixas sl. Nath 75, 2, 62. Ampon sl. Richardson 16, 57. 62, 6—3, 60. Mc. Gregor sl. StaTte 60, 62, 62. Rinkel sl. Specht 62, 61, 64. van Swoi sl. Hopman 60. 75, 63. Walton sl. Dehnert 46, 63, 6 3, 6—4. VROOM DIUI SH VW ALKMAAR BON SUPERLARGO BON Kwaliteit en afwerking, beter kan het niet Van het beste leder DAMESZOLEN en -HAKKEN 3— Van het beste leder HERENZOLEN en -HAKKEN 3.75 Van het beste rubber DAMESZOLEN en -HAKKEN 2.50—2.00 Van het beste rubber HERENZOLEN en -HAKKEN 2.75—2.50 Wij repareren onzichtbaar en vormen de schoenen naar de voet. Schoenreparatiebedrijf U kunt ook de schoenen per bode laten bezorgen. ZONDER BON GEWONE PRIJZEN Uw parool moet zijn: IK STEM. IK KOOP Ar êr n BETROUWBARE BROMFIETS NOORD 50—52 TELEF. 366 VERLOREN: Goud ds.- polshorloge m. zwart lederen bandje op Zon dag 22 Juni, gaande van Leiden naar Alk- I maar of Station Alkm. - Bergerweg. Daar dit een gedachtenis was is ver- liezer zeer gedupeerd. Teg. bel. ter. te bez. aan meJ. Molenkamp, Rhijn- geesterstraatweg 39 te Oegstgeest Z.-H. Prima kwaliteit A.S. DONDERDAG en ZATERDAG naar Kaarten vanaf f 4.05 ALKMAAR Voordam 6 Tel. 4839 Jb. Smit. Nwesloot Tel. 4813 Normale waarde 5.95 NU 2. Afgifte hoogstens 2 stel per cliënt ALKMAAR, Stenenbrug EGMOND AAN ZEE

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5