Braderie was een succes Deze week in de bioscoop EMIGRANTEN RUYSCO Prob me Onw< te I BAL GELDEN bESCHIKBilil R tegen eerste hypotheek In 1954: Eeuwfeest Dogma der Onbevlekte Ontvangenis Waaron IntArbei De nie duikbt Volgend jaar weer? De tragedie van China °U(J, esfr. Waarom geen afrastering? AGENDA Advertentie Marktberichten Repen.\u/ind-, VA MI-IJ S NETTE R.K. MEISJES Exportkantoor te Alkmaar vraagt ASSISTENT a. JONGSTE BEDIENDE b. AANK. BEDIENDE Heerhugowaard t Noord-Scharwoude: Visscbersdam 3 - A'dam-C. Wasmachines Stofzuigers RadioBakker Heiloo ^1 B£L: 4227 CHR.DE VRIES Het adres voor TROUWRIIDEN Telefoon 4237 REPARATIES kunstgebitten DANSEN Rhythm Boys bij N. RIJPER Zd.-Scharwoude Leert AUTORIJDEN K. Middelbeek TELEFOON 4287 HOGE PRIIS I Fa. G. Oudes 1 KERMIS l op 6 en 7 Juli te Rustenburg 5 iftiiiiiiiiiiiimiiimmiiiimiimmiiHiiiiimft In Nunspee maa PAGINA 2 ZATERDAG 5 jULI 1952 Hoewel vu verschillende zij den nog werd aangedrongen op verlenging van de Braderie tot Vrijdagavond 11 uur, is de Bra derie ïoch om 4 uur officieel ge sloten met een kort woord van de voorzitter, de heer C. W. Key sper. Tot vi,jf uur en nog later ver drongen zich nog kykers en ko pers voor de stands en tot het laatste moment werd er nog ver kocht. De laatste dag, begunstigd door zonnig, zij het ook winderig weer, mag toch nog bijzonder ge slaagd heten; de kaasmarkt had vele bezoekers naar Alkmaar getrokken- De stortbui van Donderdag avond was anVers een lelijke domper op de Braderievreugde en heeft ook heel wat schade aan sommige al te licht gebouwde of niet-waterdichte stands toege bracht. V en D had zijn San Mar co niet meer in bedrijf gisteren en ook hier en daar was er een kleinere stand verdwenen. Maar vele anderen waren gistermorgen al vroeg weer in de weer, om hun stand in orde te maken en ook gister zijn er nog weer goede zaken gedaan. Over het algemeen genomen kunnen wij op een geslaagde bra derie terugzien. Er is veel bezoek van buiten geweest, zowel aan de modeshows ais aan de Brade rie zelf; wii moigen dit met 'n ze- .kere trots zeker wel voor 'n deel toeschrijven aan de publiciteits- waarde van ons blad, dat zijn Braderie-nummer over heel de kop van Noord-Holland boven de lijn QÜstricumPurmerend, en Edam verspreidde. De buitenge meenten leverden o-i. wel het grootste contingent bezoekers en des avonds trokken zij bepakt en bezakt met bussen en treinen weer huiswaarts.. Oude KRO-gidsen voro L.O.P. ALKMAAR Men verzocht ons, er nog eens de aandacht op te willen vestigen, dat in het ka der van de actie „Steek eens op Heren" die nog steeds gaande is, oude K.R.O.-gidsen kunnen wor den bezorgd bij de heer C. Fuhr mann, Achterdam 35, Alkmaar. VOOR SCHOLA PUBLICA ALKMAAR Onder auspiciën van Schola Publica zal a.s. Dins dag 8 Juli des avonds om 8 uur in de Aula van het R.K. Lyceum te Alkmaar een voordracht wor den gehouden over „De Tragedie van China" door Pater Gabriel Boutsen uit Rekem (Belgie), als inleiding op de Missieweek van Alkmaar. Pater Boutsen is 16 jaar in de missie van China werkzaam ge weest, was aalmoezenier van de Vliegende Tijgers, was een tijd lang leraar aan enkele universi taire instellingen, vloog met Ame- rikanen naar ïndia, waar hij werd geraadpleegd door de Engelse re gering, vertrok daarna naar New York, waar hij adviezen gaf aan de Amerikaanse regering en kwam in 1945 weer terug in Euro pa. Alom verbreide boeken van zijn hand zijn „De blauwe vallei en het kortgeleden verschenen boek „Het Legioen van het bloed dat hij te Rome schreef en dat handelt over de Chinese marte- lalpater Boutsen zal vooral de nadruk leggen op de psycholo gische ondergrond van de missio nering en geloofsvervolging in China, omdat dit het enige mid del is om het tegenwoordige Chi na met. zijn talrijke problemen teOnno^fe te zeggen, dat dit een mooie en leerzame avond wordt. Kaarten voor deze avond kun- nen aan het Bureau van dit blad worden afgehaald (50 cent per plaats) en zijn, indien de zaal nog niet is uitverkocht, op de avond van de voordracht ver krijgbaar aan de zaal vanaf 7.3U uur n.m. (Advertentie) TEGELS EN TULPEN Interessante tentoonstelling met wetenschappelijke ondergrond ALKMAAR De volgende week zal in de bovenzaal van het Stedelijk Museum een tentoon stelling worden gehouden over 'n onderwerp dat op het eerste ge zicht wat vreemd aandoet, name lijk de combinatie tussen tegels en tulpen. Er is echter tussen beide een verband, dat men in de historie moet zoeken. Zowel de tulpen als de tegels schijnen van Perzische oorsprong te zijn geweest en bo vendien zijn ze nog gelijktijdig in West-Europa geïmporteerd. In het Stedelijk Museum is een beeld gegeven van de tegels met bloem motieven, in dit geval tulp-mo tieven, die in de loop van de eeuwen na 1600 werden vervaar- Bovendien krijgt men een beeld de wetenschappelijke arbeid Dr. W, E. Mol uit Amster dam, die 40 jaar lang onderzoe kingen op bolgewassen heeft ver richt en die ook de eerste was, die bollen met röntgen-stralen behandelde. Later, in 1943 al, nam hij ook proeven met atoom energie. Aan de hand van zeer fraaie olieverven en aquarellen wordt in de tweede afdeling van de tentoonstelling een beeld ge geven van de resultaten van deze proefnemingen, die in vele ge vallen zeer belangwekkend voor de wetenschap en ook voor de 'mndel zijn geweest. van van Vele deelnemers doen volgend jaar beslist weer mee, vertelden zij ons reeds. Het zal echter nog de vraag zijn. of het Braderie-be stuur w.eer bereid zal worden ge vonden, om al dat werk weer op zich te nemen. Het heeft in de af gelopen maanden bergen werk verzet. Onze hulde aan alle wer kers, zowel die voor het forum als die aohter de coulissen. Mocht volgend jaar weer een Braderie gehouden worden, dan verwach ten wij zeker een nog grotere deelname. Naar wij nog nader vernemen zijn de modeshows door ruim 3100 dames bezocht. Op de laatste Braderie-dag kwamen ook zaken mensen uit Oegstgeest, die ook plannen in de geest, van Alkmaar koesteren, een kijkje nemen evenals een vertegenwoordiger van de Tilburgs.e middenstand. INSTRUCTIE VOOR A.S. MILITAIREN ALKMAAR Het Districts- bestuur van de Katholieke Actie heeft in samenwerking met het R.K. Nat. Thuisfront in Alkmaar besloten een bijeenkomst te be leggen voor alle Katholieke jon gens in Alkmaar en naaste om geving, die dit jaar in militaire dienst zullen worden opgeroepen, doch niet de soldaten-retraiten in Bergen zullen volgen. Deze bij eenkomst vindt plaats in het Ka- jottershuis op de Laat. Een Le- ger-Aalmoezenier zal spreken over het leven van de militair in de Kazerne en daarbij enkele on derwerpen van religieuze aard bespreken, waarna dokter Hoo- geveen een inleiding zal houden waarbij onderwerpen op medisch gebied worden behandeld. Deze bijeenkomst geldt voor de jon gens uit het gehele Dekenaat Alkmaar. En zij worden natuur lijk aangespoord, deze instructie middag niet te verzuimen. Speldjesdagen voor „De Zonnebloem" „De Zonnebloem" van Alex van Wayenburg en zijn me dewerkers is genoegzaam bekend en behoeft, als goede wijn, geen krans. Het behoeft daarom ook geen betoog, dat de Nederlandse Katholieken dit prachtig stuk werk voor de zieken moeten steunen. Daarom doen wij een be roep op alle Katholieke Alk- maarders op de te houden speldjesdagen voor deze actie goed en diep in de beurs te tasten. Op 6 Juli (Zondag a.s.) wordt bij de Josephkerk ge collecteerd en Zondag Juli bij de Dominicskerk. 13 Helpt de zieke medebur gers aan een verrassing en steunt dit werk van naas tenliefde. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren Hen drik zv R. Helderman en A. Jo- sée; Petronella dv N. Noom en J. van der Tas; Robert J. zv P. Gijs- bers en C. Meulenaar; Gerardus J. H. zv L. Boeters en A. Fisscher Ondertrouwd; William Booten en Emalia C. F. van der Kloot; Hendrik Habiecht en C. Otter; Adrianus N. Bruin en Hendrika J. van de Aakster; Hendrikus G. Sneeboer en Dieuwertje de Vet. OP DE HOORNSE KADE ALKMAAR. Enkele dagen ge~„cn neooen wij melding moe ten maiken van het verüimkings- ongeval op de Hoornse KaJe. D„ Hoornse Vaart had hiermee sinds de bevrijding het vijfde siaent- offer geëist. Aanvankelijk had 't in de bedoeling gelegen, dat in ons bericht geschreven zou zijn, dat het tenminste bevreemding wekt, dat langs de Hoornse Vaart nog geen aidoende airastermg is aangebracht. Dagelijks spelen tientallen kinderen langs deze vaart en zijn langzamerhand zo vertrouwd gewonden met het ge vaar, dat zij de voorzichtigheid wel eens uit het oog kunnen ver liezen. Door een noodlottige om standigheid is dit gedeelte van ons bericht komen te vervallen. Het is ons eenter ter ore ge komen, diat de gedachte aan een afrastering ook leeft hij de be woners van de Hoornse Kade, die vaak beangst worden door net spel van de kinderen langs de waterkant. Het ongeluk van de 4-jarige Nico Dekker is aanlei ding geworden tot een actie. Men gaat thans met een lijst langs de bewoners, aan wie verzocht wordt hun handtekening te wil len plaatsen onder een verzoek schrift, dat binnenkort bij de Raad van Alkmaar zal worden ingediend, om een spoedige af rastering langs de gevaarlijke waterkant te bewerkstelligen. Naar wij voorts vernamen, zou op de begroting van het volgende jaar een post zijn uitgetrokken voor de verbetering van de berm langs de vaart. Van gemeente wege is trouwens niet voor niets reeds ter plaatse van elders uit de stad zand aangevoerd, dat kennelijk voor die verbetering is bestemd. Wij geven de Raad in overweging, de uit te trekken gelden voor een afrastering te bestemmen, en „desnoods" (hier in de meest letterlijke betekenis) vervroegd Laat het geld kosten. Een men senleven is meer waard dan vele guldens! Bevorderd PETTEN De wachtmeester der Rijkspolitie H. Bick alhier is met ingang van 1 Juli 1952 be vorderd tot de rang van wacht meester der Rijkspolitie le klas. Huizen zijn hier niet duur BARSINGERHORN Donder dagavond werden in de „Fortuin" te Barsingerhorn ten overstaan van de notaris G. J. van Leersum te Winkel, publiek verkocht; een dubbel woonhuis met erf staande aan de Dorpsstraat A 49, alhier, en een woonhuis met erf, staande aan de Dorpsstraat B 26. Veel belangstelling was hier voor niet. Het dubbele woonhuis verwisselde van eigenaar voor de luttele som van f 930.en kwam aan de heer H. Koster. Het ande re woonhuis bracht meer op, na afmijning, en werd voor de koop som van f 1050.— eigendom van de heer J. Slim. ZATERDAG 5 JULI VICTORIA: Tarzan in gevaar 14 jaar. CINEMA AMERICA1N: Kik vorsmannen, 14 jaar. REX: Dr. Holl, 14 jaar. HARMONIE: Grün ist die Heide, 14 jaar. Voorstellingen 7 en 9,30 u. APOTHEKEN: Na heden avond 6 uur is voor spoed gevallen geopend: Apoth. Wanna, Rjtsevoort 5. Apo theker mej. C. Kamphuijs. MEDISCHE HULP: Alkmaar de artsen H. Koppejan, Oudegracht 200. tel. 2382 en A. Gransbergen, Geester- weg 11, tel. 2294, Schermer en Beemster: dok ter J.G. Wegdam, de Rijp, tel. K 2997:455. Heiloo: dokter C.A. v. Hool- werff, van Aostastr. J 132. ZONDAG 6 JULI Bioscopen (aanvang 2, 4.30, 7 en 9-30 uur) en apothe ken zie boven. Des middags terrein motor races te Egmond aan Zee. TENTOONSTELLINGEN Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren"; tot 1 September tentoonstelling werken van Jac. J. Koëman. KCB Bergen: EVa in het centrum. Burgerlijke Stand HEILOO Geboren: Emil Ar- noldus Maria z. v. C. A. M. Scha de en A. J. Kruijssen. Ondertrouwd: Marinus Theo- dorus Trijn en Maria Bolten. Getrouwd: Johan Karei George Lödel en Trijntje Catharina Vis ser. Burgerlijke Stand OUDORP Geboren: Johan nes N. A. z. v. A. Dekker en M. C. van de Giesen; Charles C. A. z. v. C. N. Tuijnman en A. Bal- tus. Ondertrouwd: Gerardus Jo hannes van Lieuwen en Cornelia Wendel. Getrouwd: Pieter Blok en Ca tharina G. Kloosterboer. Herbenoeming burgemeester ZIJPE De heer Mr. D. Bree- baart is bij Koninklijk Besluit met ingang van 1 Juli 1952 op nieuw benoemd tot burgemees ter dezer gemeente. Medewerkers „Een week Missiestad" ALKMAAR De medewer kers aan de Missietentoonstelling „Een week Missiestad" worden geattendeerd op de Hoogmis, die morgenochtend voor hen wordt gecelebreerd in de kapel van het Zusterhuis op de Oudegracht no. 204, om 8.15 uur. Alle medewer kers worden verwacht. Harmonie „St. Caecilia" ALKMAA RDoor dg drukte van de laatste dagen schijnt het verschillende leden door 't hoofd te zijn gegaan dat het Maandag a.s. ledenvergadering geblazen is en wel in het cafë van de heer Haring aan dg Oudegracht. Aan vang 20.00 precies, dus geen Alk- maars kwartiertje. Wegens de be langrijke agenda worden alle le den verwacht. Woensdag a.s. be ginnen de repetities weer die door de drukte van de laatste we ken, aan het verlopen waren. Voldoende sollicitanten ZIJPE Voor de vacant ko mende betrekking van onderwij zer aan de school te St. Maar tensbrug wegens vertrek van de heer Slort hebben zich niet minder dan 14 sollicitanten aangemeld. Geslaagd NIEUWE NIEDORP Op de R.K. Modevakschool te Nieuwe Niedorp slaagden onder leiding van de Eerw. Zusters Francisca nessen de volgende dames: voor costumiëre: Ria Praat en Bets Borst uit Oude Niedorp. Atie Po land, Nieuwe Niedorp. Gaat Beers en Ronia Plak uit H.H. Waard. Mien Bakker en Annie Groot uit Hoogwoud. Voor Lingerie slaagden o.a.: Rika Datema uit Slootdorp, Agatha de Jong uit Hoogwoud en Vera Pauw uit H.H. Waard. Burgerlijke Stand PURMEREND Geboren: An ne A. M„ dv Jan F. Kubbinga en Elizabeth A. A. Fikkers, wonen de te Purmerend, Weerwal 2; Stephanus J. F„ zv Petrus Baart en Frida Horvat, wonende te Pur merend, Westerweg 2; Clementia, dv Jacob Schaak en Clementia Bruijne, wonende te Purmerend, Chrysantenstraat 3a; Franny G. C. R„ dv Simon Tol en Catharina T. G. Lagrand, wonende te Edam; Theodorus P., zv Marten Kroes en Johanna Voortman, wonende te Monnikendam. Ondertrouwd: Sijbert de Haan, oud 59 jaar, wonende te Haar lemmermeer en Jannetje J. We zel, oud 50 jaar, wonende te Pur merend, Jisperdijkje 2A; Tjeerd van den Hoff, oud 27 jaar, wo nende te Nijmegen en Elisabeth A. Brugge, oud 24 jaar, wonende te Purmerend, Overweersche pol der 33. Overleden: Neeltje Beets, oud 81 jaar, dochter van Jan Beets en Santje Olij, wonende te Purmer end, Kaatjessteeg 5; Jannetje Bruin, oud 86 jaar, dochter van Jan Bruin en Iéfje Doets, wonen de te Edam; Jannetje Langen- berg, oud 77 jaar, weduwe van Hendrik Heijn, wonende te Jisp. Victoria TARZAN IN GEVAAR Die Tarzan toch. Hij, de Ko ning van de Afrikaanse jungle, veent de hele film door, tegen twintig negers tegelijk, tegen roofdieren van het oerwoud, alles in dienst van het recht. De nieuwe Tarzan, Lex Barker, blijkt een goede leerling geweest te zijn, van de oude, Johnnv Weismuller. Evenals alle Tarzan films is ook deze weer een voor beeld van suggestieve opnamen van het rijke en geheimzinnige planten- en dierenleven in donker Afrika, dat geheel de film door de achtergrond is van een span nend verhaal, waarin strijd gele verd moet worden tegen een uit de gevangenis ontsnapte boef, die een oorlogszuchtige neger stam van geweren heeft voorzien. Liefhebbers van felle gevech ten en heldendaden kunnen er hun hart aan ophalen. De. char mante gezellin van Tarzan is Vir ginia Huston, een mooie vrouw met een vers geonduleerd kapsel, die in de bomen woont Harmonie-theater GRüN 1ST DIE HEIDE Een onderhoudende en vaak geestige film, al ontbreekt de ernstige ondergrond niet, is de film in technicolor, die Hans Deppe over een, overigens niet origineel onderwerp, de jacht, maakte. Op een landgoed, waar vluchtelingen inwonen, worden geregeld herten geschoten en de oude jachtopziener van het dorp kan, zelfs met behulp van een jongere collega, de stroper niet ontdekken. Maar drie zwervende muzikanten weten er meer van. Doch zij kunnen zwijgen als het moet. Als politieversterking er aan te pas moet komen en de komst van een circus de zaak in gewikkeld gaat maken, nadert het mysterie zijn eind, doch niet nadat er nog wat romantiek door het verhaal heen is geweven en het publiek in spanning is ge bracht ov,r de afloop. Een film die ons wil doen gaan geloven, dat men in Duitsland wat van zijn „grundigkeit" laat varen om hét leven door een wat zonniger bril te gaan bekijken. Althans de hopeloosheid van de oorlogsfilms der eerste jaren is in dit werk afgelegd, hoewel het probleem der vluchtelingen nog wel aan geroerd wordt. In het voorprogramma naast 't nieuws nog een muziekfilm, waarin een sneltekenaar zijn kun sten vertoont. VATICAANSTAD (KNP) Het staat thans wel vast. dat in 1954 te Rome een bijzondere viering zal worden gehouden van het eeuwfeest van de afkondi ging van het dogma van de On bevlekte Ontvangenis. Een plech tige herdenking van dit feit is ook zeer waarschijnlijk, als men denkt aan de grootse viering van het 50-jarig jubileum van dit dogma. Twee maanden, voor zijn dood, op 26 Mei 1903, benoemde Raus Leo XUI destijds een oommissie van kardinalen ter voorbereiding van dit vijftigjarig jubileum. Op 8 September werd deze commis sie door de nieuwe Paus, Pius X, geïnstalleerd. Zij toog onmiddei lijk aan het werk en besloot een periodiek uit te geven, gewijd aan d'e Onbevlekte Maagd, ter wijl zij het initiatief nam tot het inrichten van een mariologische bibliotheek en tevens tot het or ganiseren van een Maria-Wereid- congres en een Internationale Maria-tentoonstelling met ver schillende plechtigheden te Rome. Deze viering begon in de tweede heltt van November 1904 en cul mineerde op 8 December met de plechtige Capella Papale. Op de zelfde dag boden de katholieken van de gehele wereld als blijk van toewijding een kroon aan, bestaande uit twaalf sterren van brillanten, welke thans het en orme schilderij van de Onbevlek te Ontvangenis in de Koorkapel van de St. Pieter siert, 's Avonds was de gehele stad Rome schit terend verlicht. Het Marioloigisch congres was het zesde van een reeks soort gelijke congressen. Het eerste werd gehouden in Leighorn in 1895, het tweede en derde resp. in 1879 te Florence en in 1898 te Turijn, het vierde in 1900 te Lyon en het vijfde in Freiburg in 1902. Het laatste congres werd gepresideerd door prins Maximi- iiaan van Savoye, die korte tijd tevoren tot priester was gewijd; Burgerlijke Stand NIEUWE NIEDORP Gebo ren: Petrus N„ zv Petrus N. Slij- kerman en Agatha M Dekker; Ge rard J„ zv Gerrit Jochems en Clara M .Kohlbek. Ondertrouwd: Matthijs Kort en Sietske Boomsma. Getrouwd: Jacob de Geus en Margeretha A. Benit; Jacobus Th. Mulder en Cornelia J. Poland; Matthijs Kort en Sietske Booms- ma; Jan Boontjes en Janni W. Spek. Ingekomen personen: Jacob Koop, van Winkel naar B 94a; Johannes Eeken, van Velsen naar C 49. Vertrokken personen: Bernar- dus G. J. te Vruchte van A 1 naar Duitsland; Jacob Schreuders van C 26 naar Zuid-Afrika; Christa M. van Opzeeland van A 54 naar Am sterdam; Johannes Tesselaar van C 85 naar Nieuw Zeeland; Cor nells N .van der Laan van A 1 naar Indonesië: Sijtje C. Groot van A 56 naar Heerhugowaard; Sigbertha W. van Haren van A 2 naar Aalten; Margeretha A. Benit van B 31 naar Langedijk. hij riep Maria uit tot „Koningin van de wereld". Het zesde Mariacongres werd geopend 30 November 1904 in de kerk der Twaalf .Apostelen te Rome. De slotresolut.e van deze bijeenkomst vroeg „de toegewij- den de H. Maagd Haar zonder ophouden te smeken, dat Zy spoedig de d'ag wil doen naderen, waarop de Kerk en de Paus vol ledige onafhankelijkheid en vrij heid zullen genieten". Het is derhalve zeer waa schjjnlijik, dat tijdens de komen de eeuwfeestviering v. h. dogma de hulp van Maria eveneens zal worden ingeroepen, opdat de ware vrede In de wereld mogen terug keren en opdat zelfs de hardste en onwilligste harten -mogen worden gebracht tot trouw aan de Kerk. OBDAM, 4 Juli. 17.000 kg grote aardappelen 10.1011.70; puk 9.90—10.10; 33.000 kg grove 9.30—10.40; 300 kg driel. 10.10— 11.30; 200 kg knel 5.80—6.30; 800 kg knolbieten (A) 35.70. WARMENHUIZEN 25.000 kg aardappelen, eerstelingen 12.40 13.30; Doré 14.60; grove 10.40— 12.20; drielingen 11.80—12.60; kriel 4404.50; 360 stuks bloem kool 8—11. GROOTEBROEK, 4 Juli Eersteling, grof 1'0.3011.40, groot 11.60—13.20, klein 12.00— 13.00, kriel 5.00—6.30. Rode Eerst, grof 9.6010.70, groot 15.20 16. klein 9.00. Dore, grof 10.50 10.90, groot 1'5.5016.40, klein 12.30, Saskia grof 9.9010.20, groot 10.70. Blw. Eigenheimers groot 15.6015.90. Eigenh. groot 13.8014.80. klein 10.80. Aanvoer 325.000 kg. MEDEMBLIK, 4 Juli Vroege aardappelen, aanvoer 107.000 kg. grof 10.70—11.50, groot 12.10— 13.90, driel. 1113, kriel 4.50 4.70. Eigenheimer groot 15.50, rode Eersteling groot 13.60, Sas kia grof 10, rode biet A 35. BLOKKER, 4 Juli Eerste lingen 9.1011.90; Rode Schotse 11.6013.90; Postelein 13—16; Uien per bos 1316; Bieten 15 16; Rode kool 4.70—7.10; Slabo- nen 961.09; Snijbonen 6074; Tuinbonen 1420; Peulen 32 71; Tomaten 6282; Bospeen 12 14; Sla 4.208.40; Bloemkool 8 30; Komkommer 1019: Per ziken 822; Aardbeien 851.06; Frambozen 7592; Frankenthaler I.661.74; Jonkheer van Tets 23 40; Prolefic 3248; Kruisbessen 7.7053.00; Zwarte Bessen 60-64. WOGNUM, 5 Juli Vroege aardappelen, middel 10.3012.50; grove 10.30—11.10; driel. 10.70 II.50; kriel 5.60; Doré 13.30. Aan voer 17.500 kg. LANGEDIJK 120 000 kg aard appelen, eersteling 10,6012,50; doré 12,40—15,30; bl. eig'h. 14-16; grof 1010,50; drieling 10,50 11,60; kleintjes 7,90—10,30; 35000 kg rode kool 59; 3000 kg gele 5,80—6,60; 5000 witte 12—12,20; 600 kg bieten a 27,1028; 100 kg tomaten a 74; b 71 c 72. 1200 kg bloemkool a 15—18.. ZWAAG, 4 Juli. Vroege aard appelen 4.70—14.80 sjalotten 18, WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. ZONNIG WEER Zonnig, warm en droog weer met een matige tot vrij krachtige wind tussen Noordoost en Oost. 6 Juli: zon op 4.28, onder 21.00; maan op 20.50, onder 2.25. 7 Juli; zon op 4.29, onder 21.00; maan op 21.32, onder 3.40. (Advertentie) SMAAKT ALTIJD FIJN spinazie 3140. postelein 211, uien 1020, bieten 833. groene kool 16, rode kool 6.3'010.50, slabonen 6397, snijbonen 61 1.02, tuinbonen 1520, doperw ten 4246, peulen 2676. toma ten 1982, waspeen 28, bospeen 828, rabarber 1420, andijvie 1422, sla 2.509.50, bloemkool 835, komkommer 819, perzik 323, aardbeien 451.20 fram bozen 521.04, pruimen per kg 761.27, per stuk 38, Franken thaler 2.052.10, Glorie van Zwaag 2.552.60. Prolefic 25 51, kruisbes 2351, groene kruis, bes 7.70, zwarte bes 26.50, kersen 6467. netmeloen 60. HEILOO, 4 Juli Aardbeien 1.202.50, rode bessen 0.&01.70, zwarte bessen 1.501.90. peulen 0.250.41, doperwten 0.350.46, sperciebonen 0.901.00, rabarber 0.140.17, snijbonen 0.700.80, tuinbonen 0.14—0.17, kropsla 0.04 0.09, komkommers 0.160.20, bloemkool le s. 0.18—0.34, bloem kool 2e s. 0.090.17. PURMEREND, 4 Juli Schot se muizen 10,60—13,80, kl. 8— 12.40, slaibonen m. dr. 85100, z. dr. 951.10 stamsnybonen 48—66 tuinbonen 1719, peulen 2464, doperwten 2756, bl. blauwsch. 3243, komkommers 40i29. to maten A 6274, bloemkool 8 46, rode kool 9.lil, spinazie 11 —35, sla 315, andijvie 2736, rabarber 9—13 rode - bieten 20 26, bospeen 2634, waspeen 31, uien 1426, rode aalbessen 25 49, klapbessen 2056, perziken 7 18. aardbeien 601,24. ALKMAARSE EXP. VEILING 4 Juli. aardappelen 9.5014.50 driel. 8.00—11.00, slaibonen 78 I.12, snijbonen stam 701.17, pronk peulen 25—59 kc.vikom- mers 1022, tomaten A 7190, bonken 4255, aardbeien 1.30 2.90 p. slof, bloemkool I 2039, II 818, rode kool 7.009.50, doppers 1952. rode bessen 25 43, zwarte bessen 6068, spina zie 1637, sla 2,00—8,50, noste- lein 6.0021, andijvie 1125. ra barber 1117.50, bos bieten 11 18, bospeen 927, waspeen 11 34, bos uien 12.5031.50, soep groenten 5.5014, peterselie 5 13,50. AVENHORN, 4 Juli. 85000 kg aardappelen, grove Schot 10.80 II.40, midd. 11.6(112.80. driel. 12 —12.90, kriel 6.90—7.70, grof 10.70—11.20, middel 14—15.20. 3000 kg bieten I 34.20'35.70 per 100 kg. Rex Dr. Holl In Rex draait deze week een goede Duitse film, waarin Maria Schell, een Weense actrice van Zwitserse afkomst, haar eerste grote rol speelt. Zij is in deze film de dochter van een million- nair en raakt verliefd op haar dokter, die in het vooruitzicht dat zij nog maar enkele maanden te leven heeft met haar trouwt, zulks met goedvinden van zijn verloofde, de verpleegster Zr. Helga. Het dramatische mo ment komt, als blijkt, dat de patient, dank zij de vinding van de dokter, niet ongeneeslijk is en I 'de dokter, behalve een echtge note, nog een verloofde heeft. j Beide, -dokter en verpleegster, aanvaarden nu de consequenties van hun zelfopoffering; de dok ter is werkelijk van zijn patiente i gaan houden en de verpleegster I komt door bemiddeling van de vader van het meisje aan het hoofd van een grote verpleeg-1 inrichting. Naast Maria Schell speelt Dieter Borsche de sympa thieke rol van dr. Holl, Carl Wery die van de vader en Hfidemarie Hatheyer die van Zr. Helga. Een goede speelfilm met hier en daar een tikje te veel sentimentaliteit, zoals meer in de Duitse film. Cinema Americain KIKVORSMANNEN Deze film geeft een bijzonder goede kyk op Amerika's strijd macht ver onder de zeespiegel. Het verhaal schetst de verbeten strijd van een commando dappe re, onverschrokken kerels tegen de Jappen. Het gaat hier om een luitenant, die pas het commando heeft overgenomen van een af deling kikvorsmannen, maar niet populair is bij de mannen. In de strijd tot vernietiging van de machtige Japanse onderwater versterkingen, weet de nieuwe commandant door zijn dapper gedrag te tonen, dat hij een waar dig opvolger is van de oude, ge sneuvelde commandant. De strijd onder water is er een alleen weggelegd voor de moe digsten en de suggestieve opna men geven er een uitstekend beeld van. Het is een film, waar van de spanning de bezoeker tot het einde geboeid houdt. HET FILMJOURNAAL ALKMAAR De Tour de France en de TT-races te Assen vormen wel de voornaamste re portages van het filmjournaal van Polygoon deze week. De sportliefhebbers kunnen er hun hart aan ophalen. Het brengt voorts opnamen van het bezoek van het Koninklijk Paar aan het Engelse slagschip Vanguard en van Prins Bernhard aan de ten toonstelling Film Foto. Prinses Beatrix verschijnt op het witte doek als burgemeester van. het miniatuurstadje Madu- rodam in de Scheveningse Bosjes en in het openluchttheater van Bloemendaal zien wij de volks dansers uit Joego-Slavië in het kader van het Holland-Festival optreden. In Brussel werd Trygve Lie eredoctor, in Oxford Dean Ache- son, die behalve Londen ook Ber lijn bezocht. Behalve een minia- tüurauto op drie wielen, zien wij ook de eerste auto met straalmo tor over de wegen suizen. De Staatssecretaris van Volksgezond heid, Dr. Muntendam, opende een nieuwe uitbreiding van het Ned. sanatorium te Davos en in Grie kenland zien wij hoe het Olym pisch vuur aan de zon ontnomen wordt, om zijn tocht naar Hel sinki te beginnen. GEVRAAGD: voor de huishouding. Niet beneden 18 jaar. Zich te melden bij de Eerw. Overste, St. Jacobus Stichting, Eickelaan 3, Wassenaar. voor de buitenlandse handel en expeditie. Opleiding Mulo of H.B.S. en kantoor-erva ring noodzakelijk. Boekhouddiploma en be kendheid met internationale handel en expeditie strekken tot aanbeveling. Brieven onder no 19749, bur. v. d. blad Op kantoor van ELECTRO-TECHN. GROOTHANDEL te ALKMAAR is plaats voor: Vlot typen en grote accuratesse vereist. Brieven onder no. 19734, bur. van dit blad Onze vertegenwoordiger houdt zitting te: Maandag 7 Juli, 8 uur 's nam. in Café Halfweg, Middenweg 247 Donderdag 10 Juli, 8 uur 's nam. in Hotel Concordia, Dorps straat 100. PASSAGE-AGENTEN VOOR ALLE SCHEEP EN LUCHTVAARTMAATSCHAPPIJEN NU: vanaf f 14.per maand vanaf f 6.50 per maand Zonder vooruitbetaling- Vraagt demonstratie Telefoon 2414 m in een wip rijn we er GARAGE Dijk 4 Kanaalkade 1 Sneller, beter en.... goedkoper P. B. STOKMAN, Ken- nemerstraatweg 78 te Alkmaar Telef. 3711 ZONDAG 6 JULI Zaal SWART. Egmond-Binnen met de Egmondse Aanvang half acht 6 JULI Aanvang 7 uur Muziek: The Musical Players tijdens Uw v a c a n t i e Die heeft ge/eerd-bij AUTORIJSCHOOL (v.h. Chr. de Vries) Friescheweg 5-7, Alkmaar voor goud, zilver. ralen j^Langestr. 14. Alkmaaij NATIONALE HYPOTHEEKBANK HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Voordam 13 Tel. 4924 Rippingstr. 4 Tel. 2707 ALKMAAR DE „GOUDEN KARPER" met RIO RITA BAR verwachten U! 5 Zondag 90 ct. Maandag v.a. 6 u. 50 ct. entrée VGRAVENHAGE. elide congres var ontwerp-resolutie b en het LV.V.V., uj De ontwerp-resoh volgt: „Kennis genomen het rapport van de cretaris voor wat b trekkingen tussen 1 het I.V.V.V.; overwegend, dat 1 het bestuur zich hebben uitgesproke: van een samenwerk; re organisaties van enigingen, op de es; waarde, dat die s wordt verwezenlijkt ging van het eigen autonomie van df Vakbeweging; dat de raad van dens zijn laatste zi nen in November die zin tot het I.V.l richt; dat het bureau v na zijn 29ste bijeer ten heeft aan het verbindingscommissi stellen, teneindte he bleem van samen' beide internationalE gingen te onderzoel keurt de door hi de raad van het I.< men houding goed.' Medegedeeld wer door het I.C.V. aar dringend was gevra digste een bijeenkoi met de deskundige; partijen, teneinde herstelprogramma Vanmiddag werd va bericht ontvangen, stelt 12 Juli a.s. te te komen. (Vervolg van De vier nieuwe onderzeeboten wore bij Wilton-Feijenoo] bij de Rotterdam.' Maatschappij (twee ieder ongeveer dui: zonderheden over snelheid e.d. worde geven. Vice-admira. klaarde voorts nog dat dit nieuwe mo geen concurrentie 1 ten van de door ato< gedreven onderzet mijn mening zal h jaar duren, voordat atoomonderzeeboot 1 In het buitenland het nieuwe model stelling. Meer b geesten hebben uiting gegeven aan over de mogelijkhe niet-traditionele boi admiraal Stam is tuigd, dat de Neder sche deskundigen d gen zullen verwei eerste onderzeeboot zal in de loop var komen. Dit nieuwe type, landse marinekring' nair wordt genoemi ding van de Nedi marine-ingenieur li ning, thans verbo: Verenigde Nederlai bouwbureaux (Ne) enkele zeemogendl nog over dit nieut derzeeboot. Christen-Dei burgemeester ROME, 4 Juli Rebecchini is gist gemeenteraad van 1 gemeester herkozen van de democratise bij de laatste gemi kiezingen de ovt haalde. In de nacht van I houten noodwonii (Ov.)waarbij de geleden werd de I woest. Sedertdien sloeg de bliksem Een ledikantje w; hemelvuur finaal door een wonder ruiten en meubelei De boerderij va der Klippe te Lerr door de bliksem brandde tot de gre brandweer die te h len, zag zich de 1 door ontwortelde koeien van J. A. He in de wei gedood koe van Grotenhui H. B. Ramaker te Jn de gemeente de boerderij van G. de as gelegd; roi doorn werden vie: zwaar geteisterd:

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2