Aan allen, die nog jong zijn en zich nog jong voelen Vooraanstaande autoriteit ontvoerd uit West-Berlijn Dree: he Eisenhower en Taft moeten vechten om elke stem Slotzitting Eerste Kamer De Europese hittegolf duurt nu reeds elf dagen Russen voeren haatcampagne tegen de Verenigde Naties Pinay krijgt het vertrouwen Noodweer FEITEN Zelfstandig werken BIJ DE ALKMAARSE MISSIEWEEK Kijk eens om het hoekje! Familiehereniging na 36 jaar Amerika beschuldigt in Veiligheidsraad 104-JARIGE IN NIJMEGEN Geschil tussen Frankrijk en V.S. Wraak voor publicatie Sovjet-oorlogsvoorbereidingen? „Rode deken" doet van zich spreken Tweede dag der Republikeinse Conventie boven Zuid-Limburg Rebellen" vormen nieuwe groep Aanvaarding Oorlogsstrafrecht en Bescherming Bevolking Paraatheid straks te meer geboden Vliegende schotel boven Frankrijk Tóch antwoord aan de heer Reijers Proces tegen vijf kloosterlincen van heden Slachtoffers van de warmte in Duitsland, Italië, Scandinavië en Oostenrijk Prof. S en po I PAGINA 4 WOENSDAG 9 jULI 195/ TERZELFDERTIJD, dat de Kath. Ned. Boeren- en Tuinders- bond een nieuw Landbouwpro gramma uitgeeft, waarin het in het bijzonder wordt opgeno men voor de landbouw in dit geval met uitsluiting van de tuin bouw, waarover een nader pro gram zal verschijnen voor de landbouw als gezinsbedrijf, vraagt de Alg. Kath. Werkgeversvereni ging in een extra-nummer van „de Katholieke Werkgever" de speciale aandacht van belangheb benden, autoriteiten en pers voor de betekenis van de particuliere onderneming, gelijk deze in tal van gevallen uit het kleine fami liebedrijf tot ontwikkeling is ge komen. Het gezinsbedrijf van de land- (en tuin)bouw, en het familiebe drijf van de kleine en middelgro te onderneming hebben sociaal- economisch natuurlijk niet de zelfde betekenis, al zijn er punten van overeenkomst, maar zij heb ben principieel dit gemeen, dat beider grondslag is de zelfstandig heid. Het is voot dit begrip, dat wij, naar aanleiding vooral van de rede van de voorzitter van de Katholieke Werkgevers, welke in genoemd nummer van de „Katho lieke Werkgever" is opgenomen, de aandacht vragen De heer van Heyst wijst er op, dat de industrialisatie-politiek de laatste jaren niet zo zeer tot haar recht gekomen is, omdat te weinig aandacht geschonken is aan de noodzaak, om naast kapitaal dat in sommiger opvatting nogwel van de Staat kan komen de beschikking te hebben over on dernemers. Ook in het programma van de Katholieke Werkgevers, dat in 1950 verscheen, bij gelegenheid van het zevende lustrum van de vereniging van katholieke onder nemers, is de particuliere onder nemingsvorm voorop gezet als uitgangspunt en fundament 'an het industriële leven. Dit is zeer belangrijk, ook ten opzichte van de mogelijkheden van verdere industrialisatie, wel ke de heer Heyst, o.i. terecht, in zijn rede noemde voor „ons klein, overbevolkt land maar één wér kelijke oplossing", waaraan hij o.a. toevoegt: „de grote welvaart van ons land, de werkgelegen heid en het levensniveau zullen in de toekomst in belangrijke mate afhankelijk zijn van een al of niet slagen van onze industria- lisatiepolitiek". Maag, dan moet ook voortge bouwd worden op de ervaring, welke er in ons land, dat toch al niet teveel industriële traditie en ervaring bezit, wél is, de ervaring van de particuliere ondernemer, „die met zijn beproefde methode van zelffinanciering en conserva tieve afschriivings- en reserve- ringspolitiek in de afgelopen 10- tallen jaren Nederland een indu strieel apparaat heeft geschonken waarop het niet alléén trots mag zijn, maar waarop het met een ge rust hart zijn verdere industriali satie zou kunnen opbouwen". Die zelffinanciering wordt ech ter, zo zet de heer Heyst verder in zijn rede uiteen, zeer belem merd door de de laatste jaren ge volgde belastingpolitiek. Dit nu houdt inderdaad twee gevaren in- Of wij gaan in Nederland de weg op van nog meer grootbe drijven, (die de staat eventueel gemakkelijker zou kunnen natio naliseren!) of, als gevolg van een bepaalde belastingpolitiek, wor den de middelgrote en kleine be drijven geruisloos genationali seerd, De heer van Heyst zegt 't op twee plaatsen in zijn rede een beetje ainders: „de particuliere ondernemer wordt tot een wil loos en levenloos staatsapparaat" („zo somber, zo ver is het geluk kig nog niet, maar de tendenz voor een ontwikkeling in die richting is er wél") en verder: „de belastingpolitiek is er op ge richt, de particuliere bezitsvor ming onmogelijk te maken en om te zetten in een socialistisch en collectivistisch bezit". Er moet dus ernstig worden na gegaan, welke middelen en we gen er gevonden kunnen worden, om tot een zodanige herziening van de belastingpolitiek te ko men, dat de zelffinanciering weer wat adem kan krijgen. Dit is nodig, om het zelfstandig werken in onze vaderlandse eco nomie niet te verstikken. Dat zelfstandig werken, in het bij zonder in middelgroot- en klein bedrijf voor de middenstand ligt het vrijwel precies eender is van groot belang voor een ge zonde maatschappelijke ontwik keling, die zo gaarne (wij horen tegenwoordig niet anders) van de eerbied voor de menselijke per soonlijkheid uitgaat. En spreken wij niet vooral de laatste dagen zoveel over particuliere bezits vorming? En hebben 'wij niet veel te danken aan de mogelijkheden tot ontplooiing van energie en talent in de kleine zelfstandige ondernemingen? Wij hopen en verwachten, dat aan dit vraagstuk, dat nu een maal in belangrijke mate een vraagstuk van staatkundige orde is, de nodige aandacht zal wor den geschonken bij de vaststel ling van het komende regerings program. De normale weg voor een on derneming, om gelden aan te trekken voor uitbreiding is die der zelffinanciering (nu de moge lijkheid om een beroep te doen op, de open kapitaalmarkt, prac- tisch is uitgesloten), die weg is speciaal in Nederland de beproef de en traditioneel-gefundeerde weg der familie-ondernemingen' Die weg open houden of niet langer onbegaanbaar maken is daarom het belang van een ge zonde economische ontwikkeling in ons land, omdat van die ge zonde ontwikkelingsmogelijkheid de kans voor het zelfstandige particuliere bedrijf de kern van de zaak uitmaakt. ZELF-BEDIENING Een kruidenier te West Milton, (New York) ging met zijn vrouw een dagje uit en vergat de winkeldeur te slui ten. Toen zij terugkwamen vonden zü een heleboel geld op de toonbank. De klanten hadden zichzelf bediend en achtergelaten wat zij schul dig waren. Eigenlijk zou iedereen eens om 't hoekje moeten kunnen kijken bij de talloze vergaderingen van de verschillende comités van „Een week Missiestad". Dan zou men verhitte hoofden bijeen zien, gebogen over stapels papieren, zuigend aan sigaretten en af en toe aan een rietje, dat koele dranken om hoog tracht te trekken. En dan te denken, dat al die duizenden beminde gelovigen het maar heel gewoon zullen vinden, als daar in alle HH. Missen van IS en SU Juli een Jéater de preek stoel beklimt, als drie Missiebis schoppen met hun mooie paai se kledij hun intrede doen in Alk maar, als de gehele jeugd langs de weg staat opgesteld, voorop heuse paarden van de ruiterij, en een tiental glanzende auto's, waarin 24 paters en het zwoegen de comité (laat die mensen ten minste even rijden in een geleen de mooie wagen), als 25U00 loten uitzwermen, belust makend op het televisieapparaat of de vette koe, als een groot aantal stands keurig ingericht staat om u, als u nog niet warm bent, warm te maken voor de Missie, als een Minanki Panki Poe zal bruisen van originaliteit, als de duizenden eigenhandig gemaakte prijzen hun weg gaan vinden naar nieu we dankbare winnaars, als de voetbaibeker voor de Missiewed strijd wordt uitgereikt. Ik zou aan de hele jeugd wil len zeggen: dat moet je met heel gewoon vinden, want jullie hebt er geen flauw idee van, hoeveel werk er verzet is door al die commissies en nu die mensen weken lang gewerxt hebben als paarden, nu is toch wel het aller minste dat jullie kunt doen, dat je eens een kijkje komt nemen. Of wou je beweren, dat je zo'n daverende Missieliefde bezit, dat je iedere dag plichtsgetrouw bidt voor de uitbreiding van het ge loof en dat je offervaardig bent voor de Missie? Ja, als je dat kunt zeggen, dan zo'n tentoonstelling voor jou niet helemaal nodig, fk zeg „niet helemaal", want waar blijft dan nog altijd, dat de Missie jouw dubbeltjes deze extra keer nog hel best kan gebruiken. Maar laten wij eens heel eer lijk zijn en diep in ons hart kijken. Dan zal je daar, eenvou dig omdat je een gewone jongen of een gewoon meisje bent ont dekken, dat het geen kwaad kan, als die Missieliefde van jou eens wat opgerakeld wordt en daar biedt de tentoonstelling alle ge legenheid toe. is DRIE KINDEREN ZIEN ELKAAR WEER HELMOND Dezer dagen ont ving mevr. van Doorne uit de Willem Beringstraat te Helmond onverwacht bezoek van haar 8 jaar oudere zuster, wonende te Stampersgat bij Roosendaal. Me vrouw van D. verloor reeds op 2- jarige leeftijd haar beide te Oud- Gastel wonende ouders. Zij werd evenals haar oudere zuster en broer liefderijk bij andere men sen opgenomen. Door haar jeug dige leeftijd was zij van het be staan van een zuster en 'n broer niet op de hoogte en door tot op heden onbekende oorzaak verlo ren de twee oudere kinderen hun jongere zuster uit het oog Jaren zijn zij reeds doende geweest en dank zij de vlotte medewerking van de afdeling bevolking te Helmond kon dezer dagen aan mevr. J. te Stampersgat het ver blijdende nieuws worden gezon den, dat haar zuster gezond en wel in Helmond woonde, waar zij in 1938 in het huwelijk was getreden met de heer van D. In de eerste week van Augustus zullen zusters en broer in Stam persgat bijeenkomen voor het eerst na 36 jaar. Wat ik dan van je verlang? Niet anders, dan dat je eens naar het Lyceum gaat tussen 12 en 2U Juli; als het je tegenvalt, mag je dat gerust zeggen, maar ik kan me dat eenvoudig niet voorstellen. Georganiseerde jeugd, komt alstublieft in clubverband, J. G., Gidsen, Verkenners, Gilde, KAJ, Voortrekkers, KJMV, LTJ enz. Stapt allen met een reuze stap over de nodige bezwaren heen en organiseert een uitstapje naar EEN WEEK MISSIESTAD. En jongens en meisjes, die ner gens lid van zijt, jullie zijt lid van de Kerk en daarom: zoekt je beste vriend of vriendin eens op en maakt een afspraak om naar het Lyceum te stappen of te trappen. Doe nou niet zo saai en zeg niet: ach, die Missie, ik ga liever dansen.... Daar is het nu toch te warm voor, maak je in deze week nu eens warm voor EEN WEEK MISSIESTAD EN MINANKI PAN KI POE. Overigens een pluim aan de vele jongens en meisjes, die zich hebben ingezet voor de tentoon stelling. Ik ga geen namen noe men, hoor, maar er zijn er bij, cue zich enorm geweerd hebben... Alleen, het zijn altijd dezelide edelmoedigen Rector J. J. A. v.d. ZALM Districtsaalmoezemer v. ft. vrouwelijke en mannelijke jeugd. NEW YORK Amerika heeft bij monde van zijn vertegenwoor diger in de Veiligheidsraad, Gross, de Sowjet-Unie er van beschuldigd een „haatcampagne" te voeren tegen de Verenigde Naties. Naar zijn mening ging de Sow jet-Unie te ver, gezien haar wei gering een onderzoek naar de beschuldiging van bacteriologi sche oorlogvoering toe te staan. Gross verzocht de Veiligheids raad een resolutie goed te keuren, volgens welke het opstellen en verspreiden van valse beschuldi gingen wordt veroordeeld. Jakob Malik (Sowjet-Unie) zeide tegen deze resolutie het recht van veto te zullen gebrui ken. Het debat was zonder verte genwoordiging van het continen tale China en Noord-Korea „on wettig". Het Internationale Rode Kruis noemde hij een „nationale Zwit serse organisatie, die de oorlogs misdaden van Hitier bedekt heeft". PARIJS De Franse premier, Antoine Pinay, heeft in de Na tionale Vergadering met 267 té gen 216 stemmen de motie van vertrouwen gewonnen over het regeringswetsontwerp voor een glijdende loonschaal. NIJMEGEN. Op 12 Juli a.s. hoopt een der oudste inwoonsters van ons land, mej. E. Schulz, die al jarenlang verpleegd wordt in „Levensavond" té Nijmegen, haar lU4e verjaardag te vieren. De laatste tijd is zij bedlegerig, waar aan de hoge temperatuur der laatste dagen niet weinig schuld heeft. Zij hoopt haar lU4de ver jaardag Zaterdag a.s. m alle stilte te kunnen vieren. VOOR INTERNATIONAAL GERECHTSHOF DEN HAAG Op 15 Juli om 16 uur zal het Internationale Gerechtshof de eerste zitting houden ter behandeling van de kwestie tussen de Verenigde Sta ten van Amerika en de Franse republiek over de rechten van de Amerikaanse onderdanen in Marokko. In 1948 werd in Marokko een importbeperking afgekondigd voor alle producten, die niet on misbaar waren voor de Marok kaanse economie. Amerika heeft daartegen geprotesteerd en ver klaard, dat geen enkele wet of reglementstekst in Marokko kan worden toegepast zonder vooraf gaande goedkeuring van de Ame rikaanse regering. Amerika be roept zich daarbij op een zeer oud verdrag, waarbij Amerika wërd toegestaan vrij en ongehin derd handel met Marokko te drijven. DEVIEZENRESERVE THANS BOVEN DE Vk MILLIARD AMSTERDAM. Uit de ver korte balans van de Nederlandse Bank per 7 Juli springt in de eerste plaats de grote stijging in het oog, die onze deviezenreserve deze week heeft ondergaan. De aanwas bedroeg niet minder dan f 103 millioen, waarmede deze reserve op het recordbedrag van f 1.509 millioen is gekomen. Goud en deviezen tezamen belopen thans f 2812 millioen tegen f 2709 millioen vorige week. Voorts trekt de verbetering van I de schatkist de aandacht. Deze 1 steeg mot f 84 millioen tot f 705 millioen. BERLIJN, 8 Juli. Een vooraanstaande autoriteit van de West- Berlijnse Vrije Juristen is vanmorgen ontvoerd en naar de Sovjet-zone overgebracht, aldus heelt de West-Berlijnse politie medegedeeld. De autoriteit, dr. Linse, werd vanmorgen door drie niet nader bekend gemaakte mannen aangevallen, kort nadat hij zijn woning in de Amerikaanse sector had verlaten en in een auto gesleurd die met grote snelheid door de lege straten naar de Sovjet-sector reed. Verschillens mensen, die de ontvoering zagen en de achter volging van de auto inzetten, wer den beschoten. Toen de ontvoerders-bemerkten dat zij gevolgd werden, wierpen zij honderden spijkers uit net raampje. Een van de achtervol gende wagens moest het opgeven tengevolge van een lekke band. Toen de auto de grens van de Russische zone bereikte liet de communistische politie haar zon der enige controle passeren. De wagen had een West Berlijns nummerbord. De West Berlijnse politie noemt de ontvoering een van de ern stigste die ooit in de stad plaats gevonden heeft. Volgens de West Berlijnse po litie werd bij het schieten nie mand gewond. De West Berlijnse •vrije juristen zijn een organisa tie van anti-communistische ju risten, die uit de Russische zone naar het Westen vluchtten. Zij publiceerden vorige week een gedetailleerd rapport over de oorlogsvoorbereidin gen in de Sovjet-zone. Dr. Walter Linse wordt door de communisten ervan beschuldigd lijsten opgesteld te hebben van „Economische Wandaden" die door het communistische regiem in Oost-Duitsland bedreven zou den zijn met overtreding van de fundamentele Duitse wetten. Assistenten van politiepresi- dent Johannes Stumm hebben verklaard dat het punt waar de auto de Russische zone binnen reed niet door West-Berlijnse politie bewaakt was omdat men mensen tekort komt. Naar aanleiding van deze ont voering heeft het- West-Berlijnse stadsbestuur besloten alle wegen, die naar de omringende Russische zone leiden, te blokkeren, ten einde ontvoeringen door de com munisten te voorkomen. Japans korps mariniers TOKIO Naar Dinsdag in Tokio is bekend gemaakt, zal Japan wellicht spoedig over een korps mariniers beschikken. 6.000 man zullen voor het korps ge- recruteerd worden. MODERNE DIESEL IN DE CANADESE ROCKY MOUNTAINS De Canadian Pacific Railway heeft haar stoomtreinen vervan gen door moderne ge stroomlijnde diesels Hier zien wij een van deze nieuwe treinen in de Canadese Rocky Mountains. Deze lijn is een van de moeilijk ste in de wereld. VOOR DE ZOVEELSTE MAAL .LONDEN. Een peer van Labour heeft er gisteren bij de regering op aangedrongen stappen te nemen tegen dr. Hewlett Johnson, de Anglicaanse „Rode Deken" van Canterbury, daar deze tijdens een persconferentie verklaard had ervan overtuigd te zijn, dat de Geallieerden zich van bacteriologische wapens bedienen. CHICAGO De commissie voor de geloofsbrieven van de republikeinse partijconventie heeft met algemene stemmen be sloten de delegatie uit Florida, die is samengesteld uit aanhan gers van Taft, als de wettige te erkennen. Deze commissie bestaat uit 53 leden, een uit elke staat en elk gebied. Maandag werd een aan hanger van Taft, Ross Rizley, tot voorzitter gekozen. De aanhangers van Eisenhower kregen echter hun zin, dat de bespreking over de betwiste aanhangers, die in een hotelkamer wordt gevoerd, waar ruim duizend personen dicht op elkaar zitten, door de radio en televisie wordt uitgezonden en foto's en films mogen worden genomen, waartegen het hoofd bestuur der partij zich had ver zet. Bij de stemming hierover bleek echter dat Eisenhower zo wel als Taft zullen moeten vech ten voor elke stem. Er is weinig kans, dat de com missie vandaag klaar komt en aan de conventie rapport kan uitbrengen. Over de betwiste af gevaardigden wordt naar de namen der staten in alfabetische volgorde beslist: Florida (18 af gevaardigden), Georgia (17), Kansas (1), Louisiana (13), Mis sissippi (5), Missouri (1) en Texas (38). Gisteravond ontlaadde zich bo ven Zuid-Limburg een hevig on weer dat gepaard ging met over stromingen van dusdanige aard dat de hoofdspoorweg Maastricht- Sittard geheel werd versperd. De baan is later op de avond door spoorwegarbeiders weer vrij ge maakt van slik en stenen. DE GAULLE'S DISSIDENTEN PARIJS. Een leider van de 28 Gaullistische „rebellen" in de Franse Nationale Vergadering, André Kuehn, heeft tegenover verslaggevers verklaard, dat zijn groep het plan heeft uit de R.P.F. (Franse Volksconcentratie) te tre den en een eigen fractie te vor men. De fractie zooi naar zijn mening uiteindelijk uit 30 leden bestaan. Vrijdag zouden de statuten wor den opgesteld. Men verwacht, dat 20 Gaullisten uit de Senaat de dissidenten zullen volgen. Men verwacht dat de Gaullis tische fractie zal verminderen tot een groep van ongeveer 85. De socialisten zouden dan met hun 1U6 afgevaardigden de grootste partij worden en de groep van de Gaulle zou boven zich behalve de socialisten, de communisten, de gematigde conservatieven en de M.K.F. geplaatst zien. 's GRAVENHAGE. In de gisteren gehouden vergadering van de Eerste Kamer is gestemd over het ontwerp van wet tot vaststelling van de wet Oorlogsstrafrecht Het ontwerp is aan genomen met 37 tegen 4 stemmen. Tegen mej. Tjeenk Willink (Arb.) en de heren Brandenburg, Van Santen en Schalker, allen C.P.N. Bovendien zijn behandeld de wetsontwerpen in zake bescherming van de bevolking. De wetsontwerpen werden aangenomen met de stemmen van de C.P.N. tegen. Toen de agenda van de verga dering der Eerste Kamer was af gehandeld heeft de voorzitter, mr. Jonkman, een toespraak gehouden waarin hij zijn erkentelijkheid uitsprak voor de medewerking der leden. De paraatheid van de Kamer zal te meer nodig zijn als het amendementAndriessen inzake de grondswetswijziging wet wordt en met een stem meer dan een derde der stemmen zal kunnen worden volstaan. Zich richtend tot de ministers, die de last van hun hoge ambt hebben gedragen, gaf spr. vooral hun, die heengaan, de beste wen sen mede. Ook de mannen, die rond de Kamer staan dankte hij. Tenslotte betrok hij in zijn dank woord ook de pers. Minister Teulings dankte na mens de regering voor de goede wensen jegens de ministers, hu PARIJS, 8 Juli. Waarnemers op de vliegvelden bij Parijs en Rijssel hebben vanmorgen „een vliegende schotel" waargenomen, die gevolgd werd door twee licht sporen. Vanmorgen om ong. 4 uur heb ben waarnemers op de controle toren op le Bourget het vliegveld Dille meegedeeld, dat een vlie gende schotel, die twee lichtspo ren naliet, zich in de richting van LUle voortbewoog. Functionarissen van het Meteo rologisch station op het vliegveld m Liile gingen onmiddellijk naar buiten, waar zij dezelfde waarne ming verrichtten. verklaarde, dat de regering zeer dankbaar is voor de goede samen werking van de voorzitter en de Kamer ondervonden, in het bij zonder bij de wetgevende arbeid. De vergadering is daarna ge sloten. WESTELIJK ANTWOORD AAN SOVJETS DONDERDAG OVERHANDIGD PARIJS De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Schu- man, heeft Dinsdag medegedeeld, dat het Westelijke antwoord op de jongste Russische nota over Duitsland Donderdagochtend aan de Russische regering zal worden overhandigd. De tekst van de Westelijke nota zou Donderdag avond bekend gemaakt worden. Op voorstel van Brown, een aanhanger van Taft, werd beslo ten, dat elk lid der commissie een plaatsvervanger mag aanwijzen, voor het geval hij om de een of andere reden de vergadering moet verlaten. Voorzitter Rizley verklaarde aan het begin der ver gadering, dat de commissie „als oppergerechtshof" fungeert. VAN MINISTER STAF DEN HAAG In de vergade ring der Eerste Kamer is gister middag mededeli» gedaan van 'n schrijven van de Minister van Oorlog, waarin hij te kennen geeft het op prijs te stellen nog antwoord te geven op de inmid dels ingetrokken vragen van de heer Reiiers met betrekking tot de zaak-Menten, voor zover dat antwoord nog niet is gegeven in de nota van de Minister. Besloten werd dit schriiven van de Minis ter neder te leggen ter griffie ter inzage van de iéden. MOSTAK. ln Mostar (Joego slavië) is een proces begonnen tegen vijf kloosterlingen, een functionaris van de Rechtbank en twee andere personen, „we gens het vervalsen van vrijla tingsorders voor wegens oorlogs misdaden veroordeelde personen, onder wie vijf .kloosterlingen". De vijf beschuldigde geestelij ken zouden de functionaris omge kocht hebben met gelden uit de kerkcoiiecte. SLUITING VAN ZI+TING DER STATEN-GENERAAL De leden der beide Kamers zijn opgeroepen voor een Verenigde Vergadering op Zaterdag, 12 Juli, des namiddags te kwart vo°r drie. In deze vergadering, welke wordt gehouden in het gebouw der Eerste Kamer, zal de minis ter van Binnenlandse Zaken, daartoe gemachtigd door H.M. de Koningin, de tegenwoordige zit ting der Staten-Generaal sluiten. Zoals men weet worden de hui dige kamers met ingang van Maandag 14 Juli ontbonden. De nieuwe kamers zullen Dinsdag d.a.v. voor de eerste maal in verenigde vergadering samen komen. FAAS WILKES, de Nederlan der, die speelt in de Internatio nale uit Milaan, heeft de ge ruchten tegengesproken als zou hij de club verlaten. HOOVER, de vroegere presi dent van de Ver. Staten, heeft in een vergadering van de republi keinse partij verklaard, dat het Europese leger een hersenschim is, behalve dan de Amerikaanse en Engelsg divisies. Hoover noemde de verdedigingswil van het continent te zwak en gaf als zijn oordeel te kennen, dat het dé eerste plicht van de Ameri kanen is eigen land te verdedi gen. DE NEDERLANDER A. Nijen- hjiis uit Hilversum is door de politie van de Franse stad Men ton gearresteerd wegens het ple gen van verschillende diefstallen in hotels en villa's aan de Riviera. TWEE ARBEIDERS, de 36- jarige C. Muusse uit Koog aan de Zaan en de 29-jarige P. Sloot uit Purmerend zijn gistermiddag in de fabriekshal van de N.V. Ma chinefabriek fa. P. M. Duyvis en Co te Koog aan de Zaan van een 12 meter hoge stellage gevallen. Zij zijn met zware inwendige kneuzingen in het gemeente-zie kenhuis te Zaandam opgenomen. DE BRITSE VAKBOND van spoorwegarbeiders, welke 400 duizend leden telt, heeft zich Dinsdag in een resolutie uitge sproken voor vermindering van de uitgaven voor de herbewape ning. De linkse labour-Ieider Bevan heeft thans de steun van tenminste 1.600.000 vakbonds leden in zijn strüd tegen de her bewapening. GENERAAL RIDGWAY is door nresident Truman belast met het directe opperbevel over alle Amerikaanse strijdkrachten in de NAVO-landen van Europa. Tot nu toe had Ridgway, evenals Eisenhower, alleen in geval van nood direct zeggenschap over be doelde Amerik. strijdkrachten. LONDEN, 8 Juli. De Euro pese hittegolf, die reeds 11 dagen duurt, heeft tot dusver bijna 300 slachtoffers geëist. De temperatuur bewoog zich vandaag op verscheidene plaat sen van het vasteland rond 100 gr. Het grootste aantal doden viel in West-Duitsland, waar 204 men sen tengevolge van de hitte be zweken of verdronken. In Italië werden 33 mensen het slachtoffer van de hitte. De ove rige slachtoffers vielen in Scan dinavië en Oostenrijk. In Noor wegen en Oostenrijk werd een temperatuur van 1U4 graden ge registreerd. ln Zwitserland steeg de thermometer tot 103 graden een record voor de afgelopen 1UU jaar. Zowel in West-Duitsland als in Frankrijk daalde het verbruik van sterke drank aanzienlijk. Iri de Farijse cafè's zat men op een gegeven moment zonder alco holvrije verfrissende dranken. In Uroot-Brittannie was het be trekkelijk koel vandaag. Het is daar sinds de vorige week Woens dag niet uitzonderlijk warm ge weest. ln Brussel en omgeving gaan de scholen de eerstkomende vijf dagen om 12 uur dicht. Het weekblad titel „De perso van prof. Supc de P.v.cLA. hc dr. Drees is. ding en de gec voordeel der Ij P.v.d.A., die ten is toegedaan, v aan Indonesië I de Indonesisch- de verhouding schaadt. Deze tragiek de P.v.d.A.-leide met name dr. E deze richting minst genomen d kan aanhangen, zijn vaderlijk g fijn en nobel kar integere en bekv en kennelijk de n socialist voor 1 volk. Ten opzich voelt hij zich 1 gegriefd. Drees is exp type der Nederl sie, die de zei welke in de pers ding tussen twe de Nederlandse i staan, aanwendt ter waardering keling van de 1 Indonesische leid donesische volk de Nederlanders. Op basis van „burgerlijk fats tisch en dogmati en dat in de kri geoisie in Nedei bare is, vindt I waarschijnlijk „j eerlijk) ten op woorden van o' welke door de 1( nesische deiegati sproken tijdens d der RTC-accoordi en de tweede Un Dr. Drees was kabinet er zeer ontbinding van c stellen aan een p; samenstelling gel parlement (dat hij zich zo enoi gaf om dat parler doen aannemen, inziet, dat de Un; samenwerken g meer zal hebben, sië als Uniepartr van de Unie nie wil hü de uitvoei ding van de Un overlaten aan ee persoonlijk (desti nam aan de Rc rentie. Thans zal we kabinet leidei de nieuwe Tweedi te staan. De Ind ring zal haar eis binding van de E vanging van de I door nieuwe verd ten. Drees zal gi den het Uniepro met Indonesië en se parlement te b zal weer komen over het Irian-pr de afgelopen pe: „ijskast-theorie" treden Nederland parlement werd De ijskasttheor: nieuwe toekomstig meer van krach! thans de Iriankw door de beide lan< wing kan worden kan worden afgel Zodra het nieu Nederland is gevi de regering-Wilop aangebroken om o sprekingen te vi nieuwe regering zodra de destijds i ferentie weer kan Op Schiphol, de tankinstallaties installaties, van Shell Nederland modernste in Ei

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4