KOELE KLEDING d( Eenvoud in kleding siert de man De t ondai voor warme aagen WAT Amerikaanse vrouwen Herfst- en winterseizoen LEZEN DE ZELF MAKEN GEEFT NIET ZOVEEL ZORGEN ALS MEN WEL DENKT brengt nieuwe kleuren voor de schoen BEIGE ZAL BRUIN VERDRINGEN ITALIANEN BLINKEN UIT 'door V/i'm KnTpjch<22r en Roos Rashel 1 1 Even zalm eten.*. Nogmaals: nylons Mai voor i De smaakvolle streepverwerking is bij uitstek geschikt voor jeugdige personen. Bij de foto's (boven): De boothals vornvt een mooie lijn met de tus- sengezette banen en glooiende schouders. (Naast): Deze blouse is zeker wel kom bij warme zomerdagen. In de Verenigde Staten vinden de bladen en tijdschriften, die de belangen van de vrouw beharti gen, steeds groter aftrek. Thans verschijnen er reeds meer dan ne gentig, waarvan de totale oplage meer dan veertig millioen exem plaren bedraagt. De zes belang rijkste daarvan hebben bij elkaar al een oplage van meer dan de helft van dat aantal: bijna 25 mil lioen. De zes vrouwenbladen, die het beste „gaan", zijn: „The Ladies Home Journal", „Woman's Home Companion", „McCall's", „Wo man's Day", „Better Homes and Gardens", en „Good Housekee ping". Dit zijn alle maandbladen, die in kleuren en op papier van goede kwaliteit worden gedrukt. De grote opbrengst van de adver tenties stelt de uitgevers in staat, soms een nummer van honderden pagina's te doen verschijnen. Het oudste uitsluitend voor- vrouwen geschreven blad is „The Ladies Home Journal", waarvan het eerste exemplaar tegen het einde van de negentiende eeuw bij de „Curtis Publishing Compa ny" te Philadelphia verscheen. De inhoud bestaat zowel uit poëzie, proza en vertellingen als artike len over voedselproblemen, huis houding, mode en tuinieren. Ook worden vaak artikelen over ge zinsproblemen en maatschappe lijke vraagstukken opgenomen. In 1947 is het blad begonnen met de publicatie van een sociale ru briek. Het grootste gedeelte van de staf van de Journal bestaat uit schrijfsters en redactrices. Som migen zijn bekwame economen op huishoudelijk gebied, die de scep ter zwaaien in modelkeukens, waarin recepten aan een strenge keuring worden onderworpen, al vorens zij worden gepubliceerd. Ook worden in de moderne uitge verij de brei- en knippatronen geheel uitgewerkt. Van de kle dingstukken, die men aldus ver krijgt, worden foto's gemaakt, die ter illustratie van een en ander dienen. „Woman's home companion", dat te New York wordt uitgege ven, legt in zijn kolommen meer de nadruk op activiteiten van de gemeenschap. „McCall's", een uit gave van de „McCall Corporation" in de Amerikaanse staat Ohio, heeft zijn populariteit bij de vrou wen vooral aan uitstekende mo derubrieken te danken. Er ver schenen ook artikelen in van vooraanstaande vrouwen zoals bij voorbeeld Mrs. Franklin D. Roosevelt. Distributie via kruideniers „Woman's Day" is een nieuwe ling onder de meest populaire vrouwenbladen. Abonnementen kent het niet, want het wordt los verkocht in de winkels van één van de grootste „organisaties voor het verspreiden van kruideniers waren" van het land. Het blad is zeer goedkoop; het kost slechts 5 dollarcent per nummer van onge veer 150 pagina's! Goede artike len en verhalen hebben het blad in de veertien jaar van zijn be- Het weer is wisselvallig in ons kik* kerlandje aan de zee. De ene dag is het guur en de volgende dag straalt de zon aan een smetteloos blauwe hemel. Het gebeurt echter niet al te vaak, dat wij verrast worden door een hittegolf. De vrouw staat dan direct voor een groot probleem: wat moet ik aantrek* ken? Over het algemeen beschikt de Nederlandse vrouw niet over een uit* gebreide hoog*zomer*garderobe, zodat in een dergelijke periode niet voldoen* de afwisseling kon worden gebracht. Het is echter erg prettig om de be* schikking te hebben over een kocl* zittende japon of blouse. Nu is het heel makkelijk gezegd en gedaan om naar een modemagazijn te stappen en daar de japon onzer dromen uit te zoe* ken, doch een ieder verkeert niet in die gelukkige omstandigheden. Met een beetje handigheid is er zonder veel kosten zelf wel iets te bereiken. Van een lindekleurige stof, bij voorbeeld zijden linnen, is het afgebeelde effen jurkje bijzonder aardig. De zwarte dwarsbanen in het lijfje geven hieraan een apart cachet. De bovenste baan loopt door in de aangeknipte mouwtjes, welke omgeslagen manchetjes hebben. Zowel een wijd aangerimpelde rok als een klokrok zijn voor dit model zeer geschikt en geven zwier aan dit aardige toiletje, dat een enigszins gekleed idee geeft. De smalle ceintuur is in de kleur van de japon gehouden. Ook is het niet moeilijk bijgaande vlotte zo» merblouse zelf te fabriceren. De wijde vierkante hals met losse pas, welke ook van achteren door» loopt, geeft aan deze zeer eenvoudige blouse iets heel aparts. De klepjes van de pas zijn vastgezet met twee gepassepoileerde knoopsgaten en knopen van dezelfde stof. Het fris blauw»wit gestreepte japonnetje is een aardig voorbeeld van streepverwerking. De voorpanden van het lijfje zijn schuingeknipt. In de dwarsgenomen rok, welke wijd is aangerim» peld, zijn van voren twee schuine banen gezet, welke met blauwe balIetjes»knoopjes over elkaar sluiten en zodoende één geheel vormen met de voorpanden van het lijfje. De aangeknipte mouwtjes zijn op de foto dichtgeknoopt, maar kunnen ter variatie losge* maakt en teruggeslagen worden, waardoor een luchtig en leuk effect bereikt wordt. De hals* uitsnijding is voor en achter gelijk. Dit laatste modelletje is iets ingewikkelder van model, maar zal voldoening geven van het Sv -v gedane werk. staan een positie in de kopgroep bezorgd. „Better Homes and Gardens" wordt uitgegeven door de „Me redith Publishing Company" in de staat Iowa. Elk nummer van het blad bestaat uit meer dan drie honderd nieuws- en advertentie pagina's. Reeds 29 jaar voorziet de redactie de lezers van nieuws over tuinieren, kinderverzorging, ge zinsleven, meubilering, voedsel- vraagstukken, het onderhoud van huizen en het huishouden. „Good Housekeeping" uitgegeven door „Hearst Maga zines Inc." te New York, wordt hoog aangeslagen vanwege zijn kunstzinnige waarden. Verder moeten alle adverteerders van dit blad garanderen, dat het gekoch te product wordt vervangen of de kosten er van worden terugbe taald, als het de koper niet vol doet! Zouden wij een algemene in druk moeten geven van de kleu ren, dan moeten wij zeggen, dat ze iets lichter gehouden zijn dan vorig jaar. Voor het sportieve genre zullen gladde leersoorten en hunting de voornaamste rol spelen. Ook door het looi-proces gekrompen grain- leder zal veel toegepast worden voor schoenen en lederwaren. Dit Het ls moeilijk uit te maken, wie onder het gezelschap kleer makers, die uit vele landen in Schevenin- gen bijeen waren om te congresseren, wel de best geklede heer was. Er waren er bij, die onder hun colbert jasje een gris perle vest droegen, met plastic knopen in een paarlemoeren kleur. Er waren Engelsen Er werd wel geen het blauw geklede officiële wedstrijd ge- jongeman, wiens pik- houden, doch achter zwart golvend haar de coulissen was het toch officieus een uit gemaakte zaak, dat ergens in hun coupe het diepste geheim van het vak zat geworteld. De stoffen, welke zij gebruikten, waren merkwaardig genoeg het fraaiste contrast vormde met zijn cos- tuum. Kleding is een kwestie van smaak, dachten wij, en is niet het zoeken naar iets bijzonders. Ook met de eenvoudigste din gen kan men een niet excentriek. Het koning zijn, zelfs on- waren de gebruikelij- der de meestertailleurs ke modekleuren, waar bij speciaal blauw op viel. Zij hebben met die eenvoud echter meer bereikt dan alle met een geel vest met anderen, want al te grote bruine ruiten, gemakkelijk hebben de waarvan de twee on derste knopen noncha lant open stonden. Op dat congres wa ren ook Italianen. Vol gens vaklui zijn het de Italianen, die de Grand Prix in Scheveningen hebben gewonnen met kleding, die zij zelf aan het .lijf hadden gegoten. kleermakers zich laten verleiden om met iets bijzonders in Scheve ningen voor de dag te komen. „Het pak dat ik draag, ziet u in heel Europa nietfluis terde een van de deel nemers ons met trots in het oor. Aan de an dere kant van de tafel cat een eenvoudig in van Scheveningen. Deze Italianen heb ben deze eenvoud van nature. Zij zoeken de verfijning in het hand werk en speciaal in de coupe. De beroemde Engel se stijl, die typisch conservatieve elemen ten bevat, doet weer denken aan Charles Dickens en zijn tijd. Zo'n geel vest met bruine ruiten vraagt eenvoudig om een puntboord en kan te gen die Italiaanse een voud absoluut niet op. leer geeft de indruk van een na tuurlijke nerf. Zonder enige twijfel zullen de beige kleuren van naturel tot donkerbeige dominerend zijn voor het sportieve schoeisel. De nieüwe tinten zijn: Napelsgeel, mergel, bamboe en benedictine. Hierop volgen, doch veel minder belang rijk dan de genoemde beige-tinten, hazelnoot en kastanjebruin als grondkleur. Grijs en groen zullen zeker in een adem met bruin moe ten worden genoemd, volgens de verwachting van 't Modecentrum. Middel- en don kergrijs zal het meest geliefd zijn, terwijl de don kere en wat zach tere kleur groen, zoals dennen groen, ongetwij feld de sterkste zal zijn. Rode schoentjes zullen ook veel ge vraagd worden in de nuances van kersenrood tot bordeaux. Rood koper zal even eens een nieuwe tint zijn. Zwart mogen wij ook geenszins uitslui ten bij de spor tieve schoenen. Vanzelfsprekend zal deze donkere kleur voor de ge klede schoenen ook een belang rijke plaats inne men in het herfst- en winterseizoen. Laklederzal even eens zijn popula riteit behouden. Evenals bij de sportieve schoe nen zal bij de ge klede modellen bruin minder ge vraagd worden, terwijl grijs, groen en rood in trek zullen zijn. A/T et grote nauwkeurigheid heeft het Modecentrum voor de schoen en lederbranche in overleg met de Nederlandse textielindustrie een kleurenkaart samengesteld van de tinten, die voor schoenen in het komende herfst- en winterseizoen het meest gevraagd zullen worden. MET 90.000 Iemand blij maken, iemand verrassen, iemand een goeie bui bezorgen, iemand eens kostelijk la ten lachen, kun je iets mooiers voor de naasten liefde bedenken? Als de 90.000 jongens en meisjes, die onze Jeugdbond zonder Naam nu al telt, in Juli en natuurlijk nog langer de spreuk: HEB IK VAN DAAG IEMAND BLIJ GEMAAKT? waar maken, dan wordt 't een echt zonnige, zomerse maand, zon van buiten en zon van binnen. Elke dag vinden jullie wel iets om iemand blij en gelukkig te ma ken. Is het waar of niet? Tenminste ik heb dikwijls verbaasd gestaan, hoe vindingrijk jongens en meis jes kunnen zijn. Daar hoeft het nu juist geen ver jaardag of feestdag voor te wezen. Vader, moeder, broertjes en zusjes, een zieke vriend of vriendin, je onderwijzer of onderwijzeres; je clubleider of -leidster, een arm mens, een stervende zondaar, een heidenziel, een afgedwaalde, een ziel in het vage vuur, ze willen allemaal blij gemaakt worden. Hoe, waarmee en wanneer? Dat maken jullie zelf wel uit. Met 90.000 ben je een sterk leger. Kam Er wordt verteld, dat de mensen vroeger hun ha ren kamden met de rug- gegraat van een vis. Of dat nu waar is of niet, toch is het woord „kam" al lang een veel gebruikt woord. We kregen het van het oude Duitse woord „Kambo" en dat kwam weer van een Grieks woord, dat zoveel bete kende als „Pin of Tand". Toen het in Engeland te recht kwam, werd het „Camb" gespeld en dit werd later weer „Comb". Bij ons werd het het wel bekende woord „kam". De worm (I) Als je gaat vissen, wil je eerst wel een paar vette wormpjes of pieren heb ben. Dat is uitstekend aas. Maar als je zo'n krullende kronkelende aardworm in je vingers hebt, weet je dan ook, dat het een hoogst interessant dier is, dat je daar te pakken hebt? Een van de wonderen der schepping, waar de mensen soms letterlijk overheen lopen. Je treft hem over heel de wereld aan. Alleen niet in de ijsgebieden, waar de grond vele dagen Laatst heeft prins Bern- hard op een "fant ge reden. De Lastman zou dat ook wel eens willenl Er zijn de laatste tijd aardig wat meer sigaren verkocht, kleine vrienden! In Zuid-Amerika was laatst 'n voetbalwedstrijd, die met 710 eindigde. Laatst hebben de Zwit serse voetballers van de Duitse met 32 gewon- hen. In Kiel. Er zijn teveel kleine huizen in ons land, kleine vrienden! Bij het zwemmen zijn pas geleden drie kinderen verdronken. En Jan Derksen heeft op Zondag 23 Juni Arie v. Vliet verrast. En Pronk gaf Bakker geen kans. Nou, nou! En de heerlijke bosbes sen zijn er ook weer! Er zijn in Nederland nu 200.000 bromfietsen. En ook heel wat autobussen: 62.000. In Rotterdam woont 'n man, die al vijftig jaar koster is. Er is in Haarlem een jongetje van 15 maanden uit het raam gevallen. Dood. Pas opm-t die open ramen, die zo hoog zitten! Trek kleine peuters er bij weg! Professor Lieftinck is naar Amerika vertrokken, kleine vrienden! In Monnikendam is een meisje van één jaar in 'n slootje gelopen en ver dronken. Past toch op, kleine vrienden! Tot de volgende week! tot een grote diepte hard bevroren is. Je hebt wor men in soorten, vanaf de allerkleinste tot de reu- zenwormen in Australië, die wel 11 voet lang wor den. In geleerde boeken zeg gen ze, dat de aardworm behoort tot de familie „Annelida". Dat komt van het Latijnse woord „Anel- lus" en dat betekent „ring"." Een heel goede naam dus, want 't lichaam van een worm bestaat uit een 200 tot 400 spierrin- gen. Je moet maar eens goed opletten, hoe hij zich kruipend voortbeweegt. Poten heeft hij niet, maar wel haarborsteltjes. Als je een worm goed afspoelt en je laat hem voortkrui pen over vloeipapier, kun, je die borsteltjes horen schuren. Het doel van de aardworm is, dat hij de grond vruchtbaarder maakt. Ze zwelgen de grond met alles wat er in zit op en die komt er dan als vruchtbaarder grond weer uit. Als je een goed stuk grond hebt van een halve Hectare, zitten daar wel 25.000 tot 53.000 wor men in en die kunnen per jaar wel 10 tot 18 ton vruchtbare aarde leveren. Als je een worm dwars over de lengte zou door snijden, zou je niet die organen aantreffen, die je bij de meesfe dieren ziet. De aardworm is als een lange buis, waar het voed sel verteerd wordt, Alles wat hij op z'n weg tegen komt, speelt hij naar bin nen. Is het te groot van stuk om opgegeten te worden, dan kuiert hij er netjes omheen. Is het klein genoeg, dan wordt 't naar binnen gewerkt. Het komt dan terecht in een soort krop en dient als een maalsteen, terwijl het langzamerhand opge lost wordt. Is het bijv. 'n stukje hout, dan wordt het bewerkt met een soort vloeistof, die op speeksel lijkt. Dan blijft het enige dagen of weken in de krop om week te worden. Een goede wens 1. Iets dat bij een begrafenis voorkomt. 2. Deel van een kamer. 3. Lawaai in de straat 4. Bang zijn. 5. Wordt uitgesto ken bij feest. 6. Tegengestelde van niets. 7. Voorwerp bij ijs vermaak. 8. Meisjesnaam. 9. Verkorte jon gensnaam. 10. Hoeveelheid druiven. 11. Insekt. 12. Stekelig dier. De letters in de donker gemaakte hokjes vormen van boven naar beneden een goede wens. 1 3 4 l 5m 6jjj 7 8 BI i 11 3 1 Wie heet er CHRISTINA Als je de H. Christina afgebeeld ziet, is ze om ringd ->n heel veel mar- telw gen. Of ze voor haar )Of dus veel ge leden noet hebben! Haar heidense ouders merkten al gauw, dat ze christin was. Want ze weigerde wierook te branden voor de afgodsbeeldjes, die in de kamer stonden. De elf jarige Christina dorst ze zelfs als oud speelgoed stuk te gooien. Moeder schrok en werd bleek en smeekte haar kind toch trouw te blijven aan de heidense godsdienst. Vader was woedend en liet haar gruwelijk marte len. Het kind bleef stand vastig. Toen moest ze voor de rechter verschijnen. Het maakte haar niet bang. En of de beulen nu al roeden gebruikten of ijzeren tangen, haar in kokende olie wierpen of door giftige slangen haar lieten bijten, het gaf niets. Zelfs toen ze haar met een zware steen om de hals in het water wierpen, werd ze door een Engel bevrijd. Ten slotte schoot men scherpe pijlen op haar af. Twee gingen er door haar hart, dat ophield te klop pen. Christina was in de hemel. Haar feestdag is 24 Juli. Oplossing: Snijd de kop er af De woorden waren: 1. staart-taart; 2. sijsje-ijsje; 3. Gert-ert; 4. mier-Ier; 5. kuil-uil; 6. spoel-poel; 7. sport-port; 8. fiets-iets; 9. trommel-rommel; 10, va- der-ader. Uitslag prijsvraag Juli Het zal wel te warm geweest zijn om zo'n groot kruiswoord uit elkaar te halen of liever in elkaar te zetten. Toch hebben er nog enkelen wat zweet druppeltjes aan gewaagd en alle oplossingen waren prima. Een pluim op je hoed, puzzelaarsl.. De aniline gekleurde leersoorten zullen in diverse tinten op de voorgrond treden, vooral omdat deze matte tinten een fijn cachet aan het schoeisel geven. Bij de modellen in het geklede genre zal de nadruk worden gelegd op sim pele, voorname en rustige lijnen, waarbij naast de suède, vooral de fijnere calfs- en glacé-soorten een voorname rol gaan spelen. Beige sportschoen met rubberzooi. De semi-sportieve schoen zal de komende seizoenen een grote plaats innemen. Met semie-sportief wordt bedoeld de schoen met en- veloppe-rand van leer, of alle mo gelijke sierranden van overleder, met of zonder siersteek. De buig zaamheid van dit type zal voor de verkoop een belangrijk argument zijn. Ten slotte is het Modecentrum nog van mening, dat de bontge voerde laarsjes en après-ski's de overschoenen zullen verdringen. Klaagt u er wel eens over, dat uw jongens u de oren van het uoofd eten? Dan moet u eens luis teren naar het verhaaltje van de man, die een reuzenzalm veror berde. Daar zijn al uw opgroeien de zoons met „honger als wolven" slechte etertjes bij. De geweldige zalm,- waarvan wij net spraken, werd eens gevangen in de rivier de Elbe en inspireerde een rijke Duitse bankier meteen tot een weddenschap. Deze was er van overtuigd, dat een flinke eter het enorme dier in één maaltijd naar binnen zou kunnen werken. Hij liet een man halen, wiens be kwaamheid in veel eten bekend was en gaf opdracht om de be faamde zalm in 24 stukken te snij den en ieder stuk op een andere ipanier klaar te maken. De zalmverslinder zette zich met veel appetijt aan het werk. Na een poosje had hij 18 porties van de vis op, maar toen zette hij plotseling een bedenkelijk gezicht. De bankier dacht aan z'n wedden schap en keek eveneens een wei nig benauwd. Bij de twintigste portie kon de zalmeter zich niet meer inhouden en barstte met de volgende woorden uit: „Ja meneer de bankier, als het visje nu niet gauw komt, weet ik niet goed, of ik het nog zal kun nen klaarspelen" Hij had alle tot dusver genoten zalmgereehten voor voorgerechten gehouden en alles maar be schouwd als inleiding op de grote prestatie, zo lazen wij in „Culina- ria", het vakblad op culinair en gastronomisch gebied! Nylonkousen zijn sterker dan andere kousen, mits u ze goed be handelt. H-at weefsel is dun en blijft ge makkelijk haken aan een nagel, len ring of een ander scherp voor werp. Wees daarom voorzichtig met het aan- en uittrekken van uw kousen en berg ze niet op bij scherpe of hakende voorwerpen. Bevestig uw jarretelles altijd in de dubbelrand, niet er onder. Draag steeds jarretelles met ge heel rubber knopjes. Nylon is een synthetisch garen en smelt bij hoge temperaturen. Pas daarom op voor vonken uit sigaretten, of voor het drogen bij open vuur. Spoel uw Nylons geregeld uit in lauw water, waardoor stof en transpiratie er uit verwijderd wor den. Hang ze voorzichtig te drogen of droog ze tussen een badhand doek. U behoeft ze dan 'niet te wassen. Wanneer u deze raadgevingen opvolgt, zult u lang plezier van uw nylons beleven, (Van VICHY, 18 luli, de overtuiging, gebeuren als de een vaderlandse zich in de rit va toond en hij zou dien zijn land e< zijn naam zou s nog steeds niet 1 etappes niet eer nog de eerste j Maar zijne excel was er helemaal De eer lapte hij bewijzen aan zij: worden opgeknaj Dat had de Pet door en er kwamei in de Squadra Ita volbrengen van de merking: Bartali e Magni. Wim van 1 keer zijn neus had het ondanks alles keer proberen. En voor een grote m wel Bartali als M; het algemeen kl Wim van Est gek! trots Van St. Willi zijn chronometer n kunnen afstellen. I proberen de pedale lijk te laten wentel Wim van Est. Ma; ook de enige. Wat tot gevolg schone plannetje o rit nog meer van op Spanje af te ki dioos mislukte. All; i aarden, die hun tij denklassement mc kwamen weliswaai maar stukken voor witte armee. Het ti meer dan tien min groot zijn om in etappe van deze mi van alle Tours in t r/*j ZONDAG 2 HILVERSUM VARA, 12.00 VARA, 18.30 IKOR, 20.00—2 8.00 Nieuws, wee vcnbericihten; 8.18 8.35 v h plattelani spel, 9.02 Sportme 'postduivenber.; 9.0 9.45 Geestelijk le 10.00 Instrum-emtaa Met en zond-er om: m-uz.; 12.00 Postd Finse volksmuziek; muziek; 12.30 Ev heren!; 12.40 Jtali 13.00 Nieuws en 13.05 Mededelingen 13.20 Dansmuziek; spreking; 14.15 Gev 14.45 Zang en orgf praatje; 15.20 Om solist; 16.30 Spor Fanfarecorps; 17.! koor; 17.35 Voor d- Pianospel; 18.00 Ol; len; 18.2-5 Nieuws; Vrijz. Herv. keri Kinderdienst; 19.3 God?'! bijbellezing; 20.05 Promenade o: en koor; 21.00 Olym 21.15 Gram.muz.; 21 oordelen over een spel; 22.30 Amuse 23.00 Nieuws; 23.IE 23.2524.00 Gramof HILVERSUM I KRO, 9.30 NCR 17.00 IKOR, 19.45—24.00 KR 8.00 Nieuws en 8.15 Gram.muziek; 9.3CI Nieuws en wate Militaire kapel; 10. kerkdienst; 11,30 11.55 Koorzang; 12 12.35 Gr.muz.; 12.55 13.00 Nieuws, weer nieuws; 13.10 Lunch De wereld van Sint serie; 14.00 Omr.orl 14.55 Gr.muz. 15.10 16.10 Kath. Th-uisi 16.15 Gr.muz; 16.30 Jeugddienst; 18.15 ken; 19.00 Gr.muz.: Koning-en van oud-I; Jerobeam I, causeri sportuitsl. en weerb tualiteiten; 19.52 Bo 20.05 Voordr.; 20.1 programma; 22.45 A liturgische kalender -3.1524.00 Gram.m MAANDAG 2 HILVERSUM, 402 7.00 Vara, 10.00 24.00 Vara. Vara: 7.00 Nieuws muziek; 8.00 Nieuw ber.; 8.18 Gram.muz om de bocht; 9.15 9-40 Waterstai 10.00 Voor de oude 10.05 Morgenwijding Voor de kleuters; muziek: 10.55 Vooi 11.40 Sopraan en piai menade-orkest; 12.3 tuinbouwmededeling Voor het platteland: muziek; 13.00 Nieuw de middenstand: 13. (13.30—13.45 Kinde 14.00 Voor de vroui mermuziek; 14.55 C 15.10 Gev. programn sidentie-orkest, koor

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4