Italiaans operaconcert 107 zwemmers volbrachten 3 km tocht te Alkmaar Schatg roverijzwaar karwei Bergen aan Zee herrijst J Uitnemende zang en zeer goede belangstelling Hotel Nassau wordt herbouwd Pater Trooster vierde zilveren priesterfeest Yserdaagse-Iopers weer thuis AGENDA Mare dagen "AKKERTJES" Een Bedriegertjes- expres door Bergen Regen en nat zand hielden tempo op Castricum krijgt nieuwe veiling Mvr. Anker-Doedens wint „kano-heat Jan Hijzelendoorn wint zijn serie Vreemd sterfgeval in Bovenkarspel Marktberichten HACjINA Z MAANDAG 28 JULI 1952 ALKMAAR. Onder grote be langstelling van de parochianen van de St. Jozefparochie heeft de Zeer Eerw. Pater B. Trooster O.P. zijn 25-jarig priesterfeest gevierd. De feestdag begon met een plech tige H. Mis om half tien door de jubilaris in de feestelijk versierde parochiekerk opgedragen met as sistentie van pastoor G. L. Bink horst als presbiter assistens en de paters Frehe en Buis als diakens. 's Middags was er een receptie om twaalf uur voor de leden van het kerkbestuur en het huldigings comité. Bil deze gelegenheid wer den de pater bloemen en andere cadeaux aangeboden. De parochia nen maakten druk gebruik van de gelegenheid om de pater te felici teren, ir een receptie, die van half een tot twee uur duurde. De feestdag werd besloten met een plechtig danklof in de kerk, waarbij pater Trooster een harte lijk dankwoord sprak. 's Avonds was er in het patro naat aan het Varnebroek 'n feest avond voor de gidsen en de jeugd beweging. VERKEERSONGEVALLEN OP KENNEMERSTRAATWEG ALKMAAR. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur is een 62-jarige boekhouder, die met zijn bromfiets de Kennemerstraatweg over wilde steken ter hoogte van „De Vier Staten", waar hij benzine wilde kopen, aangereden. De man gaf plotseling richting aan en draaide onmiddellijk daarop de rijweg op. Hij zag echter niet, dat er 'n auto kwam aanrijden. Dokter Degenaar verleende de eerste hulp en ver voerde de man, die verwondingen aan het hoofd had opgelopen, naar het centraal ziekenhuis. Zijn rij wiel werd nogal zwaar bescha digd. Zondagmorgen is op de Kenne merstraatweg een 11-jarige jongen die op de fiets de Comanstraat uit reed met een anderhalf jarig kind op de stuurstang, aangereden door een auto. De jongen maakte aan- stalte om de straatweg over te ste ken doch keerde plotseling terug, de bestuurder van de auto, die nog krachtig remde kon toen een bot sing niet meer voorkomen. Het kind, dat eveneens kwam te vallen liep een wond op aan het gelaat en het hoofd. Dokter Degenaar ver leende de eerste hulp, waarna het kind naar huis kon worden ge bracht. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" ALKMAAR De „Olympus"- athleten, voor de eerste maal deelnemend aan, de Ned. B. kampioenschappen te Den Haag, hebben zich prima geweerd. Jan Kroon, doorgedrongen tot in de demi-finale 400 m„ in de prachtige tijd van 52.6 sec., zag zich. door 'n foutieve beslissing der jury, niet in de finale ge plaatst Hier deed zich het op merkelijke feit voor, dat 4 der finalisten werden geplaatst, zon der dat de gemaakte tijd van J. Kroon, werd benaderd. J. Kroon promoveerde naar de A-klasse. Marga Broek bereikte een 4e plaats bij het verspringen, met n sprong van 5.08 M. Ook deze athlete promoveerde naar de A- klasse. Met een tijd .van 2.3.6 min., bereikte Piet Tromp zijn beste tijd op de 80Ö M. van dit seizoen Na dit succesvol debuut, gaan een dames- en een herenploeg Zondag 3 Aug. a.s. naar Bever wijk voor de jaarlijkse vereni- ging,skamp van „DEM", Ook dit is de eerste maal, dus „alle hens aan dek"! Dinsdag 29 Juli a.s. worden alle leden op de. training ver wacht, in verband met het feit, dat de nieuwe trainer zijn func tie zal aanvaarden. Denkt U aan de opgave voor de clubkampioenschappen? Dit kan uitsluitend nog cleze week geschieden. De wedstrijden wor den gehouden op Zóndag 10 Aug. a.s. op het Alkm. Boys- veld aan de Sportlaan. VERKEERSACTIE ALKMAAR. Binnenkort zal in Alkmaar een nieuwe actie voor Veilig Verkeer worden gehouden onder het motto: „Kijk uit". Geslaagd ALKMAAR De heer J- N. Smier is geslaagd voor het prac- tijkdiploma Engelse Handelscor respondentie van de Ned. Asso ciatie voor practijkexamens. Uitslagen „De Luchtbode" ALKMAAR De Postduiven vereniging van Zaterdagvliegers De Luchtbode te Alkmaar, hield Zaterdag haar wedvlucht op Roer mond. De eerste duif werd ge constateerd te 15.00.38 en de laat ste prijsduif te 15.24.32. De uit slag was: Barhorst no. 1; van Nieuwenhuizen 2 5; Vihke 3; Tij- deman 4 en Admiraal 6. SPEELGOEDZAAK IN SNAARMANSLAAN ALKMAAR De heer R. J. Scheltinga heeft Zaterdagmiddag in de Snaarmanslaan op no. 65 een keurig ingerichte en goed voorzie ne zaax in speelgoederen, kinder boeken en alles wat de jeugd zo bij tijd en wijle voor haar fieurig bedrijf nodig heeft, geopend. Men kan er alles vinden en de nieuwe zaak ziet er goed verzorgd uit. Dat ziin al twee factoren, welke aan de winkel van de heer Scheltinga een belangrijke plaats doen inruimen tussen de opkomende winkelstand van de Snaarmanslaan. De jeugd, die voor dergelijke zaken door gaans een fijne neus heeft, zal de heer Scheltinga wel spoedig weten te vinden, denken wij. En hopen- lijk de ouderen ook. Geslaagd In de eerste helft van Juli slaagden de volgende leerlingen van de Alkmaarse Onderwijsin stellingen: Mej. A. van Klaveren te Alkmaar voor steno-Engels; de heer C, Roetink te Alkmaar voor middenstand; de heer W. A. Ranzijn te Alkmaar voor boek- houden-practijkdipl.; mej. C. van Breda, Den Helder voor Mulo-A. Moedercursus ZIJPE De afdeling Zijpe-Cal- lantsoog van Het Witte Kruis zal in samenwerking met de Commis sie voor Kinderhygiëne in Noord- Holland, bij voldoende deelname een Moedercursus geven, te begin nen in de eerste week van Septem ber a.s. Dames van 18 jaar en ouder kunnen hieraan deelnemen. Aangifte bij Zr. Houter. De cursus zal worden gegeven door Zr. B. v. d. Vuurst, docent-districts-huisbe- zoekster. SCHOOLFEEST ST. WILLI BRORDUSSCHOOL ALKMAAR Vrijdag j.l. was voor de leerlingen van de St. Willibrordusschool de grote dag van het schoolreisje aangebro ken. Des morgens om half ne gen waren alle kinderen present en met enkele grote wagens van de Naco ging het regelrecht over Amsterdam naar Loosdrecht. Het moet gezegd, dat de heer De Munk van de Kath. Reisver. hier prachtig werk heeft gele verd, want de route liep niet langs de drukste wegen, maar wel langs de mooiste. In Loos drecht trokken de jonge Kaas stadbewoners over de vijf grote lassen. Daarna toog mén over [ilversum naar Muiden, waar het slot van Floris V werd be zichtigd. Vandaar rukte men op naar Valkenveen. Met bootje varen, zwemmen en spelen in de speeltuin, waarbij vooral de doolhof een centrum van ver maak bleek, werd de rest van de dag gevuld. In allerbeste stemming aanvaardden de jon gens tenslotte om zes uur de terugtocht. ALKMAAR. De ontvangst van de deelnemers aan de Vier daagse, een geregeld terugkerend ritueel geworden in Alkmaar, was ook deze keer weer tot in de j puntjes verzorgd en getuigde weer van een sportieve hartelijk heid. Voor alle deelnemers, geen uit gezonderd, lagen er dus Zaterdag middag in de restauratie-zaal van het station anjers in de stads kleuren te wachten, die door hoofdinspecteur C. Pijl met een toepasselijk woord aan de wan delaars werden aangeboden. De heer Pijl betreurde het, dat Ome Kees de Vet, een enthousiast wandelaar en propagandist voor de wandelsport, deze keer niet mee had kunnen tippelen. Voor hem werden evenwel toch bloe men gereserveerd zodat hij op zijn ziekbed nog iets van de Vierdaagse-sfeer kan beleven. Na deze ontvangst trokken de wandelaars, met Excelsior voorop in optocht naar het Waagplein waar allen in Café Tom een maaltijd werd aangeboden. Daar bij brachten bestuursleden van verschillende wandelsportvereni gingen hulde aan de Alkmaarse wandelaars, die in Nijmegen de kleuren van hun stad hadden hoog gehouden. Het detachement van de Rijks politie onder commando van Op perwachtmeester Breedveld, die al voor de dertiende maal naar Nijmegen trok, was reeds eerder de stad binnengekomen. Ook deze wandelaars werden in de hulde betrokken hetgeen niet zonder reden was want de Rijks politie was zonder uitvallers Vrijdagavond aan de finish in Nijmegen verschenen. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Maria J. G. dv Th. A. Bruijstens en C. H. van der Meii. Adriana M. dv G. H. A. Schot en C. M. de Moei. Gehuwd: Nicolaas W. Mooij en Gadske E. C. C. Koreman. Willi am Booten eh Emalia V. F. van der Kloot. Hedrik J. de Jong en Geertje Kes. Overleden: Johannes Zeehuisen 68 jaar, geh. met F. Happé. ONFORTUINLIJK ALKMAAR. Zondagavond is de vooras van een personenauto op het Ritsevoort gebroken. De wagen, die nogal ongunstig voor het verkeer stond moest worden weggesleept. A.F.C.-nieuws ALKMAAR Zondag hebben de A-j'unioren deelgenomen aan het juniorentournooi, hetwelk Vios ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan organiseerde. Zij hielden daar de AFC-kleuren hoog, door met de eerste prijs huiswaarts te keren. MAANDAG 28 JULI BIOSCOPEN: REX-THEATER: De Bron 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: Zoetwater-matrozen a.l. Kerels der viakten, 14 j. HARMONIE: Vier meisjes van Broadway, alle leeft. VICTORIA: Tussen midder nacht en dageraad, 18 j. Voorstellingen: aanvang 8 u. APOTHEKEN: Na heden avond 6 uur is voor spoed gevallen bereikbaar de Apotheek Hartang v. Ark, Langestraat 1, Apotheker J. v.d. Mark. TENTOONSTELLINGEN Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 September tentoonstelling werken van Jac. J. Koeman. Stedelijk Museum Alkmaar: „Tegels en Tulpen". KCB, BERGEN: Jaap de Car- pentier en J. W. Radeker tot 1 Augustus a.s. RETRAITEHUIS BERGEN 25 jaar, Jubileum-retraite VERLOTING MISSIESTAD GULDEN VLIES: 7 uur, Di ploma-uitreiking van de Kath. Middenstandscursus. „Alkmaar" tegen Alkmaarse Bedrijven ALKMAAR Woensdagavond 30 Juli, 7.15 uur. zal op het ter rein van de v.v. „Alkmaar" aan de Westerweg, in het kader van de jubileumwedstrijden 50 jarig bestaan KNVB, een voetbalwed strijd worden gespeeld tussen de voetbalvereniging „Alkmaar" en een gecombineerd „Alkmaars Bedrijfs voetbalelftal". De opstelling van, deze elftal len zijn: v.v. „Alkmaar": doel: C. Blok ker; achter: G. Norder en T. de Jong; midden: D. Bakker, J. Groot en P. Roos; voor: N. Ooms, L. Hoogëndijk, S. Nak, A. Nagtegaal en P. v. Baden. Reserves: W. Roos en B. Duive- man. Het elftal van Alkmaarse Be drijfsvoetballers is als volgt sa mengesteld: doel: S. Blom (Black- boys); achter: H. Wagenborg (Povay), D. Franzen (Postiljon); midden: J. Hofstee (Hulskamp- boys), C. Keeman (SOVA), H. Bakker (Blackboys); voor G. Morsch (BBC), J. Bierman (Rei niging), S. Boom (Lichtbedrij- ven), G. v. d. Brink (Postiljon), H. Maasdam (Krom). Reserves: J. Jansen (Centra), Th. Schot (BBC), G. v. Dijkhuizen (Licht- bedrijven). Scheidsrechter E. Koops zal deze wedstrijd leiden. De speel tijd voor deze wedstrijd is 2 x 45 minuten. Geslaagd HEILOO. Bij de door de H.M.V. gehouden examens te Haarlem slaagden voor costu- mière, de dames F. RozingWij ker en M. Deen uit Castricum en T. Blokdijk (met lof) uit Heiloo, allen leerlingen van de Mode vakschool, Herenweg, Heiloo. Geslaagd BERGEN Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Boots, Tuindorpweg 13, onderwijzer aan de lagere school te Heer Hugowaard is ge slaagd voor de hoofdakte L.O. (Advertentie) zijn voor de moderne vrouw geen „verloren" dagen meer. Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar ...die helpen direct! ALKMAAR Wanneer Itali anen een opera-concert komen geven, dan weet men te voren wat er te gebeuren staat. Het beluisteren van meestal pracht- volle stemmen, en de serie be kende aria's, duetten en wat dies meer zij. Zo'n concert vormt in de regel de muzikale attractie van het zomerseizoen. Lang heeft men deze avond moeten missen en eindelijk dan kwamen weer vier Italianen het podium van het Gulden Vlies betreden, om ons de bekende opera-melodieën in alle schoon heid voor te zingen. Het lijkt ons overbodig elk nummer van het lange programma afzonder lijk te bespreken; wij menen te kunnen volstaan met de indruk te geven van elke solist afzon derlijk. De sopraan Beatrice Prezioza, presenteerde zich als een colora tuurzangeres van uitzonderlijk formaat; er werd geen „nootje" gemist en de stem was in eén woord verrukkelijk te noemen. De mezzo-sopraan Marie Teresa Mandalarie imponeerde door een grandioos stemgeluid en indruk wekkende voordracht, voorname lijk wanneer dit gold een uit gesproken dramatische uitdruk king. Een volkomen genot was het te luisteren naar de zang van de tenor Lugi Rumbo, niet alleen om zijn sublieme stem, maar vooral om de artistieke wijze van zingen. Hij hield zich bijna strikt aan de bedoeling van de componist zonder zich tot over gevoeligheden te laten verlei den. De bas Mario Bolaffio kon blijkbaar door mindere gedispo neerdheid niet naar vermogen presteren, vooral in de hogere regionen klonk zijn geluid uit gesproken geforceerd. Het gedeel te voor de pauze werd besloten met een duet uit „Lucia di Lam- mermoor", en als finale klonk het bekende Rigoletto kwartet. Met bijzondere interesse heb ben wij geluisterd naar de ac- compagnateur Bijvanck. Deze pianist wist van iedere begelei ding iets moois te maken, en een orkest begeleiding te suggereren. En dat op een vleugel piano, waarvan de kwaliteit wel iets te wensen overliet. Hulde voor deze prestatie. Het publiek was zeer enthou siast, maar kon er toch niet in slagen een toegift te verkrijgen. De Italiaanse gulheid van voor heen bleef nu achterwege. Maar men heeft ons waarschijnlijk vroeger wat te veel verwend. W. Schreurs Cinema Americain KERELS VAN DE VLAKTE Deze rolprent speelt in de eerste tijd na de burgeroorlog in Ameri ka. Zover er van orde en recht sprake Is, tracht men die overal zoveel mogelijk door te voeren en vandaar, dat ,,'n kerel van de vlakte" door de overheid gezocht wordt wegens een moord, welke men in de aanvang aannemelijk en vergefelijk poogt voor te stel len. De jacht op deze man is dan verder het hoofdmotief. Hij ver bergt zich echter onder een valse naam en wet het zelfs te brengen tot hoofd van de politie in een stad, waar zich zijn vijanden con centreren. Natuurlijk loopt alles spaak. Hij wordt ontdekt maar weer bevrijd. Zijn vijanden wor den verslagen en een .vrouw wacht op hem. Hoewel de film momenten van hevige spanning bezit, is het verhaal soms wel wat langdradig en de kleuren door cinecolor zijn hier en daar aller minst geslaagd. ALKMAAR Zoals de heer vtm der Grient bij de prijsuit reiking in de Overdekte terecht opmerjjte was het Zaterdagmid dag niet belangrijk wie eerste werd en wat voor tijd er werd ge maakt. Belangrijk was het, dat 'n groot aantal zwcmliefhebbers in staat bleek de zware 3 km tocht te volbrengen. Verheugend was 't tevens, dat niet minder dan 48 deelnemers van buiten Alkmaar kwamen. Ze waren gekomen uit Enkhuizen, Zaandam, Den Helder Egmond en allerlei andere ge meenten. Zo was het omstreeks half vier een fleurig en bedrijvig geheel bij de Gemeentereiniging, waar de opzichter, de heer de Groot de oude paardenstal keurig als kleed gelegenheid had ingericht. Tegen vier uur werd de dekschuit met deelnemers nog een stukje in de richting van Alkmaar gesleept om de 3 km vol te maken en even later loste de heer v.d. Meulen, groepscommandant van de rijks politie te water het startschot. Eerst voor de 49 dames en enkele ogenblikken later voor de 75 he ren. Nog ^een drie kwartier later arriveerden de eerste zwemmers reeds bij het kunstmestopslag.be- drijf van de LTB, waar de finish was. Het was logisch, dat dit de geroutineerde zwemmers uit de Alkmaarse z wamver enigingen waren, zoals Boxem en Nierop Groot bij de heren en Tine Ten- kink en Gerda de Waard bij de dames. Maar de grote groep waar van de laatsten 7 kwartier zwom men, leverden werkelijk 'n pres tatie, waar zij trots op kunnen zijn. Sommigen, die zich niet of niet voldoende hadden ingevet, kregen het met de kou te kwaad en zo kon het gebeuren, dat er 16 heren uitvielen tegen zegge en schrijve één dame. De uitval- BERGEN Het is verheugend dat men in de groeiende vacan- tie-plaats steeds meer begint in te zien dat de gasten niet alleen komen voor de zee, de bossen en de rust, doch ook van diverse attracties en vertier willen ge nieten, als zij op vacantie zijn. Het is daarom een goede ge dachte van de heer van Keulen om in navolging van 't treintje van de Braderie in Alkmaar, dat zo veel succes oogstte, in de zo mermaanden deze attractie ook in Bergen te brengen. Het trein tje dat bij een firma in Alkmaar wordt gemaakt' zal bestaan uit een locomotief (omgebouwde jeep) en. 2 wagons, elk met een lengte van 5.30 m. waarin 30 personen kunnen" plaats nemen. De hele trein die op luchtbanden zal lopen heeft de formidabele lengte van 18 meter. Op Woensdag 6 Augustus maakt het treintje voor het eerst zijn ronde tijdens het bloemen corso. Het wordt dan, geheel versierd en bezet door enkele zangverenigingen, aan het pu bliek voorgesteld. Onmiddellijk na het bloemen corso wordt het definitief in ge bruik genomen en gaat het par cours rijden, hetgeen een kwar tier in beslag neemt. Het neemt dan de route Bergerweg, Nieuwe Bergerweg, v. Peltlaan, W. Pier- montlaan, Pr. Hendriklaan, rond om de Hertenkamp, en als het drukke verkeer het toelaat rijdt het 18 meter lange gevaarte via de Hoflaan naar zijn standplaats, de Bedriegertjes, terug. Om iedereen in de gelegenheid te stellen een rit te maken, wordt in overleg met B. en W. de prijs nog nader vastgesteld. Wij twij felen er niet aan dat Bergen door toevoeging van deze attractie nog aantrekkelijker zal worden. Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren: Maria Wil- helmina Catharma, d.v. Andree Hertogh en Elisabeth Waij. Ondertrouwd: Arie Sleutel, 36 j., te Zaandam en Dieuwertje de Boer 23 jr., te Zijpe. Overleden: Nicolaas Jacob Zee man, 56 jr., echtg. van Guurtje Kruisveld. Iers werden door het Rode Kruis in de dekens gepakt en door een bestelwagen en door de heer Ten- kin naar de kleedkamers in de LTB-loods gebracht. Onder degenen, die de tocht volbradhten bevond zich evenals vorig jaar de nu 60-jarige heer Sdhoonewil, die naar hij te ken nen gaf de volgende keer weer graag van de partij wil zijn. Ook de 54-jarige heer J. H. de Boer, kan trots zijn op het veroverde kruis. De oudste deelneemster mevr. Butter telt nog wel niet zo veel jaren", doch ook van haar is het een prachtige prestatie om na 3 km nog volkomen fit uit het water te stappen. AUe leden van De Vliegende Vissen wisten de tocht tot .'n goed einde te brengen Bij het uitreiken van de pres- tatiekruisen bracht de heer Van der Grienji dank aan al degenen, d'ie door hun belangeloze mede werking deze tocht tot een succes hadden geirtaakt. Volgend jaar zal er zeker weer iets dergelijks op gezet worden, omdat gebleken is, dat het in een behoefte voorziet. Er zal dan tevens een wedstrijd aan verbonden worden om het voor de toeschouwers attractiever te maken. BAL CHAMPETRE TE BERGEN AAN ZEE BERGEN Op allerlei gebied ontplooien ook de inwoners van Bergen aan Zee hun activiteit om de gasten te trekken en te amuseren. Ditmaal werd in samenwer king met de V.V.V. en „Paal 33", Zaterdagavond een Bal-Cham- petre georganiseerd op het v. d. Wijckplein. Midden op het ro mantisch verlichte plein was een dansvloer gelegd waar danslus- tige paartjes met muziek van de band van Th. Sombroek lustig zwierden. In de overgebleven kelder van het gesloopte hotel Nassau was een bierkelder ingericht en de muren waren kunstig met ge kleurde tekeningen verlucht, ter wijl een smaakvol ingericht wijn buffet grote aftrek had. Er heer ste een gezellige sfeer onder de vele belangstellenden. Het feestelijke aanzien werd nog verhoogd door het met schijnwerpers verlichte kerkje en de met lampions verlichte Kerkstraat. Ook de natuur werkte in alle opzichten mede. Men kon op het strand nog genieten van het wonderschone lichten van de zee, een evenement dat iedereen boeit. Iedere golf geeft een groen achtig licht, terwijl men op het strand lopend, bij iedere stap die men zet, duizenden lichtjes te voorschijn tovert, die doen den ken aan fosfor. Het was een avond die zeker herhaald kan worden. EGMOND AAN ZEE. Voor de tweede maal heeft de St. Vin- centiusvereniging te Alkmaar, aangespoord door het succes van verleden jaar, in samenwerking met de V.V.V. van Egmond aan Zee een schatgraverij op het strand georganiseerd. Een attrac tie, die door de talloze badgasten, en ook door zeer veel Alkmaar- ders, wel naar waarde wordt ge schat en waarvoor dan ook deze keer weer veel belangstelling verwacht werd. Maar het weer spreekt ook een woordje mee, en dit keer ge schiedde zulks, helaas, in nega tieve zin. Het was aan het strand druilerig en winderig en de re genbui, die tegen twee uur op kwam zetten, werkte er niet toe mede om de jutters-instincten van de strandbezoekers. in lichter laaie te zetten. Desondanks kwamen er toch nog 1200 gelukzoekers door de controle van het afgezette strand heen om. even na twee uur. op het startschot van burgemeester VIER DAAGS ELOPERS WEER THUIS HEILOO De tien dappere Vierdaagse-lopers van de St.-Wil- librordusstichting, onder leiding van de heer J. Meuleman en on der de hoede van Eerw. Broeder Josaphat, zijn Zaterdagavond om ongeveer 7 uur in Heiloo terug gekeerd. De R.K. Harmoniekapel St. Caecilia was aanwezig om de wandelaars met muziek te ont vangen. De Eerw. Broeder Overste Va- lericuis ontving hen op het station. In optocht ging het naar de voor tuin van de Stichting waar de wandelaars werden toegesproken door de directeur dr. de Smet, die hen prees om hun volharding en uithoudingsvermogen en hun sportprestatie zei, tewaaTderen. Met voldoening had hij gecon stateerd, dat de moeheid niet al te veel vat op de wandelaars had gehad en volgens hem was dit 't zuiverste bewijs, dat de Stichting in de leden van de wandelsport- vereniging WZH een ploeg bezit, die waardig kan deelnemen aan een dergelijke monst irtocht Hij hoopte dan ook, dat de mannen, evt. in aantal nog gegroeid, het volgend jaar weer van de partij zouden zijn. Na een rondgang over het terrein van de Stichting kre gen d'e wandelaars een koffieta fel aangeboden, waaraan de Broe der Overste en de Directeur mee aanzaten. De quintessens van het tafelgesprek zal wel geweest zijn dat de deelname aan deze Vier daagse tot een groot succes ge leid heeft! Proficiat, mannen. BERGEN Op 3 Juli 1943 wae het een zwarte dag voor Bergen aan Zee toen het grote Hotel Nassau-Bergen, villa Ulysses, het postkantoor en pen sion Aurora op hevel van de be zetter in slopershanden vielen. Thans 8 jaar later, na maanden lange voorbereiding worden de plannen voor de heropbouw van het grootste hotel van Bergen aan Zee, werkelijkheid. De bouw van Hotel Nassau komt onder architectuur van de heren Roggeveen en Hooning en wordt door de fa. J. Kroon aan gevat. De centrale verwarming wordt verzorgd door de fa. J. Smit Jr., eveneens uit Bergen. Het nieuwe hotel verrijst op het duin op een hoogte van 6 meter boven de straatweg, op de plaats waar eens villa Ulysses stond en recht tegenover de plaats waar de funderingsresten van het vroegere hotel nog lig gen. Het hotel krijgt een inhoud van 5000 M3 met een capaciteit van 50 a 60 bedden. Rondom het hotel op een hoogte van 3 meter zal een balustrade lopen met aparte terrasjes die uitzicht op de zee geven. De ingang komt aan het v. d. Wijckplein, naast het borstbeeld van Mevr. van Ree- nen-Volter, de stichteres van Bergen aan Zee Met de bouw zal deze week i 14, Heiloo. een aanvang worden gemaakt en men hoopt het hotel voor het volgend seizoen in bedrijf te kunnen stellen. Hierdoor zal Bergen aan Zee zijn oude glans in een nieuw gewaad herkrijgen hetgeen niet alleen van voordeel in de bloei van Bergen aan Zee, doch ook van direct belang voor Bergen zal blijken te zijn. Ook de villa-bouw neemt steeds groter vormen aan; er ligt thans weer een fundering gereed voor de bouw van een villa aan de Patijnweg. Geslaagd HEILOO Voor het practijk- examen boekhouden van de Ned. Ass. van Practijk-examens slaag de mej. W. Hageman alhier. Voorts voor het examen linge rie: Caecilia Kroon en Coba Bak ker. Costuum: Truus de Git, Rie Vreeker, Anny Boersen, Bep Sombroek, Ans Kaandorp, Leni v. Schooten, Rie Zonneveld, Nel Hink, Tiny Admiraal, Bets Mole naar, Corrie Pater. Coupeuse: Tiny Schilder, Anny Spaans, Elly Schouten, Tiny Ype- laan, Nelly Belleman, Jana v. d. Molen, Anny v.d. Berg, Corrie Baltus. Zij hebben haar opleiding ge noten op de vakschool van de Eerw. Zusters, Ma'.lev oortsdijk M. Niele, het noodlot te gaan tarten. Het was zwaar en moei lijk graven in het natte zand, maar na verloop van tiid kwa men toch diverse bussen te voor schijn. Toen het weer wat beter werd en er weer meer wande laars op het strand verschenen, kreeg ook het afgezette „jutters- strand" weer wat meer belang stelling. En tegen vier uur was de graverii in volle hevigheid ontbrandt. Dat was ook het mo ment. waarop de heer W. D. Brasser uit Amsterdam de kist met de waardebon van f 100. van V. en D. uit de zandbrii te voor schijn haalde. Een andere geluk kige, de heer J. Prent uit Am sterdam. kwam met de orijs van f 50. door het Hoge Huvs ter be schikking gesteld, aandraven. Ernst Ruder uit Alkmaar be hoorde ook tot de fortuinlijken en groef een waardebon van f 25 op, afgegeven door de firma H. Plas. De tweede waardebon bleef in het kille, natte zand verscho len. Er wordt gezegd, dat Uw verslaggever, die ook ijverig graafde, er geen vijftig meter van af is geweest! Hoe het zij, de schatgraverij is, al met al, weer goed verlopen, dank zij de medewerking van de Rijkspolitie te Egmond en de onmisbare hulp van het badper- soneel. En St. Vincentius heeft, als zij er zonder kleerschuren van af is gekomen, toch weer een aardige bekendheid onder het publiek gekregen. En dat is ook wat waard! GROTE GROENTEN- EN BLOEMEN-TENTOONSTELLING CASTRICUM. De veiling vereniging „Ons Belang" zal op Donderdag 14, 15, 16 en 17 Aug. bij gelegenheid van de opening van een nieuw veilinggebouw een grote bloemen- en groenten- tentoonstelling organiseren in de nieuwe veilinghal. Hieraan zal worden medege werkt door de Rijksvoorlichtings dienst met een stand voor aard- beienbezitters. Vele inzenders van buiten de plaats zullen in de stands verte genwoordigd zijn w.o. P. Leyen St. Pancras en M. C. Kramer, Beverwijk. Noordwijk-Binnen zal eveneens deelnemen. Vele plaat selijke bollen- en bloemen- en groentenhandelaars zullen verte genwoordigd zijn. Het provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch -en Bloembollen cultuur afd. Castricum zullen medewerken. Zaterdagavond 16 Augustus 22 uur zal op het terrein van het nieuwe veilinggebouw een groot vuurwerk worden afgestoken. Het geheel wordt zeer groots opgezet. De entreeprijs is zodanig ge steld dat een ieder in de gelegen heid is deze tentoonstelling te be zoeken. Dat men tot het bouwen van een nieuw veilinggebouw is over gegaan, is te danken aan de hui dige verkeerssituatie en het ge brek aan accomodatie van de oude veiling. In de nieuwe veiling is plaats voor 200 kooplieden, en zonodig kan dit aantal nog uitgebreid worden. Een grote opslagruimte en 'n koffiekamer zijn thans in het nieuwe veilinggebouw aanwezig. De grote opslag-hal is 32 bij 36 meter, terwijl de doorrij-hal op moderne wijze is ingericht. Er zijn ook 2 'telefooncellen. Buiten het veilinggebouw is nog 1 ha. grond, eventueel voor uitbreiding en diverse noodzakelijke doelein den. Het veilinggebouw zal op 14 Augustus te plm. 3.30 door de Edelachtbare Burgemeester C. F. Smeets worden geopend, terwijl de tentoonstelling door de heer H. Prins voorzitter van het „Cen traal Bureau" van Tuinbouwvei lingen geopend zal worden. RETRAITEHUIS IN 'T ZILVER BERGEN Het Retraitehuis dat morgen (Dinsdag) zijn - zil veren bestaansfeest viert is fleu rig met bloemen en vlaggen ver sierd. De poort, de ingang en de kapel zijn een lust voor het oog dank zij de medewerking van enkele parochianen van Bergen die onder de bekwame leiding van tuinman C. W. Ellis het Huis tot een lustoord hebben omgeto verd. Men bericht ons dat de re ceptie niet na de Hoogmis wordt gehouden, doch van 2 tot 4 uur. Om 4 uur begint voor de geno digden de feestvergadering. De parochianen van Bergen worden verzocht in verband met het ju bileum de vlag uit te steken. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K-N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. AANHOUDEND KOUD Veranderlijke bewolking met enkele buien, sommige met on weer. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Wei nig verandering in temperatuur. 29 Juli: zon op 4.57, onder 20.34; maan op 13.22, onder 22 34. OLYMPISCHE SPELEN a ei HELSINKI Hedenmorgen begon onder flinke belangstelling het kanovaren voor dames. Onze landgenote mevr. v.d. Anker Doedens, die in Londen reeds 'n bronzen medaille wist te verove ren. slaagde erin haar heat onbe dreigd te winnen in de tijd van 2 min. 24.4 sec. De bedde andere series werden gewonnen door een Fins en een Russisch meisje. In totaal komen negen dames in de finale aan de start, waarvan vier tot nu een snellere tijd maakten als onze landgenote. Ook v.d. Kroft wint serie Ook onze landgenoot v.d. Kroft heeft in de K.l klasse over 1000 m een fraaie prestatie geleverd. Hij won zijn serie in de prachtige tijd van 4 min. 20.3 sec., een tijd, die slechts door drie andere fi nalisten werd verbeterd. Hier zit voor onze landgenoot wel een kansje in, om de „bronzen plak" te verdienen- WIELRENNEN HELSINKI, 28 Juli. Heden morgen zijn de Olympische wieler wedstrijden begonnen met acht.se- ries sprint over 1 km. Jan Hijze lendoorn startte in de achtste se rie en won gemakkelijk, waardoor hij zich in de kwart-finale plaatste Hij kwam uit tegen de Ameri kaan Hromjak, Toro van Nw. Zee land en de Z.-Afrikaan Robinson. Uit de derde positie komend, won hij de sprint onbedreigd. 1. Hijzelendoorn (Ned.) Tijd laatste 200 meter, 12,1 sec. 2. Robinson (Z. Afr.) op één lengte 3. Hromjak, (Ver. Staten.) 4. Toro, (Nw. Zeeland.) BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAPPEN Bij K.B. zijn benoemd in de provincie Noord-Holland: met in gang van de eerste Donderdag in October 1952, tot heemraad van het waterschap de Beemster P. S. Visser, te Beemsiter, met ingang van 1 October 1952, tot heem raad van de Anna Paulownapol- der, A. Meijer, te Anna Paulow- na; met ingang van 1 October '52, tot heemraad van de polder Wie- ringerwaard, A. Bakker, te Wie- ringerwaand. B'KARSPEL Nadat 'n doch tertje van de fain. D. ziek was geworden, is het in een zieken huis overleden. Inmiddels is het noodzakelijk gebleken ook 'n an der meisje uit het gezin in een ziekenhuis op te nemen. Bij haar doen zich dezelfde ziektever schijnselen voor. Zij wordt in Am sterdam verpleegd. In Boven karspel veronderstelden sommi gen dat hier gevallen van kin derverlamming waren geconsta teerd. Men hoede zich voor voor barige conclusies. Met aan .zeker heid grenzende waarschijnlijk heid is van kinderverlamming geen sprake In de Amsterdamse kliniek stellen specialisten een dicpgaan onderzoek in naar de oorzaak van de ziekte. In verband roet de merkwaar dige symptomen welke bij deze ziekteverschijnselen worden ge constateerd, heeft ook de Justitie oen onderzoek ingesteld, dat nu nog wordt voortgezet. LANGEDIJK. 15.000 kg aard appelen, eerstelingen 10,9011.40; eigenh. 10,60—11,30: bl. eigenhei mers 10,5010,70; grof 9,50—10: 10.000 kg rode kool A 6,70—9,20: B 3 go9; 4000 kg gele kool A 6.40 9; B 4,105; 9000 kg witte kool 5,60—9: 1000 kg bieten A 56,90: 250 kg slabonen 50,8053,80; 1500 kg zilveruien 8,10; drielingen 14,20 —14.60; nep 21—24,90; 5000 bloem kolen A I 33,50—41,30: A II 14.60 —24. ALKMAAR, 28 Juli. 130 vette koeien f 6501150; 9 gras- kalveren f 160-225; 50 nuchtere kalveren v. d. slacht van 4095; 215 varkens f 2.152.25 p. kg. NRD.-SCHARWOUDE. 23000 kg aardappelen: Eerstel. 10.5011 rode Eerstel. 12.70; bl. Eigenh. 10.20—10.60; bonken 9.30—10.90; driel. 7.20—7.30; kriel 4.60; 1100 kg kroten A 7.10, B 4.20; 1100 kg slabonen 51—52; 2000 kg zilver- nep 2628; driel. 811; 21.000 xg witte kool 6.307.20; 1700 stuks bloemkool A 1 43; A 2 33—36; B 2 14: afw. 11—13. WARMENHUIZEN, 28 Juli 14000 kg aardappelen, eerstelin gen 11.30—11.60, grote 9.60, drie lingen 6.607.60, kriel 5.20, eigenheimers 10,80, bl. eigenh. 10:30—11.60. bintje 9.10—9.40, Koopm. bl. 8.90; 660 stuks bloem kool 27.60—37.40. GROOTÉBROEK, 26 Juli 82.000 kg aardappelen, eersteling grof 9.6011, groot 9.5010.80, klein 4.605.70, v.v. 44.30; rode Eerst, grof 9, groot 11.7011.90, Doré, grof 9.9010.30, groot 10 10.80; bl. Eigenh. grof 8.208.50, groot 8.709.70; Eigenh. grof 8.70 —9.30, groot 9.60—11.30. AVENHORN. 44.000 kg. aardappelen: grove schot 9.70 10.30: midd. 10.40—11.50; driel. 66.60; rode schot gewone 9.50 10.10: midd. 12.50-12.80; koopm. blauwe 8.208.90: blauwe eigenh. 9; 8200 kg. rode kool 4—6; 21.500 kg. bieten I rond 5.908.20; II 4.706.20: 2500 kg. augurken grof 29.9044.10; basterd 42.30; stek 29.90: bommen 14.70; 1500 kg. slabonen I 4754; 2500 kg. zilvernep 2326; driel. 1113.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2