In enerverende strijd bevocht Oranje gelijkspel tegen Hongaren Weer twee Olympische records UNDER sneuvelden bij de zwemwedstrijden Welke records sneuvelden? Nederland deed 't goed bij de ruiterwedstrijd OLYMPISCHE FAKKELTJES Drie doelpunten in 5 minuten werkten 4—1 achterstand weg Ook RUSLAND-JOEGOSLAVIE EINDIGDE IN GELIJKSPEL X)DEN door ïlvergiftiging n goed RSTAANDER opt bij LKMAAR KORTING HELSINKI. Staande juichten ze mee, de prinsessen Beatrix en Irene, iedereen die niet Hongaar was jubelde, H-O-L-L-A-N-D schalde het door het stadion: „Nu de gelijk maker, jongens", dat was Frans Kuyper. Nijs Korevaar was helemaal van achteren gekomen en had raak geschoten: 3-4. En Nederland haalde het, 4—4 in de laatste minuut, na vijf minuten tevoren nog met 4-1 te hebben ach tergestaan. Nederlandse estafetteploeg plaatste zich in de finale Incident na polowedstrijd België werd verrassend geklopt Naar wie de medailles? Vandaag komt tweede gedeelte Pat McCormik won titel schoonspringen Twee boksers zijn nu uitgeschakeld DONDERDAG 31 JULI 1952 PAGINA 3 /ERWACHTING 1 door hiet K.N.M.I. geldig van Donder- >t Vrijdagavond. RIJ WARM 31 Juli Veran- .volking met enkele ptredende buien en i onweer. Zwakke tot lelijke tot Zuidweste- Vrij warm. is zon op 5.01, onder op 17.25, onder HEM, 30 Juli tien uit Varsseveid iddag na het gebrui- warme maaltijd on- len en vrijwel plot leden. De drie over- i de gebroeders B. en rt en hun zuster. Alle op middelbare leef- 'enden in de buurt- veg onder Varsseveid iiwbedrijf uit. de maaltijd werden en binnen een uur 54-jarige B. en de zuster. De andere 5-jarige H„ werd nog ilhelminaziekenhuis te overgebracht, doch ineens overleden. De i hebben 's middags spelen, andijvie en :n. Het is volgens de arschijnlijk dat de tocht moet worden in die op het land de aardappelen stond oten zijn. Men ver dat het spek de oor- tar ook de hond ge- die bijna nooit spek kreeg. De resten van zijn door de politie onderzoek in beslag enoemingen Waterschappen zijn benoemd in de oord-Holland: met in de eerste Donderdag tot Dijkgraaf van 't de Starnmeer en Ka- van der Meer, te gemeente Graft, nraad van het Am- Westfriesland, ge- Vier Noorder Koggen, te Middenmeer. ge- eringermeer. 000 op 12916 ier 12916 van de 516e j, 7e lijst, is de prijs 10 gevallen. \dverf.ent\o* alle courante deren. 'ezonderd ION- ARTIKELEN 1AVER!) TE BERGEN AAN ZEE 4 Slechter dan gis- hadden de organisa- reclasseringsver. van idten en schatgravers het weer niet kunnen joude, regen en wind onbarmhartig neer op nde ruggen van, des- log vele, bezoekers, d tevoren om half tien 30 flessen met waarde- oor de heren Mr. Al ter comm. en G. v. d. •aven en had de zeer ;d van de nacht het g overspoeld, f drie begon men en- te graven en reeds na uur waren de eerste vonden. Men wist aar, pas wie de gelukkige 100.zou zijn. ikslag half vijf, toen waren gevonden, ging elde enveloppe met de letters en prijzen onder nning open. De over- 10-jarige Mark v. d. Amstelveen mocht uit an de heer v. d. Hilsl riefjes van tien in ont- emen. Ook de vader het podium geroepen len in de vreugde van ousiast en steeds meer wordend zoontje. Het it op zijn spaaabank- rige prijzen en troost- ;ingen vrijwel geheel asten uit alle delen van iirgerlijke Stand EIND. Geboren: Hans oij en T. Lakeman. En- B., zv A Brune en J- r. Frederik, M., zv C. en M. Eijck. Theo. A., Laet en J. de Groot, wd: Theophile A. P. J. i en Cornelia M. T. Hei- ,ris Bijvoet en Hendnka len: Dirk Groot, 44 jaar >t van Grietje Witkamp- '-Cuijper. 61 jaar, echtge- i Cornelis Breeuwer. an Schaik. 78 jaar. echt- n Jan Dil. Wij-be Scheen- aar, weduwn. van Jantje iter Groot, 60 jaar. echt- in Grietje Bleeker Adri- rburgt, 57 jaar, echtge- Jannetje Timmerman- I. Tij-burg. 30 jaaar, echt- an Cornela M. van Gel- (Van onze speciale verslaggever) Hoe somber zag het er uit na de rust. Met 31 achter en ook nog met een man minder, want Cor Braasem zat aan de kant. Toen werd het 41 voor de Hongaren. Mistroostig zat de Nederlandse kolonie op de tribune toe te zien. Nu eerst groeide de Oranjeploeg. Het zelfvertrouwen keerde terug. In vijf sensationele minuten werd de krachttoer geforceerd. Onbegrijpelijk was het, hoe snel en gemakkelijk de Hongaren aan de 30 voorsprong kwamen In luttele minuten waren ze door de Nederlandse defensie gewan deld alsof er niemand stond. Driemaal had Max van Gelder zich reeds moeten omkeren om de bal uit de touwen te halen, tweemaal werd hij totaal verrast. En dat terwijl de Nederlanders eigenlijk even sterk, tenminste even vaak in de aanval waren. Spoedig de leiding Er was echter een groot ver schil. Terwijl de Hongaren tech nisch sterk, zelfbewust en door tastend hun aanvallen opbouw den. worstelde Nederland met zichzelf. Het moreel was dus toch geschokt na de sensationele prd- testen-oorlog met het bitter te leurstellende resultaat. Alles liep stroef, schoten mislukten, er werd onzuiver geplaatst en de verdediging was de kluts kwijt. Daardoor kwam het, dat Honga rije bijna direct na de aanvang de leiding nam. van belde ploe gen was er toen één uit het wa ter gestuurd. Het werd zelfs heel spoedig reeds 20. Uit de Nederlandse achterhoede ging de bal naar vo ren. bestemd voor Frits Smol. Markovics sprong hoog op. on derschepte de bal, zwom meteen op en voor de tweede keer liet van Gelder zich verschalken. Ne derland gaf de moed echter niet op. kwam meer en meer in de aanval, maar kampte met pech. Tweemaal kogelde Rudi van Feggelen In, tweemaal was de Hongaarse doelman volkomen kansloos, beide malen echter ook stuitte de bal van het houtwerk terug. Het had dus gemakkelijk 22 kunnen zijn. Met een heel klein beetje geluk zelfs 32 voor Oranje, want een boogballetje van Frits Smol zweefde over de lange armen van doelman Jenei precies op de deklat. Aan de andere kdnt kwam zelfs het doelpunt. Gyarmati ging uit de verdediging naar voren, haal de met een paar forse slagen on ze achterhoede uit positie, zag toen de vriiliggende midvoor Szi- vos en enkele seconden later was van Gelder kansloos, 30. De ne derlaag stond vast. Eindelijk 31 Toch niet, want even later werd Gerrit Bijlsma op een schandali ge manier buiten gevecht gesteld in de strijd om de bal. Bolvari moest het water verlaten en van deze numerieke meerderheid pro fiteerde Oranje om de deuk in het moreel volkomen te herstel len. Braasem, Smol en van Feg gelen vonden elkaar in een snel le combinatie en toen de bal bii de Nederlandse aanvalsleider kwam, kon ook doelman Jenei zich niet verzetten tegen dit ge weld. 3—1. Dat gaf weer hoop. maar niet zo heel lang. Want Cor Brasem moest op zijn beurt het water uit. De rust behoedde ons voor een grotere achterstand. Maar ook na de hervatting bleef de numerieke minderheid bestaan en uiteindelijk profiteerden de Hon garen er van. Karpati voltrok 't vonnis. 4—1. Kansloos? Er waren nog zes minuten te spelen. Oranje was kansloos, iedereen was er van overtuigd. Aanvoerder Brasem echter niet. Hij had zich zitten verbijten daar op de rand van het basin. Hij was het, die zijn mannen opzweepte naar een indrukwekkende explo sie van mentale kracht. Plots ging Nederland beter spelen, eindelijk werd weer de technische hoogte resultaat van jaren training hervonden. Hongarije werd met gelijke wapens bestreden. Tech niek tegen techniek, maar Oranie legde er nog iets bii, dat ten slotte de doorslag gaf: een dosis strijdlust om van te watertanden. „We zullen vechten en nog eens vechten", dat had Frans Kuyper Na een achterstand in de eerste helft heeft het Nederlands .polozevental in de wedstrijd tegen Hongarije een gelijk spel (44) uit het vuur gesleept. Hier het moment waarop van Feggelen de gelijkmaker voor Nederland scoort. (Telefoto) gezegd, toen de miserabele uit slag van de protestcommissie be kend was geworden. Nu vocht Oranje, met leeuwenmoed. De Hongaarse tactiek ging eindelijk falen. Want na de „veilige voor sprong" beperkten de Centraal- Europeanen zich tot het defen sieve. Geen enkel risico werd ge nomen, steeds maar weer rustig combineren, liefst in de breedte, als het moest zelfs naar achteren. Het scheen te lukken, tot Marko vics andermaal uit het water ge stuurd werd. Weer was Neder land numeriek in de meerderheid, opnieuw werd het uitgebuit, weer door Rudi van Feggelen, 2—4. Weer tegen de paal Toen brak de orkaan van aan moedigingen los. Iedereen stuw de de Nederlandse ploeg op: Prins Bernhard. z'n twee dochters, de Nederlandse kolonie, ia zelfs de Finnen, de Zweden, de Italianen. Toen beten de zeven dapperen eens extra op hun tanden; met nog meer bezieling stormden ze naar voren. Twee minuten waren er nog te spelen. Zou het lukken? Toch niet, in eerste instantie, want tweemaal kogelde Rudi van Feggelen tegen de paal, 'n derde mal schampte de bal langs het houtwerk. Nijs Korevaar zwom naar voren, schoot geweldig hard, weer ketste het leer van de paal, maar Korevaar had 't gezien, ving de bal weer op en kogelde toen onhoudbaar in. 34. Nog één minuut nu. En het ge lukte. Gerrit Bijlsma mocht een vrije worp nemen, Cor Brasem ving de bal op, lanceerde meteen goalgeter van Feggelen: 44. Machteloos sprong Jenei nog naar de bedreigde hoek. Het was te laat. (Van onze speciale verslaggever.) HELSINKI Drie zwemnummers stonden er weer op het pro gramma van de elfde Olympische dag. De traditie van op elk nummer tenminste één recordverbetering werd eindelijk ge broken. De Amerikaanse dames-estafetteploeg verbeterde het eigen record, Jean Boiteux veroverde het Olympisch goud door z'n recordtijd van de vorige dag te verbeteren, maar bij de series van de 100 meter rugslag heren, Jitse van der Veen kwam hier aan start, bleef het record van 1948 heel. Jitse van der Veen - om alle ongerustheid maar meteen weg te nemen - plaatste zich in de halve finale, maar of hij ook nog zal door- dringen tot de beste acht Ook de Nederlandse dames estafette-ploeg startte gisteren en de meisjes plaatsten zich in de finale met de op één na beste tijd. Die was namelijk, zoals gezegd, voor de Amerikanen. Het werd een felle strijd tussen die twee ploegen in hun serie. Bei de gaven zich niet tot het uiter ste, dat was toch wel te mer ken en de Nederlandse meisjes verloren ook nog enkele secon den door een minder scherpe wissel. De Hollandsen namen het risico van disqualificatie niet en' deden het voorzichtig aan. Straks in de fnale, dan wordt het uiterste gegeven. Rustig aan. Wies Vaessen was het eerste Achttien athleten van de Olympische ploeg van Peking China zijn in Helsinki aangekomen. Zij kunnen niet meer aan de Spelen deelnemen, omdat in alle tournooien het einde in zicht is. V.l.n.r.: de Russische discuswerpster Nina Dumbadge, Kang Wei, Peking China en de Russische hoog- en ver- springster Aleksandra Choedina. Helsinki 1952 oude records HEREN: 400 m. vrije slag DAMES: 4 x 100 meter Boiteux 4.30.7 Ver. Staten 4.28.1 Boiteux 4.33.1 Ver. Staten 4.29.2 dat valt toch te betwijfelen. Nederlandse meisje, dat in het water ging. Haar tegenstandster was Evelyn Kawamoto. Het werd een wisselende strijd. Het Lim burgse meisje lag eerst even voor, werd later ingehaald en zelfs gepasseerd door de Ameri kaanse, maar toen toonde ze weer eens, hoe verschrikkelijk hard ze vechten kan. Bij elke zwaai van de armen, na elke roffel met de benen kwam ze dichter bij en toen ze aantikte lag ze weer voor. Koosje van Voorn behield deze kleine voorsprong op de 100 mtr. die zij moest zwemmen. Het Gro ningse meisje wilde nog eens la ten zien. dat ze niet voor niets naar Helsinki kwam en zo kon Hannie Termeulen met diezelfde kleine voorsprong in de baan. Maar tegen Helen Stephen kon ze het toch niet volhouden en tenslotte moest ze de Amerikaan, se een kleine voorsprong toe staan. Toen was het de beurt aan Irma Schuhmacher. Ze had al een seintje gehad; doe het maar kalm aan, de finale heb ben we bereikt. Dat kon gezegd worden, want de eerste serie was al verzwommen en het stond toen al vast dat de Nederlandse meisjes een betere tijd maakten dan de winnares van de eerste serie: Hongarije. Dus deed Irma het wat kalmer dan gewoonlijk. Ze spaarde haar krachten voor de finale, waarin nogmaals geduelleerd zou wor den tegen de Amerikaanse meis jes en dan pas zou het beslissend zijn. Record verbeterd. Ook het vierde Amerikaanse meisje had echter een teken ge kregen. Snel, zo hard als je kunt, want we liggen- binnen record tijd. Daarom werd het verschil tussen de twee ploegen nu gro ter. Toch bleef de Nederlandse ploeg nog ruim zeven seconden voor de Zweedse. De Ver. Staten hadden echter met de 4 min. 28.1 sec. hun Olympisch record van 1948 met 1.1 seconde verbeterd. Morgen wordt de finale ver- zwommen. We zullen de geplaat ste ploegen met de tijden, die ze in de series maakten nog even vermelden: Ver. Staten 4.28.1, Nederland 4.30.6, Hongarije 4.32.5, Engeland 4.36.0, Denemarken 4.36.4, Zweden 4.38.1, Frankrijk 4.42.0, Duitsland 4.42.7. Hevig duel. Van opwinding veerden de toeschouwers op bij het verbit terde gevecht, dat de Fransman Jean Boiteux nog moest voeren om de zo zeker schijnende gou den plak te veroveren. Immers na de fantastische recordtijd van de dag tevoren gaf niemand de anderén nog de kans. Maar ein- Nu wordt het toch te erg. De Hongaren, eerst al protesterend tegen bet feit, dat een Italiaan de wedstrijd tegen Nederland zou leiden, daarna op hun teentjes getrapt door de beslissing, dat NederlandZuid Slavië morgen gespeeld wordt, hebben zich na afloop van de polowedstrijd schandalig gedragen. Hun ploeg leider stormde na afloop op de scheidsrechter af. Toen rende hij op Cor Braasem toe en wilde die te lijf gaan. Karei Lotsy kwam tussenbeide en moest een vloed van scheldwoorden over zich heen laten gaan. De FINA greep in. De Hongaren kregen een waar schuwing met de mededeling dat bii herhaling voor hen het tour- nooi zal zijn afgelopen. Trouwens dat geldt voor alle nu nog deel nemende ploegen, die 'n incident veroorzaken Karei Lotsy heeft daarna een schriftelijk protest ingediend. Hij acht zich ernstig beledigd en vindt een waarschuwing onvol doende. Hij was teleurgesteld door de slappe houding van 't FINA- bestuur. Inmiddels hebben de Belgische scheidsrechter Delahaye, de Zweedse scheidsrechter Zucker- rnann, de beste op dit tournooi en de Britse referee Scott geweigerd nog een wedstrijd op dit tournooi te leiden. Uit protest tegen de houding van de FINA. SCHEIDSRECHTERS VOOR VOETBAL-FINALE De finale van het Olympisch voetbaltournooi tussen Hongarije en Zuid-Slavië, op 2 Augustus a.s., zal geleid worden door de Britse scheidsrechter Ellis. De Italiaanse arbiter Orlandini zal de wedstrijd om de derde plaats tussen Duitsland en Zwe den leiden. Vier spelers zaten er in de twee de helft van de polowedstrijd RuslandZuid-Slavië aan de kant. Van elke ploeg twee en de stand was op dat moment 22. Het bleef gelijk, ook in de volgende minuten. Gedoelpunt werd er ech ter nog wel. De einduitslag werd namelijk 33. Voor Nederland niet slecht, maar toch ook niet op ziin gunstigst. Iedereen in het Nederlandse kamp hoopte op een zege van de Russen. Dan immers, na een eigen overwinning op Rusland, was het zo, ver, dat de bewogen strijd tegen de Zuid-Slaven toch niet overge speeld behoefde te worden. Het heeft er overigens lang naar uit gezien, want toen de rust inging, leidden de Russen met 21. Ze hadden een 10 achterstand na een doelpunt van Radonic weten weg te werken door treffers van de gevaarlijke midvoor Mschvenie- radze. Toen werd er ook nog een Zuid-Slaaf uit het water gestuurd. Na de rust behielden de Russen deze numerieke meerderheid en juist in die periode maakte toch Zuid-Slavië gelijk. Toen volgde het verbitterde gevecht om de overwinning, dat tenslotte leidde tot twee doelpunten. Eén van Kur- tini en vlak voor het einde de der de treffer van de Russische mid voor. In groep A is Italië reeds zeker van een plaats in de finale-ronde door een overwinning op Spanje, een heel benauwde overigens, tér- wijl tot ieders verrassing België geklopt werd door de Amerikanen, (Advertentie) OP REIS 'n flacon CARBOVIT (Miinhardt) tegen spijsverterings stoornissen. die een kostbare 41 voorsprong de gehele tweede helft met succes verdedigden. Toen immers kwa men de Belgen gevaarlijk opzet ten, de Amerikanen beperkten zich slechts tot verdedigen van eigen doel en het lukte. Slechts eenmaal doelpuntten de Belgen nog. Het is nu wel zeker, dat ook de Verenigde Staten zich plaatsen in de eindronde. De uitslagen en standen na de wedstrijden van gisteren luiden: GROEP A: Italië-Spanje 21 Ver. Staten-België 4—2 De stand ziet er als volgt uit: Italië 2 2 0 Ver. Staten 2 10 België 2 10 Spanje 2 0 0 GROEP B: Hongarije-Nederland Zuid Siavië-Rusland Hongarije Nederland Zuid Slavië Rusland 7—5 8—7. 9—9 5—7 4—4 3—3 9—7 4—4 3—3 6—8 UITTOCHT BEGON Van de 4600 athleten en andere sportslieden, die met hun officials onderdak heb ben gekregen in het Olym pisch dorp Kapyla te Hel sinki, zijn er thans 700 naar hun vaderland teruggekeerd. In het dorp Otaniemi, waar de deelnemers uit de Oost- Europese landen waren on dergebracht, zijn er van de 1500 thans 200 vertrokken. Tenslotte hebben 160 van de 510 vrouwelijke deelnemers en officials aan de spelen het meisjestehuis verlaten. NEDERLANDSE SPRINGSTERS IN ACTIE Lenie Lanting-Keiler (links) tijdens een fraaie sprong in het zwemstadion bij de wedstrijden schoon- springen voor dames voor de Olympische titel. Rechts onze landgenote Els v. d. Hom tijdens een fraaie sprong. Jean Boiteux: weer in recordtijd delijk was het de roomkleurige Ford Konno uit Hawaii, die al z'n, troeven op tafel legde. Me ters lang bleven de twee aan eikaars zijde. Na 300 meter nam Boiteux na een verwoede tus- sensprint een kleine voorsprong, maar op de laatste vijftig van de 400 meter spurtte Ford Konno zo verwoed naar voren, dat de voor sprong van de Fransman steeds kleiner werd. Juist voldoende echter om rog te winnen, daar mee een jarenlange Amerikaanse hegemonie op dit nummer bre kend. Opnieuw had Boiteux z'n record verbeterd. 100 meter rugslag. De series voor de 100 meter rugsiag zijn nu ook achter de rug en Jitse van der Veen heeft zich geplaatst. Zestien bleven er over uit de 36 deelnemers. De Amerikaan Oyakawa maakte met 1.06.0 verreweg de beste tijd. In die serie werd Jitse van dei- Veen vierde met 1.09.1. Ver. Staten 31 16 12 Rusland 22 27 16 Zweden 10 12 9 Hongarije 9 8 15 Italië 6 5 1 Tsj. Slowakije 6 3 3 Frankrijk 5 5 3 Finland 5 3 11 Noorwegen 3 3 Australië 3 1 3 Zwitserland 2 6 6 Japan 2 5 4 Denemarken 2 1 2 Turkije 2 1 Jamaica 1 3 Canada 1 2 Zuid-Afrika 1 2 India I 1 1 Argentinië 1 1 1 Oostenrijk 1 1 1 Brazalië 1 1 Nieuw Zeeland 1 1 Zuid-Slavië 1 Luxemburg 1 Duitsland 6 9 Nederland 3 Gr. Bittannië 2 8 Iran 2 4 Polen 1 1 Libanon 1 1 Oostenrijk 1 1 België 1 Spanje 1 Trinidad 2 Venezuela 1 Uruguay 1 Korea 1 Egypte 1 Portugal 1 Roemenië 1 Met angstige spanning wachten de ruiters, die gisteren de spits afbeten van het eerste deel van de samengestelde wedstrijd op de uitslag van de jury, een uit slag, die ze echter niet eerder kunnen verwachten dan van avond omstreeks vijf uur. Er zijn namelijk twee dagen nodig om alle deelnemers een beurt te geven en eerst daarna komt de uitslag van het totaal. Twee leden van, de Nederland se ruiteréquipe hebben onder het critische oog van de jury en van hun leider, Prins Bernhard, reeds de dressuurproef afgelegd. Het waren de Gebr. Van Loon, die beide een goede indruk maakten en het programma met slechts enkele foutjes aflegden. De der de man, Hendriks, komt vandaag met nog 24 ruiters aan de beurt. Bekende combinaties legden reeds hun dressuurproef af. Daar was er onder andere de Zweed se Baron van Blixen-Finecke, die met zijn paard „Jubal" een uit stekende indruk achterliet. Ook was er de Ier Dudgeon met Ho pe, die zich in de speciale be langstelling van de Hertog van Edinburgh mocht verheugen. Het baatte de Ier echter met. Hoe prachtig en vrijwel foutloos het paard ook het programma zelf afwerkte, z'n berijder kon niet verhinderen, dat Het paard stei gerde bij Het brengen van de groet en dat kostte strafpunten. In de middaguren kwamen de Russen aan bod. Ze toonden nog de oude stjjl, een overblijfsel van de tramingslessen, die de Franse instructeur James Filles omstreeks 1900 aan de Russen gaf. Desondanks maakten de Russen een goede indruk, maai de beste prestatie komt toch wel op naam van de Franse combi natie de la Simone met Bachus 3. De Zuid-Amerikaanse ruiters stelden echter teleur. Het feit, dat ze nimmer aan de grote concoursen in Europa hebben deelgenomen, zal ongetwijfeld van invloed geweest zijn. ZOE ANN JENSEN DERDE EN BESTOLEN Zoe Ann Jensen-Olden, de charmante Amerikaanse schoon- springster, die tijdens de Olym pische Spelen van 1948 te Lon den de tweede plaats bezette achter haar landgenote Vicky Draves, heeft een slechte dag gehad. Een protest van Russische zijde tegen het tweemaal herhalen van dezelfde sprong, werd toegewe zen. Door de toewijzing moest Zoe Ann negen punten van haar totaal na de gelimiteerde spron gen afstaan. Tot overmaat van ramp bleek, dat haar in de kleedkamer een portefeuille met 300 dollar en een met diamanten bezet pols horloge waren ontstolen. Alleen haar trouwring bleef achter. „Maar dat vind ik niet zo erg als het verliezen van mijn derde plaats. Nu ben ik kansloos", was het commentaar van de blonde base-baller's vrouw. Eerste werd onbedreigd de Amerikaanse Pat McCormik, de tweede plaats was voor de Fran- ?aise Mady Moreau, de derde voor de ongelukkige Zoe Ann. EN MOOS LINNEMAN WAS NEDERLAAG NABIJ Twee van de drie Nederlandse boksers, die gisteren in de ring kwamen hebben de volgende ron de niet kannen bereiken. Toon Pastor en Piet van Klaveren wer den beide op punten verslagen. Alleen Moos Linneman slaagde er weer in z'n tegenstander zo murw te slaan, dat hij in de laatste en beslissende ronde rustig zijn gang kon gaan en met royale voor sprong zegevierde. Het zag er anders niet zo best uit voor de Amsterdamse slagers jongen. In de eerste ronde ging hij weer ondoordacht te werk en zijn Iranese tegenstander profi teerde er bijna van. Steeds weer verwaarloosde Linneman z'n dek king en dat kostte hem een ver bazend harde stoot tegen de kin. Zo ging het de gehele eerste ron de door. Toen begon de tweede. Eindelek slaagde Linneman er in een overwicht te krijgen, matte zijn tegenstander toen af en liet in de derde een regen van slagen neerkomen. Piet van Klaveren had het te gen een enorm sterke en goed boksende tegenstander op te ne men. Het werd een prachtige technische partij, waarin de te genstanders elkaar vrijwel niets toegaven. Een korte hoek van de Ier in de tweede ronde, waardoor van Klaveren voor acht tellen neer ging betekende eigenlijk de beslissing voor de puntentelling. Onbeslist wordt in dit bokstour- nooi niet gegeven, anders had Toon Pastor dit ongetwijfeld be reikt. Het wa,s ook de juiste uit slag geweest. Nu kreeg de Duit ser Kistner de zege toegewezen Niet onverdiend overigens Het was 'n zeer oninteressante partij. Nog vier dagen en de Olympische Spelen behoren weer tot het ver leden. In de officieuze landenklas- sement, gebaseerd op de prestaties van de landen bii alle nummers en gerekend naar de eerste zes ge- klasseerden in elke finale, leidt Rusland nog steeds, met op de tweede plaats Amerika. Het ver schil bedraagt 56 punten en met enkele Amerikaanse successen bii het zwemmen, boksen en baskett- ball is het mogelijk, dat Rusland nog van de troon wordt verdron gen. Jean Boiteux, de winnaar van de 400 meter vrije slag, heeft een sportieve vader .En die man was zo opgewonden over de gouden medaille, die ziin 19-jarige zoon behaalde, dat hii gekleed en al te water sprong en zijn zoon uitbun dig kuste. De Hongaarse ploegleider is na afloop van de wedstrijd tegen Nederland wel heel erg te keer ge gaan. Zo zelfs, dat Cor Braasem zich niet meer kon bedwingen na de stortvloed van scheldwoorden. Hij wilde de Hongaar juist bii de kraag grijpen en hem gekleed en al te water gooien. Karei Lotsy kon het nog juist voorkomen. Ook bij de diverse tournooien naderen de beslissingen. Zowel bii het schermen als bii de basket ballwedstrijden ziin de finales be gonnen. ZE WILLEN NIET NAAR HUIS TERUG... De postduiven, die bij de opening van de Olympische Spelen in het stadion werden losgelaten, tonen zich niet erg verlangend naar huis terug te gaan. In Denemar ken is maar één duif terug gekeerd en in Zweden maar veertig. De andere duiven blijven in de buurt van het stadion rondvliegen en zijn niet van plan Helsinki te ver laten. De organisatoren tonen zich zeer verheugd over deze houding van de duiven en zien er een duidelijk bewijs in, dat de Spelen zeer ge slaagd zijn. ZIJ OOK NIET De beste handbalploeg uit de Russische sector van Ber lijn Weissensee is naar West-Berlijn uitgeweken en heeft om politiek asyl ver zocht. De vijftien spelers meldden zich in het gebouw van een West-Berlijnse club en ver telden dat ze meer dan ge noeg hadden van het commu nisme. De ploeg heeft verschil lende wedstrijden in de Wes telijke sector gespeeld en kreeg zodoende de smaak van de Westerse democratie te pakken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3