Met zichzelf worstelende Geertje Wielema verspeelde „goud" in de laatste meter I HSfw Een speelhelft ruim voldoende om de Russen duidelijk te slaan M Nederlandse dames alle uitgeschakeld op 400 m Welke records sneuvelden? Derde ruiter combinatie niet zo goed op dreef ITALIË, U.S.A., HONGARIJE REEDS IN FINALE-GROEP JE Olympische kompioenen JP - mÉ A Zuidaftikaanse Joan Harrison in verwoed tempo naar voren JAN STEN niet teleurgesteld, maar Noar wie de Italië en Australië wonnen wieler-goud Viermaal: Prinses Beatrix Water polotour nooi vordert NEDERLAND-RUSLAND 4-2 van Feggelen niet op schot Weer conflict er bij Alle boksers zijn nu uitgeschakeld wf' IIP 1 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1952 PAGINA 3 (Van onze. speciale verslaggever) HELSINKI. We hadden er zo stellig op gerekend, maar het schijnt dat Nederland bij deze Spelen geen goud mag binnenhalen. Er was weer geen Wilhelmus na de "finale 100 meter rugslag, geen rood-wit-blauw dat in de hoogste vlag genmast ging en geen Geertje Wielema op de hoogste trede van het ere-podium. Een Zuid-Afrikaans zwemstertje, Harri son, had in de laatste twintig meter van een uiterst verbit terde 'strijd de Nederlandse kampioene overtroefd. Het verschil bij de finish was amper te zien, maar Joan Harri son had blijkbaar toch als eerste aangetikt. Weg was onze gouden Olympische droom. Weg de enige strohalm, waaraan alles wat Ne derland- in-Hclsinki was in het zwcmstadion zich nog vastklamp te. Drie zwemsterties stonden druipnat op de kant met beteu terde gezichten en de kleine groep Afrikaanders op de tribune juichte dat horen en zien vergin gen. Het was jammer voor Oran je. vooral als men dan nog weet. dat het goud voor het grijpen heeft gelegen. Als de 18-iarige Geertje niet zo ontstellend ze nuwachtig was geweest, zou zij in haar felle iacht om de eerste plaats niet constant in de touwen zijn verdwaald. Uit deze race, waarvan we al gedacht hadden het goud te krijgen plus daaren boven een zilveren of bronzen medaille van Joke de Korte, heb ben we alleen een zilveren plak bemachtigd. Dat was alles. De vierde zilveren medaille en al onze hoop is thans op de water- polo'ers gevestigd, die het mis schien nog zullen klaarspelen het Olympisch orkest ook eenmaal het Wilhelmus te laten spelen. Alleen nog Nederland Het was half acht Finse tijd toen de acht zwemsterties aan traden voor het beslissende num mer. Van de koninklijke bezoe kers op de tribune waren alleen nog Prins Bernhard en de twee Prinsesjes achtergebleven. Na tuurlijk. zij wilden deze grote triomf van Nederland met eigen ogen zien. Joke de Korte lachte tegen de gemoedeliike Jan de Vries, Geertje Wielema werd nog een laatste beetje moed ingespro ken door de zwemleidster, mevr. J. Haitsma-Bolken. De drie meisjes hadden voor de baanvolgorde naast elkaar ge loot. Geertje Wielema had de vierde baan. Joke de Korte de derde en Ria van der Horst de tweede. De start kon. niet beter. Geertje had onmiddellijk een lichte voorsprong, terwijl Joke de Korte zich na 25 meter naar de tweede plaats had gewerkt. Denk echter niet dat er toen een royaal zwemsters. Integendeel, bij het verschil was met de overige keerpunt was Geertje Wielema nog altijd eerste, maar Harrison beukte zo hard op het water en zette zoveel kracht achter haar slagen, dat zij steeds meer op Joke de Korte inliep. Toen er nog een twintig meter moest worden afgelegd en toen iedereen op de tribune stond te roepen en juichen, kwam Harri son gelijk met het Rotterdamse zwemstertje en ging meteen in 'n nog hoger tempo voort. Wielema voelde het gevaar aankomen. In een vertwijfelde poging om nog sneller te gaan verloor zij elk ge voel voor richting, zij haakte in de touwen en toen was de over winning ai zo goed als verkeken. Harrison daarentegen bleef in één rechte lijn doorzwemmen en het gelukte haar warempel om voor de vertwijfeld worstelende Geertje als eerste aan te tikken. Er werd nogal rijkelijk lang ge debatteerd over de tijden. De zwemsters groepten bij elkaar, Harrison omarmde Geertje, mevr. Haitsma gaf de kleine Joke een handdoek voor haar tranen en 't kleine prinsesje Irene stond te trappelen van ongeduld. Op de tribunes werd door iedereen ge wed op de uitslag. De een zei Geertje Wielema, de andere Har rison. En toen kwamen eindelijk de tijden: 1. Harrison, 2. Geertje Wielema. Het was dus zo. Oranje had weer geen goud gekregen. En die tijden.... Niemand onder Met een geweldige sprong be machtigt de Rus Aleksander Moiseev de bal tijdens de basketballwedstrijd tegen Chili. De Chileen Araya Ze- bala (15) snelt toe. kj/ m goud zilver brons Ver. Staten 31 16 12 Rusland 22 27 16 Hongarij 11 8 15 Zweden 10 12 9 Italië 7 8 2 Tsj. Slowakije 6 3 3 Frankrijk 5 5 5 Finland 5 3 11 Australië 5 2 3 Noorwegen 3 3 Zwitserland 2 6 6 Japan 2 5 4 ZuidrAfrika 2 3 1 Denemarken 2 1 2 Turkije 2 1 Jamaica 1 3 Canada 1 2 India 1 1 1 Argentinië 1 1 1 Oostenrijk 1 1 1 Nieuw Zeeland 1 2 Brazalië 1 1 Zuid-Slavië 1 Luxemburg 1 - Duitsland 6 10 Nederland 4 Gr. Bittannië 2 8 Iran 2 4 Polen 1 1 Libanon 1 1 Oostenrijk 1 1 België 1 Spanje 1 Trinidad 2 Venezuela 1 Uruguay 1 Korea 1 Egypte 1 Portugal 1 Roemenië 1 Toen op de telexmachines van de Nederlandse dagbla den het lopend verslag van de finale 100 meter rugslag was verschenen, onmiddellijk gevolgd door de uitslag, toen de Nederlandse supporters in het Olympisch Stadion hun lichte 'teleurstelling hadden weggewerkt over het niet ver overen van een zo zeker schij nende gouden medaille, toen heeft onze verslaggever de trainer van Geertje Wielema, Jan Stender aan de telefoon geroepen. Het verslag van de strijd werd hem voorgelezen, dat zij met haar arm in de tou wen was terecht gekomen, ontlokte hem de opmerking „Ontzettend jammer." En Jan Stender verklaarde verder: „Ik was het er helemaal niet mee eens, dat Geertje vanmor gen in de series 400 meter rugslag heeft meegedaan. Ik kan u verzekeren, dat indien ik in Helsinki was geweest, het zeer zeker niet was ge beurd." „Teleurgesteld over de twee de plaats van zijn pupil te Helsinki was hij niet. „Het moet sport blijven en ook over de tweede plaats van Geertje ben ik verheugd. Dat de andere Nederlandse zwemsters niet in de prijzen zijn gevallen, is werkelijk jammer." Maar of de Nederlandse zwemsters hard genoeg zijr- om, zoals de Zuid-Afrikaanse Joan Harrison tweemaal op één dag een wedstrijd te zwemmen, betwijfelde Sten der ten zeerste. de 1 minuut 14 sec., terwijl de beste prestatie, welke Geertje Wielema ooit heeft geleverd 1 min. 11.3 sec. is. waarmede overi gens duidelijk is aangetoond, dat Nederland dit nummer had kun nen, ja eigenlijk had moeten win nen. Joke de Korte moest het met een vierde plaats doen en Ria van der Horst kwam helemaal niet op de lijst voor. Zij was ge diskwalificeerd wegens 'n foutief keerpunt. Onverdeeld rooskleurig was deze Olympische zwemdag voor het vaderland niet. ook al hebben we dan weer een zilveren medaille. 12 UUR ZWEMMEN VOOR DRIE VETTE OSSEN De Egyptische kapitein Ab- del Rehim is als eerste het Kanaal van Bristol van de kust van Devonshire naar Lundy Island overgezwom men. Deze zwemtocht van 12 uür levert hem drie vette ossen of 250 pond sterling op. welke door de eigenaar van t eiland Martin Coles Harman uitge loofd waren. In Augustus 1950 is Rehim vier maal het Nauw van Ca- lois overgezwommen. Hij ves tigde toen het record van 10 uur 52 min. Lundy ligt ongeveer 20 km van Hartland Point, waar Re him te water ging. Driemaal heeft Nederland nog deelgenomen aan zwemwedstrij den, gisteren. Jitse van der Veen bereikte, zoals te verwachten was, de finale niet. Daan Buyze daarentegen, weerde zich uitste kend. Maar geen der Nederland se meisjes op de vrije slag plaat ste zich. Ze deden 't kalm aan; ze spaarden zich voor andere wedstrijden. In de 100 meter rugslag heren werd Jitse van der Veen com- pliftt uit het Olympisch bad ge zwommen. hetgeen ook algemeen werd verwacht. Maar Daan Buy ze leverde een prachtige pres tatie door op de 200 meter school slag al vlinderend in de halve finale te komen. Hij had het danig moeilijk tegen de oer sterke Duitser Klein, maar hij heeft dapper gevochten om zich voor de halve eindstrijd te plaatsen. En, het is hem gelukt. Alle hulde. De orthodox zwem mende candidaten hebben het overigens vrijwel steeds moeten afleggen tegen hun vlinderende concurrenten. Het is werkelijk geen partij en het is dan ook geen wonder, dat deze twee slagen bij deze Spelen voor het laatst onder hetzelfde hoofd stuk zijn geplaatst. Voortaan dus èn vlinderen èn schoolslag apart. Weer een nieuw nummer voor het toch al overladen Olympisch zwemprogramma. Geen strijd. De 400 meter vrije slag voor dames liet men zo maar lopen om volop in vorm te zijn voor de finale van de honderd meter rugslag. Geertje Wielema, die dit nummer in 5 min. 10 sec. kan zwemmen, maakte er nu een de monstratie stijlzwemmen van. Haar tijd was gewoon een aan fluiting. Ook die van Hannie Termeulen en van Irma Heyting- Schumach'er, die het in hun se ries kalm aandeden alsof dit nummer ons niet aanging. Onze meisjes en dat is logisch werden uit deze 400 meter ge- Helsinki 1952 oude records HEREN: 100 m. rugslag 200 m. schoolslag 1500 m. vrije slag 1000 m. tijdrace DAMES: 400 m. vrije slag Oyakawa (V.S.) 1.5.7 Holan (V.S.) 2.36.8 Hashizume (Jap.) Mockridge 18.34.— (Austr.) 1.11.1 Kawamoto (V.S.) Wilkinson (G.B.) 5.16.6 5.16.6 Kiefer (V.S.) 1.5.9 Verdeur (V.S.) 2.39.3 Katamura (Jap.) 19.12.4 van Vliet 1.20. Curtis (V.S.) 5.17.8 zwommen. De Amerikaanse Ka wamoto zwom een nieuw Olym pisch record in een tijd, die Geertje Wielema op haar slof fen had kunnen noteren. Zij heeft er niets voor gedaan. Het had beter geweest, wanneer we niet voor dit nummer hadden in geschreven, daar onze zwemster - tjes doelbewust toch geen strijd wilden leveren. De Olympische wielerwedstrij den hebben tot nu toe een te leurstellend verloop gehad. Het aantal deelnemers is buitenge woon groot, het aantal landen, dat renners heeft uitgezonden, is aanzienlijk, maar kwalitatief is het maar matig. De Italiaan Sacchi won in de finale gemak kelijk van de Australiër Cox en de Duitser Potzernheim. Mockridge voegde een tweede Olympische medaille toe aan zijn gouden medaille van de tijdrit, waarin Hijzelendoorn achtste werd. Hij won, tezamen met Cox het tandemnummer tegen de ge vaarlijk snelle Zuid-Afrikaantjes Robinson-Shardelow, zij het dat het verschil op de eindstreep maar enkele centimeters bedroeg. De grote zware Mockridge met zijn goedmoedige lach trapte en stuurde de tandem naar de over winning. En dat waren eigenlijk de belangrijkste gebeurtenissen van een volkomen onbelangrijke derde wielerdag op de Olympi sche Spelen. OLYMPISCHE ONTVANCST VAN FINSE GEZANT De Finse gezant, de heer Aarne Wuorimaa, ontving ter gelegen heid van de Olympische Spelen te Helsinki een groot aantal te Den Haag geaccrediteerde diplo maten en andere relaties van de Finse republiek. Zeer velen ga ven aan de uitnodiging gehoor. Een groot aantal ambassades en gezantschappen te Den Haag was vertegenwoordigd, als ook de mi nisteries van buitenlandse zaken, economische zaken, en andere re geringsinstanties. Een stroom van bezoekers begaf zich tussen vijf en zeven uur naar de gezellige ambtswoning van de Finse ge zant aan de Timorstraat, waar men hem hartelijk complimen teerde met de succesvolle organi satie der Olympische Spelen door zijn land. [If I» g|g Mg Prinses Beatrix vertelt in vier foto's het verloop van deze spannende wedstrijd. 1. Prinses Beatrix zit naast haar vader heel belang stellend te kijken. 2. Het gaat beter: Prinses Beatrix kijkt vrolijker dan bij de 30 achterstand. 3. Prinses Beatrix: Toe nou, jongens, het kan! 4. Hoera! v. Feggelen brengt de stand op 44. HEREN Schermen: Sabel: Hongarije Wielrennen: 1000 m. tijdrace: Mockridge (Austr.) Tandem: Australië Sprint: Sacchi (It.) DAMES Zwemmen: 100 m. rugslag: Harrison (Z.Afr.) (Van onze spec, verslaggever) HELSINKI. Drie van de vier ploegen voor de beslissende eindronde in het waterpolo-tour- nooi zijn bekend. Italië en de Ver. Staten plaatsten zich in groep A, Hongarije reeds in groen B. De vierde? Dat wordt Nederland of Zuid Slavië. Hongarije verzekerde zich van de plaats in de eindstrijd door het gelijke spel tegen Zuid-Sla- vië. Het was een opwindende strijd tussen twee tegen elkaar opwegende ploegen. Hongarije technisch iets sterker, geraffi neerder in de combinatie. Zuid- Slavië sneller en beweeglijker. Heel wat schoten werden er af gevuurd naar de beide doelver- dedigers, Jeneu en de Zuidslaaf Kovacic. De laatste stopte zelfs een strafworp. Wat tegen de verhouding in hebben de Zuidslaviers de lei ding genomen, kort voor de rust echter was de stand weer gelijk. Drie spelers zaten er aan de kant, twee Zuidslaven, één Hon gaar. Deze numerieke meerder heid werd tenslotte uitgebuit. Nog voor de rust aanbrak ver kregen de Hongaren al weer een numerieke meerderheid. Eerst na de rust werd dat uitgebuit met een uitstekend doelpunt. Van heel korte duur was de vreugde over de voorsprong ove rigens, want bijna in dezelfde minuut snelde Kurtini naar vo ren en werkte z'n solorush op feillooze wijze af, 22. Italië toonde eindelijk klasse te bezitten. Behoudens tegen de beduidend zwakkeren waren de overwinningen steeds heel be nauwd geweest. Nu echter te gen België in 1948 op de vierde plaats wonnen de Ita- Eric von Frenkell heeft weer moeten bemiddelen in een waterpolo-conflict. Weer heeft de FINA zich van z'n kleinste zijde laten zien. Zowel Neder land als Zuid-Slavïè hebben namelijk verzocht om de twee de wedstrijd, die een van deze ploegen (de winnaarvandaag nog moet spelen, tegen de Ver. Staten, te verschuiven naar een andere datum. Im mers twee wedstrijden op één dag in de finale-ronde, dat is te veel van het goede. Het verzoek werd echter door het FINA-bestuur prompt afge wezen. Toen heeft Karei Lotsy voor de tweede maal de voor zitter van het Finse Olympi sche Comité gevraagd in dit conflict(je) te bemiddelen. De uitslag van deze interventie is nog niet bekend. Stemt de FINA nu toe, dan wordt de wedstrijd Zondag gespeeld. lianen met 51. Ook de Ver. Staten bereikten de finale-groep. Het polotournooi werd gisteren namelijk besloten met een 64 overwinning van de Amerikanen op Spanje. België en itrfïd-Slavië of Ne derland zullen nu nog een wed strijd spelen voor de bezetting van de vijfde en zesde plaats. De uitslagen van de wedstrijden van gisteren luiden: GROEP A: Italië-België 51 Ver. Staten-Spanje 64 Italië 3 3 0 0 6 12— 6 Ver. Staten 3 2 0 1 4 14—11 België 3 1 0 2 2 10—14 Spanje 3 0 0 3 0 913 GROEP B: Nederland-Rusland 42 Hongarije-Zuid Slavië 22 Hongarije 3 1 2 0 4 119 Nederland 2 1 1 0 3 86 Zuid Slavië 2 0 2 0 2 55 Rusland 3 0 12 1 8—12 In de Nederlandse kleedkamer was de stemming na de uitscha keling van Jansen en Linnemar.. uiten-aard niet erg opgewekt. Men zocht geen verontschuldigin gen voor de nederlagen, noch die boksers zelf noch hun verzor gers. En dat behoefde ook niet, want ze hadden alle twee met ere verloren. Wat Leen Jansen aangaat, hij heeft gebokst om te winnen en niet om alleen maar drie ronden lang op de been te blijven, wat natuurlijk grote ri sico's meebracht tegenover een zo vervaarlijke puncher als Pat terson bleek te zijn. Moos Linneman moge dan even eens als verliezer de ring heb ben verlaten, ook hij behoeft zich voor zijn prestatie niet te scha men. Twee keer werd hij in de eerste ronde voor acht tellen gevloerd, na de derde keer veer de hij dadelijk weer op. voordat er geteld werd. Over deze tegen slag heeft hij zich heen gevoch ten. Geen enkele Nederlander heeft dus de halve finale van dit zeer sterk bezette tournooi kunnen be reiken. ANTI-SPELEN De Franse schrijver Henri- Francois Rey is van mening, dat de Ol. Spelen de oorlog en het bloed vergieten in de hand wer ken. „Een maatschappij, die zichzelf respecteert en die de menselijke natuur respecteert, dient de stadi ons af te breken, de zwembassins te dempen en de wielerbaan en gymnastieklokalen plechtig in brand te steken", betoogde hij in het weekblad „Arts". Rey schreef, dat de wereld eeu wenlang in de ban van de sport- mythe heeft geleefd. „Sinds de athletiek een perma nent schouwspel is geworden, dat grote menigten in alle vijf wereld delen verdierlijkt, wordt de intel lectueel veracht, bespot en bele digd". klaagde hij. (Van onze speciale verslaggever) HELSINKI. Eén speelhelft had het zevental van Oranje slechts nodig. Tien volle speelminuten waren voldoende om de Russen, die Frans Kuyper in de voorronde de meest nare ogenblikken bezorgd hadden, kansloos te maken voor de finale, kansloos zelfs voor een vijfde of zesde plaats. Om het hardst hadden ze weer gejuicht de twee sportieve prinsessen, zelfs hun vader was verheugd opgesprongen, toen de be slissing gevallen was. Eigenlijk heeft de plbeg van Oranje slechts één helft ge speeld. Dat was de eerste. Daar na deed men het kalm aan. Een 20 voorsprong, wie deerde hen nog! De Russen waren volkomen weggevaagd van het strijdtoneel, hun moreel was stuk gebeukt door een serie vlekkeloze aan valsgolven. Daarna mochten de Nederlanders het gerust wat kalmer aan doen. Ze spaarden zich voor het be slissende gevgcht tegen Zuid- Slavië. En was Rudi van Feg gelen niet zo bijster slecht op schot geweest in de tweede helft, de socre zou voor de zonen van Stalin de vorm van een de bacle hebben aangenomen. Direct na het aanvangssein na men de Nederlanders het initia tief, onmiddellijk kwam goal- getter Van Feggelen in schiet positie. Van het houtwerk schampte echter de bal, nadat de Russische doelman de baan van de kogel nog juist even had kunnen wijzigen. Keren kon hij het leer niet, alleen nog slechts even aanraken. Voldoende ech ter om direct een achterstand te voorkomen. De grotere techni sche vaardigheid, een surplus aan snelheid, besliste echter toch spoedig dit met vrees tegemoet geziene duel. Steeds weer kwa men de verdedigers mee naar voren. En toen Braasem zich eenmaal op deze wijze had vrij gemaakt, hij de bal keurig voor zijn neus geplaatst kreeg, open de de aanvoerder van het Oran je-zevental de score met een lage drukbal. Nederland was sterker en de ene aanval na de andére werd opgezet, de Rus sische defensie moest alle zeilen bijz.etten om te voorkomen dat Nederland zijn voorsprong ver grootte. Lang slaagde men er niet in, want 5 minuten na het doelpunt van Braasem werd het 20 toen de Russen bij een aanval midvoor Van Feggelen alleen lieten liggen, die toen na enkele schijnbewegingen de Rus sische doelman zonder veel moei te het nakijken gaf. Na de hervatting had Neder land weldra de voorsprong tot 30 vergroot. Braasem en Tep- lov moesten het water verlaten en toen had de snellere Neder landse ploeg de ruimte. Snel gir..g de bal vanuit de achter hoede naar voren. Bijlsma kreeg het leder zuiver toegespeeld en loste een scherp boogschot, 40. Bij een van de Russische aan vallen beging Cabout een zware overtreding tegen Egorov. De Gouwenaar moest 't water ver laten en Egorov benutte de straf worp, 41. Daarna kwamen er benauwde momenten voor Ne derland en tot overmaat van ramp kon Van Feggelen tot driemaal toe zijn vrijheid niet benutten en met schoten tegen de paal en recht op doelman Gojkhman af, gingen zekere kansen verloren. De Russische voorhoede maakte toen gebruik van een ernstige fout van de, opgezwommen achterspelers, die verzuimden mee te gaan toen Teplov er met de bal vandoor ging. Zo kwamen twee Russen vrij te liggen en het leverde hun zodoende geen moeilijkheden op om de achterstand opnieuw te verkleinen, 42. De tweede dag van de samen gestelde wedstrijd, waarop nog 25 ruiters de dressuurproef moes ten afleggen, was niet erg geluk kig voor Nederland. Onze land genoot W. G. Hendrickx, die als laatste Nederlander voor de jury moest aantreden met „Patrick" had heiaas zijn dag niet. Paard en ruiter waren wat on rustig. De handhouding van de heer Hendrickx en de hoofdhou ding van „Patrick" was niet mooi. Het paard ging niet aan de teugel. In het strekken van de draf en in de galop was de tien jarige Ierse ruin weer goed. De fouten in aanmerking ge nomen, die deze combinatie maakte, blijft zij zeker ruim bo ven het minimum aantal punten (200). Van de buitenlandse ruiters, die Donderdag eveneens nog de dressuurproef moesten afwerken, maakte vooral de Ier Freeman- Jackson met „Cuculain" en de Duitser Buesing met „Hubertus" een goede indruk, alsmede de Ar gentijn kapitein Carlos Villanue- IP^IlPÉgHlllfeg:» V g« vi \v* Het vierde doelpunt, door Gerrit Bijlsma gescoord, ontnam de Russen alle verdere illtisies. Tot 42 en niet verder, zei de nationale ploeg. Hier gaat de bal voor de vierde maal langs de Russische doelman. (Telefoto) va met de heftige hengst „San Luis". Het landenklassement luidt thans: 1. Italië 335.9 pnt; 2. Zwe den 350.2 pnt.; 3. Finland 370.5 pnt.; 4. Frankrijk 377.5 pnt.; 5. Denemarken 382.9 pnt.; 10. Ne derland 409.5 pnt. PRINS BERNHARD WAS GAST OP SOIREE Prins Bernhard was Donder dagavond gast op een soiree ten huize van de Nederlandse gezant in Finland. Op dit soiree waren verder o.m. aanwezig prins Jean van Luxemburg en de prinses sen Elisabeth en Marie Adelaide, Erik von Frenckell, de leden van het Nederlands Olympisch Comité, vertegenwoordigers van de regering van Finland. REMIGINO EVENAARDE WERELDRECORD 100 METER De Olympische kampioen 100 m heren, de Amerikaan Remigino, heeft tijdens wedstrijden te Oslo de 100 meter in 10.2 sec. afgelegd, hetgeen een evenaring is van het wereldrecord van Jesse Owens. Het record staat sedert 20 Juni 1936 op naam van Owens en werd te Chicago gemaakt. Daarna werd het record 4 maal geëvenaard achtereenvolgens door Harold Davis (V.S.), Lloyd La- beach (Panama), McDonald Bar ley (G.-B.) en Barney Ewell (V.S.). Remigino is dus de 6e athleet, die 10.2 sec. voor zich heeft laten noteren. HUGO KOBLET NIET NAAR LUXEMBURG Hugo Koblet, de winnaar van de Tour de France 1951, heeft besloten niet deel te nemen aan het wereldkampioenschap op de weg, dat op Zondag 24 Augustus te Luxemburg gereden wordt. Wel stelt hij zich beschikbaar voor het wereldkampioenschap achtervolging dat tijdens de daar op volgende week op de wieier- haan Pare des Prinses te Parijs wordt gehouden. Zoals bekend kreeg Koblet tijdens de jongste ronde van Zwitserland eèn zeer ernstige inzinking, als gevolg waarvan hij geruime tijd in een ziekenhuis moest worden ver pleegd. Intussen is Ferdi Kuebler vol op in voorbereiding om zijn we reldtitel op de weg, welke hij vorig jaar te Varese veroverde, te verdedigen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3