IES! IJ N Nieuw Ook kabinetsformateur Beel geelt zijn opdracht terug Bisschop van Fulda op vormreis door Oost-Duitsers uitgewezen Thans is „zeer moeilijke toestand ontstaan Tientallen buspassagiers levend verbrand K.L.M. koopt eind 1953 hef sch roef vl iegtuigen DAGBLAD VOOR ALKMAAR Formatie weer op dood spoor Vreemde zaak 4 doden in Helmond Voor burgerluchtverkeer „TEGEN DE STROOM OP" idergoed 0.58 1.68 1.48 1.98 Restanten Bijna >or niets! AAN ZEE GROOT BOELHUIS iele inboedel: EN OMGEVING nHd s-Gvavenhage4 Aug- Het medeProfdrL. J. M. Beel zocht hem te willen ontheffen van een kabinetDe Koningin De voorzitter van de P.v.d.A.- L. A. Donkerf is hedenavond om gin op paleis Soestdijk in audiën Kabinet der Koningin deelt heeft H. M. de Koningin ver van zijn opdracht tot het vormen heeft dit verzoek ingewilligd, fractie in de Tweede KamerMr. half negen door H.M. de Konin- tie ontvangen. Directeur Soc. Zaken vervreemde f 7.000.- ij wegerde te gaan eer zijn kerkelijke taak was voltooid 3000 arrestaties in Zuid-Afrika Paniek rond een koe op Texel Munitie op rantsoen in de Ver. Staten Prins en Prinsessen in ons land terug Expres Wenen-Parijs ontspoord Ons nieuwe feuilleton: IK, 2 Aug. Vr. Aajjvoer 44.500 kg. 11.10; Groot 10.60— groot 9.5010.00; groot 8.9011.80; groot 8.70; Doré, gr. Slabonen 3844; A 5.80—6.20. B 4.—. •kt te Utrecht 2 Aug. Op de Utrecht werdén he- ;rd in totaal 3021 st. waarvan 35 tbc-vrij, 97, nuchtere kalve ren 1 190, varkens .86. biggen 278, bok- n 28. De prijzen va- C stieren van 500 tot "zen 650930; gras- 300; nuchtere kal- pinken 400575, '50—1025; kalf koeien vaarskoeien 525-725; 113; magere varkens (en 275425, biggen én en geiten 1050. in rundvee en scha- elijk, varkens kalm, ijk. nuchtere kalve- gebreid ns hemdjes broekjes e maten restanten mooi 1.79 akens, 0 br. 4.79 i, prima nu 0.29 «tra mooi Jaegerwol 1.18 'warte sajet Dames énderjurken geplatteerd JORL. BERICHT 'rijdagavond 8 Aug. ir. wegens vertrek migratie van ;amer, ledikanten, en, tafels, kasten, en. d.- en h.rijwie- motoren, karpetten enz. goederen kunnen ingebracht worden literlijk 7 Augustus, lagen Woensdag en lerdag van v.m. 10 tot 8 uur n.m. Veilinggebouw lagdalenenstraat maar. - Tel. 2656 llllllilllllllllllllllllllllll^ jjn kop. „Mooier „We kunnen nu ers voedsel voor iaar het hek, dat 5 afsloot van het Jgd, dat hij met wipte in plaats lauteren. Zo ziet goede jaren een >je was hij weer vuur te vertellen cement. Hij ge- ij had en als hij jfel ook gebruikt zuidelijke manier llllllllllllllllllllllllllllliü Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank. Nederl. Credietbank. HET EE IT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Pag. 1 Dinsdag 5 Augustus 1952 46e Jaargang No. 12544 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Gedempte Gracht 39, teL 459 K 2240 HET IS, met de beslissing vari de Eerste Kamer, om de uitbrei ding van de Tweede Kamer tot 150 leden te verwerpen, in meer dan één opzicht een vreemde zaak. In de eerste plaats doet het toch wel wat vreemd aan, dat de Eerste Kamer dit besluit neemt, nadat de Tweede Kamer dit voorstel in tweede lezing, met een ruime meerderheid heeft aangenomen. De Tweede Kamer had dat gedaan, omdat die ruime meerderheid overtuigd was van het grote nut van die uitbreiding. In elk geval waren de motieven van de Tweede Kamer en van de regering, die het voorstel deed! heel wat werkelijker dan die van Jan Publiek. Dit heeft nl. over de beslissing van de Eerste Kamer in het algemeen geen andere mening dan deze: dat het een strop is voor de vijftig lui, die een vet baantje misliepen Van de andere kant kan aan de Eerste Kamer het recht, om het voorstel af te wijzen, niet worden ontzegd. Het zal wel zo zijn, dat er „allerlei" motieven geweest zijn, waardoor de tegen stemmende Eerste Kamerleder zijn gedreven, maar in haar taak in ons parlementair bestel haar taak van revisie op de eer ste plaats past het de Eerste Kamer een eigen zelfstandig standpunt in te nemen. Van „doublure" getuigde haar beslis sing in dit opzicht zeker niet. Van bijzonder belang is deze zaak geweest voor de Katholieke Volkspartij. Door de eigenaardige manier, waarop deze zaak aan vankelijk gelopen is zo op de manier van knopentellen, „het gaat wel door, het gaat niet door" enz. is de voorbereiding van de candidaatstelling voor de Tweede Kamer lelijk doorkruist. De veelzijdige en de deskundige samenstelling van de fractie is er door gehandicapt en verschil lende aftredende leden zijn er persoonlijk door getroffen. Had dit voorkomen kunnen worden? Ja, in zoverre de voor bereiding van de Grondwetsher ziening wel enigszins een gefor ceerd karakter gekregen heeft. Die voorbereiding had beter kun nen en moeten zijn, in zoverre vooral als zij op langer termijn vóór de candidaatstelling haar beslag had behoren te krijgen. Thans kreeg de gehele zaak, toen nl. beslist moest worden m de tijd, dat de candidaatstellingen al bekend waren, een te persoonlijk belangenkarakter. Naar onze overtuiging was ook fout de manier, waarop men van de zijde der K.V.P.-fractie het onderste uit de kan had willen hebben, waarmee men het lid op de neus kreeg. Niet tevreden im mers met de uitbreiding van de Kamer, wilde men met alle ge weld van de gelegenheid gebruik maken, om ook de mogelijkheid van stemoverdracht in de wijzi gingswet op te nemen, terwijl bekend was, dat de gedachte van de verlaging van het „quorum" op veel verzet zou stuiten. Deze bijkomstigheden hebben de ob jectieve behandeling van de zaak vertroebeld. In de kringen van de K.V.P. wordt dan ook al aan de orde gesteld, in hoeverre de katholieke leden van de Eerste Kamer, die tegengestemd hebben, in gebreke zijn gebleven. De uitbreiding van de Tweede Kamer immers was een punt van het program-1952, en dat pro gram geldt ook voor de leden van de Eerste Kamar. Maar, ir. dat programpunt was de over dracht van stemmen en de ver laging van het quorum niet op genomen! En bovendien behoudt elk lid van het parlement tegen over het program zijn eigen ver antwoordelijkheid. Het zou overigens niet onmo gelijk zijn, dat de kabinetsfor mateur deze laatste beslissing van de Eerste Kamer zal op nemen in zijn overwegingen voor wat betreft de mogelijkheid van een toekomstig kabinet. Hij zal er bijv. ook aan moeten denken, dat de Eerste Kamer, die tot nog toe nog wel een beet je anders is samengesteld dan de Tweede, in sommige belangrijke zaken een ander standpunt in neemt dan de Tweede. Hetgeen voor de uiteindelijke mogelijk heden der resultaten van het politieke werk, dat beoogd wordt, gevaren kan opleveren. Voor de houdbaarheid van de nieuwe politieke verhoudingen kan het van belang zijn, de ge varen, welke aan deze situatie vast zitten, zoveel mogelijk te ontgaan. Tenslotte is het begrijpelijk, dat de pas genomen beslissing van de Eerste Kamer in verschil lende kringen de bezwaren tegen die Eerste Kamer weer doet op leven. Maar zou het juist zi.in, tegen de Eerste Kamer als zo danig van leer te trekken, alleen omdat zij weer een-s een besluit genomen heeft, dat de Tweede Kamer niet zint. En eindelijk mag niet ongezegd blijven, dat het totale resultaat van deze toch al beperkte Grond wetsherziening een typisch staal tje van politiek van „Holland- op-zijn-smalst" is. Van de zes voorstellen, door de regering aanhangig gemaakt, zijn er nu vijf gesneuveld. Ons rest nu nog enkel het voorstel tot een betere regeling in de Grondwet van de buitenlandse betrekkingen. Daar heeft echter vrijwel niemand be zwaar tegen. Maar het gehele resultaat van deze Grondwets herziening, waarmee zoveel kost bare tijd is heengegaan, is arme tierig Zo is dan opnieuw het moei lijke werk der kabinetsformatie in een nog moeilijker situatie ge treden. Prof. Beel had tijdens het week-end H. M. de Koningin verslag uitgebracht van zijn po gingen tot dan toe. Zondag maakte hij de opening van de Sociale Studieweek van Rolduc mede en vanmorgen begon hij in Den Haag aan de laatste ron de van zijn formatiepoging. Van ochtend had hij een onderhoud met dr. Drees en vanmiddag een bespreking met de vier fractie voorzitters van de tot nog toe bij de formatie betrokken par tijen. Daaruit mocht men afleiden dat de formateur verder wilde werken aan de vorming van „een kabinet", zoals de ruime omschrijving van zijn opdracht luidde, maar dat hij daarbij ook wilde vasthouden aan een ka binet, waarbij P.v.d.A., K.V.P., A.R. en C.H. op de een of an dere wijze zouden zijn betrok ken. Hij verklaarde vanavond dat hij de bijeenkomst met de Vier fractievoorzitters van vanmid dag had bedoeld als een afslui ting van zijn pogen, een parle mentair kabinet te formeren met steun der vier inhet geding zijnde partijen. Tegelijk had hij echter van de gelegenheid gebruik gemaakt zich te oriënteren op de moge lijkheid, een extra-parlementair kabinet te vormen, dat dus los zou staan van de fracties. Prof. Beel had in zulk een kabinet fi guren willen opnemen, die toch een zekere binding zouden heb ben met de vier partijen. Het bleek hem, dat hij van drie frac tievoorzitters dienaangaande geen tegenwerking zou hebben te verwachten. De voorzitter van de P.v.d.A.- fractie echter zag in een extra parlementair kabinet op de voor genomen basis een verdere ver slechtering van de positie van de P.v.d.A. in de regering. de VVD moet worden verwerkt, ongetwijfeld nog meer afwijzend luiden. Een drie partijen-kabi net (PvdA, KVP, CH) is al door de KVP en de CH tijdens de form. Drees afgewezen. Blijft over een samengaan van de drie christelijke partijen met de VVD, waarvoor de drie christelijke partijen echter wel weer bitter weinig zullen voelen en ten slotte een zakenkabinet, de meest kleurloze en slechtste op lossing, die men zich denken kan. AUTO REED IN ZUID-WILLEMSVAART Zodra prof. Beel bleek, dat een extra-parlementair -kabinet niet te vormen zou zijn met P.v.d.A.-figuren, heeft hij zijn pogingen ook in dit opzicht ge staakt. In een onderhoud met het A.N.P. wees hij er op, dat niet alie combinaties voor zulk een kabinet voor hem acceptabel zijn. Prof. Beel schetste de thans ontstane toestand als „zeer moei lijk." Wat nu? De oplossing is moei lijker dan ooit. De vier partijen- opzet, ongetwijfeld de beste oplossing, moet thans, zowel, in parlementaire als in extra-par lementaire zin, als onmogelijk worden beschouwd. Zowel dr. Drees ais prof. Beel hebben er vruchteloos hun krachten op beproefd. Een vijf partijenkabi net, behoort tot de theoretische mogelijkheden, maar in de prak tijk zou ook een dergelijke opzet wellicht onuitvoerbaar blijken. Als de PvdA een extra -parle mentair kabinet van de vier richtingen reeds een nog verder gaande verslechtering noemd, zou haar oordeel over een kabi net, waarin ook de invloed van De ongeveer 40-jarige heer Slee- gers uit het Belgische plaatsje Hammond heeft gister zijn vrouw en drie kinderen verloren, toen hij nabij Helmond met zijn auto in de Zuid-Willemsvaart reed. De heer S„ een oud-Helmonder, slaagde er in de wal te bereiken, doch zijn vrouw en drie kinderen van respectievelijk ongeveer vijf, acht en twaalf jaar konden niet meer worden gered. De Hikjes van de kinderen zijn reeds geborgen. Naar het stoffelijk overschot van de vrouw wordt nog gedregd. De familie Sleegers was, van België op weg naar Helmond. KURT CARISEN KREEG 12000 BRIEVEN Kapitein Kurt Carlsen van de „Flying Enterprise" heeft ver klaard, tot dusver meer dan 12.000 brieven ontvangen te heb ben, waarvan hij er 10.000 heeft beantwoord. Hij zal hier echter mee ophouden. De talrijke ge schenken, die hij heeft ontvan gen, heeft hij niet teruggezon den om de afzenders niet te kwetsen. Verder heeft de kapi tein aanbiedingen voor contrac ten met uitgevers en filmonder nemingen voor een gezamenlijk bedrag van een kwart millioen dollar van de hand gewezen. DE ARRESTATIE TE WINSCHOTEN (Van onze correspondent) WINSCHOTEN Het bedrag, dat door de directeur van Sociale Zaken en Maatschappelijk Hulp betoon te Winschoten, de heer H. O., werd verduisterd en wiens arrestatie we gisteren meldden, ligt waarschijnlijk tussen f 5000 en f 7000.—. Het schijnt, dat de heer O. zich dit bedrag in de loop van 1951 in één keer heeft toegeëigend. De verduistering is aan het licht ge komen bii het normale kwartaal onderzoek. Tot tijdelijk directeur van deze gemeentelijke dienst is thans benoemd de heer J. G. Vos- lamber te Winschoten. OVERSTE SCHILPEROORD NAAR KOREA VERTROKKEN AMSTERDAM, 4 Aug. De nieuwe commandant van. het Nederlandse detachement Ver enigde Naties op Korea, de 37- jarige luitenant-kolonel C. M. 'Schilperoord, is vanavond om acht uur van Schiphol naar Tokio vertrokken. Overste Schil peroord is de vierde comman dant van het Nederlandse de tachement. In Korea gaat hij de huidige commandant, luitenant kolonel G. H. Christan aflossen. Overste Schilperoord nam een geluidsbandje mee, waarop een aantal groeten van familieleden van Nederlandse vrijwilligers is vastgelegd. Maandagmiddag kwamen Z.K.H. Prins Bernhard en de Prin sessen Beatrix en Irene weer thuis van hun verblijf in Hel sinki, waar zij de 15e Olympische Spelen hebben bijgewoond. Na de begroeting door H.M. de Koningin, van links naar rechts: Z.K.H. Prins Bernhard, H.K.H. Prinses Beatrix, H.K.H. Prinses Irene en H.M. de Koningin. EMIGRANTEN MOETEN F 100.000.— DELEN HILVERSUM Eige tijd ge leden werd gemeld, dat de uit Laren (N.H.) geëmigreerde van Russel in Sydney de prijs van f 100.000.uit de Australische loterij had gewonnen. Later werd bekend, dat de Nederlandse scheepskok Kroon aanspraak maakte op de helft van de prijs. Het kwam tot een proces, waar bij van Russel werd opgedragen hét bewijs te leveren, dat hij alleen récht had op de prijs. De rechter heeft thans vonnis gewezen en bepaald dat de helft van het geld dat inmiddels ge blokkeerd was, aan Kroon moet worden uitbetaald. Dit zal 21 dagen na de uitspraak geschie den. Professor Mr. P. Lieftinck is Maandag per vliegtuig naar Ankara vertrokken, om zijn functie als vertegenwoordiger van de Wereldbank aldaar te aanvaarden. Bij zijn vertrek van Schiphol werd prof. Lief tinck door de stewardess Vir- ginie de Laaf een fez, te ge bruiken in Turkije, aangebo- en. Natuurlijk moest hij het Turkse hoofddeksel eerst even passen. FRANKFORT, 4 Augustus Kerkelijke autoriteiten in Frankfort hebben medegedeeld, dat de suffragaan-bisschop van Fulda, die een reis maakt door het Oostduitse gedeelte van zijn diocees, door de Oost-Duitse autoriteiten uit het land gewezen is. De bisschop, mgr. Adolf Bolte, had verklaard, Oost-Duitsland niet vrijwillig te zullen verlaten vóór het beëindigen van zijn kerkelijke taak. De bisschop werd uitgewezen enkele dagen, nadat de autoriteiten zes kerkelijke benoemingen hadden verboden. Mgr. Bolte is veertien dagen geleden naar Oost-Duitsland ge reisd en wilde daar tot 15 Aug. blijven. Volgens kerkelijke auto riteiten in Fulda is de bisschop in de nacht van Zaterdag op Zondag uitgewezen. Na ziin terugkeer heeft Mgr. Bolte verklaard, dat de Oost- Duitse politie hem tien dagen ge leden gelast had Oost-Duitsland te verlaten, omdat hij het Heilig Vormsel had toegediend in een district buiten het gebied van Heiligenstadt. Hij had toestem ming gekregen om zulks in drie dorpen in het gebied van Heili genstadt te doen. Nadat de bis schop had geprotesteerd en ver klaard. dat hii zou blijven tot dat hii ziin taak had vervuld, werd de vergunning verlengd tot 2 Augustus te middernacht. Naar de bisschop heeft ver klaard, heeft hij aan 4.400 kin deren, van wie velen een lange reis hadden moeten maken, het Heilig Vormsel kunnen toedie nen. Daarentegen had hij in Hei ligenstadt slechts één diaken kunnen wijden. Een tiental niet-blanken is Zondag in Kaapstad gearresteerd wegens overtreding van de voor schriften van de spoorwegen op grond van de „apartheidsbepa lingen". Zij waren een wacht kamer voor blanken binnen ge gaan. Dit is de eerste keer sinds het begin van de campagne van lij delijk verzet van niet-blanken in Zuid-Afrika. dat een dergelijk in cident in Kaapstad is voorgeval len. Tot dusver zijn, de andere steden meegerekend, 3000 perso nen gearresteerd. KINDERVERLAMMING TE VALTHERMOND VALTHERMOND. Terwijl de zestien-jarige A. van V. aan tafel zat te eten, werd hij plotseling aan beide kanten verlamd. Hij werd naar het diaconessenhuis te Em- men vervoerd, waar bleek dat men met kinderverlamming te doen had. HET INCIDENT BOVEN DE OOSTZEE STOCKHOLM 4 Aug. (AP) De commissie voor Buitenlandse Zaken van 't Zweedse parlement is vandaag bijeengeweest ter be spreking van de Russische ant woorden op de Zweedse nota's over de incidenten die in Juni bo ven de Oostzee hebben plaatsge had, toen 'n ongewapende Zweed se C-47 boven de internationale wateren door Russische straalja gers van het type Mig-15 neerge schoten wjrd. WACO, (Texas) 4 Aug. Twee Greyhound-bussen zijn bij Waco, even voor het aanbreken van de dag tegen elkaar gebotst. De autocars werden onmiddellijk een prooi der vlammen, zodat de meeste passagiers zich niet in veiligheid konden stellen. Op zijn minst 34, maar mogelijk 50 men sen, zijn om het leven gekomen. Het is moeilijk om een goed overzicht te krijgen, omdat veel lijken zo afschuwelijk verbrand zijn, dat zij bij het vervoer uit elkaar vielen. Van de bussen zijn DEN BURG, 4 Aug. Toen sen Texelse vrachtrijder van daag een koe op de markt in Den Burg wilde afleveren, ging het dier plotseling aan de haal. Het rende dwars door een groepje vrouwen en kinderen, die rond een textielkraam stonden ge schaard. Verscheidene per sonen werden omver gelopen, waarbij een vrouw enkele ribben brak. De koe zette haar wilde tocht voort en vernielde een ruit van een woning. Vele badgasten, die het dier zagen aankomen, sprongen als hordelopers over de lage muurtjes. Na aan het Noordeinde van het dorp nog een omheining te hebben gekraakt, bereikte de koe een weide, waar hij zich gemakkelijk liet vangen. slechts twee uitgebrande geraam ten overgebleven. De botsing vond plaats 10 km ten Zuiden van Waco op een drukke hoofdweg. Uren daarna was men nog bezig verbrande schoenen, stukken van portefeuil les en portemonnaies en hun verbrande inhoud, reislabels en andere aanwijzingen voor de auto riteiten te verzamelen in de ra vage. Naar verluidt was een van de bussen zo vol, dat de mensen in het middenpad stonden. Bij de politie is een bericht ontvangen, dat slechts een passagier uit de brandende bussen heeft weten te ontsnappen. Volgens latere berichten zijn ten minste 28 en mogelijk 33 per sonen om het leven gekomen, onder de doden bevinden zich de bestuurders van beide bussen. De lijken van 28 inzittenden zijn geborgen, vijf passagiers wor den nog vermist. 24 Gewonden zijn in ziekenhuizen opgenomen, dé toestand van velen van hen is ernstig. De oorzaak van het ongeluk, dat het ernstigste wordt genoemd dat ooit door botsingen tussen autobussen is veroorzaakt, is nog niet bekend. WASHINGTON. 4 Aug. Het Amerikaanse leger heeft Maan dag bekend gemaakt, dat het moet overgaan tot rantsoenering van munitie behalve voor de troepen in Korea. Volgens de on derminister van Oorlog Karl Bendetsen heeft de staalstaking de munitieproductie met 37 verminderd en moet het leger 't gebruik van munitie voor oefe ningen drastisch beperken. SCHIPHOL, 4 Aug. Dr. Plesman heeft vanochtend op Schiphol medegedeeld, dal de K.L.M. op hef ogenblik de moge lijkheden van hel gebruik van hefschroefvliegtuigen bestudeert. „Eind 1953 hopen wij twee helicopters S 55, maar met andere motoren dan de Amerikaanse, in gebruik te nemen" zo zei de president-directeur van de K.L.M.naar wiens mening het hefschroefvliegtuig in 1960 economisch bruikbaar zal zijn. Desgevraagd vertelde dr. Ples man. dat de helicopters bestemd zullen zijn voor het burgerlucht verkeer in Nederland. Dr. Ples man deed deze uitlating op Schip hol, nadat hij de twee Sikorsky's 55-hefschroefvliegtuigen van de Amerikaanse militaire luchtver- voersdienst, die als eerste heli copters in de luchtvaartgeschie denis de Atlantische oceaan ziin overgestoken, had bezichtigd. De toestellen zullen vermoede lijk vanmiddag om 4 uur voor het laatste deel van de route, naar Wiesbaden, vertrekken. Als ge volg van een kleine technische storing aan een der machines, kon niet, zoals oorspronkelijk het plan was, vanmorgen om elf uur worden gestart. In het I.C.A.-restaurant waren vanmorgen dr. A. Plesman en een aantal technici van de luchtvaart maatschappij en andere geinteres- seerden in hefschroefviiegtuigen tezamengekomen om met de be manning van gedachten te wisse len. Dr. Plesman zeide, dat hii. bij het vernemen van de oceaan- vlucht van de Amerikaanse heli copters de gelegenheid had aan gegrepen om hen op Schiphol te ontvangen. De Sikorsky S-55 (H-19 vol gens de aanduiding van de Ame rikaanse luchtmacht) heeft, in zijn huidige vorm, een Pratt en Whitney R-1340 motor van 600 pk. die voor in de neus van het hefschroefvliegtuig aangebracht is. De machine heeft een niet-in- trekbaar vier-wielig landingsge stel. Het kan een maximum-snel heid bereiken van ongeveer 200 ZUIVERING IN EGYPTE CAIRO (Reuter) Premier Maiher heeft de vorming bekend gemaakt van een commissie voor de zuivering van het bestuur. Het bestuur van de grootste politieke partij in Egypte, de Wafd, is ook met een zuivering belast. Zij heeft besloten drie oud-ministers als lid te royeren- kilometer per uur. De S-55 heeft een vliegbereik van meer dan 350 kilometer. Met dit toestel kunnen tien passagiers en 'n be manning van twee personen ver voerd worden. AMSTERDAM, 4 Aug. Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene zijn vanavond om half zeven met een Rege- rings-Dakota uit Helsinki op Soesterberg teruggekeerd. De Prins en zijn dochters ge bruikten de lunch in Kopen hagen. Ook het Koninklijk jacht de „Piet Hein" zal nu de terugreis naar ons land aan vaarden. WENEN, 4 Aug. De expres- trein WenenParijs is Maandag middag bij het station Bocheim- kirchen, ongeveer 45 km. van de Oostenrijkse hoofdstad, ontspoord. Bij het passeren van een wissel liep de locomotief uit de rails, ge volgd door de eerste zes rijtuigen. Een spoorwegarbeider, die zich op het emplacement bevond, werd door de locomotief verpletterd. Ne gen passagiers liepen lichte ver wondingen op, evenals de machi nist. De stoker werd met verbrij zelde benen onder de omgeslagen locomotief vandaan gehaald. Volgens spoorwegautoriteiten is het ongeluk waarschijnlijk veroor zaakt door het te snel passeren van de wissel. Op hun verzoek heeft de politie de machinist aangehouden. Deze verklaarde, dat de remmen hadden geweigerd. HET IS MET FEUILLETONS ALS MET MUGGEN. Amper heeft de een de geest gegeven, of de volgende dient zich weer aan. Nu is deze vergelijking wat oneerbiedig jegens de schrijvers van feuilletons, onder wie zich tal van voor treffelijke en verlichte geesten bevinden. Intussen ligt het feit er toch maar, dat vandaag weef een nieuw feuilleton begint. Iets Heel anders dan dat, waarvan we gisteren de laatste regels aan het papier prijsgaven. Iets uit de doos van de befaamde romans „naar het Duits". Naar het Duits, van de hand van Dorothee Coebeler is „Tegen de stroom op" Wij wensen lezeressen en lezers weer bijzonder veel ge noegen met dit nieuwe feuilleton. Neem en lees het, op pagina 4.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1