Engelse toeristen in nood, politie bracht uitkomst Grote D.A.W.-ploeg naar zwemkampioenschappen BELGEN VONDEN IN HEILOO onthaal waar ze gedoön van waren H.S.V.-F.C Rapid 2-3 Mislukte inbraak in kantoor van de veiling te Wognum ALKMAAR EN OMSTREKEN Dame gered uit mui AGENDA ALLEE,GUUT NOEN AKKERTJES Maar doodgeredenbonden ze H.SV.ers aan de zegekar We keume terig met drei busse! Verdiende zege van technisch betere Belgen VELPON Twee Amsterdamse zware jongens werden in record-tijd gearresteerd waainiDAG J 8 -AUGUSTUS 1952 ALKMAAR. Twee Engelse meisjes, die per fiets vanuit Engeland een tocht door West- Europa maakten, ziin Vrijdag ook in Alkmaar geweest, waar zij getweeën de kaasmarkt be zochten. In de drukte raakten de vriendinnen, die al enkele we ken met elkaar optrokken, el kaar kwijt. Eén van de twee is toen uren gaan zoeken in de stad. maar heeft niets gevonden. Toen is ze ten einde raad maar naar het politiebureau gegaan, waar men erg met het kind be gaan was. maar zo direct nog geen oplossing voor het vraag stuk wist. Na geruime tijd met het zoekende meisje gepraat te hebben, vernam een der ambte naren, dat de meisjes hadden afgesproken, die nacht in Den Helder te logeren. Toen werd de auto uit de garage gehaald en ging een der ambtenaren met het doodsbenauwde meisje de weg naar Den Helder op. waar inderdaad de vriendin werd aangetroffen. In de namiddag waren de meisjes, dank zij de hulp van de Alkmaarse politie, in de gelegenheid de tocht, die een onaangenaam einde dreigde te krijgen, samen voort te zetten Boomgaard geplunderd Een achttal Alkmaarse kinde ren, die gratis fruit wilden eten. hebben een boomgaard aan het Zeglis lelijk toegetakeld, als het ware geplunderd. Zij ziin achter haald en door de politie ernstig onderhouden. Er zal bovendien nu thuis ook nog wel wat zwaaien. Begin van brand Vrijdagnacht is er in een loge ment aan de Voormeer een be gin van brand ontdekt floor een voorbijganger, die een hevige ALKMAAR Op Zondagmor gen heeft de Alkmaarse Reddings brigade een Alkmaarse dame, die te Bergen in zee was gegaan, mevr. T. K. uit zee moeten redden. Mede door de stroming en het af gaande water was de dame n.l. in een mui geraakt De Alkmaarse Reddingsbrigade, die op 't strand de wacht heeft betrokken, heeft haar echter kunnen redden en nadat haar de eerste hulp ver leend was, naar huis kunnen zen den. Er wordt hierbij aangemerkt, dat het reeds de vierde maal is, dat de A.R.B. in de afgelopen we ken drenkelingen uit het water heeft moeten redden. Er bevindt zich. voor de derde afgang naar het strand te Bergen aan Zee een zeer gevaarlijke mui, die is aan geduid met waarschuwingsborden d'ie daar door de A.R.B. geplaatst zijn. Het .is echter te betreuren, dat aan deze borden zo weinig aandacht wordt geschonken. Het publiek hangt dikwijls zelfs kle ren over deze borden, zodat de waarschuwingen niet tot hun recht komen. „ONDER NARCOSE" BOEIENDE FILM ALKMAAR Met de Franse film „Onder Narcose," die vanaf hedenavond in het Victoria-thea ter draait, beel't men ongetwij feld een goede keus gedaan. Het is een opmerkelijk goed verfilmde geschiedenis, die zich voor het grootste gedeelte afspeelt in een ziekenhuis, waar zich, tussen het werk van alle dag door, een felle strijd afspeelt tussen een succes vol werkende chirurg, die met 'n nieuwe methode van opereren naam wil maken en een tegen stander, die geen gelegenheid on benut laat om de chirurg moei lijkheden te berokkenen. Het werk eist de volle mens op, zoda nig, dat gezins- en huwelijksle ven er in dreigen onder te gaan. Doch dank zij de onverwachte komst van een jongen, wiens moeder onder de handen van de chirurg sterft en die door hem wordt geadopteerd, vindt de be roemde man de juiste plaats in zijn gezin terug. Knap wordt in deze film de fi guur van de verwaarloosde echt genote getekend, die zelf haar hele leven toneel moet spelen te genover de buitenwereld, doch er nooit toe komen kan, eens met haar man naar het toneel te gaan. Pierre Fresnay speelt in deze film, vol temperament, de rol van de chirurg, de grand patron van het ziekenhuis, naar wie alle as sistenten en verpleegsters als naar een godheid opzien, op voor treffelijke wijze- Boeiend is ook de figuur van de assistent Jacques die zich meer tot de schilderkunst dan tot de" medicijnen voelt aan getrokken, doch door een fout tot 't inzicht komt, dat zijn toekomst daar ligt, waar de mensheid hem roept. Een knappe, boeiende film die ver uitsteekt boven hetgeen de laatste tijd. op dit gebied geboden werd. Succes op tentoonstelling ALKMAAR De achttienjari ge Els Kleverlaan heeft op de tentoonstelling „Gouden Handen"' te Amsterdam met een wandkleed voorstellende het sprookje van Sneeuwwitje, de derde prijs be haald. Aan het werkstuk, dat be staat uit op jute genaaide stuk ken goed, werd ruim een half jaar vrije tijd besteed. Op de vorige tentoonstelling in Ede werd des tijds reeds een eervolle vermel ding behaald met dit wandkleed. Opbrengst collecte Katholiek Thuisfront ALKMAAR De speldjesdag voor Katholiek Thuisfront beeft gisteren aan de Alkmaarse pa rochiekerken ruim vierhonderd gulden opgebracht. In de St. Lau- rentiusparochie werd f 96.18 bij eengebracht, in de St. Dominicus f 193.87 cn in de St Joseph f 116-23. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Anton H. zv H. van der Kraan en N. M. Kooij; José F. M. dv H. van Kes- sel en G Wagenaar; Maria H. dv A Tijm en H. Kaandorp; 'Emilie L. dv J- L. Rijtema en J-J. Koers. Gehuwd: Fr. W. Pronk en J. A. Oppedijk; D- Buisman en Tr. Czeijki. rookontwikkeling waarnam. De politie heeft de brand geblust, die ontstaan bleek, doordat een koffie-apparaat vergeten was uit te zetten. De ketel was gaan gloeien en een deel van het buf fet bleek geschroeid te ziin. Onvoorzichtige knaap Een jongen uit Warmenhuizen die op de Helderse Weg netjes links reed, is in botsing geko men met een bromfietser, waar door beiden kwamen te vallen en. de een meer. de ander min der. verwondingen opliepen. De onverstandige iongen moest per politie-motor met zijspan naar het Centraal Ziekenhuis worden gebracht, vanwaar hij. na behan deld te zijn, zijn onfortuinlijke tocht naar Warmenhuizen kon hervatten. Verdwaalde kinderen Vrijdag zijn in de loop van de dag viif verdwaalde kinderen op het politiebureau binnengebracht. In de loop van de middag kon den zij door hun ouders worden afgehaald. BIOSCOPEN: Victoria: „On der Narcose," 18 jaar; Har monie: Kontike, alle leeft.; Rex: Morgen is te laat, 14 j: Cinema: Het Boek der Wil dernis, 14 j. Aanvang 8 uur. APOTHEKEN: Na heden avond 6 uur voor spoedge vallen bereikbaar Apotheek Wanna, Rdtsevoort 5. Apo theker mej. C. Kamphuys. TENTOONSTELLINGEN: Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 Septem ber tentoonstelling wer ken van Jac. J. Koeman. Stedelijk Museum Alkmaar „Tegels en Tulpen". KCB tot 23 Augustus a.s.: Gouaches en sepia's van Kees Jansen. Kunstzaal Hubers, Bergen: tot 1 Sept. werken van Jaap Min. HEILOO: Tintoretto: Dorps huis tot 25 Augustus. Het is Dinsdag Hoog water om 7 uur en 19.40; laag water om 0.50 u- en 13.40 u. Geslaagd ALKMAAR Onze plaatsge noot, de heer C- J. de Graaf is geslaagd voor het diploma Vakbe kwaamheid Rijwielbedrijf, dat werd uitgereikt door de Rijwiel en .Motorrijwiel/herstellers-exa- men-Corporatie te Amsterdam. ALKMAAR. Het pro gramma van de Nationale kampioenschappen zwemmen en schoonspringen, zoals de officiële naam luidt, is dit jaar door de Sportcommissie van de KNZB aanmerkelijk gewij zigd. Sommige van deze ver anderingen zijn door DAW met vreugde begroet, want het opnemen van de 3 x 100 m. wisselslag estafette b.v. schept de Aïkmaarders een extra kans op een plaats in de finale. Hun herenploeg met A. Slik ker op de rugslag. Hans de Jong die vlindert en A. Boxem, die goed is voor een 100 meter vrije slag in circa één minuut, moet in staat geacht worden bij de laatste zes te eindigen. De meeste tegenstand zullen zij on dervinden van de Nederlandse recordhouder Het IJ en Aegir uit Eindhoven, terwijl verder Haarlem, H.P.C. en De Robben niet te onderschatten tegenstan ders zijn. De D.A.W.-damesploeg, bestaande uit Tine Tenkink, Jet ty Piersma en Gerda de Waard mag al tevreden ziin wanneer ze onder de eerste tien eindigt. Een andere lang gekoesterde wens van D.A.W. gaat dit iaar in vervulling. Dat is het starten op de 'zware estafette 4 x 200 meter vrije slag. Met de tijden die in training werdén opgeno men zou D.A.W. vorig jaar de vierde plaats bezet hebben, een wetenschap, die ons nu het beste ervan doet hopen. De vorm waarin Ad Boxem verkeert, maakt ziin plaats in de finale 100 meter rugslag heren welhaast zeker; voor Slikker is dit niet het geval, daar in de buurt van de 1.14 de concurren tie zeer groot is. Tinv Tenkink start op de 100 meter vrije slag adspiranten. ook een nieuw nummer, waar van de series, evenals die van de 3 x 100 meter op Vrijdag 22 Augustus worden verzwom- men. Zii kan zich bij de snelste tien scharen, maar een finale plaats zal ze wel niet kunnen bereiken. Dit is ook niet het geval met Jetty Piersma, die 's Zaterdags op de 200 meter schoolslag start, hoewel haar in tensieve training van de laatste maanden voor een verrassing kan zorgen. Bij de heren zal H. de Jong het op dit nummer pro beren met de vlinderslag. Daar de beste zwemmers uit heel Nederland aan de start ko men. zal er in het Rotterdamse Sportfondsenbad van Vrijdag 22 tot en met Zondag 24 Augustus a.s. voor de zwemliefhebbers veel te genieten zijn. De 1500 meter vriie slag werd reeds gisteren te Hilversum ver- zwommen in bad Crailoo. Bij de heren was hier favoriet de oud- D.A.W.-er Herman Willemsen. (Advertentie Gij behoeft niet steeds aan hoofdpijn te lijden Eénoftwee"AKKERTJES'enwègisdepijny AKKERTJES zijn ware pijnverdrijvers. helpen direct f Aanbesteding EGMGND AAN ZEE De verbouwing van het raadhuis zal door B. en W. worden aanbesteed op Vrijdag 29 Augustus a.s. des morgens om 11 Uur in 't gemeen tehuis. Eekhoorn gesignaleerd EGMO'NiD AAN ZEE In één der plantsoenen heeft men sinds enige weken een eekhoorn gesig naleerd. Mag dit in bosrijke stre ken niets bijzonders zijn, in Eg- mond aan Zee is dit een grote bijzonderheid en blijkbaar een teken, dat deze gemeente bosrijk genoeg wordt om ook eekhoorns een bestaan te verzekeren. DR. JOP POLLMANN OVER HET VOLKSLIED EGMOND AAN ZEE Dezer dagen hield Dr. J. Pollmann al hier een causerie, georganiseerd dioor de gasten van het Zuiqerbad De heer P. Fabej- heette eenieder hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat dergelijke bijeenkomsten mogen leiden tot 'n hechte vriend schapsband. Dr. Pollmann gaf een korte uit eenzetting over het Nederlandse Lied in het algemeen, en het Volkslied in het bijzonder. Aller eerst zette spreker uiteen 't ver schil tussen de echte liederen en een groep, die hij samenvatte on der het Kunstlied, het cabaretlied en de schlager. De laatste groep is internationaal, het volkslied is van het eigen land. De tekst staat (stond) niet vast, groeit en ver andert, maar het Volkslied blijft er in. Schlagers zitter er vlug in, maar na korte of langere tijd ver dwijnen ze en niemand zingt.ze meer. Een vorm van het Volkslied de ballade, handelt over liefde en dood. Tot slot van zijn causerie liet Dr. Pollmann een tweetal bal laden horen, die op meesterlijke wijze naar voren werden gebracht Een hartelijk applaus vertolkte de dank van de toehoorders. Na de pauze was er gelegenheid tot 't stellen van vragen, waarvan een geanimeerd gebruik werd ge- ma aikt. Naar Australië AKERSLOOT Op Donder dag 14 Augustus jl. is onze plaatsgenoot de heer G. P. La- mers, wonende aan de Zuider vaart 377 met de „Johan van Oldebarnevelt" uit Amsterdam naar Australië vertrokken. Wij wensen de heer Lamers veel succes in zijn nieuwe vaderland. HEILOO, Zaterdag Guut noen (dat is Belgisch) goede mid dag't Is nu Zaterdagmiddag en half Heiloo is uitgelopen om de Belgen op de Zevenhuizerlaan op te wachten. Hun aan komst zou om ende bij vier uur ziin, maar dat wordt natuurlijk later. Daarom bavianen ze maar wat heen en weer en tellen onderwijl de vlaggen, die feestend Heiloo heeft uitgestoken. Ze zijn niet te tellen Om ongeveer 10 uur waren de Belgen uit Schulle (Sjieele, zeggen ze zelf) vertrokken. In Den Bosch hadden ze de lunch gebruikt, voor de pont te Hembrug, waar ze door het comité HollandBelgië werden verwelkomd, moes ten ze een uur wachten en het arrivee in Heiloo was kwart voor vijf precies. De halzen rekten zich van de honderden wachtenden, als de rood-gele bus was het toeval? de hoek om komt zwenken. Uit het dak wordt de vlag van Rapid uitgestoken, een driehoekige vlag met een witte voetbaL Dat is het eerste groeten: „Allee, guut noenEn ogenblikkelijk laat Caecilia en het Vendel een feestmars horen en honderden armen worden opgestoken en er heerst blijdschap na een ze nuwachtig afwachten, want de Belgen, gelukkig.ze zijn er! KLAVER] ASTOURNOOI AKERSLOOT. Zaterdag avond is een klaverjastournooi gehouden, waarvan de netto opbrengst voor het reisje van de ouden van dagen bestemd was. De opkomst van de Akersloters zelf had groter kunnen zijn. Daarentegen was de belangstel ling van buiten groot. Er waren ongeveer 60 deelnemers van 3 verschillende clubs: Uitgeest, Heemskerk en de organiserende vereniging zelf. De avond werd om 8 uur door de voorzitter van de organise rende vereniging geopend, waar na men direct tot kaarten over ging. Na het kaarten werd er tevens een verloting gehouden, waarvan de opbrengst ook ten bate van de ouden van dagen komt. De prijzen van de verloting waren door de middenstand van Aker sloot beschikbaar gesteld. Bij de prijsuitreiking bleek, dat Akersloot niet slecht voor de dag gekomen was, want bij de eerste vier winnaars waren reeds drie Akerslooters. De prijswinnaars waren: 1. A. Blankendaal, 5307 punten; 2. P. Kerssens, Akersloot, 5265 punten; 3. J. Hollenberg, Akersloot. 4823 punten; 4. A. Tromp. Akersloot. 4822 punten; 5. C. Vrouwe, 4809 punten. LEDENVERGADERING SUPPORTERSVERENIGING AKERSLOOT Enkele maan den geleden heeft men in Aker sloot het initiatief genomen tot de oprichting van een supportersver eniging van de V-V. De Meervo- gels. De vereniging telde al gauw 'n flink aantal enthousiaste leden. Zij stelt zich ten doel om ieder die toetreedt als lid een vaste plaats te verzekeren bij de uit wedstrijden van Meervogels. De zer dagen werd de eerste leden vergadering gehouden, welke om onbegrijpelijke redenen zeer slecht bezocht werd. Van de 30 le den waren er slechts 12 op de vergadering De opening geschied de door de heer A. Verduin, deze betreurde de kleine opkomst. Na dat tot voorzitter de heer A. Ver duin was gekozen, kwam de geld kwestie ter sprake. De voorzitter zei, dat er momenteel heel wei nig in kas was, zodat besloten moest worden, er dit jaar behalve de maandelijkse contributie nog 2 kwartjes per uitrit bij te betalen. Het idee om een supportersvereni ging op te richten was jammer genoeg net twee maanden te laat ontstaan, zodat men deze maat regel wel moest nemen wilde men op een gegeven moment niet zon der kasgeld komen të zitten. Dit eerste jaar zullen de plaatsen Alkmaar, Bergen en de Rijp nog per fiets gedaan worden- Voor de kascontrole werden aan gesteld de heren P. Broersen en G. de Groot. De vereniging zal de naam „Geel-Zwart" dragen- Zó schoon „De mensen zijn almal zo vrindlik en ik ha nie gedacht, da het hier zo schoon almal zou ge weest zijnis de eerste reac tie van de Belgen op deze spon tane ontvangst. „En toe we in oós ottobus oös Ollandse vrienden in 't oog kriegen, waren oös minsen sebiet gerust gesteld; we waren almal lel gepakt, want zoiets hadd'n we nog niet meeëge- maokt. We podm do afgehaald gelijk princen. En dan moe niet vraogen, of we content waren.." Nou, 't was ook een typisch gevoel. De Zaterdagmorgen was voorbijgekropen, leek het wel, en op het uur van aankomst zeiden de meesten: Heeèheeè.einde lijk. Na een kort oponthoud ging het via de Stationsweg op het clubgebouw aan en natuurlijk die hele roedel van mensen er ach teraan. Daar werden de gasten welkom geheten door de voor zitter van het Comité Holland- België, de heer A. G. F. Kroon, terwijl een enorme menigtè was op komen dagen om de Belgen te zien. Daar was het weeral een groeten en handen drukken van bekenden ondereen. In een minimum van tijd wer den de glazen Pier te voorschijn getoverd, om in een minimum van tijd weer geledigd op de tafel te worden teruggezet. Dan werden de gastheren en gast vrouwen aan de gasten voorge steld, want de tijd drong. Om half zeven was het voetballen en ieder moest' nog eten. Haastje- repje.In huize Kroon waren er niet minder dan zes gasten en des nachts kreeg men er de voor zitter van Rapid en zijn echtge note nog bij.; t Was er gelijk een herberg. Onder de avondkost begon het te regenen cn hard ook. Vandaar dan ook dat al die mensen uit de omtrek de wedstrijd niet heb ben kunnen meemaken. Er waren nu ongeveer 1500 bezoekers ge teld langs het lijntje, maar anders hadden er zeker 1000 meer ge weest. Vlak voor de wedstrijd ging het er plechtig aan toe. Toen de spelers, de Belgen in blauw-witte costumes, het veld opkwamen, via een erehaag van welpjes van HSV, had St. Caecilia met het Vendel ziclj. reeds voor de ere tribune van het Heilose stadion opgesteld, spelensgereed. De spe lers kwamen daar weer voor te staan, waarna onder een plech tige stilte de Brabangonne en het Wilhelmus werden gespeeld. Aan hoge masten klapperden de club- vlaggen van Rapid en Rood-Geel fier in de wind, zoals ook de nationale vlaggen van beide lan den, waarmee het terrein of „plein" op z'n Belgisch om geven was. Dr. A. J. A. M. Wijffels, voor zitter van het HSV-bestuur, opende de wedstrijd met een kort woord tot de spelers; hij was blij dat de Belgen naar het hoge Noorden waren gekomen, om m de geest van de Benelux-samen- werking bij te dragen tot een beter wederzijds begrip tussen ons land en dat van onze Zuider buren. Als bewijs van erkente lijkheid jegens de burgemeester van Heiloo, de heer J. Kalff, die de aftrap zou verrichten, bood hij deze namens HSV een fraaie mand met fruit aan. Twee kleine meiskes van amper vijf of zes lentes, dochtertjes van de heren de Boer en Bakker, boden Rapid bloemen aan, alsmede een photo, als herinnering aan het bezoek van de Hollanders in Schulle. De wedstrijd, die daar toen gespeeld is, werd door de heer Marcel Vaes nog even in herinnering ge bracht; een vrienden wedstrijd noemde hij die, en daarbij over handigde hij aan de aanvoerder van HSV een geweldige herin neringsbeker, zoals men die in de etalage van de heer Kroon heeft kunnen bewonderen. Ten slotte werd de heer Spaans, de scheidsrechter, gehuldigd, omdat Varkenspest AKERSLOOT Op het bedrijf van de heer W. Schermerhorn, in de Starumeer, is pest onder de varkens uitgebroken. Dit is het eerste geval in deze gemeente. GESLAAGDE OLIEBOLLEN ACTIE AKERSLOOT Op initiatief van Zr Hendriksen werd voor de wedstrijd, die hij nu zou gaan fluiten, de eerste was, welke hij zou leiden als scheidsrechter van de K.N.V.B., naar welke bond hij pas gepromoveerd is. De heer Kroon bood hem een herin neringsmedaille aan, waarop de afbeelding van een voetballer met onderschrift: Rapid, 16-8-'52. Toen was het grote moment van de wedstrijd aangebroken. De door de regen gedwongen thuisblijvers zullen er veel spijt van gehad hebben. Men had zich beter een nat pak kunnen halen, dan deze wedstrijd missen.... Al viel er nu en dan een pietsie regen: zowel spelers als toeschou ders hebben genoten, genoten van het spel der Belgen, die hele maal niet „doodgereden en moe" bleken te zijn, zoals hier en daar werd verondersteld. Fel gaon Des avonds hing er een echte feeststemming in het dorp. Het clubhuis was vanzelfsprekend tot het sluitingsuur vol. Die Belgen, hard werken, dat kunnen ze, maar zë kunnen ook „fel goan", dat is feestvieren en pret maken. Daar kunnen de Heilooërs nog wat afleren. Want toen in het clubhuis de klok op half twaalf stond, gingen ze even zo vrolijk nog een paar uur naar De Rus tende Jager om er in alle gezel ligheid te dansen. Neeë, 'slopen hebben ze nie veul, de Belgen, maar wel güüt: zingende gingen ze slapen en zingende stonden ze weer op. Zondag Het schoon dorp Heiloo werd aan alle kanten bekeken. Des middags maakten de Belgen met hun gastheren en gastvrouwen in drie bussen een tourtocht naar Egmond Zee. Verschillende Bel gen hadden nog nooit de zee gezien en allen verwonderden zij zich er over, dat Holland zoveel water en zoveel bruggetjes bezat. Maar de spelers onder hen von den het spijtig, dat ze niet nog een match hadden kunnen spe len. De wedstrijd van de vorige avond hadden ze er een gevon den, zoals ze die in Schulen nog niet hadden gezien: „Liever fuut- ball'n, alse naar zeeë te goan.." Afscheid En om zeven uur was er weer al het afscheid. In het clubhuis werden de laatste frankskes be steed. De Belgen hadden geen handen genoeg om hun gastheren WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. AANHOUDEND ONBESTENDIG DE BILT, 18 Aug. Half tot zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Oost cn Zuid. Weinig verande ring in temperatuur. 19 Augustus zon op 5.30, onder 19.56; maan op 3.58, onder 19.33. en gastvrouwen gen'dag te zeg gen en te bedanken. „We zijn er gedoön van, dat ze oös zoe fel ontvangen hebben...." 't Wier 'n fel afscheid meeë handenge- schud en klapzoenen op bei wan gen, met prijzende woorden over- ent-weer. Monsieur Vanschoon beek bedankte het bestuur van het Comité Holland-België, van HSV en van Rood-Geel voor al hetgenotene en voor het goede onthaal. Alle burgers van Heiloo werden in die dank betrokken. Ook de fanfare. Ook de spelers van HSV. „En da we oe almal spoedig mogen wederzien (Tussen twee haakjes, onder ons hadden de Belgen al gezegd, dat ze de volgende keer „meeë drei bussen zou terigkeumen en dan heel Sehieëele zouden meeëbren- genDe heer Kroon stelde nog eens nadrukkelijk vast, dat deze interland-ontmoeting in alle opzichten volkomen geslaagd mocht heten; de chauffeur van de Belgische bus kreeg nog een ferme doos sigaren mee en ten slotte stak hij nog de loftrompet over al zijn medewerkers, aan wier ijver het te danken was geweest, die alles voor de volle 100 procent was geslaagd. Toe gejuicht door honderden Heiloo- ers zette de bus zich in bewe ging. De laatste groeten klonken over en weer: Stationsweg-Ken- nemerstraatwegde verre ein der tegemoet. Maar de ze v'rum keumen, allee, da's wis en zeker Geslaagd URSEM De heer J. Vlugt, onderwijzer wonende alhier slaag de te Haarlem voor de hoofdacte. „Allée Rapid, allee Rapid". Luid schalden de aanmoedigingen der temperamentvolle Belgische supporters, terwijl de kleine linksbuiten Eugène Colemont langs de lijn vloog. Steeds zuiverder werden de passes van 'n Spiessens en 'n Raskin. Wat er dan wel gebeurd was? In de 18e minuut van de tweede helft der HolIand-België-ontmoeting had Piet Haanraads een afgemeten pass van Jan Bugter feilloos langs de kleine Belgische doelman Orens geknald. En hiermee de stand op 22 gebracht. Spannende momenten Nauwelijks had burgemeester Kalff de bal aan het rollen ge bracht, of de HSV-ers trokken snel ten aanval. Maar van der Maat schoot juist naast. Na enig terreinverkennen gingen de Bel gen tot de aanval over 'en dè HSV-achterhoede werd danig aan de tand gevoeld, met een viertal corners als resultaat. Een vrije trap werd door Raskin overge schoten, maar het was uitstel van executie. 20 minuten was er ge speeld, toen de rechtsbinnen Van- denhove met een goed schot de stand op 10 voor de Belgen bracht. Dit was voor Rood-Geel het sein om de zaak wat energie ker aan te pakken. En aanval na aanval volgde nu op het Belgi sche doel, waar keeper Orens zich uitstekend weerde. Eenmaal wierp hij zich moedig voor de voeten van Haanraads en een fraaie safe volgde bij een achter waartse kopbal van Bugter. Ten slotte kwam toch de gelijkmaker. Dertig minuten was de wedstrijd oud, toen van der Maat een voor zet van Mors inkopte. Wéér was het doelman Orens, die de han den van het publiek op elkaar bracht, toen hij een kogel van van der Maat cn een kopstoot van Bugter onschadelijk maakte. HSV blééf aanvallen. Een corner, goed door Mors voor doel ge plaatst, werd echter door drie rood-gele voorwaartsen grandioos VERLOOFDEN TROKKEN NAAR HEILOO De aloude beevaartstraditie kreeg gistermorgen moderner snit, toen onderden verloofde paren uit Kennemerland optrokken naar Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. In de kapel droeg daar pa ter Wim Beentjes van Mill Hill het Heilig Misoffer op, waaronder aal moezenier P. Heemskerk de predi katie hield. Op deze zonnige Zon dagmorgen zette aalmoezenier Heemskerk een feestelijk licht door nu eens niet .te preken over datgene wat „niet mag" maar juist de positieve waarde van een rein leven te schetsen. Tijdens het korte lof sprak spon taan de nationaal aalmoezenier van de Engelse Kajotters, de Reverend father Mitchinson uit Londen. Deze achtte de moderne beêtocht van jongelui naar O.L. Vrouw ter Nood uitermate geschikt als „ex portartikel": voorbeeld voor de Engelse jongens en meisjes. Pater Mauritius richtte zijn predikatie op de belangrijkheid van de verkering gezien in het licht van de belang rijke taak van de ouders bij de op voeding. 'Hét verantwoordelij k- héidsbewustzijn, aldus pater Mau ritius, dient juist in deze tijd te worden aangekweekt; mensen, die geestelijk sterk staan, zullen straks hun kinderen een geestelijke kracht mee kunnen geven, terwijl de louter lichamelijke instelling niets .meer dan het lichamelijke alleen vermag te geven. Het lof werd gecelebreerd door aalmoeze nier v.d. Zon uit Uitgeest. Telefoon-aansluiting Oudorp OUDORP Onlangs hebben wij onder nieuwe telefoon-aan gemist. Evenals een voorzet van dezelfde speler. Na een safe van Apeldoorn bij een schot van Colemont en een corner van Haanraads brak de rust aan. Tweede helft Direct na de hervatting waren het de Belgen, die ten aanval gingen, hetgen spoedig resultaat opleverde. Een corner werd af geslagen, maar een misverstand in de HSV-defensie stelde Nul- kens in staat onhoudbaar te doel punten (12). Nog was het Bel gische overwicht niet ten einde. Wéér wer.d een corner wegge geven en Raskin schoot in vrije positie over de lat. Daarna werk ten de rood-gelen zich los en goed combinerend ging het op de Rapid-veste aan. Hel van Deurne werd werkelijkheid Twee corners, gevolgd door een hevige doelworstellng, brach ten grote beroering teweeg onder het publiek. Kreten als: „Hup Holland", „Allée Belgique" klon ken tegen de vallende scheme ring. Een luid gejuich steeg op, toen de boven omschreven ge lijkmaker volgde. Het enthousiasme onder pu bliek en spelers kende geen gren zen meer. Een felle strijd ont brandde om de leiding. Weer was het de kleine Orens die uitste kend werk verrichtte bij harde schoten van Mors en Kraakman. De volgende minuut echter ont snapte zijn doel op wonderlijke wiize aan een doorboring, toen Schuijt op enkele meters afstand de bal juist over de lat lepelde. Hierdoor geïnspireerd, zetten de Belgen een eindoffensief in, dat hun uiteindelijk de zege bracht. Een lage schuiver van Forier kon Apeldoorn niet voldoende onder controle krijgen en de voortref felijk leidende scheidsrechter Spaans zag juist de witte bal de doellijn passeren (23). Dan wa ren het de rood-gelen die nog trachtten een gelijk spel uit het vuur te slepen. Maar verder dan een corner kwamen zij niet. ,,'Nen schone match, zunne", luidde het oordeel der gasten. En de HSV-ers? Dat hadden ze toch zeker niet verwacht. (Advertentie) "m*t 'a'S s het eerst een oliebollenactie ten sluitingen gepubliceerd, 't num- bate van het Wit-Gele Kruis ge houden. Ieder heeft in de Ker misdagen de oliebollen van het Wit-Gele Kruis geproefden ze lekker gevonden ook, want er zijn er duizenden verkocht. De netto opbrengst bedroeg ruim f 290. 'n Mooi succes dus. meT 5969, ten name van de heer P. H. Kuilboer, varkenshandelagT, Oudorperweg 142, Oudorp. Door het Telefoon-district in Haarlem is ons erop gewezen, dat deze op gave geheel foutief is geewest. Men schrappe dus dit nummer ge heel uit het telefoonboekje. Het is vorige week in Wog num wel onveilig geweest. Na dat in de nacht van Woensdag op Donderdag een poging tot inbraak is gedaan in perceel Van Leeuwen, hebben twee Am sterdamse zware jongens Vrij dagnacht geprobeerd een kraak te zetten in de kluis van de Vei lingsvereniging „De Volhar ding". Ook deze poging is even wel mislukt, omdat het voor de beide heren ten slotte onmoge lijk bleek, de zware kluisdeur te forceren. Wei werd gebruik ge maakt van twee zware snijbran ders met zuurstofacetyleenfles- sen, die na de poging ter plaatse werden achtergelaten, maar de gepantserde deur bleek een on overkomelijke hindernis. Het gehele geval heeft zich on geveer als volgt afgespeeld. Met oen auto uit de hoofdstad geko men, die op de Rijksweg ter hoog te van het viaduct werd gesta- tionneerd, hebben de heren zich toegang verschaft tot het kan toorlokaal. Het volgende deel van het operatieplan bestond uit het verduisteren van dat lokaal, waar toe tafeltjes, stoelen, zakken en een dekkieed moesten dienen Daarna kon het forceren van de deur een aanvang nemen, doch verder dan geblakerde lak en verf kon men niet komen. Op dat ogenblik het was circa kwart voor 3 reden de beide wacht meesters Koopman en Siersema, beiden behorende tot de groep Hoogwoud van de Rijkspolitie, met de djenstmotor langs de Rijksweg huiswaarts. Zij vonden het enigszins vreemd, dat op dit late uur bil het Wognum- mer viaduct een onverlichte auto was geparkeerd, waarvan de chauffeur desgevraagd verklaarde, dat hij op weg was naar Winkel en daarbij een straatnaam noemde, die in genoemd dorp niet bestaat. Veiligheidshalve hebben zii toen alle gegevens van de auto met pa pieren en de antecedenten van de bestuurder nauwkeurig genoteerd en dat dit van grote betekenis is geweest, bleek de volgende mor gen, toen een employé van de vei ling ontdekte, dat er 's nachts on gewenst bezoek was geweest. Onmiddellijk werd de groeps commandant van de rijkspolitie ge waarschuwd, die op ziin beurt de politiespeurhond uit Heiloo liet ko men en de medewerking inriep van Rijkspolitie uit Alkmaar. Boven dien werd in de loop van de mor gen een dactyloscopisch onderzoek ingesteld. Voor de' niet-insider was het optreden met de speurhond ver reweg het meest interessante deel van het omvangrijke werk, dat deze kraak de talrijke politie mannen verschafte. Op verbluf fende wijze heeft het dier het pad gevolgd, dat de inbrekers des nachts waren gegaan, om te ein digen op de plaats, waar de auto had gestaan. Onderweg kreeg de hond nog een grote met Buta- gas gevulde bus en een half-af- gekloven peer met een zakdoek in de reuk. die eveneens in be slag werden genomen. Inmiddels was telefonisch con tact gezocht met de Amsterdamse recherche en in de loop van de middag kon tot de arrestatie van twee bij de inbraak betrokken personen worden overgegaan Hangende het verdere onderzoek in deze zaak. dat in een verge vorderd stadium verkeert, mag worden geconstateerd, dat de rijkspolitie van de groep Hoog woud in record-tijd uitstekend werk heeft verricht.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2