r Productiever H.R.C. bond Sneek aan de zegekar Hollandia T winnaar in geslaagd VlOS-tournooi Voetbaltournooi van WGW verliep uitstekend RKAFCzag 3-1 voorsprong tegen RK WA teloor gaan De Polderse derby bracht aan B.K.C. overwinning Kat* tot i Afd. N.Holland won met 6—0 Zaterdagmiddagteam kreeg voetballes in Schagen Op/i zieken - Gasten maakten zwakke indruk S.E.W. in finale met 4-1 geklopt H.R.C. 2 won beker Z.A.P. - 2-1 voor - verloor met 3-2 Berdos won derby in B.S.V.-tournooi Frisia kreeg klop van West-Frisia Geen verrassingen in de eerste ronde 99HHH UW PAGINA 4 MAANDAG IS AUGUSTUS 1952 Met 41 heeft Racing haar nederlaag van verleden week in Sneek, tegen de eerste klasser van die naam gerevancheerd. Hoewel de uitslag wel enigszins is geflatteerd, verdienen de Racers deze overwinning volko men. De bezoekers hadden voor deze wedstrijd enige jongere krachten opgesteld, in tegenstel ling met H.R.C. dat haar be proefde elftal in het veld had. Bakker, die zijn rentree met twee doelpunten voor de rust vierde, deed enkele aardige din gen, toch mist hij de nodige techniek om in de tweede klas te kunnen medekomen. In de achterhoede was Brouwer be paald zwak. Hij werd door mid denvoor Deen, die waarlijk geen grootse indruk maakte, herhaal delijk gepasseerd. Het eerste kwartier ging de wedstrjid gelijk op. Beide doe len verkeerden om beurten in gevaar. Toch was toen reeds te zien dat de voorhoede van de Racers gevaarlijker was dan die van de gasten, die het spel spe ciaal in de voorhoede veel te kort hielden. Bij HRC ging het in de voorhoede even soepeler. Er werd dikwijls aardig ge combineerd. Het was dan ook Bakker die uit een van die com binaties het eerste goal maakte. Lang pleizier hebben de rood- jes van deze voorsprong niet gehad, kort hierop was het mid denvoor Deen die in buitenspel positie de bal ontving om hem vervolgens onhoudbaar achter doelman De Haan te deponeren. Sneek was gedurende deze periode veelal in het offensief, mede doordat de beide halves van Racing te veel achter bleven, hierdoor moesten de binnenspe len; te veel ophalen, waardoor de vleugelspelers en middenvoor dikwijls alleen stonden. Iedere afgeslagen aanval werd door de Snekers voor het Racing-doel gelepeld, daar zij echter slecht plaatsten, kon de achterhoede, met doelman De Haan aan het hoofd, steeds weer ingrijpen. Een kwartier voor bet einde van de eerste helft .ontworstel de de Racers zich uit de greep der Friezen. Nadat eerst P. de Vries voor open doel naast had gekopt, deed Bakker het kort hierop beter. Een voorzet van Nieuwstad, die het leder na een fraaie combinatie met Kramer, zette hij in een doelpunt om. Ook de eerste tien minuten na de thee gingen vrijwel gelijk op. Doordat het gedurende de laatste tien minuten van de eerste helft aanhoudend had ge regeld, was het veld tamelijk glad geworden, waardoor het tempo, dat voor de rust tame lijk hoog was, nu veel lager was, en dit werd steeds erger naar mate het donkerder werd. Een kwartier was er ongevrer in de tweede helft gespeeld, toen HRC een vrije schop op de rand van het strafschopgebied kreeg te nemen, wegens hands. Venbroek plaatste zich achter het leder en zwiepte de bal over de hoofden van vriend en vijand in het doel. 31. Sneek reageerde fel op dit doelpunt. Daar zij echter hard nekkig volhielden in hun korte spel bleef succes uit. Er moest nog ongeveer een kwartier gespeeld worden toen P. de Vries in buitspelpositie de bal kreeg toegespeeld, snel ren de hij met de bal aan zijn voe ten naar het doel, lokte keeper Brinksma uit zijn doel om ver volgens het leder naar Nieuw- stad te spelen, die goed was medegelopen, deze had de bal maar voor het inschieten 4-1, wat ook de eindstand zou blij ken te zijn. Holl. T.Geelzwart 21 Om 12 uur floot de scheids rechter Stokman het beginsig- naal voor de. wedstrijd Hollan dia T.Geel-Zwart I die gewon nen werd door Hollandia T. met 2—1. SEW—VIOS 1—0 De abnormale warmte was er wel de oorzaak van, dat er aan beide kanten weinig geestdrift aan de dag werd gelegd. De wed strijd ging op en neer, waarbij SEW beste kansen om zeep bracht. De rust ging in met blanco stand. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. VIOS zocht het te veel door het midden en verwaar loosde steeds de goed opgestelde buitenspelers. 5 minuten voor tijd wist de linksbinnen van SEW de bal te pakken te krijgen en zijn harde schuiver verdween via de binnenkant van de paal in het net. Wel zette VIOS nog alles op de aanval, maar met het zeer korte spel kwam in de stand geen verandering en verloor VIOS verdiend met 10. De finale Dank zij de bijzonder hechte Advertentie DE MEEST GEROOKTE SIGARET DANK ZIJ DE CONSTANTE KWALITEIT De wedstrijd in het kader van het 50-jarig bestaan van de afd. Noord-Holland, welke Zaterdagmiddag op het Schagen- terrein werd gespeeld tussen het Noord-Hollands Afd.-elftal en het Nrd. Hollands Zaterdagmiddag-elftal, is een ietwat eenzijdige vertoning geworden. Ofschoon laatstgenoemd elftal voorname lijk uit K.N.V.B.-spelers was samengesteld, bleek het op geen stukken na opgewassen tegen de in blauwe shirts gestoken „afdelingers". Nu moet het ons direct van het hart, dat doel punten forceren bij een „Kugel in vorm" vaak een schier hope loze taak is. En met een behoorlijk „safe" defensie-trio, waarop, zoals in de eerste helft, bijna alle aanvallen strandden, is het rustig spelen. De 60 uitslag in het voor deel der blauwhemden is ook geenszins geflatteerd. Hadden zij net er op gezet dan was de 50 ruststand zeker verdubbeld ge worden. B;j de oranjehemden nam reservekeeper Graaf de plaats onder de latin, terwijl bij de blauwen de reservist Geensen deelnam. Zodra scheidsrechter Brouwer het sein van. aanvang had gebla: zen begon de wedstrijd in mooi vlot tempo en bracht al spoedig spannende momenten. Na circa twee minuten kreeg Kugel een vliegend schot van Broertjes te incasseren, wat bij hem een dankbaar onthaal vond. Direct verplaatste het gevaar zich naar de overzijde. Een mislukte doel- schop van keeper Graaf beland de bij Bos. die keihard inschoot. Terwijl de keeper nog r.aar zijn vorm zocht dook zijn back Nauta met een fenomenale kopstoot 't bruine monster vanaf de lijn weg. Terwijl Hoornsman het eens alleen zou proberen en met een soloren op de keeper af stormde. werd hij o.i. nogal on courant van de bal afgedrukt. De scheidsrechter vond dit blijkbaar geen overtreding. De blauwhemden welke goed de smaak te pakken kregen, bouw den, goed combinerend nieuwe aar.vallen, op. Een strak schot van Bouma werd door Graaf te ruggestompt, Stikkelman er ach ter en 10 lag in de touwen. Zo heel geleidelijk nam het afd. elftal de touwtjes in handen en domineerden volkomen. Goed samenspel van Stikkelman naar Bouma, een trekbal naar Hoorns man die zich tussen een viertal tegenstanders vrij wist te spe len, 'n tikje naar links en Bos zorgde voor 20. Nu ging het even aan de lopende band. Hoornsman nam nummer 3 voor zijn rekening en toen bij 'n iet wat rammelende verdediging. Graaf het leder even verkeerd, beoordeelde was Stikkelman vlugger dan hij en via kruising en paal bengelde 4—0 in de tou wen. Het begon op een inmaak- partijtje te lijken. De wedstrijd nauwelijks een half uur oud, de stand 40 en een Kugel, die practisch steeds werkloos was. Nadat Hoornsman er nog een aan toegevoegd had kreeg de over zijde de kans van de dag. Ma- zereeuw, na een soloren alleen voor de keeper, een schot maar Kugel tipte de loeier over de lat. De tweede helft was vrij wat minder van gehalte. De blauw hemden geloofden het wel en het spel verplaatste zich meer en meer naar de overzijde. De oranjevoorhoede kon echter de stootkracht niet opbrengen om ook maar de eer te redden. Wat niet door de prima werkende de fensie werd geretourneerd, vond achterhoede en éen betere tak- tiek heeft Hollandia T. de wed strijd tegen SEW met 41 ge wonnen. De SEW-ers, die vooral in de tweede helft sterk in de meerderheid waren, slaagden er niet in deze wedstrijd in een overwinning om te zetten. Indi vidueel waren de SEW-ers han diger dan hun tegenstanders, maar met hun peuterig spel had den ze geen schijn van kans. Keer op keer wisten de stoere Hollandianen in te grijpen en met lange trappen hun voor hoede aan het werk te zetten. Het was dc handige Blokdijk, die voor Hollandia met een mooi doelpunt de score opende (10). Even later brak de rechtsbuiten Jac. Blokdijk door en het was 2—0. Na de rust was SEW het meest in de aanval, maar hun spel was te doorzichtig om door de hechte verdediging van Hollandia heen te breken. Bij een mooie aanval van links wist de rechtsbuiten, Jac. Blokdijk, van Hollandia het derde doelpunt te scoren. Daarna zagen wij Blokdijk met zijn mid- voor Das combinerend naar vo ren trekken, met als slot een juweel van een doelpunt van Das (4—0). Dit was SEW te bar en de Nibbixwouders gooiden alles op de aanval. Bij een van deze aanvallen van SEW wisten ze de eer te redden en het was 41. Hiermede kwam het einde en Hollandia had verdiend gewon nen. Hierna had de prijsuitreiking in het clubhuis café De Ooijevaar plaats. De voorzitter reikte de wisselbeker en de tweede prijs resp. aan de aanvoerders Das (Hollandia) en Doodeman (SEW) uit. Hierna dankte de voorzitter op de eerste plaats scheidsrechter P. Stokman voor zijn voortreffe lijke leiding, alsmede alle clubs die spontaan aan het welslagen van deze wedstrijden hadden medegewerkt. fAdvertentiei A.P.G.S. KLOPTE SCHAGEN MET 1—0 De enige jaren geleden aan geknoopte vriendschapsbanden met de Amsterdamse Politievoet- balclub werden- Zondag op het Schagenterrein weer eens verste vigd. Het elftal dat thans de strijd aanbond tegen dat der Magnusveste was echter niet zo sterk als dat van voorgaande jaren. Toch waren zij technisch de meerdere. Het was voor Scha- gen een prima oefenwedstrijd tegen een sterkere tegenstan der, temeer daar enkele debu tanten voor het eerst waren op gesteld. welke thans hun proe ve van bekwaamheid konden af leggen. Dat het met keeper Slik ker onder de lat heel wat kan lijden bleek ook thans weer. Het was reeds ver in, de tweede helft alvorens de gasten hun volhar dend pogen bekroond zagen met hun eerste en enigste doelpunt, toen Slikker bij een snelle uitloop over het leder heengleed. De middenvoor had hem voor het ledige doel maar voor het inleg gen. Een wedstrijd waarbij de sterkste won en die in prima verstandhouding gespeeld werd. Kennemers en Helder gelijk Helder 1 heeft Zondag te Beverwijk een vriendschappe lijke wedstrijd tegen De Ken- nemers gespeeld ter gelgegen- heid van de aldaar gehouden kermis. De uitslag was 22 het geen een goede verhouding weer gaf. DEN HELDER Het WGW-toumooi, Zondag op beido velden van de organiserende vereniging gehouden, dreigde in het be gin door de regen in de war te worden gestuurd. Het is echter niet zo erg geworden, integendeel, de sportmiddag is aller prettigst geweest, dank zij de medewerking van de Helderse clubs Helder 2, H.p.C. 2 en Watervogels en dank zij de behoor lijke belangstelling langs de lijnen. In het bijzonder was dit het geval bij de winnaarsiinale, waar H.R.C. 2 tegen W.G.W. 1 de meerdere bleef, dank zij beter spel en sterker overwicht. WGW 1, dat een frisse en ho mogene indruk maakt bezette de tweede plaats. De komende com petitie kan voor WGW met een dergelijk elftal aardige resulta ten opleveren. Helder 2 bezette de derde plaats en Watervogels sloot de rij van het tournooi. Na afloop reikte de voorzitter van de KSC, de heer C. M. Schneiders de beker en verdere prijzen uit aan de aanvoerders der elftallen. Hij gewaagde van prettige geest onderling onder de deelnemende clubs en hoopte, dat het volgende tournooi even goed en prettig zou verlopen. In het kort hebben de elftal len gespeeld als onderstaand is te lezen.: Toen even voor de rust enige Amsterdamse supporters op de tribune zeiden: „wacht maar, moet je na de rust eens kijken", vonden wij dit echt een beetje Amsterdamse „lef", maar zij bleken toch gelijk te hebben ge had. Want terwijl de Alkmaarders voor de rust zich van hun beste zijde lieten zien en dit demon streerden met een 31 voor sprong, was het na de rust ave rechts, de Westerwegbewoners misten toen het doorzettingsver mogen van daarvoor, terwijl de Amsterdammers hun tempo ho ger opvoerden en volkomen ver diend de stand op 34 in hun voordeel brachten. De wedstrijd, als repetitie bedoeld, voldeed hieraan volledig, de zwakke plek- ANNA PAULOWNA Onder vrij grote belangstelling vond Zondagmiddag op het B.K.C. terrein de ontmoeting plaats tus sen de plaatselijke clubs B.K.C. en Z.A.P. Deze wedstrijd, waar van de baten bestemd waren voor de beide trainingsfondsen, eindigde in een 32 overwin ning voor B.K.C. waardoor deze club in het bezit kwam van de door de heer P. de Boer beschik baar gestelde beker. Om vijf minuten voor drie kwam er eindelijk eens wat leven op het terrein en liet de scheidsrechter de aanvoerders van B.K.C. en Z.A.P. respec tievelijk Ab Tiel en De Ruyter bij zich komen voor de toss. Z.A.P. speelde met invallers voor Jan van Oosten en Tinus van der Berg. welke spelers wer den vervangen door Bloothoofd en Van Grieken. Na een weder zijdse verkenning, hetgeen tot uiting kwam in wat heen en weer getrap. bouwde B.K.C. een aardige aanval op. doch deze aanval werd door de Z.A.P.- defensie tot corner verwerkt. Deze corner leverde niets op en meteen ging Z.A.P. tot de aan val over, welke aanval echter eveneens werd afgeslagen. Toch kwam het Z.A.P.-doel nogal on der druk. maar de achterhoede weerde zich goed en ruimde waar te ruimen was. Uit mooi samenspel van Z.A.P. speelde Timmer zich vrij. Een goede voorzet en Smiers kopte onfeil baar in (01). Dit was voor È.K.C. het sein om ook eens wat te proberen. Heel spoedig had dit proberen dan ook resultaat en wist Rezelman de gelijkmaker te scoren. Na de rust werd de Z.A.P.-spe- ler K. v. d. Berg vervangen door Stam. In het begin leek het er op. dat de thee de spelers goed last not least in Kugel een dank bare incasseerder. Om de 2de helft niet geheel doelpuntenloos te laten passeren, verhoogde Hoornsman nog eenmaal de voorsprong. De spanning was er echter volkomen uit. Keeper Graaf had aan de nederlaag geen schuld. De zes goals waren stuk voor stuk onhoudbaar. De beste van het veld was Stikkelman, terwijl de rest in een adem ge noemd kan worden, een goed combinerend team met voetbal- capiteiten. Het Zaterdagmiddag elftal had voor hun sportief volhouden en hard werken zeker een tegen- punt verdiend, maar was tegen de sterke nu eenmaal niet op gewassen. had gedaan, want met vuur werd de tweede helft begonnen. Bij een aanval van Z.A.P. maakte Stikkelman er 12 van doch weer zou deze voorsprong van korte duur zjin. In het beruchte gebied maakte Klink hands en de scheidsrechter wees naar de eveneens beruchte witte stip. Onder de nodige stilte plaatste Wiggers zich achter de bal. een schot, doch Kuys stompte de bal weer in het veld. Dit was ech ter uitstel van executie, want na een schot van Ab Buning was de stand toch weer gelijk (22). Hierna werd de wedstrijd er niet mooier op. Het spel werd fors en bij tijden zelfs ruw. On dertussen verstreek de tijd. Toch probeerde B.K.C. het nog eens en het was Van Teulingen die op Kuys afkwam. Timmer maak te hierbij een klein foutje en Kuys kon de bal uit het net vissen (32). Verbeten vocht Z.A.P. voor de gelijkmaker en dit keer was het Timmer die bij na succes had. Een hard schot van hem scheerde rakelings naast de verkeerde' kant van de paal. Dit was dan ook van Z.A.P. het laatste kruit geweest, want na wat heen en weer getrap kwam het einde van deze niet op hoog peil staande wedstrijd. Th. J. De groenhemden, die in het kader van het Bergen-tournooi moesten uitkomen tegen hun plaatsgenoten, hebben na een ontmoeting, waarin ze practisch voortdurend in de meerderheid waren, een 10 zege bevochten. Hun onvoldoende schotvaardig heid liet een grotere zege niet toe, want de Bergense achter hoede profiteerde daarvan, door tijdig ingrijpen. De enkele Bergense aanvallen daarentegen waren zeer gevaar lijk. Gelukkig was doelman Meijer in prima vorm en wist een schot van Paping en later een van Beeldman onschadelijk te maken. De jongere Berdosspelers Lijen en Oldenburg verplaatsten tel kens weer het spel, doch succes sen bleven voor de rust nog uit. In de tweede helft werd Berdos nog actiever. Het samenspel werd beter en na 20 minuten spelen kreeg Schotten de kans van zijn leven. Zijn welgemikte schot gaf Timmerman geen schijn van kans. Aan beide zijden werd daarna hard verder gewerkt. Eenmaal belandde de bal nog tegen de Bergense lat, terwijl tegen het einde nogmaals doelman Meijer al zijn talenten moest tonen om de 10 voorsprong te behouden. Dat lukte en daarmee kwam de zege bij de club, die deze het meest verdiende. ken kwamen in de tweede helft vooral scherp naar voren. Toen de Amsterdamse midden voor „uitgenomen" had, was het al heel spoedig ten Have, die uit een goede voorzet op fraaie wijze inkopte (10). WA bleef het antwoord niet schuldig en het was Schulte die tegenscoorde (11). Verscheidene aardige aan vallen kregen wij te noteren en het was na 25 minuten toen ten Have zijn veelzijdigheid demon streerde door een fraai doelpunt te scoren uit een trekbal (21). Deze speler is een behoorlijke aanwinst, want toen hij b.v. een maal naar buiten zwenkte, gaf hij zo afgemeten voor, dat P. Tijm in combinatie met de Nijs wel een doelpunt moest maken (31). Tot de rust bleef deze mooie voorsprong behouden. Na de thee was het eerst een matige vertoning. Aan beide zij den was de wil wel goed, maar dit alleen brengt geen resultaat. Eenpiaal moest Popma op een verre kogel al zijn talenten to nen. Aan de andere kant kogelde ten Have net naast. En na 15 minuten wist de VVA-rechtsbui- ten te scoren, als de gehele AFC- verdediging uit positie was ge speeld (32). WA bleef een weinig domi neren en mocht AFC al eens er op uittrekken, dan gaf de Am sterdamse achterhoede met de goed spelende spil geen krimp meer. Uit een vrije trap kwam de gelijkmaker. De bal werd in de doelmond geplaatst, de midden voor liep geheel reglementair op Popma in en de bal verdween over de lijn (33). Nu veerde AFC even op, het moest toch kunnen en Hejjnis dachten wij te zien scoren, maar de Amsterdamse .goalie" redde ten koste van een corner. Het was ongeveer 10 minuten voor het einde, dat de VVA-links- binnen onhoudbaar no. 4 scoorde, hiermede de stand op 34 bren gend. Al met al een goede oefenwed strijd. V. EN L. WINT P.H.-BEKER Het Haagse „Vlug en Lenig" heeft na zware strijd de Prins- Hendrik'beker gewonnen. Dit is thans voor de vierde achtereen volgende maal, dat de Hagenaars deze trophee in de wacht wisten te sleuen. Opvallende prestaties werden er niet geleverd. Slijkhuis verscheen op de 5000 m in de baan en won die ook. Maar zijn tijd van ruim 15 minuten is wei nig zeggend. Natuurlijk speelt bij deze clubwedstrjjden het punten veroveren een dergelijk grote rol, dat goede tijden worden op geofferd om een clubgenoot een plaatsje hoger op te krijgen. Ook dit kan de tijd van Slijkhuis ge drukt hebben. De wedstrijd tussen Watervo gels en WGW ging vrijwel ge lijk op. Beide voorhoeden waren niet opgewassen tegen de defen sies. Watervogels zocht haar kracht in de buitenspelval en daar de WGW-ers hier steeds weer inliepen, werd iedere aan val vroegtijdig onderbroken. WGW had voor deze wedstrijd op enkele oudere spelers terug gegrepen. waardoor het tempo steeds even werd gedrukt. Wa tervogels had enige jonge krach ten opgesteld, die niet onver dienstelijk debuteerden. Hoewel beide elftallen verschillende kansen hebben gehad, werd er niet gedoelpunt, zodat straf schoppen de beslissing moesten brengen. WGW was de geluk kige. De beide reserve-elftallen van onze tweede klassers Helder en HRÖ speelden op het zij-terrein. De roodjes waren gedurende de gehele wedstrijd sterker en ver dienden dan ook de 40 over winning volkomen, al was deze dan ook enigszins geflatteerd. In de veriiezersronde speelde Watervogels ook nu weer gelijk. Nu was het tegen de Heider- reserves. Reeds na een tiental minuten maakten de Whits een doelpunt en behielden deze voor sprong tot twee minuten voor het einde. Ook hier moesten dus strafschoppen de winnaar aan wijzen. Watervogels bleek ook nu niet over scherpschutters te be schikken. Helder won en werd daarmede derde. Voor de finale WGW cn HRC 2 bestond grote belangstelling en de wedstrijd heeft dan ook aan de verwachtingen van het pu bliek voldaan. Jammer was het dat de bal zich steeds op dezelf de helft bevond. De eerste vijf minuten waren geheel voor de wit-gelen. Zij probeerden door een overrom pelend begin de tegenpartij ka pot te spelen. Even leek het er op toen Ramler reeds in de vier de minuut raak schoot. HRC verplaatste het spel enigszins en nadat er een kwartier was gespeeld was er van een over wicht geen sprake meer. Door doelpunten van Hartman en Den Osch was de stand inmiddels 2-1 geworden. De Racing-midvoor was een voortdurend gevaar voor de WGW-defensie, temeer daar spil Ramler zijn rechter buurman herhaaldelijk moest as sisteren. Nadat HRC de score tot 4—1 had opgevoerd, wisten de WKW-ers kort voor het einde der eerste helft de achterstand te verkleinen. De tweede helft was niet zo aantrekkelijk als de eerste. Ging het voor de rust vrijwel gelijk op, nu was HRC steeds in de meerderheid. Dat de Racers dit niet in doelpunten hebben kun nen uitdrukken, hebben de Geel tjes hoofdzakelijk te danken aan paal en lat. die hun weifelende doelman verschillende malen te hulp kwam. Toen er nog Mrie minuten waren te spelen kreeg W. Ramler een schitterende kans om de achterstand te reduceren. Hij kreeg namelijk een straf schop te nemen. Hij schoot ech ter recht in de handen van de Racing-doelman. WGW trok nu nog even met het gehele elftal naar voren; het mocht echter niet baten. Totaal-uitslag WGW-tournooi: 1. HRC 1; 2. WGW 1; 3. Hel der 2; 4. Watervogels 1. Geertje Wielema verbeterde Ned. record 1500 meter Tijdens 't nationaal kampioen schap 1500 meter vrije slag. dat in het zwembad Crailo te Hilver sum werd gezwommen, verbeter, de de Robbenzwemster Geertje Wielema het Nederlands record op deze afstand en bracht het op 21 min. 39 sec., waarmede het record met 11.5 sec. omlaag werd gebracht. Het oude, nog niet er kende record stond op naam van Tine van Brenk. eveneens een Robbenzwemster. met de tijd van 21 min. 50.5 sec. en werd te Utrecht gemaakt op 6 Augustus van dit jaar. Tine v. Brenk werd tweede en Puck Lugthart derde. In Den Haag zijn Zondag de door „Vlug en Lenig" georgani seerde athletiekwedstrijden om de Prins Hendrik-beker gehou den. We zien hier de finish van de 800 meter: als eerste gaat J. van Kreuningen van de Trekvogels over de lijn, die echter rog kans ziet zijn clubgenoot Blankenstein mee te nemen, het geen de Trekvogels een hogere puntenwaardering bezorgde. Derde is Seeuwen van A.A.C., vierde K. Havenaar van A.V. '23, vijfde K. Stada van D.O.S. en zesde E. Soomer van „Haarlem". Het voetbalseizoen werd Zon dagmiddag te Enkhuizen offici eel geopend met een vriend schappelijk treffen tussen West- Frisia en de Leeuwarder eerste klasser Frisia. Beide elftallen hadden enige invallers, bij West- Frisia was Simons verhinderd en speelden Koopen en Lange- dijk niet mee, bij Frisia ontbrak de l.-back en r.-buiten. Erg groots is de wedstrijd niet ge worden en vooral in de tweede helft werd zeer matig voetbal vertoond. Frisia begon met enkele ge vaarlijk opgezette aanvallen, maar de West-Frisia-achterhoede met Ubels in topvorm, stond zijn manntje. al waren Taekema en Santema deze middag ook bar ongelukkig met hun schoten. De West-Frisia-voorhoede had in R. de Vries maar een matige vervanger voor Simons, terwijl de beide vleugelspelers niet in hun spel konden komen. S. Stel ling was de enige die hier nog wat van terecht bracht met Bruinis naast zich. die er al beter in schijnt te komen. Vrii spoedig nam West-Frisia de leiding door C. Stelling. Een hard schot van Bruinis trapte doelman Bijlinga uit doel, waar- dpor Stelling via het been van een der backs wist te scoren (10). Goed combinerend trok West-Frisia telkenmale naar vo ren. maar de afwerking liet nog al eens wat te wensen over. Al leen het harde schot van C. Vis ser vlak over de kruising viel op. Na vijf en twintig minuten trok Bruinis er alleen van door. passeerde spil Backers en gaf BJjlinga geen schijn van kans Over de tweede helft valt wei nig te vertellen. Frisia zag zich de weg naar doel geblokkeerd, waarbij ook de lat behoorde, die tweemaal werd geraakt. Een an dere maal haalde R. Lub de ba] van de doellijn af of greep Post- humius kordaat in op vrije schietkansen. Linksback Jongsma trapte een voorzet van C. Stelling in eigen doel (30). terwijl even later Bulinga een hard schot van Brui nis niet onder controle kon krij gen en toen was het R. de Vries die de terugspringende bal maar voor het inschieten had (4—0). Een hevige stortbui ontlastte zich daarna over de stad en voetbalterreinen uit en niemand vond het dan ook erg. dat scheidsrechter Biekman tien mi nuten voor tijd reeds affloot. Het was duidelijk geworden dat West-Frisia de zege niet zou ont gaan. Al was dit dan ook in een zeer matige wedstrijd. WILLEM BRUUL-TOURNOOI Het jaarlijks georganiseerde Willem Bruil-tournooi werd Zondag geopend met een 4-tal wedstrijden. Op het weer keurig in orde ge brachte speelterrein, hetwelk zeer zeker tot een der mooiste velden in de kop van Noord-Hol land gerekend mag worden, werd om precies 12 uur begonnen, met de wedstrijd KaagvogelsBecni- ster. Een minuut van stilte ging aan deze wedstrijd vooraf, ter nagedachtenis aan hem, die in z'n leven deze organiserende vereni ging een zo groot hart toedroeg, de heer W. Breed. KaagvogelsBeemster In een vrijwel gelijk opgaande strijd, is het tenslotte aan Kaag- vogels gelukt de overwinning in de wacht te slepen, dank zij een iets vlugger tempo. 21 was hier de uitslag. Holl. T.Knollendam ijd de winnaar van de zilveren bal van verleden jaar n.l. Hollandia T. tegen Knollendam binnen de lijnen. Knollendam dat met een zeer onvolledig elftal en bovendien met 10 man in het veld verscheen, hield aanvankelijk nog moedig stand, dank zii haar vlug verde digen anderzijds door een wat on samenhangend spel van Hollan dia T. Dat Hollandia T. deze wed strijd alsnog met 4—1 wist te win nen was meer de oorzaak van het zwakke Knollendam, dat na de rust door het uitvallen van één harer spelers met 9 man speelde, dan aan de kracht van Hollandia. ForestersAdelbert Hierna was de eer aan de Fo resters hutn kunnen te tonen te gen St. Adelbert. Al spoedig na het begin van deze strijd was het v.d. Steeg die met een fraai schot Foresters de leiding bezorgde, welke voorsprong nog voor de rust door H. v. Geesten tot 20 kon worden opgevoerd. Na de thee was het St. Adelbert die van een treuzelen in de Fo- resters-achterhoede kon profite ren en de stand op 21 bracht. Met welke uitslag ook het einde van deze wedstrijd kwam. AlkmaarZeevogels Als laatsten speelden Alkmaar en Zeevogels tegen elkaar. Ook in deze wedstrijd kon evenals in de 3 voorgaande het spelpeil ons niet boeien. Zeevogels werd door Alkmaar voor verdere deelname aan dit tournooi uitgeschakeld door een 20-nederlaag. Volgende week wordt dit tour nooi voortgezet met om 11 uur de wedstrijd ForestersAlkmaar, om 12 uur KaagvogelsHollandia T., waarna vervolgens de verliezer en de winnaars van deze wedstrij den nog eens tegen elkaar aan treden. Al jarenlang op 24 Augusti van de Kath< gelukken. 20.C verlenen bij nacht voordoe menig geval redden, in ar voorbijgaande land, speciaal is een goede e een leven kar Een goed ge ste Hulp is vo< van zo groot 1 derland met 2 keersongevallen gunstige land 1951 werden al ongevallen o doden geregistr jaar eiste he zwaar- en 10.0 Verder werden werknemers doi ongelukken get 400 personen 1 door verdrinkir over deze ongu een gevolg zijn toenemende bi van ons land, i dige en vera Hulp, die ons tot het meest dit gebied in alle andere lan Voor een kaf is er niet alleen bfj een dodelij eventuele hulp vooral ook eer worden bijv. snelverkeer drie Zijn de slach dan zal het ze< komen, dat in de priester, de moeten worden hun laatste rei ,,Een mens in n in nood!" En di als men bedenk derland nog geb men in een oml vijftig kilometer treft. De kat? helpsters laten h DINSDAG 19 HILVERSUM I. 7.00 AVRO: 7.E 24.00 AVRO. 7.00 Nieuws: 7. 7.50 Dagopening 8.15 Gram. muz.: Morgenwijding: 9 9.30 Voor de h Waterstanden; 9.' 10.50 Voor de R.V.U.: Mevr. M ..Iets over het onl doeling van geli< kinderboeken"; 11 ken: 12.00 Geva: 12.30 Land- en delingen: 12.33 \i land; 12.40 H 13.00 Nieuws; 13.1 of gram, muz.; 1 orkest en solist; kiezin de Brinvi 14.15 Gram. muz recital: 15.00 Gra Cabaret; 16.00 Ra nisch Orkest: 16.E 17.15 Dansmuziek; ker Chambers, de munist". causerie; 18.15 Gram. muz. Dr. A. Saalborn: uit de vergelijke geschiedenis: lp] kind-offer) bij Eu Vondel en Goeth< en zang; 19.35 20.00 Nieuws; 20. eert; 20.50 „Achter hoorspel: 21.05 21.35 „Opera-aspec causerie; 22.15 Tur kest; 22.45 Buitenl 23.00 Nieuws: 23. 23.20—24.00 Gramo HILVERSUM II. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws: 7.11 nastiek; 7.30 Gran Morgenwijding en lender: 8.00 Nieuv richten: 8.15 Gran Voor de huisvroui muz.: 9.40 „Lichtba 10.00 Voor de k Gram. muz.; 11.00 11.30 Maastrichts S 12.00 Angelus: 12.0 (12.30—12.33 Land- mededelingen): 12.! 13.00 Nieuws en Ka 13.20 Actualiteiten: mentsmuziek; 14.0C en solist: 14.45 Gra „Ben je zestig"; zieken: 16.30 Zie Voor de jeugd; 17. voor de jeugd: 17 uitzending. J. J. Si tatie-reis naar 1 Noordkust": 18.00 1 Actualiteiten: 18.20 18.30 „Nederlandse buitenlands beheer1 19.00 „Hier Vrij Ei Gramofoonmuziek; leven", causerie: 1£ ner"-muziek: 20.0C weerberichten: 20.0! man zegt er 't zijn Radio Philharmonis solist. (In de pau; Actualiteiten): 21.4E 21.50 Kamerkoor: dracht: 22.25 Gran Avondgebed en Li lender: 23.00 Nieuw Gramofoonmuziek. EXPERIMEÏ TELEVISIE-PROI Dinsdag 19 Aug VPRO: 20.15 uur 21.00 uur Pauze; p Weerpraatje; plm. Cabaret.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4