Opschudding over achterstallige electriciteits- afrekening Openings- en sluitingsuren Alkmaarse kermis 3,95 EEN NIEUW TEHUIS Bevrijc sl< Originele ENKALON KOUSEN K0FA- aanbieding das... PRIMA! voor katholieke militairen Sambal-oelek-naspel: 50,— Herfsttentoonstelling Schagen Binnen één maand duizend gulden vastrecht betalen Acht mensen vermoord Berlijn: rr terwij VANAF ZATERDAG: in alle kleuren AGENDA Alkmaarse kermis weer in opbouw Met nieuwe paardenrubriek uitgebreid jonf m°e' y f6?o LAATSTE NIEUWS Bromfietstocht door Noordholland Jurist gearresteerd Marktberichten Naar wij v VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1952 ALKMAAR. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend dat de openings- en sluitingsuren van de kermis, die van Zaterdag 23 Augustus tot en met Zondag 31 Augustus a.s. zal worden ge houden, als volgt zijn vastgesteld. Zaterdag 23 Augustus van 141 uur des nachts Zondag 24 Augustus van 161 uur des nachts Maandag 25 Augustus van 161 uur des nachts Dinsdag 26 Augustus van 161 uur des nachts Woensdag 27 Augustus van 141 uur des nachts Donderdag 28 Augustus van 161 uur des nachts Vrijdag 29 Augustus van 111 uur des nachts Zaterdag 30 Augustus van 14—2 uur des nachts Zondag 31 Augustus van 162 uur des nachts Het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslokaliteiten is tijdens de kermis bepaald op Zaterdag 23 Augustus tot en met Vrijdag 29 Augustus 1952 1 uur des nachts, Zaterdag 30 Augustus en Zondag 31 Augustus 2 uur des nachts. Winkelsluiting tijdens de kermis ALKMAAR. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ge durende de dagen waarop de kermis wordt gehouden de be palingen betreffende de sluitings uren volgens de Winkelsluitings wet 1930 niet van kracht zijn. Advertentie) ALKMAAR IN DE AETHER ALKMAAR. De kol. aal moezenier B. J. van Croonen- burgh zal Zondagmiddag in het programma van de K.R.O. om 16.10 uur in het kader van „Kath. Thuisfront Overal" o.a. spreken over de actie van de Alkmaarse afdelingen, die thans met man en macht in de weer zijn om loten te verkopen, waarvan de opbrengst zal dienen als bijdrage in het fonds voor de bouw van katholieke militaire tehuizen. Eigenlijk moest het zó zijn, dat er Zondagmiddag een telefoontje naar de aalmoezenier kon gaan, dat hij zijn radiopraatje, voor zo ver het de actie van Alkmaar betreft, kan annuleren, omdat het niet meer nodig is en de loten zijn uitverkocht. Waarschijnlijk VRIJDAG 22 AUGUSTUS BIOSCOPEN: Rex: Weense Operette, 14 j. Cinema Americain: Arabische nachten, 14 j. Harmonie: Jong, knap en rijk 18 j. Victoria: Golden Girl, 18 j. Voorstellingen: 8 uur. APOTHEKEN: Na heden avond 6 uur voor spoedge vallen bereikbaar Apotheek Wanna, Ritsevoort 5. Apo theker mej. C. Kamphuys. TENTOONSTELLINGEN: Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 Septem ber tentoonstelling wer ken van Jac. J. Koeman Stedelijk Museum Alkmaar „Tegels en Tulpen". KCB tot 23 Augustus as.: Gouaches en sepia's van Kees Jansen. Kunstzaal Hubers, BeTgen: tot 1 Sept. werken van Jaap Min. HEILOO: Tintoretto: Dorps huis tot 25 Augustus. ZATERDAG: hoog water 8.55 en 21.35; laag water 3.10 en 15.55. ZES-JARIG MEISJE ONDER VRACHTWAGEN. ALKMAAR Gistermorgen om kwart over acht reed een 12-jarig meisje met haar 6-jarig zusje ach terop over de Zilrverstraat in de richting van de Oudegxacht. Toen zij werd gepasseerd door een vrachtwagen schrok zij. De chauf feur hoorde een verdacht geluid en hem bleek dat het meisje met haar stuur met de vrachtwagen in aanraking was gekomen. Haar 6-jarig zusje viel van de fiets af en kwam voor het rechterachter- wiel van de wagen terecht. Zij. zal het zo'n vaart niet lopen, i bekwam verwondingen aan het Maar toch moesten de katholie- rechterbeen, haar onderlichaam ken van Alkmaar er wel wat meer vaart aohter zetten; zij moesten toch eens wat sneller de portemonnaie „trekken" en er voor zorgen, dat de loterij een groot succes wordt. en het gezicht. Dokter van Gilze en de heer Zwaikman van 't korps Rode Kruiscolonne Alkmaar ver leende eerste hulp. Daarna is zij naar het St. Elisatoetihziekenhuis overgebracht. ALKMAAR De Alkmaarse kermis, die maanden lang reeds op papier gereed was, de kermis, waarnaar velen iedere zomer weer vol verwachting uit zien, is dan eindelijk binnen Alkmaar's vesten aangekomen. Een p«ar da gen lang rolden van verschillen de zijden de kermiswagens de stad binnen, velen kwamen eT ook per spoor aan en met het naaeren van de eerste kermisdag zijn de exploitanten begonnen hun zaken op te bouwen. Die opbouw is ieder jaar weer een evenement voor jong en oud en bij vrijwel iedere kerrrus-attractie ziet men tien tallen jongens en oudere heren, die vol belangstelling alie verrich tingen volgen. De jongeren vooral blijven daarbij niet stil staan en steken al gauw ook een hand uit de mouwea- Zodat we in de afge lopen dagen meer dan eens tien tallen sjouwende knapen over het kermisterrein rond zagen lopen beladen met planken en balken en vol ijver en vuur voor het werk, dat ze vrijwillig op zich hadden genomen. Intussen komt er aj tekening in het jaarlijkse kennisbeeld. Het Canadaplein is al voor een groot deel volgebouwd, evenzeer 't Hof plein en. aan de Laat er. de Nieu we Sloot wordt die laatste hand gelegd Morgenmiddag om twee uur kunnen we resultaten van die dagenlange arbeid zien en eens kijken, wat voor nieuws de Alk maarse kermis 1952 ons gebracht heeft. KERMISBAL VOOR KATHOLIEKEN ALKMAAR. Evenals vorige jaren zal door het Dansinstituut Arendsen, uitsluitend voor katho lieken, een kermisbal worden ge geven. De dansmuziek zal worden verzorgd door de Dans- en Show band van de familie Kok. Het is voor de katholieke jongelui een goede gelegenheid in gepaste vro lijkheid en in eigen milieu een der kermisavonden door te bren gen. Er wordt een grote toeloop verwacht. Voor verdere bijzon derheden verwijzen wij naar de advertentie, elders in dit blad. ALKMAAR Er is gistermor gen op de Rechtbank nog even een rechtszitting geweest, niet in de grote zaal, maar ergens in een klein apartement aan het einde van een gang. En hoewel de Poli tierechter en de Officier van Jus titie de verdachten, de getuigen en de persmensen als in een knusse samenspraak dicht opeen zaten, moesten er toch spijkers met kop pen worden geslagen. In het klei ne kamertje speelde wederom de zaak tegen de bewoonster van het Ambonezenwoonoord te Medem- blik Mevr. S.P.-F. die in een boze bui tijdens een hooglopende ruzie het gezicht van een buurvrouw met hete sambal-oelek had inge smeerd. Deze bijtende stof was 't slachtoffer in de ogen gekomen; gelukkig heeft een behulpzame dame haar gezicht met water af gespoeld zodat erger kon worden voorkomen. Gemakkelijk immers had blindheid of minstens een oog ziekte het gevolg ervan kunnen zijn. De vorige week moest de zaak worden aangehouden om nog enkele getuigen te horen. Weder om moest de Politierechter, Mr J. v.d. Wall Bake de heer Westerval, ambtenaar ter Griffie, te hulp roe pen om tussen hem en de verdach te, die alleen maar Maleis sprak en verstond, als tolk te fungeren. Mevr. P. G. L.-T. die bij de ruzie tegenwoordig was, vertelde, dat zij de beide dames, had zien vechten. Zij was het geweest, die de vuur rode ogen van het slachtoffer met water had uitgespoeld en Dr van Meurs bad laten ontbieden, om de behandeling van de verbrande ogen verder ter hand te nemen. Ook zou de verd. de andere vrouw in de buik geschopt hebben en aan de haren hebben getrokken. Nadat de verbalisant op enkele punten nog wat opheldering had gegeven, vroeg de Officier vrij spraak ten aanzien van de beschul diging, dat de verd. het slachtoffer zou hebben geschopt, omdat daar voor geen wettig en overtuigend bewijs geleverd kon worden, doch voor het „sambal-oelekken" vroeg hu een boete van 50,- rekening houdend met het gevaar dat deze manipulatie had kunnen meebren gen. De Politierechter sloot zich daarbij aan en veroordeelde de vrouw conform de eis. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Elze C. dv C. G. Dun en E. K. Berman; Franciseus P. H. zv D. v.d. Berg en M. A. J. Fludtman; Anna M- dv C- Smit en M. A. Groot. Ondertrouwd: L. P. van Est en Mé A. Schneider; C. Dekker en C. J. Wiebes; D J. de Witte en E. E. Pot. Geburwd; H. Deklker en P. Dok ter. Overleden: J. P. Adelink 87 j. Geslaagd voor hoofdakte ALKMAAR. Dezer dagen slaagde te Haarlem voor het exa men, afgenomen ter verkrijging van de hoofdakte A en B, de Eerw. Broeder Wilbert, onder wijzer aan de St. Adelbertusschool alhier. Zonnebloem van drie en een halve meter ALKMAAR. In de tuin van de fam. Vaske, Ropjeskuil 32, heeft een zonnebloem de zeld zame hoogte van drie en een halve meter bereikt. ALKMAAR. Het bestuur van het Katholieke Militaire Tehuis is er in geslaagd een tehuis te vinden voor de in Alkmaar gelegerde militairen. Hét Katholieke Militaire Te huis zal binnenkort namelijk worden ondergebracht in café Haring op de Oude Gracht. Het bedrijf van de heer Haring, de verhuur van zalen voor vergaderingen en bijeenkomsten, zal op de gewone voet doorgang kunnen vinden. De officiële opening van het tehuis zal spoedig plaats vinden. Zoals bekend zal als directeur van het nieuwe Katholieke Militaire Tehuis optreden de Zeereerwaarde heer N. Tromp, kapelaan van de Sint Laurentiusparochie, die als zodanig reeds eerder door de Bisschop van Haarlem benoemd was. De volgende zaak was, zoals de Officier het uitdrukte, eigenlijk te kinderachtig om erover te praten. Zekere Ch. K. te Middelie had eens van iemand een paard in bruikleen gekregen, doch hij kon het dier, dat min of meer onhandelbaar was, on mogelijk aan. Korte tijd daarna werd het paard door de eigenaar aan zijn dorpsgenoot V. in bruik leen afgestaan. Deze zette het paard met een ijzeren ketting vast op het erf. Op zekere dag was Chr. K. bij V. op het erf gekomen, na daartoe over een hek te zijn ge klommen, met de bedoeling het paard weg te halen. V. was daar natuurlijk niet van gediend en deze riep hem dan ook toe, dat hij maar te verdwijnen had. Hij had het zo hard gedaan, dat de hele buurt het had kunnen horen, maar de verd. zo verklaarde deze, had niets gehoord. Hij liep door, pakte het paard en trachtte te verdwij nen. Toen moest de politie er bij komen en hij kreeg een bekeuring wegens huisvredebreuk. De Offi cier van Justitie eiste een boete van 25,- subs. 10 dagen en de Po litierechter vonniste conform. SCHAGEN In het kort heb ben we reeds medegedeeld, dat de grote najaarstentoonstelling, geor ganiseerd door de „Vereniging tot het houden van Paasveetentoon- stellingen," op Donderdag 2 Octo ber za.i worden gehouden. Gelijk bekend kan iedereen aan deze tentoonstelling deelnemen, mits hij zijn vette wridevee, handels- vée, stamboekpaarden, slachtpaar- den, overhouders of landbouwma chines maar vóór Zaterdag 27 September heeft opgegeven bij de Fa- Trapman N.V. De aangifte voor 't inzenden van geregistreer de fokschapen moet echter reeds vóór of op 13 September plaats vinden bij 't Texels Schapenstam- boek p.a. Landbouwhuis Kerk plein, Alkmaar. Deelname aan de keuring voor Dekberen moet ge meld worden aan het Varkens stamboek gevestigd in hetzelfde gebouw. Mocht er tijdens de tentoonstel ling een besmettelijke veeziekte heersen, dan behoudt de Vereni ging zich het recht voor om aan gevoerde dieren zonder opgave van redenen te weigeren of bewij zen van herkomst en gezondheids toestand te eisen. Bedriegelijke of onjuiste opgayen of handelingen hebben algehele uitsluiting van de inzenders tengevolge. Ook aan de leef tjjdso-pgaven der slacht- paarden zal dus streng de hand worden gehouden. Alle inzendin gen moeten tot minstens 1 uur n. m- op het tentoonstellingsterrein aanwezig blijven. Het vraagprogramma. De afdeling vet weidevee is ver- KERMISPROGRAMMA WAPEN VAN HEEMSKERK ALKMAAR. Het dans- en showorkest van de familie Kok uit Assen (na 1 September a.s. gevestigd te Amsterdam) komt op de eerste kermisdag en Zon dag a.s. naar het Wapen van Heemskerk, om er tijdens de avonden de dansmuziek te ver zorgen. De avond van Maandag 25 Aug. is gereserveerd voor de besturen van verenigingen, die hun ver gaderingen en bijeenkomsten re gelmatig in het Wapen v. Heems kerk plegen te houden. Hun wordt een show- en cabaretavond aangeboden, welke zal worden verzorgd door het radio-trio „De Chico's". 85 verenigingsbesturen hebben te kennen gegeven, van deze aanbieding gebruik te wil len maken. De avonden van Dinsdag 26 en Vrijdag 29 Augustus zullen we derom door de familie Kok en de Chico's worden verzorgd. Woensdag 27 en Donderdag 28 Augustus zijn besloten avonden, resp. voor het R.K. Danscomite en net Dansinstituut Arendsen en de Land- en Tuinbouwjongeren. De laatste Zaterdag- en Zondag avonden zijn wederom aan de dans gewijd. Voor de avonden van Zondag 24,Zaterdag 30 en Zondag 31 Augustus is nog 'ge ëngageerd het Rhythm Trio Iep van Bruggen, die de danslustigen in de bovenzaal zijn programma zal voorschotelen. dfó L per liter exd. (les Uit de distilleerderijen van de Erven Lucas Bols Amsterdam - Schiedam Verkrijgbaar bij: G. J. BONOUVRIE FIRMA FERWERDA TIEMAN FIRMA TH. KRAAKMAN ZN. W. M, H. PELS ZN. M. PREYER ZN. G. VRIESMAN Oudegracht 121 Verdronkenoord 139 Platte Steenenbrug Koorstraat 65 Voordam 8 Snaarmanslaan 32 114 deeld in 5 rubrieken enkelingen, elk met meerdere eerste prijzen van f 10 plus voor het beste beest uit de gehele afdeling een kam- pioensprjjs met beker. Verder is hier nqg een rubriek collectieve inzendingen van minstens vier st-uiks. De afdeling handelsvee om vat thans niet minder dan 8 ru brieken t.w. hoogdrachtige koeien afgewisseld en niet afgewisseld, kalfschotten, afgewisseld en niet afgewisselde melkkoeien, kalf- vaarzen. geldevaarzen en graskal veren. Voor de 5 rubrieken van de afdeling geregistreerde warm- bloedpaarden wordt telkens f 90 aan prijzen beschikbaar gesteld, plus ee.n wisselbeiker voor 't beste paard van 4 jaar of ouder. In de nieuwe afdeling slacht- paarden zijn vier rubrieken met voor elk meerdere eeTste prijzen, plus een medaille en bovendien voor het beste beest van de afde ling een kampioensprijs. Verder zijn er een afdeling geregistreer de fokschapen bestaande uit 7 rubrieken met elk f 22.50 aan prijzen, te splitsen naar de beoor deling van de jury, en wisselbe kers voor de fokschapen en voor de rammen. IETS NIEUWS VOOR DE VEEHOUDERS Een wedstrijd in het hooi ru iteren PURMEREND Naast de diverse andere attracties tijdens de Nazomerfeesten, zal tijdens Veetentoonstelling en Fokvee- dag tePurmerend een zg. Hooi- ruiterwedstrijd worden gehou den. Aan deze Hooiruiterwed- strijd kan iedereen deelnemen. In hoofdzaak zullen dit zijn boeren, boerenzoons en land arbeiders. Men kan deelnemen in de wedstrijd - in het ruitenen op vierpootruiters zowel als aan die voor dakruiters. Ook kan men voor beide groepen inschrijven. Met de wedstrijd wordt Ge oogd: le het juiste plaatsen van de ruiter en 2e het vol laden van de ruiter met hooi. Een jury zal beoordelen; hoe het werk geschiedt. Door het geven van punten wordt bepaald wie voor een prijs in aanmer king komt. Voor beide afdelin gen worden geldprijzen zowel als medailles beschikbaar ge steld. De wedstrijd wordt geor ganiseerd door de Bedrijfsver eniging Waterland en Omstre ken in samenwerking met de Rijks Landbouwvoorlichtings- dienst. Hij zal plaats hebben op de Donderdag van de Veetentoon stelling op het tentoonstellings terrein. BEKER-FINALE HUGO BOYS-L.S.V.V. H.H.WAARD-N. Zaterdag avond a.s. wordt gespeeld de voetbalwedstrijd Hugo Boys I LSVV I op het Hugo Boys-ter rein. Dit is de laatste wedstrijd van het bekertournooi tussen Vrone,. BOL, LSVV en Hugo- Boys. Deze wedstrijd zal de be slissing brengen wie zich win naar van de uitgeloofde beker zal kunnen noemen. Dit tpur- nooi heeft zulk een verloop ge had, dat de spanning er zelfs bij de finale nog in is. Wint LSVV, dan gaat de beker naar Noord- Scharwoude. Wint Hugo-Boys dan zal het doelgemiddelde moeten beslissen. Bijna zeker wordt het dus een spannende match. Na afloop zal een Hugo-Boys bal worden gehouden in café Ursem. Dit is een zgn. liefdadig heidsbal ten bate van onze ge blesseerde speler Th. Ursem. Daar het hem overkomen onge val tevens financiële moeilijk heden heeft veroorzaakt, meent het Hugo-Boys' bestuur goed te doen de opbrengst van deze avond voor hem beschikbaar te stellen. De entree is zo laag ge steld, dat dit voor niemand een bezwaar kan zijn deze avond te bezoeken. Voor nadere bijzon derheden zie de advertentie in dit blad. Faillissement CASTRICUM. In staat van faillissement verklaard J. Lute, Mient 37, Castricum. Rechter commissaris mr. J. N. Alblas, Bergen. Curator mr. W. M. Rever se, Alkmaar. (Van onze correspondent) BERGEN. Achterstallige nota's van het electriciteitsbedrijf hebben de laatste dagen in Bergen en niet alleen in Ber gen aardig wat deining verwekt. Zoals men weet, heeft de gemeenteraad besloten de tarieven zo goed mogelijk aan die van het P.E.N. aan te passen en slechts een verhoging door te voeren van 25 pet. Vooral kleine middenstanders en horeca-bedrijven hebben min der aangename ontdekkingen ge daan. Zij moeten nl. een verhoogd tarief betalen vanaf1 Mei 1951. Vóór 1 Mei 1951 verhoogde het P.E.N. de tarieven met 20 pet., zodat een voorlopig vastrecht werd vastgesteld. Nadien stelde de regering om het electrici- teitsverbruik te beperken een tariefsverhoging in. De tarieven voor klein-verbruikers mochten echter niet met méér verhoogd worden dan met 25 pet., terwijl de eerste 240 kwh voor woonhui zen van verhoging werden vrij gesteld. De gemeente heeft ech ter niet de kwh-tarieven ver hoogd, maar de verhoging inge werkt in het vastrecht. Hierbij had men de berekening gemaakt, dat iedere woning gemiddeld f 32.per jaar zou opbrengen. Hierdoor zou de prijs met die van het P.E.N. slechts f 0.011 ver schillen bij een gemiddeld ver bruik van 600 kwh per jaar. In deze berekening heeft men zich blijkbaar sterk vergist. Men moest nog een verhoging toepassen die neerkomt op 39 56 pet. van de bestaande vast rechten (56 pet. van het opper vlakkig tarief en 39 pet. voor be drijven met een geschat kwh- verbruik). Thans blijkt echter, dat dit voor velen een enorme verhoging met zich brengt. Iedere verbruiker heeft dezer dagen een afrekening ontvangen, waarop zonder nadere toelichting het vastrecht is bepaald over een periode met terugwerkende kracht van 15 maanden, met als enige mededeling, dat dit vastrecht ge baseerd is op de totale opper vlakte van woning en/of bedrijf. Gaat, zoals reeds eerder vermeld, dit verhoogde vastrecht in per 1 Mei 1951—1 Juli 1952 (met laatstgenoemde datum is het vast recht wederom verhoogd), dan komt men tot de conclusie, dat de achterstallige periode geen 15 maanden telt, doch 14. Zo moeten kleine midden- standsbedrijven navorderingen be talen van f 30.— tot ongeveer f 250.terwijl enkele horeca bedrijven bedragen van enige honderden guldens moeten vol doen. Ter illustratie dienen de vol gende feiten: Geval A. Voorlopig vastrecht bedroeg f 10.dit werd verhoogd tot f 49.zodat de verbruiker moet nabetalen 15 x f 39.is f 585.—. Geval B is nog frappanter. Het voorlopig vastrecht bedroeg f 12.50 dit werd verhoogd tot f 79.90, zo dat deze verbruiker (bedrijf) een nota ontving van 15 x f 67.40 is f 1.011.—; deze bedragen moeten worden betaald binnen de ter mijn van 1 maand na datum post merk. Daar komt nog bij, dat deze gang van zaken voor ver schillende bedrijven grote schade met zich brengt, doordat deze verhogingen niet meer doorbe rekend kunnen worden in de prijzen van die artikelen, die reeds lang afgeleverd zijn. In de raadsvergadering van heden avond (Vrijdag) zal dit heel wat stof doen opwaaien. Een lijst met protesthandtekeningen zal wor den aangeboden. 's GRAVENHAGE 22 Aug. Het kabinet van de Koningin deel de mede, dat Hare Majesteit he denmorgen om 10 uur op het pa leis Soejjtdijk Ir. C. Staf, minister van Oorlog en Marine in het de missionaire kabinet, heeft ontvan gen. De Nazomertentoonstelling te Purmerend De nationale tentoonstelling van, dameshandwerken en de grote tentoonstelling van handel en industrie te Purmerend zul len Maandag 8 September wor den geopend. Woensdag 10 Sept. begint de grote expositie voor fruit, akkerbouw en tuinbouw. Voor de te houden vee-ten toonstelling op 11 September is het aantal inzendingen voor de afdeling fokvee reeds grfcter dan verleden jaar. OLIEBOLLENACTIE: EEN GROOT SUCCES AKERSLOOT De Oliebol- lenactiie is weer voorbij en vol komen geslaagd, want er werd belangstelling gewekt voor het mooie Wit-Gele Kruiswerk waardoor de kas van het Wit- Gele Kruis met f251.werd aangevuld. 't Werd niet alleen een succes, maar tevens voor allen die medewerkten een feest. Wat vonden de dames het jammer, als de twee uur bakken voorbij waren en ae werden af gelost door een nieuw stel bak sters. En de boeren, die geheel belangeloos voor 55 liter melk zorgden, kwamen zo nu en dan ook eens om een hoekje kijken. En wat glunderend gingen de bezorgsters met de oliebollen op stap! Spontaan boden allen zich aan voor een volgende oliebollen actie. HET WIT-GELE KRUIS VOOR ALLEN, DOOR ALLEN! BRAVO AKERSLOOT! MEERVOGELS-NIEUWS AKERSLOOT Zaterdag avond a.s. spelen de Meerv. Junioren een vriendschappelijke wedstrijd tegen de WÜ-junio- ren van Uitgeest, De aanvang van de wedstrijd is om zes uur. Zondag speelt Meervogels III tegen WÜ III. Deze wedstrijd begint om 12 uur. Meervogels I heeft Zondag een heel ander programma. Zij zijn nl. door „Blokkers" ui'tgenodigd mee te spelen in het Blokkers- Fruittournooi, waaraan Meer vogels de laatste 2 jaar ook al heeft meegedaan en ook beide kenen heert gewonnen,. Zondag vertrekt men om half één met de bus. Om kwart over twee wordt de eerste wedstrijd ge speeld tegen SVA uit Assen- delft. SVA. is de aloude tegen stander van Meervogels en bij elke ontmoeting werd er om de puntjes gevochten, zodat bij deze wedstrijd de spanning zeker niet zal ontbreken,. Burgerlijke Stand HEILOO. Geboren: Agnes M„ d.v. J. P. Bouman en Z. E. v. d. Velde; Afra J. G„ d.v. H. A. J. Hemmeren A. J. Beentjes; Geertruida M., d.v. J. Eeken en A. M. Beemster; Jacobus W. M., z.v. A. Sombroek en M. P. v. d. Berg; Elisabeth N. H„ d.v. A. M. van Gurp en J. M. Brouwer. Overleden: Elisabeth A. Reus, 45 jaar, geh. m. A. Kleef. WIJKERTOREN-TOURNOOI LIMMEN Zondag a.s. speelt Limmen I op eigen terrein een belangrijke wedstrijd in net kader van het Wijfcertoren- Tournooi, tegen Wijk a. Zee I. Aangezien Limmen I reeds Beverwijk I in dit Tournooi heeft uitgeschakeld, zal er. voor deze wedstrijd, welke om 2.30 begint, zeer veel belangstelling ■zijn. Limmen I zit reeds in de prijzen maar met een overwin ning komt men in de finale, en de hoogste prijzen zijn zeer aan lokkelijk. De recette is voor de organi satie van het Tournooi. De dona teurs hebben dan ook voor deze wedstrijd geen vrije toegang. VERTREKPOSTEN IN HOORN EN AMSTERDAM Als laatste bromfietstocht in dit seizoen organiseert de Toe ristenbond A.N.W.B. een land- schaps- en stedeschoontocht door Noord-Holland, welke zowel door leden als door niet-leden naar keuze op 30 of 31 Augustus kan worden gemaakt. Deze toeris tische bromfietstocht is weer met grote zorg door de bond ..uit gestippeld en voert in hoofdzaak door het typisch Hollands water en polderlandschap tussen Am sterdam en HQorn. Monniken dam, Edam en Hoorn maken onderdeel uit van de route, even als Groot Schermer, Graft en De Rijp met hun mooie oude raad huizen, welke aan Leeghwater worden toegeschreven. Ook Rans- dorp met zijn bekende toren, welke door Rembrandt in ver schillende tekeningen is vereeu wigd, wordt door de deelnemers gepasseerd. Een gedeelte van de route voert langs de voormalige Zuiderzee, zo wordt ook Volen- dam aangedaan en men zal dan ook volop van verrassende uit zichten kunnen genieten. De tocht kan zowel van Amsterdam als van Hoorn uit worden ge maakt. De te rijden afstand be draagt ongeveer honderd kilo meter. Het element „onbékende bestemming", is gehandhaafd. De vertrekposten, welke tevens weer het eindpunt vormen, zijn café „Tolhuis" in Amsterdam-Noord en hotel „De Roskam" in Hoorn. Doktersdienst Rayon West-Friesland: Dokter Barnhoorn te Blokker, tel. K 2292-533; Dokter Mulder te Midwoud, tel. K 2291-225; Dokter Pool te Hoogwoud, tel. K 2263-287 Berkhout-Avenhorn: Dokter Van der Linden te Berk hout, tel. K 2295-264. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond OVERWEGEND DROOG. Half tot zwaar bewolkt, over wegend droog weer. Zwakke tot matige Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. 23 Augustus zon op 5.37, onder 19.47; maan op 8.43, onder 20.17. OUD-GEMEENTESECRETARIS VAN AMSTERDAM VERMOORD? AMSTERDAM Dezer dagen werd te Amsterdam gearresteerd de 26-jarige Mr. W. C F. uit Bilt- hoven, die ervan wordt verdacht zijn 62-jarige vadeT Mr. J.F. Fran ken, tijdens de oorlogsjaren ge meente-secretaris van Amsterdam, met vergif te hebben gedood, al dus meldt de Volkskrant. Het li chaam van de overleden Mr. Franken is begin Augustus opge graven. In de stoffelijke resten werden sporen van vergif aange troffen. STOCKHOLM 22 Aug. De Zweedse politie heeft een grote klopjacht geopend op een despe rado, die in de afgelopen nacht door moord en brandstichting in de Zuid-Zweedse provincie Skaa- ne (Schonen) acht mensen van het leven heeft beroofd. Eerst stak hii de woning van zijn ouders in brand waardoor zij in de vlammen omkwamen. Daar na vermoordde hii zijn 24-jarige verloofde en de 54-jarige directri ce van een Tehuis voor Ouden van Dagen. Tenslotte stak hii ook het tehuis in brand. Bij deze brand zijn drie vrouwen en een man om het leven gekomen. Volgens een nader bericht zoekt de politie naar een te Hurva in 't Zuiden van de provincie Skaa- ne woonachtige politieagent. STAKING IN GRONINGEN Honderd arbeiders ontslagen Bij de Coöp. Zuivelfabriek „De Ommelanden te Groningen is gisteren een staking uitgebroken, waarbij ongeveer honderd arbei ders betrokken zijn. De honderd stakers zijn door de directie ont slagen. De staking, die begonnen is omdat een groot aantal grieven, die door de directie reeds lang waren erkend, na herhaalde on derhandelingen nog niet werden weggenomen, wordt gesteund door de bedrijfsvakbond van het N.V.V. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Rex: Küssen ist kei- ne, Sünd (a.l.)Cinema Ameri- caan: Arabische Nachten (14); Harmonie: Jong, knap en rijk (18); Victoria: Golden Girl (18) (IS). CHA SCHAGEN: Royal; Tarzan en de Slavin (18). BEEMSTER, PURMEREND Schotse muizen, bonken 8.40— 10.50; Schotse muizen, middel 10.40—12; Schotse muizen, drie ling 68,40; bi. eigenh., middel 8 10.50; Koopimans blauwe, mid del 1010.90: slabonen z. dr. 36 56; stoksnijbonen 3154; stam- snijbonen 2036; pronkbonen 11 29; komkommers 8—12'; tomaten A 27J5; bloemkool 8—59; rode kool 613; groene kool 911; spi nazie 124g.; sla 26; andijvie 6 14; rabarber 5; rode bieten 4 8; bospeen 1527; waspeum 16 20; uien 915; perziken 9—25; Druiven: frankenthalers 7091; West-Frisia 72; Meloen* suiker I 3872; II 14-39; Codfin Ceswick 410; Erley Victoria 412; Per zikrode Zorner-appel 827; Rode Tulp 310 Transparante de Croh- sels 818; Yellow Transparant 6 28; Zigeunerin 1438; Clapp's Favorite 634; Juttepeer 6—35; Suikerpeer 39; Précose de Tré- voux 315; Trosjes-peer 412. WARMENHUIZEN 22 Aug. 4400 kg aardappelen 11,60 - 12,10 grove 10,50 - 10.70; bintjes 10,- - J0.60; grove 10,50 - 10,80; koop- mansbl. 9,80 - 10,10; meerlanders 9,50 - 10,30; eigenheimers 10.30 11,10; bl. eigenh. 10,80 - 11,50; 250 kg bieten 6,50; 7100 kg sla- bonen 23 - 41; 35000 kg witte kool 5 - 7,40. AVENHÓRN 21 Aug. Grove schot 10,90—11,10; midd. 11,00— 12,40 27500 kg; witte kool 3,00 5,50 26000 kg; rode kool 6,60' 15(00 10000 kg; bieten I rond 5,70 —7,20- II 4,50—6,00 22500 kg; peen ÏI 13,8016,10; III 12,50— 14,00 14000 kg; augurken grof 42,80—50,90; basterd 53,40; stek 33,30; bommen 20,70 4000 kg; sla- bonen I 43,00—53.00; II 35,00— 47,00; III 26,00—33,00 14000 kg; blocveiling grove aardappelen eersteling 11,40—11,50 100,000 kg. NO ORDSCH ARWOUDE 44000 kg Aard. eerstelingen 10-90 11.90; eigenheimers 10.801110 blauwe eigenh. 910.50; bintjes 10.3010.70; LJselster 9.10; beve landers 9.70; alva 9.30; bonken 8 10 70; drielingen 6.30; kriel 4 50 4.80; 31000 kg slabonen 3946; H 3443; 1600 kg kroten A 6.80— 7; B 4.204.70; 175 kg peen B 12.10; 885 kg zilvernep 26; drie- lingeji 3; 3100 kg rode kool A 9.80 —14.20; B 6.60—7.90; 6400 kg gele kool A 11.70—13.70; B 5.10—9.10; 700 kg groene kool A 18.10; 47000 kg witte kool 4.307.80; 400 kg bloemkool A 2 4352; afwijkende 10—27. KAASMARKT ALKMAAR ALKMAAR Aanvoer 41800 kg ;10 stapels boerenkaas 2.18 kg; 14 stapels fabriekskaas 2.16 kg. Handel matig. LANGEDIJK 20.000 kg Aard appelen: blauwe eigenh. 9.80—10; bintjes 1010-10; grove 10.40 10-90; 25.000 kg rode kool A 9.10 —13.30; B 6.20—8,90 20.000 kg. gele kool A 12.5016-20; B 79; 1000 kg groene kool 20.40; 11.000 kg witte kool 4.408; 6000 kg uien 12.80—13.10; nep 25—25.60; 2500 kg bieten A 6.807.40; 1500 kg peen B 12.20—14.10; C 970—12.20; 13 000 kg slabonen 38—45; 250 kg tomaten A 1617; 6000 st. bloem kool A 1 41—51; A 2 18.40—28.40. BERLIJN Van al zenden deelnemers binnen. De wachtpo bij alle grensovergan krachtiger wordende en West-Berlijn hebt gen van de „Kleine ficale H. Mis bijgei zalen in West-Berlijr de stad de inleiding voorspel op de grote De sectievergaderi dit jaar voor het. e openbaar gehouden. Hoffmanns S.J., de studiegroepen, ver! wegens de onmog Katholieken in de G< middel van pers of slag uit te brengen sectievergaderingen, komsten thans iede 600 personen kun bezocht, zodat deze woord na hun teri afgesloten Sovjetge! nen verkondigen. De „eeui De eerste sect hield zich vandaag 1 onderwerp „God of terie". Uit de eerst van Proost Spülbi Kohier (Oost-Zone) delijk naar voren, c soof of natuuronde naam thans nog de terie beschouwt al slag van het v Maar in het practi het materialisme n overwonnen. In plE theoretisch marxis oude stempel is e nihilisme van nieu1 treden, dat eerst tl paalde politieke par schaal over brede 1 volk verbreid wore het nu van het gro dat het volk wore over de huidige st onderzoekingen be verhouding tussen wetenschappen en God. Dan zal blijk thema van de 75st< tholiekendag uit d. heid ontspruit: God werkt onder ons vc ten slechts ljnet H genade meewerken van massamensen lijkheden worden r van Christus. Dat het de mens makkelijk gelukt zi ken van God, bleel drachten van de ring „Mens zonder met God?" Een vei standpunt is hier: staat er een God, mij niets aap", w met klare argumei HET VARKENSV DUU De consumente het varkensvlees blijkt o.m. uit ee van de Federatie patroonsbonden. D een gevolg van het Voor varkens wort taald tot een hoog verre niet werd b De verlaging va prijs voor bacon f2.65 tot f2.57 per gevolg van het c wereldmarktprijs granen, zou de ir wekken, dat ook varkensvlees in iets terug zouden gezien het markti nen dele het geva is de Haagse b van dit jaar, de Knappert, gisteren lijk getreden met Brouwer uit Ara langstelling in en stadhuis was zeel werden te Den H feurs op heterda het stelen van ee geparkeerde auto denhout. Een der nog twee accu's auto's gestolen t zal op Vrijdag 5 de 41ste Heemscl gehouden te Goe jaarvergadering Heemschut staat door de oude sta gramma is vice-admiraal staatssecretaris v Willemstad op Cl men. De vice-adn andere aan de la uiteenzetting zal defensie van de Caraibische gebie door de gouverne heeft het tweede troepen, dat als plaats Geertrui met een défilé v lijke en militaire scheid genomen werd gistermorg vierpolitie te Ro gevonden van d sistent-hofmeeste Donald, die als het Engelse s.s. dagavond te wa en verdronken.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2