Moderne meubels KLEUR EN LIJN in de.,ster kamers van Hollywood HARING IS GEZOND treden steeds meer voor BEDERF NIET DOOR WANSMAAK DE HARMONISCHE OPZET e avonden voor zout, zuur of gebakken door Wm Knipjcheer en Roo$ 55e! GULDEN REGELS eter" wanneer de volgende regels in acht worden geno men: Laat kinderen op vaste tijden eten. Wen ze van jongs- af aan orde en regelmaat. Door het spelen in de bui tenlucht wordt een gezonde eetlust opgewekt. Voorkom echter dat de kinderen over vermoeid aan tafel komen. Laat hen voldoende slapen. Laat de kinderen rustig eten. Maak geen spelletje van de maaltijden, maar zorg voor een opgewekte stemming aan tafel. Zorg er voor dat de kinde ren gemakkelijk kunnen eten. Zorg, dat de stoel, waarop de kinderen zitten, niet te laag is. Geef hun, als zij zonder hulp beginnen te eten, prak tisch en liefst onbreekbaar eetgerei, bekers of kroesjes (deze kunnen het beste met twee handjes vast worden ge houden), geëmailleerde bord jes, paplepels, theelepels, een schuiver en voor de boter ham met stroop of jam een vorkje. Leer de kinderen van jongs- af alle gerechten te eten, die zij voorgezet krijgen. Kies keurige mensen zijn een last voor zich zelf en voor hun medemensen. Geef zelf het goede voorbeeld! Kinderen doen volwassenen graag na. Geef de kleuters een afge paste hoeveelheid. Vermijd onnodige aandacht voor het kind bij het eten. lost door de ..damasta de luxe". Dit is een tafellaken van plastic op textielbasis. Na het gebruik kan het kleed worden afgenomen met een vochtige doek. Hardnekkige vlekken kunnen worden afge schrobd, het kan gestreken en op gevouwen worden. Tenslotte willen wij u nog ken nis laten maken met een nieuw soort traproe. Het is een buigzame roe met een laag plastic er over heen in iedere gewenste tint. Op de trap zelf worden kleine lipjes bevestigd waar de roe over heen gehaakt moet worden Losschieten is derhalve onmogelijk en wat van zeer groot belang is de slijtage van de loper wordt tot een mini mum beperkt. In het filmbedrijf te Hollywood wordt een ster niet alleen beoor deeld naar de omvang van haar of zijn rollen, maar ook naar de grootte en de inrichting van de kleedkamer van de betreffende per soon. Pas aangenomen onbekende acteurs of actrices vinden nauwelijks een plaatsje om hun hoed op te hangen. Brengen zij het tot rollen van betekenis, dan krijgen ze eigen kleedkamers en belanden ze in de sterrenhemel, dan verhuizen ze naar een protserig gebouw waar ze, evenais andere sterren, de beschikking krijgen over een reeks naar eigen smaak in te richten vertrekken. De kleedkamers in de sterrenfabriek van Metro Goldwyn Mayer zijn toevertrouwd aan de zorgen van miss Eli Benneche, die meer dan 20 jaar lang de interieurs van de studio heeft verzorgd. „Ik heb de zorg voor 750 kleed kamers en bureaux", vertelde zij. „De meeste er van moeten vol gens individuele smaken worden ontworpen en ingericht. De ac teurs zijn niet de enigen, die be paalde wensen hebben wat kleu ren en decoratie betreft, de regis seurs en producers kunnen even lastig zijn of nog lastiger en ik geloof dat dit met alle lieden in de „show business", waar kleur en lijn zo'n belangrijke rol spelen, het geval is." Zij voegde hieraan toe dat niettemin de tijd ver anderingen heeft gebracht en merkte op, dat de zuinigheidsrage in Hollywood afbreuk heeft ge daan aan de weelderigheid van de kleedkamers der sterren. „In vroeger dagen kwam het voor, dat wij de vertrekken van een ster om de twee of drie jaar opnieuw inrichtten", zeide zij, „maar dat gebeurt niet meer." Zij dacht met een zekere melan cholie terug aan de tijd, toen de filmkoninginnen van M. G. M. wedijverden om de suprematie. Een der voornaamsten was Nor- ma Shearer, die een reeks ver trekken met dure moderne inrich ting had. Joan Crawford had een appartement in de Engelse stijl van de 18e eeuw, Marion Davies troonde in een eigen gebouw van twee verdiepingen in Spaanse stijl. Toen ze ruzie kreeg met de studio en weg ging, nam ze het mee. „Gretha Garbo wilde in het be gin met niemand spreken dan met Adria, die haar kamers ontworpen had," vertelde miss Benneche. „Maar in haar laatste jaren daal de ze een beetje naar de aarde af. Ze liet mij haar kleedkamer ont werpen maar haar besluiteloos heid was een groot probleem en als ze eindelijk tot een besluit kwam, dafn werd dat veelal later weer veranderd. Het liep ten slotte hierop uit, dat alles in donkere tinten werd gehouden: donker-blauwe wanden en blauw-groene draperieën, Het leek wel een grafkamer". Hedy Lamar was volgens miss Benneche een ander moeilijk num mer. „Hedy was meer dan veel eisend en wilde telkens verande ringen." Judy Garla'nd bracht de ont werpster bijna tot wanhoop door dat zy de hele decoratie in wit en zwart wilde hebben. Op de op merking dat dit misschien kwam omdat Judy in zoveel kleuren films optrad, antwoordde miss Benneche: „Wel neen, zij had het veel te druk om over de inrichting te piekeren." „De kamer van Katherine Hep burn was verschrikkelijk", ver klaarde miss Benneche met af schuw, „op het bed wilde ze al leen maar gestreepte beddetijk, ze ha'd een paar miserabele gordij nen voor het raam en saaie pren ten aan de wanden. Iets beters wilde ze niet." De kleedkamers van de huidige sterren van M. G. M. zijn elegant 's Zomers stroomt Europa vol met Amerikanen en natuurlijk Amerikaanse. Het Nederlandse vrouwencomité heeft onlangs ont vangen mevrouw Angelina Bras- cugli uit Minnesota, een lera res, die hier de General Federation of Women's clubs vertegenwoor. digde, een grote organisatie in het „land der vrouw" over de oceaan. Deze vooraanstaande vrouw heeft ook Frankrijk, Italië, Zuid-Slavië, West-Duitsland en Denemarken bezocht. Het is niet prettig om er op attent gemaakt te worden dat we bezig zijn met het staartje van de zomer. Telkens worden we geconfronteerd met de kille avonden. Een vestje of een warme blouse is dan ook niet overbodig, zolang de kachel nog niet brandt. De overgooier, die wij hier pu bliceren is gemaakt van caramel- kleurige stof. De blouse is van ge streepte jersey in caramel en wit. Het aparte van dit ensemble is de doorlopende lijn van de blouse met de diepe plooi in de rok. Voor jeugdige personen is een sportieve combinatie onontbeer lijk. De hoofdzaak en het onmis bare hiervan is de kleuren met el- VERSE HARING! Tot de vissoorten, die haast iedere huisvrouw graag op tafel zet, behoort zeker de panharing. Geen wonder: ze smaakt op aller lei manier toebereid, voortreffe lijk enze is goedkoop! En toch denkt iemand, die ergens de baklucht van panharing opsnuift, niet: „weer zo'n goedkoop visje", maar: „ha, bakbokking, lekker!", terwijl het water hem al om de tanden loopt. Of we deze vissoort nu bij rode kool, bij bietjes of bij sla eten, dan wel warm of koud oo onze boterham leggen, smaken doet ze altijd. Daarbfj kan moeder de vrouw tevreden zijn met de we tenschap dat ze haar gezin hier mee een gezond maaltje voorzet. De haring bevat immers volop ei wit, vet en de belangrijke vita mines A en D! Bij wijze van variatie kunnen we de haring nu eens gestoofd, dan weer gebakken opdissen. HARING, HOM EN KUIT BAKKEN De haringen, hommen en kui ten schoonmaken, wassen, zouten en vlak voor het bakken wentelen door bloem of paneermeel, waar door iets zout is gemengd. De bloem afschudden en de vis in een koekepan in hete boter, margarine of olie gaar en aan weerszijden bruin bakken, onge veer 10 minuten. De hommen en kuiten in de vis laten of apart bakken. De haring warm of goud eten :n er desgewenst een weinig azijn of citroensap over druppelen. GESTOOFDE HARING MET TOMATEN 500 g tomaten, 4 haringen, pe terselie, zout, boter of margarine, paneermeel. De tomaten wassen en in dikke plakken snijden, de haringen (schoonmaken) wassen, zouten en openleggen. Tomaten en haringen laag om laag in een pan of vuur vaste schotel leggen met klontjes boter of margarine er tussen. Op iedere laag tomaten wat fijnge sneden peterselie, zout en paneer meel strooien. Tomaten als boven ste laag nemen. Een scheut ko kend water toevoegen, zodat de eerste twee lagen onderstaan. Het geheel zachtjes gaar stoven in on geveer 15 minuten. kaar in overeenstemming te bren gen. Dan pas zal de draagster ge tuigen van een goede smaak. De mooie rok van geruit materiaal is schuin verwerkt. In hazelnoot bruin met licht-beige past ze uit stekend bij de blouse, die in effen hazelnoot-kleur is gehouden. Hierover wordt een vestje van geelgroene wol gedragen. Het vestje heeft lange mouwen, wel ke laag zjjn aangezet met een biais van geribd breiwerk, dat eveneens langs de heupen, polsen en voorpanden is aangebracht. De rok met de twee waaierplooien van voren en één middenachter geeft een royaal effect. Laatst heeft de Paus 'n prachtige brief geschre ven aan het volk in Rus land. Er zijn ïn Nederland meer dan 18.000 flinke mijnwerkers. Hulde aan die mannen in Limburg! Op Texel is laatst duinbrand geweest. In Haarlem maken ze vuilnisemmers met ge parfumeerd water schoon. Dat is hééérlijk! In Maastricht komt 'n groot Mariabeeld te staan van 13 m hoog! Nu, kleine vrienden, tot ziens! Wie heet er GYMLES Weet je, waar ik altijd graag naar kijk en waar ik reuze plezier in heb? Naar een gymles op school. Als je dan zo'n klas ziet voorbijtrekken met ge strekte, gespierde benen, lichaam ferm rechtop, schouders gespannen achteruit, veerkrachtig en snel, dan is dat een lust om te zien. Dan krijg je de kriebel in je kuiten om in de rij mee te stappen. Allen marcheren zo gelijk, dat het net is of er maar twee voeten gaan. Ja, in de gymles zetten jullie werkelijk je beste beentje voor en dan is zo'n spor tieve les een heerlijk genot. Bij het begin van het schooljaar komt het er op aan je beste beentje voor te zetten bij alle studie en alle lessen. Echt gespierd en eensgezind. Dat maakt je lenig in de naastenliefde. Want zo help je mekaar over het dode punt van verveling oj tegen zin heen. Heb je het deze eerste week al niet on dervonden, kranige stappers van de Jeugdbond? Blijf voortreffelijk starten, als de schoolbel of het fluitje het startschot laat horen. Zet ferm af en neem een forse aanloop. Dan word je dag weer goed. ZET JE BESTE BEENTJE VOOR! Hoewel de uitbundige bloei in de tuin nog maar amper minder wordt, zijn er toch tekenen, welke onloochenbaar het einde van de zomer aankondigen. Zo langza merhand gaan wij dan ook begin nen met de werkzaamheden, wel ke nu eenmaal met de winter voor ogen dienen te gebeuren. De uit gebloeide vaste planten worden, voorzover dit nog niet is geschied, van de bloeistengels en de al te weelderige en lelijk geworden bladeren ontdaan. Eventueel kun nen deze dan worden verplant. Willen wij de pioenrozen een andere plaats geven, dan dient dit nu te geschieden, daar anders de bloemen het volgende jaar beslist weg blijven. Ook kan reeds een aanvang worden gemaakt met het planten van crocussen en sneeuw klokjes. Wie in het voorjaar tulpen, nar cissen en hyacinthen in bloei wil hebben, doet verstandig deze nu vast te bestellen aan de hand van een catalogus. Men zal deze dan in huis hebben tegen de tijd, dat ze geplant moeten worden. Om nog zo lang mogelijk te pro fiteren van de bloei der dahlia's, verdient het aanbeveling om de zijknoppen te verwijderen. Ook bij chrysanthen doen wij dit om grote bloemen te krijgen. Dan zijn er nog de steeds terug komende werkzaamheden, zoals wieden, het verwijderen van uit gebloeide bloemen, het in het mo del houden van erg uitgegroeide planten. Maar dat houdt u natuur lijk vanzelf wel steeds bij. Utn. Op school is het toch maar fijn, kleine vrien den! Waar of niet? Beurt". Zijn jullie alle maal helder en fris? Hier komen we met onze prijsvraag van de maand. Opgelet, goed uitgekeken en allemaal meegedaan. Drie vette prijzen ligen al te wachten op de verlo ting onder de goede op lossers. ik vraag maar drie dagen tijd en de onkosten zullen bestaan in mij drie dagen lang drie allerheerlijkste maaltijden te bezorgen, die de hele dag in beslag zullen nemen. Biefstuk met gebakken aardappe len, gebraden haantjes met appelmoes, varkens ribjes met peren in gelei, aardbeien met slagroom, u ziet maar, wat u doet, maar het moet uitstekend zijn. Waarzeggen is zwaar werk en zonder goed voedsel lukt me dat niet al te goed. Maar ik ver zeker u heilig, dat uw schitterende diamant te rugkomt, We zullen de dieven met de vinger aan. wijzen". Zo stond Krekel te snoeven, maar z'n rik- ketlkkertje tikte een ver snelling harder. Als hij z'n belofte maar na kon komen. De dame stemde toe en beval aan haar la keien waarzegger Krekel drie dagen lang als een vorst te bedienen en hem alles voor te zetten, wat z'n hartje maar mocht begeren. Prijsvraag September Welkom, beste puzze laars van „De Wekelijkse wens was: „Ik wil aan de wereld en aan mezelf sterven, opdat Jesus al leen ihmij heerse." Zo werd de grote en toege juichte actrice een echt Godskind. 10 Juli 1929 is ze gestorven en 10 Sep tember vieren we haar nagedachtenis. Oplossing De vakken, waarmee je je broertje of zusje moest helpen, waren: schrijven, zingen, teke nen, geschiedenis en klok kijken. Krekel, de waar« zegger (II) Na enige tijd gereisd te hebben, kwam Krekel in een prachtig kasteel aan. Daar woonde een schat rijke dame. Haar was een groot ongeluk over komen. Sedert enkele da gen was ze een schitte rende diamant kwijt, die duizenden guldens waard was. Drie bedienden van haar hadden die kostba re steen van haar gesto len, maar dat was haar natuurlijk niet bekend. Nu hoorde ze, dat Krekel aangekomen was, de be roemde waarzegger die de grootste geheimen aan het licht bracht. Een buitenkansje dus voor haar om te weten te ko- knen, waar haar diamant terecht gekomen was. On middellijk liet ze daarom Krekel ontbieden en wel dra stond hij eerbiedig buigend voor haar. Ze vroeg hem, of hij zou kunnen achterhalen, wat er van haar kostbare diamant geworden was, die ze kort geleden was kwijt geraakt. Daar wist Krekel zo maar geen antwoord op te geven. Hij was nog nooit als spion opgetreden. Maar hij sloeg de kans om z'n waarzeggerskunst te to nen zo maar niet af. Hij beloofde de dame, dat hij er wel achter zou komen. Maar ja, daar was van zelfsprekend wat tijd voor nodig en.,., het zou natuurlijk ook wel enige duitjes kosten. De dame begreep dat ook en vroeg, hoeveel tijd hij dan dacht nodig te heb ben en hoeveel geld hij voor z'n speurderswerk meende te moeten ne men. Krekel zette even een peinzend gezicht, draaide eens aan z'n snorpunten en sprak met besliste stem: „Mevrouw, In Griekenland speelden 'n poos geleden kinderen met handgranaten. Zes kinderen werden gedood. En Hilaly Pasja is eer ste minister in Egypte, kleine vrienden! In Gouda ligt 'n par- fumfabriek vlak bij een broodfabriek. En nu ruikt dat brood uit die fabriek erg naar de parfum uit die parfumfabriek. Welke fa briek moet nu gesloten worden? Dat is nog niet zo gemakkelijk! En laatst wilden ze in Engeland weer graag to maten uit Nederland heb ben. Fijn zo! In Hilversum heeft 'n juffrouw laatst 'n heel landschap gezien. Dat is niets bijzonders. ®och wel! Die juffrouw zag dat landschap in de lucht! En toch was 't er niet! Ra, ra! Op 15 Augustus is er 'n grote kindertocht geweest naar Den Briel ter ere van de Martelaren van Gorcum. Dat was mooi! Utrecht is bloemenstad! Héérlijk! Hmml Met deze Eva bedoelen we Eva Lavallière. Ze is wel niet heilig verklaard, maar je kunt toch veel van haar leren. Ze had een droeve jeugd. Haar vader wilde niets van haar weten en was wreed voor haar moeder. Ten slotte beroofde hij z'n vrouw en zichzelf van het leven. Toen móest zij naar een bloedverwant die haar geen ogenblikje plezier gundeZe werd modiste en ging la ter naar het toneel over. Daar behaalde ze zulke successen, dat koningen haar huldigden. Toch voelde ze zich leeg en onvoldaan. In de eerste wereldoorlog trok ze naar Amerika en vond daar haar geloof terug. Ze wilde in het klooster, maar men nam haar niet aan. Toen trad ze in de Derde Orde van St. Franciscus. Groot lijden werd toen haar deel. Dat bracht haar tot grote heiligheid. Haar enige Zet het ingevulde vier kant op een briefkaart en stuur die naar het adres van de krant. Zet in de linkerhoek: Prijsvraag: September. Vergeet niet je voor- en achternaam en "volledig adres te mel den en zet er je leeftijd en jongen of meisje bij. Je kunt inzenden tot Za terdag 13 September. Dan moeten alle oplossingen binnen zijn. Veel succes! Uit de natuur het grootste dier, dat er op aarde bestaat. Het is de blauwe vinvis, een soort walvis. De kanjer wordt maar eventjes 30 m lang en weegt liefst 150.000 kg. 3. Roofvogels hebben ogen, die het scherpst kunnen zien. Daar heb je bijv. de havik. Die ziet zo maar beestjes in het wa ter zwemmen, die wij maar nauwelijks met een sterk vergrootglas in de gaten kunnen krijgen. 4. Ook zijn er echte, la ten we maar zeggen, ,ouwe taaien" onder de dieren. Als ik je vertel, dat muggen nog niet ster ven bij een temperatuur van 40 graden onder nul en dat mieren en sprink hanen nog fit en spring levend blijven bij een hitte van 40 graden, dan mag je je pet wel voor zulke taaie beestjes af nemen. Plaats in horizontale richting de letters van de woorden, waarvan de be tekenis is aangegeven. Op de stippellijn moet de naam van een bloem ont staan. 1. Naam van een buiten landse vogel. 2. Jongensnaam. 3. Ander woord voor klaar. 4. Iets, waartegen pijlen afstoten. 5. Naam van een vis. 6. Eigenschap van een vrek. 1. Ken je een grapjas onder de dieren, die niet met z'n neus ruikt en ook niet met z'n tong proeft? Dat dier is de doodgewo ne vlinder. Deze heeft bet reukorgaan in z'n sprie ten en daarmee kan hij wel 250 maal zo scherp ruiken als de mensen. En proeven doet hij, ja, raad maar eens, metz'n voorpoten. 2. In de Noordelijke en Zuidelijke IJszeeën zwemt WONINGINRICHTING EN «TEXTIEL Ieder kind wordt 'n „grage

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4