Versterkte degradatie zal zijn stempel drukken op a.s. seizoen Competitiefeest brengt morgen weer tienduizenden in zijn ban Wat voor een rol zal ARSENAL, club der oudjes", gaan spelen? Puzzle van de week In district Noord vangen de competities weer aan Wedstrifdoronramma Eerste klasse is klaar voor de start Zullen Noordelijke clubs posities kunnen handhaven? Zorgen voor Asser Achilles Race-diëet voor Fausto Coppi IN DE AFDELING NOORD-HOLLAND Verwachtingen van de clubs zijn hoog gespannen Devies voor allen: SPORTIEF spelen Sportbrief uit Engeland Engelse voetbal-les voor gevorderden begint weer „Goals are money" R.K. Nederlandse Handbalbond ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1952 PAGINA 5 DRIE WEKEN GELEDEN, om precies te zijn 15 Augustus, begon het seizoen 1952-1953. Met vriendschappelijke wedstrijden, beker- toumooien en dergelijken. Nu is dit alles al weer verleden tijd. Morgen starten de eerste klassers en met hen vele lagere ell- tallen, met de competitie. Drie weken lang hebben keuze commissies met sombere, verheugde en daar tussen in gelegen gevoelens langs de lijn gestaan. Van de week zal er op een avond zwaar gepraat zijn over de samenstellingen, misschien wel tot diep in de nacht en toen zijn de resultaten bekend ge worden. Zo is het gegaan in Amsterdam en Groningen, in Maaseïjck en Lutjebroek in velerlei variaties, doch allemaal met hetzelfde doel: nL het nieuwe seizoen in te gaan met uit slagen, die de supporters-schare zulln doen verwarmen en de spelers zelf een morele versterking zullen geven, die ze zo van node zullen hebben. Want dit jaar zal het zwaar worden. Vooral in de eerste klasse, waar de versterkte degradatie als lood weegt. Nu reeds, nog voor het seizoen begonnen is van verleden seizoen ook dit jaar wel voortzetten. Uit het Oosten ziin Ensch. Boys, Zwolse Boys, Wapeningen en Heracles van de partij. Voor de Zwollenaren schijnt het een zwaar jaar te wor den. Heracles daarentegen heeft zin in een kopplaats. Afwachten In het Noorden, waar nog zeven clubs zijn overgebleven om de eer van hun gewest te verdedigen, heeft vooral Achilles zorgen. Dat bleek uit de discussies van de on langs gehouden jaarvergadering, dat bleek uit de resultaten van het vorig seizoen en van de vriendschappelijke wedstrijden, de laatste weken gespeeld. Er zullen niet veel clubs zijn, waaraan de Assenaren zich kun nen vastklampen in deze afdeling B. waarin ze vertoeven. Doch één ding is zeker, ze zullen hun eerste k lasserschap verdedigen met de moed der wanhoop en dan zullen verrassingen zeker niet bij voor baat uitgesloten zijn. In deze B-afdeling, om daar nu maar te blijven, hebben voorts voor het Noorden Heerenveen, Be Quick en Leeuwarden zitting genomen. Clubs, die met elftallen aan de start verschijnen, die hun weetje weten en die hun posities wel zullen handhaven. Al zal de Be Quick-aanhang de wenkbrau wen gefronst hebben bij die 81 afstraffing, die de withemden kre gen tijdens het Arol-beker tour- noni van VSV. Overigens zit dat VSV, waarvan men nogal hoge verwachtingen koestert, dit jaar in de A-afdeling. Het Westen is in B vertegenwoor digd door DWS, Haarlem, Elink- wijk, 't Gooi, Blauw-Wit en Stormvogels. Hiervan zal Haarlem wel weer hoge ogen gaan gooien, evenals misschien DWS. Dat Stormvogels, ondanks de fraaie Zilveren Bal-resultaten, veel illu sies zal mogen koesteren, geloven we niet. Ondanks Piet Kraak, die overal wel een grote trekpleister zal blij ken te zijn.... Er zijn hier ook nog Oostelijke clubs, die acte de presence geven. Daarvan is Vites se dit jaar ontegenzeglijk de sterkste. De Arnhemmers hebben een goed team, met een verdedi ging om jaloers op te zijn. En schede, AGOVV en Go Ahead zijn de overige Oostelijke vertegen woordigers. Nieuw kampioenschap van Ajax? Reeds dadelijk zal morgen in Velsen, als men het tenminste ge loven mag, een voorlopige strijd om „de leiding" worden uitge- vor' 'en tussen VSV en Ajax, twee clubs, die ontegenzeglijk favoriet zijn in de A-afdelirig. Dat daarbij ook de Haarlemse clubs RCH en EDO een duit in 't Westghike zakje zullen doen, is een vaststaand feit, al schijnt met name EDO iets aan kracht te heb ben ingeboet. Volewiickers en DOS zullen hun bescheiden rol K.N.V.B. VERGADERT OP 27 SEPTEMBER De K.N.V.B. houdt ziin jaar- Ui kse algemene vergadering dit maal op 27 September. Doorgaans verlopen deze. vergaderingen ta melijk eentonig, al is de rede van Karei Lotsy altijd het aanho ren waard. Enkele jaren geleden waren er de debatten over de fusie-bepalingen, die leven in de brouwerij brachten. Ditmaal gaat aller belangstelling uit naar de voorstellen tot wijziging van de amateurs-bepalingen. Vele clubs hebben nu een voor stel ingediend dat een verruiming beoogt van het volgende artikel: „Hu. die als beroepsspeler naar een buitenlandse vereniging is overgegaan, kan niet meer tot amateur worden verklaard, ten- zu hij op het moment van over gang nog minderjarig was". En nu wachten Lakenberg v. Steenbergen en nog enkele an deren op het resultaat van deze Bondsvergadering, die toch nog wel eens interessant kon worden. INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE ROTTERDAM ROTTERDAM. Te Rotter dam vond een internationaal con cours hippiaue plaats waarbij een internationaal springnummer de hoofdschotel vormde. Het was een, lachtparcours. lang 670 meter met 12 hindernissen (16 spron- ?en' een maximum hoogte JcP-j c meter- De toegestane nitud bedroeg 115 sec. aangezien de minimum snelheid op 350 me ier per minuut was vastgesteld, semaakte fouten werden om- j m seconden. Voor elke fout Yerd 6 seconden berekend. On- ?.eru de toeschouwers bevonden A rdnS ®er arc^ en Prinses maar, evenals trouwens Wagenin- gen, dat Charley v. d. Weerd weer in de gelederen terug heeft Frisia. GVAV en Sneek hopen voor opzienbarende Noordelijke prestaties te zorgen. Of het luk ken zal? Sneek zal in de thuis wedstrijd morgen tegen NEC reeds een kans krijgen voor kost bare punten te zorgen De Zuidelijke afdelingen. De Zuid-West groeperingen zul len felle strijd opleveren. Promi nente clubs als BW, VVV, Wil lem II zullen het Zuiden in C een waardige vertegenwoordiging geven, die o.i. te zwaar zal blijken voor de Westelijke ploegen, die hier zijn ingedeeld. Meer kans maakt HDVS in D, ook reeds morgen een eerste grote kracht proef in de vorm van een thuis wedstrijd tegen PSV, tegemoet gaat. Overigens zullen zuidelijke clubs als NAC, Limburgia en vooral Eindhoven hoge ogen gaan gooien.. Morgen is dus de start. Met veel aardige ontmoetingen, veel spanning en natuurlijk wel de nodige sensaties. Laten we hopen, dat de clubs, al zal de versterkte degradatie veel vergen, de nodige sportiviteit zullen kunnen op brengen, opdat we straks, als de zaak achter de rug is, kunnen zeggen: Dat is een prachtig, spor tief seizoen geweest SESTRI PONENTE (Ass. Pr.). - Fausto Coppi, de enige wiel renner die ooit in hetzelfde jaar zowel de Ronde van Frankrijk als die van Italië heeft gewonnen, dankt volgens zijn dokter een deel van zijn succes aan een spe ciaal dieet. Dr. Francesco Coda, Coppi's huisdokter sinds de „campionissi- mo" negen jaar oud was, vertelde dat hij voor Coppi met grote zorg vuldigheid de juiste doses vitami nen B, C en E heeft „verwerkt" in een „race-dieet" van groenten en vlees. Dr. Coda is Coppi gedurende de Tour de France als medicus van de Italiaanse ploeg dag in dag uit gevolgd. Hij gaf hem vitaminen, tarwekiemen en gist. Tijdens het fietsen kreeg Coppi in zijn napieren proviandzakje speciale broodjes, rauw vlees be handeld met citroensap, honig, melasse en rijst volgens de dokter allemaal krachtvoedsel, dat niet veel inspanning van de lever vergde. Aan het eind van elke dag van de race at Coppi gebraden kip, zoveel kalfsvlees als hij verlang de, kaas en fruit. „Coppi won de Tour en ging door de finish in het Pare des Princes te Parijs zonder een gram aan gewicht te hebben verloren", zeide dr. Coda met trots. DERDE BRITSE RENNER VERONGELUKT DOUGLAS, eiland Man, 5 Sept. (ANP) Tijdens de training voor de wedstrijden om de Grote Prijs van Man heeft de 25-jarige Britse renner Kenneth James het leven verloren. Dit is sinds Dinsdag j.l. de derde Britsfe mo torrenner, die tijdens de trai ning verongelukte. EVENALS DE K.N.V.B. met zijn eerste klassers, heeft de afdeling Noordholland voor morgen een programma vastgesteld, waarin de gehele eersle en tweede klas zijn eerste competitiedag zal beleven. De afdeling heeft morgen het alleenrecht. Want slechts twee KNVB-clubs uit onze regionen komen in het veld. Alw. Forward opent het seizoen met een thuiswedstrijd tegen Wijk aan Zee en in de vierde klasse gaat RKAFC proberen tegen Monnikendam de punten te veroveren. Voor de rest is het al de afdeling wat de klok slaat. Laten we hopen dat de klok een prettige toon zal laten horen. Een sportieve toon bovenal. Het zou in de geest zijn van die magistrale rede van voorzitter Sougé verleden week Zaterdag tijdens de jaarvergadering ge houden. die vol goede bedoelingen be zield zijn. St. George mag nog een weekje nadenken over de te volgen strijdwijze. Verder worden hier gespeeld RKDVO SEW, HOSV—KGB, Sijbekar- s-pelRKEDO en Berkhout Blokkers. De pas gepromoveerde clubs Sijbekarspel en Berkhout krij gen het meteen zwaar te ver antwoorden. Ook al een goede gelegenheid de krachten van deze nieuwelingen te testen. Wij zijn benieuwd of SEW zich uit de impasse van verleden jaar heeft los weten te werken en van plan is zijn woordje weer op de gewone manier te gaan meespreken. En dan IC. Ja, daar is St. Victor teruggekeerd, Vrone en Wieringerwaard zijn uit de KN VB komen aanzeilen en JVC is de trotse tweede klaskampioen. De kracht van JVC is bekend. Hu go boys zal er morgen kennis mee kunnen maken. We geloven overigens niet, dat de club van Klaas Schenk met al zijn erva ring tegen WGW tot veel succes zal komen en hetzelfde lot zien we Koedijk bij Kaag vogels toebedeeld. Dan is er ook nog SRC. De Sehagenaars behoren tot de vaste kanshebbers en ieder jaar struikelen ze op het laatste mo ment. Dit seizoen zien we ze voorlopig niet zo sterk. Enkele aderlatingen maken het zelfs •twijfelachtig of ze morgen van N.Niedorp kunnen winnen. Ten slotte kan St. Victor voor heel IC peilen naar de kracht van Vrone. De tweede klassen Zo langzamerhand zijn ook de tweede klassen bevolkt met clubs, die jaren lang in hogere regionen hebben verkeerd. Neem daar Knollendam, dat morgen zal proberen Jisp eronder te houden, neem Foresters, dat be zoek krijgt van ook een oud gediende uit de eerste klasse PSCK. Neem Purmerland of de Zaanse Boys en WBSV. Zij allen hebben jaren lang in de eerste klas gespeeld. Daar komt dan het piepjonge St. Adelbert als pas gepromo veerde derde klas kampioen bij. We zijn razend nieuwsgierig hoe ze het zullen maken tegen onze vertegenwoordigers uit Ursem; St. Bavo. In 2B is LSVV een vreemde eend in de bijt. Maar een ster ke.Spartanen zal daar mor gen kennis mee kunnen maken Zo langzamerhand wordt de competitie van de standaard elftallen van een dergelijke om vang, dat men kan zeggen, dat het pyramidale systeem, dat na gestreefd is al die jaren na de oorlog, vaste vormen begint aan te nemen. Vandaar dat de oom- petitieleider voor het eerst weer met een normale degradatie in de eerste klas kan volstaan. Al leen in de tweede klasse zal nu nog versterkte degradatie van toepassing zijn. Dit zal met name in de eerste klas van grote invloed kunnen zijn op het peil, waarop de wed strijden zich zullen gaan bewe gen. Geen zware gevechten meer rondom die voorlaatste plaats, enfin, u weet er alles van Want nu de kansen voor de clubs betreft, het lijkt ons dit seizoen zo buitengewoon moei lijk te voorspellen, wat voor rol de teams gaan spelen, dat wij er <van hebben afgezien ons aan een dergelijk iets te wagen. Natuurlijk is er enig hou-vast aan de prestaties van de vrien- scbappelijke ontmoetingen, die vöör de oompetitie gespeeld zijn, doch voldoende is dit niet. De eerste klassers Zo bijv. de eerste klassers. In IA heeft Berdos een plaats ge vonden. De Bergenaren hebben aardige successen geboekt in diverse tournooien en zullen in hun openingstrijd tegen ODIZ zeker kans hebben goed van wal te steken. In de Rijp is men met man en macht bezig DREO op zo'n peil te brengen dat ook dit jaar degradatie kan worden voorko men. De uitslag van de wed strijd tegen Alkmaar zal ons misschien Zondag een inzicht daarin geven. Naast Egmondia RCZ en SVAZaanlandia, trekt de ontmoeting UitgeestZeevo gels zeker veel belangstelling. De Egmonders hebben in de on verwoestbare ZAP-speler Neijens nog een bruikbare kracht erbij gekregen en zullen proberen dit seizoen weer een woordje mee te spreken. De wedstrijd van morgen moet dan gewonnen worden ,maar dat zal niet mee vallen daar in Uitgeest. Nog onzekerder De krachtsverhoudingen in 1B en IC liggen vooralsnog helemaal in nevelen gehuld. 1B heeft de ex-KNVB-ers WW en St. Geor ge in zich opgenomen. En Val ken krijgt meteen de gelegen heid kennis te maken met de kracht van de Wervershovers, titel in de wacht te slepen. Die Hollandianen kunnen het be wijzen in de wedstrijd tegen Kolping Boys, dat nu hier zijn heil moet zoeken. Interessant wordt het ook tussen Flevo en Geelzwart, die beiden verleden jaar hoog op de ranglijst eindig den. Conzelo in alle glorie ge promoveerd krijgt kans tegen Duinranders om zich in te spe len, hetgeen nog niet zo direct gezegd kan worden van de ex- eerste klasser Schoorl. Met Zee macht is het altijd oppassen ge blazen. Petten-Oosterend is hier de vijfde ontmoeting. De derde klassen RKVVS in 3B heeft naar ver luidt goede voornemens. VADA thuis is hun eerste ontmoeting en als die gewonnen wordt, we ten we, dat het de Spanbroekers ernst is. KSV wint van ALC en Witrood zal alle zeilen moeten bijzetten tegen WSW. In 3C is DWOW ingelijfd. Bij Sintboys zijn de Meerders niet kansloos. VERSCHUEREN WINT REVANCHE ST AVERS KAM PIOENSCH A P Vrijdagavond is op de Stadion- baan de revanche van 't wereld kampioenschap stayeren verreden die de vorige dag wegens regen afgebroken moest worden. Gereden werd over 100 kilo meter. De uitslag luidt: 1. Ver- schueren (B.) achter Ville, 1 uur 19 min. 57 sec.; 2. Lohmann (D.) achter Groslimond, op 25 meter; 3. Pronk (Ned.) achter Wiersma, op 70 meter; 4. Diggelmann (Zw.) achter Wamst, op 160 meter; 5. de Best (Ned.) achter Nosal, op 190 meter; 6. Lemoine (Fr.) ach ter Pasquier, op 630 meter; 7. Bakker (Ned.) achter v. d. Bosch, o p850 meter; 8. Besson (Zwits.) achter Laval, op 1475 meter; 9. Schulte (Ned.) achter de Graaf, op 1950 meter. De Duitser Schorn gaf na 85 k.m. op, toen hij voor de 8e maal werd gedubbeld. LONDEN, September Van de jeugdige amateurs hebben er weer veel een hevige desillusie meegemaakt. Elk jaar weer probeert een deel van de „liefhebbers", zoals de Belg het zo typisch uitdrukt, over te gaan tot de rijen van de profs. Een manager van een grote, bekende club, oefent een onweerstaanbare aantrekkingskracht uit op de jongelui en als een van de heren toevallig, al is het maar met vacantie, in de buurt van de schamele tribunes van een ama teursvereniging komt, staan de jongelui al te trillen op hun benen van opwinding. Maar het aantal, dat van een bescheiden amateurs club overgaat naar wat als het summum wordt beschouwd, is zeer gering. De meeste managers geven de voorkeur aan eigen kweek, vooral in dit seizoen, nu alle risico's vermeden dienen te worden, omdat het publiek, dat een hogere toegangsprijs moet betalen, ook meer eisen is gaan stellen. dan anders over dan over te gaan tot kopen van spelers? „Goals are money" New Castle United de cupwin naar. heeft de voetballoze tijd gebruikt om een trip te maken naar Zuid-Afrika. De spelers ziin er dus „in" gebleven en Bolton Wanderers met de sterke aanval met Lofthouse en Hassall tesamen met Sunderland met Trevor Ford en Shackleton, zullen eveneens een flink partijtje meeblazen in het koor van de topclubs. U ziet het, allemaal ploegen die over 'n zeer behoorlijke voorhoede be schikken. Doelpunten voorkomen is voornaam, maar doelpunten maken brengt geld in de la van de cassa. Spelers als George Ro- bledo en Derek Dooley. die het vorig seizoen danig op schot wa ren. zijn goud waard. Om een bekend gezegde eens te vervor men: men zou kunnen zegden: „goals are money". Daarop hebben de trainers vooral gewerkt onder het motto: „ook tegen een stopperspil zijn doelpunten te maken". Daarop werken ook de managers van de kleinere clubs. Het vorige sei zoen bijvoorbeeld heeft Waltham- stow Avenue, een vrij onaanzien lijke ploeg, onder de leiding van de Arsenal rechtsbuiten Freddie Cox. opzienbare resultaten be haald en Levton. dat gecoacht Professionalisme is een zaak. dat valt niet weg te cijferen. Bu siness tot en met. Zoals een Ne derlander één of andere winkel binnengaat en een artikel krijgt in ruil voor zijn zuurverdiende geld, zo gaat de Engelsman ziin ticket kopen aan de cassa en ver langt in ruil daarvoor waar voor ziin geld. Werken de spelers niet hard genoeg of voldoet de wed strijd niet aan de eisen, die de toeschouwers stellen, dan voelt men zich lichtelijk in de nek ge keken omdat 'n geldelijke offer niet in overeenstemming was m.d. geleverde waar. En dat geldt vooral voor de clubs uit een tweede en derde divisie. De lei dende figuren van dergelijke ver enigingen moeten helemaal niet vreemd opkijken als blijkt, dat de publieke belangstelling ver mindert. indien hun club. mits hij niet over een sterke en ver knochte aanhang beschikt, slechte resultaten boekt. De ploegen uit de eerste divisie zullen daarvan minder last hebben, op een paar na. zoals Stoke City en Middles brough. die het vorig seizoen amper de degradatie ontsprongen en op de transfermarkt wel heb ben rondgeneusd, maar niet ge kocht. Chelsea was ook een van de ploegen die benauwde ogen blikken hebben doorstaan, maar Ted Drake, de nieuwe manager, zal er wel voor zorgen, dat de toekomst met meer gerustheid tegemoet kan worden gezien. En de meeste managers ziin tot de conclusie gekomen, dat alleen de aanval voor successen kan zor gen. Zonder natuurlijk de verde diging te verwaarlozen. Zo zullen Tottenham Hotspur en Portsmouth wel weer een be langrijke rol in de league gaan spelen, omdat zij over een con stant spelende, goed combineren de voorhoede beschikken. Tot die constante ploegen behoren ook Manchester United, Arsenal en Newcastle United en al is de start niet overal even briljant geweest, zij zullen toch een belangrijke rol spelen in de competitie en in de strijd om de Cup. Alleen is 't voor Arsenal de vraag hoe lang de ploeg het nog zal volhouden. Er wordt in Engeland wel eens smalend gesproken over de club van de oudjes. En dat is Arsenal. De transfer markt zal hier binnenkort uit komst moeten brengen, want de eigen kweek blijkt niet van een dergelijke kwaliteit te ziin. dat de oude getrouwen door hen kunnen worden vervangen. En wat blijft er voor een manager eens prima. Waarmee tevens de waarde van een prima trainer is bewezen. Lieden, die weten wat er op een profveld te koon is. want al staat het amateurvoetbal in Engeland op redelijk peil. het verschil tussen amateur en prof is hemelsbreed. Niemand minder dan Charlie Vaughan. de midden voor van Charlton Athletic, heeft daar onlangs op gewezen. Snelheid, positiespel en aanpas singsvermogen zijn volgens hem de grote verschilpunten tussen 'n amateur en prof. Hij zegt: een amateur, die een pass ontvangt, kan meestal wel even rustig kij ken of zich omdraaien voordat hij de bal doorspeelt. Probeer zo iets niet bij een man als Henry Cockburn van Manchester United of een Joe Mercer van Arsenal. Hij zit je onmiddellijk op je huid en in een flits moet je de bal kunnen overgeven. Dat eist dus naast een perfecte techniek en balbehandeling, snelheid, het kie zen van een goede positie om toch nog zoveel mogelijk tijd te hebben als de bal je heeft be reikt en aanpassingsvermogen, omdat de ene verdediger geheel anders speelt dan de andere. En dan: altijd meespelen, ook al is de bal helemaal niet in de buurt. Dat is ook het geheim van Tottenham Hotspur. Zelden of nooit zal een speler stil staan. Als doelman Ted Ditchburn de bal uittrapt, komt het gehele ap paraat in werking. Iedereen kiest ziin positie, kijkt al wat hii zal doen als hij de bal mocht ont vangen en is volkomen voorbereid als hii inderdaad het leer krijgt toegespeeld. Als de amateurs daarop gaan werken, kan het Engelse voetbal op hetzelfde, zelfs nog op hoger peil worden gebracht. Want dan zullen uit de rijen van de ama teurs goede profs gerecruteerd kunnen worden. Waarmee de jeugdige amateurs, die gehoopt hadden op een aanbieding die werd door Billy Williams van1 niet is gekomen, het voorlopig Westham United, deed het even- kunnen doen. Luchtvrachtvervoer New York-Europa LONDEN, 5 Sept. (Reuter) De Trans World Airlines heeft heden medegedeeld, dat zij dit weekeinde een wekelijkse lucht- vrachtdienst zal heropenen tus sen New York en Parijs en te rug, via Gander en Shannon. Deze- vraehtdienst werd in 1956 bij het uitbreken van de oorlog op Korea stopgezet. De bal kan weer uit het vet, Zondag worden weer voor de vijfde maal in het district Noord de eerste stappen gedaan op de lange weg, die voert naar de fel begeerde titel. Enkelen hebben de spieren reeds los gemaakt in vriendschappelijke ontmoetingen en hun elftallen reeds beproefd, terwijl anderen nu voor het eerst de stijf geworden spieren weer gaan ontspannen. Wat zal deze competitie brengen? Wij weten het niet en zelfs durven we ons op deze eerste dag niet aan een veronderstelling wagen. Nu ook ons district opgenomen is. In het grote geheel van het diocees, d.w.z. nu ook onze kam pioen gaat meestrijden om de diocesane titel en naar we hopen w ook om de landstitel, is voor de aan de Langedijk. Dat MOC in meisjes de strijd zeker spannen- le klasse A: VSV-Ajax Heracles—DOS RCHFrisia EDO—GVAV Sneek—NEC Ens. BoysWagening. Volew.Zwolse Boys Xe klasse B: Achilles—DWS AGOVVEnschede Heerenveen—Vitesse Be Quick(Gr.)Haarl. Leeuw.ard.Go Ahead Elinkwijk't Gooi Blauw WitStormv. Ie klasse D: BW—Sparta HBSJuliana BrabantiaSittardia LONGA—Theole WV—SVV EmmaWillem II Excelsior-MW Ie klasse D: Limburg.Feyenoord DHCNOAD Hermes DVS—PSV TEC—RBC MauritsNAC BleijerheideADO XerxesEindhoven WEST I 3e klasse C: ALw.Forw.Wijk a.Z. 4e klasse B: Monnikend.RKAFC eerste instantie HEO ontmoet, kan misschien een kans beteke nen voor de ex-derde klassers om goed te starten in het nieu we milieu. StrandvogelsDWB is een gevecht tussen twee ploe gen, die altijd goed zijn voor een plaats in de kopgroep. Dat Sporters, ook al pas gedegra deerd, hoop zal hebben op een goed resultaat tegen SVW is begrijpelijk, maar we zien het toch niet zover komen. Deze wedstrijd wordt in Heerhugo- waard gespeeld! Tenslotte de ex-KNVB-er Westfriezen, ver leden jaar in één rush ook nog uit de eerste klas verdreven en thans in de openingswedstrijd in de tweede klas meteen tegen Woudia. Het zal ons benieuwen. 2C is LSVV en JVC kwijt. Ha, denkt men nu in Tuitjen- horn, wat een pracht kans voor ons om nu eens eindelijk die der en aantrekkelijker geworden. Natuurlijk, de dames zijn nog niet zo opgenomen in dé sfeer van: „Overwinnen ten koste van alles." De sportbeoefening is voor hen nog vooral ontspanning en een prachtige vrije tijdsbesteding op de lange Zondagmiddag, maar toch leeft in ieder het verlangen om te overwinnen en zo hoog mogelijk te komen op de ladder van de competitie. Dit is een ge zond verlangen en we hopen van harte, dat deze competitie weer een spannende strijd zal te zien geven, maar sportief gestreden en in de goede harmonie. We hopen dat niet alleen, maar we weten ook met zekerheid dat onze meis jes zo hun sportbeoefening ook willen zien. We willen gaarne het verloop van de competitie dit jaar weer op de voet volgen. Werkt u mede, dat de uitslagen op tijd worden doorgegeven. Onze oudste vereniging in het district, de vereniging T.O.P. uit Schagen, zit bij de aanvang van de competitie reeds in moeilijk heden. Door verschillende om standigheden gedwongen, zijn ze genoodzaakt het tweede elftal terug te trekken. Het elftal, dat het bestond om in twee jaar tijd op te klimmen van de derde naar de eerste klas, en nu het de top heeft bereikt, moet het zich terug trekken. We vinden dat voor onze nestor en aanvankelijke ini tiatiefnemer tot oprichting van het district Noord een vervelende zaak en we wensen het bestuur sterkte toe bij het overwinnen van de moeilijkheden. Intussen zijn daarmee alle vastgestelde wedstrijden van T.O.P. 2 ver vallen verklaard. Daar wij de aanvangstijden nog niet doorgekregen hebben, vol staan we dit keer met het publi ceren van het programma, ter wijl we afwachten om reeds voor spellingen omtrent het verloop te doen, totdat we wat meer zeker heid hebben omtrent de krachts verhouding van de elftallen. We wensen allen een best sei zoen toe, met vele overwinnin gen. Diocesane klasse Noord: W.G.W. F.S.A.: Geel ZwartV.I.O.; T.O.P.— D.T.S. Eerste klasse: F.S.A. 2D.O.S.; Con BrioHugo Girls. Tweede klasse: V.Z.V. 2 Hugo Girls 2: Con ZeloSt. Victor. Derde klasse: Geel Zwart 2 St. Victor 2; W.G.W. 2—S.E.W.; K.S.V.—D.W.O. 2. Junioren Aa: Con Zelo aGeel Zwart a; Hugo Girls aW.G.W. a; D.W.O. a—V.Z.V. a. Junioren Ab: F.S.A. aD.O.S. a; V.I.O. aS.E.W. a; St. Victor a —D.T.S. a. Junioren B: W.G.W. b—F.S.A. b; Con Zelo b—V.Z.V. b. Een uitvinding is 1 inspira- Een spottende glimlach sierde tie en 99 transpiratie. „Het woord „uitvinding" had Edison eveneens gerust door „puzzle- ontwerp" kunnen vervangen", zuchtte dr. Pluizer en voor de zoveelste maal liet hij enige pro centen transpiratie in zijn zak doek verdwijnen. Het blad napier was enkel versierd met enige zweetvlekken van zijn handen, maar ziin potlood had tot op dat moment nog geen dienst behoe ven te doen. Enkel enige bewe gingen, zoals kinderen in de re gel het zoethout plachten te be werken. hadden hierop enige spo ren van diep gepeins nagelaten, maar overigens verkeerde ook hier de rest in een maagdelijke staat. Dr. Pluizer begon zich reeds met Tantalus te vergelij ken en overwoog het plan het ontwerpen van puzzles maar op te geven om zich voortaan weer met het oplossen van opgaven te gaan bezighouden. want ja. iemand die elke dag peen met uien voorgezet krijgt, snakt op de duur ook wel eens naar boe renkool met worst! Plotseling werd hii opgeschrikt door een gebel. dat menigeen de schrik om het hart doet slaan. Neen lezers (essen), dit keer be doelen wii nu eens niet de deur waarder. maar wel de man die binnen korte tiid van lachende kinderen blerrende wezens kan maken. t.w. de iiscoman. Met 'n Indianenkreet van Hei-die-ho lettergreepkeer van: Ho-die- Hei(n) maakte Dr. Pluizer hem kenbaar dat hii hem van 'n bepaalde hoeveelheid iis wilde ontlasten en een knarsend ge- luid van de rem was ongetwij feld bedoeld als zijnde het ant woord op deze kreet en zo iets in de geest van: Begrepen - Ik stop. Na twee in benedenwaartse richting gaande armbewegingen (een van de iiscoman in de pot en één van dr. Pluizer naar de achterzak van zijn broek) had den beiden wat zij hebben wil den. t.w. de één ziin iisco en de ander het kwartje en behoorde deze transactie weer tot het ver leden. 't Is anders wel een toe val dat U toevallig deze klant moet zijn", zo begon de iiscoman. „Hoe bedoelt U?". vroeg dr. Plui zer. terwijl zijn tong met rhvt- mische regelmaat het iis naar binnen werkte. „Nu, 't is dat U zo van puzzelen houdt, anders zou ik het zeer zeker voor me houden, maar om kort te gaan: Het bedrag dat ik gerekend in centen inclusief uw kwartje thans in mijn zak heb. geeft tel kens als rest het cijfer dat één lager ligt dan de deler en wel te beginnen met het cijfer 9. Dus. gedeeld door 9 geeft het als rest 8, gedeeld door 87, door 76, door 65, door 54, door 43, door 32 en door 2—1. Hoe be staat het, hè dr. Pluizer? na deze uiteenzetting het gelaat van de iiscoman. En dr. Pluizer? Ach lezers(essen). bespaar ons 'n juiste beschrijving. Het zou iede re journalist tot wanhoop bren gen. zelfs, al was deze mime met een pen te beschrijven! De snel tekenaar die toevallig tegenover dr. Pluizer woont, heeft echter getracht het toneeltje waarvoor woorden ontbraken, in beeld te brengen en met veel moeite ziin wu er in geslaagd deze tekening exclusief voor ons blad te be machtigen. .Van dr. Pluizer hebben wii in middels vernomen, dat deze ge beurtenis hem heeft doen beslui ten toch voortaan nuzzles te blij ven ontwerpen en om ziin pres tige enigszins te redden heeft hii de rechten voor plaatsing van deze nuzzle gekocht. Waarom zou hu thans deze opgave ook U mets eens voorleggen? Ziet U kans bovenstaande op gave tot klaarheid te brengen? Gevraagd wordt: Wat is het kleinste bedrag dat voldoet aan het in dit verhaaltje gestelde? OPLOSSING VORIGE WEEK Hor.: 2 Klemschroef; 12 E.K.; 14 Klei; 15 Lade; 16 Rij; 17 Ent; 19 Ai; 21 Me; 22 Bad; 23 Koren; 25 Een; 27 Roede; 29 Reep; 30 Kreek; 32 Puin; 33 Ade; 34 Voet bal; 36 Koe; 37 p.e.; 38 Kar; 39 Nap; 41 Os; 42 Leiden; 43 Stroom; 44 mm; 45 Lea; 47 Oir; 48 r.r 50 Aap; 52 Maraboe; 55 Kou; 56 Tjum; 58 Neger; 59 Tres; 60 Rou. ge; 62 Mes; 63 Stipt; 64 Oor; 65 Te; 67 Po; 68 Bei; 69 Nr; 70 Merg; 72 Bede; 74 Re; 75 Gor geldrank. Vert.: 1 Meekrap; 3 L.K.; 4 Elan; 5 Mei; 6 Si; 7 hl: 8 Ram; 9 Oder; 10 Ee; 11 Wij denes; 13 Knoedelmajoor; 16 Radio-omroe per; 18 Tree; 20 Beets; 22 Beuk; 24 ep.; 25 Ere; 26 Neb; 28 Op; 30 Koreaan; 31 Kantoor; 34 Va dem; 35 Larie; 38 Kil; 40 Por; 44 Matrone; 46 Lager; 49 Rustiek; 51 .Puur; 53 Rem; 54 Bes; 55 Krib; 57 mg; 59 T.T.; 61 Eter; 63 Soda; 66 Erg; 67 Per; 70 M.O.; 71 Ge; 72 b.d.; 73 En. Verslag Technische Hogeschool Maandagmiddag 15 Sept. wordt in de Westerkerk te Delft een buitengewone vergadering ge houden van de technische hoge school. De rector-manificus prof. dr. O. Bottema zal dan verslag geven van de lotgevallen der hogeschool in het afgelopen stu diejaar. Na afloop is er receptie in het hoofdgebouw aan de Oude Delft.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5