Nieuuu „Verenigde Staten van Europa van illusie tot werkelijkheid 1 Vrijlating Dr Linse voorwaarde voor Oost-West overleg Kerkennood in ons Bisdom dekt? Zondag zal Mgr Huibers spreken! - Een dringende brief in alle kerken Een zware taak 110 Doden op de Donau Korea voor de U.N.O.? srnieuwen S kapok- na trassen b r. L u s 11 ELTREFFERS DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING [a/A 1°) \L Harnas voor Europa Kolen- en staalgemeenschap wenst Europese POLITIEKE autoriteit VRIJE JURISTEN STELLEN EIS: In Oost-Duitsland spreekt non steeds de Gestapo f/recht Nog geen beslissing inzake bemiddeling Brandstichtende dakpannenfabrikant Abe Lenstra weer terug!! Collecte voor BisschNoden wordt opnieuw aanbevolen >uw-huishoud- gegund Het architecten- raf te Amsterdam e vereniging voor oudonderwijs te ouwen van een udschool met 12 behorende lokali- gspanningsgebouw, elstalling e.d. aan te Schagen, op- e laagste inschrii- Gebr. Tuin te 't omma van 283.900 van Gedeputeerde ch met deze gun- Reeds in de loop een aanvang ge- e uitvoering van >n van de Amazo- ikingsreizigers gin- gescheiden hun te zetten. Nadat geland was terug- !now zijn reis naar ie Amazone. Hij veg bi.i een stam Iers in wier mid- gen verkeerde, leef hii gedurende in het gezelschap anen, die een vlot :ten dat tenslotte moest zijn tocht met een wagen, oor tot Barja, een post, waar hij een akte. Daarna was, reis gemakkelijk, 'ierboot naar Para in Augustus aan. het Uw >ijvullen en het J ;lig maken van 5 Jw verenbed tnnastraat 15. hk sen - Alkmaar Tel. 3359 5 1. 'n gebruikte en :uwe wasmachine, Cordes. P. Breg- Burgerbrug. 3. goede lesaccor- met kist f 40.—. 3.laan 41, Heiloo. enige drachtige oekzeugen. J. ;r, Oosterweg C 11, edorp. 2 zw. mantels en choenen. J. de Stationsweg 44, p. prima 1. Olga haard- 'lga no. 8. land 28, Alkmaar 1. verse schot, pri- elkkoe. Abr. Borst, Scharwoude no 95 j>. z.g.a.n. electr. aiingitaar f 45. rstr. 32, Oudorp. n 67 uur. Bromfiets; JLO- rijw. 98 cc.; pr. achine. Breelaan 6 dorp. 3. geh. nieuw Go- slaapk. ameubl. ïvr. Krelagestr. 4, aar. Hoover wasmach. i. m. voll. gar. van v. f 300. P. J. v. 1, Limmen, tel. 278 e soorten flessen, en en kruiken ■gens van 810 u. racht 6, Alkmaar s 10 pl. wisselaar sette. Saphier piek f 57.50. Herenweg eiloo. Tel. 4623. half geld te koop boeken v. praktijk eekh. G. Sijm Ko- neweg 26, Opmeer lliliilllliiiliiiiiiiiiiiniii!: zoue der zo mee riveerde aan het 5 gezelschap zeer rbaasde stations- zeer verbaasd, egelijk aan. Pepi S het spoorboekje stationschef", zei 1 politiewijze het 5 u de trein naar 5 loeten die trein •t goed vindt, dan pperl nadenkend. 2 lllllllllllllllllllllflIIIIIIHir Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f4.familieberichten 20 ct., pesp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank Neder!. Credietfoank. Buiten God is 't nergens veilig. Vondel J VAN HEDEN Pag. 5 Donderdag 1 1 September 1952 48e Jaargang No 12575 Kantoren: HOORN, Draafelngel 59, tel 4243, Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Gedempte Gracht 39, teL 459 K 2240 WANNEER MEN het verzoek van het bestuur van de Katho lieke Volkspartij aan het Katho liek Bureau voor Maatschappelijk en Cultureel Overleg nader be kijkt, dan komt men wel tot de conclusie, dat dit verzoek, dat thans nog maar bij de leiding van dit Bureau in behandeling blijkt te zijn, wegens zijn veel omvattendheid van de stof, een. zware taak oplegt aan diegenen, die zich met dit werk zullen be- lsstën. Het gaat niet alleen om „de onderlinge verhoudingen der ka tholieken op sociaal en politiek terrein", welke de instelling ver langen van „een breed samen gestelde commissie, die zich dient te beraden over de noodzakelijk heid van de eenheid der katho lieken op sociaal en politiek ge bied onder de huidige omstan digheden", maar het zal daarbij ook gaan over het antwoord op de vraag, of althans de eer ste tientallen van jaren die eenheid niet onder alle om standigheden noodzakelijk zal zijn. Het is er mee als met 't vraag stuk van de katholieke eenheids partij alszodanig, waarover wij geruime tijd geleden, in de rus tige tijd dat er geen verkiezingen waren of aanstaande waren, al eens hebben gesproken. Prof. Romme schreef deze week in de „Volkskrant" in deze geest, dat het, als het er óóit toe komt, nog wel een poosje zal duren, vóór en aleer een katholieke partij niet meer nodig is. In elk geval behoeven wjj, o.i. de taak van de komende commissie moge zij er spoedig zijn! niet onnodig te verzwaren, door veel tijd te besteden aan deze kwes tie, die opzichzelf niet urgent is. Wat voor een goede samen hang der dingen, allicht wel nut tig is, dat is overweging van een andere oude kwestie, welke op de K.V.P.-Kaderdagen van 1950 aan de orde is geweest. Daar werd, van de zijde van de Partij leiding, gesteld, dat „in de hui dige omstandigheden voor ons land nodig is een partij, welke bij het staatkundige werk uit gaat van de morele normen van het Christendom (natuurrecht en Openbaring). Bij de verschillende gelegen heden kwam toen ter sprake, of deze zaak zo wel juist gesteld is. Ook naar onze mening is een dergelijke partij n.l. niet alleen noodzakelijk „onder bepaalde om standigheden", maar onder alle omstandigheden, omdat staatkun de ten allen tijde gevoerd moet worden op de grondslag van die beginselen, die immers, als het er op aankomt, voor iedereen aanvaardbaar zijn. Een andere vraag is natuur lijk, of een dergelijke partij on der alle omstandigheden een spe cifieke katholieke partij zou moe ten zijn, in de geest als de hui dige Katholieke Partij. Men kan zich inderdaad de mogelijk- h e i d indenken, dat het voeren van een politiek naar die chris telijke normen geschieden zou door een anders-georganiseerde partij, zelfs, voor ons part, door iets als een algemene doorbaak- partij. Maar niet de vórm van de par tij is de hoofdzaak, wel de grond slag; wel moet vast staan en het is de taak der katholieken, dat onder alle omstandigheden tc propageren dat de christe lijke normen van hun invloed in het staatsbestuur verzekerd zijn. En zeker zal dit, nog in een lange en verre toekomst, moeten gebeuren door een speci fiek katholieke partij, in de geest als wij die thans hebben. In dit verband kan ook de vraag overweging verdienen, of de K.V.P. of hoe zij verder heten zal, moet blijven voortgaan met vast te houden aan het standpunt van December 1945, toen men, onder invloed van een verwarde tijd en op een ogenblik, dat voor ons nog altijd een onzalig ogen blik is geweest, besloot, de grond slag van de Partij w e z e n 1 ij k te veranderen door de Partij ook open te stellen voor niet-katho- lieken. In de praktijk is daarvan toen niets terecht gekomen en zo heeft de Partij toen, onder invloed van opportunistische elementen en omstandigheden, een wezenlijke verandering in de grondslag van de Partij aangebracht, waaraan in de praktijk de behoefte geens zins bleek te bestaan. Met grote belangstelling zien wij ook tegemoet, wat de ko mende commissie zal doen met de „bestudering van het vraag stuk der voorlichting", waarmede in het bijzonder wel de taak van de (katholieke) pers zal zijn aangeduid. Doch dit eist een na dere, diepere beschouwing. Dan staat op de dagorde „het vraagstuk der staatsburgerlijke opvoeding, vooral bjj het katho lieke volksdeel". Wij willen niet zo ver gaan als 't jongste rapport van „Sint Adelbert", en vol staan met dit vraagstuk, als zijn de een vraagstuk van opvoe ding, ook al te verwijzen naar de ouders! Wel zal bij de behandeling van deze kwestie bedacht moeten worden, dat, in het algemeen ge nomen, de mensen, en hier zijn juist de volwassenen, dus de ouders bedoeld, van politiek, of wilt u, van staatkunde, een bit ter beetje blijken te weten. Men staat vaak versteld van de on kunde en het weinig begrip, dat er voor en over de eenvoudigste dingen aanwezig is. Men kan ook niet volstaan, THUISKOMST VAN DE VISSERS Tegen zonsondergang keren de vissers met hun vangst huiswaarts een beeld, dat degene, die hen ziet binnen komen altijd weer boeit door de roman tiek, die ervan uit gaat; een ondergaande zon, die alles in een onwezenlijke gloed zet en het water als zil ver doet schitteren, wazige heuvels op de achtergrond, en een groep bootjes, die langzaam naderbij komt.... Deze vissers keren terug van het Loch Meivin bij Kil- larney (Gr.-Br.), waar de internationale fo- rel-hengelwedstrijden werden gehouden. De Ieren gingen als over winnaars naar huis: zij vingen in het ge heel 41 forellen. LUXEMBURG, 10 Sept. Tijdens de eerste bijeenkomst van de Raad van Ministers van de Kolen- en Staalgemeen schap heeft de raad alle op de agenda staande punten kunnen afhandelen. Hij heeft in het bijzonder een secretariaat samen gesteld, aan het hoofd waarvan de Luxemburger Chr. Calmes staat. De raad heeft tevens de details vastgesteld van het statuut der leden van de hoge autoriteit van de Kolen- en Staalgemeenschap (K.S.G.) De voorzitter van de K.S.P., Jean Monnet, heeft de ministers rapport uitgebracht over de ver richte en nog te verrichten werkzaamheden van het Hoge Gezagsorgaan en hij heeft bo vendien verslag uitgebracht over het contact met Engeland en Amerika. Van dit contact is het Gisteren vierde Z.H.E. Johan nes Kardinaal de Jong te Amersfoort zijn 67ste verjaar dag. Volgens de wens van Zijne Eminentie geschiedde dit in alle stilte. Niettemin hebben zeer velen in de Ne derlandse Kerkprovincie hem op de dag van gisteren in een hartelijk gebed herdacht. met dit probleem te verwijzen naar de organisaties, want er zijn nog vele tienduizenden onge organiseerden, een kwestie apart, die zeker ook de nodige aan dacht zal verdienen! Bijzonder frappeerde ons de mededeling, dat, naar de mening van het Partijbestuur, ook „het lidmaatschap van enkele voor aanstaande priesters uit het ka tholieke openbare leven noodza kelijk moet worden geacht." Men beperke zich niet te snel tot priesters „uit het openbare katholieke leven", indien deze omschrijving de bedoeling zou hebben, priesters uit de gewone zielzorg uit te sluiten, of niet in de eerste plaats uitnodigen. In de gewone zielzorg leven en werken priesters, die het leven- van-alle-dag minstens zo goed kennen als de bekende en door ieder wellicht aan te wijzen so ciale adviseurs. En ook om deze stem van de zielzorg, midden in het ruige leven, dient het toch te gaan! resultaat geweest, dat beide lan den een permanente missie bij de K.S.G. hebben gevestigd. Bij het aannemen van het Frans-Italiaanse plan met betrek king tot de instelling van een Europese politieke autoriteit zie hieromtrent ook pag. 5 hebben de ministers rekening ge houden met de Nederlandse amendementen, die een nauwer samengaan van de werkzaamhe den van de vergadering van de Europese Kolen- en Staalgemeen schap met die van de Europese raadgevende vergadering te Straatsburg, het Comité van Mi nisters van de Raad van Europa en de Ministerraad van de Ko len- en Staalgemeenschap inhou den. Tenslotte hebben de ministers van buitenlandse zaken van Frankrijk en Duitsland de con ferentie op de hoogte gebracht van hun besprekingen over de Saarkwestie. De Italiaanse mi nister van buitenlandse zaken wees op het belang van een op lossing van de Saarkwestie voor de organisatie van Europa. Vergadering ministerscomité uitgesteld De vergadering van het minis terscomité van de Raad van Europa, die op 15 September was bepaald, zal worden uitgesteld, aldus hebben de ministers van buitenlandse zaken der landen van de K.S.G. (Kolen- en Staal gemeenschap) besloten. De klacht van West-Duitsland, dat de rege ring van het Saargebied de door de Raad van Europa ingestelde conventie van de rechten van de mens geschonden heeft, blijft op de agenda staan. Nederlandse hockeyers naar Engeland Op 25 April 1953 zal het Ne derlandse heren-hockey-team een wedstrijd spelen tegen Engeland. De wedstrijd zal te Nottingham plaats vinden. DEN HAAG De mogelijkheid bestaat, dat de Westduitse Bondsregering de vrijlating van Dr Walter Linse, die weken geleden uit West-Berlijn naar het Oosten werd ontvoerd, als voorwaarde zal stellen voor het beginnen van besprekingen met de door de Oostduitse Volkskamer aangewezen parlemen taire delegatie over de hereniging van Duitsland. Aldus heeft dr. Th. Friedenau, medegedeeld. Dr. Friedenau, die leider van de West-Berlijnse „Or- een bezoek van enige dagen aan ganisatie van Vrije Juristen". Nederland brengt, heeft van hier waarbij Linse is aangesloten, op uit de regering te Bonn telegra- een persconferentie te Den Haag fisch verzocht, de Oost-Duitse de legatie van vijf man wel toestem ming fe verlenen om naar Bonn te komen, doch geen besprekin gen tussen deze delegatie en het West-Duitse parlement te laten beginnen wanneer zij „Dr. Linse niet meebrengt." Geen recht. Met ingang van 1 October zul len in de procesvoering in de Oostelijke zone van Duitsland in grijpende veranderingen komen. Uit berichten die naar West- Duitsland zijn uitgelekt, is geble ken, dat de Sovjet-overheid van plan is. om als rechters slechts degenen aan te stellen, die, zoals het in officiële stukken heet, zon der voorbehoud de opbouw van DE „OMMELANDEN" GRONINGEN Mr. Berger, voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars, heeft nog steeds niet beslist of hij als be middelaar zal optreden in het conflict bij „De Ommelanden". Vrijdagmiddag a.s. zal de in formatieve bespreking, die afge lopen Zaterdag in Den Haag be gonnen is, op het Groningse stadhuis, worden voortgezet. „Ommelanden" en A.N.A.B. zijn hiertoe telegrafisch opge roepen en het zal van de resul taten' van deze bespreking afhan gen of mr. Berger al dan niet zal bemiddelen. EIS: 1 JAAR EN 4 MAANDEN TEGEN LEEUWARDEN In de rechtszaak tegen de fabrikant J. R., wonende te Groningen en eigenaar van de onlangs af gebrande dakpannenfabriek „Achlum" te Achlum, heeft de officier van justitie, Mr. J. van IJsendoorn, gisteren voor de Leeuwarder rechtbank, na een uitvoerig requisitoir, waarin hij het wettig en overtuigend bewijs van de opzettelijke brandstich ting door verdachte geleverd achtte, een gevangenisstraf van een jaar en vier maanden zonder aftrek van voorarrest geëist. het socialisme willen nastreven. Bovendien komt het gehele vooronderzoek dan in handen van de politie en de Gestapo. De rechters die dan nog formeel hun taak zullen uitvoeren, zullen alleen dienst doen als spreekbuis voor de beslissingen die door deze beide instanties zijn genomen. Zn krijgen zelfs niet meer de stuk ken in hun geheel onder de ogen. De aanklacht wordt geformuleerd als een eenvoudige mededeling van de politie waarin alleen de straf wordt medegedeeld. De rechter krijgt dus zelfs geen ver klaringen van de aangeklaagde meer in handen, zodat van een procesvoering geen sprake meer kan zijn. BELGRADO Volgens de laat ste gegevens, aldus radio Belgra do, zijn bij het ongeval met het schip de „Nisj" op de Donau on geveer 110 personen om het leven gekomen en niet 90 zoals on middellijk na de ramp werd ge meld. De commissie van onderzoek hoopt binnen 24 uur het juiste aantal slachtoffers te kunnen vaststellen. Tot nog toe zijn 51 personen geidentificeerd. Het nieuwe Egyptische kabinet werd na de beëdiging door de Regeringsraad, voor het Abdin Palace, in welk gebouw de ceremonie had plaats gevonden, gefotografeerd. Generaal Naguib zélf is de premier van het 16 leden tellende kabinet. NEDERL. ELFTALCLUB De kans is zeer groot, dat Abe Lenstra tegen Denemarken weer zijn plaats zal innemen in het Nederlands elftal. Deze wedstrijd wordt op 21 September in Ko penhagen gespeeld. Het heeft destijds nogal enig rumoer verwekt, dat de Fries niet werd uitverKoren voor het Olympisch voetbaltournooi. De Technische Commissie van de KNVB had echter allerminst de bedoeling om Abe voorgoed te laten vallen. Nu is gebleken, dat Lenstra over zijn inzinking heen is en in zijn club weer als van ouds op dreef is heeft men on middellijk het contact met Len stra weer hersteia. Dinsdagavond bij de gebruikelijke training van candidaten voor net Oranjeshirt in het Olympisch Stadion te Am sterdam. was Abe weer present. Hii is dus zoals enkele maanden geleden opnieuw in de Neder landse elftalclub opgenomen. Zeer vermoedelijk zal Lenstra in de ploeg, welke tegen Dene marken in het veld wordt ge bracht. als rechtsbinnen worden opgesteld. WASHINGTON. 10 Sept. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Dean Acheson, heeft vandaag op een persconfe rentie verklaard, dat de Verenig de Staten in overleg met enkele bevriende landen voorbereidin gen treffen voor een debat over Korea in de algemene vergade ring van de Verenigde Naties. Hij deelde tevens mede. dat de Mexicaanse regering enige sug gesties had gedaan voor de wa penstilstandsonderhandelingen in Korea, doch hii weigerde deze nader te omschrijven. VOOR DE DERDE MAAL wordt a.s. Zondag, 14 September, de Kerkenbouwdag in het bisdom Haarlem gehouden. Twee jaar geleden is dat voor de eerste maal gebeurd. Toen is door mgr. I. P. Huibers het Tien jaren-plan voor kerkenbouw afgekondigd. Vijftig kerken moesten er bij komen in tien jaar, dat was vijf per aar. Dit plan is, wat de eerste twee jaar betreft, bijna voltooid. Negen kerken zijn er óf geheel óf zo goed als afgebouwd. Zeven heeft monseigneur er geconsacreerd. Sinds September 1950 zijn er voorts enige kerken gerestaureerd, uitgebreid en/of met een tijdelijke voorziening geholpen. Thans staan er op het urgentieplan voor 1952 1953 vier herbouwregelingen: twee in Den Haag en twee in Rotterdam, waarvan één zich uit eigen middelen (of met bijstand van het bisdom) helpt, één uitbreiding in De Lier en tien plannen voor definitieve nieuwbouw, waarvan twee, Zwaagdijk-Oost en Middenmeer, een nieuwe kerk bouwen uit eigen middelen, of met bijstand van het bisdom. Acht definitieve kerken komen dus voor rekening van het Fonds voor Kerken bouw, dat gevoed wordt door schenkingen of leningen om niet of tegen lagen rente. Hoeveel van deze voorgenomen acht bouwplannen zullen verwezenlijkt kunnen worden? Dat hangt af van de mede werking van de katholieken van het bisdom Haarlem. Mgr. Huibers zal a.s. Zondag in alle kerken van zijn diocees een herderlijk schrijven afkondigen, waarin als het ware de finan ciële noodtoestand in dit bisdom zal worden afgekondigd. Mon seigneur is dankbaar voor wat zijn diocesanen tot nog toe in de wekelijkse collecten voor de Bisschoppelijke Noden geven. Die collectes blijven niet alleen op peil, maar vertonen zelfs een stijging. En toch wordt de toestand hoe langer hoe meer critiek. De uitbouw van de grote steden is eenvoudig fabel achtig. Wij hebben daarop, mede in verband met de eisen welke de moderne zielzorg stelt, al meer malen gewezen, maar het is noodzakelijk, dat weer eens op nieuw in herinnering te brengen Wij zullen dat heden en in de komende dagen, aan de hand van sprekende feiten en cijfers doen. De geestelijke nood, welke uit deze gegevens spreekt, is groot. Er komen, vooral in de grote steden en andere toene mende centra, vooral van indus trie. steeds meer mensen, steeds meer huizen. Die woningen ver rijzen in een omgeving, waarin nog geen kerken staan. Van ver schillende kanten, o.a. door de werkzaamheden van het Katho liek Sociaal Kerkelijk Instituut, (het „Kaski"). worden reeds sinds geruime tijd onderzoekin gen verricht, om deze ontwikke ling bij te houden. Zo komen de nadere plannen tot stand, waaruit spreekt, waar en wan neer kerken nodig zijn uit een oogpunt van de moderne ziel zorg. Vanwege het Bisdom moet van alle kanten financieel wor den bijgesprongen, de opbrengst van de collectes, hoe dankbaar de Bisschop ook is voor de ver leende medewerking tot nog toe. .is bij lange na niet voldoende. De negen kerken, die in de af gelopen twee jaar zijn gebouwd, zijn betaald, maar dat kon slechts voor de helft uit de op brengst van de „koperen schaal" gebeuren. Van de plannen voor 1952-1953 kan men, financieel gesproken, er nauwelijks drie bouwen. Men ga maar eens na: een nieuwe kerk kost ongeveer zes ton! En dan zijn er na September 1953 nog veel problemen! Maar bepalen wij ons op het ogenblik tot de plannen voor het komende jaar, dan kan gezegd worden, dat de schreeuwende nood zware eisen zal stellen aan de opbrengst van de wekelijkse collecten! Er is nood en er is grote haast bij! De bevolkingstoename gaat door. de uitbreiding van de ste den gaat voort, alles is ingesteld op industrialisatie, om de grote toeneming der beroepsbevolking op te vangen. Maar dat heeft ge volgen voor de huisvesting, en waar steeds meer mensen komen te wonen, is geestelijke verzor ging een onverbiddelijke eis! Dat is nodig voor de natuurlij kè ziel zorg. voor de geestelijke en cul turele ontwikkeling, en als af weer van de moderne maat schappelijke gevaren, welke in zwaar groeiende industrie-centra geen nadere aanduiding behoe ven! Zal net Bisdom Haarlem één achter zijn Bisschop staan? Er zijn soms niet alleen geldelijke moeilijkheden te overwinnen, hoewel daar nu eenmaal, prac- tisch gezien, het zwaartepunt op gelegen is. Ook van andere zij den is medewerking nodig, zo waar het betreft het beschikbaar krijgen van de nodige gronden waarop de kerken moeten wor den gebouwd. Om de eisen van de kerkenbouw ook in dit op zicht ten yolle tot hun recht te doen komen, moeten wij. katho lieken. één en solidair zijn in onze houding. Eén en solidair achter de Bisschop. die voor weergaloze zorgen staat. Mogen ook onze beschouwin gen en gegevens bij de Katholie ken van Noord-Holland in de ko mende dagen de bodem bereiden voor een nieuwe stoot van we zenlijk katholieke liefdadigheid, die Zondag a.s. op de Kerken bouwdag in de honderden paro chiekerken van het Bisdom zal uitstromen op de koperen schaal! Om de nood van het Bisdom in te dammen en de zware zorgen van mgr. Huibers weer enigszins te verlichten! TELEVISIE-REPORTAGE OPENING STATEN-GENERAAL HILVERSUM De Nederland se televisie-stichting zal op Dins dag 16 September van 12.25 tot plm. 13.40 uur als nationaal pro gramma een rechtstreekse televi sie-reportage geven van de ope ning der Staten-Generaal en het daarmede gepaard gaande cere monieel. Voor het eerst in onze parlementaire geschiedenis zal dus een groot aantal Nederlan ders in de huiskamer ooggetuige kunnen zijn. In de avonduren van 20.15 tot plm. 21.45 uur wordt een herhaling gegeven van de complete 's middags uitgezonden reportage, die .vanaf hijt beeld scherm gefilmd zal worden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1