Hoofdstad Operette trok een zaal vol publiek Echtpaar Rodenburg 40 jaar gehuwd ALKMAAR EN OMSTREKEN G'schichten aus dem Wiener Wald Alkmaarder gewond in Duitsland AGENDA Politierechter Alkmaar Fraaie prestaties van D.O.V.E.S.' athleten Zweefvliegsport werd druk beoefend Tuinbouw Onderlinge gaat fusie aan met Centrale Landbouw Onderlinge W.B.S.V. had pech tegen Purmerland Marktberichten PAGINA 2 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1952 ALKMAAR. Wie zou heb ben verwacht, dat na vacantietijd en kermis, de Hoofdstad Operette voor een uitverkochte zaal in het Gulden Vlies zou spelen? En zie daar, geen plaatsje meer onbezet. De aantrekkingskracht van de „Operette" moet dan toch wel zeer groot zijn. De Hoofdstad Operette zorgde weer voor een voorstelling welke instrumentaal en vocaal volkomen verantwoord was. En de aanwe zigen hebben kennelijk genoten; zij lieten dit dan ook duidelijk blijken door groot enthousiasme en vele open doekjes. Het ver haaltje was weer, als gewoonlijk, dat de gelieven, welke voor el kaar bestemd zijn, na enkele ver wikkelingen toch tot elkander komen. De tekst van dit werk is voorzien van muziek van de be roemde violist Fritz Kreisler en van de even beroemde walsko- ning Johann Strauss. Op de viool- stukken van Kreisler's „Liebes- freud", Liebeslied „Schön Rosma rijn" enz. hoorden we inderdaad voortreffelijk zingen en de instru mentatie was zeer vakkundig. De Radetskymars was ook in het procédé opgenomen en zo werd toch, althans voor de luis teraar, een charmant geheel ver kregen. Er was dus van dit werk geen componist, maar een arran geur, die de muzikale effecten bijzonder goed wist te serveren. De ware operetteliefhebber van b.v. Kalmann en Léhar zal voor de prestaties veel bewondering hebben gehad, maar in zijn hart niet bevredigd zijn geweest, om dat hij niet genoot op de wijze waarop hij had gedacht te zul len genieten. Voor de uitvoering overigens niets dan lof. Ruth Rhoden, Miz- zy v. d. Lanz, Herman Valsney gaven vocaal weer veel te ge nieten. De koortjes waren su bliem en wat zullen we u nog Tandtechnicus voor de derde maal voor de Rechtbank ALKMAAR De Officier van Justitie. Mr. J. W. Holsteyn eiste een boete van vijfmaal i 300 subs. 30 dagen telkens tegen de Alkmaarse tandtechnicus J. K. die reeds voor de derde maal terecht moest staan wegens het onrecht matig uitoefenen van de tandheel kunde. Hü had een landbouwer uit Oudkarspel v.d. V. vijf tanden en kiezen getrokken en naar een verklaring van de tandarts, dokter Tondu was de behandeling verre van vakkundig geweest. De won den waren onverzorgd en scheid den vuil af. De man was met de tandtechnicus in aanraking geko men :.n een café, waar hij over ziin gebit klaagde en toen heeft K. hem aangeboden, hem terstond te helpen. Het slachtoffer dronk nog een paar borrels, om de operatie goed aan te kunnen, maar hij kwam van een kouwe kermis thuis. De napijn was vrij ernstig geweest; door andere omstandigheden kwam hij in con tact met de politie, met als gevolg dat hij door dokter Tondu werd onderzocht. Voorts had de verd. bij een viertal andere personen afdrukken genomen van onder- of bovenkaken, voor het aanleg gen van een gebit. Tevens eiste de Officier ver beurdverklaring van de verschil lende inbeslaggenomen instru menten. Hij achtte het zeer te recht, dat door een gevestigd arts deze onwettige practijken werden opgespoord en uitgeroeid, in het belang van de volksgezondheid. Uitspraak over 14 dagen. KAJ0TTER5 HEBBEN GROTE PLANNEN ALKMAAR De Katholieke Arbeiders Jeugd heeft grote plan nen om het ideaal van haar be weging, de vorming van de jeugd niet alleen tot een enge kring te beperken, maar dit positief voor alle jongeren bereikbaar te doen zijn. Er is daarvoor een plan uitgedacht om in het komende winterseizoen meerdere bijeen komsten te houden waar vooral .de noden en behoeften van de jeugd de aandacht zullen hebben. Öm te beginnen is er op Maan dag 22 September een bijeen komst in het Wapen van Heems kerk waar de October-actie van de K.A.J. voor het Verenigde Europa zal worden ingeluid. Kapelaan P. Heemskerk spreekt over ,,De Jeugd op naar een Verenigd Europa." Verder ver meldt het programma het optre den van het K.A.J. gemengd koor en het toneelspel „De Ge croonde Leerse", gebracht door de toneelgroep Puck uit Amster dam. Het optreden van Puck is zeker een bezoek aan deze avond waard. Hedenavond worden alle Kajotters om 8.30 in het K.A.J.- huïs verwacht. Westelijk Jeugdelftal ALKMAAR De Alcmaria achterspeler Wim Wijnands is aangewezen als reservespeler voor het Westelijk Jeugdelftal, dat a.s. Zondag in 's Hertogenboseh se lectiewedstrijden speelt om te ko men tot een definitief jeugdelftal, dat tegen België zal uitkomen. V.V.V. I-Oppositie I ALKMAAR Als oefenwed strijd en ter inleiding van de a.s. wintercompetitie werd door een gemengd tiental van VVV tegen Oppositie uit Heiloo ge speeld .In Heiloo beschikte men over enige zeer goede schakers. VVV IIOppositie I 3%6 'A De uitslag was als volgt: J. VeisA. Holtes 01 P .v.d. Sluis F. Laas 14-% A. VisAlleman 01 D. Appel—Breemer 0—1 J. de Ruiter—Ligthart K>-% A. SehaapsBenard 01 F. Holv. Charldorp Ya-'A G. GroenewoudBastiaanse 10 mej. C. BouwmanSwart 10 P. v.d. Vliet—Otter 0—I meer vertellen over Fritz Stei- ner en Otto Aurich, de note co- mique bij uitnemendheid en der Dritte im Bunde, Claire Clairy. Ook de spelers en zangers en zangeressen op het tweede plan sloten zich waardig bij de hoofd figuren aan. Alles liep even vlot en vitaal. Décors en costumering waren, zoals gewoonlijk, weer prima verzorgd. Het orkest, onder leiding van Fredy Salten speelde slagvaardig en zeer beschaafd en vormde 'n belangrijke bijdrage tot het suc ces van de avond. Zo is de Hoofdstad Operette er weer in geslaagd het overgrote deel van het publiek volkomen te bevre digen. W. Schreurs. BIJ MILITAIRE MANOEUVRES ALKMAAR. Tot de Neder landse militairen, die Zaterdag morgen bij de manoeuvres in Duitsland gewond zijn, behoort ook de vaandrig Henk Hoytink, een zoon van het raadslid, de heer G. Hoytink. Deze heeft Zondag met zijn vrouw een bezoek gebracht aan het ziekenhuis te Dortmund, waar hun zoon na het verkeersongeval is opgenomen. Het bleek dat hij een zware hersenschudding had opgelopen. Tot Zondag was de vaandrig Hoytink buiten bewust zijn. Maandag liet zijn toestand zich weer iets gunstiger aanzien en werd hij naar het Marinelaza ret overgebracht. Verwacht wordt dat hij dezer dagen per vliegtuig naar Nederland wordt overge bracht en in een ziekenhuis in Utrecht zal worden opgenomen. Bioscopen: VICTORIA: Het Testament van Dr. Mabuse (18 jaar). HARMONIE: De blauwe slui er (alle leeft.) CINEMA AMERICAIN: Fanfan la Tulipe (volw.) Voorstellingen: 8 uur. Apothekers: Na hedenavond 6 uur voor spoedgevallen bereikbaar Apotheek Wanna Ritse voort, Ritsevoort 5, Apo theker mej. C. Kamphuys. HEILOO: Oogstdankdag L.T.B. Donderdag: hoog water 6.55 en 19.45; laaeg water 1.05 en 13.55. 25-JARIG JUBILEUM BIJ V. D. ALKMAAR Vandaag viert de heer G. J. Berger zijn 25-jarig jubileum in dienst van de firma Vroom en Dreesmann. Vanmorgen werd de jubilaris met zijn echt genote op het privé-kantoor van de directie ontvangen en door de directeur hartelijk toegesproken. De grote verdienste aan de zaak bewezen, door deze bekwame medewerker, die plichtsbetrach ting en accurate werkwijze op het eerste plan stelt, kwam in die toespraak tot uitdrukking. De gebruikelijke cadeaux: een enveloppe met inhoud voor de feesteling en bloemen voor mevr. Berger werden daarbij aangebo den. Ook diverse chefs en afge vaardigden van het personeel kre gen het woord en roemden de heer Berger als vriend, prettige collega en chef, welke woorden eveneens van geschenken verge zeld gingen. Nadat het gehele per soneel de jubilaris gecomplimen teerd had. werd het feest in in tieme kring voortgezet. Ook daar mocht hij nog vele felicitaties in ontvangst nemen. Deze dag zal voor de heer Ber ger zeker onvergetelijk zijn. De vele blijken van belangstelling, die hij in de loop van de dag mocht ondervinden, komen de ju bilaris, die zoveel achter de cou lissen voor de zaak gewerkt heeft, ten volle toe. ALKMAAR Vandaag vieren de aannemer de heer C. Roden burg en zijn echtgenote Mevr. RodenburgSier hun 40-jarig hu welijksfeest. De grote werkschuur van het bedrijf is daartoe omge toverd in een feestzaal, die met vlaggen is behangen en georna menteerd is met talrijke bloem stukken van collega's en kennis sen. Tevens wordt deze dag het 25-jarig bestaan gevierd van het aannemersbedrijf; het vorige jaar kon er van een feestelijke vie ring niets komen wegens ziekte van de heer Rodenburg, die na een arbeidzaam leven de eigen lijke arbeid in zijn bedrijf sinds de oorlog om gezondheidsredenen heeft moeten neerleggen. Sinds 66 jaar bewoont de heer Rodenburg met zijn gezin het pand aan de Koornlaan, dat in 1946 zijn eigendom werd. Hij is een bekende figuur in Alkmaar en omgeving. Op 11-jarige leeftijd verliet hij de schoolbanken en op 16-iarige leeftijd zat hij al volop in het bouwbedrijf. Nu 26 jaar geleden richtte hij een eigen zaak op. Aan talrijke bouwwer ken in Alkmaar en omgeving is zijn naam verbonden. Na zijn schooltijd werkte hij nu hier dan daar, en zijn eerste werk lag bij de bouw van de Zusterschool op de Laat, waar hii 10 cent per uur verdiende.. In 1914 heeft hij nog een tijd bij de Spoorwegen gewerkt voor f 9 per week, doch sindsdien heeft hij zijn vak niet meer verlaten. Hij werkte o.a. mee aan de bouw van de R.K. Kerk te Nrd. Scharwou- de, 27 weken lang als stenensjou wer, aan de gashouder van de Water- en Lichtbedrijven, aan de Victoriabioscoop, aan het metsel werk van het Rozenpark in de Nassaulaan. „POTASCH EN PERLEMOER" ALKMAAR -Door de vele aanvragen uit Alkmaar en om ving om nogmaals een uitvoe ring te geven van Potasch en Perlemoer" heeft de directie van het Gulden Vlies Johan Kaart en Johan Boskamp ver zocht hieraan te willen vol doen. Zij komen met deze uit zonderlijk succesvolle klucht terug op Zaterdag 20 Septem ber a.s. Het staat onomstotelijk vast dat zij dan weer voor een uitverkocht huis zullen spelen. Uit het politierapport ALKMAAR. Gistermorgen om 8.40 uur is een 7-jarig meis je, Johanna Koning op de Ka naalkade tegenover de Herestraat met een autoped de rijweg over gestoken zonder op het verkeer te letten. Ze liep pardoes tegen 'n juist passerende auto op en kreeg 'n bloeduitstorting in de linker knie en een lichte hersenschud ding. Dokter Degenaar verleen de de eerste hulp. Volgens ge tuigen trof de chauffeur geen schuld. Gisteren is een motorrijder op de hoek Paternosterstraat-Dubb. Buurt bij het plotseling uitwijken voor een personenwagen, die uit de Dubbele Buurt kwam, tegen een uit de tegenovergestelde richting komende vrachtwagen gebotst. Hij klaagde over pijn in het rechterbeen. De motor werd beschadigd. Burgerlijke St-and ALKMAAR. Geboren: Anna B., dochter van A. v. d. Wardt en M. Dekker; Margaretha H. M., dochter van J. Poland en A. Schipper; Wilhelmus J., zn. van W. J. Mooij en S. M. Borjeson. Gehuwd: Joseph J. M. Hoge- ling en Helena J. v. d. Klooster; Cornelis Schoemaker en Johanna Wester. Overleden: M. A. P. Martens, 74 jr. De eerste opdracht, die hij als zelfstandig aannemer kreeg, was de bouw van de Kleine Toelast, voor de aanneemsom van f 1.600. Voorts ligt de arbeid van hem bij de bouw van de pastorie aan de Nassaulaan, van de kapel in het St. Elisabethziekenhuis. de verbouwing van het Raadhuis, en de zaak van de Fa. Meijer in de Langestraat. De heer Rodenburg heeft acht kinderen, waarvan er 1 in de zaak gekomen is. Een dochter is ingetreden in de Con gregatie der Zusters Ursulinen, thans werkzaam in het Zusterhuis te Oudorp. Vanmorgen is het feest begonnen met een gezongen H. Mis in de St. Josephparochie, van middag was er van 3 tot 5 uur een drujt bezochte receptie en he denavond om half 8 zal St. Cae- cilia een serenade brengen. ALKMAAR. Maandagmid dag moest de 24-jarige los-werk- man J. B. uit Alkmaar voor de Alkmaarse politierechter, mr. R. W. J. C. v. d. Wall Bake, ver schijnen, omdat hij als hulpver pleger in het Provinciaal Zieken huis Duin en Bos te Castricum zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een paar ampullen morphine, tabletten en andere medicijnen en een injectienaald. Naar hij verklaarde, wilde hij een vacantiereis naar Frankrijk en Zwitserland ondernemen èn de gestolen goederen verkopen om daarmee de reis gedeeltelijk te kunnen financieren. Dat was gebeurd in JuniJuli 1951. De politierechter veroordeelde hem tot een boete van f 30. subs. 18 dagen en een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstel- ling van de reclassering. De volgende verdachte was een ionge vrouw, D. de W. van V. uit Alkmaar, uit wie de politierechter niets kon loskrij gen. Zij was en bleef zo gesloten als een bus. Als de politierechter haar iets vroeg, bleef zij het ant woord schuldig of ontweek de vragen. Zij scheen bitter weinig vertrouwen te stellen in justitie en reclassering. Zij had bij verschillende mensen, waar zij gewerkt had, geld weggenomen. Haar man zat destijds in de ge vangenis en zij zat in financiële moelijkheden. Zij wilde zich niet onder toezicht van de reclas sering stellen. .De officier eiste drie maanden gevangenisstraf, wat de politierechter tot twee maanden reduceerde. HEILOO Een flinke DOVES ploeg nam deel aan de athletiek- wedstriiden te Wieringerwaard. Verschillende jongens waren pri ma in vorm. Rong Konijn verbe terde het clubrecord verspringen Junioren A en B, en bracht het van 5.88 m. op 6.17 m. Bertus Bosman won met een halve baan voorsprong de 1500 m. in de voor deze grasbaan zeer goede tijd van 4 m. 28.6 sec. Jaap Wijker liep de 300 m. weer „ge smeerd" en won ruimschoots in 40.2 sec. Maarten Meyer liep de 100 m. D, bedoelt als training vóór zijn 800 m. en won gemak kelijk lopend in 12.3 sec. De resultaten van de Doves jon gens waren: Jun. C 60 m. 5. G. Bosman; 6. R. Wijker. Verspr. 4. G. Bos man; 5. R. Wijker. Hoogspr. 3. K. Koelemeij; 6. R. Wijn. Jun. B. 80 m. 1. R. Koelemeij, 9.9 sec; 4. J. Visser. Verspr. 1. R. Konijn 6.17 m.; 4. C. v.d. 5.04 m. 5. C. Wijnker 4.95 m; 6. J. Visser Hoogspringen. 6. R. Koelemeij. Kogels*. 2. J. de Groot 10.79 m; 6. J. Hopman. 600 m. 2. J. de Groot 1 m. 37.3 sec; 3. C. Wijker. Jun. A 100 m. 4. T. van Hees. 300 m. 1. J. Wijker. 1500 m. 1. B. Bosman 4 m. 28.6 sec; 6. F. Klijnsma. Verspr. 3. J. Wijker 5.45 m. Kogelst. 3. Th. van Hees 11.47 m. Discusw. 4. J. Hopman; 5. R. Koélemeij. Estafettes: Jun. C 4 x 60 m: 3e DOVES 38 sec. (R. Wijker, K. Koelemeij, R. Wijn, G. Bosman); Jun. B. 4 x 80 m. Ie DOVES 41.3 sec. (C. v.d. Pol, J. Visser, C. Wijker, J. de Groot). Jun. A: 4 x 100 m: 2e DOVES 49.4 sec. (F. Klijnsma, Th. van Hees, R. Konijn, J. Wijker). Heren: 100 m. kl. D. Ie M. Meyer. Hoogspr. kl. C. 2e C. Pool 1.60 m. 1500 m. kl. D: 4e C. Pool. A.s. Zondag organiseert DOVES op de Ijsbaan te Heiloo wedstrij den voor Junioren, waaraan de beste jongens en meisjes uit ge heel Noord-Holland deelnemen. Burgerlijke Stand HEILOO. Geboren: Elisabeth G. en Johanna P., dochters van H. J. Hubers en J. P. Bartay. Ondertrouwd: N. Bijvoet en D. Nanne, J. Wagenaar en G. Vet- haak, L. Duinmeijer en W. M. van Westerop. Overleden: P. Wielemaker, 70 jr., geh. met H. Hillebrand. CASTRICUM. Zondag j.l. is er weer flink gevlogen boven de duinen van hetgewestelijk zweefvliegterrein der Konink lijke Nederlandse Vereniging van Luchtvaart, genaamd „De Bra bantse Landbouw" te Castricum —Heemskerk. De E.Z.Z.C. was aanwezig met zijn E.S.G.-les- toestel en de Kennemer Club met de Grunau-Babv. Onder lei ding van de heer P. Booy werd op de kortere oost-west baan om 10.33 uur als eerste de E.S.G. ingevlogen. Gestart werd in oos telijke riching met weinig of geen wind tegen. Om 12.20 uur was de K.Z.C. klaar voor de start en stond ook ziin lier en Baby klaar. Het toestel werd in gevlogen door de heer Boov en hij maakte er meteen een ther- miek-vluchtje van dat bijna der tien minuten duurde en als de langste vlucht van de dag ge noteerd bleef. De Zaanse club maakte deze dag vier en twintig starts, waarbij Jan Dekker uit Alkmaar op keurige wijze ziin A-brevet haalde en Rinus v. d. Starre, ook uit Alkmaar, zijn kans schoon zag en z.g. rond vloog op de E.S.G. (in Alkmaar begint de victorie). De K.Z.C. maakte dertien Baby-starts plus drie E.Z.Z.C.-ers op zijn Baby, terwijl de K.Z.C.-beginners op de Zaanse E.SG.. hun startie maakten. Alle kabels werden de E.Z.Z.C. uitgetrokken. Er was weer veel publieke be langstelling bii de start en lier plaats en velen konden de ver leiding niet Weerstaan om toch de afzetting te passeren. Men be vindt zich echter dan op ver boden terrein; in den vervolge zal strenger tegen overtreders worden opgetreden. Laat men ook niet „voor het aangenaam verpozen de eigenaar de schillen en de dozen"? De zweefvliegers ziin dan verplicht, ondanks hun drukke sportbeoefening, ook nog de rommel van een ander op te ruimen! Diefsl-al sigaretten SCHOORL De gerepatrieerde chauffeur R. R. H. te Schoorl kreeg op de zitting van de Alk maarse Politierechter een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden, en een proeftijd van drie jaar, conform de eis van de Oficier van Justitie, Mr. J. C. V. Meischke, wegens het stelen van sigaretten uit de stofjas van een kellner. Hij beschikte over niet meer dan ongeveer twee gul den per week zakgeld. De rest van zijn salaris gaf hij thuis af. In April van dit jaar werd hij nog eens voorwaardelijk veroordeeld tot veertien dagen wegens een verduistering. De jongeman maak te echter een goede indruk en daarom wilde de Politierechter 't ook ditmaal weer bij een voor waardelijke veroordeling houden. LANGEDIJK. De Tuinbouw Onderlinge, waarmee duizenden tuinders gedurende tal van jaren relaties hebben onderhouden voor betaling der bijdragen, hun opgelegd ten behoeve hunner ar beiders, heeft voor de laatste maal als zelfstandige bedrijfsver eniging een vergadering gehou den; men is een fusie aangegaan met de Centrale Landbouw On derlinge, welke onder de naam Centrale Land- en Tuinbouw On derlinge de belangen van de aan gesloten verzekerden zal behar tigen, waarbij de Tuinbouw On derlinge een onderafdeling „Tuin bouwbedrijf" zal zijn. Uit het laatste jaarverslag bleek dat bij de Tuinbouw Onderlinge 6569 werkgevers waren aange sloten; daarvan waren 1366 pa troons persoonlijk vrijwillig ver zekerd. Het door de leden uitbe taalde loon over het laatste boek jaar bedroeg f40.200.000.— tegen het vorige jaar f37.400.000.—. Er waren in het laatste jaar 2064 ongevallen aangegeven, waarvan 155 niet konden worden aangemerkt als bedrijfsongevallen of daarmee gelijkgesteld konden worden. De directeur van de Tuinbouw Onderlinge memoreer de, dat, in tegenstelling tot het vorige jaar, toen er slechts een enkel dergelijk ongeval in be handeling werd genomen, er in het verslagjaar vijf ongevallen met dodelijke afloop waren voor gekomen, waarbij aan de nagela ten betrekkingen de wettelijke rente werd toegekend. Met de leden van de tuinbouwbedrijven kan worden afgerekend op f 1.17 per f 100.loon. Voor 't bloem- bollenbedrijf bedraagt dit f 0.78. Wegens de reorganisatie in de Land- en Tuinbouw Ongevallen Verzekering werd tenslotte van verschillende functionarissen af scheid genomen. „Het Gastmaal der Kinderen" SCHOORL Ter gelegenheid van de eerste Plechtige H. Mis van Pater Jeroen Stoop C.P., bracht de R.K. Toneelvereniging „St. Genesius" het mirakelspel van Henri Ghéon voor het voetlicht: „Het Gastmaal der Kinderen". Deze uitvoering, waaraan drie jeugdige spelers medewerkten, mag geacht worden als een waardig slot van de feestviering te zijn bedoeld en heeft daaraan in hoge mate voldaan. Dit stuk, dat zonder enige pretentie moet worden gespeeld, hetgeen door de spelers stuk voor stuk juist werd aangevoeld, was ingestu deerd onder leiding van de heer Jos W. Vroom, die tevens het décor verzorgde. Van groot tot klein hebben speelster en spelers gedaan wat zij konden, waardoor de avond voor hen, zowel als voor de regisseur en het publiek een voldoening is geworden. MET DE OUDEN VAN DAGEN OP STAP SCHOORL De jaarlijkse tocht met de ouden van dagen behoort weer tot het verleden en is, dank zij royale medewer king van de ingezetenen, weer prachtig geslaagd Om even acht uur vertrok de stoet van een twaalftal luxe auto's en drie bussen, in totaal vervoerende ongeveer 180 deel nemers. De tocht ging via Ber gen en de Egmonden naar het Kopje van Bloemendaal, waar de eerste koffie werd genuttigd. Daarna ging de reis over Zand- voort, Noordwijk en Schevenin- gen naar Den Haag, waar een bezoek werd gebracht aan de miniatuurstad Madurodam, waar van de oudjes zeer veel genoten hebben. De meegebrachte brood jes waren onderweg reeds in ..De Vink" bij Leiden geconsu meerd. Het weer bleef prachtig en zonder strubbelingen, vooral dank zij de medewerking van de verkeerspolitie .die per motor 2 leden van de Verkeersgroep Alkmaar had meegegeven, had de tocht een uitermate vlot ver loop. In de terugreis werd het diner gebruikt in het restaurant van Park „Groenendaal" te Heem stede, wat goed was verzorgd en waaraan dan ook alle eer werd bewezen. Tegen half tien arriveerde de stoet weer in het dorp, waar in „De Rustende Jager" onder een gezellig stukje muziek, het laat ste kopje koffie werd genoten en waar de voorzitter, de heer F. G. J. Maeijer allen dank bracht, die hadden medegewerkt om ook deze tocht weer zo schitterend te doen slagen. Namens de ouden yan dagen bracht de heer S. Kriek dank aan het comité en de burgerij voor al het genotene. ,t'n Zeeman ging passagieren" EGMOND AAN DE HOEF De Toneelvereniging „Inter Nos" heeft het vrolijke spel „Een Zeeman ging passagieren" in studie genomen, een stuk vol kostelijke humor en grappige vergissingen. De opvoering vindt plaats in de eerste helft van November van dit jaar. In geen geval later. Dit zal de eerste uitvoering zijn in de nieuwe toneelzaal van de heer Jac. den Houdijker. TWEEDE LEERKRACHT EGMOND AAN DE HOEF De O.L. School zal vermoedelijk een tweemansschool worden. Het aantal leerlingen is van dien aard, dat de school daardoor is komen te verkeren in het bij zondere geval, als bedoeld in het 2e lid van art. 56 der L.O.-wet. De toestemming tot het houden van een tweede leerkracht is inmiddels aan het Departement, aangevraagd en zal, naar wij van bevoegde zijde vernemen, beslist worden verkregen. BEEMSTER. WBSV heeft het tegen Purmerland niet kun nen bolwerken. In het bijzonder is dit te wijten aan zijn voor hoede, die er deze middag zeer slecht in was en bovendien Vrouwe Fortuna niet mee had. De wedstrijd was van zeer ma tig gehalte. Voor rust was het een gelijk opgaande strijd met beide doelen beurtelings in ge vaar. Tien min. voor de thee speelde één van W.-backs de bal op zijn keeper terug, wat een doelpunt kostte: het leer werd opgevangen door de P.-midvoor, die slechts voor het inschieten had. Na de pauze, ondanks an dere verwachtingen, aanvankelijk hetzelfde spelbeeld. Maar na een half uur kwam P sterk in de aanval. De rechtsbuiten loste 'n hard schot op het doel, doch de lat voorkwam een goal. Althans voor enkele seconden. Want de terug stuitende bal werd een dankbare prooi voor linksbuiten van Diepen, die prompt inschoot (02). Dit werd W. te erg en het laatste kwartier waren zij niet van het P.-doel weg te slaan. Maar ondanks een zee van kansen, kon zelfs de eer niet ge red worden. Alzo een zeer ongelukkige ne derlaag voor WBSV. Kinderspelen tijdens de kermis TUITJENHORN Voor de zoveelste maal in de loop der jaren, heeft zich weer eens een comité gevormd dat zich het 'lot van de kinderen aantrekt gedu rende de kermis .Om onze tal rijke schoolkinderen ontspanning te bezorgen zullen er op Ker- mismaandag kinderspelen wor den georganiseerd op het Hoi- landiaterrein. Uit de bijdragen van de burgerij zullen de kosten worden bestreden. Het comité verdient aller sympathie, daar om mag worden verwacht dat iedereen zijn medewerking zal geven. Bond voor het Gezin WARMENHUIZEN A.s. Donderdagavond 8 uur komt de bekende radiospreekster mevr. M. Clarenbeek-Van Klaveren in het patronaat spreken over „Op voeding". Wij hopen dat de leden van de bond voor het Ge zin aanwezig zullen zijn en vele niet-leden die ook toegang heb ben, hun belangstelling zullen tonen. Neemt allen een wijs be sluit en komt! zodat deze be kende spreekster voor een volle zaal moge spreken. Poging tot oplichting van betaalmeester L.G.C. BROEK OP LANGENDIJK Terzake van poging tot oplichting van de betaalmeester van de Lan- gedijker Groenten Centrale werd J. K. veroordeeld tot een boete van f 40 subs. 16 dagen. Hij had van de emballagemeester 'n bon gekregen voor de afgifte van 50 kisten, welke bon ter waarde van f 150 verzilverd kon worden. De beta-lmeester, de heer P. weiger de hem dit, omdat hij geen ge noegzame verklaring kon afleggen over ie herkomst van de kisten. Hij zeide, dat ze gedeeltelijk af komstig waren van iemand uit Amersfoort, doch toen deze daar over telefonisch om inlichting was gevraagd, wist hij van de kis ten niets af. Inmiddels was tot bevreemding van de betrokkenen gebleken, dat de deur van de fustloods op een bepaald tijdstip geopend had gestaan. K. wilde echter niet verklaren, op welke wiize hij aan de kisten gekomen was. Hij ging niet accoord met de boete en verklaarde in hoger beroep te zullen gaan. Vernieuwing zaak ZD. SCHARWOUDE De heer Nic. Rijper heeft het aangedurfd om de danszaal en kolfbaan be horende bij zijn café over de ge hele lengte 3 m. Oostwaarts uit te breiden. Voor de kermis (a.s. Zondag) zal het werk voltooid ziin en zullen de talloze klanten zich geplaatst zien in een ruime en grote zaal. We wensen de heer Rijper alle succes toe. Kinderspel werd vuurzee HEERHUGOWAARD (Noord) Maandagmiddag omstreeks half zes zagen omwonenden plotseling grote rookwolken op stijgen uit een schuur, staande achter de woning van de heer Van der Stoop, aan de Veenhui- zermiddenweg alhier. Door het snel om zich heen grijpende vuur ging deze schuur vrijwel geheel verloren. Met de schuur ging tevens een kleine hoeveel heid aardappelen en enig tuin- bouwgerei en huisraad verloren. Tegen deze schuur waren 170 konijnen geïnstalleerd, welke echter allen door bereidwillige handen gered zijn. Door een gunstige wind en het aanwezig zijn van de Heerhugowaardse brandweer kon overslaan van het vuur op het woonhuis wor den voorkomen. Zeer waarschijnlijk moet' de oorzaak gezocht worden in het spelen met vuur in deze schuur door kinderen. Naar men ons mededeelde was het verbrande niet door verzekering gedekt. „Verdronken land" HEERHUGOWAARD (Noord) Heden heeft het R.K. Jeugd toneel alhier in studie genomen het practisehe toneelspel van Arie van der Lugt „Verdronken Land". Dit drama van het ver dronken land, dat gebaseerd is op historische feiten, speelt zich af in de Krimpenerwaard, on geveer 25 jaar geleden, toen deze streek door watersnood geteis terd werd en vele boeren hun vrucht van jarenlang ploeteren in één slag zagen vernietigen. Dit spel zal deze club met Kerstmis opvoeren en gezien de reputatie van deze jonge ver eniging mogen we wel zeggen dat dit bij hen in goede handen is. Inwoners kunnen er dus nu reeds rekening mee houden, dat dit stuk ook in Heerhugowaard- Noord voor 't voetlicht gebracht gebracht zal worden. OVERTREDING JACHTWET EGMOND AAN ZEE De 31 jarige landbouwer W. J. G. uit Egmand aan Zee moest voor de Meervoudige Kamer, gepraesi- deerd door mr. J. Krabbe ver schijnen voor een 2-tal overtre dingen van de Jachtwet. Op 18 Januari was hij door een jacht opziener op heterdaad betrapt bij het stellen van een wildstrik in de duinen. Op 150 m afstand van de plek, waar dat gebeurde, heeft de jachtopziener G. met de verrekijker gadegeslagen; hij zag hem op een gegeven moment bukken en toen G. zich van die plek verwijderd had, stapte hij erop af, om een nader onderzoek in te stellen en hij vond een nieuwe strik. G. ontkende dit ten stelligste en hield vol, dat hij op dat moment bezig geweest was klemmen te zoeken die hij kwijt was. Hij had een vier tal getuigen laten horen, waar van er twee in zijn gezelschap waren geweest en die verklaar den niet te hebben gezien, dat G. met het stellen van een wild strik bezig was geweest. Op 19 Febr. was hij wederom gezien met een klem. De officier van Justitie, mr. J. W. Holsteijn eiste, een boete van f 50,voor elk der beide overtredingen, subs. 20 dagen. Uitspraak over veertien dagen. COLLECTRICES AANGEZIEN VOOR INBREKERS PURMEREND Een min of meer sensationeel geval was de zaak voor de Alkmaarse Politie rechter van de veehouder W. G. te Purmerend, die op een rustige Dinsdagavond na geluisterd te hebben naar het programma van de Bonte Dinsdagavondtrein, met zijn vrouw en kinderen in de huiskamer zat. Plotseling het was ongeveer half tien geworden werd er aan een van de rui ten geklopt. De uitwerking van het naargeestige kloppen was frappant. De kinderen vlogen angstig onder de tafel, de vrouw bleef aan haar stoel als vastge nageld zitten en de veehouder zelf was over zijn zenuwen heen. In paniekstemming nam hij een stok, snelde naar buiten, naar de plaats, waar hij gemompel meen de te horen en toen hij twee vrouwen voor de deur zag staan, sloeg hij er met zijn stok in het wilde weg op los. Eén van de da mes het waren collectrices, die op de late avond nog wat dubbel tjes wilden verschalken kwam er vrii goed af, doch de andere liep drie gekneusde ribben op; later moest de verd. aan deze da me f 312 schadevergoeding beta len, aan verplegingskosten, huis houdelijke hulp, medicijnen, repa ratie aan kleding, enkele sociale lasten etc. Hij had gedacht, dat het dieven en inbrekers waren en hij kon geen verklaring ge ven voor de plotselinge paniek in zijn gezin. De Officier van Justitie eiste een boete van f 25 subs. 10 da gen. Mr. J. Lieuwen bepleitte de uiterste clementie. Hij zeide o.m. dat het toch geen pas had, om des avonds om half tien bij iemand op het raam te gaan staan kloppen, om gehoor te krijgen en geld te vragen. De politierechter maakte er een boete van f 15 subs. 9 dagen van. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond: KANS OP BUIEN DE BILT, 17 Sept. Wisse lend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Langs de Wad- denkust aanvankelijk krach tige, overigens matige Nrr.- westelijke tot westel. wind. Vannacht iets minder koud, morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. N.K.J.B. heeft plannen TUITJENHORN Het herfst- en winterseizoen nadert en daar om heeft het wakkere en immer actieve bestuur van de N.K.J.B. een zeer actueel progrmma ont worpen. De leden en zij die het willen worden kunnen er ken nis van nemen op de eerste bij eenkomst, welke gehouden zal worden op Dinsdag 30 Septem ber. Verwacht wordt dat even als vorige jaren er veel belang stelling zal zijn van de zijde der jongemannen ,want alleen dan is er van de NKJB iets te maken. BEEMSTER, 15 Sept. Beve landers, middel 8.6010.90; Koop- mans, blauwe, middel 811; sla- bonen z. dr. 2752; stoksnijbonen 4474; stamsnijponen 2056; pronkbonen 2328; komkommers 824; Tomaten A 3446; bloem kool 832; rode kool 612; gr. kool 613; spruitkool 31; spi nazie 1636; postelein 1318; sla 27; andijvie 9—16; radijs 4; ro de bieten 49; gare bieten 17 22; bospeen 1424; waspeen 16 31: uien 1019.60; prei 1016; perziken 923; druiven 6186; suiker 1052; Reine Victoria 10 -49; Codlin Ceswick 410; Erley Victoria 412; Ellison's Orange 1034; James Grieve 1843; Manks Codlin 818; Signe Til- lisch 1018; Transparante de Cronsels 823; Zigeunerin 10 28; Zoete winterkroon 815: Be- noni 14—40: Beurré d'Amanlis 4- 17; Beuré Hardy 824; Beurré Lebrun 311; Beurré Merode 3 6; Bonne Louise d'Avranches 10 26; Fertilon 815; Gieser Wilde man 16; Hertogin Elsa 38.50; Kamperveen 49; Signeur d'Es- peren 416; Trosjes-peer 39; Triomphe de Vienne 831; Wil liams Duchess 312. WARMENHUIZEN. 8300 kg aardappelen eigenheimers 10.60 10.80, bientjes 9.309.90, meerlanders 8.709.40, koop- mans blauwe 10.20, 13.000 kg uien 17.70—18.50, grof 15.10— 16.30, drielingen 20j3020 70, nep 20.0020.70, 3200 kg sla- bonen 26.0040.00, 2400 kg bie ten A 6.10—6.20, B 4.50, 900 kg rode kool 8.009.00, 2400 kg gele kool 3.007.00, 76.000 kg witte kool 3.503.90. GROOTEBROEK 16 Sept. 7000 kg aardappelen: eerstelin gen 9.70, ijselster 7.60, bintje 9.50, eigenheimers 10.70, doré 9.30, koopmans blauwe 9.30 10.60 30.000 kg uien: middel 17.00—18.30, grof 14.60—16.30, drielingen 17.5019.30, nep 19.10 —21.60, afw. 6.80—9.00, 3000 kg gele kool 3.006.70, 2500 kg rode kool 4.0012.70, 8000 kg bieten A 7.30—8.10, B 5.60- 6.10, 130.000 stuks bloemkool B 23.10—31.00, B2 14.80—21.90, stek 3.00—14.80. NRD.-SCHARWOUDE - Aan voer: 18.000 kg aardappelen: bl. eigenh. 1010.60. bevelanders 8.809. erdgold 8.60, koopmans blauwe 9.10 meerlanders 9.50. bonken 810.30. kriel 3.603.70: 4500 kg kroten A 7.208, B 5.90 —6.40; 4500 kg peen B 11.60— 12.80. C 10.70—12.30; 37.000 kg uien 1819.20, grote 14.4016. drielingen 2023, nep 2022: 15.000 kg slabonen 3446. 2e srt 30—42. afw. 28: 1500 kg gele kool A 7.20—7.90. B 3—5.60: 1800 kg groene kool A 6.206.40: 167.000 kg witte kool 4—5. AVENHORN. 16 Sent. - Aan voer 12.000 kg aardappelen: gro ve schot 9,609.80; 18.000 kg wit te kool 3.60—4.50; 17.000 kg rode kool 514: 73.000 kg uien: grove 15.5017.30, gew. 18 19.80. driel. 19—22.60. nep 19— 24; 83.500 kg bieten: I rond 7.80 —8.80. II 7.20—7.70, modio 6.90 —8.40: 42.000 kg peen II 12.40— 13.70. III 12.10-13.10: 3600 kg augurken: grof 84.2091.10. bas terd 92.80, stek 62.50. bommen 43.80: 7600 kg slabonen I 4047. II 38—44, III 32—37. BROEK OP LANGENDIJK. 9000 kg aardappelen: bl. eigen heimers 10.8011.40, bevelanders 9.20, grove 9.009.30, 7000 kg rode kool A 10.60—11.90, B 6.60 8.10, 3000 kg gele kool A 4.20 6.20, 1500 kg groene kool 8.30 —8.60, 180.000 kg witte kool 3.60 —5.80, 25.000 kg uien 17.90— 19.20, drielingen 18.20—20.70. grove 14.7015.70, 6000 kg bie ten A 7.608.30, 4000 kg peen B 10.70—11.60, C 9.70—10.10, 60.000 kg slabonen I 42.10—47.80. II 34.10—39.70, 4500 stuks bloem kool Al 11.404—20.30, A2 8.00— 10.60. PURMEREND, 16 Sept. Eieren. 4000 kippeneieren 1718, 1000 eendeneieren 11,00 per 100 st. Veemarkt. Totaal 872 stuks runderen; 402 vette koeien 2.20 3.70 per kg, stug; 301 gelde- koeien 535775, stug; 91 melk koeien 6801100, kalm: 26 pin ken 360510, kalm; 34 stieren 6501700, stug; 18 graskalveren 160300, stug; 16 vette kalveren 180380, goed; 115 kalveren, nuchtere kalv. slacht 55133, id. fokkerij 85140, vlug; 82 vette varkens slacht 2.002.25 per kg. kalm; 157 magere varkens 4692 biggen 38—65, stug: 4 fokzeugen 143 schapen en lammeren, vette schapen 82.50125, kalm, schapen fokkerij 90130, lamme ren 5090; iets beter; 50 bokken en geiten 1050, stug; 12 veu lens 250320, stug; 44 paarden 575950, stug; totaal 2833 dieren. Pluimveemarkt 7400 oude kippen en hanen (witte en rode) 1.601.80 per kg.; 900 oude kippen en hanen (blauw) 1,70- 2.05 per kg.; 500 eenden 11.60 p. st.; 500 konijnen 16.25 p. st. GRAANBEURS GRONINGEN GRONINGEN. 16 Sept. Rode tarwe 22.25—25.50; witte tarwe 22.2525.50: inlandse rog ge 25.2530.00: wintergerst vrij 28.25—33.35; zomergerst vrij 30.25 34.75; witte haver vrij 24.25 31.25; groene erwten 42.3051.30 paardenbonen 32.3036.30: kool zaad 53.3560.35; karwijzaad 5Ó.5Ö60: gele mosterdzaad 50.40 64.40: blauwe maanzaad 100.60 127.60; wintergerst in levering 20.2525; duivenbonen 60.30 73.30.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2