Don Bosco-schooS ingewijd te Wieringerwerf NACO-bus 1300 omkranst: reed al 500.000 kilometer Aanvoer op de bollenveiling wordt kleiner Sensationeel getuigenis in moordzaak-Schreurs Hoge boeten geëist tegen drie handelaren in bouwmaterialen rien jongen aangereden skker, jrbines Wit start Zeevogels berichten pagina 3 L.T.B.-pelgrim ernstig gewond Grote verbetering voor het onderwijs in feestelijke bijeenkomst geschetst In vier jaar f 12.000aan belasting Aanbesteding bouw bejaardenwoningen Sint Pancras SLIJKHUIS wint 2000 m in Londen Veiling Avenhorn en Omstreken Plantgoed voor veevoeder Aanbesteding van U.L.O. en V.G.L.O.- school te Wieringen VACHTING oor het K.N.M.I. van Donderdag- lagavond (opge- iept. Vannacht and hier en daar dijk lichte nacht- ns wisselend be- nkele buien en ag ongeveer de- ratuur als van tot matige wind richtingen. OWNA. Dins- r liepen 3 kinde nvaart ter hoogte *art. en van de heer e en gaf claxon- rige O. O. rukte der zusje los, liep ste gedeelte van g toen in 't gras. ie zuster van het aanwezig; de ont- >er achtte direct aar 't ziekenhuis olgens de laatste t de jongen het treft geen schuld. it- nieuws Het bestuur van nogmaals de aan- gstellenden op de September te hou- ï-repetitie. Ieder- se heeft voor de ang is van harte an zich die avond Ook ons kinder- leze avond enkele .gen. Ouders, wij kinderen van het n kwart voor acht Werkt allen mee! Zanglust - Excel- uwd worden, ichiinli.ik, dat nog ;otvpe als vracht der de naam op stapel zal wor- in zijn: vlucht 2D 3,95 m; hoogte 7,55 ppervlak 70 m2. leeggewicht 9050 28 passagiers plus g; vracht 910 kg nax. startgewicht 00 kg). De tussen ste cijfers zijn van iet vrachttype. 4ax. snelheid op n/h; kruissnelheid km/h; startlengte O.) 1280 m; lan- (volg. I.C.A.O.) afstand 500 km; itegrens 10.200 m. KENNEMER ALVELDEN Oranje Wit be- titie tegen Zee- de laatste presta llen en dergelijke, nje Wit een goede punten. Zeevogels niet cadeau doen; dat de Zeevogels ten bijeen ballen. naar Vijfhuizen, t moeten oppassen, O. is op eigen ter- e kloppen. Pak de 'ig aan, A.O.G.I le klasse zal het ?t moeilijk zijn om s van T.Y.B.B. de kapen. B: Adelbert, dat iet eerste puntje kan tegen D.D.O. winnnen. H.S.V. aat een moeilijke moet in Egmond, ogels 2 te winnen. ;h altijd nog van imen. tvangt Oranje Wit cwaardige ploegen. !t het terreinvoor- oorslag. ;e B: Adelbert 2 van het derde elf- D.G.-sters, terwijl .S.V. te gast is. ofdklasse: In deze Adelbert a het op- O.G. in Haarlem, i voor Adelbert als if flink wordt aan- A.O.G. b ontvangt an H.S.V. en de i D.I.O. spelen de id tegen Adelbert b i: Oranje Wit om A.O.G. te ont- kan een aardige den. 6000 kg aard- heimers 9.70, beve- 17.000 kg rode kool B 6.80—8.40. kool A 4.808.10. :g groene kool 7.10 kg witte kool 3.50 g succes witte 4.10 0 kg uien 14.40 0.0012.70, drielin- 10, nep 20.40—23.40. 1 6.90—9.40, 5000 kg 10.70, 12.000 kg sla- 0—47.00, II 33.00— tuks bloemkool Al \2 8.00—15.00. 17 Sept. Scha- lammeren 6085. te koeien 1.301.40 prijs 1075.;p. st.. worstkoeien 95— rse koeien 775900. gelde koeien 500 natig: nucht. kalve- handel vlug; paar- 0, handel kalm: 1 st.: kippen 23. 5 p. stuk. handel DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1952 H.H.-WAARD-N. Dinsdag morgen is aan de vijftig-jarige landbouwer Vlaar uit Hoog woud, die op weg was naar de L.T.B. bedevaart in Heiloo, een ernstig ongeval overkomen. Hij reed op de Donkereweg alhier, toen plotseling een van de stan gen brak van de voorvork van de gewone fiets, waarop hij een hulpmotor had latten monteren. V. smakte de naast de weg gelegen sloot. Nadat hij door omwonenden op het droge was gehaald, werd hij aanvankelijk per ziekenauto naar huis ver voerd. Hij is later echter over gebracht naar het St. Elisabeth- Ziekenhuis te Alkmaar, daar hij een zware hersenschudding bleek te hebben opgelopen. In Maria's Genade-oord, te Heiloo werden de tweedaagse Oogstdankdagen van de L.T.B. gehouden. In de vroege och tend waren de tuinders al bezig met de versiering van kapel en put, waarvoor zij de producten van de akker gebruikten. WIERINGERWERF. Woens dag was het groot feest in de parochie van „Christus Koning" wegens de inwijding en inge bruikneming van de nieuwe Don Boscoschool, die vlak naast het kerkgebouw is opgetrokken. Deze volgens moderne inzichten ont worpen school, is uiterlijk in treffende overeenstemming met kerk en pastorie gehouden, zodat het gehele complex ook aesthe- tisch verantwoord is te achten. Enkele dagen geleden gaven we reeds een uiteenzetting over de voorgeschiedenis, de toestan den in en om de oude noodschool op de Terp en de kwaliteit van het nieuwe schoolgebouw. De nieuwe Don Boscoschool mag zonder overdrijving de mooi ste èn de best ingerichte school van het toch al aan mooie scho len zo rijke Wieringermeerland worden genoemd. Zij voorziet ook in een zeer grote behoefte, niet alleen omdat de kinderen nu niet meer met modder over dekt thuis komen, of te lijden hebben van overdadige hitte of kou, maar vooral, gelijk de In specteur van het Onderwijs, de heer Bos, terecht opmerkte, om dat kinderen in een frisse, hel dere omgeving ontvankelijker worden voor schoonheid en gees telijke waarden en zoveel ge makkelijker gewennen aan orde, reinheid en omgangsvormen. De school is Woensdagmorgen door Pastoor Zijlstra ingewijd, in aanwezigheid van Pastoor de Wit van Middenmeer, burgemeester Loggers, de Inspecteur van het Onderwijs, de Bisschoppelijk In specteur, Pastoor Karskes, de heer v. Drunen, Rijksconsulent voor Lichamelijke Opvoeding, ar chitecten, aannemers, opzichters, schoolbesturen en talrijke andere genodigden, w.o. vooral niet te vergeten Pastoor Langedijk uit Volendam. Voordat de inwijdings plechtigheid plaats vond, was in „De Maaier" een drukbezochte bijeenkomst gehouden, waar di verse sprekers het woord hebben gevoerd. Feestelijke bijeenkomst Pastoor Zijlstra stak vooral zijn vreugde over de aanwezigheid van zijn grote voorganger Pastoor Langedijk niet onder stoelen of banken. Dan bracht hij hartelijk dank aan al degenen die aan de totstandkoming van deze school hebben meegewerkt. In Neder land kennen we gelukkig de grote rijkdom van de vrijheid, een gave die ver uitgaat boven rijkdom en wetenschap, zo zeide hij. Maar van nog groter waarde voor de ouders is het kind.-Zij hebben de vrijheid voor hun kind onderwijs en opvoedingsvorm te kiezen. Moge God daarom Zijn rijkste zegen over ons waardevolle schoolwerk uitstorten. Bijzondere woorden van dank richtte spr. tot de graag geziene gast, burgemeester Loggers, wiens beleid gekenschetst wordt door strikte rechtvaardigheid en wel willendheid jegens alle gemeen- tenaren; tot Inspecteur Bos voor diens doorslaggevende adviezen en tot de architecten voor hun verdienstelijk werk. De heer Vro- ling, de uitvinder van het ver warmingssysteem, werd begroet als „de man op wie thans aller ogen zijn gevestigd". Ook huldigde Pastoor Zijlstra het hoofd van de school, de heer Jac. P. Burger en zijn staf. On danks de allergrootste moeilijk heden zijn die mensen niet moe deloos geworden. Nu krijgen ze in de nieuwe school de gelegen heid zich ten volle te ontplooien. Spr. deed een beroep op de ouders om toch vooral het con tact met de onderwijskrachten te verstevigen, vooral als er kinde ren met een moeilijk karakter zijn of de studie niet vlotten wil. Moge, zo besloot Pastoor Zijl stra zijn betoog, op voorspraak van Don Bosco de jeugd van Wieringerwerf in deze school uit groeien tot goede kinderen Gods, tot goede medeburgers en moe dige mensen, zodat ze een vreug de zijn voor hun ouders en een bron van geluk voor de maat schappij. Burgemeester Loggers herin nerde er aan, dat ook het ge meentebestuur veel moeilijkheden om deze nieuwe school heeft ge had, omdat het de gerechtvaar digde verlangens van het katho liek volksdeel erkende en zich dus ook diens zorgen aantrok. Oorlog en onder waterzetting heb ben de consolidatie van 't onder wijs in Wieringermeer ernstig geschaad. Gelukkig sprak Pas toor Langedijk in die moeilijke periode kort na de bevrijding het verlossende woord: we gaan éérst het nodigste herbouwen en den ken dan pas aan de bouw van onze bijzondere scholen. Het gemeentebestuur is ver heugd over de totstandkoming van deze school en hoopt dat in 1953 ook de R.K. School van Middenmeer gebouwd zal kun nen worden. Dan zijn de onder wijsproblemen aan kant. Inspecteur Bos zette omstandig uiteen welk een grote waarde moet worden toegekend aan vorm en inrichting van het bouwwerk waarin de kinderen les krijgen, voor hun geestelijke en lichame lijke 'groei. „De grote practicus van de 19e eeuw, Don Bosco, getroffen door de ontzaglijke geestelijke nood onder de straatjeugd van Turijn, besefte reeds dat het milieu voor het opgroeiende kind van door slaggevende betekenis is. Zijn onderwijsmethode was gegrond op de Liefde van Christus en de blijdschap der kinderen Gods. Moge zijn geest heersen in deze school; mogen de onderwijskrach ten zijn voorbeeld navolgen". Pastoor Karskes wees vooral op de grote betekenis van de onderwijzende en opvoedende taak die aan de ouders is toebe deeld. Voor en na schooltijd die nen de ouders voort te zetten wat in school is begonnen, zodat onderwijzers en ouders tezamen eendrachtig werken aan hun voor- naamste taak: opvoeding en vor- i ming der hun toevertrouwde kin- deren. Als dat geschiedt in de Geest van Christus, kan de be zieling van de Christelijke Geest door deze school uitstromen over gans deze gemeenschap. Pastoor de Wit van Midden meer verontschuldigde de voor zitter van het Centrale R.K. Schoolbestuur van Wieringermeer, Pastoor van Dijk van Slootdorp, die wegens familie-omstandighe den afwezig moest blijven, en bracht diens gelukwensen over met dit voldoening gevende mo ment. Pastoor Langedijk verklaarde bij een officiële gelegenheid als deze wel in de Wieringermeer te durven komen. „Anders willen alle drie parochies immers het zelfde, en op drie plaatsen gelijk zijn is ietwat moeilijk". De heer Burger gaf uiting aan zijn zeer grote voldoening over de ingebruikneming van deze school. Spr. vertelde, dat hij in de naargeestige „Terpschool" een bepaalde geest onder de jeugd had aangekweekt, om hen on danks alle vreugde en levens blijheid te laten behouden. Met de bijstand van Don Bosco hoopte hij met zijn collega's de opge legde taak met enthousiasme te vervullen. ALKMAAR De Officier van Justitie bij de Meervoudige Eco nomische Kamer te Alkmaar heeft gisteren tegen de directeu ren van een drietal bouwmateria- lenbedrijven, waarvan een in Egmond aan Zee en de beide an dere in Alkmaar, geldboeten ge- eist, zoals ze zelden in de recht zaal worden gehoord. Tegen de verd. J; E. te Egmond aan Zee eiste hij een boete van f 5000. subs. 3 maanden, tegen M. A. v. d. H. te Alkmaar f 3000.en tegen W. F. S. te Alkmaar f 50.000.—. Het ging hier om overtredin gen van de prijsvoorschriften voor bouwmaterialen. Een tijd geleden hebben ambtenaren van de Economische Controle Dienst bij deze bedrijven controle uit geoefend en de verschillende prijsberekeningen voor leveran ties over bepaalde perioden na- gecalculeerd. Zij bevonden daar bij. dat aanmerkelijk hogere be dragen waren ontvangen. dan ALKMAAR Op het tra ject Alkmaar Leeuwarden rijdt de NACObus „1300" met een grote krans van rode en witte anjers op de radiateur; de Alkmaarse kleuren, nog opgesierd met een lint in groen en wit, de kleuren van de NACO. Deze bloemenhulde kreeg de „Crossley"omdat hij de 500.000 km. vol heeft gemaakt, een feestelijk feit, dat wij met de directie van de NACO en haar naaste me dewerkers met 'n glas sherry herdachten. Wii kregen bij die gelegenheid nog enkere cijfers te horen, die zo het leven van een NACObus illustreren. Het was op 27 Mei '48. dat déze Crossley. waarop een chassis van Werkspoor is gebouwd, in dienst werd genomen; het is een bus voor 46 passagiers, die hoofdza kelijk op het traject Alkmaar Leeuwarden wordt gebruikt. In die vier jaren versleet de jubila ris 60 banden die f 650.— tot f 700.kosten: verbruikte met «p.**» z'n 100 P.K.-motor 125.000 liter Diesel-olie van 13 ct. de liter en 2500 liter smeerolie van 60 ct. de Liter-,„&.ai? belasting moest voor bus-1300 in die laren een bedrag van ca. f 12.000.aan de fiscus betaald worden. Het is de eerste bus van de NACO. die zo'n behoorlijke staat van dienst achter zich heeft. Het wagenpark van de NACO telt 137 wagens, waarvan 52 Scania Vabis ('n Zweeds product) en voor het overige, op' n enkele uitzondering na allemaal Cross- ley-wagens. De bussen, die zo gemiddeld 260 km. per dag rij den. worden niet eerst nageke ken. als ze iets mankeren, neen. na elke 6000 km worden ze uit de dienst genomen en nageke ken. De NACO past n.l. het sys teem van het preventieve onder houd toe. Ook na 12.000 km enz. wordt de bus gecontroleerd, om na de eerste 125.000 km een grondige beurt te krijgen en na de 250.000 km. een volledige re visie. De motor gaat dan naar het Centrale Herstel Bedrijf te Utrecht en is weer als nieuw, als hij weer z'n werk moet doen. De jubilaris, „bus 1300" staat dus voor de tweede algehele re visie. Het is uitgesloten, dat hij een millioen aan kilometers zal halen, want zolang is de levens duur niet van een NACO-bus. wil men er behoorlijke eisen van comfort en veiligheid aan kunnen blijven stellen. Buitenlandse reizen Een twaalftal bussen is spe ciaal ingericht voor reizen naar het buitenland: de NACO is n.l. een tweetal jaren geleden begon nen met het organiseren van tour-reizen naar het buitenland, waaraan zii in de toekomst nog uitbreiding hoopt te geven. Ook aan de chauffeurs, die op deze reizen dienst doen. worden bn- zondere eisen gesteld. In dit ver band kunnen wii er op wiizer dat alle (165) chau"~"~5 v zu in dienst komen, psychotech nisch worden getest. Men heeft voorts een gradensysteem inge voerd met distinctieven hetgeen de animo van de chauffeurs, om zich steeds verder te bekwamen, stimuleert. Een chauffeur rijdt per jaar ongeveer 45.000 km. In het bedrijf wordt echter niet bij gehouden, hoeveel kilometers ei- ke chauffeur in totaal Ijeeft gere den, zodat wij niet kunnen ver tellen, of er al chauffeurs zijn die zich wegmillionnair kunnen noemen, zoals er enkele piloten van de K.L.M. luchtmillionnair zijn. Wij vernamen nog. zulks in te genstelling tot de wel eens geuite mening, dat het NACO-bedriif. dat ruim 400 personen in dienst heeft en op twee na het grootste autobusbedrijf in het land is, zichzelf volkomen kan bedruipen en zelfs een financieel zeer ge zond bedrijf genoemd kan wor den. Het aantal passagiers loopt weliswaar iets terug de brom fiets zal hier wel wat schuld aan hebben doch de gemiddelde afstand per passagier is de laat ste tijd groter geworden. ST. PANCRAS Gister avond heeft de architect J. Rus, Jr. te Heiloo in het Gemeente huis te St. Pancras aanbesteed het bouwen van 9 woningen voor bejaarden, dienstgebouw, berging, woonruimte en maga zijn t.b.v. de Ver. „Het Witte Kruis", woning voor concierge, aanleg van wegen en terrein werkzaamheden op een terrein gelegen aan de Benedenweg te St. Pancras, als volgt: perceel I: het gehele werk m. u.v. het onder perc. 2 genoemde werk; perceel II: glas-, schilder en behangwerken; perceel III: het werk in massa. Er waren 40 inschrijvers .De uitslag luidt: H. A. Boonsma, Sneek perceel I f 113.885.—F. Hes, St. Pan cras perceel II f 104.000.perc. II f5000.—,'perc. III f 109.100.—; A. Smiit en Zn, St. Pancras perc. III f 104.450.—; N V. Kuin cn Zn Opmeer perceel I f 107.000. perc. II f 10.000.—J. Koud. Zd- Scharwoude perc. I f 108.950. perc. II f 5300.perceel III f 114.250.—K. Schuit, Oudkar spel I f 109.200.—II f5500.—. III f 114.700.A. Boekei, Waarland II f 106.300: Gebr. K. en A. Smit, St. Pancras III f 106.600.— S. Zeegers en Zonen, St. Pancras I f 104.942.—II f4400.—, III f 109.342.C. de Geus en Zn, B.o. Langedijk III f 109.616.—S. Kops I f 103.300.—III f107.800: M. v. Steeg, Heiloo I f 107.500. III f 113.500.—Gebr. Tuin 't Zand III f 109.999.—T. Lange dijk, Heiloo I f 106.000.—III f 110.000.—; J. N. Schuit, Alk maar III f 111.200.—J. A. de Koning, Spanbroek III f 104.880; A. Schram, St. Pancras I f 94.943, II f5000, III f99.943; A. Breed, Heiloo I f98.010.—, II f5461.—, III f 103.471.—; S. M. Smit, Hoog woud I 103.78-,J. C. Heddes, Berkhout II f 94.600.S. Kops en Zn, Heiloo I f 96.000.A. en J. de Geus, Heiloo I f 94.518. (laagste inschrijving), II f6000, III f 100.518.—J. Boekei en Zn., Alkmaar I f97.000.—, II f6200, III f 103.200.—Valkonet, Oud karspel III f 114.000.V. Heyne Heilo III f 115.200.—J. Taus, N. Niedorp III f116.200.(hoogste inschrijver3; G. A. Boekei, 't Veld III f 106.950.—A. Metse laar, St. Pancras III f 107.995. J. Kroonenburg, Heiloo I f101.907 II 107.850.Kunst, St. Pancras II f 498.750; B. Kroon, B. op Lan gedijk II f 5775.K. den Har- tigh, St. Pancras II f 404.250. (laagste inschrijving), K. Dekker, Oud-Karspel II f 4052.50; Schot ten, Alkmaar II f8511.H. Mo lenaar .Alkmaar II f 6482.J. van Graft, St. Pancras II f 6230; Buik en Wurtz, Hoorn II f 7900; P. Hoeve, Dirkshoorn II f 593.250, Breed( Hoogwoud II f593.460. De begroting bedroeg II f 6000, III f98.500. - WM.;*c volgens de voorschriften geoor loofd is geweest. Tijdens het on derzoek voor de rechtbank ston den de getuigen-deskundigen van de E.C.D. en van de bouw- materialenbedrijven, de secreta ris van de Vakgroep Groothan del in Bouwmaterialen, tegenover elkaar en voerden uitgebreide debatten over principiële me ningsverschillen ten aanzien van de interpretatie van de betref fende voorschriften. Vooral heerste verschil van mening over de bruto winstmar ges. die de handelaren tot uiting lieten komen bij de prijsbereke ning van transportkosten van le veranties. die hij een offerte al tijd de dubieuze factoren zijn en onderhevig aan schommelingen, naargelang de bemoeienissen, die de materialenbedrijven hebben bij het vervoer, eventuele tegen vallers. risico's etc. Naarmate deze schommelingen zich in hun nadeel voordeden, legden zii een hogere „onkostenrekening" op. In bepaalde gevallen ging dit in tegen de voorschriften. De E.C.D. had berekend, dat de eerste ver dachte op dergelijke wijze tot 'n overtredingsbedrag van f 4.863.18 was gekomen en de andere twee resp. tot bedragen van f 2.300. en f 68.000.-. Aan de hand van dikke dossiers en lawines van cijfers en percentages werden de verschillende gevallen tot in de finesses nagegaan. De recht bank zal nu hebben uit te ma ken. welke van de twee partijen gelijk heeft. Uitspraak over 14 dagen. Tijdens internationale athle- tiekwedstrijden, die gisteren te Londen werden gehouden in het White City Stadion, heeft onze landgenoot Wim Slijkhuis een prachtig succes behaald, door het invitatienummer 2000 m. te win- Sliikhuis had als tegenstanders de Duitser Lamers. de Austra liër Mc. Millan, de Engelsen Gor don Pirie, Len Eyre. Burfitt en Wilson. De baan was zeer mod derig en het stortregende gedu rende de race. Een zeer spannen de finish was het slot van een interessante wedstrijd waarbij Slijkhuis op het allerlaatste rech te eind uit de achterhoede kwam opzetten en op de streep de Australiër Mc. Millan klopte. Zijn tijd was 5 min. 20.4 sec., gezien de omstandigheden een fraaie. Sinds de veiling op 13 Juni j jl. haar deuren opende voor de aanvoer van vroege aardappelen, verkeerde men in een onzekere stemming. Perspectieven waren er niet of weinig, zodat over de toekomst in het geheel niets te zeggen was. De aardappelencampagne bracht niets extra. Het product was goed, doch toen het hier aan de markt kwam, was de prijs niet hoog meer. Later bleef de prijs staan op ruim f 11.zodat de campagne niet onbevredigend was. Laten wij er vooral bij ver melden, dat vele tuinders hun aardappelen voor „goedgekeurde poters" gingen opslaan, zodra bleek, dat de prijs voor de con sumptie aan de gewone kant lag. Men wilde nu toch proberen om iets extra met de poters te ver dienen. Zodoende is de voorraad po ters die in ons rayon ligt op geslagen nog van behoorlijke be tekenis. Alleen de „groven" zijn voor het merendeel geruimd voor consumptie en wel voor een doorsneeprijs van f 11.per 100 kg. Jammer, dat de export van poters nog weinig of geen teke ning vertoont en even jammer dat er verschillende tuinders zijn, die nu reeds hun poters van de hand doen en nog wel beneden de minimumprijs. Dit is afbreuk voor het geheel en ook voor zichzelf. Er komen echter lichtpunten, o.m. door dat Italië een groot kwantum poters gaat invoeren, hopelijk ook eerstelin gen,zodat er nog veel verande ren kan. Met de groenten is het ver loop wel wat buiten verwach ting. Het begon met de peen, die als gevolg van het mooie voorjaarsweer, vroeg gerijpt was en flink geld, ja zelfs f 17.per 100 kg opbracht. De stand van onze gewassen is over het algemeen goed tot zeer goed. Er is een flinke oogst 'van bieten, peen, uien en kool, denkelijk kunnen wij wel spre ken van een „weelderige oogst". De aanvoeren aan de veiling zijn ten minste van ongekende grootte. En de prijzen zijn over het algemeen zeer bevredigend. De augurken vormen een uit zondering en zijn „peperduur". Zaterdag jl. zagen wij noterin gen van f 95.en f 98.per 100 kg. Jammer dat er van dit product te kort is ingezaaid. Men schuwt zeker het vele werk, dat aan het product augurken ver bonden is. De laatste weken is de export van grote betekenis. Onze pro ducten gaan naar Engeland, Duitsland, België .Frankrijk. Men zegit wel eens, dat in die lan den een grote vraag naar groen ten is, omdat daar de oogst te genvalt als gevolg van een droge zomerperiode. Als ge op komende veiling- dagen de grote neerzethal op Avenhorn bekijkt, dan is deze geheel gevuld. Én als ge dan nog kijkt naar het respectabele aan tal schuiten, dat de veilingkiok passeert en hoort dan de prijzen: f 20.— voor uien, f 6.50 tot f 9.50 voor bieten, f 13.tot f 14.50 voor peen en rode kool tot f 15.70 ,dan blijkt dat er reden is to ttevredenheid. De witte kool doet weinig, alles wordt vrijwel opgenomen door de plaatselijk gevestigde Zuurkool- fabriek voor de prijs van f 3.50 tot f4.40. Aan de hand van het boven staande Iaat het zich aanzien, dat als de situatie zo blijft, de veiling Avenhorn en als gevolg hiervan de aanvoerende tuinders 'n zegenrijk jaar kunnen boeken. Advertentie De aanvoer begint beduidend Hoeff 95; Murillo 5; Oranje Nas kleiner te worden. Voor de vei ling van 17 September 1952 wa ren er 2300 manden leverbaar, waarvan de helft bestond uit Iris. Voor de vrije' veiling waren 850 manden aangezet. Hier eal het nu wel snel minderen. Voor de plantgoedveiling waren 1650 manden gebracht, waarvan weer een groot deel de prijs van f 0,30 per kg niet kon opbrengen en derhalve voor veevoer wordt vermalen. Prijzen waren heden als volgt: A is:' 12 op; B 11—12; C 10—11. Brilliant Star C 700725; Dus de Berlin A 475 B 290 C 305; Elec- tra C 375—385; Gen. de Wet A 390 B 400; Ibis C 305—310; La Reine Max A 390 C 205; Oranje Nassau B 535; Peach Blossom B 420—425 C 460—470; Pelikaan A 390; Schlegel Max C 295—300; Theeroos C 305; Titiaan C 590; Witte Valk C 205; Bandoeng A 355; Bleu Parrot A 350 B 490; Coplands Purper A 430 B 355; Crater B 610; Crown Imperial C 205240; Elmus A 525; Golden Harvest B 365; John Gay A 370 B 360; Motherday A 355 B 370; Prunus B 295; Prinses Beatrix A595 B 480; Pits Wonder A 40; Rose Copland B 315; Rosa van Lima A 350; B 290; White Virgin B 385; Willem Barends A 795. Lil. Henri 22 op 16; 20—22 13; 1820 10; Tenuifolium 8 op 5,85 Iris: Wedgewood 10 op 110130; 9_10 20—30; 8—9 05—10; White exels 10 op 135; 910 100; 89 5075; Golden Harvest 8 op 80 —90; 7-8 40—45; 6-7 15; H. C. van Vliet 8 op 5570; 7-8 20 25; Imperator 8 op 5570; 7-8 25—30. Plantgoed, 17 Sept.: Boule de Neige 160200; Coul. Cardinal 75; Couronne d'or 70; Buc de Berlin 50; Electra 150170; Fred. Moore 50: Gen. de Wet 115140; Ibis 95: Mar Niel 260; Mr. v. d. Volendammer voetballer voelde niet voor Parijs De voetballer Klaas Smit van Volendam kreeg dezer dagen enige Franse heren op bezoek, die met hem een contract kwa men bespreken voor de Franse eerste kiasser R.C. Parijs. Smit voelde echter niets voor een ver trek naar Frankrijk. Hij zal in Volendam blijven spelen. sau 190220; Peach Blossom 100; Proserpine 65; Schlegel Max 80; Theeroos 48; Triumphator 120; Witte Valk 32; Albino 60—80; All Bright 110—120; Bartigon 40; Crown Imperial 5065; Edith Eddy 180; v. d. Eerden 150—170; Gloria Swanson 6570; Golden Harvest 140190; Hillegarda 130 140; Insurpassable 160; John Scheepers 70; Kleurenpracht 32 —50; Krel. Triumph 100—120; Lincolnshire 38; Mad. Lefeber 250; Niphetos 190; New Orleans 40; Ph. de Comines 4060; Pres. Truman 40; Pink Attraction 525; Queen of the Night 45; Rose Copland 3280; Red Pitt 110; Sunshine 75110; Themis 65; Thérèse 65; White Sail 6575; White Virgin 55; Will. Copland 3250; Yellow Giant 45; Zwa nenburg 55. Prijzen per kg. WIERINGEN. Onder grote belangstelling werd Woensdag middag in zaal Halfweeg te Hip- polytushoef aanbesteed de onder architecttuur van B. G. Zanstra te Wieringen te bouwen 4-klas- sige ULO-school annex 4-klassige VGLO-school, woning van het hoofd en bijkomende werken, voor rekening van de gemeente Wieringen, aan de Parklaan te Hippolytushoef. Ingekomen waren 18 geldige biljetten. De begroting was f 210.000. Laagste inschrijver was D. Bakker, Den Oever, f 203.290. Ingeschreven werd als volgt: Kuin Zonen, Opmeer f 216.262; Groot, Den Helder f 242.715; Min- neboo Walboom, Den Helder f 239.900; Frolich, Harlingen f 213.800; Schotte, Wieringerwerf f 213.797; van Dijk Co., Nieuw- veen f 207.450; J. Kooi, Haukes (W.) f242.915; J. C. de Vries, Hippolytushoef f 240.777S. Dek ker, Hippolytushoef f 234.500; Jac. Smit, Hippolytushoef f240.777; D. Bakker, Den Oever f 203.290; Gebr. Kersbergen, Den Helder f239.000; de Koning, Spanbroek f 203.700; N.V. Kingma, Slootdorp f215.100; H. Lont, Hippolytushoef f 206.768; Gebr. Boersen, Hippo lytushoef f233.922; Koopman, Nieuwe Niedorp f 217.500; J. Kingma, Middenmeer f 206.440. 5C Hl ET- KAMPIOENSCHAPPEN NED. POLITIE Aan de Nederlandse Politie- schietkampioenschappen te Breda werd Dinsdag deelgenomen door de beste schutters van het perso neel van de Rijkspolitie uit het District Alkmaar, dat vorig jaar beslag wist te leggen zowel op het Nederlands kampioenschap pistoolschieten als karabijnschie- ten. Het le vijftal pistoolschutters van het District Alkmaar wist Dinsdag de eerste plaats te ver overen met totaal 237 punten (te behalen 250), gemiddeld ruim 47 punten per schutter. Door deze uitslag bestaat er een goede kans dat het kampioenschap pistool schieten voor de Alkmaarse Rijks politiemannen behouden blijft. Dinsdagavond was de stand: 1. Rijkspolitie Alkmaar 237 punten; 2. Gemeentepolitie Arnhem 234 punten; 3. Gemeentepolitie Den Haag 234 punten. Anders is het gesteld met de wedstrijden karabijnschieten. De Rijkspolitie Alkmaar kwam met 228 punten op de derde plaats. De stand was Dinsdagavond: 1. Gemeentepolitie Bloemendaal 232 punten; 2. Gemeentepolitie Heem stede 229 punten; 3. Rijkspolitie Alkmaar 228 punten. De vijftallen van het District Alkmaar bestaan uit: Pistool: Owmr. D. Dam, Blok ker; Wmr. I H. Groot, Avenhorn; Wmr. I L. Doorenspleet, Heiloo; Wmr. R. v. Ingen, Enkhuizen en Wmr. P. H. v. Huit, Alkmaar. Karabijn: Owmr. W. Erkelens, Langedijk; Owmr. J. de Feijter, Schoorl; Wmr. I N. F. Bleij en daal, Heerhugowaard; Wmr. S. Teilegen, Heiloo en Wmr. A. Cor- nelissen van de Politie te Water te Akersloot. SNEL WEER WONEN In ons blad van Dinsdag maak ten wij melding van het verbran den van het levensmiddelenbe- drijf van de heer Totté te Winkel. De heer Totté was in het bezit van een „Snel Weer Wonen"- polis van de West-Friesche Verz. Mij. en kan nu reeds Zaterdag a.s. een keurige noodwoning be trekken. De West-Friesche Verz. Mij. is momenteel bezig deze noodwo ning te doen opbouwen. Vrijdag komt de woning gereed. Bloembollencursus WARMENHUIZEN. Naar wij vernemen organiseren de tuin bouworganisaties de L.T.B. en de Noord een cursus voor volwasse nen in de bloembollenteelt. Ge zien het grote nut, dat deze cur sus zal kunnen afwerpen juist in dit tuinbouwcentrum, geve men zich vóór 28 September op bij de heren C. Mosch en P. Mink. 's-HERTOGENBOSCH, 17 Sept. Schreurs vermist. Na vier en een In de behandeling door het Bos- hMf jaar rezen de verdenkingen ,1, „„i tegen de wed. G„ die destpds sche Hof van de moordzaak op aan Lieve Vrouwestraat te het Zeeuwse boertje Keesje Schreurs is een onverwachte wending gekomen, doordat een der getuigen, een vroegere cel- genote der verdachte verklaarde, dat de wed. J. G. H. haar had verteld, dat zij haar man en dochtertje vermoord had uit angst voor het feit, dat uit zou komen, dat zij betrekkingen met Schreurs had aangeknoopt. Ver dachte zelf verklaarde dat haar man destijds Keesje had ver moord. De president mr. j. E. Perin schorste na bovengenoemde ge tuigenverklaring de zaak voor onbepaalde tijd. Er werden door het Hof 11 gehoord, onder wie twee psychiaters. In Augustus 1946 werd te Ber gen op Zoom de 80-jarige Keesje Bergen op Zoom een winkel had. Zii bekende de oude Schreurs in haar woning op 26 Aug. 1946 door middel van een gummistok van het leven te hebben be roofd. De gummistok was van haar man. wachtmeester der Rijkspolitie, die enkele weken na de moord in het Burgerzie- kengasthuis te Bergen op Zoom onder verdachte omstandigheden overleed. In haar verklaringen voor de rechtbank heeft verdach te eveneens toegegeven het lijk van de oude Schreurs van enkele goederen te hebben beroofd en het stoffelijk overschot met be hulp van haar man in de achter het huis gelegen beerput te heb ben geworpen. Voor het hof ver klaarde verdachte vanmiddag, dat zii aan de moord onschuldig was. Zii had de schuld op zich genomen om te camoufleren, dat zij betrekkingen onderhield met het slachtoffer, zo zeide zii. Zij beschuldigde haar overleden man van de moord.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3