Wat zal Oranje - met Abe - doen in eerste Interlandwedstrijd? WW kan koppositie handhaven in uitwedstrijd tegen HOSV Koningin onderbrak haar vacantie voor St. Leger Wedstrijdprogramma DENEMARKEN - NEDERLAND Laten we - ondanks alles - toch optimistisch blijven TOT NU TOE Elftallen voor Kopenhagen In de afdeling Noord-Holland Luidt Berdos herstel in met overwinning op Alkmaar? Sportbrief uit Engeland Alberts (Vitesse) naar Kopenhagen R.K. A.F.C. heeft weer winstkans Bondsploeg voor Zaandam gewijzigd ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1952 PAGINA 5 (Vcm onze sportredacteur) Er is in Denemarken een storm van critiek opgestoken over de opstelling van het nationale voetbalelftal, dat a.s. Zondag als eerste tegenstander in het nieuwe voetbalseizoen in Kopenhagen als tegenpartij zal dienen. Een critiek, die zich vooral richt op het opstellen van een drietal nieuwelingen en de keuze van de doelverdediger. Laten wij ons door deze critiek echter niet om de tuin leiden. Het mag misschien waar zijn, dat deze experi menten van de Deense E.C. niet geheel de instemming hebben van de sportpers in dat land; het elftal, dat Zondag a.s. in het veld komt zal sterk genoeg zijn om vdor ons team een waardig tegenstander te zijn. Deze wedstrijd tegen Denemar ken wordt wel od een heel vroeg tijdstip gehouden. De competitie is nauwelijks aan de gang en de spelers ziin nog maar netaan bij een in de nieuwe Nederlandse elftalclub. Er is geen oefenwed strijd gespeeld tegen een gere nommeerd prof-team en als men deze feiten bekijkt, dan zou er ook in ons land kritiek genoeg te leveren zijn op deze voorbe reiding voor een wedstrijd, die. al hoort ze niet tot de jaarlijks terugkomende NederlandBelgië traditie, toch vrij regelmatig te rugkeert op ons internationale menu. Maar waarom kritiek op dit tijdstip? Er zijn al hele pagina's Abe Lenstra is weer terug. Zal hij een aandeel hebben in een eventueel Nederlands succes? gewijd aan de beroerde toestand waarin ons Nederlandse voetbal- peil verkeert ten opzichte van het steeds beter spelende buiten land er zijn kolommen geschre ven over de methoden, waarop men huizen kan bouwen inzake de verbetering van dat spelpeil. En wat is er tot nu toe van te recht gekomen? Wel. U kent net zo goed als wii de iaatste resul taten van ons vertegenwoordi gend elftal. We kunnen de schuld geven aan het Bondsbestuur. dat het amateurisme maar star blijft handhaven, we kunnen de schuld geven a. d. Keuzecommissie, dat ze de juiste spelers niet opstelt. Wat voor regionale kleine en grote stormpjes ziin er niet op gestoken. als een plaatselijke fa voriet gepasseerd werd. Maar ligt de eigenlijke oorzaak niet veel dieper? Een oorzaak, die vrijwel elke clubbladschrij ver in ons land de verzuchting doet slaken: „wat mankeert onze jeugd toch heden ten dage". Er is geen volledige overgave meer, geen „echt" zich geven, er is slechts de sleur en zelfs die loopt gevaar in de totale onverschil ligheid, die zich van een groot aantal jongere mensen in ons land dreigt meester te maken. Natuurlijk er zijn nog ambi tieuze mensen, gelukkig wel. doch voor een groot deel van de massa dreigt het bovenstaande reeds volledig waarheid te wor den. De gevolgen blijven ook op voetbalgebied niet uit. Trainings- bezoek loont sterk terug, men heeft niets meer voor de snort over. men brengt zijn lichaam niet meer in de vereiste conditie door een daartoe noodzakelijke levenswijze en de prestaties ziin evenredig. Hoeveel pracht-voetballerties ziet men niet in de adspiranten van vele clubs rondlopen. En wat komt ervan terecht? Men moet diezelfde jongens eens gaan beoordelen, als ze vijf. zes jaar ouder zijn. Een enkeling die de wil en de moed heeft, wat over te hebben voor ziin geliefde sport. En die slaagt voor het grote voetbalexamen, waartoe men ge roepen wordt, als men de capa citeit bezit mee te mogen strij den in het oranjeshirt. Er ziin enkele clubs, die plot seling tot grote prestaties komen. Men gaat eens praten met de be- stuurderen ervan. En wat blijkt de oorzaak van die verbetering? Veelal een ommezwaai in de houding van de spelers, die ge ïnspireerd door een mentale lei der, aan de gang gaan. zich op offeringen getroosten en daar door vaak voor hun club resul taten bereiken, die slechts insi ders weten te begrijpen. De lezer moge het ons verge ven. als we wat afgedwaald zijn van de voetbalwedstrijd Dene markenNederland, die we in dit artikel aan een beschouwing wilden onderwerpen. Doch wat we schreven is zo nauw verwant aan wat we Zon dag a.s. weer zullen zien of door de radio horen, dat we niet kon den nalaten juist hier deze moei lijkheden. die er in de heden daagse maatschappij ziin. aan te stippen. Abe Lenstra Jan van Roessel Een terugkeer tot die wedstrijd kan makkelijk zijn, want waar over zal deze week meer gespro ken ziin, dan over de terugkeer van Lenstra in het Nederlands elftal. De Friese crack is weer in ..zijn oude doen" geraakt, aldus de Keuzecommissie en dus werd veertien dagen geleden de ex presbrief in zee gezonden, die Abe terugbracht in de Ned. Elf talclub en in het team. dat mor gen de oranjekleuren zal hoog houden. Een goede greep? Ach. het is alleen al de moeite waard, om de Heerenvener eens te zien spelen naast Jan van Roessel. die een hele wedstrijd kan pope-1 len van ongeduld en verlangen naar een pass, die hij kan om zetten in een doelpunt. Want doelpunten maken kan de Wil lem II-man en als Abe even ODENTHAL GAAT NIET MEE NAAR KOPENHAGEN Odenthal. zal de reis naar de Deense hoofdstad niet kunnen meemaken. Odenthal liep in een competitiewedstrijd, die hij met ziin club Zondag j.l. tegen Leeu warden speelde, een beenblessure op en is niet fit bevonden voor de interlandwedstrijd. Een vijftiende speler, wiens naam nog niet bekend is. zal aan de ploeg worden toegevoegd, waarna het definitieve elftal te Kopenhagen zal worden samen gesteld. Nederland en Denemarken speelden reeds veertien maal tegen elkaar: Hier is de erelijst: 1912: Ned.-Denemarken 14 1914: Denemarken-Ned. 43 1920: Ned.-Denemarken 20 1921: Denemarken-Ned. 11 1922: Ned.-Denemarken 20 1925. Ned.-Denemarken 42 1926: Denemarken-Ned. 41 1927: Denemarken-Ned. 11 1928: Ned.-Denemarken 20 1931: Denemarken-Ned. 02 1935: Ned.-Denemarken 30 1938: Denemarken-Ned. 22 1949: Denemarken-Ned. 12 1949: Ned.-Denemarken 01 Ned. 14 7 3 4 17 26—20 Denem. 14 4 3 7 11 20—26 kwistig is met ziin passes als weleer, dan kon uit die combi natie wel iets goed gebrouwen worden. Ziet u wel, nu worden we wa rempel alweer optimistisch. Maar waarom zouden we dat eigenlijk niet ziin. Een pessimist heeft al een achterstand bij voorbaat, een voorzichtig optimisme daarente gen kweekt reeds good-will voor de wedstrijd nog aan de gang is. Laten we daarom ook het beste hopen van het debuut van de 19- jarige Ajaxied Boskamp, die een in vorm sterk teruggelopen Al berts moet vervangen. Voor de rest? Wel, het zijn de zelfde spe lers. die ergens in Finland voet balles kregen van Brazilië, dat nu eenmaal te sterk was. Mis schien. dat die voetballes zijn nut heeft afgeworpen. En dan ziin de Denen nog niet klaar met onze jongens. Wat u? BIJZONDER LASTIG De secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, verklaarde ons, dat hij deze ontmoeting als een bui tengewoon moeilijke wed strijd ziet voor de Nederlan ders. In Helsinki heeft hij Denemarken zien spelen te gen Joego-Slavië in de kwart finale van het Olympische Voetbaltournooi. De Denen verloren met 53, maar zij hebben de heer Brunt sterk geïmponeerd door hun tempo, geestdrift en vooral door hun eindspurt. Het zijn spelers, die er niet aan denken op te geven, ook al staan zij achter. De heer Brunt meende des ondanks, dat er in deze partij voor Oranje kansen scholen. Immers de debacle tegen Bra zilië was in zekere mate ook te wjjten aan het drukke seizoen, dat onze spelers ach ter de rug hadden. Thans zijn zij de moeheid weer ruim schoots te boven. Drie jacrr geleden speel de het Nederlands Elf tal ook in Kopenhagen, om precies te zijn op 12 Juni 1949. Het won toen na een onbevredi gende wedstrijd met 21. Dat was nog in de tijd, dat een Tim mermans en een Faas Wilkes in onze gelede ren meestreden. Wij hebben uit ons foto-ar chief twee telefoto's op gediept, die we hier als een herinnering aan „toen" afdrukken. Op de ene ziet U een kop duel tussen een Deen en onze Koek van der Tuyn, terwijl Faas Wil kes op de achtergrond in spanning de uitslag van dit duel staat af te wachten. De tweed? foto is genomen achter het Nederlandse doel. Frans de Munck kijkt toe, hoe Rinus Terlouw de bal naar veiliger oorden dirigeert. DENEMARKEN Per Knudsen Erik Terkildsen Poul E. Petersen Soeren Andersen v.d. Kuil Lenstra Wiertz Joergen Johansen Cresten Broegger Jens P. Hansen van Roessel Svend Nielsen Ralf Ginsburg Kurt Nielsen Ka| Nielsen Clavan Bennaers Biesbrouck Terlouw Kraak RADIO-UITZENDING Over de K.R.O. kunt U een ooggetuigeverslag horen van De- nemarken-Nederland. Dit verslag vangt aan om tien over één en dnurt tot half vier. Léo Pagano verzorgt de uitzending. Na af loop staat Jan de Cler klaar om U de wedstrijd in „verzen" te brengen. Boskamp NEDERLAND umimimihimimimkmmI Ondanks DenemarkenNederland heeft de afdeling Noord-Hol land gemeend een volledig programma te moeten vaststellen. Er zullen natuurlijk thuisclubs zijn, die het zullen merken, dat de radio als concurrent optreedt, maar misschien zal in het verdere verloop van het seizoen blijken, dat deze maatregel van de competitieleider een juiste is geweest. Morgen dus allerwege op de Noordhollandse velden voetbaL De derde ronde voor de meesten. Voor velen een nieuwe mogelijkheid tot terugkeer op oude vertrouwde winstpaden, voor anderen een nieuwe stap terug. En toch zal er ook na deze Zondag nog weinig tekening in de algemene krachtsverhoudingen zijn te vinden. Daarvoor duurt deze competitie te lang en is de start nog te jong. Laten we dan maar in IA eensl ziin het fraaie resultaat uit de kijken naar het derde optreden eerste ontmoeting nog niet ver ~T I_1TT«1 J I „^4 rtn tïTi v» 4- Cl/ A i 01* TT O V van Berdos. Verleden iaar kam pioen. thans begonnen met twee nederlagen. Morgen komt even eens een oud-gediende uit IC op bezoek, n.l. Alkmaar. Alkmaar heeft Berdos al eens meer een poets gebakken, maar als de groenhemden op hun qui-vive ziin, zien we de eerste zege in 't verschiet. Zeevogels kan defini tief een flinke sprong voorwaarts maken door in de derby tegen Egmondia goed van leer te trek ken. De naburen ziin echter pri ma gestart en het zal niet mee vallen voor de mannen uit de ..Hoef". DREO had Zondag een droevi ge dag in Zaandam. Nu komt Zaanlandia een visite in de Rijp afsteken. Moeten we DREO een kans geven? Waarom niet. we LONDEN, September De Koninklijke trein had in één stuk doorgereden van Balmoral-Castle in Schotland naar Doncaster. Koningin Elisabeth, even groot liefhebster van de sport als haar man er beoefenaar van is alleen van boksen houdt zij niet en de Prins van Edinburgh mag graag een paar rondjes maken wilde de St Leger zien, de grote race waarin haar paard „Gay Time" Zaterdag liep. Zo goed als iedereen wist zij. dat haar paard tegen het krach tige dier van de Aga Khan, „Tu- lyar" onder de jockev Charlie Smirke. geen kans zou hebben. Maar het is de koningin niet te doen om haar paarden als num mer een te zien eindigen. Eerlijk gezegd kunnen we dat van de Aga Khan ook niet aannemen, want een ton meer of minder moet deze onmetelijke rijke heer toch niet veel doen. In elk geval, graag of niet, hij kreeg er zo ongeveer een ton of twee bij omdat „Tulyar" zo vriendelijk was alle concurrenten met het grootste gemak voorbij te lopen en kersvers als eerste over de eindstreep te gaan. Een course als die van Don caster. waar de St. Leger wordt gelopen, is een gebeurtenis zon der weerga. De Engelsman kan nóg zo verzot ziin op voetbal en cricket, namen als Epsom, As cot. St. Leger en nog een paar hebben een biizondefe aantrek kingskracht. Tienduizenden scha ren zich om de baan. er wordt hevig gewed en de dames gaan gekleed volgens de nieuwste creaties, die de modekoningen hebben uitgedacht. Geen eigenaar van een befaam de stal zal het in ziin hoofd ha len om verstek te laten gaan. Niet alleen, omdat de prijzen niet te versmaden ziin, maar vooral omdat hii ..voor ziin fat soen" niet kan ontbreken. Het feit. dat koningin Elizabeth haar vacantie onderbrak om de St. Leger bii te wonen, spreekt eigenlijk al voor zichzelf. Tr Tulyar veruit! Veertien paarden zouden van start gaan. maar het paard van de Amerikaan Ralph Strassbur ger werd ziek en 'n ander paard verscheen evenmin aan de start, zodat twaalf paarden elkaar de biina twee ton zouden betwisten. Twaalf dieren, die elk een ver mogen waard ziin. Kingsfold. Al- cinus van de Fransman Marcel Boussac. Gay Time van de Ko ningin en Tulyar van de Aga Khan startten als de grote favo rieten. Bob Major werd ook een behoorlijke plaats toegedacht. De rest van het veld bracht de book makers wat „kruimelgeld" op. Kleine bedragen van kleine lie den. die alles of niets gokken en op' een outsider wedden in de hoop daarmee een fortuintje te verdienen. Charlie Smirke dreef alle hoop van de kleine luiden de grond in. toen de race bij kans ten einde was. Hii had zijn paard in vijfde positie gehouden en er werden al zenuwachtige gebaren gemaakt door toeschou wers. die hun dure ponden op Tulyar hadden gezet. Alcinus, Kingsfold, Bob Major en Gay Time lagen nog voor. Tot Charlie Smirke, weerga loos jockey die zijn paard al zes keer de Epsom-derby incluis naar de zege had gevoerd; vooroverboog en Tulyar als een wervelwind naar voren stoof. Het leek of de andere paarden stil stonden. In een formidabele rush ging Tulyar zijn concurrenten voorbij en met een ruime voor sprong van drie lengten finishte Charlie Smirke voor Kingsfold en Alcinus. Uit naam van de Aga Khan werd het voor een normaal mens niet onaanzienlijke bedrag van 15.920 pond en 10 shilling geïnd. In totaal had Tulyar 76.717 pond gewonnen in zeven races. En mejuffrouw Mathilde Dupuis, een werkster van het Notre Dame ziekenhuis in Montreal, die op Tulyar had gewed, streek even 15.700 pond op. De heer Aldred. geten. Verder wint SVA hier van Uitgeest en zal ODIZ proberen RCZ een veilig eindje uit de buurt van de bovenste plaats te houden. Of dat lukken zal. is echter een tweede. Geen bedreiging De positie, die WW na twee wedstrijden aan de kop veroverd heeft, behoeft o.i. morgen niet bedreigd te worden in de uit wedstrijd tegen HOSV. Wel zijn de Hoogwouders vooral op eigen terrein tamelijk moeilijk te klop pen, maar we achten WW per tinent sterker. Datzelfde te zeg gen van RKEDO. nu het op be zoek gaat bii nabuur St. George, is lastiger. Want de ex-vierde klassers branden van verlangen om revanche te nemen op dat drommelse verlies tegen KGB. Afwachten dus maar. Datzelfde KGB komt weer in de omgeving van Spierdijk spelen. In Berk hout. waar de club van die naam zo goed van start is gegaan. Met KGB zal echter niet zo „ge speeld" kunnen worden, want de Bovenkarspelaren kwamen reeds met succes door twee uitwed strijden heen. Laten we tenslotte heel voorzichtig aan Valken een geliik spel toedenken, nu het Sii- bekarspel met een bezoek ver eert. Ingelast is hier BlokkersRK DVO. Eveneens een interessant geval met kansen voor beiden. Weer winst voor JVC? IC heeft. gewoontegetrouw weer voor de nodige sensatie ge zorgd die eerste twee competitie- Zondagen. Nieuweling J.V.C. troont aan het hoofd van de ranglijst en zal daar morgenmid dag na vier uur ook nog wel zetelen. Ondanks het kleine ter rein zien we Koedijk niet als struikelblok optreden. Anders wordt het bij VIOSVrone. Wel is VIOS gestart met een zege op SRC. - maar Vrone blijkt geen katje om zonder handschoenen aan te pakken, getuige het be n- die in Toronto woont had ge wed op Kingsfold en dat bracht hem 9.250 pond op en de heer Mark Vaughan uit Quebec won 5.700 pond. omdat hij Alcinus als nummer drie had getipt. Geen wonder, dat niet alleen in Engeland maar overal ter we reld waar gewed mag worden, een formibadele belangstelling bestaat voor de grote races in Engeland. En heus niet alleen bij hen. die zo gelukkig zijn een plaatsje te veroveren waar zii ook no? wat kunnen zien. dwingen van N. Niedorp. Alleen hard werken kan succes in War- menhuizen bewerkstelligen. Dat N. Niedorp ontvangt mor gen Wieringerwaard, Twee goeie oude kennissen van elkaar, die in de KNVB vaak eikaars krach ten maten. Het herstel van Wie ringerwaard verleden week te gen St. Victor is tè opmerkelijk om nu meteen maar zonder meer een thuisclubzegepraal te voor spellen. We wilden graag, dat we SRC op zijn reis naar Kolhorn de ze kerheid mee konden geven van een volkomen succes. We geloven n.l. niet eraan. Kaagvogels zal 't (morgen voor het laatst) door invallers gehandicapte SRC ver slaan. al zal de tegenstand (het is nu eenmaal nabuurderby, niet' waar) groot ziin. Dat tenslotte WGW de beste kansen heeft tegen St. Victor zal men alleen in den Helder ge loven. In Obdam heerst n.l. ook geen pessimisme ten opzichte van St. Victor's kansen. Mis schien dat eigen-terreinvoordeel de balans toch nog naar Helder- se zijde doet overslaan. Westfriezen, hoe zit het? In de tweede klasse A ontvangt St. Adelbert het sterke Jisp. Moed en harde werklust kan misschien een punt in Egmond laten verzeilen. Hetzelfde wen sen we St. Bavo toe. want ook de reis van deze Ursemmers naar Knollendam zal niet over rozen gaan. Dat Beemster hier verder van PSCK wint. is een uitge maakte zaak. maar over de ont moetingen PurmerlandZaanse- boys en GrootschermerRKSVS heerst in alle kampen onzeker heid. In 2B is het "hele programma omgezet. Westfriezen gaat bij Sporters op bezoek en heeft een kansje, tenminste.... Spartanen en DWB hebben de gunstigste napieren in de ont moetingen tegen resp. HEO en MOC. terwijl Zwaagdijk nog niet klaar is met SVW. Laten we in 2C Duinranders geen kans geven tegen Hollan- dia T. hoe graag men het in Schoorl ook anders had gezien. Naast Hollandia T zal echter ook Flevo zijn derde overwin ning tegenmoet gaan, nu Ooster end op bezoek komt. Meer spanning zal Schoorl Tex. Boys opleveren en misschien dat Conzelo in de thuiswedstrijd tegen Kolping Boys eindelijk het „zoet der overwinning" zai sma ken. In Petten strijdt Wiron een vergeefse strijd tegen de mannen van „meester Geensen". Derde klassen In de derde klasse komen al leen Wit-Rood en DWOW in het veld. Wit-Rood speelt in Heerhu- gowaard tegen Reigerbovs en kan winnen, terwijl ook DWOW op Texel tegen de Koog niet kans loos is. al zal de tegenstand van deze ex-tweede klasser flink zijn. Als vijftiende speler, die deel uit zal maken van de Nederlandse voetbalploeg welke Zaterdag naar Kopenhagen vertrekt voor de in terlandwedstrijd tegen Denemar ken, is Alberts (Vitesse) aange wezen. Zoals reeds gemeld zal Oden thal wegens blessure de reis niet kunnen meemaken, zodat hij ver vangen moet worden. Wie de plaats van de Haarlemmer in de achterhoede zal innemen, wordt pas na aankomst te Kopenhagen beslist. 2e, 3e EN 4e KLASSERS Hadden wij vorige week een vrijwel volledig programma, mor gen mogen de K.N.V.B.-ers het, in verband met de interlandwed strijd, kalm aan doen. Slechts enkele clubs treden binnen de lijnen, maar de wedstrijden, dié gespeeld worden, mogen er zijn. Clubs als D.W.V., Zeeburgia en Andijk komen voor de eerste keer aan bod en R.K.A.F.C. zal trachten zijn eerste succes te her halen. Tweede klasse In A vliegen twee Amsterdam se clubs elkaar in de haren: D.W.V. en V.V.A. Erg veel valt er niet van te zeggen, alhoewel V.V.A. vrij sterk is. Met een ge liik spel zullen de ex-le klassers wel tevreden zijn. In B zien wii Zeeburgia aan treden tegen Schoten. Daar zit winst in. al dienen de Amster dammers gewaarschuwd te ziin door het nogal verrassende begin van de Schotenaren. A.F.C. zal tegen O.S.V. moeten bewijzen, dat het beter kan. dan het in zijn eigen tournooi heeft laten zien. Wij hebben er een zwaar hoofd in. Weer winst voor D.E.M.? Wijk aan Zee zal in 3C. na twee nederlagen, nog geen kans zien. een puntje te bemachtigen. D.E.M. blijkt dit jaar zeer sterk. Purmersteiin is in staat het be zoekende W.S.V. een gelijkspel af te dwingen. R.K.A.F.C. ontvangt Andijk In 4A wordt slechts één wed strijd gespeeld. Watervogels moet het hier opnemen tegen Randers. De „torren" zullen zich de han den dicht knijpen, als zij één punt weten te bemachtigen. Of denken zii er anders over? Tenslotte hebben we dan afd. B. waar R.K.A.F.C. morgen in het kriit treedt tegen Andijk. dat hiermee zijn rentree in de KNVB maakt. De Alkmaarders ziin uit stekend gestart en zullen de An dijkers geen kans geven, de eer ste punten binnen te halen. De wedstrijd tussen de Bonds ploeg en het Noordhollands K.N. V.B.-elftal, die morgenmiddag op het Z.F.C.-terrein te Zaandam wordt gespeeld, belooft zeer be langwekkend te worden. Er zijn enige wijzigingen in de Bonds ploeg aangebracht. O.a. is Groe- neveld opgesteld. We laten deze nieuwe opstelling hieronder vol gen: Doel: v. d. Land (HBS). Achter: Holtman (HBS), La gerwaard (Excelsior). Midden: v. d. Toorren (Xerxes) Everse (Xerxes), Dörr (Internos) Voor: Vergouwe (Internos), Luppens (Stormvogels), de Zwart (Postduiven), de Zwart (Post duiven), Groeneveld (Haarlem). Scheidsrechter is de heer A. P. Formanoy. Scheidsrechterscursus ALKMAAR. In aansluiting op ons eerder bericht over de scheidsrechtercursis van de KNVB afd. Noord-Holland, delen wij nog mede, dat men zich nog tot ui terlijk 21 September kan opge ven bii F. Rentenaar, Corfstraat 47 Alkmaar. NED. ZWEMPLOEGEN NAAR BELGIË In de komende maanden zullen in België enkele belangrijke zwemwedstrijden worden gehou den, waaraan ook van Neder landse zijde zal worden deelge nomen. Voor de jubileumwedstrijden van de Gentse Zwemvereniging op 15 November is een sterke Nederlandse ploeg uitgenodigd. In Gent zou men graag Geertje Wie- lema, Joke de Korte, Hannie Ter- meulen, Lies Bonnier, Joris Tjeb- bes en Daan Buyze aan de start zien verschijnen. De sportcommis- sie van de K.N.Z.B. zal binnen kort over deze uitzending een beslissing nemen. Het staat vast, dat aan de wedstrijden te Gent zal worden deelgenomen door vrijwel de complete Hongaarse Olympische ploeg. TITO NAAR ENGELAND? Uitnodiging van Churchill BELGRADO, 19 Sept. (A.P.). Churchill heeft maarschalk Tito uitgenodigd „in de naaste toe komst" een officieel bezoek aan Engeland te brengen. Het semi-officiële Joegoslavi sche nieuwsagentschap meldde vandaag, dat „een persoonlijke uitnodiging" door minister Eden, die hier voor besprekingen ver toeft, aan Tito overhandigd is. Het was niet bekend, of Tito de uitnodiging zou aanvaarden. .WEST i 2e klasse A DWV-WA 2e klasse B AFC—OSV SchotenZeeburgia ZW-HVC WEST I 3e klasse A QSCRKVVA TerrasvogelsOVVO 3e klasse B EMM '15Donar 3e klasse C DEMWijk aan Zee Purmerst.—WSV '30 4e klasse A WatervogelsRanders 4e klasse B RKAFCAndijk KORFBAL NOORD-HOLLAND le klasse WesterkwartierSVK Koog ZaandijkLuto Blauw WiWSwift RohdaAllen Weerb.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5