Warmer FEL Zeer grote belangstelling voor concert van „Orpheus' Raad van Oterleek kocht een woning aan Bouw van 23 woningen kost de raad f253.000 Bevolkingsonderzoek op tb.c. te Castricum Dene de Jaarlijkse subsidie-regen Een (al te) zeer gevarieerd programma AGENDA Raad Castricum ceta vldckmoatèj' ww M.L.D. Firefly neergestort Marktberichten Cor Ruys overleden Melkhandelaren togen ter bedevaart LCKMANN KWALITEITS MEUBELEN TAXI SANDERSE Trouwrijden KOPENHA grote klok rand van h dion vertelt dat er nog den gespeelt hoog tempo elf Oranjen helft finaal zo, dat in jongens con gen de muui ten, om met inspanning 1 hangend del Doelpin Nielse Oranje h( voorspron* VAGINA z. MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952 ALKMAAR. Voor het con cert gegeven in de Grote Kerk, had het Mannenkoor „Orpheus" de medewerking van het Zaan- damse Mannenkoor o.I.v. Cees Kef, het Alkmaars Klein Orkest o.I.v. G. Pranger, Maartje Kliffen sopraan en Piet Kce, orgel. De belangstelling kon niet anders dan uitstekend worden genoemd. Het zeer gevarieerde program ma duurde twee en een half uur en was wel wat overladen. Alle mogeliike stiilen en componisten waren vertegenwoordigd. Bach, Hassler. C. v. Renes. Mozart. Haydn, Andriessen. Grieg. Die- penbrock enz. We hebben zeer veel goeds mogen horen, maar door de veel heid kwam men niet tot een sterk muzikale totaalindruk. ..Orpheus" is met ziin pro gramma's wel eens gelukkiger geweest. Onder dirigent Joep Schreurs zong „Orpheus" zeer beschaafd. Cantate Domino van Hassler. en L'Echo, van Orl. di Lasso, hoogtepunten van perfecte mannenzang werden bereikt in „Dir. Seele des Weltalls" met een goed gezongen solo-partii door Maartje Kliffens en volg zame orkest-begeleiding. Bijzonder fraai klonk „Tibur" van Diepenbrock. Het Zaandams Mannenkoor o.I.v. Kef gaf. o.a. een boeiende reproductie van „De Spieghel en de Nar. een zeer geslaagde com positie van de dirigent. Het Alkmaars Klein Orkest o.I.v. Pranger had zich de niet gemakkelijke taak gesteld de Oxford Symphonie van Haydn te gaan spelen de totaalindruk was: „zéér verdienstelijk" en zou voor dit ensemble een stimulans kun nen zijn op deze weg voort te gaan. De zangeres zong bij het orgel in vrij langzaam tempo enkele liederen van Cath. v. Rennes. en verder liederen van Grovler. Chausson en Andriessen. de in terpretatie van deze werken was muzikaal, zangtechnisch scheen Maartje Kliffen deze avond min der gedisponeerd te zijn, de in tonaties waren niets steeds zui ver. De organist Piet Kee begeleid de smaakvol, maar soms iets te sterk. Als solist speelde hij vir tuoos Variaties over: Veni Crea tor van M. Dureflé. Tot besluit het bekende „Te Deum Lauda- mus" voor Dubbel Koor en Orgel van Hubert Cuijpers, dat verle den jaar zo'n succes had. Hoewel Joep Schreurs zijn JAARVERGADERING „OLYMIPUS" ALKMAAR. Dezer dagen hield de R.K. Athletiekvereniging „Olymipus" haar jaarvergadering, in het clubgebouw „Beemster", Waagplein. De voorzitter, de heer Smit, fe liciteerde de leden, met het 5- jarig bestaan van de vereniging. De voorzitter deelde mede, dat hij door drukke zakelijke werk zaamheden, noodgedwongen zijn functie moest neerleggen. Het jaarverslag van de secre taris werd goedgekeurd, waarin o.a. 'n overzicht werd gegeven over de 5 afgelopen jaren. Uit dit verslag bleek dat het ledental sta biel was gebleven en tevens werd 'n hartelijk woord van dank uit gesproken aan de heren W. Bak ker. J. ae Winter, J. Doffer. J. Hermes, J. Overman en W. Mö- ring, voor hun werkzaamheden, bij het organiseren van de club kampioenschappen, welke door hun spontane medewerking zo uit stekend geslaagd waren. Het jaarverslag van de pen ningmeester, gaf 'n batig saldo van f 190.De kascommissie bracht hulde aan de penningmees ter J. Overman, voor zijn keurig beleid. Hierna sprak de aftredende voorzitter 'n kort woord. Spreker memoreerde o.a. de prettige sa menwerking tussen bestuur en leden, en het speet hem werkelijk, dat hij dit besluit heeft moeten nemen. Hij spoorde de leden aan, ook goede leden van Olympus te blijven en het nieuwe bestuur steeds die medewerking te geven, die hij persoonlijk altijd heeft mogen ondervinden. De heer A. van Rhoon, door het bestuur candidaat gesteld, werd daarna tot voorzitter gekozen. Deze dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen en bracht de afgetreden voorzitter dank voor de vele werkzaamheden in het be lang van de vereniging gedaan. Vele jaren, aldus spr., heeft u het roer in handen gehad en wat Olympus nu is, is grotendeels uw werk. Namens bestuur en leden bood spr. 'n geschenk aan. als erkente volle aandacht aan dit opus gaf. had er waarschijnlijk door on voldoende contact met het orgel een muzikale ontsporing plaats, de stemming was opeens beneden peil. door beheersing wist de dirigent het geheel uit eindelijk toch weer in goede ba nen te krijgen. Een dergelijk on gelukje kan tenslotte iedereen gebeuren. We hopen dat „Orpheus" in de toekomst meer fortuinlijk zal zijn en het programma enigszins terwille van de stijl zal beperken. W. Schreurs HEDENAVOND OM 8 UUR: ALKMAAR, openen de Kajotters van Alkmaar hun winterprogramma in „Het Wapen van Heemskerk"!!!! Wie worden daar verwacht?? Op de allereerste plaats de ar beidende jeugd van katholiek Alkmaar, van 17 tot 25 jaar! Vanzelfsprekend zullen ook de ouders van die jeugd van harte welkom zijn! Immers, ons werk voor de jeugd en speciaal voor de oudere jeugd ook, is totaal waardeloos, indien we niet mogen rekenen op een krachtige belangstelling en innig meeleven van de kant van onze katholieke ouders voor het werk van en door en voor hun jongens en meisjes. Het programma van heden avond??? Een vrolijk toneelspel, opge voerd door de bekende toneel groep „Puck" uit Amsterdam. Een opwekkend en belangrijk woord door de Weleerw. Heer kapelaan P. Heemskerk. Een paar prachtige zangnum mers door de gemengde zangclub van de K.A.J. Het zou toch wel zeer droevig zijn, indien de ouders van de ar beidende jeugd en van de jongens en meisjes van onze zangclub niet eens van hun belangstelling zou den blijk geven. We verwachten toch minstens een vader of moeder van deze jongens en meisjes. Het geldelijk offer wordt ruim schoots beloond door het aan te bieden programma, maar boven dien: u waardeert daardoor het werk van uw jongens en meisjes. Indien u deze oproep begrijpt.... dan komt u hedenavond naar „Het Wapen van Heemskerk" en u stelt daardoor een daad, waarvan u zeker nimmer spijt zult hebben. Tot vanavond dus! N. TROMP, Aalmoezenier van de Alkmaarse Kajotters. Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 12 tot en met 17 September 1952 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, van 17 tot 18 uur op kamer 14, le etage, op de Maan dagen, Woensdagen en Vrijdagen. Diverse portemonnaies met en zonder inhoud: kinderwant; di verse broches, slot met twee sleutels; bruine muts: speldje; ballpoint; capuchon, tas; onder deel motor: leesboek: diverse geldsbedragen: diverse koperen sleutels; bril; rode trui; claxon; windjack; regenmantel; pak met zeep; armbandje; ceintuur: das speld; huissleutel; schooltas; ta felkleed; speelgoedwagentje: da mesvulpen; paar len ketting: kast- sleutel; loodlepel: broodzak; rol kastpapier; kinderpistooltje; zeil doeken tas; rozenkrans in étui. MAANDAG 22 SEPT. Bioscopen: HARMONIE: Marie Antoi nette (18 jaar), REX: 's Nachts langs de weg (18 jaar). CINEMA: Alarm bij de kust wacht (14 jaar). VICTORIA: Het dodenmas ker (18 jaar). Voorstellingen 8 uur. Apothekers: Na hedenavond 6 uur voor spoedgevallen geopend Apotheek Wanna-Mient, Mient C 13; Apotheker: mej. F. Schuitema. WAPEN v. HEEMSKERK: 8 uur: Toneelavond Kath. Arbeiders Jongeren. Dinsdag: Hoog water: 9.30 en 22.00; laag water: 3.45 en 16.15. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Arend z. v. W. Dijkstra en R. IJben; Meindert R. z. v. M. Ruiter en J. J. G. Rus; Alexis H. J. z. v. H. A. J. Biemans en A. M. Gaart- huis; Petronella C. d. v. L. Dek ker en A. C. Ottenbros; Maria P. A. d. v. P. G. W. Bakkum en A. A. J. Spaans; IJsbrand A. z. v. J A. Buter en G. Jepma. Gehuwd: Nicolaas G. Boer- mans en C. de Waal. Overleden: Johanna A. Draai- sm;a, 64 jr. geh. met H. Nieuwen- huis; Maria Slijkerman 69 jr., wed. van H. Weiite. Winkelruit gesneuveld ALKMAAR Een winkelruit van de fa. Heuseveldt in de Houttil sneuvelde toen Zaterdag een driewielig motorvoertuig te gen een slagersfiets aanreed die tegen de voorruit stond. Tegen de bestuurder van het motor rijwiel, die oqder invloed van sterke drank was, werd proces verbaal opgemaakt. Kind gered ALKMAAR Zaterdagmiddag raakte de 6-jarige Chr. Bek nabij het Wildemanshofje in de Oude gracht. De 17-jarige E. Jansen sprong het ventje, dat al enige keren onder water was verdwe nen, na, en slaagde er met behulp van omstanders in het kind op het droge te brengen. Hulde! Mevr. Clarenbeek van Klaveren sprak over de opvoeding WARMENHUIZEN. Voor een groot aantal leden van de R.K. Bond voor het Gezin heeft mevr. Clarenbeek van Klaveren, bekend van de KRO-rubriek „Moeders Wil is Wet", een lezing gehouden over de opvoeding. Zij noemde de opvoeding een kunst, die men kan aanleren. Zij wees erop, dat bij de opvoeding in een gezin aan elk kind apart bijzondere zorg moet worden besteed. Voorts noemde zij het van groot belang, dat de ouders tegenover de kinde ren in hun geboden en oordelen een eenheid vormen. Het voornaamste doel van de opvoeding is de kinderen tot God te voeren en hen voor te bereiden op de taak, die hun in hun latere leven wacht. De eerste jaren zijn van belang voor de wilsvorming van een kind: de ouders dienen die wil in een zekere mate van vrijheid toch gericht te houden op het goede. Voorts wees mevr. Cla renbeek op het grote belang van een tijdige en juiste voorlichting en de grote verantwoordelijkheid, die de ouders in dit opzicht bezit ten. Wit-^ele Kruis AKERSLOOT. Op Donderdag 25 Sept. a.s., 's avonds 8 uur, zal er een vergadering zijn van de vrouwen van de leden van het Wit-Gele Kruis, in café Verduin. Aller opkomst is dringend ge wenst. Burgerlijke Stand SCHOORL. Geboren: Alida Maria, d.v. J. Nanne en M. J. Bijl; Gerardus Johannes Jacobus, z.v. J. J. Krimp en M. Louter. Ondertrouwd: Klaas Wiedijk en Catharina Duinmeijer; Gerard Krijn de Bruiin en Martha Agnes Fisher. OTERLEEK. Dezer dagen heeft de Raad van Oterleek een vergadering belegd, waarop de heer Spaan, die onlangs zijn 75e verjaardag vierde, werd gehul digd. Hij werd door de burge meester toegesproken, die hem prees om het vele werk dat hij in het belang van de gemeente heeft verricht. Van de gemeente Alkmaar was een schrijven binnengekomen, dat deze gemeente afwijzend heeft beschikt op het verzoek om een subsidie te verlenen ten behoeve van de exploitatie van de te Stompetoren gevestigde la gere landbouwschool. Een aantal andere gemeenten heeft de ge vraagde subsidie wel toegekend. Toekenning subsidies De raad besloot een aantal subsidies toe te kennen en wel aan de Zangvereniging Crescendo een bedrag van f 50 voor het jaar 1952. aan de Commissie CASTRICUM. Op een zeer vlotte wijze vond Vrijdagavond de raadsvergadering plaats van de gemeente Castricum. Het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van de vermakelijkheidsbelasting (d.i een meer soepele regeling voor culturele verenigingen) werd zon der op- of aanmerking goedge keurd. Tot leden van de commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon werden herbenoemd mevr. Wen- tink-Beusman en Zr. G. J. C. de Reus. Eveneens werden de leden van de woningcommissie herbe noemd, t.w. mevr. Bakker-Pieters en de heren J. de Nüs, J. Bas- tiaan, A. H. J. Beyersbergen van Henegouwen en S. Druiven, als mede het plaatsvervangend lid mej. J. M. P. Boelrijk. De gemeente Castricum zal voor het bouwen van 23 woningwet voorschot geven woningen een liikheid voor het vele werk, in 't'van 253.000 gulden, aflossing 4V< belang van de R.K. Sport en pet. over 50 jaren. Bij de Bank „Olympus" in het bijzonder ge daan. Hierna werd mej. A. Nieuwen- huizen tot secretaresse gekozen en mej. A. v. Alphen deed als penningmeesteresse haar entree in het bestuur. De heer J. B. Her mes. kwam het wedstrijdsecreta riaat versterken. Na de pauze sprak de G.A. Rec tor v. d. Zalm. De athletieksport is 'n individuele sport, aldus spr. en tevens schept het 'n gemeen schapsgeest. Juist deze geest moe ten wij uitdragen, in het juist be leven van onze R.K. beginselen, wat ons tevens in staat stelt, ons te plaatsen boven anderen, die in de sport de geestelijke waarden geheel verwaarlozen. Hierna richt te spreker het woord tot de afge treden voorzitter. Het moet voor u, aldus spreker, moeilijk geweest zijn om tot dit besluit te komen en zodoende al het persoonlijk contact met de R.K. sport in Alk maar vaarwel te zeggen. Dat u uw zakelijke belangen boven verenigingsbelangen stelt, waarderen wij en wij moeten ons daarbij neerleggen, maar niet eer der voordat ik u mijn persoon lijke dank heb betuigd en mijn bewondering heb uitgesproken voor het vele en vruchtbare werk, dat u voor de R.K. sport hebt ge daan. Evenals vorig jaar wordt de contributie voor de senioren over October t.m. Maart 1953 met f 0.50 per maand verhoogd en voor de junioren over October t.m. Febr. 1953. Nadat de jubileum-singelloop, die op 19 October a.s. wordt ge houden, was behandeld, sloot de voorzitter deze; jaarvergadering. van Nederlandse Gemeenten is 'n lening aangegaan van 100.000 gld„ aflossing 4Üi pet. over 20 jaren. Een bedrag van 25 gulden zal worden bijgedragen aan de inter nationale Bloemententoonstelling Flora 1953 te Heemstede. Vijftig gulden werd toegekend aan het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Alkmaar, ter aanbieding van een geluidsinstallatie in verband met het 25-jarig bestaan van ge noemd ziekenhuis. De begroting van de nieuwe gasverwarming van de R.K. Scho len is vastgesteld op 30476 gld. Het oude veilinggebouw aan de Dorpstraat, wat thans eigendom is van de gemeente, zal voor di verse doeleinden worden gebruikt, doch het moet van een verwar ming worden voorzien. De kosten zullen ongeveer 750 gulden be dragen, met welk bedrag de Raad accoord ging. Castricum zal binnenkort een brandweerwagen rijker worden. Deze wagen is uitgerust met cen trifugale pompinstallatie, welke naar verkiezing hoge en lage druk kan ontwikkelen. Ze is verder voorzien van 4 haspels met ieder 50 meter hogedrukslangen en ne velpistolen, alsmede een 1500 liter watertank. B. en W. verzocht het toege stane crediet groot 20.000 gulden te vernogen met 10.000 gulden, want de totale onkosten zullen ongeveer 30.000 gulden bedragen. Ook hiermede ging de Raad ac coord. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Bastiaan meer aandacht voor de Reddingsbrigade, vooral wat het financiële gedeelte betreft. De dering voor het mooie werk van de Reddingsbrigade en aan de nodige aandacht zal het niet ont breken. Mevrouw Verhoef verzocht in de gemeente meer banken te plaatsen voor ouden van dagen. De voorzitter beloofde zijn me dewerking. Mevr. verzocht ook, of de mogelijkheid bestond om de scholen in te schakelen voor de schoolmelkvoorziening in deze ge meente, zoals dit thans in Bever wijk geschiedt. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. contact hadden opgeno men met de hoofden van scholen in deze gemeente. Uit hun rap port is echter gebleken dat hier aan geen behoefte bestaat. Mevrouw Verhoef betreurde dit en verzocht in het belang van de schoolkinderen nogmaals contact op te nemen met de hoofden van scholen, waarmede de voorzitter, burgemeester C. F. Smeets, ac coord ging. Hiermede werd de Raad van debinnen korte tiid ter hand wor- gemeente Castricum gesloten. I den genomen. Land- en Tuinbouwtentoonstel ling f 25, aan het Sint Elizabeth Ziekenhuis te Alkmaar ten be hoeve van het aanschaffen van een moderne radioinstallatie in verband met haar 25-jarig be staan f 100, aan het Nederlands Genootschap voor Reclassering alsmede aan de R.K. Reclasse- ringsvereniging Afd. Alkmaar elk f 10. De Stichting voor Geeste lijke Volksgezondheid zal voor 1953 een subsidie toegewezen krijgen overeenkomende met 5 cent per inwoner en de Diaconale Gezinsverzorging Noordschermer- Oterleek zal subsidie ontvangen aan de hand van het aantal ver- zorgingsdagen in deze gemeente. Ten behoeve van het aankopen van leermiddelen t.b.v. het gods dienstonderwijs aan de school te Stompetoren werd een bedrag van f 125 beschikbaar gesteld. Aan de Stichting Schooltandver- zorging zal een lening worden verstrekt ten bedrage van f600 als bijdrage in de kosten voor het aankopen van een dentalcar door die Stichting. De gemeente bode zal een riiwieltoelage ont vangen van f30 per jaar. Aflossing geldlening Besloten werd af te lossen het restant van de nog lopende geld lening met de Vereniging Spaar bank Oterleek te Oterleek. oor spronkelijk groot f 11.000 zijnde pro resto f 6963 welke lening was aangegaan voor het verhouwen van het raadhuis. Aankoon woning Besloten werd aan te kopen de woning in het dorp Oterleek. welke bewoond wordt door de Gez. Kes. onder bepaling, dat eigenaressen in deze woning zul len mogen blijven wonen gedu rende hun verdere leven. De op het huis rustende hypotheek groot f2100 zal worden afgelost. Getracht zal worden voor ge zamenlijke rekening van de ge meente en de provincie Noord- Holland een nieuwe riolering aan te leggen achter de wonin gen aan de Handelskade te Oter leek. Voor de uitvoering hiervan werd een crediet toegestaan van maximum f 600. Besloten werd. de rijwielberg plaats bij de Openbare School te Stompetoren. die te klein is ge worden te vergroten, op zodanige wijze dat een 40-tal rijwielen meer kan worden ondergebracht. De kosten hiervan zullen ca. f 950 bedragen. Aan H. van Ham zal medewer king worden verleend voor het verbouwen van een schuur tot een woning ingevolge de rege ling woningverbetering en -split sing. De huisnummering zal (Advertentie) CASTRICUM Nu het huis bezoek op het bevolkingsonder zoek op T.B.C. al weer enkele dagen achter de rug is, worden ons van de zijde van het secre tariaat van het werkcomité voor het bevolkingsonderzoek de vol gende voorlopige gegevens ver strekt: Gedurende het tijdvak, 27 Augustus15 September j.l. hebben de ongeveer 100 huisbe- zoek(st)ers plm. 1900 woningen (adressen) bezocht. In totaal werd aan ruim 8100 personen, die voor het onderzoek in aan merking kwamen, verzocht of zij al dan niet aan het onderzoek wensten deel te nemen. Ongeveer 5700 personen heb ben zich voor deelname aan het onderzoek bereid verklaard, het geen neerkomt op ca. 70 pet. van het aantal bezochte personen. Ongeveer 2400 personen hebben geweigerd. Hiervan waren de meesten 3 maanden of korter ge leden doorgelicht, onder regel matige controle van het Consul tatiebureau te Alkmaar ofwel verhinderd wegens afwezigheid, waren bedlegerig, of stonden on- voorzitter had zeker veel waar- der regelmatige controle van een (P.W.N., Duinenbosch, Slechts een klei- bedrijf Hoogovens e.d. ne groep personen (ca. 400) wei gerde zonder geldige reden. Laatstbedoelde personen zullen waarschijnlijk in de komende we ken nog eens opnieuw bezocht worden door enkele wijkver pleegsters, artsen en zo nodig geestelijken .teneinde hen alsnog te bewegen aan het onderzoek deel te nemen. Over het geheel genomen kunnen de resultaten niet ongunstig genoemd worden. Nog in sterkere mate geldt dit voor de ontvangen bijdragen in de kosten. In totaal werd n.l. een bedrag van ruim f 5500 ontvan gen, hetgeen neerkomt op een gemiddelde bijdrage van ca f 0.95 per deelnemer. De deelemers aan het onder zoek zullen in de komende we ken tijdig een oproep ontvangen vermeldende de datum, het tijd stip en het lokaal waar zij onder zocht worden. De aan het onder zoek deelnemende kinderen, wel ke een school in deze gemeente bezoeken, zullen in school- en klassicaal verband onderzocht Bridge-competitie BURGERBRUG Na de Sept. Drive van de Burgerhrugger Bridgeclub is de stand als volgt geworden: A.-lijn: 1. Mej. Ans Bruin G. S. Visser 56.99%; 2. fam. G. Appel 53.22; 3. P. BosmanP. Ott 52.80; 4. fam. G. Rademaker 51.92; 5. A. BollJ. G. Bruin 51.57; 6. Jn. de GrootJb. Eriks 50.82; 7. A. v.d. Vlies—J. Vriesman 50.26; 8. fam. J. P. Goensen 50.24. B-lijm: 1. fam. Joh. C. Bruin 50.20%; 2. Jn. RavenJn. Vis ser 46.16; 3. fam. W. Boontjes 48.81; 4. mevr. OttM. Nanne 48.72; 5. P. NanneJb. Breg- man 47.46; 6. Z.E. heer Pastoor S. P. Schilder 45.84; 7. fam. Ko de Groot 43.88; 8. Jb. de BeursAlb. Sohilder 43.88. WEDSTRIJDEN MARKTSTADFEESTEN PURMEREND En zijn nog enkele uitslagen onvermeld ge bleven van de tijdens de Markt stadfeesten gehouden wedstrij den. Keuring Akkerbouwproducten voor de leden van de Vereniging Akkerbouwers Beemster, Scher mer en Purmer: 1. Gebr. P. C. en W. Koning, West-Beemster; 3. J. v. Splun- ter, idem; 3. T. VaalbeTg; Scher mer. Totaal aantal deelnemers li- De wedstrijd in het hooirui- teren had tot resultaat: 1. A. v.d. Neer, Rustenfourgerweg te Oterleek 169 punten; 2. P. Smit, Vrouweweg 2, Beemster 161.5; 3. P. A. Dievevoorde, Hoflan- derweg 137 Beverwijk 160.5. Ereprijs aan oudste deelne mer dakruiters: H. de Kwant, Korte Dwarsweg 11b Ouderkerx a.d. Amstel (40 jaar). Prijswinnaars vierpootruiters: 1. J. A. M. Stokman, Broeker- meer 15 Broek in Waterland 164.5 punten; 2. A. v.d. Neer, Rustenburgerweg Oterleek 164; 3. A. Nelis, Groeneweg 7 Haar- lemmerliede 163. Ereprijs aan de oudste deel nemer vierpootruiters N. C. Blankendaal, Zuiddijk 14 Beem ster (53 jaar). Totaal aantal deelnemers 45, waarvan 36 voor vierpootruiters en 9 voor dakruiters. De behendigheidswedstrijd met tractoren had tot uitslag: Lichte tractoren: 1. J. Bergs- ma: 2. Deuneman, Heemskerk; 3. K. Geluk, Assendelft; 4. Q. P. Kramer, Purmerend. Zware tractoren: 1. J. Braaks- ma, Dirkshorn; 2. J. J. Kok, II- pendam; 3. J. van Slunter jr. te Beemster; 4. J. Kramer Beem ster. In totaal namen 69 be stuurders aan deze wedstrijd deel. De inzendingen van de Flo- raliaverenigingen werden als volgt bekroond: Groep dahlia's: 1. Floraliaver. Noord-Beem- ster; 2. Floraliaver. De Rijp. Groep snijbloemen en potplan ten: 1. Floraliaver. Z.O.-Beem- ster; 2. Floraliaver. Warder; 3. Floraliaver. Hobrede. Arrangementspriis over het geheel: le prijs Floraliaver. N.- Beemster; 2e prijs: Floraliaver. Z.O.-Beemster. De wedstrijd om de mooiste stands had tot uitslag: la Nw. Noordbollandse Courant lb W. van Rijn, Hoorn; 2. H. Witte Purmerend; 3. J. P. De bets. Eervolle vermelding Mag. Sport (Fa. Korver. Purmerend) Zwaardermakers Mij.; P. Kuin, Purmerend. Burgerlijke Stand AKERSLOOT. Geboren: Ni colaas Petrus Maria, z.v. P. J. van Baar en H. A. v. Duin; Elisabeth Maria, d.v. Th. Kos en A. Ruiter; Martien, z.v. J. Ton en M. Los. Overleden: Cornelis Leonardus van Boheemen, 67 jaar, echtgen. van Maria Koning. Ondertrouwd: Pieter van der Woude te Egmond-binn. en Neel- tje Blokker. KEGELWEDSTRIJD HAARLEM—ALKMAAR De returnwedstrijd van de jaar lijkse stedenwedstrijd tussen de 25-tallen van Alkmaar en Haar lem is gister voortgezet met de striid op de Haarlemse banen. Het is gebleken, dat de voorsprong van 361 hout, welke in Alkmaar werd behaald niet voldoende was, want de Haarlemmers liepen deze ach terstand royaal in en eindigden met een voorsprong van 116 hout. De wisselbeker ging dus ditmaal weer naar Haarlem. De totaal uit slag was Haarlem 227 hout: Alk maar 524 hout. De heer v. Maris, de voorzitter van de Haarlemse Kegelbond heeft de wedstrijd op de gebrui kelijke wijze geopend, terwijl na afloop de voorzitter van de A.K.B. de Haarlemse kegelaars heeft ge luk gewenst met hun overwinning Haarlem 12808, Alkmaar 12692. De individuele resultaten wa ren: S. Schaaf 269, A. Winder 266, G. Bosch 259, J. Kilder 256, H. van Galen 254, W. Lagos 254, M. Witte 253, M. de Haas 251. C. Vlaar 250, A. Köllmann 250, J. Eickholt 250, J. van Spanje 248, C. Klerk 243, E. Brink 236, C. Balder 229, G. Nieuwveen 227, G. J. Genevaas 222, B. Willers 219, J. Metselaar 219, M. Meijsen 214, C. Kaijer 201, R. Köllmann 197 J. de Jong 196, D. Sougé 185, A. Schouten 181. worden, terwijl de invaliden, hoogbejaarden en andere perso nen, die zich niet op eigen ge legenheid naar het onderzoeklo- kaal kunnen begeven, per auto vervoerd zullen worden. Een ieder, die aan het onder zoek wenst deel te nemen, doch zich daarvoor nog niet heeft op gegeven, doordat hij (zij) tijdens de afgelopen weken met vacantie was of wegens andere reden af wezig was, dan wel doodat hij (zij) zich eerst kort geleden in deze gemeente gevestigd heeft, wordt uitgenodigd om zich zo spoedig mogelijk, liefst vóór 29 September a.s. aan te melden bij de secretaris van het werkcomité p.a. Raadhuis, afdeling Sociale Zaken. A.B. VAN H.M.S. EAGLE, 22 Sept. Bij de NAVO-vlootoefe- ningen „Main Brace" is Zondag een Nederlandse „Firefly" tijdens de landing op het Britse vliegdek- schip „Illustrious" in zee gestort en gezonken. De Nederlandse pi loot kwam om het leven, de Ne derlandse waarnemer kon door 'n hefschroefvliegtuig van het Ame rikaanse vliegdekschip „Wright" worden gered. Het hefschroef vliegtuig bevond zich in de lucht toen de „Firefly" in zee stortte en spoedde zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk. Reuter geeft de namen van de inzittenden als tweede luitenant A. Lambrechts uit Haarlem, vlie ger, en D. Buitenhuis, viegtuig- telegrafist eerste klasse. De commandant van het eska der, Schout-bij-nacht Hallet, heeft alle schepen van de groep Zon dagavond verzocht Maandagoch tend tussen 11 en 12 uur Neder landse tijd de vlaggen halfstok te hijsen en herdenkingsdiensten te houden. De verongelukte machine be hoorde tot een van de twee Ne derlandse „Firefly"-esquadrilles, die zijn gestationneerd op de „Illustrious". VRIJE DAG VOOR SCHOOLJEUGD Morgen heeft de schooljeugd in practisch heel Noord Holland althans boven Alkmaar een vrije dag, omdat de meesters en juffrouwen optrekken naar de 13e R.K. Onderwijzersdag van de afdelingen Alkmaar Stad, Alk maar Buiten, Hoorn en Den Hel der. Deze Onderwijzersdag wordt ditmaal gehouden in de St. Wil- librordusstichting te Heiloo, en als spreker treedt 's morgens op de Z.E. Zeergeleerde Pater Prof. Dr. Joannes O.M. Cap. Voor het Onderwijzend Personeel spreekt Z.E. over „Persoonlijkheidsvor ming". Een vrije dag dus, die door het personeel goed benut wordt. H. VADER HEEFT ALLE, AUDIËNTIES HERVAT VATICAANSTAD De ge- zondheidstoestand van de H. Va der is volgens een officieel com muniqué van de Vaticaanse auto riteiten volkomen tevredenstel lend. Na Zaterdagochtend ver schillende dignitarissen van de Curie te hebben ontvangen, heeft de H. Vader in de namiddag zich niet laten weerhouden een groep van enige honderden pelgrims uit Duitsland op Castel Gandolfo te ontvangen. Ook Zondag had hij wederom een druk bezet pro gramma. Na enige particuliere audiëntes in de ochtenduren ver leende hij in de late middaguren twee grote audiënties aan enige duizenden pelgrims. LANGEDIJK. 3000 kg. rode kool A 11.60—14.80; 5000 kg. groene kool 9.4011; 75.000 kg. witte kool 3.505.90; succes witte 4.60: 6000 kg. uien 13.80—15.30: grove 13—13.40: driel. 15.60— 16.40; nep 25.80—27.80; 2500 kg. bieten A 8.708.90; 4000 kg. neen B 9.10—11.40; C 8.30—11.40: 4000 kg. slabonen I 46.3054.20; II 42.6045; 7000 stuks bloemkool BI 17.90—32.20; BII 8.40—16.20. ALKMAAR, 22 Sept. 138 vette koeien 5001125; 9 graskalveren 140270; 8 nuchtere kalveren voor de slacht 4696; 8 vette schapen 95130 per stuk; 218 varkens 2.16—2.28 per kg. WARMENHUIZEN, 22 Sept. 300 kg slabonen 4143; 300 kg uien 15.20, grove. 12; 500 kg bie ten A 7.80, B 4.20; 32.000 kg witte kool 3.704.20; 600 kg aardappelen, eigenh. 9.60. GROOTEBROEK 9.000 kg. Aardappelen: eersteling 9.60; Koopmans Blauwe 10.80; Saskia 9,80; IJselster 9.207,70; Record 6.20—7.90; 12.000 kg Uien: mid del 15.10—15.90; grof 12.90—13; driel. 15.10—17.20; nep 17.40— 23.20; 15.000 kg Bieten A 8—8.60 B 5—5.70; 2000 kg Rode kool 6.50 —9.20; 1000 kg Gele kool 5—7.30 85.000 stuks Bloemkool B 26.20 —36.70; B II 17—25; stek 3—8.10; stek tuss. 11.9019.90. AVENHORN 16000 kg Gro ve Schot 9.6010.10; 30.000 kg. Witte kool 3.50—4.10; 16.000 kg. Rode kool 5.50—14.20; 3000 kg. gele kool 38; 35.000 kg Grove Uien 12.5013.80: gewone 14.50— 15.80; driel. 14.80—16.50; nep 19 28; 30.500 kg Bieten I rond 7.60—8.80; II 6—6.90; modjo 8— 9.30; 18.000 kg Peen II 11.50— 13; III 1.20—11.80; 12.000 kg Au gurken grof 83.2087.80; basterd 94.10; stek 60.3060.80; bommen 45.30; 4800 kg Slabonen I 48 56; II 42—52; III 39—48. BEEMSTER, 19 Sept. BI. Eigenheimers, middel 810.80; Bevelanders, Middel 8.4011; Koopmans Blauwe, Middel 8.60 11; Slabonen z. dr. 3559; Stok- snijbonen 4165; Stamsnijbonen 2056; Pronkbonen 1644 per 100 kg; Komkommers 1026 per 100 stuks; Tomaten A 4047 per 100 kg; Bloemkool 844 per 100 stuks; Rode Kool 615; Groene Kool 712; Spruitkool 2043; Spinazie 12-35; Postelein 13 per 100 kg; Sla 26.50 per 100 stuks; Andijvie 712; Rode Bieten 4 9 per 100 kg; Bospeen 918 per 100 bos; Waspeen 816; Uien 11 16; Prei 913; Druiven, Fran- kenthalers 7488, Alicant 84: Suikermeloen 1052 per 100 kg. Appels: Bismarck 5—14; Codlin Ceswick 410; Ellison's Orange 827; Graham Jubilé 516; Jac. Lebel 414; James Grieve 18 43; Manks Codlin 726; Signe Tillisch 623; Schellinkhouter 10 25; Transparante de Cronsels 8 22; Zoete Winterkroon 613; Beurré d'Amanlis 314; Beurré Hardy 826; Beurré Lebrun 3 7; Beurré Mérode 36; Bonne Louise d'Avranches 824; Confé rence 421; Fertilon 615; Gie- ser Wildeman 415; Hertogin Elsa 37; Kamperveen 410; Maagdepeer 39; Seigneur d'Es- peren 39.50; Triomphe de Vienne 623; Williams Duchess 38 per 100 kg. Nrd. SCHARWOUDE. 2300 kg. aardappelen: bl. eigenh. 10 10.10; grove 8.108.90; driel 5.10; kriel 3.70: 1400 kg. bieten A 7.80 —8.10; B 4.60—4.80; 1500 kg. peen B 10.20—10.80; C 9.80; 10.000 kg. uien 13.7015; grove 12.40—13.30; driel. 16; nep 23—26 10.000 slabonen I 4654; II 44 48; afw. 36—41; 1500 kg. groene kool 9.3010.10; 33.000 kg. witte kool 4.10—4.80. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. ENIGE REGEN Half tot zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Vanavond in 't binnenland tijdelijk zwak ke, overigens matige en aan de kust tot krachtig toene mende Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Iets hogere middagtemperaturen. 23 September zon op 6.28, onder 18.36; maan op 11.35, onder 19.29. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Kapelaan te Heemstede (O.L.Vr. Hemelv.) de Weleerw. Heer. Jhr. P. M. E. von Fisenne; te Naaldwijk A. C. Cras, die kapelaan was te Haar lem (H. Joan, de Doper). Tot Diocesaan Aalmoezenier van het Woonwagenwerk, de Weleerw. Heer H. J. A. Schouten; tot kape laan te Delft (H. Sacrament) H. P. Balestra; te Haarlem (O.L.Vr. Zeven Smarten) E. R. C. M. Kla ver; te 's Gravenhage (H. Joseph) M. van der Ploeg; te Heiloo C. A. Watervis: te Schiedam (H. Lidui- na) J. W. Poel; te 's Gravenhage (H. Jeroen) W. J. Wortel; te Roe lof arends veen J. Sikking; te Kwintsheul N. P. Velzeboer; te Amsterdam (H. Nic. binn. de V.) W. J. A. Switzar; te Goes M. J. de Jong; te Nes a.d. Amstel F. J. M. Pinxter (Neom.); te Wognum J. J. Loerakker; te Schoonhoven V. G. Nijman; te Noordwijker- hout (St. Victor) F. J. Wüst (Neom.); te Westwoud J. W. Re- deker, die Assistent was aan de St. Ger. Majellastichting te Voor hout. Tot Aalmoezenier van de Ar beid, district Beverwijk, ,C. F. A. Geraets. Tot kapelaan te Beverwijk ,H Agatha) M. L. M. Welling; te de Zilk (Hillegom) W. G. Vet die kapelaan was te Rotterdam (H. Joseph): te Amsterdam (H. Will, binnen de Veste) H. B. Bertels; te Zaandam G. van Waesberghe, die Assistent was te Schiebroek. In de afgelopen nacht is in een der Amsterdamse ziekenhuizen waar rui kort geleden ter verple ging was opgenomen, overleden de bekende toneelspeler Cor Ruys. Hij heeft de leeftijd be reikt van 62 jaar. NAAR O. L. VR. TER NOOD Op Zondag 21 September j.l. hield de Bond van R.K. Melk handelaren in Nederland een bedevaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo. Ondanks het buitengewoon slechte weer, was de opkomst goed te noemen; ongeveer 400 personen namen aan de beevaart deel. De plechtige Hoogmis werd op gedragen door de Weleerw. Heer v. Thijlingen, G.A. van de Zaan streek; met assistentie van de Weleerw. Heer Kapelaan Buffing en de Weleerw. Pater Mooij, wel ke laatste tevens de predicaties onder de H. Mis en de H. Kruis weg hield. Onder de H. Mis schetste Z. Eerw. Maria als hulp en bijstand in iedere nood, vooral in geeste lijke nood: en bij de twaalfde statie; „Maria als de lijdende Moeder". Evenals Maria niet vroeg waarom zij dit lijden moest dragen, zo ook moeten wij Katho lieken, als lijden of tegenspoed ons treffen, niet denken dat God ons verlaat. Neen, wij moeiten trachten ons Godsvertrouwen te herwinnen. Het grootste middel hiervoor noemde zijn Eerw. „het gezamenlijk bidden van de rozen krans." Het zangkoor van Kapel, met assistentie van enige leden van de R.K. Bond, zong verdienstelijk de driestemmige Mis van Perosi. Twee knapen zongen onder het Lof op keurige wijze een lied ter ere van Maria. De Katholieke melkhandelaren kunnen terugzien op een goedge slaagde bedevaart. I Gratis Zater- was u- Nu volgt van Langestr. 22 en 23, Alkm. RITSEVOORT 3 heeft alleen Wel iets duurder, maar VEEL BETER voor Uw stads- en buitenritten Verwarmde wagens Moderne auto's Van Galenstraat 117 Tel. 2867, Den Helder Met parmantige i rechts en toen i zette om de Bergi de bal regelrecht twee Deense vei raken. Rap stapt gras doorgleed nc stond niet in een heejt Jan van Ro hij geen seconde Het werd niets.... in de menigte vl derde wedstrijd n 32, een uitslag waarmede een N op en top leeggei hemel mag prijze Het had stukken zijnalweer di laag op het rilki verliesstaatje van i ploeg. Het werd 1 nederlaag welke n want waar de wisten we toch al geschilderd wat er Iers mis is. Technii Dat is werkelijk s zaak. Het voetbal' deze elf jongens ve Trouwens er zijn i voetballand nog et figuren die in he geen dwaze rol zou De techniek vormt heel belangrijk on zij is lang niet he punt. Er is heel v de oorzaak daarva veel dieper en griir in op het algemene ons land dan allee Er ziin Olympisch weest en over de welke Nederland d; gewezen behoeven nig te vertellen. E sproken en geschre opvallende falen va pische vertegenwo praten er nog altij deskundigen verdw jes aan in een doe cussies welke eige: der hetzelfde hoof worden gerangsehik het. maar hoe moe Ja, hoe moet h< slechts één antwoo tische omwenteling schema der lichan ding, welke waremi de voetballers maai kern van al die p taten die Nederland log moest noteren een houterige en si tie heeft meegegev zij zich maar verde ven moest worstel® verslinden van le langrijker is dan ee lichamelijke conditi dat laatste toch w< gesteld. In Helsinki hebt mede al genoeg ni leefd. In het Idrae de ogen van zeker moesten we weer een Nederlandse ging als gevolg vai lende achterstand conditie. Het tempo deerdi voetballers hoegena;

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2